O Mevrouw Haafkens- Leenders 100 jaar Videotheek 't Centrum ondergaat metamorfose Sint Jan Mavo staat uitvoerig stil bij het 25-jarig bestaan Oud papier acties ia Heiloo Bijzondere acties NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN fficwt/utib ■BK BRILJANT simon peek 50e JAARGANG NO. 39-2 OKTOBER 1985 VANAVOND MODESHOW IN 'T LOO INFORMATIE VOOR OUDERS VAN PEUTERS EN KLEUTERS Café bar La Strada Denkt u er aan: vanaf 1 oktober honden in Heiloo aan de lijn! Het nieuwe interieur van videotheek 't Centrum. BI MÉM Toen P. van der Bordenzoon van de makelaarop 20 september in het huwelijksbootje stapte met Oda Weijerswas het natuurlijk te verwachten dat er met zijn huis iets zou gebeuren. Op de foto ziet u wat. II De Sint Jan Mavo aan De Dorsbezien vanaf het schoolplein. Eén van de vele klassen uit de histo rie van de Sint Jan Mavo (okt. '65). Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) In Huize de Loet hoopt op 5 oktober, mevr. Haafkens haar 100ste verjaardag te vieren. 's Ochtends zal er een feestelijke bijeen komst in de Loet zijn en 's avonds gaat mevr. Haafkens gezellig met haar kin deren uit eten. Mevrouw Haafkens is nog goed gezond, leeft zonder medicijnen en heeft het in Huize de Loet uitstekend naar haar zin. Zij werd geboren in Delft, verhuisde naar Breda en Amsterdam, heeft een groot deel van haar leven in Bloemen- daal gewoond om vervolgens weer naar Amsterdam te gaan. Het was ook daar dat zij haar man ontmoette. Mevrouw Haafkens was in huis bij haar zuster en vlak bij haar in de buurt woonde de man die later haar echtge noot werd. Het was liefde op het eerste gezicht, en op 18-jarige leeftijd stapte mevrouw Haafkens in het huwelijks bootje. Het echtpaar kreeg 5 kinderen, waarvan er nu nog vier in leven zijn. „Nou writ U natuurlijk weten hoe ik zo oud geworden ben," zegt mevr. Haaf kens lachend. „Gewoon doorgaan met adem halen en je van een hoop dingen niet te veel aantrekken." Tot op haar 96ste heeft mevrouw Haaf kens nog voor zichzelf gezorgd, maar. toen zij haar pols brak, werd toch maar besloten naar Huize de Loet in Heiloo te gaan, daar hier ook een zoon en kleinzoon van haar wonen. „Het was wel even wennen, van een groot huis naar een kleine kamer, maar nu heb ik het hier uitstekend naar mijn zin," en weer lachend: mijn kinderen komen tot vervelens toe. Nee hoor, ze zijn reuze lief voor me. En verder lees ik veel, maar met de nieuwe schrijvers heb ik wat moeite, dat zal wel aan mijn leef tijd liggen." Op de TV kijkt mevrouw Haafkens het liefst naar „Ja, natuurlijk", „Derrick" en „de Ouwe", en soms vindt ze een show met Ted de Braak ook wel leuk. „Aan sommige aktiviteiten van „het huis" doe ik ook nog mee, ik heb net weer de nieuwe lijst gekregen en dat vind ik leuk. Maar ik heb een geweldig leven gehad, een fijne jeugd, een lieve man en kinderen, klein- en achterklein kinderen. Natuurlijk hebben we ook zorgen gekend, vooral in de crisisjaren, maar we zijn altijd positief blijven den ken en dat heeft ons er doorheen gehaald." We wensen mevrouw Haafkens een hele fijne 100ste verjaardag toe. 'T KROEGJE HAALT 886,05 OP VOOR ROLSTOELBUS In café bar 't Kroegje werd enige tijd terug een recordpoging tafelvoetbal ondernomen door Jan van Gurp. De poging, die in het teken stond van de Rolstoelbus Heiloo, is weliswaar gestrand op 49 uur, maar de opbrengst voor de Rolstoelbus was wel geslaagd. Er werd 886,05 opgehaald. Dit was mede mogelijk dankzij het royaal beschikbaar stellen van prijzen voor de bingo, het rad van avontuur, kussen gevechten, ringsteken en spiraal, door de Heilooër Middenstand. De beste kussenvechter was Hans Du- mant, bij het ringsteken won Johan Schagen en bij het spiraal was Ruud Bakker in een tijd van 12.7 seconde de snelste. Verder is de actie mede een succes geworden door de hulp van sportmasseuze Yvonne Berndes, die Jan van Gurp tijdens zijn poging ter zijde stond. "ER IS HOOP" TEAM IN HEILOO In het najaar starten weer allerlei aktiviteiten, zo ook het evangelisatie werk. Het "Er is Hoop"-team, waar in leden van verschillende kerken samenwerken, zal vanaf oktober star ten in Heiloo, en wel in de wijk ten oosten van de spoorlijn, Stations weg, Heerenweg, Kerkelaan. Huis aan huis zal een aankondiging in de brievenbus