Geerts de Keukenpiet heeft alles om te koken Oud papier acties in Heifoo Bijzondere acties Bloembollen-tuinfeest in winkelhof 't Loo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN simon peek Falkland speelt 'Poerlepotje' Waar zijn de Sint Maarten- liedjes? Huyzer Installaties BV van start Uitkijkpost ook in Akersloot Viva La pasta Vereniging Volkshuisvesting: plannen met Oude Pastorij Circusavontuur in bibliotheek verlovingsringen juuuelier 50e JAARGANG NO. 41-16 OKTOBER 1985 Pat van den Wall Bake-Thompson. Volgende week in de Uitkijkpost: Begroting '86 van de GEMEENTE HEILOO FALKLAND TONEEL Falkland Toneel presenteert: "Poerlepotje" Een vrolijk stuk voor kinderen t/m 10 jaar. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Aan de Ruinelaan 11 in Bergen zal a.s. zaterdag 19 oktober vanaf 11.00 uur tot ongev. 14.00 uur weer een demonstratie worden gegeven met de bekende keuken machine de magimix". Pat v.d. Wall Bake, in hoogst eigen persoon, zal u weer laten zien wat met deze machine alle maal mogelijk is en dat is heel veel. De heer Geerts is dan ook blij haar weer in z'n zaak te mogen ontvangen. Sinds kort heeft de heer Geerts zijn zaak in huishoudelijke artikelen toegespitst op allerlei zaken die met koken te maken hebben, maar dit dan wel in de ruimste zin van het woord. Van een oesteropener tot de modernste sap- stoommachine en alles wat daar tussen ligt. Om bij de laatste te beginnen, dit is een roestvrijstalen pan, van Finse makelij, waar de meest heerlijke sappen in gemaakt kunnen worden. Daarbij is dan weer een voorvriesvorm waarin het sap wordt opgevangen en het kan dan meteen in de vriezer. Ter vervanging van het vertrouwde petroleumstel is er nu de electrische sudderpot, die net niet kookt. We zagen een expressoapparaat dat zo mooi, modern van vormgeving is dat iemand die niet van koffie houdt het toch nog aan zou schaffen. Het staat er vol met goede degelijke huishoudelijke apparaten, de heer Geerts kan bijna lyrisch praten over le pentolepannen,duur, maar van een grote perfectie, ze sluiten zo mooi af dat er zonder water in gekookt kan worden. Een rijststomer past daar weer feilloos in evenals een ring om daar weer een kleinere pan op te zetten, uitgevoerd in roestvrijstaal. Voor de magnetron heeft de keukenpiet" een ruime keuze in mooie schalen tevens een bruiner" en lekschalen. Wie 's ochtends met een zacht muziekje en een potje thee gewekt wil worden kan daar bij Geerts de keukenpiet een schitterend apparaat voor krijgen. We zagen een ijsmachine een z.g. ,,sorbetiere". Het is onmogelijk om alle apparaten hier te noemen, maar de kook en keukenliefhebber zal zich hier te goed doen. Want het zijn niet alleen de grotere elektrische apparaten, maar ook alle maal kleinere zaken, zoals een puntzeef, marsepein vormen, vuurvaste schalen, maiskolfprikkers noem maar op.U vindt het er. Geerts de keukenpiet is echt een adres voor mensen die graag en serieus koken, zij zullen hier hun hart op halen. Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier Lid Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 INFORMATIE VOOR OUDERS VAN PEUTERS EN KLEUTERS De wijkverpleegkundigen van de Kruis vereniging Heiloo hebben informatie avonden georganiseerd voor ouders van peuters en kleuters. Het betreft hier 5 bijeenkomsten, waaraan maximaal 15 personen kunnen deelnemen. De eerste avond wordt de ontwikkeling van het kind behandeld, terwijl voor de overige avonden zijn uitgenodigd: - een diëtiste; - een logopediste; - een K. en O.