van Hier en Daar Uerentgtngsageitda Pennelope zorgt dat we er warmpjes bijzitten Noordhollands Balletcentrum: vele vormen van bewegen op muziek Zo ziet de nieuwe radio- en televisie zaak van de firma Van der Gragt in winkelhof 't Loo eruit. Een moder ne zaak, waar alles ruim en over zichtelijk is neergezet, zodat de klanten een duidelijk beeld krijgen van het grote assortiment. PUn Eén van de schitterende truien, die door Pennelope geshowd werden. UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 1985 HET GEMAK VAN EEN BANKREKENING „Dat betalen gaat toch wel heel wat gemakkelijker dan vroeger", constateer de de man, die zojuist een flink stapeltje acceptgiro's op de balie had gelegd met het verzoek om de bedragen van zijn privérekening over te maken. „Ik herin ner me nog dat ik met een portemonnee vol geld iedere maand allerlei loketjes af moest om gas. licht en water, de huur en een heleboel andere zaken te betalen. Maar ja. in die tijd kreeg ik mijn salaris ook nog contant, in zo'n bruin loonzak je." Op een moment waarop er in Nederland bijna evenveel privé-rekeningen zijn als landgenoten, lijken dit ontboezemingen Sindsdien is er veel veranderd en niet alleen op het gebied van betalen. Vrijwel iedereen maakt nu wel op één of meer manieren gebruik van het uitgebreide dienstenpakket van de bank. Ze sparen er, sluiten er een hypotheek af, laten zich adviseren over verzekeringen, boe ken een vakantiereis, enzovoort. Bij al die diensten is een goede voorlichting waardevol. Een persoonlijk gesprek is het middel voor een advies op maat, maar voor algemene informatie willen wij graag ook andere kanalen benutten. En over persoonlijk advies gesproken: de cliënt die zo opgetogen was over het gemak van zijn privé-rekening, heb ik een tip kunnen geven om regelmatige betalingen nog gemakkelijker te laten uit een ver verleden. Toch is het echt nog verlopen. „U kunt energiebedrijven en maar nauwelijks twintig jaar geleden, dat de meeste mensen alleen met con tant geld omgingen en naast het gemak ook de veiligheid (er hoeven geen grote geldbedragen in huis te zijn) van de privé-rekening misten. ZONDAG 8 SEPTEMBER DAG VOOR IEDEREEN Bij de viering van haar 25-jarig jubileum in 1974 nam de Vereniging "De Zonne bloem" het initiatief tot het instellen van de Nationale Ziekendag. Het is echter beslist geen activiteit van "De Zonne bloem" alléén. Kerken, organisaties, verenigingen, stichtingen, tehuizen, be drijven en artsen, zowel in Nederland als in België, zijn in de loop der jaren gaan meewerkeri ofti de tweede zondig in september tot een "dag voor iedereen" te maken. Dus niet alleen een dag waarop gezonden iets voor de zieken doen, maar ook een dag waarop gezon den stilstaan bij wat ziek-zijn kan betekenen. De Vereniging "De Zonne bloem" hanteert de slogan: "Aandacht voor zieken is gezond". Dit klinkt zeer positief. Persoonlijk vind ik dat hier meteen het meer negatieve geluid moet opklinken: "Aandacht voor gezonden is verziekt". Want welzijn is bij velen geworden welstand. Hierbij is weggemoffeld dat iedereen, niemand uitgezonderd, gedu rende zijn leven, in zijn naaste omgeving maar ook dikwijls persoonlijk, met ziekte em of handicap te maken krijgt, vaak gepaard gaande met vereenzaming door het verminderen van relaties. Het is niet alleen zinvol, maar ook noodzakelijk, dat ieder mens dit onder kent. Ongezond is het en van weinig werkelijkheidszin getuigend om de ge dachten van "Zelf ziek kunnen worden" te verdringen. Moge iedere gezonde op deze ziekendag stilstaan bij het voor recht van de eigen gezondheid, maar zich ook verplaatsen in het zelf ziek kunnen worden. Dan zal men ook echt een bijdrage" gaan willen leveren om de huidige houding van onze maatschappij ten overstaan van de zieke of gehandi capte medemens te verbeteren. Zondag 8 september is de