worden gedaan, om de bewoners op de hoogte te brengen van de komst van de teamleden. De teamleden werken aan de hand van een enquête, waarin u vragen ge steld worden omtrent uw mening inzake het Christendom c.q. het christelijk geloof. Zit u met vragen over geloven en wilt u een persoonlijk gesprek, neemt u dan telefonisch kontakt op. Ons telefoonnummer vindt u op onze publikaties vermeld. Vanavond begint op het plein voor de Hema een modeshow, die wordt ge organiseerd door een aantal winke liers van de Winkelhof 't Loo. Er zijn zo'n 250 zitplaatsen en in de pauze krijgt u heerlijk kopje koffie met iets er bij (U hoeft echt niet te staan). Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar a 10,- per stuk bij de betref fende winkeliers. Zie de aanplak biljetten in het Winkelcentrum. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Thijs, z.v. Cornelis W. van Diepen en Johanna M. Glorie. ONDERTROUWD: Dirk J. Staan en Manon O. Vissers; Petrus J. Alphen en Maria C. Pancras. GETROUWD: Henricus L. M. Vasen, en Jeannette M. Dijkstra; Manfred J. Kroonen en Maria C. M. Lips; Willem S. van Schaik en Dorothea Strengholt; Frank Michielen en Jacqueline F. van de Riet. OVERLEDEN: Theodorus F. Cevat; Marguerite Brun, e.v. P. G. R. Wa terborg. GEZINSVIERINGSGROEP ST. WILLIBRORDUSKERK Op 21 september hebben wij het feest gevierd van het 12/2-jarig bestaan van onze groep. Het is een onvergetelijk feest geworden zowel voor de kinderen als de begelei ders van de groep en hopelijk ook voor de vele ouders, die met hun kinderen de viering in de kerk hebben meegemaakt. Wij willen al degenen, die er aan meege werkt hebben om dit feest tot een waar feest te maken, daar heel hartelijk voor bedanken. VERGADERING COMMISSIE RO, SPORT EN RECREATIE Op dinsdag 8 oktober komen de le den van de commissie ruimtelijke or dening, sport en recreatie bijeen in het gemeentehuis. Een voor ieder een toegankelijke vergadering, die om 20.00 uur begint. Enkele agenda punten: brief aan hockey vereniging De Terriers over de aanleg van het kunstgrasveld, de ontwerp-beleids- nota Bouwen en wonen in Noord- Holland en het ontwerp-verkavelings- plan gedeelte Zuid Oost I. DE DEEL MAAKT VAN OKTOBER EEN SPAANSE MAAND De meesten van ons kennen de heerlijke spijzen en dranken die vakantieland Spanje voortbrengt. Een reden voor de familie Boerlage van De Deel, om zich hierin eens goed te verdiepen. Ten eerste is er een alleraardigst kook boekje, wat U voor slechts 1,75 kunt kopen. Het meeste wat U voor deze re cepten nodig hebt is bij de Deel verkrijgbaar. Zo zijn er o.a. blikjes inktvis in olie of mosselen in pikante saus en een uitgele zen assortiment olijven. Voor degenen die weinig tijd hebben is er de kant en klare Paëlla, in pakken voor 2 personen. Wie van zoet houdt, kan ook zijn hart ophalen: meloenbol letjes, mispels (loquats), babypeertjes en vijgen. Hiervan kunnen de heer lijkste nagerechten worden gemaakt, maar ook bij de maaltijd smaken ze uitstekend. En dan natuurlijk de dranken, we ken nen allemaal de Rioja wijnen, wit en rood. Maar kent U ook de Torres wij nen, een heerlijke Spaanse wijn die elke maaltijd tot een feest maken. Probeert U als aperitief eens één van de Domecq sherry's. Wie dus de komende maand eens een beetje anders dan anders wil eten, moet maar eens naar de Deel in de winkelhof 't Loo gaan, ze kunnen U er alles over vertellen. VERGADERING COMMISSIE ONDERWIJS Vanavond vergaderen de leden van de commissie onderwijs om 20.15 uur in het gemeentehuis. Deze vergade ring is, evenals alle commissiebij eenkomsten, openbaar. De wijkverpleegkundigen van de Kruis vereniging Heiloo hebben informatie avonden georganiseerd voor ouders van peuters en kleuters. Het betreft hier 5 bijeenkomsten, waaraan maximaal 15 personen kunnen deelnemen. De eerste avond wordt de ontwikkeling van het kind behandeld, terwijl voor de overige avonden zijn uitgenodigd: - een diëtiste; - een logopediste; - een K. en O.