Amateur Fotoclub viert 25-jarig jubileum fteremgingsagenda Encore showt eigen mode Tintoretto schildert Heiloo Bakker Borst beter behuisd i Geen Uitkijkpost ontvangen? Een voorbeeld van de creativiteit die door middel van fotografie zichtbaar wordt. Bel 's donderdags: 072-330175 Peter Lolkema. Bakker Borst creërde veel extra ruimte in zijn winkel. UITKIJKPOST 2 OKTOBER 1985 Op 5 januari '60 werd door een negen tal amateurfotografen de Heilooër amateur fotoclub H.A.F. opgericht, welke onder leiding van voorzitter El- zinga, secr. Joh. Mulder en technisch leider I. Moscou al spoedig haar le denaantal zag toenemen. Joh. Mulder slaagde er in om door het organise ren van goede programma's op de ca. 20 clubavonden per jaar het foto grafisch peil der leden in korte tijd omhoog te krijgen, zodat de H.A.F. die zich bij de landelijke Fotobond had aangesloten, al spoedig aan wed strijden kon deelnemen, waarbij suc cessen niet uitbleven. Op deze clubavonden waren er com petitiewedstrijden, eerst alleen zwart wit foto's later ook kleur en spe ciale dia-avonden, sprekers, bonds- collecties en werkavonden. Voor het jureren van de wedstrijden, waarvan de punten voor een onderlinge com petitie golden, werden bekende fo tografen, maar ook wel eens kunst schilders uitgenodigd. Ook de spre kers werden met zorg gezocht onder in den lande bekende fotografen, die met eigen werk kwamen. Op werk avonden werd er gefotografeerd, of wel bepaalde technieken bijvoor beeld voor de donkere kamer (doka) gedemonstreerd. De bondscollecties foto's of dia's vormden de basis voor discussies. Al met al boeiende avonden van een behoorlijk niveau, die op ei gen visie en prestaties van de H.A.F. laden van invloed zijn geweest. Jaar lijks werden er twee clubtochten ge organiseerd, waarbij men, verdeeld over enkele auto's wat verder weg trok om de fotokunst te beoefenen. Alhoewel amateurfotografen meestal mannen zijn, heeft de H.A.F.. toch bijna altijd enige dames-leden gehad. Fotograferen is tenslotte geen pri vilege voor mannen. Het boven geschetste patroon van de H.A.F. is niet zo gek veel gewijzigd. Maar er zijn wel veranderingen. De com petitie, die vroeger een grote rol in het clubleven speelde, is er niet meer. De meegebrachte foto's en dia's worden wel grondig gejureerd, maar de beoordeling wordt niet meer in punten uitgedrukt. Alleen wordt aan het einde van het seizoen op spe ciale avonden de beste foto en de beste dia van het jaar gekozen en met een kleine prijs beloond. In de loop der jaren is de ca_ meratechniek enorm vooruitgegaan, films en papier zijn verbeterd en de doe-het-zelf-kleurenfotografie is door gebroken. De mogelijkheden zijn groter geworden. In de amateurfo tografie blijft het echter veelal gaan om begrippen als compositie, sfeer, uitbeelding, visie, originaliteit en crea tiviteit en daarbij kan het automatis me van de moderne, bijna professio nele camera's wel eens hinderlijk zijn. De levensomstandigheden zijn anders geworden. Drie-persoons- juries van het kaliber van toen zijn niet meer betaalbaar. Het is ook niet meer mogelijk om de leden steeds weer middels een briefkaart met 4 cent porto op de eerst volgende clubavond attent te maken. Het eigen clubblad is al lang geleden overle den. De televisie is ongetwijfeld een geduchte concurrent voor alle club leden geworden. De H.A.F. heeft ups and downs gekend. Wegens studie, drukte, verhuizing, enz. is er altijd wat verloop, dat meestal wordt opgevangen. In het jaar '70 echter liep het ledenaantal en de opkomst dermate terug, dat het op