De nieuwste najaarsmodellen zijn binnen kleuren TV, HiFi-stereo en video. p*o ope° 't hoekstuk Iaühtzndel Peter Stavenuiter Bierenbescherming Kennemerstraatweg 255 Heilnn Tel. 072-330 Bij Mascotte kan elke vrouw haar eigen mode maken KUYPER HOBBYSHOP Wegens vakantie gesloten van 17 sept. tot 2 okt. bar;, - 9rtlL snacks litee* WBÊÊÊÊÊÊÊ GROENTE EN FRUIT |b 5, ^heiloo 335032 ZOUTE HARING VERSE MOSSELEN Volkoren Gesneden 9 Verse Kokosmakronen 9 Krentenbollen 1 Roomboter Amandelstaaf >achte®e^ Slagroomsoezen Wij allen feliciteren Piet Borst met de opening van zijn nieuwe winkel. Daarom vieren wij dit samen met hem door onze speciale Maandag Aanbiedingen STATIONSWEG 94 - HEILOO 1 tube 10 sec. lijm van 5.95 voor 3.95 siticonenkit van 14.95 voor 9.95 beugelijzerzaag 9.75 van 11.75 voor - Maandagmiddag en dinsdag per stuk2.00 3 voor5.00 Potje Deense Haring geen f 5.50, maar f 5.00 Bij 500 gram gebakken vis een bakje vissaus GRATIS per zakf 6.00 2 stuksf 11.00 Met gratis saus Stationsweg 105 TELEFOON 337783 of 02513-12671 Woensdag en donderdag: Vers gesneden Stoofschotel nu met gratis recept, 500 gram voor1.95 Vrijdag en zaterdag: Franse Golden Delicious 3 pond voor 2.95 De Verswinkel bij het station is DE vitaminebron! Wij gaan verhuizen,' m.i.v. 23 september zitten wij op de stationsweg aan de over kant op nr. 96. Weet U nog wel de „Vivo". En wij vieren tevens ons 5-jarig bestaan, dus dubbel feest. En daar verbinden wij natuurlijk een paar leuke reklames aan. Dit geldt voor beide winkels, o.a. de gehele week. voorfcj" Dinsdag: 3 stuksfcj" Woensdag: 3 voorI j' Donderdag: van 5.95 voor4,95 indebroodruiï Vrijdag/zaterdag: 4 voor Voor de kleintjes maandag, dinsdag, woensdag, een leuke verrassing! Tevens in beide zaken 24 soorten ambachtelijke Belgische Bonbons, die in de feestweek 4,50 per 11/2 ons kosten Yvonne en Tante Corrie blijven U van dienst op de Stationsweg, terwijl Sandra en Joke de zaak in het Hoekstuk runnen. Tot ziens bij uw warme Bakker. P. Borst en medewerkers/sters UITKIJKPOST 18 SEPTEMBER 1985 radio bakker. "V" In een wervelende show in theater de Beun zagen we gepresenteerd door de fashion group surprise" in samenwer king met schoenhandel ,,Hanraads" dat de mode wel bepaalde kleuren en stoffen voorschrijft, maar datje er eigenlijk ook alle kanten mee op kunt. De rok is belangrijk maar is er voor ieders smaak, schitterende lange plooi rokken, sommigen met heupstukken maar ook cashmir en gebloemd. De strakke rok is weer helemaal terug, soms met een klein geplooid achterstukje, wat het lopen wat vergemakkelijkt. Plooi rokken, iets over de knie in veel vrolijke kleuren, maar ook in de basiskleuren donkerblauw en grijs. Zeer uitgesproken zijn het komende seizoen de truien, pullovers en vesten. Mascotte heeft hiervan een prachtige collectie in huis. Leuke gekleurde spen cers, allemaal breed in de schouders en lang, staat ook heel leuk met ceintuur. Veel truien met grote kabels in felle kleuren smaragd groen, hard roze, maar ook zwart en wit. Naast de effen truien waren er ook schitterende dessins. Dat is het aardige van deze mode, de jonge vrouw kan haar garderobe hier samenstellen maar ook de wat ouderen kunnen bij Mascotte volop een keus maken. Een grote keuze is er in korte jasjes vaak ook breed in de schouders, geruit ins temmige kleuren, maar ook effen, van heel vrolijk tot somber. Dit