Nationale Ziekendag. Radio en t.v. besteden daar om 11.00 uur extra aandacht aan. Geeft u ook extra aandacht aan zieken of gehandi capten in uw eigen omgeving, uw familie, het werk of bedrijf, uw kantoor of waar ook. En weet u er zelf geen raad mee, vervoeg u dan tot de vereniging "De Zonnebloem", die is op dit terrein gespecialiseerd. U kunt zich persoonlijk inzetten en u kunt financieel steunen. M.J. Pronk, voorzitter Zonnebloem, afd. Heiloo E.H.B.O. - HEILOO In de Uitkijkpost van vorige week heeft u kennis kunnen nemen van het feit dat de EHBO 10 september een cur sus start. Voor inschrijving e.d. mo gen wij u naar dat artikel verwijzen. Mocht u onverhoopt die editie niet meer hebben dan kunt u zich voor na dere informatie wenden tot mevrouw G. van Linden, Rector Frederiklaan 6, Heiloo, tel. 072-115994. U zult zich misschien afvragen wat doet de EHBO in Heiloo nog meer dan cursussen geven. Op de eerste plaats hulp verlenen waar nodig is. Vervol gens verleent de EHBO assistentie bij sportgebeurtenissen en bijzondere evenementen. Waarschijnlijk heeft u de EHBO-caravan wel eens zien staan bij die gelegenheden. Onlangs verleenden wij assistentie bij het WC-potzitten en het Timmcr- dorp. De opbrengst van het WC- potzitten zijnde 1000,-- was voor on ze vereniging bestemd. Hiervan wer den 2 brancards gekocht en verband materiaal. Hulpverleners zijn er bij na altijd tekort. Mocht u in het bezit zijn van een geldig EHBO-diploma en bereid zijn bij evenementen te assisteren, dan kunt u zich wenden tot de heer W. Loos, Het Zevenhuizen 57, Heiloo, tel. 072-334686, of op een van de oefenavonden. Hypnotherapie, of medische hypnose is een begeleidingstherapie waarbij de concentratie van de mens centraal staat. Het is geen alternatieve the rapie, maar berust zuiver op weten schap. Mevrouw E. D. Benniks-Co- lijn houdt zich al geruime tijd met de hypnotherapie bezig en vertelt er het volgende over. „Hypnotherapie of medische-hyp- nose suggereert dat je met slaap zou kunnen genezen. Niets is echter min der waar. Hypnose wordt al sinds eeuwen gebruikt, omdat men vroeger dacht dat door het staren de ogen ver moeid werden waardoor het leek of iemand sliep. Het woord, hypnose, afgeleid van halfgod hypnos, herinnert er nog aan. In de vorige eeuw ontdekte een Engelse arts dat het geen situa tie van slaap, maar van optimale con centratie was. Het bewustzijn ver anderde niet, men bleef wakker. De term hypnose is echter tot op de dag van vandaag zo gebleven. Vaak brengen wij ons zelf in zo'n vorm van concentratie. B.v. door het lezen van een boek waarin men zo verdiept is dat men de wereld om zich heen vergeet. In deze situatie zijn wij bij ons volle bewustzijn maar wat buiten het boek om gebeurde kreeg geen aan dacht. Hoe verloopt de therapie? De therapeut helpt de cliënt zich op een bepaald punt te concentreren. Lipt,kijken, is een middel om in pen zo ontspannen mogelijke situatie te ko men, waarin de omgeving en wat je denkt niet meer zo belangrijk is. Men neemt alles waar, maar besteed er geen aandacht aan. Waarom optimale ontspanning? Men gaat er van uit dat ieder mens eigenlijk best weet wat er met hem of haar aan de hand is. Iedereen heeft het vermogen om tot een oplossing te komen. De laatste vijftig jaren is er echter meer aandacht besteed aan wat er buiten om ons heen gebeurt. Religie en familiebanden kregen een andere betekenis en de televisie deed z'n intrede in onze huiskamers. Dit alles heeft de kennis en de be langstelling voor de persoonlijke bin nenwereld niet bevorderd. Door echter te leren, hoe je te concentreren op jezelf, leer je opnieuw je eigen mo gelijkheden te gebruiken. Problemen kunnen genuanceerder gezien en er varen worden, men kan er meer af stand van nemen, waaruit een oplos sing dichterbij komt. De kreativi- teit wordt ontwikkeld. Tijdens