OPRUIMING Nieuw record wc-pot zitten? Oud papier act/es in Heifoo Bijzóndere acties Sport en spet agenda Verenigingsagenda HEDEN HALVE PRIJZEN van VuureA mode Hofdijkschool wint voetbaltoernooi a IEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN voor de totale zomercollectie Jeugd van 12 tot 16 jaar: doe mee aan de zomerspelen UNIQUE VOOR EXCELLENTE DAMES- EN HERENMODE Afscheid mevrouw Glaser van de Sint Christoffel kleuterschool Alle zomerartikelen nu extra afgeprijsd monsieur In Wear broeken, nu89,- Nico Verhey broeken, nu59,- Long Don overhemden49,- Schoenen, nu25,- 39,- 49,- etc. 50e JAARGANG NO. 28-17 JULI 1985 I3CUTIQUI RAADHUISWEG 12 - HEILOO RAADHUISWEG 13 - HEILOO gU MODEHUIS DAMESMODE: HEERENWEG 174, HEILOO GED. GRACHT 42, SCHAGEN HERENMODE: HEERENWEG 174, HEILOO v.d. Veldestraat 5; Heiloo Heemskerk, Beverwijk, Haarlem. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heil0° (°72"330175 b.g.g. 334531) «BlIliÉ^ Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) mjrUjm/ Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Met z'n elven zijn ze enthousiast begonnen aan het w.c.-pot zitten in winkelcentrum Het Hoekstuk. Ieder voor z'n eigen sponsor, maar het was voor een goed doel, de opbrengst komt immersten goede aan de E.H.B.O. en daat heb je best wat voor over. Jos van Laer, Pim Visser, Wim Meester, Nico Stoop, Theo Ko ning, Jan Sprenkeling, Mare de Cloedt, Hans de Groot, John Groen, Aard Sonnevelt, en Jos Leeftink be gonnen woensdagmorgen vol goede moed. De organisator H. Koppelaar, had z'n zaken goed elkaar: er was muziek om de lange zit wat te veraan genamen en verder maar hopen dat er veel publiek zou komen. Er waren om dit gebeuren nog meer evenementen, vuurwerk en het rad van avontuur waarbij vele mooie prijzen te verdienen vielen en de mogelijkheid om met KM1/» uur w.c.-pot zitten in het guinnessbook of records te komen. Maar het was voor de deelnemers toch een erg zware belasting, ondanks de goede ver zorging van Yvonne Berndes en El len Bugter die dag en nacht klaar stonden om de gezwollen voeten of pijnlijke rug en kuiten door sport massage wat verlichting te geven. Aan het einde van de rit waren er nog maar zes deelnemers over t.w. Jos van Laer, Nico Stoop, Jan Sprenke ling, Mare de Cloedt, John Groen er Aart Sonnevelt. Een deelnemei moest helaas afvallen omdat hij ge woon beleefd was, z'n sponsor kw,am even kijken hoe het met zijn "pupil" ging en stelde z'n vrouw even voor, de man stond even op om een hand te geven en werd meteen gediskwalifi ceerd, omdat men de pot nu eenmaal niet verlaten mag, jammer! De publieke belangstelling was re delijk te noemen, vooral de jeugd was rijk vertegenwoordigd. Zondagnacht om 2.00 uur was de klus geklaard, ondanks het middernachtelijk uur was er veel belangstelling en konden de volhouders in café restaurant Het Hoekstuk de felicitaties in ontvangst nemen. Moe maar voldaan konden or ganisatie en deelnemers het moede- lijf te ruste leggen. GESLAAGD Onze plaatsgenoot René Walda slaag de voor zijn examen aan de Koksschool te Amsterdam. Op donderdag 4 juli nam mevr. A.J. Glaser-van den Akker afscheid van de Christoffel Kleuterschool, waaraan zij dertien jaar hoofdleidster was ge weest. Tijdens de receptie die haar door het R.K. Schoolbestuur werd aan geboden, opende de heer Duymayer, hoofd van de Benedictusschool, op een originele wijze de toespraken. Hij memoreerde hoe de Christoffel- school begonnen was in de oude biblio- aan de Kennemerstraatweg, Maandag gaat het uitgebreide en aan trekkelijke programma van start, dat voor de thuis-blijvende jeugd van Heiloo in elkaar is gezet: de zomer spelen '85. Veel aandacht hebben de organisatoren besteed aan activiteiten voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Maar., de