wordt dan weer opgefleurd met een kleurige hoog- glanzende blouse, hoogglans gaat het de komende winter en vooijaar helemaal maken, wat tot voordeel heeft dat men een eenvoudige avondblouse ook heel goed onder een van de mooie pakjes of vesten kan dragen. Het is allemaal te combineren, pak maar wat u zelf mooi vindt en combineer. HERHAALDE OPROEP Deze groep is voor die mensen, die hinder hébben van lichamelijke klach ten zonder dat daar medisch gezien een oplossing voor is. Inleiding Iedereen heeft in zijn/haar dagelijks bestaan te maken met situaties die spanningen oproepen. Deze spannin gen kunnen allerlei emoties teweeg brengen. Van angstig zijn, boos heid en verdriet tot je onveilig voelen etc. Doel van de groep - je bewust worden van de relatie die er bestaat tussen spanningen en het ontstaan van lichamelijke klachten. - kijken wat voor manieren ieder van ons heeft om met spanningen om te gaan.- leren van elkaar hoe je het even tueel anders zou kunnen doen. Dit gebeurt o.a. door het nabespreken van opdrachten. De bijeenkomsten zijn op 10 achter een volgende maandagen gepland. Het is van belang voor een goed ver loop van de avonden dat alle deel- neem(st)ers steeds aanwezig zijn. Er wordt een kleine bijdrage gevraagd voor de koffiekosten. Start van de groep: maandag 30 september t/m 2 december 1985. Voor de aanvang van de groep wordt er met elke deel- neem(st)er een apart gesprek gehou den. Eventuele verder informatie of aanmelding bij: Marga Conijn en Ma rianne van der Smissen, Buro Al gemeen Maatschappelijk Werk Hei- loo (STAMA, Kennemerstraatweg 382, tel. 330984/110804. Spreekuur maandag, woensdag en vrijdag, tus sen 9 - 10 uur. 12 Wekelijkse bijeenkomsten groeps maatschappelijk werk en informatie voor mensen in een maatschappelijke overgangssituatie. Start: donderdag 17 oktober 1985, aanvang 9 uur, Kennemerstraatweg 382, Heiloo. In ieders leven vinden veranderin gen plaats. Denk maar aan voor het eerst naar school gaan, van lerende- naar werkende (of niet werkende) van een loon öf uitkering te moeten leven. Wanneer een grote verandering in het persoonlijk leven plaatsvindt geeft dat ook vaak een verandering in maatschappelijke positie. Beiden stellen hoge eisen aan onszelf. Te hoge eisen vaak, als dit een te grote over gang betekent op de tijd ervoor. Wij gaan met de deelnemers een soort levensschool starten, waarbij wij van uit de verschillende invalshoeken be zig gaan met ieder z'n situatie. Er is verder ook een informatief gedeel te. Hoe ga ik ook praktisch met m'n veranderende situatie om. Wat voor informatie heb ik nodig, hoe krijg en gebruik ik die. In dit gedeelte komen ook mensen vanuit maatschappelijke groeperingen of instanties informatie geven. Iedereen die hiervoor be langstelling heeft is welkom. Er wordt alleen een kleine bijdrage gevraagd voor onkosten. Eventueel verder in formatie (deze is ook bij oud-deel nemers mogelijk), bij: Buro Algemeen Maatschappelijk Werk Heiloo, Sta- ma, Kennemerstraatweg 382, tel. 330984/110804. (Van het algemeen maatschappelijk werk kan door iedereen gebruik wor den gemaakt. Spreekuren, maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 - 10.00 uur, ook telefonisch). Tel. 333520 Een leuk detail zijn de zijden shawltjes die als strik op een blouse gedragen worden. Deze kunnen soms net dat accent geven wat een bepaalde pullover tot iets