"MOONLIGHT SWIMMING" Scouting: goede vorm van jeugd- en jongerenwerk Livera s Koopjeskraam Nog drie weekjes wachten. Agenda de igmenden Spert en spet agenda Agenda Itmmen Barrelhouse opent seizoen De Vriendschap Akersloot Verenigingsagenda J|J%? f 17.50 p. pers. PARTY SERVICE ZATERDAG 14 SEPTEMBER ZWEM AVOND Nachthemden g met sauna en: 34° warmwaterligbad. 2 zwembaden 32 m glijbaan hot-whirlpool van 21.00 tot 02.00 u. voor Badkleding in zwembad verplichtlf zwembad/sauna DE WITTE BRUG met gratis: Tropische cocktail. Party hapjes. - paling - haring - zalm - tartaar - gevuld ei. wel reserveren. 4 Panty's 3 Slips Restanten BH's w.a Badstof Pyama's v.a. v.a ÉSÊÊÈÈk r\ Jac. Reusdorpstraat 1 CASTRICUM, tel. 02518-52627. De jongste welp en de oudste scout brachten enige tijd geleden de eerste steen aan bij De Bolder. vele andere koopjes'. Jango Edwards lyy UITKIJKPOST 11 SEPTEMBER 1985 mtm Zaterdag 14 september heeft de feestelij ke opening plaats van het fonkelnieuwe clubhuis "De Bolder" van de Victorie- groep Alkmaar-Heiloo. Het clubhuis is gevestigd aan de Westerweg-hoek Ker- kelaan. De opening zal worden verricht door vice-voorzitter der Landelijke Ad miraliteit van Scouting Nederland, de heer G. Blote, om 14.00 uur. De Victoriegroep, onderdeel van Scou ting Nederland, telt bijna 100 welpen, zeeverkenners/sters, matrozen en lood sen in de leeftijd van 8 tot 23 jaar. Het oude troephuis "De Bolder" het hart van alle weekendactiviteiten was gevestigd in een oude noodschool, die reeds in 1974 dringend aan vernieuwing toe was. Het was onbewoonbaar ver klaard en stond vrijwel op instorten. Toen ook had men al plannen om tot nieuwbouw over te gaan, maar dat ging toch minder vlot dan men aanvankelijk had gedacht en gehoopt. Onderhandelingen met Natuurmonu menten en de gemeente Heiloo vroegen tijd en men moest zien de benodigde centjes bij elkaar te krijgen. Het Stichtingsbestuur besloot architec tenbureau Muhren en Bode te vragen een schets te maken voor nieuwbouw en dat gebeurde. Een troephuis, gericht op de spelactiviteiten van Scouting, maar aangepast aan de eisen van de tijd, in steen gebouwd en tevens geschikt om ook gehandicapten mee te kunnen laten doen. Rekening werd gehouden met de wensen van omwonenden. Enkelen waren toch nog niet gerustgesteld, vreesden overlast en tekenden protest aan. Toen G.S. echter besloot tot aangifte van de verklaring van "geen bezwaar" trok men de protesten in en kon men in december 1984 met de bouw beginnen. Weldra werd een gedenksteen ingewisseld door een "jonge welp en de oudste verkenner" Het clubhuis is een pronkstuk geworden en de Scouting kan er terecht trots op zijn. In samenwerking met de politie zal zaterdagmiddag het verkeer en de par- keermogelijkheden in goede banen wor den geleid en de bewoners in de omgeving wordt gevraagd begrip op te willen brengen voor mogelijke geluids hinder deze middag. Vooral jongens vanaf 8 jaar (welpen) en jongens en meisjes vanaf 11 jaar (verkenners) wordt Victorie-onderkomen De Bolder enige maanden geleden: de bouw is nog in aangeraden een bezoek aan het troep- vone gang. Aanstaande zaterdag neemt de Scoutinggroep het gebouw in huis te brengen om De Bolder te QPunjjK bekijken. (Wie weet wil je dan wel lid worden van de victoriegroep). Na de officiële opening is er nog van 16.00 tot 17.00 uur Open Huis. Winkelhof 't Loo 13 Op zaterdag 5 oktober is het eindelijk zover. Buk-Buk opent dan het nieuwe gebouw "voor jeugd en jongerenwerk" aan de Pastoor van Muyenweg te Heiloo. Na een ingrijpende verbouwing, waarbij ondermeer het café naar beneden ver- huiste, het gebouw in een dik pak isolatie verpakt werd en de ingang naar de achterkant werd verplaatst, is