jeugd in die leeftijdscategorie heeft naar aanleiding van eerdere pu- blikaties in de Uitkijkpost nog maar weinig van zich laten horen. Voor hen volgt nog een compleet overzicht van de activiteiten. Op vrijdag 26 juli is er een dropping. In groepjes worden de jongeren naar de Geestmerambacht gebracht, al waar in de schermer en duisternis het juiste pad gezocht moet worden., De jongeren moeten om 23.00 uur verza melen bij De Kreek in 't Stationscen trum en worden vandaar met busjes naar de Geestmerambacht gebracht, waar om 24.00 uur de eerste groep wordt gedropt. Woensdag 31 juli is voor de jeugd van 12 tot 16 jaar de dag van de water- spelen. Allerlei activiteiten in, op en rond het water, waarbij de deelnemers niet bang moeten zijn voor het halen van een nat pak. Onder ander schot sen lopen, kussengevecht en tobbe- dansen staan op het programma. Voor het laatste onderdeel moet men zelf een tobbe maken, alleen of in groeps verband Twee dagen later, op vrijdag 2 augus tus, is er een fiets-puzzeltocht. Na om 11.00 uur verzameld te hebben bij De Kreek vertrekt men in groepjes van maximaal acht personen. Er wordt gefietst in de omgeving van Alkmaar en men moet z'n weg vinden aan de hand van een aantal foto's van opval lende plekken langs de route. Woensdag 7 augustus is er een sport festijn op de velden van de HBV in sportpark Het Vennewater. Er wordt gestart om 10.00 uur en het program ma kan doorlopen tot een uur of vier 's middags. Mini-basketbal, slagbal en voetbal zijn de belangrijkste be standdelen van het programma. Op vrijdag 9 augustus worden de va kantie-activiteiten besloten met een grote play-back-show is er tevens een barbeque, waaraan een ieder kan deel nemen, die aan minstens één ander onderdeel van de zomerspelen '85 heeft meegedaan. Tegen betaling van vijf gulden kan de jeugd tussen 19.00 - 21.00 uur al etend luisteren of al luisterend eten. De jeugd van 6/11 jaar heeft in flinke getale gereageerd op het aanbod van activiteiten in de anders zo rustige (saaie?) zomervakantie. Voor de crea tieve dag (22 juli), het sportfestijn (24 juli), de vossenjacht (26 juli), de puzzeltocht (29 juli), de spelletjes dag (5 augustus) en de play-bak-show (9 augustus) hebben heel wat kinderen zich gemeld. Wie meer wil weten dan hierboven is vermeld of wie zich wil opgeven voor deelname - de organisatie ver zoekt vriendelijk èn dringend je van te voren even aan te melden - kan te recht bij: - Stichting Werklozen Belangen, op vrijdag 19 juli tussen 10.00 - 12.00 uur, Pastoor van Muijenweg te Heilóo, tel. 337196. - Afdeling Sociale Zaken van de ge meente Heiloo, dagelijks tijdens de kantooruren, bijgebouw gemeente huis op het parkeerterrein aan de Aostastraat te Heiloo, tel. 331144 (vragen naar sociale zaken). Zaterdag 20 juli Base- en softbalclub Heiloo, parkeerterrein bij sporthal Het Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Halen op verzoek: 129258. Gymnastiekvereniging Klimop, links van parkeerterrein bij verzorgingshuis Over kerek, achter bloemenhuis Monique. Tussen 10.00 - 12.00 uur. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, hoek Kerkelaan/Wester- thcck weg. 1 ussen 9.30 - 12.00 uur. verhuisde naar de Kerkelaan en van- Mevrouw A. Glaser van de Akker toont één van de vele cadeaus, die zij ontving Atletiekvereniging Trias, kantine bij sintelbaan aan Het Maalwater 1. Tussen 9.00- daar naar de lokatie aan de Laan van ter gelegenheid van haar afscheid. 