HALVE PRIJS Kinderkermis op Stationsplein Oud papier acties ia Heitoo Bijzondere acties Sport en sp et agenda Verenigingsagenda joseph van schagen Onze totale kollektie ZOMER 1985 (voorzien van zwarte stip) nu voor de HALVE PRIJS Geen Uitkijkpost ontvangen? Kado HEILOO FIETS MEE MET DE TOURTOCHT VAN DE VVV Zomerspelen goed van start Vrachtwagen op vangrail Winkelhof 't Loo 20-22 072-331815 Elke vrijdag mode-koopavond tot 21 uur w Bel 's donderdags: 072-330175 Bij aankoop van geboortekaartjes een fraaie tegel 50e JAARGANG NO. 29 - 24 JULI 1985 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN likw Vrijdag, zaterdag en zondag zal er op het Stationsplein weer een gezellige kinderkermis zijn,waar jong,maar ook oud zich volop kan vermaken. Voor de kleintjes is er een draaimolen en een fietsmolen. Ook de oliebollentent zal niet ontbreken. Verder zijn er behen digheidsspelen, touwtje trekken vooreen kadootje enz. De ouderen kunnen zich tevens verma ken in de botsautootjes. Het belooft een gezellig weekeind te worden in het Stationscentrum. De kermis is alle drie de dagen open van 13.00-23.00 uur. KERMIS IN 'T KROEGJE Het belooft dit jaar weer een gezellig feest te worden. Zaterdagavond bijvoor beeld. dan speelt vanaf 21.00 uur de vijfmansformatie The Bleek uit Egmond Binnen. The Bleek speelt een gevarieerd pro gramma van populaire muziek zoals de Stones en The Beatles en gezellige meedeiners. Zondagmiddag vanaf 14.00 uur kunnen de mensen hun spierkracht laten zien met het populaire spel para- pluhangen. Men moet hierbij zolang mogelijk aan een pijp hangen zonder de grond te raken.De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats onder begeleiding van het duo De Houthakkers. 's Maandags is het groot feest, want dan bestaat het café 't Kroegje" één jaar. Het eerste deuntje begint om 10.00 uur met de kermisspecialisten de Hout hakkers, waarbij de bierprijs tussen 10.00 en 11.00 uur 1,25 bedraagt. GESLAAGD Op de in juni gehouden examens te Alkmaar, Amsterdam en Utrecht afge nomen door de Associatie SMK slaag den voor het praktijkdiploma machine- schrijven de dames C. Dehn Alkmaar, C. Delis, E. van Dorsten, H. Elen Heiloo, C. Groot Alkmaar, M. Ham Akersloot, J. de Jong, M. Kraakman Heiloo, C. Lenting Alkmaar, M. Stroet Heiloo, W. Verduin Akersloot, L. Web ster Heiloo en de heren H. Bais Heiloo, R. de Groot Schagen, V. Posch, H. Prins en E. de Vries Heiloo. Het diploma stenografie werd behaald door de dames G. Beentjes, M. v.d. Berg-Bal- vert, C. Haaland Heiloo, P. Koster, J. Licht Alkmaar, A. Mulder, S. Ouwen- dijk, A. Smit Heiloo, P. Wijn, Egm. a/d Hoef en J. Zevenhek Alkmaar. Zij werden opgeleid door Instituur Domp- vloet te Heiloo. I Reparatie, modernisatie I Opberging en cleaning I Grote collectie nieuwe mantels I Maatwerk op eigen atelier L id Stichting Böntwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 Zaterdag 27 juli. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo. Hoek Kerkelaan/Westerweg. Tussen 9.30-12.00 uur. Atletiekver. Trias, kantine bij de sintelbaan. Het Maalwater 1Tussen 9.00-11.00 uur. Maandag tot en met vrydag. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen. Clemens Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerwe^ Ewislaan. Alle uren. huisraad e.d. Fam. Staal (333648) of fam. Rommelmarkt Bonden voor Ouderen. Voor ophalen van overtollige spullen, Lammers (333296). KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. De Vroegte wint Woensdag 14 augustus, vierde competitie-wedstrijd voor dames in Zuid-West. Voeren toegestaan, verzamelen om 19.15 uur. Woensdag 21 augustus, vrije baarswedstijd in Plan Oost, aanvang 19.00 uur. Zondag 25 augustus, koppelwedstrijd in de vijvers van Plan West, aanvang 9.