-ster, die over spel en speelgoed praat; - een medewerkster van het R.I.A.G.G. Data: donderdag 24 en 31 oktober, 7, 14 en 21 november. Plaats: wijkgebouw (nieuwe gedeelte, achter), Holleweg 94, Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Aan deze avonden zijn geen kosten ver bonden, U dient wel lid te zijn van de Kruisvereniging. Opgave t/m 18 oktober 1985 bij uw wijkverpleegkundige (zie elders in dit blad), en tussen 12.00 en 13.00 uur da gelijks, tel. 331073. I Reparatie, modernisatie I Opberging en cleaning I Grote collectie nieuwe mantels I Maatwerk op eigen atelier L id Stichting Böntwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 zondag 6 oktober FORESTERS-GRASSHOPPERS aanvang 14.00 uur De wedstrijdbal voor deze wedstrijd is geschonken door Kennemerstraatweg 215, tel. 072- >330860 Heiloo WEET U HET NOG? We zijn maandagmiddag en vrijdagavond geopend. GRATIS 1 flacon shampoo, bij elke permanent 79,50) Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 Videotheek 't Centrum aan de Heeren weg 138 is flink uitgebreid. Het bouw bedrijf de Nijs-en het electriciteitsbu- reau Koster uit Limmen hebben kei- en keihard gewerkt om de zaak in de kortst mogelijke tijd weer in orde te hebben. Er is zo'n 40 m2 bijgekomen en een to taal nieuw pakket banden zorgt voor zo'n 2300 films met de nieuwste titels. Wilt U weten wat de beste titels zijn, een computer vertelt U het haarfijn, eve neens zorgt hij er voor dat U nooit twee maal dezelfde band krijgt. Niemand hoeft meer bang te zijn in het computersysteem te staan, 's Avonds is de computer nl. niet meer te gebruiken, en de heren inbrekers krijgen geen kans. Ook voor de z.g. „moeilijke" films heeft Videotheek 't Centrum het z.g. El sevier select pakket in huis. Nieuw is ook dat er in januari begonnen wordt met het 8 mm systeem voor VHS en Betamax. Wist U trouwens dat oude films, zowel 16 mm als 8 mm overgezet kunnen wor den op video? Het inschrijfgeld is ook afgeschaft, wel moet U een pasje halen, maar dat kost U niets. Bij een heropening is natuurlijk altijd iets leuks te verdienen. Heeft U voor 25,-- banden gehuurd, dan krijgt U een lootje. Deze aktie duurt 2 maan den, dan wordt er een prijswinnaar ge trokken en die mag met iemand op va kantie naar Parijs. Vrijdag 4 oktober Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis aktie „Plan Zuid". Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: tel. 334088. Zaterdag 5 oktober Handbalvereniging „Foresters", parkeerterrein Laan van Muijs „Egelshoek Tussen 8.00 en 17.00 u. Halen op verzoek: tel. 331724. Maandag 7 oktober Rehobotschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en volgende ochtend 7.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging Terriërs, kantine sportcomplex het Vennewater elke zaterdag er. zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens schooluren, ook lompen.. De Zeskant, Malevoort 5/7, tijdens schooluren. Geen papier bij de container plaat sen tijdens de vakantie en de weekeinden. Muziekvereniging „Eensgezindheid", Laan van Muijs 1 tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek, bellen naar tel. 332336. Freinetschool, het Malevoort 9, tijdens schooluren. Alle dagen Cl. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. "Begin 1960 verschijnt in diverse tijdschriften een advertentie, waarbij een hoofd en een onderwijzer ge vraagd worden voor de op te richten ULO in Heiloo. Een onderzoek had uitgewezen dat er voldoende leer lingen waren, die of naar Alkmaar gingen of in Heiloo het voortgezet onderwijs volgden, i.e. het zevende leerjaar of de huishoudschool". Dat was de start van de Sint Jan Mavo in Heiloo, die anno 1985 dus 25 jaar bestaat. Vanaf vrijdag 4 tot en met vrijdag 11 oktober wordt het kwart eeuwfeest gevierd. Als tweede onderwijzer van de Sint Jan werd de heer A. M. de Vries benoemd. Hoofd van de school was P. C. Neijens. In het jubileumjaar is de heer De Vries nog immer aan de school verbonden; hij volgde de heer Neijens op als directeur. „Directeur Neijens gaf iedereen zoveel mogelijk de vrijheid", aldus de heer De Vries. „Ik ben op dezelfde voet doorgegaan. Ik heb me nooit bemoeid met de ma nier van lesgeven. Er is daarom een goede sfeer op school". Dat blijkt onder andere uit de mate waarin de docenten honkvast zijn. Na De Vries zijn bijvoorbeeld de leraren Hoog- hiemstra en Spanjaard respectieve lijk 23 en 22 jaar aan de school ver bonden. De Sint Jan Mavo ging met 62 leer lingen van start. In 1978 was er een record-jaar met 457 leerlingen. Die leerlingen groei heeft