limmen dad papier acties ivenementenagenda I Verenigingsagenda Ëkrenbe$cbemin0 Expositie Kleurenpracht Poerlepotje: leuk en spannend Fotoclub HAF exposeert in winkelcentrum 't Loo Grote fabrikant maakt fietsen voor Greenpeace §ieiiM~~Ummen~' Casttiwm m Komend weekend kan iedereen kijkje nemen bij de tentoonstelling van vogelvereniging Kleurenpracht. UITKIJKPOST 30 OKTOBER 1985 Donderdag 31 oktober is een belangrij ke dag voor de leden van de vogelver eniging Kleurenpracht Heiloo". Dan zullen de vogels gekweekt in 1985, ge keurd worden door keurmeesters van de Ned. Bond v. Vogelliefhebbers, nl. de heren J. Spaan en H. Huisman, voor de kanaries, en P. Buijsman en C. Heuper man, voor de tropen, exoten en parkieten. Het resultaat van deze keuring wordt bekend gemaakt tijdens de opening van de show op vrijdag 1 november om 20.00 uur. Op deze show kunt U o.a. de volgende vogels bewonderen: kleur- en postuurkanaries, tropen en exoten, sier- duifjes en Australische parkieten. Ook dit jaar is er weer een gezellige en boordevolle tombola aanwezig, en niet te vergeten voor onze kleine bezoeker- tjes weer de diverse knuffeldiertjes, zo- FALKLANDTONEEL Toneelvereniging Falkland heeft elk seizoen vier producties: twee voor kinde ren en twee voor volwassenen. Zaterdag 26 oktober werd het eerste stuk voor kinderen opgevoerd in theater De Beun, met als titel 'Poerlepotje'. De regie was in handen van Jaap Schuuring. Voordat de uitvoering van start ging, kregen alle jarige kinderen, die in De Beun hun verjaarsfeestje vierden, een aardig presentje. Het verhaal gaat over een jongen af komstig uit Frankrijk, die luistert naar de naam Poerlepotje (Mike Kuytj. Al zwervend belandt hij in een dorp, waar op een gegeven moment ruzie ontstaat tussen Kees Knots, de smid (Karei de Ruiter) en Jan Lap, de kleermaker (Dick Bais). De kleermaker, die niet zo sterk is, gaat naar Poerlepotje om te vragen of die niet een middeltje heeft, waardoor zijn kracht toeneemt. Poerlepotje geeft Jan Lap een zalf, spierbalsem, waardoor de spieren ster ker worden. Maar wanneer iemand teveel balsem gebruikt, krijgt die krom me armen. Om dat te voorkomen krijgt de kleermaker van Poerlepotje ook een flesje slipslap mee. Dankzij de balsem wint de kleermaker de vechtpartij, die kort daarna ontstaat. De smid ontdekt echter waarom de kleermaker opeens zo sterk is en hij stuurt zijn vrouw, Lotje (Jantien Ran- zijn) erop uit om de balsem te stelen. De Freule van Teuteren (Puck Koomen), die aanwezig was bij de vechtpartij van Jan Lap en Kees Knots, besluit een wedstrijd gewichtheffen te houden om uit te maken wie van de twee de sterkste is. Bij de wedstrijd, die wordt gewonnen door de kleermaker, blijkt de smid teveel van de wonderolie op zijn armen gesmeerd te hebben en daardoor krijgt hij hele kromme armen. Nadat agent Sabel (Katja Bais) Jan Lap overtuigd heeft dat hij de smid moet helpen door het flesje slipslap te geven, loopt alles gelukkig nog goed af. Het wa£ een spannende en vooral ook leuke voorstelling van Falkland, waarin verder rollen waren voor Els Koevoets en Anneke Keijsper. Op de achtergrond werkten mee: Walter Wuis (muziek), Wil Schuuring (grime), Conne Keijsper, Gerard Gilles en Joop Zwart (belichting en techniek) en Petra Ranzijn (regieassi stente). FAMILIE WATZEMA „RUIMT OP" Evenals zeven jaar geleden zal de fami lie Watzema weer eens een flinke „opruiming" in hun werk houden. Dit gebeurt het a.s. weekeinde op zaterdag 2 en zondag 3 november in de Ze vensprong aan de Ewisweg. Want, in deze zeven jaar, hebben de Watzema's weer heel wat geproduceerd, tekeningen en veel aquarellen. „We moeten gewoon weer een uitver koop houden want we hebben geen ruimte meer," zegt Ineke Watzema. Het werk is onderverdeeld in prijzen va naf 50,— t/m 450,—. De aquarel