-ster, die over spel en speelgoed praat; - een medewerkster van het R.I.A.G.G. Data: donderdag 24 en 31 oktober, 7, 14 en 21 november. Plaats: wijkgebouw (nieuwe gedeelte, achter), Holleweg 94, Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Aan deze avonden zijn geen kosten ver bonden, U dient wel lid te zijn van de Kruisvereniging. Opgave t/m 18 oktober 1985 bij uw wijkverpleegkundige (zie elders in dit blad), en tussen 12.00 en 13.00 uur da gelijks, tel. 331073. FALKLAND TONEEL Een moment tijdens de repetitie van Falkland voor het stuk Poerlepotje. Op 26 en 27 oktober speelt Falkland Toneel in theater De Beun te Heiloo het vrolijke kinderstuk "Poerlepotje", ge schikt voor kinderen t/m 10 jaar. Waar gaat het over Poerlepotje is de wat merkwaardige naam van een vrolijke zwerver, afkoms tig uit Frankrijk. Hij blijkt over bijzonde re dingen te beschikken, zoals een dichterskoord, waarbij iedereen die het koord vastpakt kan dichten. En wat te zeggen van een leugenkijker, die lichtsig nalen geeft als er gejokt wordt. Ook is hij in het bezit van spierbalolie, die iemand heel sterk kan maken. Hoe dat allemaal afloopt, is te zien in theater De Beun te Heiloo op 26 oktober om 14.00 uur en 27 oktober om 13.00 en 15.30 uur. Voor de kinderen die hun partijtje bij Falkland vieren, is er een leuke verrassing, dus reden te meer om te komen met al je vriendjes en vriendin netjes. Kaartjes a f. 4,- zijn verkrijgbaar bij: Boekhandel Avis -Reisburo Holland International - Barbershop Jan en Tine Braam, allen te Heiloo. Ook vele basis scholen zijn bereid gevonden kaarten voor deze voorstellingen te verkopen (Vraag er naar op school). Voor inlich tingen en reserveringen (allen buiten Heiloo wonenden): tel.: 072-333734. Tevens kaartverkoop een uur voor aan vang aan de kassa van De Beun. Vrydag 18 oktober. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan huis actie "Plan Oost". Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 334088. Zaterdag 19 oktober. St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Halen op verzoek: bellen tot vrijdagavond 19.00 uur, 333603. Gymnastiekvereniging "Klimop", garage links van parkeerterrein bij Verzorgingste huis Overkerck, achter bloemenhuis "Monique". Tussen 10.00 en 12.00 uur, atletiekvereniging "Trias", kantine bij atletiekbaan, Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Scouting Nederland Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, hoek Westerweg/Kerklaan. Tussen 9.30 en 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Vrydag t§m maandag. Hockeyvereniging Terriërs, kantine op sportcomplex "Het Vennewater", elke zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Maandag t§m vrydag: Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens schooluren, ook lompen. De Zeskant, Malevoort 5/7 tijdens schooluren. Geen papier bij de container plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Muziekvereniging "Eensgezindheid" Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Freinetschool: het Malevoort 9, tijdens schooluren. Alle dagen: Willibrordusschool, container naar Grosmarkt, hoek Westerweg-Ewislaan. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Wereldwinkel. Zaterdag 19 oktober: stand van de Derde Wereldwinkel in 't Loo. "De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt", inl.333057. stationsweg 85a Heiloo 072-335730 Data: zat. 26 okt. om 14.00 uur. zond. 27 okt. om 13.00 uur en 15.30 uur. Entree: f 4,00 Theater: De Beun. Kaarten bij: Boekhandel Avis - Reisburo Holland International Barbershop Jan Braam. Inl. 072-333734. De heer B. Huyzer, wat je noemt een ,,oude rot" in het vak, is vanaf 1 oktober zelfstandig gaan werken. Velen zullen hem van gezicht nog kennen want Huijzer was 10 jaar beheerder van de firma Jatro. In 1983 haalde Huijzer het ACI