Gemeentezaken Dierenbescherming 1 mm Heib4~~ Castricum lil B.S.C. Heiloo OMUi ^SmÊÊti lÉfi y! 3F GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR basketball vereniging flashing heiloa UITKIJKPOST 2 OKTOBER 1985 Heiloo krijgt een jongerenwerker De gemeenteraad van Heiloo stemde vorige week donderdag tijdens haar maandelijkse vergadering in met het voorstel van het college van burge meester en wethouders om binnen korte tijd een jeugd- en jongerenwerker aan te trekken. Deze komt in dienst van de Stichting Bruno-gebouw. De*Stichting krijgt het Bruno-gebouw in gebruik en moet het op haar beurt weer verder verhuren aan verenigingen en in stanties, zoals Buk Buk en een tweetal muziekverenigingen. In 't bestuur heb ben de gebruikers (Buk Buk, Nijenburg en Caecilia), de omwonenden en de ge meente hun vertegenwoordigers. Daar naast zijn drie personen op persoonlijke titel tot bestuurslid benoemd. De jeugd- en jongerenwerker, waarover men vorige week al het een en ander heeft kunnen lezen in de speciale Jeugd- en Jongerenkrant, zal worden benoemd voor 20 uur per week. Zijn/haar taak zal vooral bestaan uit het opvangen van en organiseren van aktiviteiten voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Werklozen Belangen De Stichting Werklozen Belangen krijgt nog dit jaar ruim 3500 gulden subsidie van de gemeente om haar werkzaamhe den te kunnen uitvoeren. De raad aar zelde geen moment met de toekenning van het geld en sprak haar waardering uit voor de inzet van de Stichting. Jachtrecht De heren Helder (Links Heiloo) en Ade- ma (P.v.d.A.) en mevrouw Schuurman (D'66) verklaarden zich tegen het colle gevoorstel om de heer Apeldoorn jach trecht te verlenen voor het gebied gele gen aan de westkant van Heiloo tussen het recreatiegebied Zuiderneg en de ge meentegrens. De heer Helder verwoord de zijn bezwaren het meest duidelijk: Niemand krijgt van mij het recht om voor z'n plezier op dieren te jagen". Witte Kerk De torenspits van de Witte Kerk krijgt een nieuwe leibedekking. De raad van Heiloo verleende voor deze opknap beurt een krediet van 65.000 gulden. Van de gelegenheid zal gebruik gemaakt worden om de bevestiging van de wij zerplaten te vernieuwen en de bol en de haan te schilderen. Kabeltelevisie Als alles volgens verwachting loopt, zal in het voorjaar van '86 een begin wor den gemaakt met het bekabelen voor te levisie van onze gemeente. De Heilooër raadsleden waren daarvan allen voor stander. Het krediet om verder onder zoek te doen, werd dan ook van harte verleend. Als de kabeltelevisie een feit is, zal er geen aansluitplicht zijn voor de inwoners. Wel wordt voor iedere wo ning de kabel gelegd, om hoge kosten in verband met aansluiting achteraf te voorkomen. De kosten zullen ongeveer zestien gulden per maand gaan bedragen. HE1LOOER BRIDGECLUB Uitslagen van dinsdag 24 september: A: 1. fam. v.d. Vlies, 57; 2. dames Klerk-Stark, 55Vi\ 1. mevr. Admiraal- hr. Vendel, 62/2; 2. mevr. Ritchie-hr. Gorse, 581/2. B: 1 dames Brinkhuis-Meuleman, 61; 2. fam. v.d. Laan, 56; 1. dames Hardeveld-v. Ravenzwaay, 631/2; 2. da mes v.d. Mark-Ribberink, 55. Uitslagen van donderdag 26 september: 1. heren Bader-Koster, 60; 2. dames Janssen-de Wit, 56; 1. dames de Bruykére-Ritchie, 55 Vi\ 2. dames Fijma-Löhr, 53. B: 1. mevr. Hopman-hr. Lange, 60; 2. heren Bennink-Gorse, 57; 1. fam. Fritz- meier, 5514; 2. mevr. en dhr. Eichels- heim, 5414. C: 