C.J .P Een weekendje Amnesty Buk-Buk in het Bruno-gebouw het jeugdige hart van Heiloo Een openingsweek om te zoenen Ter gelegenheid van de heropening van Buk Buk Word ook lid van het CJP! Buk-Buk en de Cultuur Schrijftalent komt aan bod bij Buk-Buk 84 85 Vanaf 23 november kun je bij de Buk lid worden van het CJP. Om de kosten hoef je het niet te laten, voor 9.50 ben je al lid en kun je mee profiteren van de vele voordelen van het CJP. Zo krijg je bij de Buk in elk geval op alle optredens zo'n 20% korting, dus met 4 bands heb je het geld er al uit. Bij de Bieb krijg je korting op je lid maatschap (niet in Alkmaar) en de "Plug", boordevol informatie over jongerenactiviteiten rolt elke maand in je brievenbus. Tevens een lekkere korting op diverse bladen bijv. OOR, VN, Elsevier Focus. Korting krijg je ook bij Theater voorstellingen en in de meeste ande re jongerencentra. Ook heb je in praktisch elk museum vrij toegang middels de gratis bij je CJP ver strekte Museumkaart, en natuurlijk een avondje Gaga en Elkie Dadman voor 2 kwartjes! Zorgen dus dat je er bij bent op 23 november, al was het alleen maar om Gaga niet te missen. De normale entree op deze avond is 7.50, ook voor diegene die al CJP hebben of Buklid zijn. AMNESTY INTERNATIONAL Het weekend, waarin zaterdag 30 november valt, is uitgeroepen tot "Amnestyweekend". Het weekend start op vrijdagavond met "Mis sing", een film over de problemen die je met "Het Gezag" kunt krij gen als je in een heftig land woont. Op zaterdag is een muziekspektakel georganiseerd, waarbij Bob Geldorf zijn vingers zou aflikken. Regionale Popmuzikanten uit verschillende bands zullen gezamelijk een Muzi kale avond verzorgen. De zondag heeft de titel "Een klein gebaar voor Amnesty" meegekregen. Het preciese programma is nog niet be kend, maar er zal in elk geval mu ziek zijn van studenten aan de Mu ziek Pedagogische Akademie (MPA) uit Alkmaar. Op deze dag zullen zij muziek brengen uit het "Pluche Salon" oeuvre. Er komen ook sprekers uit de "doelgroeplan- den" van Amnesty en het "Am nesty Ensemble" zal enige liederen ten gehore brengen. Het geheel zal aan elkaar gepraat worden door een spreekstalmeester en in de wandel gangen heb ik de naam Leoni Jan sen al ettelijke malen gehoord. Ook het Amnestytheater verzorgt een optreden. "Een klein gebaar voor Amnesty" begint om 12 uur en omstreeks zessen zal de voorzitter het slotwoord spreken. gillij De nieuwe aanblik van zaal en podium. Morgenavond wordt in de vergadering van de gemeenteraad van Heiloo gesproken over het jeugd- en jongerenbeleid en over en daarbij in te schakelen en nog te benoemen professio nele kracht. Die beraadslaging is een logisch gevolg van de grootse verbouwing van het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg: een oude parochiezaal werd een modern, vol ledig geïsoleerd en functioneel jongerencentrum. Jongerenve reniging Buk Buk is bij de heropening van het gebouw de be langrijkste gebruiker. Dat was het reeds de afgelopen jaren en men wil dat nog wel enige tijd blijven. Het jeugd- en jongeren werk in Heiloo verdient met zo'n schitterende accommodatie natuurlijk uitbreiding, maar Buk Buk blijft. Na deze Jeugd- en Jongerenkrant, als speciale bijlage van de Uitkijkpost, kan daar geen twijfel meer over bestaan. Een compleet overzicht van het programma treft men op deze pagina's aan. De voorgeschiedenis van de ingrij pende verbouwing van het Bruno- gebouw begint al jaren terug. Daar over geen woord nu. Wel de directe aanleiding voor de verbouwing: ge luidsoverlast. Men kon