de concentratie hoeft men niet te spreken. De therapeut maakt uitsluitend gebruik van positieve taal. De zinnen zijn vrij te inter preteren en dienen door u zelf inge vuld te worden. Wanneer hypnotherapie? Als een schoolgaand kind concentra tie problemen heeft kan deze bege leiding het euvel oplossen. Bed plassen kan ook tot 't verleden stress, en hyperventilatie. Fobieën (angsten), asthma, maar ook bij nabehandeling van verlies door de dood, invaliditeit en geweldadigheid. De laatste jaren heeft men in de V.S. de funktie van hypnose bij pijn onder zocht. Het resultaat was verbluffend. Van latere datum is de bestudering van chronische pijnklachten met hypnose in Nederland meer op de voorgrond getreden. Eliszabeth Benniks: Zelf heb ik als specialisaties: chro nische pijnen en invaliditeit. Deze onderdelen die nauw met elkaar ver band kunnen houden hebben zozeer mijn belangstelling omdat zij zo diep ingrijpen in de persoon zelf en zijn direkte omgeving. Ik heb een groot geloof in de mens en zijn mogelijk heden om zichzelf te ontplooien De praktijk van mevr. Benniks is toe gankelijk gemaakt voor iedereen, voor gehandicapten zijn speciale voorzieningen getroffen. Hypnotherapie is geen „Haarlem merolie". Qo.k ijiet iedereen komt voor hypnotherapie in aanmerking, maar dit zal blijken uit een nadere kennis making. Om tot een juiste samenwer king te komen is het noodzakelijk dat er na de kennismaking kontakt op genomen wordt met de huisarts. Op deze manier kan hypnotherapie, zo doeltreffend mogelijk toegepast worden en in het pakket van de ge zondheidszorg zijn eigen plaats ver overen. Wie meer wil weten over hypnotherapie kan bellen met mevr. E. D. Benniks-Colijn, Pr. Bernhard- laan 3 in Egmond aan den Hoef, tel. 02206-3082. NOORDHOLLANDS KAMPIOEN SCHAP MASTKLIMMEN EN PARAPLU-HANGEN Op zondag 8 september start om 16.00 uur voor de Railway-bar te Hei loo het kampioenschap mastklimmen. Naast elkaar staan 2 palen van 9 meter lengte opgesteld, waarin de kemp hanen elkaar gaan bestrijden. Er wordt geklommen in verschillende klassen: jeugd, junioren, dames senioren. De jeugd klimt 4 meter, terwijl d e senioren tot 9 meter klimmen, hoog boven de huizen uit. Alle topklimmers uit Noord-Holland komen aan de start om uit te maken, wie de rapste is. Vorig jaar waren de snelste aapmensen in 5 seconden boven en die tijd moet ook dit jaar weer haalbaar zijn. Er wordt geklommen op tijd en daar na via een afvalstysteem. Voor de lichte personen met sterke armen is er een wedstrijd paraplu- hangen. ledereen kan aan beide on derdelen meedoen en wil men zeker zijn van deelname dan kan men zich opgeven bij de bar. De toegang voor publiek is gratis, deelname kost slechts 2,50, met kans op leuke prijzen die na afloop uitgereikt worden in bar de Railway. HAL 'T ZEVENHUIZEN VERGROOT MET 100 M2 Nog maar net een paar maanden aan de gang en nu bleek de ruimte aan de Zevenhuizcrlaan al te klein te zijn. Gelukkig was het een hoge ruimte, waardoor de mogelijkheid bestond er een plafond in te maken, waardoor maar liefst 100 m2 aan ruimte gewonnen werd. Deze oppervlakte wordt nu gebruikt als meubelzolder. Het gaat goed met de tweedehandshan- del. Er is een groot aanbod en dal is ook nog altijd van harte welkom, al u even belt met tel.334000 worden grote stuk ken opgehaald. Kleine zaken kunt u het beste even langs brengen. Moeder Schouten staat haar zoon met raad en daad ter zijde, want ook in de twccdchandshandci is het belangijk dat de zaken er proper bij slaan en daar is toch een vrouwenhand het meest ge schikt voor. Er moet gerangschikt, gestoft en afgewassen worden en dat is veel werk. Vader Schouten houdt zich zo nodig bezig met het technische gedeelte zodat alles gerepareerd de deur uit gaat. Wie nu denkt dat er voor de zon, waarvan de zaak is, niets meer te doen is vergist