1. mevr. v. Swol-hr. Huiberts, 57; 2. fam. Haan, 5014; 1. dames Koster- Visser, 56; 2. heren Löhr-Mak, 5214. D: 1. dames de Lange-Leek, 5714; 2. mevr. Bijleveld-hr. Tol, 5214; 1. dames Neyens-Wolthuizen, 6114; 2. fam. Bies, 5814. Afzeggen. dinsdag, mevr. Admiraal, tel. 335718; donderdag, de heer Löhr, tel. 330052. DAMESBRIDGECLUB „SANS ATOUT" HEILOO Uitslag van woensdag 25 september (le 'J periode, 3e zitting): A: 1. Middelbeek-Daudey, 5614; 2. i Leep-Nieuweboer, 5314; 1. Rootjes- f Agsteribbe, 5514; 2. Grootes-Dekker, 50. B: 1. Toby-Toby, 6114; 2. Bolweg- t Stolk, 60; 1. Stark-Klerk, 6014; 2. f Eberson-Vijn, 5814. C: 1; Roos-Bijleveld (55) 5914; 2. Ruigewaard-Bunjes, 5114; 1. van Vliet- Sandkuijl, 62; 2. Hoff-Admiraal, 5114. n D: 1. Roozing-Kaufeld, 6214; 2. dames Tuinstra, 56; 1. van Aalst-v.d. Linden jj (55) 58; 2. de Waard-Bennen, 5514. Volop strijd tijdens de verenigingskampioenschappen tennis op de banen van Het Vennewater. GESLAAGD TOERNOOI HEILOOËR TENNISVERENIGINGEN Onder uitstekende weersomstandig heden hebben de drie Heilooër tennisverenigingen afgelopen zondag strijd geleverd om het verenigings kampioenschap van Heiloo. Veel be langstellenden waren toegestroomd om op het zonovergoten tennispark Het Vennewater te genieten van veel spannende wedstrijden in een prima sfeer, waarbij het geheel werd opge luisterd door het huisorkest van TV Heiloo. Om 18.00 uur had de prijs uitreiking plaats, waarbij bleek dat TV Het Vennewater de meeste partij en had gewonnen en dus in het bezit kwam van de felbegeerde wisselbe ker. Goede 2e en 3e werden resp. TV Heiloo en TV HSV. 'CYPERS KATERTJE 'Ukkie' 10 we ken, donkercypers poesje 4 maan den. Mooie schildpadpoes 'Poekie', 11 maanden, gesteril. Aanhank. cyperse poes 'Poes', 1 !4 jaar, gesteril. Twee zeer aanhank. schildpadpoezen 'Loesje' en 'Snoetje', 114 jaar gesteril. Leuke zwart/witte kater 'Zorro' 214 jaar, gecastr. Mooie zwarte kater 'Chico' 214 jaar gecastr. Lieve rood/witte poes 'Lotje', 214 gesteril, aanhank. halfsiamese zwarte poes 'Sola' 214 jaar gesteril. Flinke zwart/witte kater 'Sjimmie' 414 jaar gecastr., mist één oog. Lieve zwart/witte poes 'Minka' 5 jaar gesteril., Lieve zwarte kater 'Flo- fis'.414 jaar gecastr. Gezellig zwart/bruin hondje 'Beertje', 10 jr. teef, gesteril. Bastaardspaniel 9 jaar teef 'Tippy' Bastaard Duitse staande 1 jr. reu, zwart. Diverse konijntjes. Gevonden: Cypers/witte poes, Herenweg, Eg- mond-Binnen. Donkercyperse kat, grijzige vlooien band, Herenweg Heiloo. Vermist Perzische poes, grijs 11 jr. Termijen Heiloo. Zwart/wit katertje, 4 mnd. Hoge Weijdt Heiloo. Kater 'Jimmy'lichtbruin, zwarte oren gecastr., Zevenhuizen Heiloo. Rood katertje, 5 mnd. Wilgenlaan Heiloo. Zwart/witte poes, 'Betsy', rechteroog slecht, Kieftenland Limmen. Wit konijn, Ewislaan, grijs, konijn, Sch.hondsbosschelaan Heiloo. Blonde labrador 9 md. reu, Hogeweg Heiloo. Wij hebben altijd behoefte aan men sen, die tijdelijk een gevonden kat of hond tegen vergoeding in hun huis willen opnemen. Inl.Dierenbescherming Heiloo e.o. Katten tel. 072-331407, b.g.g. 337853. Honden, tel. 072-333714, knaagdieren, tel. 02205-2256. DIERENBESCHERMING IN ACTIE VOOR EEN BETERE WET In 1975 zegde de toenmalige minis ter van landbouw aan de Tweede Ka mer toe spoedig met een wetsvoorstel ter verbetering van het welzijn van de landbouwhuisdieren te komen. Pas in 1980 werd het wetsvoorstel aan