aparts maakt. Hoewel de rok weer terrein gaat winnen, is er natuurlijk ook de pantalon. We zagen ze bij Mascotte in een glanzende brede rib, Marlies van Schagen vertelde ons later dat dit viscose is. Lange mantels waren er ook volop, grote kragen, grote zakken, mooie kleuren. Adembenemend was de collectie leer die Mascotte liet zien, vaal heel dun kalfs leer of nappa heel soepel vallende rokken met daarop jacks. (Het woord is haast te gewoon om hiervoor te gebruiken) met b.v. smalle banen leer en suede, in dezelfde kleur een ander ,,jack" daarentegen was weer in vrolijke kleuren, maar wat het meeste opviel was de soepele valling van de rokken. Mascotte heeft hiermee wel iets heel bijzonders in huis. Hanraads De schoen is de komende winter aan de sportieve kant, vaak met een klep en vetertje, maar daarentegen wel weer in verschillende kleuren. Zwart lak is ook weer in, soms gecombineerd met gewoon leer. De hakken zijn klein of plat. Tegenover dit alles staat de gladde pump in zwart of blauw maar ook in modetinten. Het publiek in de Beun toonde zich enthousiast en toonde dit door een warm applaus. Voor wie het nog niet weten, U vindt Mascotte en Hanraads beiden op de Stationsweg in het Stationscentrum. De Vers Winkel STATIONSWEG 111 - HEILOO TELEFOON 072-337507 Vers Winkel TENTOONSTELLING „NATUUR JË BUUR" In de bibliotheek Limmen is van 11 t/m 28 september een tentoonstelling te zien over de relatie mens en natuur. Deze tentoonstelling die tegelijkertijd in driehonderd bibliotheken is te bezichti gen, is onderdeel van het projekt Natuur je buur, een participatieprojekt, gesub sidieerd door het Ministerie van Land bouw en Visserij. In de afgelopen twee jaar hebben ruim 200 aktieve groepen die zich betrokken voelen bij de natuur in hun direkte omgeving, geld ont vangen om groene projekten in hun buurt te realiseren. Bij de tentoonstelling Natuur je buur" heeft de openbare bibliotheek een ten toonstelling ingericht van materialen over het onderwerp natuur, die in de bibliotheek aanwezig zijn, aangevuld met een expositie van de amateurfoto- gfaaf Jan Dijkstra uit Limmen mét prachtige foto's erf'een doorlopende dia show van de natuur rond 'Limmen gedurende de vier seizoenen. Tevens vindt U daar de inzendingen van de fotowedstrijd over Limmen, waarvan U uitmaakt wie de prijs krijgt. U schrijft het nummer op van de foto die U de mooiste vindt en deponeert het papiertje in de daarvoor gereedstaande bus. De prijsuitreiking is op 28 september om 11.00 uur. Met de herfst voor de deur is dit voor de natuur- en groenliefhebbers van Limm en een uitstekende gelegenheid om te gaan bekijken wat de openbare biblio theek voor hen in petto, heeft. Iedereen is welkom tijdens de openingstijden van de bibliotheek. (Vermeld onder de agen da van Limmen.) DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor: leuke zwart/witte kater ,,Zorro", 2 jr., gecastr.; mooie schildpadpoes „Poekie", 10 mnd, gesteril.; lieve rood/witte kater „Vlekkie", 1 jr. ge castr.; zeer aanhank. cyperse poes „Poes", 1 Vi jr., gesteril.; aanhank. rode kater „Boef", VA jr., gecastr.; zeer aanhank. schildpadpoes „Loes- je", VA jr., gesteril.; mooie zwarte kater „Chico", 2 jr. gecastr.; lieve rood/wit gevlekte poes „Lotje", 2 jr., gesteril.; aanhank. cypers/witte kater „Karei", 2 jr., gecastr.; gezel lige zwarte kater „Peuter", 7 jr., ge