van een oud gebouw als de Bruno niet verwach ten, dat het opgewassen is tegen Dat de mensen van Buk- Buk er goed zin in hebben, blijkt wel als we het program ma gaan bekijken. In dat hal ve jaartje, dat ze gesloten zijn geweest, is de agenda overvol gepropt. Als openingsact, op zaterdag 5 oktober, is geko zen voor Drumbone en Circus Caprioli, maar daarover el ders in deze bijlage meer. Op de zondag dan een Solopro gramma van Jango Edwards David Norkett) waarbij Jango de beste sketches uit zijn shows de re vue zal laten passeren. Wees op tijd, want dat het uitverkocht gaat wor den is nu al zeker. De aanvang is 16.00 uur en de entree is op 10, gehouden. Op donderdag de 10e is de eerste grote poetryavond gepland. Op de ze avond optredens van o.a. Kristi- an Kanstadt, Rene Stoute en Peter van Straaten, de man achter strips als Vader en Zoon, Aanstoot, enz. Aanvang 21.00 uur en de entree is 7,50. Vrijdag de lie is het de beurt aan Jump! Dickie Jump! om van de Buk een swingende brei te maken. Ook het vorig jaar lukte dit, helaas waren er toen te weinig mensen om van dit spektakel te genieten. De 3-mans band brengt Rock'n Roll zo puur als Oosterijkse wijn. Een pia no, een gitaar en een slagtrommel bekken zijn voldoende om de zaal op stelten te zetten. Neem je Rock'n Roll shoes mee. Aanvang 22.00 uur, en de toegang is 5, Zaterdag 12 oktober om 10 uur pakt Bram Vermeulen de micro foon op om een "try out" te geven van zijn muziektheaterstuk "GROND". De entree bedraagt op die dag 7,50. Op zondagmiddag de 13e laat de "Bertus Borgers Groove express" zien hoe een Saxofoon te hanteren. De aanvang is 16.00 uur en de en tree bedraagt voor deze avond 8, Ook dit seizoen weer elke maand een film. De eerste film, "The Wall" van Pink Floyd, zal op vrij dag 18 oktober vertoond worden (aanvang 21.00 uur met vijf piek in de hand). Waarschijnlijk hebben we dan ook nieuwe geluidsboxen voor de filmcamera, zodat het net echt is, die naar beneden vallende muren. Zaterdag de 19e is er dan een groe- penpresentatie met "Strange Day", eerst al op Bukpop en nu waar schijnlijk de nieuwe winnaars van de erote oriis van Nederland! Ook "Sense of Human" zal dan te horen zijn. De muziek die zij spelen is or- ginele op Jazz gebasseerde Rock met een vleugje symphonische rock. Naar een derde band wordt nog ge zocht. De aanvang is om 21.00 uur en de toegang is gratis. Zondag een optreden van "Social Security", die al eerder op Bukpop te zien was, en waarvan onlangs een nieuwe lp, homesick home, ver scheen. De entree is 8 piek, en het feest begint om 4 uur. Op vrijdag 25 is er een hardrockca- fe, maar de invulling hiervan is nog duister, mogelijk iets audio visueels, video dus. Blues Blooper, Eshuis, Ltd Compa ny, Original Talkatives, The Scene, een cassettelabeldag, een Rock'n Roll party op 1 januari (is veel leu ker dan het Nieuwjaarsconcert op tv) en een Caribean party-^met van die walgelijk lekkere miksies), Bar relhouse, de Dijk en zo kan ik er nog wel 10 noemen. Buk-Bukleden krijgen op alle optre dens ruwweg 20% korting en dat geldt ook voor CJP leden vanaf 10 oktober. Om strategische redenen is het nu niet meer mogelijk om bij een band onbetaald in het café te zitten daar de entree bij de ingang van het ge bouw afgelegd dient te worden. Bij films of theater is het wel mogelijk om in het café te zitten, daar de zaal dan, om het optreden niet te versto ren, zoveel mogelijk dichtgehouden wordt. Voor alle optredens kunnen de kaarten één vol weekend voor het optreden bij de Buk gekocht worden. De kaarverkoop eindigt