MTffiPf' U S por Sp*rte»Sfëe( ORANJE WIT iV t bt? Recreatief Badminton Gymnastiekvereniging T.I.O.S. s Zaalvoetbalvereniging „Limmen" Sport Overdag Schaakvereniging Vredeburg Gymvereniging „De Gym" limmen Volksdansen: Gezond en Gezellig Badmintonvereniging d'Enterij Limmer IJsclub Eerste Limmer Klaverjasclub Gymnastiek: GEZELLIG, EN HET HOUDT U FIT Karateclub Limmen T af eltennisvereniging Limmen „DEPOVA" Limmer Squashvereniging „De Voetel" w m ifj® UITKIJKPOST 2 OKTOBER 1985 Schietvereniging ,,De Vrijheid,' heeft ten doel haar leden in de gelegenheid te stellen het schieten als sport te beoefe nen. £ij tracht dat doel te bereiken door het geven van instruktie, het houden van een verenigingscompetitie, en deel te nemen aan onderlinge wedstrijden met verenigingen in de regio. In onze vereniging wordt alleen het ge weerscheten bedreven. Op dit moment wordt uitsluitend geschoten met gewe ren die eigendom zijn van de vereniging. Leden die wensen te schieten met hun eigen geweer, dienen in het bezit te zijn van een wapenvergunning. Het seizoen begint half september en eindigt half april. De vereniging vindt Iedere woensdagavond onderdak bij ca fé ,,De Lantaarn", alwaar de schietba nen van 10 meter staan opgesteld in de zaal. het schieten is een concentratie sport, en vraagt dus een rustige ruimte. Geschoten wordt met z.g. halve lading, hetgeen geen storende knallen veroor zaakt. Nieuwe leden zijn het eerste jaar aspirant-lid en worden, na gebleken ge schiktheid vooral in aanspanningsver mogen, het tweede jaar definitief lid. Het ledental schommelt rond de 50 le den, wat het voordeel geeft dat we el kaar allemaal kennen. Ons leden bestand bestaat geheel uit mannen. Ver dere informatie: Peter Könst, Rijksweg 148, 1906 BL Limmen. Wilt U de winter sportief doorbrengen? U bent welkom op onze „recreatieve badmintonclub Limmen". De speelochtenden zijn: dinsdag, don derdag, vrijdag, van 9 tot 10.30 uur in de sporthal ,,De Enterij". U kunt zich opgeven bij: mevr. G. v. 't Hoff, Sportlaan 19, 1906 XD Limmen, tel. 02205-1696. Onze gymnastiekvereniging werd opge richt in 1958 door een aantal enthousi aste mensen. Nog steeds draait onze vereniging goed, al kunnen wij best nog wat nieuwe leden gebruiken. Met een goed op elkaar afgestemd bestuur en enthousiaste gediplomeerde leidsters, nl. Marian Weeda, Ina Pep ping, Carolien Welboren en voor onze dames-uren Lea Dam, die samen zorgen voor een verantwoord en vooral gezellig gymnastiek uurtje. De lessen worden gegeven aan de Sport laan op maandag, dinsdag en donder dag (kleuters en klas 1 t/m 6). De gymzaal aan de Hoogeweg is voor de kleuters, klas 1 t/m 4 en voor de keurgroepen. De dames kunnen bij ons terecht op maandag- en dinsdagavond (met muziek). Elk jaar zijn er voor de jeugdleden on derlinge wedstrijden. We maken er ie der jaar weer een evenement van. Ook de jeugddagen worden trouw bezocht. De meisjes van het keurploegje zijn op elke wedstrijd aanwezig. §1 Bridgeclub LIMMEN Bridgeclub Limmen is een vereniging waar bridge gespeeld wordt in de recrea tieve sfeer. De gezelligheid staat bij ons hoog in het vaandel, hoewel ook ieder, eenmaal achter de wedstrijdtafel geze ten, graag een zo goed mogelijk resul taat behaalt. De vereniging bestaat sinds 1979 en heeft haar sfeervolle home in Cultureel Centrum Vredeburg aan de Dusseldor- perweg 64 in Limmen. De clubavond is woensdag, meestal wordt gespeeld voor de onderlinge com petitie, we starten dan om tien over half acht en zijn om ongeveer twaalf uur klaar. De