zich maar door het grote aanbod moet er veel heen en weer gereden worden, zowel voor het ophalen als het wegbrengen. een groot aantal andere instellingen en ondernemingen machtigen om hun nota automatisch van uw bankrekening te laten afboeken. Dat bespaart U admini- stratiewerk en U kunt niet vergeten om op tijd te betalen. En als U het met een bepaalde boeking niet eens bent, is ook dat geen probleem. Als U de bank een seintje geeft, wordt de betaling onmid dellijk teruggedraaid." Beursspel Als we het toch over veranderingen hebben, denk ik zeker ook aan de automatisering. De bank wordt bij de dienstverlening steeds meer ondersteund door computers. Dank zij moderne technieken kunnen wij de cliënt nog beter van dienst zijn, overigens zonder dat dit ten koste gaat van de persoonlij ke contacten. Soms zijn de bancaire diensten in combinatie met automatisering zelfs zo interessant dat ze de basis kunnen vormen voor een boeiend spel. Ik doel hierbij op Het Nationale Beursspel, dat binnenkort van start gaat. Deelnemers beslissen met behulp van hun computer over aandelentransacties en proberen zo in competitie met duizenden andere spelers „de waarde van hun kapitaal" zo veel mogelijk te vergroten. Zo'n 750.000 Nederlanders beleggen al in effecten de meeste van hen laten zich bij hun tranacties door de bank ad viseren. Voor kandidaat-beleggers kan Het Nationale Beursspel een leerzame eerste stap zijn, maar deelnemen is vooral spannend en - door de vele prijzen - lucratief. De Rabobank is samen met de MicrocomputerClub Nederland initi atiefnemer van het spel. Nadere infor matie is bij onze kantoren verkrijgbaar. Muziek en dans hangen nauw met elkaar samen. Op de televisie is de dans een niet meer weg te denken onderdeel in vele programma's. De revue van André van Duin, Toppop. Fame, de onlangs vertoonde speelfilm Grease: overal is er dans, bewegen mensen op het ritme van de muziek. Vaak is de dans een ondersteuning van iets anders. Van een gezongen tekst of van muziek. Het staat lang niet altijd op zichzelf of is er sprake van een hechte harmonie. Bij ballet is dat wel het geval. Het bewegen op muziek leidt dan een eigen leven, is een kunst op zich. Ballet vereist training. In Heiloo kan men een opleiding krijgen bij het Noord hollands Balletcentrum, waar Yvonne van Zoelen organisatorisch de touwtjes in handen heeft. Kinderen vanaf zes jaar kunnen er op vooral klassieke muziek de basis van ballet leren onder leiding van ervaren leraren. De docenten Wilma van den Bedum, Barry Jackson en Caroline van Rhijn trainen zelf geza menlijk in Amsterdam en geven regel matig stages op dansscholen en acade mies. Maar niet alleen staat klassiek ballet op het programma bij het Noordhollands Balletcentrum. Het bewegen op muziek krijgt bijvoorbeeld gestalte bij de lessen trimdance, in feite een conditietraining en geen dansvorm. Wel worden er bewegingen uit het dansen gebruikt, die op muziek uitgevoerd worden. Muziek wordt gebruikt om het uitvoeren van bepaalde oefeningen gemakkelijker te maken. Een belangrijke tak is ook jazz-ballet, dat door mensen vanaf een jaar of veertien wordt gedaan. De lessen duren ALS ER MAAR EENS IEMAND WAS De afdeling Alkmaar van Humanitas heeft dit jaar een werkgroep „Vriend schappelijk Huisbezoek" in het leven geroepen. Vrijwilligers zijn daarbij door middel van een kursus-progratnma in aanraking gebracht met een groot aantal problemen, waarmee vooral de ouder wordende mens te maken kan krijgen. De eerste groep vrijwilligers (dames en heren) heeft inmiddels al vele huisbe zoek en afgelegd in Alkmaar en omge ving. Maar de aanvragen nemen toe: *als er maar eens iemand was die mij zou willen helpen met wat boodschap pen; *als er maar eens iemand een recept voor me naar de apotheek wilde brengen; *als er eens iemand was die een boek of krant