heffen van de H.A.F. onvermijdelijk leek. Met een intensieve huis-aan- huis folderactie, stukjes in de krant en open avonden lukte het echter om de club er weer bovenop te brengen. Van de oorspronkelijke leden is nog alleen de heer C. Dekker als lid over. Een vaste kern houdt de club momen teel op ongeveer hetzelfde aantal en de opkomst is zeer bevredigend. Nieuwe activiteiten van de laatste jaren zijn het maken van diaprogram ma's en het maken van fotorepor tages als b.v. de bouw van de Volks muziekschool en de bouw van de Beun. En natuurlijk het zelf afwerken van kleurenfoto's en dia's. In het jaar '64 richtte de H.A.F. on der de naam Heilooër Amateur Film Club een onderafdeling op, die zich met het amateur smalfilmen zou bezig houden en zozeer in de regio in een behoefte voorzag, dat o.a. veel Alk- maarders lid werden. Het was dan ook niet te vermijden, dat deze dochter zich op een gegeven moment van de moederclub H.A.F. losmaakte, on der de naam "De Vlinder" naar Alk maar verhuisde en daar nog steeds een bloeiend bestaan leidt. De club begon in '60 in het oude in tussen allang gesloopte dorpshuis, en is via het Witte Huis (later bi bliotheek) de Rank en de oude Nic. Beetsschool in het Open Huis terecht gekomen, waar men ook over een in gerichte Doka beschikt. O.a. door uitwisselingsavonden heeft de H.A.F. contact met andere verenigingen. Op zo'n avond komt er een andere club op bezoek en neemt dan me teen het programma voor haar re kening. In de begin jaren heeft de H.A.F. enige malen met de amateur- schildersvereniging Tintoretto een Kerstsalon verzorgd, maar na een aan tal jaren is men hiermee om ons niet bekende redenen toch weer mee ge stopt. Fotografie is een fijne hobby, vooral wanneer men haar als middel om zich uit te drukken gaat hanteren. Een fotograaf bekijkt de wereld anders. Hij kijkt zogezegd met andere ogen en ziet meer. Hij is altijd aan het composeren en isoleren. Ziet ver borgen schoonheid en drama en kiest daaruit wat hem of haar het meeste boeit en waarin hij of zij zichzelf het beste vindt en kan uitdrukken. En hier bij kan de H.A.F. misschien helpen. Iedereen met belangstelling voor fo tografie als hobby is welkom op een of meer van onze clubavonden, zon der enige verplichting. Wanneer men dan besluit om lid te worden is men wederom welkom, want wij kunnen momenteel wel enige uitbreiding ge bruiken. Onze 25-jaar jubileum tentoonstel ling in de foyer van het Open Huis duurt van 7 oktober t/m 30 oktober, waarna de expositie voor 2 dagen nl. vrijdag 1 en zaterdag 2 november ver huist naar Winkelcentrum 't Loo, speciaal voor hen, die er niet toe zijn gekomen om de trap naar het Open Huis op te gaan. Hoe leuk tweedehands kleding kan staan, zagen we vrijdag op de show bij Trudy Dukker, eigenaresse van de zaak Encore", Heerenweg 252. Kinderkle ding en kleding voor volwassenen wer den geshowd door Thirza, Laura, Moschje en Selma en een paar manne quins van het confectiecentrum. Vanwege het prachtige weer kon er ook buiten geshowd worden en dat vonden de meesten heel plezierig. Wie zijn ogen goed de kost geeft, kan toch in de tweedehands kleding heel wat moois vinden. Vooral op het ogenblik, waar alles gericht is op combineren, is er zo veel leuks te vinden, voor zowel groot als klein, en betaalbare prijzen. En wie is daar tegenwoordig niet gevoe lig voor. Deze middag was weer het overtuigende bewijs, dat wie niet veel geld uit wil ge ven er toch erg leuk uit kan zien. Gaat U zelf maar eens lekker snuffelen bij Encore aan de Heerenweg (tegeno ver de