vereniging heeft momenteel rond 60 leden. Hierdoor kan de onderlinge com petitie gespeeld worden in drie lijnen A, B en C. De beginnende bridgers starten in lijn C, via een promotie-degradatie regeling vindt de doorstroming tussen de verschillende lijnen plaats. Wij hebben het voornemen in het ko mende seizoen voor het eerst met enkele viertallen deel te nemen aan de viertallen-competitie van de Nederland se Bridgebond. Traditie is ook, dat ie der jaar enkele uitwisselingswedstrijden met naburige andere verenigingen plaatsvinden. Tenslotte hebben wij in samenwerking met de Culturele Raad Limmen in 1985 een bridgecursus voor beginners georga niseerd. Indien daar belangstelling voor bestaat, zullen wij ook in het komende jaar daar weer gaarne initiatieven voor ontplooien. Inlichtingen: Th. Straathof (secr., Pa- geveld 12, Limmen, tel. 2862), of G. Bollweg (tel. 1935), of voor cursus A. v.d. Klundert (tel. 1712). Op 10 maart 1983 is de Basketbalvereni ging „Dunking Limmen" opgericht. Wij zijn dus in Limmen een heel jonge vereniging. Het derde competitiejaar is juist aangevangen. Het ledenaantal groeit ieder jaar weer. Dat geeft aan dat, wanneer je eenmaal kennis ge maakt hebt met het basketbalspel, je niet snel op zal geven. Het „jonge" van de vereniging zit niet alleen in de drie jaren dat we aktief zijn, maar veel meer in het feit dat we ons erg gelukkig prijzen met veel jeugdleden binnen de vereniging. Basketbal sluit prima aan bij de behoef te van vooral jonge mensen. Het is een zeer dynamische sport waarin de grote hoeveelheid energie van jongeren door lichaamsbeheersing en discipline in goe de banen geleid wordt. De vereniging heeft op dit moment 4 meisjes jeugdteams en 1 jongens jeugd- team wat aan de competitie van het dis trict Haarlem deelneemt. Jongens lopen in aantal flink achter bij de meisjes. We hebben dringend behoefte aan jongens vooral in de leeftijd van 11 tot 13 jaar. Nog een paar jongens en er kan weer een team samengesteld worden. Aan de senioren-competitie nemen we deel met één dames- en drie herenteams. U kunt zich ook als recreant aansluiten bij de vereniging, u traint dan mee, maar doet niet mee met de competitie. U kunt ook een paar maal gewoon mee trainen voordat u beslist lid te worden. De trainingstijden zijn als volgt: dinsdag, sporthal Hogeweg: 16.30-17.45 u meisjes aspiranten; 17.45-19.00 u meisjes kadetten/ junioren; 19.00-20.00 u heren senioren; woensdag, Sportlaan: 21.00-22.00 u heren 1 (tactische training); 18.45-20.00 u jongens aspiranten/ kadetten; donderdag, Hogeweg: 17.45-18.45 u meisjes aspiranten; 18.45-20.00 u heren 1; donderdag, Sportlaan: 19.45-21.00 u meisjes junioren dames; Voor verdere informatie kunt u terecht bij: -Carolien Buter, Rijksweg 94, Limmen, tel. 2162; -Gerard van der Schaaf, Dampegheest- laan 17, tel. 1786. De zaalvoetbalvereniging „Limmen", bestaat reeds vanaf het moment dat de sporthal „d'Enterij" geopend is. Met steun van de Stichting Algemene Sport- belangen is de vereniging opgericht, met als doel, onder meer die spelers onder te brengen, die bij bestaande- of andere verenigingen niet ondergebracht kon den worden. Nu heeft de vereniging drie teams in de K.N.V.B. competitie. Daar de vereni ging financieel de zaken voor het groot ste deel zelf rond moet zien te krijgen, wordt een niet al te hoge kontributie ge heven. Hiervoor bestaat echter ook de mogelijkheid om eens per 14 dagen te trainen of een vriendschappelijke wedstrijd te spelen in de sporthal. Het ledenbestand is nu wat krap, zodat