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 31 juli: midget- golven. Woensdag 14 augustus: strandwandeling. Alle activiteiten vangen om 19.45 uur aan vanaf restaurant De Boei in Egmond aan Zee. Degenen, die per fiets naar Egmond willen gaan, vertrekken om 19.15 uur vanaf het postkantoor. In lichtingen 332136/331097. De eerste aktiviteit in het kader van de zomervakantie-aktiviteiten, de creatieve dag, is evenals vorig jaar een enorm succes geworden. Veel kinderen tussen 6 en 11 jaar waren van de partij in De Kreek om hun zomerse kunstwerk te maken. Vandaag heeft de jeugd een sportieve dag op de velden van de HBV in sportpark Het Vennewater. Minder succesvol is het verloop van de activiteiten voor de jeugd van 12 to 16 jaar. Slechts vier jongeren meldden zich voor deelname, waardoor de organisato ren hebben moeten besluiten die activi teiten uit het programma te schrappen. Spijtig, maar het is niet anders. De jongste groep zal zich daarover het hoofd niet breken. Vrijdag (26 juli) hebben zij een vossenjacht, maandag (29 juli) een puzzeltocht, een week later (maandag 5 augustus) een spelletjesdag en op vrijdag 9 augustus wordt het programma besloten met de playback- show en de barbecue. Voor het goede verloop van alle activitei ten zouden de organisatoren graag nog wat hulp krijgen van ouderen. Vrijwilli gers, die hun steentje willen bijdragen, kunnen zich melden bij de afdeling Sociale Zaken van het gemeentehuis (tel. 331144). Ook kunnen zij zich vrijdag 26 juli om 13.00 uur melden bij De Kreek. Daar vandaan start om 14.00 uur de vossenjacht. VLIEGEN MET DE JUBILERENDE POSTDUIVEN VERENIGING LUCHTPOST HEILOO Zondag 28 juli organiseert de 50 jarige postduiven vereniging Luchtpost Heiloo een wedvlucht vanaf Roodeschool. Een bijzondere wedvlucht omdat de duiven de hindernis IJselmeer zullen moeten nemen. Duivenliefhebbers van de verenigingen uit Limmen en de Egmonden kunnen aan deze wedvlucht deelnemen. De afstand die de duiven moeten vliegen is ongeveer (hemelsbreed) 170 km Bij goed weer worden de duiven zondagmor gen 8.00 uur losgelaten, ïn november bestaat de P.V. Luchtpost officieel 50 jaar. Rondom dit jubileum worden in november tal van aktiviteiten georganiseerd samen met verenigingen uit Limmen en de Egmonden. In de loop van de afgelopen 50 jaar zijn de verenigingen uit Limmen en de Egmon den ontstaan uit P.V. Luchtpost Heiloo. De deelnemers aan de wedvlucht Roode school maken kans om prachtige prijzen te winnen. Het totale prijzenpakket heeft een waarde van f. 600,- en werd geheel beschikbaar gesteld door spon- sers. Na de wedvlucht worden de klokken uitgeslagen en de uitslag direkt door de computer afgeleverd. Inkorven zaterdag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Deelname met maximaal 4 duiven (oud en jong) klokken aanslaan zaterdaga vond 20.00 uur. Jeugdleden geen inleg verschuldigd. Prijsverhouding 1 3. Tot ziens in het verenigingslokaal van P.V. Luchtpost Heiloo. Te winnen prijzen: boodschappenpak- ket t.w.v. f. 100,-, dekbed, pakket drukwerk, edammer kazen, tafelaanste ker, fonduset, planten, taarten, zakken duivenvoer en nog vele andere prijzen. Informatie bij Nico Adrichem 072- 332664. WMMMMIIHMIItllMIIHIIIIIIHMMMMMtH OPBRENGST WC-POT ZITTEN het wc pot zitten heeft voor de EHBO 1000,-- opgeleverd. Vrijdagavond kwamen alle deelnemers nog eens bij elkaar op een gezellige avond in 't Hoekstuk en kon over het gebeuren nog eens worden nagepraat. EXPOSITIE NELLA VAN OS Vanaf vandaag kan men bij Silhouet Binnenhuisarchitectuur aquarellen bekij ken van Nella van Os. Silhouet heeft haar zaal aan de Stationsweg 83 in Heiloo. De moeite waard VAKANTIEREIS NAAR VIPITENO Uitgaande van de Stichting Vakantie door en voor ouderen te Heiloo vertrok zaterdagmorgen 6 juli jl. een tweede groep vakantiegangers, thans voor een 10-daagse reis naar Vipiteno (Noord-I- talië). De eerste stop was Vleuten waar koffie met gebak werd aangeboden. Vervol gens ging het op Bocholtz aan voor de lunch en nadat in Duitsland nog een koffiestop was gehouden, bereikten we omstreeks half zeven 's avonds ons overnachtingshotel in Burgebrach onge veer 15 km van Bamberg. De volgende dag bereikten