spoorbomen). RESTAURANT LOTUS 10 OKTOBER GESLOTEN Op 10 oktober treden Sai en Fong in het huwelijk en dat wordt een echte Chinese bruiloft. De receptie begint al om 14.00 uur, ge volgd door een diner, alles in restaurant Lotus in de winkelhof 't Loo. Chinezen staan bekend om hun grote families, deze willen het bruidspaar alle maal feliciteren, daarom is Restaurant Lotus" donderdag 10 oktober de hele dag gesloten. DEMIAN STRIJKKWINTET IN WITTE KERKJE Na de gedenkwaardige avond met het Canadese koor Cantabilé Chorale ho pen we dat ook de uitvoering door het Demian Kwintet zich in een ruime be langstelling zal mogen verheugen. Daar is zeker aanleiding toe, want een strijkkwintet is niet vaak te beluisteren en het Demian Kwintet heeft kwalitatief een naam hoog te houden. De leden van het kwintet zijn: Nelleke Scholten en Jean-Paul Tavenier (viool), Carine Blanken en Matthijs Bunschoten (altviool) en Maarten Mostert (cello). Op zaterdag 12 oktober, aanvang 20.15 uur (kerk open 19.30 uur), bent U har telijk welkom in het sfeervolle Witte Kerkje te Heiloo. Desgewenst reserve ren wij plaatsen voor U, dat kan telefo nisch op nr. 331721 of 331449. Toegangsprijs 6,- incl. programma, resp. 4,-- voor ouderen, CJP-houders en kinderen. Het programma bestaat uit werken van Mozart, van George Onslow en Martinü. INFORMATIEAVOND ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Dinsdag 24 september was er een in formatie-avond in het Bureau Alge meen Maatschappelijk Werk (voor malige Bibliotheek aan de Kennemer- straatweg). De doelstelling van deze avond was de uitgenodigde instanties (waaronder de Zonnebloem, U.V.V., N.V.H., Speel-o-theek, Stichting voor ouders van overleden kinderen, Stich ting Werklozenbelangen, Rode Kruis, O.W., K.V.G., en de wijkvereniging Plan Oost) iets over hun vrijwilli gerswerk te laten vertellen. We leerden elkaar en eikaars instel lingen beter kennen, zodat we mis schien in de toekomst eens samen kun nen werken in voorkomende geval len. De avond werd muzikaal opgeluisterd door uitstekend harpspel door drie leerlingen van de Volksmuziekschool. De avond is in zijn opzet geslaagd, door de uitvoerige en heldere inlei dingen. W.A.O. - A.A.W. BELANGENVERENIGING HEILOO Op maandagmorgen 7 oktober a.s. is er in het Trefpunt uitreiking prij zen voor de afgelopen 4 viswedstrij den van dit seizoen. Vervolgens daar na houden we bingo, voor de gezel ligheid is het nodig dat zoveel mogelijk uitkeringsgerechtigden met hun fami lie aanwezig zijn, kaartje kost 0,50 en kop koffie gratis. Graag tot ziens in het Trefpunt, Westerweg 294. BUK-BUK IN STRALEND NIEUW GEBOUW Zoals iedereen inmiddels zal weten uit de jongerenkrant van vorige week wordt zaterdag 't vernieuwd ge bouw voor Jeugd- en Jongerenwerk aan de Pastoor van Muijenweg ge opend. En als je denkt dat het gebouw alleen in een nieuw likje verf is gezet, dan heb je het goed mis. Evenals de vele belangstellenden die de af gelopen weken 's avonds éven langs kwamen om een kijkje te nemen zul len ook bij jou, als je de ingang aan de achterkant eenmaal ontdekt hebt, je ogen uit je kassen rollen als je naar binnen gaat. Staande in het met plavuizen bete gelde halletje kun je dan drie kanten op. De rechterkant blijkt dan de nieu we toiletgroep te bevatten, waarbij nu ook een invalidentoilet. Als je van af dat halletje rechtdoor gaat kom je in het café, dat je vroeger boven aantrof. Links is de zaal en tussen de z aal en het café loopt een rechte gang direct naar de voorkant toe, die be doelt is om bij brand de mensen snel naar de voorkant