mensen die redelijk kunnen voetballen of als keeper optreden, nog geplaatst kunnen worden. Door het bestuur wordt i.v.m. evenwicht in de teams de plaatsing bekeken. U kunt zich aanmelden bij A.J. Hop man, 't Kieftenland 46 te Limmen, tel. 02205-1854, of de heer J. Hanck, Pa- genlaan 9 te Limmen, tel. 02205-2233. Inlichtingen kunt U altijd krijgen aan de zaal. Onze penningmeesteres, Ank Stam, Hoogeweg 6, tel. 1890, vertelt U graag meer over de vereniging. Kom eens kijken en doe vrijblijvend een keertje mee!!!! De vrije tijd zal blijven toenemen. De zich herstellende economie doet aan die verandering niets af. De ont wikkeling naar wat ooit de vrijetijds- maatschappij werd genoemd is wel licht nog niet echt begonnen, maar we staan op de drempel ervan. Der gelijke ingrijpende wijzigingen in de tijdsbesteding vragen om een wel overwogen beleid, met name: een vrije-tijds-beleid. Er zal veel moeten veranderen. Veel zo niet alles in onze samenleving is afgestemd op het traditionele ar beidspatroon. Openingstijden van spor tieve voorzieningen, wijzen daar duide lijk op. Intussen neemt de groep mensen sterk toe die over tijd beschikt om ook op andere tijdstippen van spor tieve voorzieningen gebruik te maken. Dat geldt bijv. voor: - deeltijdwerkenden - mensen in ploegen en kontinue diensten - werknemers in de gezondheids zorg, openbaar vervoer en ander delen van de dienstverlenende sek- tor - werklozen vervroegd en bijtijds ge- pensioeneerden - W.A.O-ers - huisvrouwen en mannen. Ook in Limmen zijn de mogelijkhe den om overdag te sporten aanwe zig. "Sport Overdag" is de betite ling van de aktiviteiten, onder lei- sding van Meintje Guyt. Kom gerust eens langs, we hebben de sporthal d' Entery afgehuurd op elke donderdag van 13.45 -15.15 uur. Kom eens langs! voor de kosten hoeft u het niet te la ten, n.l. 1,75 per keer. Sinds de oprichting op 31 mei 1974 mag „Schaakvereniging Vredeburg" zich in een uitstekende gezondheid verheugen. Dankzij een flinke portie zelfwerkzaam heid van de leden is de toeloop van jeugd, die weet dat zij een gedegen opleiding zal genieten, elk jaar groot. Het onderkomen waarop de club kan bogen is de fraai gerestaureerde boerde rij midden in Limmen, Dusseldorper- weg 64, waaraan de vereniging haar naam heeft onteend. Elke vrijdag vanaf 19.30 uur (jeugdle den) en 20.00 uur (senioren) worden daar de onderlinge competities gespeeld. Ook de thuiswedstrijden voor de competities van de Noordhollandse Schaakbond vinden in dezelfde comfor tabele accommodatie plaats. Vredeburgs eerste achttal heeft zich in zijn elfjarig bestaan naar de tweede klas NHSB opgewerkt. Het team kwam in het laatste seizoen precies een half bord puntje tekort om naar de eerste klas te kunnen doorstoten! Het tweede achttal probeert vanuit de vierde klas hogerop te komen en een flink aantal jeugdteams komt uit in de diverse jeugdcompetities van de NHSB. Limmen bezit een bloei ende schaakclub! Zonder meer! Ook voor nog niet georganiseerde schaakliefhebbers - jong of oud, vrouw of man - hebben we echter nog plaats. Vrijdagavond kunt U zich melden aan het clubhuis. De hele week is het moge lijk bij: P. v.d. Heijdt, 't Kieftenland 23, tel. 1977; P. v. Buuren, Sportlaan 4, tel. 1665; C. Visser, 't Kieftenland 25, tel. 1264. Alleen maar even een kijkje nemen? Al tijd welkom! „De Gym" bestaat al zo'n 15 jaar in Limmen. Het is geen vereniging maar een groep in principe oudere mensen, die het fijn vinden om een keer in de week, iets aan hun konditie te doen. Behalve dat