de Buk-Buk weer klaar voor de volgende 15 jaar. Het eerste seizoen belooft direct een druk seizoen te worden. Doordat het hele gebouw geïsoleerd is, is er nu weer de mogelijkheid om naast elke week een band ook elke week nog ander activitei ten te ontplooien. Cabaret, film, poetry etc.). Geopend wordt op zaterdag 5 oktober met circus Caprioli en Drumbone. De pretentieloze akoestische muziek van Drumbone afgewisselt/gecombineerd met het theater van circus Caprioli staat garant voor een gigantische happening. Op zondagmiddag 6 oktober is er een optreden van Jango Edwards (Classics). De inmiddels tot Moskou bekende clown en oprichter van het "Festival of Fools" zal dan zijn soloprogramma ten gehore brengen. Donderdag de 10e is de eerste Poetrya- vond gepland. Op deze eerste avond optredens van onder andere René Stoute, Kristian Kanstad en Peter van Straaten (de bekende tekenaar van o.m. Vader en Zoon. Vrijdag de 1 le een optreden van de enige echte Nederlandse Rockabillyband "Jump Dickie Jump". Zaterdag 12 oktober volgt dan muziektheater met "Bram Vermeulen" en zondag de 13e is gereserveerd voor de "Bertus Borgers Groove Express". Een maandelijks terugkerend verschijn sel is de filmavond. De eerste van deze avonden wordt op vrijdag 18 oktober gehouden en dan zal "The Wall" van Pink Floyd vertoond worden. Zaterdag 19 oktober wordt een groepenpresentatie gehouden met 2 Heilooer bands. Ondanks de grote terugloop van het kinderaantal in Nederland, is het aantal leden van Scouting Nederland in de afgelopen tien jaar met een kl^in percen tage toegenomen. Daarmee is Scouting Nederland verreweg de grootste jeugd organisatie in ons land. Scouting Nederland steunt op een zeer grote groep van 25.000 vrijwilligers, die allen op een professionele wijze worden opgeleid. Opvallend is dat Scouting beschikt over een zeer jeugdig kader, in tegenstelling tot 40 jaar geleden. De oude hopman in de korte broek is niet meer. Door de toename van het aantal jeugd leden kan Scouting Nederland meer kaderleden gebruiken. Jongeren vanaf 16 jaar, die het een leuke vorm van vrijetijdsbesteding vinden om, in groeps- vorm, te ervaren waar de intéresse van kinderen ligt. Er samen op uit trekken en die eigenschappen en capaciteiten bij je zelf ontdekken die nog niet eerder aan bod kwamen. Scouting kent geen hiërarchische orga nisatievorm, dus geen rangen en stan den. De kinderen bepalen zelf wat zij, in groepjes van zes, gaan doen. Hoe jonger de kinderen zijn, des te meer richting zal er door het kader worden aangegeven. Op die manier leren zowel de kinderen als het kader om te gaan met meningen en ideeën van anderen en leren zij grenzen te hanteren. In de afgelopen tien jaar steeg het ledenaantal van 93.000 tot 125^.000. Op dit moment is 4 tot 5% van de Nederlandse jeugd lid van Scouting en duurt het gemiddelde lidmaatschap 4 tot 5 jaar. Ondanks het negatieve beeld dat bij een klein deel van de samenleving nog altijd over Scouting leeft, zien kennelijk steeds meer ouders Scouting toch als een betrouwbare vorm van jeugd- en jongerenwerk. De Vereniging Scouting Nederland ont vangt naast aanzienlijke subsidies van het Rijk, de provincie en de gemeenten ook contributies van de leden. De 1500 groepen bepalen zelf hun contributiebe- leid. Een gedeelte van de contributie- gelden dragen zij af aan het Landelijk Bureau in Leusden. Scouting kent be slist geen lidmaatschap naar draag kracht. Geringe financiën behoeft het lidmaatschap niet te beperken. Laatste racketmiddag/avond T.C. Hogedyk. De laatste racket middag/avond zal niet zoals eerder aangekondigd op zaterdag 14 september, maar op zaterdag 21 september plaats hebben. Aanvang 16.00 uur. Alle leden vanaf 14 