het Parlement aangeboden. Er deugde niets van in de ogen van de parle mentsleden. Ten aanzien van het wel zijn van dieren bevatte het wets voorstel geen concrete bepalingen en de minister kreeg te horen dat hij met een beter voorstel moest komen. Èn weer duurde het vijf jaar tot dat in mei 1985 het wetsvoorstel van de regering, 'Gezondheids- en welzijns wet voor Dieren' aan het Parlement werd aangeboden. Dit nieuwe wets voorstel is helaas weer in ieder op zicht onvoldoende. Voor de 400 miljoen landbouwhuisdieren, die jaar lijks in de Nederlandse bio-industrie worden geproduceerd, biedt het wets voorstel geen enkel uitzicht op ver betering van hun miserabele levens omstandigheden. Ook de andere ca tegorieën diefetf; huisdieren en proef dieren o.a., komen er in het regerings voorstel bekaaid af. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft daarom in samenwerking met Jal van deskun digen een eigeti wetsvóorstel opge steld. 'Een Wet voor het welzijn van Dieren', waarin goede garanties zijn opgenomen, zodat er in de toekomst serieus met het welzijn van dieren re kening gehouden zal worden. Dit wetsvoorstel is op 5 september jl. aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer aangeboden als alternatief voor het wetsvoorstel van de regering. Rechten Eén van de belangrijkste uitgangs punten van het wetsvoorstel van de Dierenbescherming is het erkennen van de rechten van het dier. Dit is volgens de Vereniging een logische, juridische consequentie van de erken ning van de eigen, intrinsieke waar de van het dier. Deze laatste stel ling is in 1981 ook vastgelegd door de heer G. C. Wallis de Vries, de toen malige staatssecretaris van CRM, in nota "Rijksoverheid en dieren bescherming" die in politieke kringen veel bijval oogstte. Andere belangrijke aspecten in het wetsvoorstel van de Dierenbescher ming, die niet voorkomen in het voor stel van staatsssecretaris Ploeg: - De instelling van een zelfstandige Raad voor het Welzijn van Dieren die de ministers en het parlement ad viseert. - Door het toekennen van rechten aan dieren kunnen bepaalde organisaties namens de dieren als wettelijk ver tegenwoordiger optreden. - De bescherming van alle dieren. - Grotere bevoegdheden voor de Lan delijke Inspectiedienst Dierenbescher ming, waardoor in schrijnende ge vallen direct kan worden ingegrepen. - Positief geformuleerde regels: krach tens de wet wordt aangegeven welke ingrepen op dieren toelaatbaar zijn, alle andere ingrepen worden ver boden. - Toetsing van huisvestingssystemen. - Financiële verantwoordelijkheid van de gehele samenleving. Wat kunt u doen De Dierenbescherming voert een grote campagne ten behoeve van haar wetsvoorstel. U kunt helpen door een actiekaart te sturen naar regering en parlement met het verzoek het wets voorstel van de Dierenbescherming serieus te bekijken. Actiekaarten, folders en posters zijn gratis ver krijgbaar bij de Dierenbescherming. Tel.: 072-332879. Het wedstrijdseizoen is weer gestart. Zondag werd de eerstq jeugdcompe- titie-wedstrijd verzwommen. De zwemploeg komt dit jaar voor het eerst uit in de 3e divisie. De start lijkt niet slecht. Partner is de zwem ploeg van D.A.W./V.V.C., welke ook in de 3e divisie uitkomt en Olympus welke in de 4e divisie uitkomt. Het eerste programma werd winnend door D.A.W./V.V.C. afgesloten. De zwemploeg had een totaal van 3314,6 punten. De Spetters volgde met