het inspannend is, is het ook ontspannend, want de koffie na de les wordt moe maar voldaan gedronken. Elke les bestaat uit loop-, konditie- oefeningen en spel. En hoewel er geen toestellen worden gebruikt is het nooit een saaie aangelegenheid. Het ongewone maar leuke is dat de jongste 45 en de oudste 79 jaar is, en dat beiden zich goed in het gymgezelschap thuis voelen. Dat komt omdat een ieder naar eigen vermogen en tempo mee kan doen. Als u nieuwsgierig bent geworden naar dit sportieve gezelschap en u toch eigen lijk al zo lang van plan was om „iets" aan uw konditie te doen, dan is nu te tijd gekomen om op donderdag 9.30 uur naar de sportzaal aan de Hogeweg in Limmen te komen. U kunt tenminste een keer vrijblijvend meedoen, en de eerste keer wordt u ver welkomd door Eva Bakker, die al zo'n tien jaar de begeleiding heeft. UI» Volleybalvereniging „Oranje Wit" bestaat reeds zo'n 17 jaar en biedt voor elk wat wils. Zowel Nevobo competitie als recreatief spelen is mogelijk. Bij het competi- tiespelen wordt er 1 avond per week ge traind en vanaf half oktober weke lijks 1 wedstrijd. Het recreatief volleyballen is elke week 1 avond trainen, hierbij bestaat ook een mogelijkheid om een zogeheten recrean tencompetitie te spelen, deze wedstrij den zijn 1 x per maand in de sport hal te Heiloo. Men speelt dan 2 wedstrijden per avond. Zo heeft „Oranje Wit" ook zijn mini- leden in de leeftijd tot 11 jaar, aspirant leden van 12 t/m 15 jaar. Het trainen van jeugd, recreanten en competitiespe- lende leden geschiedt onder leiding van ervaren trainers. „Oranje Wit" organiseert ieder jaar een Onder Ons Toernooi welke wordt ge houden in de sportzaal aan de Hoge weg. De teams zijn gemixed, hierin spe len dames en heren, de competitiespe lenden en de recreantleden samen in een team. Voor verdere inlichtingen kunt u bellen naar de secretaresse N. Kaandorp, tel. 02205-2348, b.g.g. tel. 02205-2042. Is paardrijden alleen maar rondjes rij den op een paard of pony? Bij de rij- vereniging „De Vier Hoeven" niet. Gediplomeerde instructeurs geven iede re dag dressuur- en/of springles zowel aan beginners als aan gevorderden en afhankelijk van het weer binnen of bui ten. Vanaf 5,— per Vi uur kunt U bij ons al terecht. Daarnaast worden er ook regelmatig andere aktiviteiten georganiseerd zoals: dressuur-/springwedstrijden, ringste ken, carousselshow, bingo/barbecue avonden en natuurlijk buiten- en duin- ritten, waaronder 's winters onze tradi tionele ,,snert"-rit. Aan het einde van een rijseizoen wordt er voor de jeugd een ponykamp gorganiseerd. Heeft U belangstelling kom dan eens langs. Een leuke gelegenheid is bv. onze dressuurwedstrijd van zondag 6 oktober a.s., aanvang 13.00 uur, op ons terrein aan de Dusseldorperweg 69a. U kunt ook telefonisch inlichtingen inwinnen bij de heer C. Koot, tel. 02205-1159. Paardrijden, plezier voor iedereen! Wat lange tijd alleen voor andere leef tijdsgroepen een heerlijke, gezonde ontspanning was, leek voor de oude ren nog niet te zijn weggelegd, het volksdansen! Maar de laatste jaren is er nog al wat veranderd. Op veel plaatsen zijn nieuwe volksdansgroepen opgericht speciaal voor ouderen. Nu kunnen ook de mensen boven de 55 jaar naar hartelust aan deze gezel lige bezigheid deelnemen. Wat is volksdansen Volksdansen bestaan uit een selek- tie van dansen uit alle landen van de wereld, zowel oude als moderne. Volksdansen is daardoor zeer afwis - selend: niet alleen door de diverse danspassen en dansfiguren, maar ook door de verschillende soorten mu