jaar kunnen deelnemen. Uitwisseling Normandië [caen]-New-Nederland. In Egmond exposeren op 7 september t/m 13 oktober Jacques Piquery (schilderijen) en Pier Brouet (schilderijen). KATHOLIEK VROUWENGILDE Het katholiek Vrouwengilde heeft haar programma voor het nieuwe sei zoen gereed en wil met een serie van maandelijkse bijeenkomsten voor alle vrouwen van Heiloo en omgeving, gerichte en verantwoorde ontspanning brengen. Vrouwen die waarde hechten aan persoonlijke ontplooiing, en dat in samenwerking met oudere vrouwen, wordt de mogelijkheid geboden bij het KVG. Alle avonden worden ge houden in 't Trefpunt aan de Wester- weg294. Woensdagavond 18 septem ber openen wij met een Eucharistie viering om 19.00 uur, waarna de jaarvergadering met bestuurswisse ling en we besluiten met klaverjassen en andere spelletjes. Woensdag 9 oktober toont de firma Schipper haar herfst- en wintermode. Voor de rest van het seizoen volgt u de mededelingen onder verenigings- nieuws in de Uitkijkpost. Voor in lichtingen mevr. resse, tel. 332115. Karsten, secreta RAVAGE IN J.O.E.B. Denk nou niet dat het een bende wordt want "They called it.... solid rock". Dat staat tenminste op één der velletjes van hun biografie. Ra vageis een hoeveelheid profes sionele studio/sessiemuziekanten, die naast hun vaste bands, zoals brood, kayak, vitesse, en vele ande re, zich uit kunnen leven in Ravage. De band bestaat uit: Michel v. Dijk (Leadvocals, Johan Sleger (gitaar), Ad v.d. Veen (Bas), Roger Wollaert (drums), Danny Lademacher (gitaar) Muzikale vergelijkingen worden niet gegeven, dat kom je zelf maar uit zoeken op zondag 15 september. Om 15.00 uur gaat de zaal open en de entree is zoals gewoonlijk 5 piek. Volkspetitionnement. Woensdag ll en donderdag 12 september worden 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur de handtekeningen opgehaald van het volkspetitionnement door de Vredesgroep Limmen. K.V.G. Limmen. Op 18 september om 19.00 uur wil het K.V.G. Limmen het nieuwe seizoen openen met een eucharistieviering in de H. Corneliuskerk en daarna om 19.45 uur zal het K.V.G. cabaret "Kunst en Vliegwerk" de avond verder verzorgen. Ned. bond van Plattelandsvrouwen afd. Limmen. Excursie Plattelandsvrouwen Limmen naar Zaanse schans op dinsdag 17 september. Te bezichtigen zijn o.a. het klokkenmuseum, de stijlkamer in "Het Noorderhuis enkele molens en de bakkerij "oude stijl". Vertrek: om 9.00 uur vanaf het parochiehuis met eigen auto's, (ca. 12.00 uur weer terug) Kosten: f. 8,50 p.p. incl koffie met gebak. Aanmelding: uiterlijk a.s. zaterdag bij het reiscomite 02205-2871. 02205-2081, 02205-1772 of 02205-1929. tel.: TC HOGEDIJK Nadat er twee weekends lang onder redelijke weersomstandigheden ge tennist kon worden, lieten de weer goden de TCH zaterdagavond lelijk in de steek. Het gevolg was, dat de voor zondag 8 september geplande finalewedstrijden van het clubkam pioenschap geen doorgang konden vinden. Hoewel groundsman Peter Peetoom en enkele hem assisterende actieve leden een aantal banen speel- klaar hadden gemaakt, kon slechts met een gedeelte van het voor zondag vastgestelde programma van kwart en halve finales pas tegen een uur of twee 's middags een begin worden ge maakt. Er weden ook twee finale wedstrijden gespeeld. In het heren dubbel in groep A veegden de 'oudjes' Ben Hamberg en Han Veltkamp hun jongere opponenten Ton Schuit en Paul Neijens met de setstanden 6-1, 6-2 van de baan. In het heren-dubbel C zegevierden Gerard Swart en Kees v.d. Pol in een spannende wedstrijd over Chris Vergeer en Theo Schrij ver. Op zaterdag 14 september zullen nu ijs en weder dienende de finales worden gespeeld. Aanvang 11.00 uur. De preciese aanvangstijden van de