voor me zou willen voorlezen; OMGAAN MET LICHAMELIJKE KLACHTEN Deze groep is voor die mensen, die hinder hebben van lichamelijke klachten zonder dat daar medisch gezien een oplossing voor is. Iedereen heeft in zijn/haar dagelijks bestaan te maken met situaties die spanningen oproepen Deze spanningen kunnen allerlei emo ties teweeg brengen. Van angstig zijn, boosheid en verdriet, tot je onveilig voelen etc. Het doel van de groep is; -je bewust worden van de relatie die er bestaat lussen spanningen en het ont staan van lichamelijke klachten. -kijken wat voor manieren ieder van ons heeft om met spanningen om te gaan. -leren van elkaar hoe je het eventueel anders zou kunnen doen. Dit gebeurt o.a. door het nabespreken van opdrach ten. De bijeenkomsten zijn op 10 achtereen volgende maandagen gepland. Het is van belang voor een goed verloop van de avonden dat alle deelneem(st)ers steeds aanwezig zijn. Er wordt een kleine bijdrage gevraagd voor de koffiekosten. Start van dc groep: maandag 30 septem ber 1985. Voor dc aanvang van de groep wordt er met elke deelneem(st)er een apart ge sprek gehouden. Eventuele verdere in- lormatie of aanmelding bij: Marga Conijn en Marianne van der Smissen, Buro Algemeen Maatschappe lijk Werk Heiloo, (STAMA, Kennemer- straatweg 382, tel. 330984/110804). Spreekuur maandag, woensdag en vrij dag tussen 9 - 10 uur. VOLKSPETITIONNEMENT TEGEN DE KRUISRAKETTEN Via dc PTT ontvangt u deze weck het Volkspetitionncmcnt-pakkct. Het pakket bestaat uit: - brief over het volkspetitionncmcnt zelf, - kaartje met tekst van het petitionnement met ruimte voor 5 handtekeningen. - twee machtigingskaarten u kunt hiermee tot komitec Nee kruisraketten een malig financieel een duwtje geven. Waarom het Volkspetitionnement? Het is bekend dat democratie niet alleen inhoudt een keer per vier jaar stemmen. In dc Grondwet wordt het recht op petitie (verzoek) apart ge - noemd. Hierop is het Volkspetition ncmcnt gebaseerd. U mag dus in on ze democratie verwachten dat uw verzoek op z'n minst serieus wordt bekeken. Tal van onderzoekingen, vele demonstraties, vele organisaties laten al zeker 3 jaar zien dat meer dan de helft van de Nederlanders tegen plaatsing is. De wolzaak Pennelope hield vorige week voor het eerst een breishow, welke gehouden werd in motel Heiloo. Na Parijs en Brussel zijn zij de eerste die een show van Anny Blatt in Nederland hielden. Naast dit bekende merk werden er ook modellen uit de collectie van JAM KA en SCHEWE getoond. De show werd gepresenteerd door „Rex" die naast de presentatie ook muzikaal van zich liet horen. Tot de laatste stoel was de zaal gevuld en dat was mede bepalend voor de sfeer. Paulien Noltes vertelde in haar ope ningswoord dat Pennelope al weer twee jaar met succes draait. Iets waar zij. terecht een beetje trots op is. Zij drijft deze zaak samen met Corrie Otto. De breimode ziet er oók de komende winter weer prachtig uit. kleuren als aubergine, fuchsia, paarsblauw en grijs groen doen hel in de jasjes, pullovers en vesten erg goed. Paulien vertelde: „We gaan ons ook wat meer op de mannen richten, ook voor hen is er veel moois te breien. Hebben ze niemand die het voor ze maakt, wij breien op bestelling". Aan het einde van de show toonde het publick zich /.eer enthousiast en kregen ze na de koffie met gebak en liet drankje in de pauze nog een flesje parfum mee naar huis. De bloemen voor de manne quins waren verzorgd door Henk .Schol len. Een show die zekerde moeite waard is om liet volgend seizoen herhaald te worden. Allemaal vragen waar mensen soms mee zitten. Niet iedereen heeft immers vol doende vrienden en kennissen of in de buurt wonende familie. Gelukkig blij ken er steeds weer mensen te zijn, die juist zijn geïnteresseerd om als vrijwill- ger z.ich in te zetten voor dit-doel. Alleen weten die niet altijd de