een puntentotaal van 3328,2 punten. Het worden spannende wed strijden want de onderlinge krachts verhoudingen zijn uiterst gering. Drie clubrecordtijden en 27 per soonlijke tijden werden verbeterd. Clubrecordtijden werden verbeterd door: Marianne Bark op de 100 m vlinderslag m. 1969 in een tijd van 1.17.8, Erwin Kijzers op de 100 m vlinderslag j. 1971 in een tijd van 1.18.1, Joanne de Hoop op de 200 m vrije slag m. 1972 in een tijd van 2.22.8. Eerste plaatsen waren er verder voor Kirsten de Hoop op de 50m vrije slag dames in een tijd van 29.3 sec., Marcel Noordman op de 50m vrije- slag heren tijd 26,9 en op de lOOm rugslag tijd 1.07.0, Sietske Spil op de 100m rugslag m. 69 e.l. tijd 1.18.5, Edwin Kuhlman op de 200m wissel slag j. 69. e.l. tijd 2.35.8 en Patrick Kingma op de 100m rugslag j. 71.e.l. tijd 1.15.3. De jongens estafetteploeg en ook de meisjes estafetteploeg wer den eersten op de 4x 100m wissel slag 1969 e.l. De jongensploeg legde de 400m af in een tijd van 4.58.5 en de meisjesploeg legde de zelfde afstand af in een tijd van 5.19.7. ONDERWIJSZONDAG Dit jaar is er voor het eerst een onder- wijszondag en wel op 6 oktober. De ge dachte komt uit de kring van de Katho lieke Oudervereniging en is overgeno men door de bisschoppenconferentie en de Katholieke Schoolraad. Deze onderwijszondag beoogt te komen tot een bezinning op het katholieke on derwijs in het algemeen en, meer in het bijzonder, op het thema Christelijke waarden in het katholiek onderwijs in dienst van een katholieke opvoeding". Daarbij gaat het vooral om de vraag: welke evangelische waarden zijn in het katholiek onderwijs van fundamenteel belang, dienen het katholiek onderwijs als een specifieke vorm van confessio neel onderwijs te kenmerken en te rechtvaardigen. Het is de bedoeling dat allen, die met het katholiek onderwijs te maken heb ben, aan deze bezinning meedoen. Daarom worden tegelijkertijd school besturen, personeel, medezeggen schapsraden, ouders en parochies aangesproken. In Heiloo zal in de weekend-liturgie aandacht worden besteed aan de inhoud van en de verantwoordelijkheid voor katholiek onderwijs. Omdat de nadruk dit jaar op het basisonderwijs ligt, is ook aan de katholieke basisscholen in Heiloo materiaal toegestuurd om zich te bezinnen op bovengenoemd thema. Men hoopt door het geven van een aan zet tot bezinning ook te komen tot een bewustwording van ouders, leerkrach ten en leerlingen ten aanzien van de ka tholiciteit van het onderwijs. De onderwijszondag moet niet be schouwd worden als een op zichzelf staand moment van bezinning, maar als een aanzet tot aktiviteiten door het hele schooljaar heen, die de katholieke school duidelijk als zódanig profileren. Heren 5, klein maar fijn Het vijfde herenteam van basketbalve reniging Flashing Heiloo is het seizoen met de nodige pech begonnen. Voordat de eerste ballen weer rond stuiterden, verdwenen reeds twee spelers naar de blessure bank. Wat restte was een klein ploegje dat, onder leiding van coach Marja, gelukkig toch nog voor het nodi ge vuurwerk kon zorgen. De eerste tegenstander Axmeriscota 1 uit Akersloot werd dan ook met gemak naar de slachtbank geleid (41-12). Met een minimale reservebank werd vervol gens in Zandvoort de witte vlag gehesen (11-20), maar desondanks reisde het team afgelopen zaterdag vol goede moed naar Spaarndam. Door afberich- ten nog kleiner dan voorheen, slechts 4 