castr.; zwart/bruin hondje „Beertje", 10 jr., teef, gesteril.; zwarte hond, 8 jr., reu, „Kim". Diverse konijntjes en een fret. Gevonden: wit konijn, Westerweg Heiloo; zwart/ witte kater, Huiswaard Alkmaar. Vermist: Kater „Jimmy", lichtbruin, zwarte oren, gecastr., Zevenhuizen Heiloo; rood katertje, 5 mnd., Wilgenlaan Heiloo; zwart/witte kater, gecastr., Vis- weg Limmen (pas verhuisd vanuit Cas- tricum); lichtgrijze poes, witte bef en staartpunt, Rijksweg Limmen; witte poes met grijze vlek op kop, de Vang, Limmen; zwartwitte poes Betsy", rechteroog slecht, 't Kieftenland, Lim men. Heiloo; boxer, 5 mnd., Kanaalweg, Wij hebben altijd behoefte aan men sen, die tijdelijk een gevonden kat of hond tegen vergoeding in hun huis willen opnemen. Inl.: Dierenbescherming Heiloo e.o., katten (072-331407, b.g.g. 337853), honden (072-333714), knaagdieren (02205-2256). sen hun kat steeds maar laten jongen. Gevolg: een steeds groter wordend overschot en daardoor steeds meer dierenleed. Dat mensen soms zelf niet eens weten waar hun „gratis af te halen" katje te rechtkomt blijkt wel uit het feit dat de handel voor de vivisectie welig tiert. Ook in onze streek. Er worden zelfs katten verhandeld omdat hun bont zo leuk staat op pantoffeltjes e.d. Ook op veemarkten is hierdoor een grotere waakzaamheid geboden. De vivisectie heeft nog steeds veel dieren nodig voor afschuwelijke die- renproeven. Niet alléén op katten, ook honden, konijnen, apen, enz. Bijten de stoffen als shampoo's, toiletarti kelen, verdelgingsmiddelen en schoon maakartikelen worden zonder verdo ving in de ogen van bijv. konijnen ge druppeld om uit te vinden welke stof fen schadelijk zijn voor de ogen van mensen. Dit is bijzonder pijnlijk. Zo ook vele proeven op andere dieren, voor andere, medische, oorlogs- en nucleaire doeleinden. Het blijkt dat bij alternatieve tests (in opdracht van dierenbeschermers en TNO) de resul taten zuiverder zijn. Hierbij worden ogen van geslachte dieren gebruikt. Wat kunnen wij er tegen doen? Ten eerste: niet meewerken aan de levendige handel. Dus geen hondjes, katjes, konijntjes enz. meer aanbieden. Ook geen volwassen dieren. Ten tweede: het niet kopen van tel kens weer nieuwe en vernieuwde schoonmaak- en cosmetica-produkten. Hier zijn talloze dierenproeven aan voorafgegaan. Aan al dit leed móet een eind komen. Dierenbescherming. Nederlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie. o e „Gratis af te halen" De laatste tijd worden veel katten aan- De mooie dierenkalender 1986 is te geboden. Heel veel katjes, maar ook verkrijgen bij J. v. Beek-Nicolai, Slim- oudere dieren. Bijzonder betreurens- pad 9, Heiloo, tel. 332759. waardig is het feit dat sommige men- Wilt U ons zeer nuttige werk steunen? VAKANTIE-REIS NAAR VALKENBURG Zaterdag 31 aug. vertrok de 4de en laatste groep van de Stichting D.V.O. voor de reis naar Valkenburg. De bus was prima op tijd en alles verliep zeer vlot. De eerste stop was in Liempde, daarna door naar ons hotel,De Schaep- kens van St. Fyt". Zondag was rustdag, maar 's middags ging er een groep naar Schin op Geul, met de trein heen en lopend terug. Maandag was er een mooie trip door Limburg en België. Dinsdag, een dag tocht door de Belgische Ardennen. Via Barneaux, een bedevaartplaats, naar Remouchamps waar de koffiestop was. Daarna langs een prachtige route naar LaRoche, waar de lunch gebruikt