ziek. Ieder land brengt weer een an dere sfeer met zich mee. Volksdansen is een heerlijke ont spanning. En echt moeilijk is het niet. Natuurlijk kan er wel eens een dans pas mislukken, maar dat verhoogt al leen maar de gezelligheid. Want dat het gezellig is, zult u merken als u een kijkje gaat nemen. Iedereen kan meedoen Iedereen, die ouder is dan 55 jaar en redelijk goed ter been is, kan aan het volksdansen meedoen. Het tem po is aangepast aan de gevorderde leeftijd, waardoor het meer een ont spanning dan een inspanning is. Iedere woensdagmorgen bent u welkom in de voetbalkantine aan de Dampegheestlaan te Limmen. Tussen door drinken wij een kopje koffie. Voor meer informatie: M. Guyt, tel. 02205-2930. De badmintonvereniging d'Enterij is dit jaar alweer aan z'n vijfde jaar van z'n bestaan begonnen. In de vier vooraf gaande jaren hebben wij een hoofdza kelijk recreatief spelende vereniging op gebouwd met plaats voor een relatief kleine groep van 20 kompetitiespe lers op een totaal van zo'n 180 leden. De jeugd maakt een belangrijk deel van de totale vereniging uit, n.l. ongeveer éénderde. Zij krijgen allemaal training en spelen 1 of 2 keer per week. De senioren zijn verdeeld in drie groe pen, waarbij iedere groep 2 uur spéeltjd heeft. Twee groepen spelen op dinsdag avond van 19.00 tot 23.00 uur, de derde groep speelt op zondagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Verder worden er diverse trainingen ge geven, zowel voor beginners, gevorder den als voor kompetitiespelers. Op dit moment hebben we alLeen nog plaats voor enkele senioren op dinsdagavond van 21.00 tot 23.00 uur en zondacgoch- tend van 9.30 tot 11.30 uur, voor de overige plaatsen bestaan er wachtlijsten. De verrichtingen van de kompetitie teams kunnen worden bekeken op zon dagmiddag vanaf 11.30 uur, indien deze teams thuis in d'Enterij spelen (deze da ta staan altijd in de krant). Voor de re creanten worden er ieder jaar enkele on derlinge toernooien georganiseerd, ter wijl er één maal per jaar voor de gehele vereniging clubkampioenschappen ge houden worden. Heeft U interesse in deze gestaag groei ende sportvereniging? Voor informatie: Margot v.d. Kommer, secr. tel. 02205-1743; Tom Molhoek, voorzitter, tel. 02205-1252. Hoe leert de jeugd van Limmen schaatsen? Naast alle trainingsaktiviteiten heeft de Limmer IJsclub ook de zorg op zich ge nomen voor het bijbrengen van de nodi ge schaatsvaardigheid aan de Limmense jeugd. Dat gebeurt op de kunstijsbaan in Alk maar op de zaterdagochtenden dat de ijsbaan geopend is, dus van ongeveer half oktober tot begin maart volgend jaar. Tijdens de speciaal hiervoor door de KNSB beschikbaar gestelde uren kan de jeugd „schaatslessen" krijgen van de trainers van de plaatselijke ijsclubs. Spelenderwijs wordt in groepjes van on geveer tien kinderen gewerkt aan de schaatsvaardigheid, zoals het schaatsen zelf, het remmen, bochten rijden en dergelijke. De lessen duren precies één uur en zijn bestemd voor de schooljeugd van onge veer acht tot twaalf jaar. Na afloop van het seizoen worden proeven afgenomen, aan de hand van de resultaten ontvangt men een diploma. De kosten bedragen 40,-- voor een heel seizoen, hierin zijn begrepen de kosten van toegang tot de baan en die van de begeleiding. Het vervoer naar en van de baan dient men zelf te regelen. Opgeven en eventu ele nadere informatie kan bij de Lim mer IJsclub, p.a. R. Koelemeij, Bogerd- laan 6, Limmen (tel. 1556) onder gelijk tijdige betaling van de kosten en inleve ring van een pasfoto welke op