man, kwam het team aan in Spaarn dam. Een vijfde speler van het team deed zijn warming-up ondertussen bij een wel erg rustige zaal, elders in Haar lem gelegen. Zich afvragend wat te doen zocht hij een telefoon en ja, de eerste was die op het nabij gelegen politiebu reau. Dat de politie je beste vriend is, bleek spoedig. Met vliegende vaart werd de vijfde speler van heren 5 door de po litie bij de juiste zaal afgezet, waarna de wedstrijd kon beginnen. Met wonderschone akties, alleen over troffen door een achterwaartse driepun ter van de scheidsrechter, won Flashing 5 het zeer sportieve duel met Spaarn dam 3. Zeer goede prestaties leverden deze week ook Heren 2, Junioren Jongens A en Kadetten Meisjes A door hun wedstrijden ruim te winnen. Heren 1 leed z'n eerste nederlaag en wel tegen L.C. Players 1. TAFELTENNISVERENIGING ROZING Het eerste team bleef na de goede competitiestart vorige week in het juiste spoor. Het zwakke Depova werd met 10-0 verslagen. Zaterdag wacht de eerste tegenstander van formaat en zal duidelijker worden hoe de kampioenskansen liggen. Team 2 moest naar Breezand om Be Fair te bestrijden. Net als vorige week kwamen ze net iets tekort om een gelijkspel af te dwingen. Stefan was wederom de sterkste met drie over winningen. Mark won ook nog één partij, waardoor de eindstand uitkwam op 4-6. Het eerste pupillenteam trad door af wezigheid van Björn danig verzwakt aan tegen 't Hpoge Huys. Deson danks bleef het verlies beperkt, 3-7. Wim (twee overwinningen) en Jos (één overwinning) zorgden voor de punten. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Zaterdag 21 september speelde de bekende schaakmeester en -journalist Lex Jongsma simultaan tegen een aantal spelers van Oppositie en en kele huisschakers. Hoewel op opkomst matig genoemd mocht worden werden de partijen in een prettige sfeer gespeeld. Zoals gebruikelijk in dit werk haalde de meester erg veel pun ten binnen. Bos won een tweede partij, nadat hij de eerste snel had verloren. Verder won alleen Heeringa nog. Remises werden genoteerd voor Ligthart en Hafkamp. Ook van Hoek speelde remise nadat hij een blunder mocht herstellen. Het een en ander speelde zich af wegens de viering van het eerste lustrum van Rotary- club Heiloo. Ook de dammers en brid gers roerden zich op dit denksport- gala. De eerste bondswedstrijd van ons tweede team tegen het sterke Lasker uit Uitgeest ging verloren. In de in terne competitie werden zowel in de A- als in de B-afdeling de leiders ont troond. Avis versloeg Zeeman en Bos man versloeg Manni. Uitslagen van ronde 4. P. Avis - G. Zeeman 1-0, H. Reyer- sen v. Buuren - G. Heeringa rem., P. v.d. Werff - J. Wagenaar 0 -1, L. van Hoek - G. Hafkamp rem., T. Ruiter - M. Kemper 0-1, J. Bos man - P. Manni 1-0, J. Ebregt - E. Verstappen rem., I. Oudeboon - W. Ligthart 0-1, J. de Jong - E. Wasscher rem., C. Brink - A. Koeman 0-1, H. Horninge - R. Sauer 0-1, J. Roele- P. Ooyevaar 0-1, O. Koenders - F. Beyers 0-1, A. Creutzberg - J. de Vries 0-1. BV DE POMMERANS Zoals bij nagenoeg alle sporten is het ook bij de biljartsport hetzelfde: de verrassingen blijven niet uit. Twee van onze leden speelden tegen elkaar en wat zegt L. Schoorl tegen S. v.d. Plaat? "Tegen dit geweld houdt alles op". En dan te weten dat de zelfde S. v.d. Plaat verliest van onze "underdock", J. Bakker. Nu de stan den: S. v.d. Plaat 4-6, L. Schoorl 4-4, A. Ekkes 