te spelen finalewedstrijden staan op het wedstrijdschema in het club- bouw. Mocht er door de regen ook op zaterdag niet getennist kunnen wor den, dan wordt het finaleprogramma naar zondag verschoven. Helaas moest de demonstratiewed strijd op zaterdagavond, waaraan Koos Neijens, Jacco^ van Duin, Cor Kwast en TCH-trainer Roel Tames - allen A/B-spelers - belangeloos deel namen i.v.m. de door de regenval onbespeelbaar geworden byien, tot 5 games en een tie-break beperkt blijven. Eerder dan de bedoeling was, stortten umpire Piet Rustenburg en de 4 tenniscracks zich in het feest gewoel. De tientallen prijzen, beschikbaar gesteld door gulle sponsors, gingen vergezeld van humoristisch commen taar van Simon Metz naar de op het feest aanwezige winnaars. Van enkele hoofdprijzen, die niet 'doorgedraaid werden, waren de winnaars niet aanwezig. De herenfiets viel op lotnummer 698 wit, de zaagmachine op 470 rose, en de boormachine op 727 wit. Tot en met zondag 22 september kunnen deze prijzen worden afgehaald bij Alie Overtoom, Pr. Beatrixlaan 2, Egmond a/d Hoef, lel. 1051. Uiter aard onder overlegging van hel win nende lol Zaterdag 14 september gaat het muziek- seizoen in dancing De Vriendschap van start met de formatie Barrelhouse. Deze groep staat momenteel volop in de belangstelling vanwege de nieuwe elpee "Every night in the week". Barrelhouse heeft na het vertrek van Tineke Schoemaker niet te klagen gehad over belangstelling, immers een nieuw gezicht brengt altijd een nieuw stukje reclame. Dat nieuwe gezicht is zangeres Jony de Boer. Samen met de rasmuzi kanten Johnny en Guus Laporte op respectievelijk slag- en solo-gitaar steelt zij nu al de show tijdens de live-optre dens. Andere stuwende krachten binnen Barrelhouse zijn natuurlijk pianist Han van Dam, op de drums Bob Drost en de onvermoeibare basgitarist Roscoe Stall- worth. Zij allen samen zullen zaterdag 14 september het nieuwe seizoen openen in De Vriendschap. Een week na Barrel- house verschijnt een andere grootheid van de vaderlandse pop op de planken in Akersloot: Herman Brood Wild Ro- H.S.V.-Tennis. Vrijdagavond en zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur voortzetting finale-partijen clubkampioenschappen alsmede op zaterdagavond de slotfeestavond met om 21.00 uur prijsuitreiking clubkampioenschappen. H.S.V.-voetbal. Zondag 15 september W.G.W-H.S.V. 1. Zeevogels 2-H.S.V. 2. D.V.W. viswedstrijden. Zaterdag 14 september. Zeevissen. Opgave is niet meer mogelijk. Verzamelen om 6.30 uur bij de brandweerkazerne. Zondag 22 september baarswedstrijden. Deze zal gehouden worden in het N.H. kanaal te Schoorldam. Verzamelen om 7.00 uur. De wedstrijdcommissie: mevr. Ranzijn (tel. 336833) J. Ursem (tel. 335539) of N. Mooij (tel. 332451). Klaveijassers opgelet! Maandag 16 september starten wij weer met onze open drive s. hen mooie gelegenheid om kennis te maken met onze vereniging E.H.K. Voor informatie kunt u terecht bij Mevr. Haanstra, tel.: 334759, Hr. Knegt tel. 334056, Hr. Wassing, tel.: 334689. mance. teiini - Katholiek vrouwengilde St. Monica. Woensdag 18 september opening van het seizoen met euch.viering en jaarvergade ring met bestuurswisseling. Na de pauze klaveijassen, etc. Wykvereniging "Plan Oost". Klaverjassen op vrijdag 4 oktober aanvang 20.00 uur en vervolgens elke eerste vrijdagavond van de komende maanden. Donderdag 12 september: Lezing over paddestoelen met vertoning van dia's. Toegangsprijs: Leden f. 2,50 niet leden f. 3,50. Jongeren tot 16 jaar half geld. Lidmaatschapskaart meenemen! Dinsdag 17 september: derde en laatste lezing van Niek Kuijs, natuurgeneeskundige over filosofie en wat daarmee kan samenhangen. Toegangsprijs: Leden f. 3,50 Niet