het toe gangsbewijs komt. E.L.K.C. bestaat in september 1985 31 jaar. Onze club bestaat uit 30 leden, die elke dinsdagavond bijeen komen in café-bar „De Lantaarn" te Limmen. We spelen van eind september t/m april kompetitie, ieder lid krijgt een eigen boekje waarin de stand bijgehouden wordt. Twee keer per jaar is er prijs kaarten en ieder lid krijgt dan een prijs. Dan worden nog 3 bekers beschikbaar gesteld door café-bar „De Lantaarn", voor de plaatsen 12 en 3 (plus een wis selbeker voor de kampioen die na drie keer winnen de beker als zijn/haar ei gendom mag beschouwen). Iedere week is er een aardigheidje voor de eerste en tweede plaats. E.L.K.C. is een kleine maar gezellige club en we hopen dat we nog lang zo door kunnen gaan. Voor meer informa tie kan men terecht bij: secr. T. Jansen- Hollander, Du Peyroulaan 4, 1906 WC Limmen, tel. 02205-2236. Wie van u al jaren niet (en misschien wel nooit) aan gymnastiek heeft ge daan, zal waarschijnlijk denken: "Daar komen ze weer met hun rek en trekoefeningen op de stoel". Maar niets is minder waar! Gymna stiek voor ouderen heeft zich de laaste jaren ontwikkeld tot een zeer gevarieerde aktiviteit, waaraan ieder een kan meedoen. Niet de lesgever, maar u zélf bepaalt hoever u wilt gaan. Tijdens de gymnastieklessen worden er allerlei bewegingsoefeningen ge geven, waarbij gebruik wordt gemaakt van ballen, hoepels, knotsen, ringen, touwtjes, enz.. Iedereen kan daarbij zijn eigen tempo bepalen. Het gaat erom gevoel te krijgen voor allerlei bewegingen en inspanning met ont spanning af te wisselen. Alle ge wrichten komen daarbij in beweging! Vaak ook wordt er op muziek ge werkt, wat het bewegen vergemak kelijkt en het gymnastiekuurtje tot een vrolijke bezigheid maakt. Wij gymen iedere donderdagmorgen van 9.30-10.30 uur onder deskundige leiding van mevr. Bakker. Na afloop drinken wij gezamenlijk een kopje koffie. Sportzaal aan de Hogeweg naast de Pax Christi school in Lim- Aan de Sportlaan te Limmen wordt al weer enige jaren les gegeven in Karate, onder leiding van Jaap Philipson, er kend leraar van de Karate-do Bond Nederland. De lessen worden gegeven op zaterdag middag van 15.00 tot 16.00 uur voor de jeugd, en van 16.00 tot 17.00 uur voor de senioren. Ook meisjes en dames zijn van harte welkom, vooral in deze tijd van agressie en geweld is het een veilig gevoel iets van Karate te weten, zodat men zich, indien nodig, kan verweren. Verschillende jeugdleden van Karate club Limmen hebben al resultaat be haald op wedstrijdgebied. In november worden weer de clubkam pioenschappen gehouden, waaraan ie dereen vanaf de gele band aan kan deel nemen. Wilt U eens kennismaken met deze sport, komt U dan eens langs op één van de bovengenoemde tijden om te kijken, of om een keer een gratis proe fles mee te doen. Voor informatie kunt U bellen naar J.J. Philipson, tel. 02205-1763. Tafeltennis, een sport die wel algemeen bekend is, maar nog lang niet door iede reen wordt beoefend. Deze sport biedt de unieke mogelijkheid om zowel re- kreatief, als in kompetitieverband lek ker ontspannend bezig te zijn. Wij bie den U deze mogelijkheid, zowel voor jong als oud, man of vrouw, terwijl ook gehandicapten hartelijk welkom zijn. Onder leiding van een ervaren trainer wordt een ieder de beginselen bijge bracht, of de vaardigheden verder uitgebouwd. t De vereniging bestaat in oktober a.s. 12'/2 jaar en heeft een aantal zéér en thousiaste leden, die onderling veel ge zellige toernooien en ludieke avonden en middagen organiseren. Door o.a. fi