pas na de 2e set (toegift is alleen gratis). Als afscheid van de openingsmaand kun je je voor 12,50 op 27 okto ber binnenwringen bij Herman Brood. Dat wordt dus een duur maandje, en dat zal nog wel een tijdje zo blijven, want het program ma zit tot en met Nieuwjaar prop vol. Om maar wat te noemen: Hori- zon/Helloise (het betere vervolg van Highway Chile, hardrock dus), de CJP promotiekaravaan (waaro ver elders in deze bijlage meer), een weekendje Amnesty (daarover el ders ook meer), Dubbel en Dwars, Ook na de verbouwing gaat het Jongerencentrum te Heiloo door met het zo nu en dan organiseren van letterkundige activiteiten onder het motto: "Veel letters voor een luttel bedrag". Nu moet je niet denken dat "letter kundig" ook saai is of dat je er wat van zou moeten leren. Als je naar zo'n avond geweest bent en je vond wat je hebt beluisterd leuk, dan is dat het belangrijkste. Als je naar aanleiding van hetgeen je hebt ge hoord eens een boek of dichtbundel van één van deze schrijvers leest, is dat omdat je het leuker vond dan al leen maar leuk. Zo simpel is dat. Gewoon eens komen en horen wat schrijvers en dichters te vertellen hebben. Hun voordrachten zijn soms heel humoristisch en het is op dit soort avonden zeker niet verbo den om te lachen. Soms zijn de ver halen spannend en soms zit er een onbegrijpelijk gedicht tussen. Dat is helemaal niét erg want het ritme en de klank van een gedicht zijn vaak net zo belangrijk als de betekenis ervan. Ongebonden taal Trouwens, "Poetry" is het Engelse woord voor "dichtkunst". Het woord dekt, in ons geval, niet hele maal de lading, want niet alleen dichters met hun gedichten komen aan bod. Sterker nog, het grootste deel bestaat uit schrijvers die proza voordragen. "Proza" is overigens Latijn voor "ongebonden taal", wat dus wil zeggen: "Niet aan rijm of ritme gebonden". In gewoon Ne derlands komt dat neer op "verha len". Een groot deel van de Neder landse schrijversgemeenschap heeft al bij "Buk-Buk" op de planken gestaan. En velen zullen nog vol gen. Namen van zij die reeds in Hei loo waren: Remco Campert, Simon Vinke noog, Bart Chabot, Kristian Kanstadt, Ben Borgart, Johnny van Doorn, Diana Ozon, Wim T. Schip pers, Jan Donkers, Herman Pieter de Boer en Jules Decider. Peter van Straaten De eerstvolgende gelegenheid om kennis te maken, of de kennisma king te hernieuwen met het Poetry- gebeuren is 10 oktober. Een don derdagavond in de openingsweek van "Buk-Buk". Op het program ma staan: Peter van Straaten, zeer bekend als tekenaar, maar als co lumnist snel nog bekender aan het worden. Verder komen René Stou te, Kristian Kanstadt en A. H. De- top. Er wordt nog gewerkt aan een vijfde vrouw of man. Tot 10 oktober dus en neem je lera res of leraar Nederlands mee. Kan zij of hij nog wat leren! zevenmans-fractie van de VVD te overtuigen, maar wel kreeg het plan de steun en goedkeuring van de vijf overige partijen: het plan was rond, de verbouwing kon beginnen. Geluidsdicht Buk Buk heeft nog tot 1 april '85 doorgedraaid. Enkele gigantisch succesvolle bands stonden op het oude Bruno-podium. Op 1 april was dat over. In totaal een half jaar was de Bruno een bouw- en geen jeugd centrum, maar dat is geenszins ten nadele uitgevallen. Het gehele ge bouw is geïsoleerd en elke opening, waardoor geluid al te ver naar de buitenwereld kon doordringen, is vakkundig gedicht. Dit is echter niet ten koste gegaan van het vloerop- pervalk van de grote zaal: die is ge lijk gebleven, vooral ook door het verplaatsen van de bar naar de ach terwand. De trots van