juiste weg, of hebben een soort drempelvrees. Huma nitas wil hen graag het nodige zelfver trouwen bijbrengen en inzicht geven in de ouder wordende mens, met de vele daarvoor bestaande voorzieningen en mogelijkheden. Dat gebeurt door middel van een kur- sus, die op een aantal woensdagen wordt gegeven in de periode oktober/novem- ber 1985, telkens van 9.30 tot 11.30 uur. Tijdens deze gespreksbijeenkomsten wordt van gedachten gewisseld met beroepskrachten van instellingen en or ganisaties, die in deze regio hulp bieden aan de ouder wordende mens. Als U interesse hebt in de kursus, om wellicht daarna toe te treden tot de werkgroep, dan kunt U in de maand september kontakt opnemen met Hu manitas, Reinaertlaan 1, 1813 JN Alk maar. Telefonisch kan dat op maandag en woensdag tussen 10.00 en 12.00 uur: (072) 401800. Ook kunt U bellen met enkele leden van de werkgroep: (072) 115999- 121009-610168-332541. De kosten voor deelname bedragen eenmalig./' 12.50' telkens anderhalf uur en beginnen met een uitgebreide warming-up, gevolgd door veel dans op moderne muziek. Afhankelijk van de leeftijd der deelne mers en deelneemsters wordt voor een bepaalde muzieksoort gekozen. Het voordeel van zowel trimdance als van jazz-ballet is dat men er altijd, ongeacht de leeftijd, nog mee kan beginnen. De vierde vorm van dans, die bij het balletcentrum wordt aangeleerd, is teen- dance. Het is bedoeld voor jongens en meisjes van ongeveer elf tot en met veertien jaar en bestaat uit een combina tie van jazz-ballet. musical, tap-dance modern en show. Men kan teendance zien als voorbereiding op elke vorm van dansen. Behalve met het geven van dansonder- wijs sec houden de mensen van het Noordhollands Balletcentrum zich ook met 'rand-verschijnselen' bezig. Rand verschijnselen echter, die in belangrijk heid niet onderdoen voor de lessen en daarvoor zelfs een stimulans zijn. Bij- Voorbeeld worden er op 28 september demonstraties teendance gegeven tijdens de activiteitendag in de openbare biblio theek en worden kinderen uit het publiek actief betrokken bij het aanleren van de eerste pasjes uit het klassiek ballet. Ook nemen leerlingen van het centrum het eerste weekend van oktober deel aan de Noordhollandse amateur- dansdag, welke in Hilversum gehouden wordt. Daarnaast staan momenteel twee nieuwe activiteiten op stapel. Dat is in de eerste plaats dansen op 'live muziek' op een zaterdag in oktober. Al eerder kan men ook inschrijven voor les in tap-dansen, waarvan de start gepland is halverwege oktober. De grote uitsmijter van het seizoen '85-'86 wordt evenals in het jaar '83-'84 een grote voorstelling met alle leerlingen van het centrum. In welke vorm deze show gegoten zal worden en waar deze wordt opgevoerd is op dit moment nog niet bekend. Te zijner tijd zullen wij daarvan melding maken in de Uitkijk post. Voor inlichtingen over en eventueel aanmelding voor het Noordhollands Bal letcentrum kan men zich wenden tot Yvonne van Zoelen, tel. 02208-18462. Het Noordhollands Balletcentum heeft haar studio aan de Stationsweg 115 te Heiloo. (NKJB-gebouw). HEILOOERSALONORKEST De repetities zijn weer begonnen. We kelijks wordt op woensdagavond gere peteerd tussen 19.30-21.30 uur. In studie zijn opgenomen o.a. King all Glorious van G. M. Vail, Ave Verum Corpus van W. A. Mozart, Whispe ring hope, Fluitconcert van Luigi Boccherini. Enkele nummers worden uitgevoerd samen met het koor van de Nederlandse vereniging van huis vrouwen, onder leiding van mevr. Joke Cortié. Uitvoering in de Witte Kerk op 16 november a.s. Verdere op tredens van het H.S.O. in diverse be jaardencentrums. Eerste en tweede violisten en Contrabas zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: tel. 330351. Tot nu toe hebben Regering en par lement weinig gehoor gegeven aan dc vele reacties tegen de kruis raketten in de