diploma een landelijk erkend diploma, ook voor het installeren van verwarmingsinstalla- tie's boven de 30 kw. Voeg daarbij een gas en waterfittererkenning en u heeft een allround vakman. Huijzer begint dit bedrijf alleen, maar, zo zegt hij: mijn zoon komt ook in het bedrijf en samen willen wij proberen de zaak uit te breiden. Huijzer installaties levert alle merken CV ketels, al is er natuurlijk een eigen voorkeur. Ook voor storingen en onder houd staan zij altijd paraat (tel. 072- 330532). Maar het is niet alleen dit werk wat zij doen, al het loodgieterswerk staat op het programma. Ook mevrouw Huij zer levert haar aandeel in de zaak, zij doet de boekhouding en zorgt er voor dat alles in de computer komt. Het is een nieuw bedrijf, met ruim 30 jaar ervaring. U vindt het aan de Heerenweg 238. De wat ouderen onder ons zullen zich ongetwijfeld de aardige en soms lange liedjes herinneren die vroeger met St. Maarten werden gezongen. Waar zijn ze gebleven, je hoort ze niet meer. Het ,,St. Maarten had een koe" of ,,11 november is de dag" zijn de standaard liederen geworden. Nu leek het ons een leuk idee om eens te kijken wat U zich nog voor St. Maartenliedjes kunt herin neren. Wij willen dan de leukste, rond 11 november in deze krant publiceren. Denkt U nog eens goed na, er zijn er een heleboel. Wilt U zo vriendelijk zijn deze dan aan ons op te sturen? Adres: Uitkijkpost, Rechte Hondsbos schelaan 22, 1850 AB Heiloo, met in de linkerbovenhoek van de envelop de ver melding ,,St. Maarten". Vast hartelijk dank voor uw medewer king. De laatste twee weken van november, vlak voor de viering van Sint Nicolaas, zal de Uitkijkpost behalve in Heiloo, Limmen, Egmond aan den Hoef en Egmond Binnen ook in de gemeente Akersloot verschijnen. Voor de Heilooër Middenstand een uitstekende gelegen heid om zich ook in die gemeente optimaal te presenteren. De redactie zal in de kranten van 20 en 27 november extra aandacht aan Akersloot besteden. De jaarwisseling valt wat betreft de verschijning van de Uitkijkpost evenals vorig jaar omgunstig. Ditmaal heeft de directie van de Uitkijkpost echter beslo ten om tussen Kerst en Nieuwjaar toch een krant te laten verschijnen. De verschijningsdata worden: woensdag 18 december, vrijdag 27 december en woensdag 8 januari. INENTINGEN Op woensdag 23 oktober 1985 zal er een na-inenting worden gehouden voor de kinderen, die in maart 1985 waren verhinderd. Kinderen, geboren in 1976 en 1981 zullen worden ingeënt tegen DTP. Meis jes, geboren in 1974 worden tegen Rubella (Rode Hond) ingeënt. De na-in- enting wordt gehouden in het gebouw van de Kruisvereniging, Holleweg 94' De betreffende oproepen zijn 10 oktober 1985 verzonden. Men wordt verzocht zich aan de op de kaart vermelde oproepingstijd te houden. De inenting duurt tot uiterlijk 15.00 uur. Bij verhindering en/of wanneer u meent ten onrechte geen oproepingskaart te hebben ontvangen, wordt u verzocht de gemeentesecretarie, afdeling bevolking, tel. 313100 hiervan in kennis te stellen. Tenslotte verzoeken wij u, met nadruk, alle inentingsbescheiden mee te nemen. Zaterdag komt La Bella Italia in hartje Heiloo. Een gezellige pasta-markt bij Grutterij "De Korenbloem". Natuurlijk kent u de spaghetti en macaroni, maar de Italiaanse pasta keuken biedt nog veel meer variatie. En dat het heel eenvoudig is zelf met pasta's aan de slag te gaan kunt u zaterdag zelf vaststellen. Vanaf 11.00 uur zullen demonstraties gegeven worden hoe de verse pasta's worden gemaakt. Men vertelt u hoe de verschillende pasta's, heten en welke leuke recepten u er mee kunt maken. Enu kunt natuurlijk een stukje Italiaans pasta-gerecht keuren, zoals Pasta Bolognese