Buk Buk is zeker het nieuwe jongeren-café, de vaste stek van de vereniging, die voorheen op zolder gehuisvest was. Nu is het café beneden, op de plaats De nog lege ruimte waar volgende week het Buk-café zal zijn. popgroepen als Herman Brood, Normaal, Gaga, De Dijk, enz. Het gebouw is daarvoor niet gebouwd. De Buk Buk had zich echter in de loop van der tijd ontwikkeld tot een jongerencentrum met een regio functie: grote bands kwamen naar De Koog in Langedijk öf naar Buk Buk in Heiloo. Er was (en is!) be hoefte aan dergelijke optredens, de mensen van de Buk hadden er ple zier in dergelijke (financiële en or ganisatorische) waagstukken uit te halen en in veel gevallen pakte het goed uit. Volle zalen met enthousi aste jongeren, die artiesten zelfs een derde toegift afdwongen. Allemaal prachtig, natuurlijk! Er was echter één groep mensen, die niet zo blij was met de populari teit van Buk Buk: de direct omwo nenden. Zij moesten wekelijks een geluidsproef ondergaan en dat werd hen na verloop van tijd te gek. Aan kloppen bij de gemeente, die aan het begin van de jaren '80 het Bruno-gebouw had opgekocht. Door mevrouw Willemse, de wet- houdster voor sociale en culturele zaken werd hun klacht - geluidso verlast - serieus behandeld. Raadsvergadering De gemeente ging plannen maken, in overleg met Buk Buk en de twee andere gebruikers van de Bruno (muziekverenigingen Caecilia en Nijenburg). De Bruno kreeg het naamkaartje van jeugd- en jonge renwerk opgeplakt en een grootse verbouwing werd voorgesteld. Dat was in het najaar van '84. Vlak voor de gemeenteraad over het plan, waarmee een bedrag van bijna een half miljoen gulden gemoeid was, lekte de opvattingen van de verschillende partijen al uit. De VVD- fractie, die ruim een derde van het aantal raadszetels bezet, was tegen. Het beloofde een span nende aangelegenheid te worden. Tientallen Bukkers waren er getuige van hoe burgemeester Glijnis en we thouder Willemse het verbou wingsplan verdedigden tegen met name de aanvallen erop van de VVD. Het lukte hen niet de waar voor de verbouwing de biljart zaal, twee voorraadhokken en de entree waren. Een ruime - qua opper vlak en hoogte - ruimte, waarin het weer mogelijk is bands te laten op treden en waar tal van andere activi teiten gehouden kunnen worden. Het interieur van het café is volledig door de Buk zelf gerealiseerd en be kostigd. Een regelmatig bezoek ten volle waard. Buk Buk en het verdere jeugd- en jongerenwerk hebben vanaf okto ber een stevige poot om op te staan: het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg. In deze eerste editie van de jeugd- en jongerenkrant treft men een uitgebreid overzicht aan van de Buk Buk-activiteiten tot 1 ja nuari '86. Ik zou zeggen: maak een keuze en kom langs. Denk dan wel even aan het volgende: de ingang is na de verbouwing aan de achterzij de van het gebouw. Dat de activiteiten van de Buk in middels ook al landelijk de aan dacht trekken, heb je de afgelopen zomer al kunnen merken aan de radio-uitzendingen van "Ronflon- flon", waarin opnames van Wim T. Schippers op de Buk werden uitge zonden (die keer met die kopjes!). Ook op T.V., in Nederland C, bin nenkort beelden van "de Buk": Bart Chabot vanaf het Buk- podium. Daarvoor waren het de Dutchies op TV en de "Kewi Uni versity of Swing" op radio, die ons in het hele land bekendheid gaven. Ook nu weer zullen wij de landelij ke bekendheid kunnen vergroten omdat wij, en nog 12 andere jonge rencentra in Nederland zijn uitge kozen als uitgiftepunt van het Cul tureel Jongeren Paspoort (CJP). Het