te brengen, waar een nooduitgang is. Eerst maar eens in het café kijken. Je komt in een ruimte die de vroegere biljartzaal, de oude ingang, het oude bonnenhok bevat. Al met al een stuk groter dan de vroegere zolder. Omdat er toch ruimte genoeg was is er be sloten om er een grote bar in te laten zetten door barbouwer de Nijs. Op de bar zie je 5 tappunten, want naast gewoon bier zullen er ook ande re bieren van het vat verkocht worden. Men is ook met een andere bier brouwer in zee gegaan, bij de Buk krijg je nu een Gulpenbiertje geser veerd. Het zal je opvallen dat het geluid aanmerkelijk beter is dan voor heen, doordat de discoinstallatie in het renovatieproject is meegenomen. De kleuren van het café zijn 2 nuan ces grijs gecombineerd met een warm- rode kleur en dat blijkt een uitsteken de combinatie te zijn. Omdat bij de verbouwing de nadruk lag op de geluidsisolatie, moest daar ook een passend verwarmingssysteem bij aangelegd worden om niet te stik ken als er 100 man in het café zitten. Gekozen is voor een warmtewissel- systeem. Laten we een kijkje in de zaal nemen. Deze lijkt tenminste nog iets op wat het vroeger was. Het plafond is weliswaar verlaagd en de wanden zijn wat dikker geworden, maar het podium is nog steeds het zelfde. De zaal is uitgevoerd in een piccally-gele kleur afgewisseld met een creme-gele kleur. De vloer is gerepareerd, opgeschuurd en opnieuw in de lak gezet en er is een andere, ruimere bar achterin de zaal ge plaatst. Je leest het al, er is wel iets meer ge beurd, dan een likje verf hier en daar. Zaterdagavond dus, vanaf 9 uur ge opend. Voor deze openingsavond die natuurlijk gratis toegankelijk is, is een speciaal feestprogramma in elkaar gezet door Drumbone en Circus Ca- prioli. Drumbone maakt akoestische muziek met originele humoristische hollandse teksten. Hun optreden wordt gecombineerd met een optreden van Circus Caprioli. Een echt openings spektakel dus, en omdat het ook al Drumbone was die het laatste optre den op de zolder verzorgde konden we ook moeilijk anders verwachten. Zondagmiddag een optreden van clown Jango Edwards. Daar vertel ik maar niet teveel over want uit verkocht is het toch wel. Je kunt kaar ten in de voorverkoop kopen ('n tientje) en die is vanaf heden voor elk optreden in de Buk een vol wee kend voor dat optreden, voor Jango dus alleen bij Drumbone, maar dan zou je toch al komen., dus CURSUS CONDITIETRAINING IN 'T OOSTHONK Op maandagochtend 7 oktober van 10.00-11.30 uur start de cursus con ditietraining te Heiloo in het buurt huis de Oosthonk, Laan van Zeeman, o.l.v. Mirjam Morsch. Zij is afgestu deerd aan de theaterschool te Amster dam, en is aktief in diverse theater disciplines. De cursus staat open voor iedereen die vindt dat hij/zij iets aan zijn/haar conditie moet doen. Korte inhoud van de cursus: fysieke training, de bekende en onbekende rek- en strekoefeningenkrachtoefeningen ontspanningsoefeningen en houdings- en bewegingsoefeningen. De cursus heeft een zeer gevarieerde en gede gen opbouw met veel aandacht op het goed uitvoeren van de oefeningen. Als u geïnteresseerd bent kunt u zich telefonisch of schriftelijk opgeven t/m 5 oktober bij Mirjam Morsch, Sande- camplaan 20, Heiloo, tel. 334440. (ook informatie over de cursus dans- improvisatie). Wijkvereniging Plan Oost Zaterdag 5 oktober: tafeltennistoernooi, aanvang 13.00 uur, kosten 1,~. Opgeven bij F. Luikinga, tel. 332061. Donderdag 10 oktober: schaken en dammen, kosten 1,-, aanvang 20.00 uur. Open avond alleenstaande ouders Woensdag 9 oktober: avond voor gescheiden en/of ongehuwde ouders, weduwen en weduwnaars, uitgaande van het Fiom-bureau. Aanvang 20.00 uur, Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Inlichtingen, tel. 072-118812. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 10 oktober: ochtendbijeenkomst in het Open Huis, aanvang 9.45 uur. De heer Tuin vertelt over ,,Een jaar rond met de bijen". In de pauze gelegenheid tot het kopen van wasprodukten. Vogelvereniging Kleurenpracht Maandag 7 oktober: kontaktavond in het gebouw van de postduivenvereniging (achter de sporthal), aanvang 20.00 uur. Met name de eerstkomende tentoonstelling zal worden besproken. Bijeenkomsten Nivon Op de zaterdagen 26 oktober, 16 november en de zondag 10 november houdt het Nivon, gewest Noord-Holland, bijeenkomsten onder het thema Cultuur en Politiek in de openbare bibliotheek te Uitgeest voor leden en niet-leden. Inlichtingen en op gave: tel. 020-458475. ANIB Maandag 7 oktober: start van het winterseizoen van de Bond van gehandicapten en Arbeidsongeschikten met een soos in 't Trefpunt, Westerweg 294. Inlichtingen: tel. 333797. Men kan ook deelnemen aan het zwemmen, inlichtingen: tel. 02206-1722. Algemene informatie over de bond: tel. 02208-97307. Reumapatiëntenvereniging Dinsdag 8 oktober: bijeenkomst van de reumapatiëntenvereniging Heerhugowaard en omstreken in buurthuis De Ezel, Fabritiuspark te Heerhugowaard, aanvang 19.45 uur. Ook voor niet-leden toegankelijk. COC-Alkmaar Donderdag 3 oktober: bijeenkomst vrouwengroep NVIH COC in de Bardeszaal van het Hof van Sonoy, Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 5 oktober: disco-avond, aanvang 21.00 uur, adres zie 3 oktober. Dinsdag 8 oktober: start stijldansavonden, aanvang 21.30 uur, adres zie 3 oktober. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 9 oktober: firma Schipper toont de nieuwe wintercollectie. Introducé's van harte welkom. Gaarne iets meebrengen voor de verloting. Aanvang 20.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Donderdag 3 oktober: excursie naar kasteel Amerongen en paleis 't Loo. Vertrek 8.45 uur vanaf de brandweerkazerne, handwerkwinkel Marianne en begin en eind Zevènhuizerlaan. Woensdag 9 oktober: G. Kaper uit Alkmaar vertelt over zijn ervaringen in de kaas wereld. Open Huis, aanvang 9.45 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 7 oktober: J. Lute vertelt aan de hand van dia's over- de geschiedenis van Egmond. Aanvang 20.00 uur, kosten 2,50. Open Huis. Maandag 21 oktober: creatieve avond o.l.v. Alice Visser. Dit keer labels maken. Voor materiaal wordt gezorgd, s.v.p. een schaartje en zo mogelijk viltstiften mee nemen. Kosten 2,50. Aanvang 20.00 uur. Open Huis. Inlichtingen: A. Morshuis, Kerkakkers 81, tel. 332136 of L. Zoon, Fontein Ver- schuirlaan 5, tel. 331097. GESLAAGD Op woensdag 2 oktober (vandaag) is de Heilooënaar Peter Lolkema gepromo veerd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot Doctor in de Wis- en Natuurkunde. Peter, die na een loopbaan in de handel, op gevorderde leeftijd de uitdaging van een universitaire studie aanging, sluit deze studie nu af met een proefschrift over de resistentie van planten voor koper. Een proefschrift dat, op basis van diep gaand onderzoek, inzicht verschaft hoe een aantal plantensoorten kans ziet, zich te handhaven op terreinen, die met zware metalen vervuild zijn. Een be langhebbende aktuele zaak, die in het dagelijks spanningsveld tussen milieu en industrie aller aandacht verdient. NED. CHRISTEN VROUWENBOND De le bijeenkomst in het nieuwe seizoen werd gehouden