6-6, H. Dekker 7-6, D. den Dekker 8-5, S. v.d. Peet 5-5, J. v. Eikeren 5-6, J. Metselaar 8-5, B. Groen 4-2, C. Nieuwenhuis 7-6, J. Smit 2-5, J. Bakker 4-7. Wij kunnen nog nieuwe leden in schrij ven. Men kan contact opnemen met tel.: 337681 of 332964 tevens bij Bil jart Sociëteit P. Tuin, Westerweg 316, Heiloo. Het afgelopen weekend werd bij BSC Heiloo uitvoerig stil gestaan bij het tweede lustrum van de vereniging. Allereerst was er vrijdagavond een bijeenkomst voor leden en oud-leden. Een foto-expositie, video- en film beelden en de uitreiking van het ju bileumboekje Tien Jaar BSC Heiloo vormden onderdelen van de avond. Ook werd die avond George Presburg, gedurende negen jaar coach van het eerste softbalteam, benoemd tot lid van verdienst. George stopt na het seizoen '85. Zijn opvolger wordt Leo Naaktgeboren, die de afgelopen twee jaar als honkbalcoach van landskam pioen Haarlem Nicols actief was en daarvoor drie jaar de softbalsters van Spaarnwoude onder zijn hoede had. Zaterdag volgde de jaarlijkse sport dag voor de jeugdleden. Een gezel- Charles Urbanus reikte de prijzen uit tijdens de jeugdsportdag van hetjubi- lerende BSC Heiloo. X Het kampioenschap van BSC Heiloo. lige gebeurtenis met als hoogtepunt de prijsuitreiking door niemand min der dan Charles Urbanus, de beste honkballer van Nederland. Urbanus leidde hierna ook nog een wedstrijd tussen het peanutteam van '76 en dat van '85. 's Avonds vierde BSC Heiloo uitge breid feest. Radio Focus zorgde voor de muziek, de vereniging voor hapjes en drankjes en het was wintertijd toen de laatste mensen - na het oprui men - naar huis gingen. Op zondag was er, onder werkelijk ideale omstandigheden, een sterk bezet herensoftbaltoernooi. Gastver- eniging Heiloo had weinig in te bren gen en werd zesde en laatste. Win naar werd het team van Antillian Stars, dat in de finale DVH uit Amstelveen versloeg. Wel niet in het kader van het 10-jarig jubileum, maar toch het vermelden waard is het feit dat het aspiranten B-team van Heiloo het afgelopen weekend kampioen werd in haar klas se. Na afloop van de beslissende wed strijd kregen de jeugdige honkballers, waarvan het merendeel al jaren sa men speelt, bloemen en een medaille uitgereikt. FIETSCROSSFEEST TE HEILOO De K.N.W.U.-fietscrosswedstrijd bij ,,De Boscrossers" te Heiloo afgelopen zondag was werkelijk optimaal. De baan in puike konditie, schitterend zo merweer, zodat om half elf het publiek al 2 rijen dik rond de baan zat. En niet te vergeten de 250 crossers, die een ge weldige strijd te zien gaven. Iedereen leek er wel op gebrand te zijn te winnen, de emoties laaiden dan ook regelmatig hoog op en zo af en toe een protest van de renners, wanneer men dacht gesne den of uit de baan geduwd te zijn. Trackmanager Siem Stam had al zijn takt en reglementenkennis nodig om de ze zaken goed te regelen. Nadat 60 groe pen hun 3 manches hadden gereden, d.w.z. bijna 3 uur continu renners op de baan, volgden nog 12 halve en 16 hele finales. En toen werden de vele win naars bekend gemaakt en mochten zij het erepodium beklimmen om een fraaie beker te ontvangen. Maar de crossers die het deze keer net niet haal den, niet getreurd, want de punten van de nummers 4 t/m 8 en de halve- finalisten tellen ook mee voor de Noordhollandse fietscrossprijs '85. Echte kanshebbers zijn zeker Brenda de Boer, Edwin Lamers, Marcel de Groot, Marco Verhoogt, Bas van der