leden f. 4,50. Lidmaatschapskaart meenemen Beide aktiviteiten beginnen om 20.00 uur en hebben plaats in 't Oosthonk Laan van Zeeman 14a. Puzzeltocht Waterleidingduinen. De jaarlijkse puzzel-wandeltocht van afdeling Castricum van het Nivon wordt gehouden op zondag 15 september. Het batig saldo komt ten goede van het vogelopvangcentrum in Bergen. Start van de wandeling tussen 10.00 en 13.00 uur vanaf het parkeerterrein aan de Noorderstraat, gelegen aan de weg Castricum. Egmond, ten noorden van de jeugdherberg Koningsbos. Alle belangstellenden kunnen meedoen aan deze tocht. De duur van de tocht is 2Vi, 3 of 2Vi uur. Voor het P.W.N. terrein is een duinkaart verplicht. De kosten bedragen f. 2,50 voor volwassenen, kinderen wandelen gratis mee. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo. Maandag 16 september: bloemschikken o.l.v. Mevr. Schavemaker. U moet hiervoor meenemen een mandje, bakje of iets voor aan de wand en scherp mesje. Voor materiaal wordt gezorgd. De kosten zijn f. 5,~. De avond begint om 20.00 uur en heeft plaats in Het Open Huis. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Heiloo. Donderdag 12 september: fietstocht naar landgoed Beeckestein te Velsen. Rondleiding door tuinen en het museum. Lunchpakket en eventuele duinkaart ge- het Het volksdans seizoen is weer start bij Pridini, die dit seizoen 10-jarige bestaan viert. Iedereen weet wat volksdansen is, wellicht gezien op televisie of onze demonstratie groep zien optreden. Maar hoe leuk het is om het zelf te doen weet u mis schien nog niet, dan is nu het goede moment om ermee te beginnen. Iedereen kan het, er hoeft niet aan bepaalde eisen te worden voldaan. Volksdansen is voor alle leeftijden, daarom zijn er ook twee kindergroe- w pen. Er wordt een internationale meenemen. Start 8.30 uur vanaf garage Bleeker, hoek Zeeweg/Westerweg. Opgeven cursus geboden, d.w.z. dat er dan- bij reiscomm. tel. 332411, 331821 of 335642. sen uit de gehele wereld worden aan- Donderdag 19 september: eerste bijeenkomst van het seizoen 1985/1986. De heer en geleerd. Nieuwe leden hebben de mevr. Bregman vertellen over IJsland en laten hierbij dia's zien. Aanvang 20.00 uur mogelijkheid een cursus internationaal in de Geref. kerk aan de Noordergeeststraat. Introducees welkom a f. 2,50. Lesbisch C. O. C. Zaterdag 14 september organiseert de vrouwengroep van de N.V.I.H. C.O.C. weer een gezellige swingavond. De aanvang is 21.00 uur. De avond wordt gehouden in de Bordeszaal van het Hof van Sonoy, Gedempte Nieuwesloot. Leden hebben op vertoon van de lidmaatschapskaart vrij toegang, de niet leden betalen f. 2,50 entree. oro 4 Open avond voor weduwen en weduwnaars. 6 t/m 9laar, kindergroep vanaf 9 jaar. De vereniging Handreiking houdt op woensdag 18 september weer open avond. Aan beginners, half-gevorderden en ge- de hand van dia's gaan we puzzelen door Noord-Holland. De avond zal weer zijn in vorderden. De contributie bedraagt "Brain Box". Kanaalkade 26, Alkmaar en begint om 20.00 uur. Entree is f. 2,-. Er 132,-- per seizoen. Heeft u vragen wordt zondag 22 september weer gefietst. Hiervoor starten wij om 10.30 uur voor het of belangstelling dan kunt u bellen station in Alkmaar. Onderweg is er voldoende gelegenheid om de meegebrachte naar Ineke Schomaker, tel. 336959, boterhammen te nuttigen. Voor meer informatie overéén of beide activiteiten kunt u of naar Joan Dirkson, tel. 336538. bellen 072-114428 of 072-119745. volksdansen te volgen gedurende 3 maanden. De kosten zijn 44,-. Na de drie maanden betaalt u als u het hele seizoen wilt dansen pas uw f 10, - inschrijfgeld. Bij Pridini zijn de volgende groepen: kindergroep

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4