op 24 september j.l. Na welkom aan alle aanwezigen, w.o. Ds. Kruyt uit Heiloo, en enkele gasten opende mevr. Boogaard met zingen, bijbellezing en gebed, waarna een korte meditatie volgde. Mevr. Bult werd be dankt voor het verzorgen van de omsla gen voor ons programmablad. Ds. Kruyt hield een lezing met dia's over Kerkelijke struktuur ingebed in het sociaal gebeuren en het leven van de mensen in de D.D.R. In de pauze kon men zich opgeven voor diverse uitstapjes aan de hand van de reisfolder die aan het begin van de avond was uitgedeeld. Een bezoek aan het Kaasmuseum met rondleiding door oud-Alkmaar op 10 oktober en een excursie aan het P.E.N. te Bloemendaal op 5 november a.s. staat voor dit jaar op het programma. Hierna volgde nog een korte dia-serie, waarna Ds. Kruyt alle vragen beant woordde. Bakker Borst heeft met zijn winkel een overstapje genomen. De vroegere Vivo- winkel aan de Stationsweg bood heel wat meer ruimte en dat kon Bakker Borst best gebruiken. Natuurlijk is het assortiment uitgebreid. Er is een afdeling met van die heerlijke Belgische bonbons bijgekomen, tevens dozen bonbons in hele mooie verpakking. In de Verkade artikelen is nu ook een grotere keus gekomen. Ondanks de veel grotere winkel, is de intieme sfeer die de zaak kenmerkte, niet verloren gegaan. Tintoretto schildert Heiloo' is de naam van de expositie, die afgelopen zaterdag door burgemeester Glijnis <werd geopend. Het betreft een ex positie van schilderijen en tekeningen, alle gemaakt door leden en oud-le den van de Heilooër teken- en schil dervereniging Tintoretto. Deze ver eniging bestaat dit jaar veertig jaar: een reden voor Oud-Heiloo om contacten te leggen, evenals in het verleden wel gebeurde met o.a. jubilerende muziekverenigingen in Heiloo. Burgemeester Glijnis stond in zijn openingsspeech ook even stil bij de samenwerking. Oud-Heiloo heeft door de jaren heen veel goodwill ge kweekt via veel en kwalitatief goede tentoonstellingen, waarin voldoende plaats was voor de plaatse lijke historie van bijvoorbeel de brand weer, de muziekverenigingen en nu Tintoretto". Ten aanzien van Tintoretto haakte de burgemeester in op de naamgever van de vereniging, De Venetiaanse schil der. Zijn doorzettingsvermogen en het feit dat hij zplden buiten zijn woonplaats kwam verbond hij met de instelling van de Tintoretto-leden. Een belangrijk deel van de Heilooër amateurs-kunstenaars put z"n inspi ratie uit z'n woonplaats. De expo sitie in de Oudheidskamer 'De Oude Pastory' is daarvan het overduidelijke bewijs. De schilderijen zijn verspreid over d e boven- en de benedenzaal. Ze va riëren sterk wat betreft de gebruikte technieken: aquarellen, olieverf, Japans krijt, etc. etc. Het bindmiddel wordt gevormd door de onderwerpen: alle gebouwen of plaatsen in Heiloo, uit vroeger tijden en van nu. De ex positie blijft tot het einde van '85 open. Men kan in de Oude Pastory terecht op dinsdag van 19.00-21.00 uur en op zaterdag van 14.00-17.00 uur. Voor een beetje Heilooënaar een must! VAKANTIE VOOR ALLEENSTAANDEN Tineke de Haan uit Leeuwarden brengt met haar bijzondere en snel groeiende hobby letterlijk en figuurlijk weer de zon in het leven van talloze Nederlan ders. Sedert ruim een jaar organiseert zij voor alleenstaande mannen en vrou wen speciale busreizen naar Spanje, Duitsland en Oostenrijk. Een belange loos initiatief dat zich in korte tijd stormachtig heeft ontwikkeld. De ko mende maanden staan zelfs negen va kantiereizen met alleenstaanden op het programma, waaronder Kerstreizen, een silvesterreis met oud- en