of Pasta alia Napoleta- na. Kortom een prima kans kennis te maken met de Taglia telle, fusilli, farfalle, penne rigate, enz. De Grutterij heeft voor u een groot aantal recepten beschikbaar, waaronder voor de eerste 200 klanten een extra verrassing ter beschikking gesteld door het maandblad Tip. Trouwens wat te denken van pasta's als kado In een gezellige glazen fles een assortiment gekleurde pasta in geschenkverpakking. Bij een goede pasta hoort een geschikte Italiaanse wijn. Wij hebben een speciale aanbieding van Chianti en Cusano. Dat alles in een sfeervolle Italiaanse entou rage onder de grote luifel voor de Grutterij. Graag zien wij u a.s. zaterdag op onze Piazza "de Korenbloem". Vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober zal winkelhof 't Loo geheel in het teken staan van de bloembollen. Het is nu de 5e keer dat winkelhof 't Loo in samen werking met tuintechnisch adviesburo Ruud van Haneghem een grandioze bollenshow aan het winkelend publiek aanbiedt. Dit jaarlijks terugkerend ge beuren zal een bijzonder informatief karakter dragen. Naast de grootste kollektie bloembollen van geheel Noord- Holland, met bijzonder veel nieuwe en exclusieve soorten bloembollen, zal er naast deskundig advies een schat aan dokumentatie en informatie gratis be schikbaar zijn. Uitgebreide in het Neder lands geschreven kuituuraanwijzingen tuintips zullen in de diverse bollenstands aanwezig zijn. Reeds jarenlang is tuintechnisch advies buro Ruud van Haneghem een begrip voor tuinierend Noord Holland en zijn adviezen betreffende het samenstellen van een bollenpakket hebben de afgelo pen jaren vele fraaie tuinen opgeleverd. Bolhloemen versieren ook een balkon uitstekend. Narcissen en tulpen zijn er te kust en te keur aanstaand weekend in 't Loo. Bloembollen geven immers een nieuwe dimensie aan uw tuin. Het planten van de bollen in de herfst is op zich een wonderlijke zaak. U plant een ronde bruine bol waarna niets bijzonders is te zien. Binnen in deze bol bevinden zich op het moment dat u de bol plant reeds alle bladeren, de bloem, de meeldraden, de stampers en de kleur. Na het planten begint de bol direkt met zijn verdere ontwikkeling. De bol begint wortels te vormen, zuigt veel vocht en voedingsstoffen uit de grond en begint de neus richting aardoppervlak te wer ken. Vanaf half januari kunt u een schat aan bloemen, kleuren en geuren ver wachten. Bloembollen planten geschiedt vanaf medio oktober tot ongeveer eind decem ber. Er is een keuze uit hyacinten, tulpen, narcissen, krokussen en niet te vergeten de kleine bloembolletjes, het zgn. bijgoed. Bijzonder veel soorten lenen zich uitstekend voor verwildering en kunnen jarenlang ongestoord in uw tuin blijven staan. Dan niet te vergeten de majestueuze Fritillaria imperialis oftewel de Keizerskroon, in schitterend oranjerood of botergeel. Of wat dacht u van de later bloeiende Allium giganteum de Reuzensierui, welke ook uitstekend te drogen is. We hebben nu alleen nog maar over bollen voor de tuin gesproken, maar wat dacht u van het werkelijk voortreffelijk assortiment bollen voor kamerkuituur. De super grote amaryllis-bollen hebben al jaren een reputatie. Vele huiskamers zijn hiermede gesierd geweest, en jaar lijks komen de liefhebbers deze zware bollen kopen. Daarnaast zijn natuurlijk diverse bollen aanwezig voor de huiska mer, allen met bloeigarantie. Bloembollentuinfeest in Winkelhof 't Loo. U mag het niet missen. Parkeer ruimte, gezelligheid, alles onder één dak. U komt toch ook Nadere informatie omtrent de bloembollen wordt u gaarne verstrekt onder telefoon nummer 072-332417. Let ook op de advertentie in dit blad. Maandagavond werd in het