Zee, Mi- scha Zwaan en Peter de Jeu van de Boscrossers. Deze crossers waren afge lopen zondag winnaars van het categorie. De Boscrossers stellen vanaf nu tot en met de herfstvakantie hun baan iedere woensdag open om vrij te crossen. Ook niet-leden kunnen er dan gebruik van maken. Je moet echter zelf voor een vei lige crossfiets zorgen. Om de baan te vinden in Heiloo de bordjes sporthal" volgen. In verband met de wintertijd is de baan voortaan 's avonds gesloten en hebben de trainingen nu op zaterdag ochtend plaats. GESLAAGDE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN TRIAS De clubkampioenschappen die Trias het afgelopen weekeinde organiseerde, mo gen in alle opzichten geslaagd worden genoemd: grote deelname, uitstekend atletiekweer en veel goede prestaties zorgden er voor dat zowel voor deelne mers als publiek het verblijf op en rond de sintelbaan aan het Maalwater bijzon der aangenaam was! Verdeeld over 18 groepen bonden bijna 200 atleten en at letes van 8 tot 56 jaar de strijd met el kaar aan op de diverse meerkampen. Bovendien verscheen er een groot veld lopers aan de start voor een 10 kilome ter, welke op overtuigende wijze werd gewonnen door Eric Hopman in de snelle tijd van 31.40.7 voor Steven Wij- ker. De tijd van A-junior Steven Wijker van 31.58.4 was een bijzonder scherp nieuw clubrecord. Ook bij de C/B-jeugd sneuvelden er nogal wat records, Arie Jan Vennik nam er bij de D-jongens zelfs twee voor zijn rekening en wel bij het speerwerpen met 38,50 meter terwijl ook het punten totaal van de zevenkamp nooit eerder was gehaald. In dezelfde groep was ook de 13,8 sec. van Erik Jan Lind op de 80 meter horden een nieuw record. Clubrecords ook bij de meisjes C met een verrassende speerworp van 33 meter van Mirjam Sterk en een nooit overtrof fen puntentotaal van Masja Nierop Groot op de zevenkamp. Tenslotte zorgde Eelco de Ruiter voor de snelste tijd ooit door een TRIAS-lid gelopen op de 1000 meter jongens C, n.l. 2.49.7. De jongste leden verwerkten een vier kamp, bijzonder sterk was daarbij Ti- mo Zijl die al zijn nummers won bij de jongens pupillen C. Erg spannend was de strijd bij de meisjes pupillen A en de jongens pupillen B waar de onderlinge verschillen zeer klein waren. Bij de oudste deelnemers stond een vijfkamp op het programma. De meisjes B verwerkten op zondag een verkorte meerkamp omdat zij zaterdag in Alphen aan de Rijn in de landelijke finale van de competitie uitkwamen en daar keurig vierde werden. Barbara Kouwenhoven verhinderde met haar overwinning op de 800 meter dat Carine Molenaar bij de A-meisjes alle num mers won, onbedreigd kampioene werd ze echter wel. Jolande Burkels won bij de dames alle nummers en bovendien haar vijftiende titel! De tienkamp voor de heren werd een zege voor Mare Kok. De winnaars in de diverse groepen waren: vierkamp meisjes pup. C, 1. Galey Jan sen, 563 p.; vierkamp meisjes pup. B, 1. Roosmarie Dieleman, 1025 p.; vierkamp meisjes pup. A, 1. Chantal Nuhaan, 1298 p.; vierkamp jongens pup. C, 1. Timo Zijl, 1368 p.; vierkamp jongens pup. B, 1. Jeroen Roos, 1186 p.; vierkamp jongens pup. A, 1. Stef de Rijk, 1578 p.; zeskamp meisjes D, 1. Ruby Halfsche- pel, 2345 p.; zevenkamp meisjes C, 1. Masja Nierop Groot, 3466 p.; zevenkamp jongens D, 1. Arie Jan Ven- nik, 4055 p.; achtkamp jongens C, 1. Eelco de Rui ter, 5058 p.; vijfkamp meisjes B, 1. Olga Overmeer, 2953 p.; zevenkamp