11.00 uur. Zeeman, waar nu ,,Het Oosthonk" Hockey vereniging De Terriërs, clubhuis in sportpark Het Vennewater, tussen in gevestigd is. 10.00 - 11.00 uur. De opbrengst van de actie is bestemd voor voor de aanleg van Tussen de onderdelen van de toe een kunstgrasveld. Aan de actie is voor de C, D en E-jeugd een wedstrijd verbon- sPraak door zong het personeel van den. Degene die het grootste aantal kilo's papier brengt ontvangt een leuke prijs. de SQhoo\ kommentaren op de situa- PROVINCIE BETAALT MEE AAN STUDIEKOSTEN Ook voor het studiejaar 1985-1986 is het voor inwoners van Noord-Holland mogelijk bij de provincie een studietoe lage aan te vragen. De hoogte van de toelage is onder meer afhankelijk van de studiekosten en van de grootte van het bruto gezinsinkomen. De pro vinciale bijdrage wordt, wanneer men een partikuliere beroepsopleiding volgt (b.v. een kappersvakschool of een sekretaresse-opleiding) gegeven in de vorm van een beurs en een rente loos voorschot. De regeling is bedoeld voor mensen die een opleiding volgen aan dag- of avondscholen voor voortgezet onder wijs. Ook tweedekans opleidingen en partikuliere beroepsopleidingen val len onder de regeling. Voor lager on derwijs, hoger beroeps- en universitair onderwijs wordt geen bijdrage ver strekt; het rijk kent hiervoor een eigen regeling. Ten opzichte van vorig jaar is de pro vinciale regeling gewijzigd. Zo zijn er nu vaste bedragen vastgesteld voor het volgen van bijv. middelbaar en lager beroepsonderwijs. Er is een nieuwe folder met een aanvraagformulier ver krijgbaar bij de afdeling Studietoe lagen van de provincie, Dreef 30 in Haarlem, tel. 023-169933 (tussen 14.00 en 16.00 uur). het klassikaal schoolwezen. georiënteerde lagere Inlichtingen: C. Jazet (332801) of F. de Jager (334260). Maandag tot en met vrgdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Alle dagen Cl. Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan alle uren. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Rommelmarkt Bonden voor Ouderen. Voor ophalen van overtollige spullen, huisraad e.d. Fam. Staal (333648) of fam. Lammers (333296). De Vroegte wint Woensdag 14 augustus, vierde competitie-wedstrijd voor dames in Zuid-West. Voeren toegestaan, verzamelen om 19.15 uur. Woensdag 21 augustus, vrije baarswedstijd in Plan Oost, aanvang 19.00 uur. Zondag 25 augustus, koppelwedstrijd in de vijvers van Plan West, aanvang 9.00 Rondleiding Heilooër Bos Zondag 21 juli: de afdeling Noord-Kennemerland van het Instituut voor Natuur beschermingsedukatie houdt haar maandelijkse rondleiding in het Heilooër Bos. De wandeling start om 11.00 uur vanaf de Kattenberg. Inlichtingen: 336215. Excursie KMTP, afdeling Heiloo Zaterdag 27 juli: excursie naar de handelskwekerij van potplanten van Van der Dussen Zn in 's Gravenmoer en naar het Arboretum Kalmthout in België. Kosten voor leden 40,-, niet-leden betalen 50,-. Aanmelden op vrijdag 19 ju li vanaf 9.00 uur bij C. Kamer, Heerenweg 108 te Heiloo (333523). Vertrek op 27 juli vanaf de Witte Kerk om 7.15 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 17 juli: fietsen in de omgeving van Heiloo. Woensdag 31 juli: midget- golven. Woensdag 14 augustus: strandwandeling. Alle activiteiten vangen om 19.45 uur aan vanaf restaurant De Boei in Egmond aan Zee. Degenen, die per fiets naar Egmond willen gaan, vertrekken om 19.15 uur vanaf het postkantoor. In lichtingen 332136/331097. ties, hoe het dak lekte en de padden 's morgens door het lokaal sprongen. De heer Duynmayer gaf haar een hout- relief, door hemzelf gesneden, met de voorstelling van St. Christoffel die een kind over het water draagt. Het oudercomité van de kleuterschool uitte haar dank ook heel origineel in een voor- en beurtzang met een re frein. De hele zaal deed haar best om het refrein mee te zingen. Mevr. Glaser begon haar toespraak met te zeggen, dat haar laatste school jaar triest was: in het begin ervan over leed een leerling en in de laatste week verongelukte een oud-leerlinge uit haar eerste schooljaar. Haar vader had haar