we, na een schitterende rit door Oostenrijk, o.a. langs de Tegernsee en de Aachensee, omstreeks zes uur 's avonds Vipiteno. We hebben -mede dankzij het prachtige weer- volop genoten van de schitterende natuur in die omgeving. Maandag 8 juli brachten we een bezoek aan de zgn. Erdpyramiden tussen Lengmoos en Mit- telberg, een merkwaardig natuurver schijnsel. Dé volgende dag maakten we een adembenemende tocht door de Dolomie ten, waarbij we enkele malen boven de boomgrens zaten o.a. op de Falzarego- pas, de Pordoipas en de Sellapas. Tijdens deze tocht hadden we een koffiestop bij het prachtige meer van Misurina en reden we door het bekende Cortina d' Ampezzo. Via de Gardena- vallei met uitzicht op de Sassolungo en het Sellamassief, zetten we meer koers naar Vipiteno. Woensdagmorgen kre gen we de gelegenheid tot een bezoek aan de Gilfenklamm terwijl 's middags Bressanone (Brixen) ons reisdoel was, een stad van ongeveer 15000 inwoners, met een prachtige domkerk en een bisschoppelijk paleis, de Hofburg. Donderdagmiddag bezochten we de bloemenstad Merano. Vrijdag ging de tocht naar de Karersee en de Kalterersee met een prachtig uitzicht op de Rosen- garten en de Latamar en een rit door een kloofachtig dal, het Eggental. Ook werd die dag nog een bezoek gebracht aan het stadje Klausen. Zaterdag, alweer de laatste dag van ons verblijf in Vipiteno, werd nog een middagtocht gemaakt naar het lieflijke Ridannadal. Op de terugreis werd weer in Burge brach overnacht, waarna maandaga vond 15 juli jl. ieder op tijd thuis was. Reisleider, de heer W. Otte, verdient zeker een woord van dank voor de prachtige tochten die hij uitgestippeld had, terwijl ook onze chauffeur Nico Verwer van Hippo lof verdient voor de wijze waarop hij de bus bestuurde. Al met al was het een fijne vakantietocht die helaas voor één onzer door droevige familieomstandigheden op 9 juli een voortijdig einde nam. Voor de vakantiereis naar Valkenburg zijn nog twee 2-persoonskamers beschik baar. Inlichtingen bij dhr. IJ. v.d. Blom, Vredenoord 78, Heiloo. Tel. 072-336455 bij Drukkerij oo Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo, tel. 330175 Op maandag 22 juli om ongeveer 7.00 uur is een vrachtwagen met aanhang op de vangrail van de A9 beland. Dit ongeval ontstond doordat de vracht wagenchauffeur een aanval van epilepsie kreeg. De chauffeur, afkomstig uit Breezand, verloor hierdoor de macht over het stuur en belandde met de vrachtauto boven op de vangrail, en gleed ongeveer 150 meter door. De vangrail werd hierdoor zwaar bescha digd, evenals de vrachtauto, die moest worden weggetakeld. De chauffeur is overgebracht naar het ziekenhuis. Ook raakte op 19 juli een inwoner uit Heiloo met zijn personenauto in aanra king met de vangrail. Dit werd veroorzaakt door een overvloed aan regenwater op de rijbaan. Hierdoor raakte hij in de middenberm botste tegen de vangrail, werd weer teruggekaatst op de rijbaan en kwam op de vluchtstrook tot stilstand. De auto werd zwaar beschadigd, maar de be stuurder bleef ongedeerd. Zie verder pag.2 bij politieberichten BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO GEBOORTEN Niels A., z.v.: Hergaarden, Alexander J.J.M. en: Raadschelders, Cecilia E.M. Barbara T.H., d.v.: Beek, Reinier A. en: Nijman, Elisabeth C.M.G. Onno, z.v.: Morsch, Cornelis J. en: Weijzig, Monique. Gezien T.A. d.v.: Gallee, Antonius W.J.J, en: Laurenssen, Theo dora G.G., Helga, d.v.: Sewalt, Arie en: Dingerdis, Petronella M..Eveline: d.v.: van Halem,Hans en: Hespe, Elisabeth W. David C.M., z.v.: van Diepen, Theodorus C.M. en: Eijkel. Patricia, d.v.: Oudhoff, Gerardus W. en: Heijstra Anna E.M., Eva C.A., d.v.: Beijer, Adolf N. en: Hartog, Catharina B. HUWELIJKSAANGIFTEN Loggen, Ferdinand en: Koppijn, Jacoba N.Philips, René J. en: Oosterwijk, Maria J.J.E. HUWELIJKEN Nanne, Theodorus N.M. en: Kamsma, Carolina A.M.;van der Zee, Rienk en: Karsten, Maria J. OVERLEDEN van den Berg, Hand e.v. Biemolt van Leijen, Anna