nanciële bemoeienis van buiten de vere niging is het mogelijk om de kontributie erg laag te houden, terwijl er ook geen dure uitrusting nodig is. Bent U geïnteresseerd?? Kom dan op maandag- of donderdagvond eens kij ken in onze grote sportzaal aan de Ho geweg te Limmen; of bel eens naar Wim Krom, tel. 02205-2457; hij kan U ook alle gewenste inlichtingen geven. tennisvereniging Limmen tennispark de voetel Tennisvereniging Limmen is opgericht op 23 oktober 1969 en is inmiddels uit gegroeid tot een club met 500 seniorle den en 150 jeugdleden. Ca. 70% van dit aantal leden zijn inwo ners van Limmen en de resterende 30% is afkomstig uit de naburige gemeenten. Het Tennispark is gevestigd aan de Ka- pelweg te Limmen. In een werkelijk unieke samenwerking van de Gemeente Limmen, de fam. Boontje en de vereni ging is er een schitterend komplex ge realiseerd. Alhoewel men geen verdere uitbreiding van het ledental verwacht, zijn er toch nog plannen om het aantal banen uit te breiden, om zodoende in staat te zijn over minimaal twee banen een vaste hal te bouwen, waarin onder optimale omstandigheden gespeeld en getraind kan worden. Het grootste deel van de leden speelt louter rekreatief tennis. Aangezien er echter onder de jeugdleden vele talenten zijn, worden er op dit moment plannen ontwikkeld om het spelniveau omhoog te brengen, om aldus de eigen talenten voor de vereniging te behouden en hen in de hun vertrouwde omgeving te laten presteren. Voor verdere inlichtingen over onze ver eniging kunt U zich wenden tot mevr. J. Bloem, Rijksweg 70, tel. 02205-2772. Squash begint in Nederland aardig be kend te raken. Het is naast golf de snelst groeiende sport in ons land. Toch werd Squash Rackets, zoals de officiële naam luidt, in haar oervorm al in de 18e eeuw in Engeland gespeeld. De moderne ver sie dateert van ongeveer 1885 en werd het eerst gespeeld op kostscholen en universiteiten. Vanuit Engeland heeft de sport zich ver der verbreid. Onder meer omdat in het buitenland gelegerde R.A.F. piloten ook ver van huis het snelle en intensieve spel benutten om hun conditie, concen tratie en reactievermogen op peil te houden. Squash wordt gespeeld met een racket dat vergelijkbaar is met een badminton- racket. Het heeft een klein blad en een relatief lange steel. De squashbal is van rubber en heeft een diameter van circa 4 cm. Tijdens het spel zorgt de door het slaan ontstane warmte in de bal dat deze veerkrachtig wordt. Een squashbaan bestaat uit een afgesloten ruimte met een vloeroppervlakte van ca. 60 m2. De spelers slaan de bal om beurten en spe len de bal via de voormuur, zijwanden en de achterwand. Door de snelheid van de bal, de beperkte ruimte en het spelen via 4 wanden wordt van de spelers snel heid, behendigheid en een goede reaktie gevraagd. Squashenthousiasten van binnen en bui ten Limmen hebben op 6 december 1983 een vereniging opgericht. Naast het meespelen in de landelijke kompetitie organiseert de vereniging al lerlei aktiviteiten zoals: - onderlinge ladderwedstrijden, op deze manier komen de leden gemakkelijk met elkaar in kontakt; - uitwisselingen met spelers van andere squashcentra; - racketochtenden cq -avonden; - toernooien; - informatie-avonden; - tegen gereduceerde prijs kun je squashles nemen. Het squashcentrum beschikt over 4 ba nen. Er kan het gehele jaar worden gespeeld. Heeft u interesse voor squashen, neemt u dan kontakt op met tennis- en squash centrum „De Voetel", telefoon 02205-1862.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 14