len zijn allemaal voorzien van een passepartout en staan in mappen langs de wand. Wie dus met de komende feestdagen iets origineels wil geven, moet beslist maar eens gaan kijken. Er zal trouwens ook nieuw werk te zien zijn. Ineke heeft een serie schiterende bloemenschilderijen gemaakt in een ge mengde techniek, en Watze maakt hele mooie collages. De Zevensprong is zaterdag open van 9 tot 5 uur en zondag van 11 tot 5 uur. als konijnen, gerbils, hamsters, kleur- muizen e.d. De firma J. Ranzijn zal dit jaar de die ren gratis voeren en tevens aanwezig zijn met een stand met dierenbenodigdheden Zoals U ziet, voor elk wat wils en kinderen onder geleide gratis entree. Waar en wanneer hoopt het bestuur U te ontmoeten? Evenals voorgaande ja ren in het inkorfcentrum van de duiven- vereniging achter de Sporthal aan het Vennewater en wel op zaterdag 2 no vember van 10.00 tot 18.00 uur en zon dag 3 november van 10.00 tot 17.00 uur. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN, AFD. HEILOO. De voorzitster, mevr. Wolse, opende deze avond met een hartelijk welkom. In het bijzonder aan de heer Ruigrok en zijn beide dochters Uit Warmenhuizen, die ons het beschilderen van tegeltjes zouden leren. Na de loting voor het eendagsbestuur gaf ze het woord aan de heer Ruigrok. Deze gaf ons een duidelijke uiteenzet ting over waarop we vooral moesten let ten bij het schilderen van de tegels. Hierna gingen de dames met groot en thousiasme aan het werk. De heer Ruig rok en zijn assistentes stonden ons met raad en daad bij. De tegels werden na afloop aan de heer Ruigrok mee gegeven, die zè verder zal behandelen. De volgende bijeenkomst kunnen we dan het resultaat bekijken. Mevr. Wolse bedankte aan het eind van de avond de heer Ruigrok voor deze geslaagde avond en bood de dochters een leuke attentie aan. Momenteel hangen de circa 80 foto's van de jubileum-expositie van de HAF 25 jaar nog in de fraaie en gezellige foyer van het Open Huis en velen hebben de expositie daar intussen ook bekeken. Het is echter bekend, dat om ons onbekende redenen, vele anderen de weg naar het Open Huis maar moeilijk kunnen vinden. De buiteningang naast de kapsalon van Jan en Tine Braam, met een trap en 'n lift naar boven is hoewel duidelijk aangegeven, voor vele Hei- looërs een moeilijk te nemen barrière. Speciaal voor hen, die er niet toe zijn gekomen de trap naar het Open Huis op te gaan, wordt de gehele expositie op donderdagavond van het Open Huis overgebracht naar het winkelcentrum 't Loo, waar zij tot besluit nog twee dagen te zien zal zijn en wel op vrijdag 1 (inclusief de koopavond) en zaterdag 2 november in de hal gelegen tussen Hema, Zomerdijk, Alberto en De Kleu- ver. Er zal een bemand stalletje bij zijn, waar men alle informatie kan krijgen, ook hoe men lid van de H.A.F. kan worden. Het ledenaantal is nl. momen teel voor uitbreiding vatbaar en haar clubavonden zijn ten allen tijde gratis en KOMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ DROOMLAND VOLLEYBAL donderdag 31 okt. ïT r, ,9 Oranje Wit-Purvo 20.15 uur. Oranje Hoe komt de Bouquet-reeks tot stand Wit-L)ynamo 20.15 uur, WW '72-Voho U «eet wel, die boekjes met de voorspel- 21 30 uur bare a^°°P' waarbij ze na de nodige 7AAI VOFTRAï KNVR misverstanden, elkaar altijd krijgen. De VRIJDAG 1 NOV: AZV Vriendschap- realiteit is dikwijls wel heel anders. Wie DIS 18.45 uur, BenW't Pontje-AFC lezen deze boekjes en waarom Wie zijn Hoogc Huys 19.35 uur, MCA-Joy Funa- de schrijfsters Dit interessante gegeven dama 20.25 uur, BenW't Pontje-Schel vis Boys 21.15 uur, AZV Vriendschap- Koot United 22.05 uur. Maandag 4 november. VVDL Veronica- Groot&Schuit 18.45 uur, niet bekend Valkeyhal-Moras 21.55 uur. BEDRIJFSVOETBAL, uitslagen zat. 26 okt. Beentjes-'t Achreom 2-4, Nidrac- Driessen 