w.v. Kamp; Fraaij, Simon e.v.: Adolf Prins, Leendertw.v. Molin. GRANDIOZE BLOKKER SCHOOLWEDSTRIJD Onder de naam 't Schoolplein" brengt Blokker vanaf heden een kompleet en aantrekkelijk assortiment schoolartike- len voor de jeugd. Een ruime keuze accessoires voor de studeerkamer kom- pleteren de "schoolplein"-kollektie. Als onderdeel van de Blokker "school- plein-aktie, is door Blokker een aantrek kelijke wedstrijd voor de jeugd georgani seerd. Enkele honderden prijzen zullen er voor de gelukkige winnaars beschik baar zijn. De hoofdprijzen zijn 10 Commodore home-computers. Een aantrekkelijke extra prijs is er ook te winnen; een dag op stap met TROS d.j. Erik de Zwart. Zelfs een troostprijs winnen in de Blokker schoolwedstrijd is nog zeer de moeite waard; zo zijn er bijvoorbeeld originele Parker pennen met de naam van de winnaar erin gegraveerd. Iedereen die schoolartikelen bij Blokker koopt kan meedoen aan de wedstrijd. Bij besteding van f. 5,- aan schoolarti kelen ontvangt men een gratis stempel op het deelnameformulier. Met één zo'n stempel op het deelnameformulier en het beantwoorden van enkele eenvoudi ge vragen, is elke deelnemer kansheb ber. Men mag zoveel formulieren inleve ren als men zelf wil. De deelname formulieren kunnen wor den ingeleverd t/m 14 september bij Blokker BV, Heerenweg 40, 1851 KS Heiloo. Medio oktober krijgen alle prijswinnaars schriftelijk bericht thuis. PONYCLUB HEILOO Uitslagen Kringconcours Bergen ip 1 juli B-dressuur Carola Lute 2e prijs; B-dressuur Odette Schipper 5e prijs; L2-dressuur Liesbeth de Ruiter 4e prijs; L-achttal 4e prijs. Springen: B- Lies beth de Ruiter 4e prijs; L-Anneriet Dekker 5e prijs, M-Jeroen Zeeman le prijs. Zondag 28 juli wordt voor de tweede maal een fietstourtocht georganiseerd tussen de kust- plaatsen Castricum en Petten. Dit evenement wordt georganiseerd door elf VVV-kantoren, die gevestigd zijn langs deze kuststrook, dit in samenwerking met de tourclub Alcmaria Victrix Ons land is een echt fietsland. Iedereen, jong of oud, fietst wel eens. Zelfs toeristen uit binnen en buitenland nemen hun fietsen mee naar hun zomer se verblijfplaats. Maar ze kunnen ook overal in ons land fietsen huren. Juist voor deze toeristen wordt deze tourtocht uitgezet, want als onbekende is het niet gemakkelijk om de mooiste plekjes te vinden in deze streek. De toer tocht voert langs de mooie bos- en duin gebieden en polders. De tocht is natuur lijk ook voor de fietsliefhebbers uit deze omgeving. Vanaf elf verschillende plaatsen kan er gestart worden voor een tocht van 30-60 of 90 kilometer. Er is echter geen wedstrijd aan verbonden. Doordat men bij elk organiseerend VVV, of in kantoor of in passende gele genheid een stempel moet halen, om in aanmerking te komen voor een leuke herinnering aan deze tocht, leert men op een sportieve manier de dorpen kennen waar de VVV-kantoren gevestigd zijn. Er wordt aan U dan informatie ver schaft over de gemeente, wat er zoal te zien valt en wat er georganiseerd wordt. Al met al een leuke en sportieve manier om de kuststreek tussen Castricum en Petten te leren kennen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in Bergen, Bergen a/Zee, Castricum, Dirkshorn, Eg mond a/Zee, Groet, Heiloo, Lange- dijk, Petten en Schoorl. Start vanaf 09.00 uur. Sluiting-controleposten 17.00 uur. Afstanden: 30-60 en 90 kilometer. Inschrijfgeld: 2,50 p.persoon inclusief herinnering. Voor administratiekosten: 1,00. Startgelegenheden Alkmaar: Wielerbaan, Terborchlaan 200. Bergen: Restaurant "De Brink" Breelaan 9. Bergen a/Zee: "De Smulpaep" Jacob Kalffweg 2. Castricum: Stationsrestauratie. Dirkshorn: "De Kastanjeboom" Dorpsstraat 15. Egmond a/Zee: VVV-kantoor Voorstraat. Groet: HCR d'Oude Voetpomp Heerenw. 269. Heiloo: VVV-kantoor Heerenweg. Petten: Sportkantine "De Keet" Zijperweg. Schoorl: VVV-kantoor Duinvoetweg. Langedijk: Camping en tankstation, R.Komen, Koog 22. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1