samenleving. Op 1 no vembcr a.s. wordt er ceiy besluit ge nomen waarbij alleen maar naar dc opgestelde Russische raketten geke ken wordt! Laten we dus met velen voor die datum „Den-Haag" duidelijk weten dat de meerderheid van het volk in dit land geen kruisraketten wil! Bloemschikken met droogbloemen Maandag 16 september Bloemschikken o.l.v. mevr. Schavemaker. u moet hiervoor meenemen een mandje, bakje of iets voor aan de wand en een scherp mesje. Voor materiaal wordt gezorgd. Heeft u zelf droogbloemen, dan kunt u deze op de avond gebruiken. De kosten zijn 5,-, aanvang 20.00 uur en heeft plaats in het Open Huis. Vogelvereniging Kleurenpracht Uitnodiging voor contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht welke gehou den wordt op dinsdag 10 september in de zaak van de Duivenvereniging achter sporthal Heiloo. aanvang 19.45 uur. Wilt u vooral niet vergeten dat deze avond ook de gelegenheid is om ringen te bestellen voor 1986. C.O.C.Disco Soos Zaterdag 7 september start maandelijkse disco/soos. Aanvang 21.00 uur in het Hof v. Sonoy, Gedempte Nieuwesloot Alkmaar, entree 3,50. COC-leden gra tis toegang. Er is veel informatiemateriaal over homosexualiteït. voor wie behoefte heeft aan een praatje is er altijd iemand van introduktie aanwezig. Donderdag 5 september eerste Café-avond van het seizoen van Vrouwengroep van de N.V.T.H.-COC. Vooreen gezellig praatje, een borreltje of informatie over ho- mosexsualiteit kun je bij ons terecht. Aanvang 20.30 uur in Bardezaal van het Hof van Sonoy, ingang Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar. Fed. Vrouwenraad Heiloo Op donderdag 12, 19 en 26 september, en 3, 10 oktober organiseert de vrouwen raad de cursus Vrouw en Economie. Vele op het eerste gezicht nog moeilijke zaken en begrippen worden verduidelijkt en er wordt inzicht gegeven in de rol die de economie in ons dagelijks leven speelt. Aanvang cursus 19.15 uur tot 11.30 uur in het Open Huis. Opgave mogelijk bij Rence dc Groot. tel. 330894, Tina Hammer tel. 336871Tineke v.d. Steen. tel. 334020. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Heiloo Donderdag 12 september fietstocht naar landgoed Beeckestein te Velsen. Rond leiding door tuinen en het museum. Lunchpakket en eventuele duinkaart meene men.Start 8.30 uur vanaf garage Bleeker, hoek Zeeweg/Westerweg. Opgeven bij reiscomm. tel. 332411331821of 335642. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Dinsdag 10 september 13.30 - 14.15 uur kennismaking van nieuwe leden met be stuur en clubleiders. 14.15 - 16.00 uur informatie over cursussen, toegankelijk voor leden en niet-le- den in het Open Huis. °P' Woensdag 11 september breimodellenshow door 'Marianne', Heiloo in zaal van ccn Geref. Kerk, aanvang 9.45 uur. n°g Open avond Alleenstaande v Ouders Wc Fiom-buro houdt op 11 september open avond voor gescheiden ouders, onge- uur huwde moeders en weduwen en weduwnaars een open avond. Thema: 'Omgaan 9m met andermans kinderen in een nieuwe relatie'. Eind september start Fiom, drie uren te gaan ophalen. Nadere in- een gespreksgroep voor weduwen en weduwnaars, die zorg hebben voor opgroei- fnrmntif» hii* A Knnlc tf»l 111 R7R ir,n/4n^n ixi_ _i:n i +:\A o.-. i Hoe gaan we in Heiloo aan de slag? Op zaterdag 7 september wordt al vast een begin gemaakt met het halen van handtekeningen door groep vrijwilligers. We kunnen ophalers op die dag gebruiken, starten om 11.00 uur en 14.00 vanaf het Stationsplein, telkens formatie bij: A. Kools, tel. 331878 F. Wessel, tel. 334053, B. Lavertu tel. 335710 en W. Klopper tel. 337762. ende kinderen. De groep komt wekelijks bijeen, op een vaste tijd en wordt bege leid door twee medewerkers van het buro. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Fiom, van der Meijstraat 6, tel. 072-118812.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4