CJP is er voor jongeren tot 26 jaar. Was het voorheen zo dat je met het CJP korting kon krijgen bij thea terstukken en filmhuizen, als ook op je abonnement op verschillende Opiniebladen, de kunstuitleen en de Bieb, vanaf 10 oktober kun je er ook mee bij de Buk terecht! Het CJP-lidmaatschap kost nor maal maar 9,50 per jaar met inbe grip van het maandblad PLUG, boordevol informatie over CJP- activiteiten en "de Nationale Mu seumkaart", waarmee je gratis en tree hebt in de meeste Musea (al was het alleen maar om even te kunnen plassen!). Maar, alsof dat allemaal nog niet genoeg is, de Buk heeft een nog aantrekkelijkere aanbieding: Je krijgt het CJP Museumkaart) voor een tientje met inbegrip van de entree voor het feest wat hierbij ge geven gaat worden. Gewone sterve lingen of mensen, die al CJP heb ben, betalen vijf piek. Voor dit feest is door de 13 jongerencentra en de CJP-organisatie een CJP- promotiecaravaan in het leven ge roepen die op 23 november bij de Buk-Buk langskomt. Voorop in de Karavaan rijdt (loco loco) Gaga, winnaars van de grote prijs van Nederland (net voor Niki Lauda), en sluitingsact van de Buk voor de verbouwing, waarbij de aanwezigen al bij het eerste nummer stonden te swingen op de Afrorock als was het de 2e toegift. Daarnaast openden zij Pinkpop, waren ze net te laat voor Werchter en met Live Aid had de saxofoniste hevige griep. Elkie Deadman lift ook mee in de Karavaan. Eens was zij de leukere helft van Titanic the Icebergs en nu vertoont de Amerikaanse bizarre maar leuke komische sketches. Naast deze optredens kun je in de pauzes genieten van een fototen toonstelling van 10 zeer grote foto's die in het kader van het jongeren- jaar zijn gemaakt door Fer Abrahams. Je moet wel gek zijn om niet te komen! lm fj'i urn ii Op de donderdagavonden 17, 24 en 31 oktober biedt het "O.J.C. Buk- Buk", in samenwerking met de Stichting "Schrijvers, School, Sa menleving", de mogelijkheid aan jongeren uit Heiloo en omstreken hun schrijftalent te testen en te ontwikkelen. Deze avonden zullen onder de des kundige leiding van niemand min der dan schrijver/dichter Simon Vinkenoog staan. De bedoeling is om met een groep van maximaal 15 meisjes en jongens te werken aan poëzie en proza. Er zullen door de jongeren stukken en stukjes worden geschreven, waarover in groepsver band wordt gesproken. Uit deze gesprekken komen dan adviezen en suggesties over veranderingen en correcties betreffende het geschre vene. Kortom er wordt geschaafd, gewikt, gewogen en geschrapt. Ook eerder geschreven werk kan aan bod komen. Op 6, 7, en 8 november zal er in "de Meervaart" in Amsterdam'een slot manifestatie worden gehouden. Uit alle in het land gehouden "work shops" (zoals dit zo mooi heetj zal er een aantal stukken poëzie of pro za worden voorgedragen. De beste resultaten zullen ook worden gepu bliceerd in het tijdschrift "Zóne 3" en de winnaars ontvangen een boe- kenbon plus de orginele illustratie die bij hun stuk(je) wordt geplaatst. Op de avonden en dagen in "de Meervaart" zal behalve de meisjes en jongens uit de workshops ook een groot aantal Vaderlandse au teurs hun werk brengen en zullen enkele muziekformaties het geheel muzikaal omlijsten. Deelname aan de workshops is gratis. Docenten Nederlands; sti muleer uw schoolgaand talent! Opgeven bij: Antoinc van den BurgBosanemoon 81, 1852 XP Heilootel. 072-335676. fleccycCr et/v rs&CUii Poetry-avonden bij "Buk-Buk" ,>4 - - NltKNAUONAl KXITH ANÖjj MtiPfNT (AIT4 Lh 1111111 HANPII Kt N Mi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 11