werd. De rit ging verder richting Bastonge, waar men het monument en museum kon bezoeken, dat was een herinnering aan de slag om die stad, in de 2de wereld oorlog. Daarna weer op Valkenburg aan. Woensdagmorgen maakten wij een prachtige trip door Zuid-Limburg. Wat is dat toch een mooi stuk Nederland, met z'n heuvels en dalen. Donderdag was een vrije dag, helaas wat regen en wind. Wij hebben de middag met bingo-spelen doorgebracht en 's avonds heerlijk gedanst (kon elke avond) Vrijdag weer een dagtocht, nu naar het IJffel-gebergte. Het was een fantastisch mooie reis. Langs mooie natuurgebieden kwamen wij in Venwegen voor de eerste koffiestop. Vervolgens door het Hutge- wald en Rhönedal naar Hellenthal am Olefsee, waar een heerlijke lunch klaar stond. In het daarbij aangesloten vogel en dierenpark, hebben wij een Adelaar show gezien. Wat een prachtig gezicht was dat. In Einrurh nog even een stop en om 6 uur kwamen wij moe maar zeer voldaan weer in Valkenburg aan. Zaterdag om 8 uur vertrokken wij weer, na een heel gezellige week, naar Heiloo, waar wij om ong. 12 uur aankwamen. VOLKSDANSEN.... IS PLEZIER VOOR VELEN Dus ook voor u. Elke vrijdagmorgen van 9.00-10.30 uur en vrijdagmiddag 14.00 uur-15.30 uur wordt, onder ak tieve, plezierige en kundige leiding gevolksdanst io de grote zaal van het Open Huis in de Winkelhof 't Loo door respectievelijk beginners en gevor derden van de vrouwenvolksdansgroep "De Wisselpas". Niets ingewikkelds, maar gewoon gezellig, ritmisch be wegen op muziek en danspassen van vele andere landen en kuituren. Geen professionele, artistieke hoogstand jes, maar samen vrolijk bezig zijn, zonder jacht naar bekers en medailles, maar louter om sportieve ontspanning. Met een variatie op "stijldansen is plezier voor twee" zegt "De Wissel pas": "Volksdansen is plezier voor velen". Dus misschien ook voor u. Mocht U de sfeer eens willen proeven, kom dan eens kennismaken op de vrij dag in het Open Huis. Of bel gewoon even naar: Corry Langereis, Boeken- stein 84, Heiloo, tel.: 333034. OECUMENISCHE VREDESDIENST 22 SEPTEMBER, 7 UUR IN DE WITTE KERK.EEN KANSRIJKE TIJD Vrede is een discutabele zaak geworden. Velen zoeken de eigen vrede, een vrede, die daarom een statisch begrip geworden is. Er valt over te twisten vinden de mensen en argumenten lijken in de beschouwingen vast te liggen. Men weet wel hoe het zit, de één zet de ander in een hokje en staat er al of niet meewarig naar te kijken. Zondag 22 sept. a.s. om 7 uur hopen ds. J. Wolfswinkel en pastor H. Fonteyn voor te gaan in de oecumenische vredesdienst in de Witte Kerk. In deze dienst zal ook iemand iets van zichzelf laten horen, wat voor hem het moment was, waarop hij een beslissing moet nemen. Als de vrede als wijze van leven u bezig houdt, als u betrokken bent bij de zaak van een steeds onveilig wordende wereld, alle tegenwerpingen ten-spijt, als u tobt over de vraag waarom nu de volken geen voedsel hebben, omdat er morgen wa pens nodig zouden zijn, als u klem zit in de redenatie dat het altijd al zo geweest als uvult u zelf maar verder in, dan bent u van harte welkom in deze oecum. vredesdienst, waarin wij iets zoeken te ervaren, wat in de Schriften vrede heet. En als u wegblijft, u blijft rentmeester (es) dus ook aanspreekbaar. Namens de pastores van Heiloo, ds B.J. Kruit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 10