vroeger gewaar schuwd voor haar neiging te veel hooi op de vork te nemen. Klaarblijkelijk was dit toch gebeurd, waardoor zij gedwongen werd haar werk eerder te moeten beëindigen, dan het plan was. Daarna benadrukte zij, dat de kleuter school een speelschool moet blijven en niet in het keurslijf van het prestatie- streven van de lagere school geperst mag worden. Zij dankte voor de samenwerking, met name de dames van het oudercomité (een man had zich helaas hiervoor nooit durven melden), voor het vele werk, dat zij haar uit handen hadden genomen. Zij wenste haar opvolgster, mevr. Karien Fabius, veel sukses in haar nieuwe werkkring. Namens het R.K. Schoolbestuur voer de de heer Overmeer het woord. Mevr. Glaser begon met zetting te nemen in het schoolbestuur. Hij herinnerde zich, dat zij van meet af aan geen blad voor de mond nam, maar precies zei, wat zij van diverse zaken meende. Omdat zij aan de kleuterschool ging werken, verliet zij het bestuur. De heer Overmeer bedankte haar voor de goede samenwerking met hem als ad ministrateur en overhandigde haar de gebruikelijke enveloppe. Tot slot vroeg de heer M. Maas, oud- hoofd van de Benedictusschool het woord. Hij overdacht de aard van de kontakten tussen beide scholen. Toen de integratie van die scholen in zicht kwam, heeft mevr. Glaser tijd noch moeite gespaard om de leerkrachten van de basisschool te informeren, hoe het kleuteronderwijs zich de laatste jaren totaal anders ontwikkeld had dan In het hoofdenoverleg was zij aktief werkzaam en zij bereikte dat de ge meente de uitwisseling van leerkrach ten tijdens de schooluren betaalde. Daar hadden de leerkrachten veel van geleerd. Daarna kwamen vele ouders en oud leerlingen haar met grotere en kleinere cadeaus het beste wensen. Een ge zellig samenzijn na de receptie besloot deze avond, maar niet de festiviteiten. Vrijdagmorgen organiseerden de kleu ters een afscheid. De kinderen hadden vóór haar een tafellaken gemaakt door hun handjes met textielverf erop om te trekken. Tijdens de voordrachtjes kreeg zij van elk kind een roos en een boek met de silhouetten van de kopjes van alle kleuters. Met een rondedans en een soort polonaise namen zij een laatste afscheid. 's'Middags trad de Bededictusschool aan met kreatieve toneelstukken. Elke klas deed wat. Een feestlied op de wijs van Onder moeders paraplu" werd door allen enthousiast meegezongen. Van oudercomité's en personeel ge zamenlijk kreeg mevr. Glaser een ra dio-cassetterecorder: Van de kinderen kwamen daar cassettes en platen bij. Geroerd door al het gebeurde verliet mevr. Glaser, nu voor het laatst als leidster, de aula. In de maand juni werd op de sport velden langs de Vennewatersweg het voetbaltoernooi van de openbare la gere scholen georganiseerd. Op dins dag 2 juli werd onder grote belangstel ling van honderden supporters en onder ideale weersomstandigheden de finale gespeeld tussen de Nieuwe Hoe ve en de Hofdijkschool. In een uiterst sportieve, zeer spannende en gelijkop- gaande wedstrijd streek, voor het eerst in het circa tien-jarig bestaan van dit toernooi, uiteindelijk de Hofdijkschool met de eer, uitslag 2-0. De heer Koelman toonde zich als trai ner-coach van de Hofdijk zeer content omtrent het behaalde resultaat. De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door De Zeskant. Zij speelden tegen de Nicolaas Beets- school. Het winnende team van de Hofdijk school. Staand van links naar rechts: Rolf Giesbertsz, Marthijn Veldheer (keeper), Kick Broersen, Paul Duij- nestijn, Martijn Adema en Kees Jan Hoogland. Zittend van links naar rechts: Niels Haanstra, Kain Oosthof, Matheys Mey, Dennis Dijkhuis, Step- han Adema, Cas de Lange, Tom de Jong en meester/coach Koelman.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1