meisjes A, 1. Carine Mole naar, 4587 p.; negenkamp jongens B, 1. Frits van Va- rik, 5066 p.; tienkamp jongens A, 1. Ted Deen, 3160 p.; zevenkamp dames, 1. Jolande Burkels, 4756 p. tienkamp heren, 1. Mare Kok, 6477 p.; vijfkamp dames veteranen, 1. Jolande Zijl, 2276 p.; vijf kamp heren veteranen, 1. Freek Stam, 2407 p. CLUBKAMPIOENSCHAP PONYCLUB HEILOO Onder een stralende zoji werd door Po nyclub Heiloo en Omstreken de laatste wedstrijd voor het verenigingskampi oenschap verreden. Als gebruikelijk be gon de dag met een dressuurwedstrijd in vier rijbanen. De le prijzen werden ge wonnen door Alexandra Nijman, An- dré Putker, Sandra Putker en Karin de Zeeuw. Bij het spel eindigden Linda Veldt, Marjan Dijkstra en Nicole Jonkman met de snelste tijden. Het springen werd gejureerd op stijl en werd gewonnen door Sandra Groot. De spring-estafette werd door de 3e equipe gewonnen bestaande uit Brigitta van der Molen, Linda Veldt, Sandra Putker, Petri Schipper en Jeroen Zeeman. Over de vier wedstrijden van dit seizoen gemiddeld werd bij de recreatieruiters club-kampioen dressuur Alexandra Nij man. Bij de wedstrijdcombinaties werd Natascha Rietmeijer dressuur club kampioen. Bij het spel werden det meeste punten behaald door Petrif Schipper en bij het springen ging de kampioensbeker naar Jeroen Zeeman. De algemene kampioenschappen wer den bij de recreatie-ruiters door Angeli- que Apeldoorn gewonnen en bij de wedstrijdruiters was deze prijs voor Sandra Groot. De Ponyclub kan terugzien op een goed ,,groen-seizoen". Er moesten door de regen veel wedstrijden worden verzet maar de sfeer bleef ondanks het soms erg sombere weer, goed. HANDY FISH WEDSTRIJD GROOT SUCCES Afgelopen zondag werd in de grote recreatievijver de eerste Handy Fish wedstrijd gehouden. Bijna 70 vissers waren present om uit te maken hoe de grandioze prijzenpot verdeeld zou worden. De weers omstandigheden waren fantastisch en iedereen had er echt zin in. Vooral de jeugd tot 16 was sterk vertegen woordigd met 38 deelnemers. De da mes hebben daarentegen toch wel verstek laten gaan, want slechts één deelneemster was aanwezig. Om elf uur werd het eindsignaal ge- gegeven. De vis werd daarna voor zichtig gewogen en onbeschadigd teruggezet doordat een goed leefnet verplicht was gesteld. Daarna ging iedereen naar de sporthal waar de» prijzen zouden worden uitgedeeld. De hoofdprijs, een schitterende 7.30 mtr. wedstrijdhengel plus de originele Handy Fish Wisseltrofee, ging naar de heer Appelman. De tweede prijs was voor Peter Scholten terwijl Henk Haanraads beslag legde op de 3e prijs na loting met Hein Scholten. De eerste prijs voor de jeugdafdeling was voor Dolf Struylaart uit Limmen met 1400 gram. De tweede prijs was voor Arthur van Duuren terwijl Rob Admiraal verdienstelijk 3e werd, mede doordat Rob ook de prijs voor de grootste vis binnensleepte met een grote brasem. Mevrouw Jansen was de eerste dame die zowel de eerste als ook de laatste plaats behaalden. Verder was er een prijs voor de jongste deelnemer, de 5-jarige Micheal Swart. Behalve dat de meeste vissers een prijs wonnen kregen allen nog een herinnerings medaille. Ook was er nog een extra attentie vóór de niet-vangers. Zij ontvingen een wedstrijdtuig plus een pak lokvoer. /v.;' Vele liefhebbers gaven acte de présence tijdens de hengelwedstrijd van Handy Fish.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4