nieuwvie- ring. En we gaan ook naar de wintersport. De meeste reisbureaus organiseren geen busreizen voor alleenstaanden. Aangezien ik zelf alleenstaand ben, vond ik het tijd dat daar iets aan gedaan werd. Omdat de meesten het avontuur alleen niet aandurfden of omdat ze op reis met echtparen zich nog alleen voel den. Nu zijn ze met gelijkgezinden op reis en niemand voelt zich buitengeslo ten. Vooral de privacy van een eigen kamer spreekt de deelnemers bijzon der aan". Voor informatie kunt u bel len naar Jannie Kok, tel. 072- 333982. BLOKKER OOK OP BEURS SPEELGOED 1985 Als bekende keten van speelgoed speciaalzaken in Nederland, zal Blok ker deelnemen aan Speelgoed '85, de internationale tentoonstelling van speelgoed en hobby-artikelen. Blok ker zal op de beurs vertegenwoordigd zijn met een aantrekkelijke, infor matieve stand op bijna 60 m2. Speciaal voor gezinnen, is vanaf donderdag 3 oktober in alle Blokker-winkels met een speelgoedassortiment gratis een reduktiekaart te verkrijgen. Deze ex clusief door Blokker aangeboden re duktiekaart geeft aan de kassa van de RAI maar liefst 9,- korting op een gezinskaart van 34,-- voor 4 perso nen of 6,50 voor 3 personen. Naast de gratis reduktiekaart ontvangt men in de Blokker speelgoedwinkels een extra waardebon. Tegen inlevering van de waardebon ontvangt men gratis op de Blokker-beurs-stand een aardig presentje. De beurs speel goed '85 is voor het publiek openge steld van 16 t/m 20 oktober in het RAI Gebouw te Amsterdam. AKTIE VOOR ZR. LEMMENS WAS GROOT SUCCES Zoals U vorige week al in de Uitkijkpost heeft kunnen lezen, is de aktie voor Zr. Lemmens in alle opzichten een groot succes geweest. Het batig saldo, dat toen op 8000,- werd geraamd, is in middels gegroeid tot meer dan 10.000,-, o.a. door giften van de fir ma's AGFA/Gevaert, Bowling Cen trum Heiloo, Keeman B.V., Verzinkerij Heerhugowaard B.V. en de Winkeliers vereniging Stationscentrum. Namens Zr. Lemmens en ,,haar" kin deren in Karachi willen wij alle gulle ge vers van luiers en geld, alle medewer kers en belangstellenden, hartelijk dank zeggen voor hun spontane steun. Het was hartverwarmend! Alle prijswinnaars van de loterij ten ba te van de aktie Zr. Lemmens zijn in ken nis gesteld. De hoofdprijs is gevallen op lot nr. 62, de 2e t/m 16e prijs zijn geval len op resp. de nrs.: 106, 31, 284, 254, 278, 128, 136, 154, 156, 178, 2, 231, 118, 84 en 16. Prijzen voor deze loterij werden o.a. be schikbaar gesteld door de firma's Ga zelle, Adidas, OSB, Theodoor Gillissen N.V. en Garage Stormvogels B.V. ZATERDAG BEGINT BIJ BAKKER HEMMER WEER "DE WEEK VAN HET BROOD" De week van het brood staat dit jaar in het teken van de sport, daar brood voor sporters een onderdeel is van een verstandig eetpatroon. Bij Bakker Hemmer wordt een nieuw broodje gepresenteerd een Schots Molen ruitje", een maltbroodje met een ste vige korrel, heerlijk! En natuurlijk zijn er weer de krentebollen met kers, elke dag zijn er tussen de kren tebollen 25 met een rode kers, wie de ze heeft krijgt een tas vol verse pro ducten van Bakker Hemmer. Voor de kinderen ligt er op de toon bank een rebus die opgelost moet worden, onder de goede oplossingen wordt een mand met allemaal heerlijk heden verloot. Verder zijn er weer allemaal leuke aanbiedingen, kijkt u maar in de advertentie want Bakker Hemmer heeft er een ware feest- week van gemaakt. Let u ook op de zak die in deze krant zit ga met deze zak naar Bakker Hemmer en hij zal hem vullen voor een vriendenprijsje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 9