Open Huis de jaarlijkse ledenvergadering gehou den van de Vereniging voor Volkshuis vestiging Heiloo. In zijn openings woord, in aanwezigheid van ongeveer dertig leden, herhaalde voorzitter P. A. Janssen twee onderwerpen, die hij ook een vorige maal al ter sprake bracht. Enerzijds was dat de slechte situatie voor de uitbreiding van een aantal wo ningen in Heiloo, terwijl er toch zo'n lange lijst van woningzoekenden is. An derzijds de behoefte om het bestuur van de vereniging uit te breiden met minstens twee jongeren bestuursleden. Nieuw was het plan van de vereniging met betrekking tot de Oude Pastorij: het is de bedoeling om binnen niet al te lange tijd de 31 kamers te verbouwen tot 19 HAT-eenheden. Verdere medede lingen hierover konden nog niet worden gedaan, omdat er officieel nog geen goedkeuring is verkregen. De wil van het bestuur om de situatie aan de Nico laas Beetsweg te verbeteren is er al ja ren: tijdens iedere jaarvergadering komt de Oude Pastorij wel ter sprake. Bin nenkort leest u in de Uitkijkpost meer over de verbouwingsplannen. De verschillende jaarverslagen leverden geen problemen op, evenmin als de her benoeming van de bestuursleden De Boer en De Vries. Aan de aanwezige le den werd hierna uitleg gegegeven over de bouwplannen in Zuid-Oost in '86, de aanleg van de kabeltelevisie in geheel Heiloo en werd er gesproken over het groot onderhoud aan 102 woningen (dubbele beglazing, etc.) met behulp van de van rijksweg ingestelde terug- ploegregeling. Discussie was er met na me op het gebied van vergoeding van kosten ten gevolge van de opknapbeurt, zoals het enigszins beschadigen van be hang of het niet meer passen van de gordijnen. "MOLENAARS-FEEST" Vrijdag 11 oktober werd op feestelijk wijze het fiet gevierd dat de heer B. Molenaar 25 jaar aan het onderwijs verbonden is. 's Ochtends vroeg werd de jubilaris met luid gezang onthaald door alle leerkrachten en kinderen van de Rehoboth school. Ook zij deelden mee in de feestvreugde: een goochelaar, met een aangepast programma voor de onder - en bovenbouws die dag op school aanwezig. Nadat 's middags een druk bezochte receptie was gehouden waar de fam. Molenaar bloemen en kado's wer den aangeboden, werd deze feestelijke dag besloten met een samenzijn in kleine kring. VLOTBRUGGEN IN T AKERTJE Komend weekend wordt elke bezoeker van 't Akertje één of meerdere malen in de gelegenheid gesteld om zijn of haar kunnen ten toon te spreiden op het groene laken, ditmaal volgens de ,,vlot- burg" spelregels. Een gezelligheidsspel ten voeten uit, waarbij iedereen kanrijk is. Dagelijks zijn er leuke prijzen voor de beste vijf, terwijl de nummers, hoofdprijs, 1 en 2 van elke dag, zonda gavond vanaf 22.00 uur, om de hoofd prijs, een fiets mogen strijden. Vanaf vrijdag- en zaterdagmiddag 17.00 uur wordt het biljart voor dit spel aangewend, terwijl zondagmiddag va naf 14.00 uur ieder z'n kunsten kan vertonen. Ruim 100 kinderen genoten zaterdag in de bibliotheek van de allereerste opvoe ring van het poppenspel "Circusavon tuur", gebracht door marionettenthea ter "De Toverspiegel" van Jan van Erkelens en Rie de Boer. Dit alles ter gelegenheid van de kinderboekenweek waarbij het thema "Dieren" centraal stond. Prachtige poppen en dieren be leefden met elkaar een echt circusavon tuur; de kinderen waren er helemaal "in". Op woensdag 9 oktober kwam dr. AFMDuyser voor de oudere jeugd iets vertellen over zijn werk als dierenarts. Er waren veel vragen over de verzorging van konijnen, katten en honden. Dr. Duyser gaf allerlei praktische tips en adviezen voor een lang en gezond leven van onze huisvrienden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1