gezorgd voor d e de verhuizing van de school van Het Veld naar De" Dors. Aan de noord kant van Heiloo werd in '67(één jaar na de opening van de Kennedy Mavo) het» nieuwe gebouw in gebruik geno men. Uitgangspunt bij de bouw was een leerlingental van 250. Maar de tien beschikbare lokalen bleken bij de ingebruikname ervan reeds onvol doende. In '70 kwam het eerste nood gebouw op de speelplaats, van '72 tot '78 fungeerde de voormalige Ag- nesschool aan de Pastoor van Muijen- weg als noodaccommodatie en in '78 werden nog eens vier lokalen geplaatst op het grasveld aan de kant van De Dors. Optocht De opening van het huidige gebouw gebeurde onder andere door een op tocht van leerlingen, die ieder een ta fel of stoel meenamen van Het Veld naar De Dors. Het gebouw was al snel te klein. Dat kwam ook door de invoering van de Mammoetwet voor het onderwijs,toen de naam van de Ulo veranderde in Mavo. Meer prak tijklokalen maakten, naast de groei van het aantal leerlingen, de boven genoemde uitbreidingen noodzake lijk. Behalve aandacht voor het onderwijs is er op de Sint Jan Mavo altijd aan dacht geweest voor buitenschoolse activiteiten. Actueel is het geven van computerlessen door vijf docenten in de vrije tijd. Een langere geschie denis heeft de kennismakings-werk- week voor eersteklassers in Heino op het terrein van de Stichting Kin deroord De Schaarshoek. Andere uitstapjes: Texel (in vroeger tijden voor de hogere klassen), surf-dag (derde klas), wadlopen en zeilen (vierde klas) en tal van excursies ter ondersteuning van de lessen. Een ver haal apart vormen de Open Bak- voorstellingen in De Beun. De leukste dan wel beste onderdelen daarvoor worden geselecteerd tijdens klasse avonden voor een grote toneelavond (in de ruimste zin) in De Beun. Ook tijdens de feestweek staan drie van dergelijke avonden op het programma. Onderwijs In een artikel over een school-jubileum komt veelal het onderwijs zelf niet aan de orde. Toch zijn de (examen-) resultaten van de Sint Jan Mavo be paald niet slecht: de afgelopen jaren zakte bijna geen enkele leerling. De directie van de school omschrijft m Collecte Sociaal Pedagogische Zorg Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo heeft aan de Stichting Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinnigen en de Stichting Federatie Ouderverenigingen (p/a Postbus 8000 te Utrecht) toestemming verleend om in onze gemeente een collecte te houden tussen 7 en 12 oktober. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. de instelling van de docenten als volgt: „We gaan wel mee met nieuwe din gen, maar alleen met die dingen, die een toekomst hebben. Wij staan degelijkheid in het onderwijs voor. De Sint Jan Mavo is zeker geen school van nieuwlichters". Directeur De Vries: „Het Mavo- onderwijs zit een beetje in het verdom hoekje van het voortgezetonderwijs. Maar ér is duidelijk plaats voor in de samenleving. Veel leerlingen kie zen na de Mavo nog een andere vorm van onderwijs. Ik denk dat de leerlin gen zich bij ons wel thuisvoelen. Wij hebben veel leerlingen van andere scholen toch kunnen opvangen. De sfeer is goed, mede door de landelijke omgeving, die de leerlingen en lera ren rust geeft". Feestweek Het programma van de feestweek van de Sint Jan Mavo ziet er als volgt uit: Vrijdag 4 oktober: officiële herden king van het jubileum in de aula met bestuur, inspectie, genodigden en per soneel, aanvang 16.30 uur. Zaterdag 5 oktober: reünie voor oud leraren en -leerlingen in de aula met een tentoonstelling en de uitreiking van het feestboekje van 11.00-16.00 uur. Dinsdag 8 oktober: feestrevue in De Beun, aanvang 20.15 uur. Woensdag 9 oktober: eucharistievie ring in de Moeder Godskerk, 9.30 uur, koffie met gebak en de uitreiking van het feestboekje aan de leer lingen, 11.00 uur vossenjacht door Heiloo, 13.00 uur feestrevue in De Beun, 20.15 uur. Vrydag 11 oktober: sportdag voor alle leerlingen in sporthal 't Vennewater en het zwembad in Egmond aan Zee, disco-avond voor alle klassen in dans centrum Ranzijn, aanvang 20.30 uur. Tijdens de feestweek zal een aantal etalages in Heiloo gewijd zijn aan het jubileum van de Sint Jan Mavo. JUWELIER, Stationsweg 85A Heiloo, tel. 072-335730. J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1