1-5, Commandeur-G.P. Groot 2-7, Joh. Jansen-v.d. Steen Kleverlaan 6-5. Programma zat. 2-11. Nidrac-Zomerdijk 19.00 uur, Comman- deur-Joh. Jansen 19.50 uur, Motaal-v.d. Steen Kleverlaan 20.40 uur, 't Achter om-Bleeker Boys 21.30 uur. Basketbal zat. 2 nov. Dunking Limmen-HOC kad.meisjes 14.00 uur, Dunking Limmen-Flashing Heiloo jun.meisjes 15.00 uur, Dunking Limmen-HOC heren 16.15 uur, Dun king Limmen-HOC heren 17.30 uur. Handbal zondag 3 nov. 11.30-18.30 uur. is onderwerp van een video-avond in de openbare bibliotheek onder de titel "Droomland" op 5 november om 20.00 uur. Na afloop van de film, die 80 minuten duurt, kan men over de inhoud van gedachten wisselen. Afhankelijk van de voorkeur van de aanwezigen is er nog de mogelijkheid te kijken naar het 25 minuten durende gesprek van Karei van het Reve met Annie M.G. Schmidt. Uiteraard staat de koffie klaar. Aanlei ding tot deze avond is de vrouwenboe kenweek van 2-9 november met als thema: "Vrouwen lezen, vrouwen schrij ven". Het initiatief om een vrouwenboe kenweek te organiseren gaat uit van de vrouwenboekhandels in Nederland, die daardoor de boeken geschreven door en voor vrouwen extra onder de aandacht willen brengen. De bibliotheek sluit daarop aan met de video-avond en een tentoonstelling van boeken geschreven door vrouwen. Vrijdag 1 november Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huisactie „plan Zuid"Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 334088. Zaterdag 2 november St. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Ook dage lijks onder schooltijden kan oud papier gebracht worden. Ook lompen. Halen op verzoek, tel. 331857. Handbalvereniging „Foresters", parkeerterrein Laan van Muijs „Egelshoek". Tussen 8.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: tel. 331724. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging „De Terriërs", kantine op sportcomplex ,,'t Vennewater", elke zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Maandag 4 november St. Radboutschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Halen op verzoek: bellen tot vrijdagavond 19.00 uur, tel. 333603. Maandag t/m vrijdag Nieuwe Hoeve, Boekestein 43. Tijdens schooluren, ook lompen. De Zeskant, Malevoort 507, tijdens schooluren. Geen papier bij de container plaat sen tijdens vakanties en weekeinden. Muziekvereniging „Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek, tel. 332336. Freinetschool: het Malevoort 9, tijdens schooluren. Alle dagen Willibrordusschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. „Het doet ons goed, dat Greenpeace zo veel sympathie ontmoet," zegt Ron van Huizen, de voorzitter van de Stichting Greenpeace Nederland. „Die sympathie komt van alle kanten en wat daarbij op valt is, dat ook het bedrijfsleven in ons land ons werk kennelijk een hoge waar de toekent. Dat is begonnen bij de vis sers, die onze akties tegen de vervuiling van de zeeën en oceanen met kracht be ginnen te ondersteunen. De groeiende belangstelling vor ons werk heeft een ontwikkeling op gang gebracht, die voor Greenpeace hoogst interessant is. Onze akties kosten verschrikkelijk veel geld, tot nog toe bijeengebracht door geïnteresseerde en bezorgde burgers, maar inmiddels is ook vanuit het be drijfsleven de bereidheid getoond steun te verlenen. Wij vinden dat een goede zaak," aldus de Greenpeace-voorzitter. Daarom heeft de milieu-organisatie zijn goedkeuring verleend aan het op de markt brengen van een serie Greenpeace-fietsen door één van de gro te drie uit de fietsenbranche, ;;Uniön'\ Er wordt momenteel in het bedrijf in het Overijsselse Nieuwleusen koortsach tig gewerkt aan de fabricage van een to taal nieuwe serie fietsen, die in de Greenpeace-kleuren worden uitge monsterd en de namen dragen van o.a. de roemruchte schepen, waarmee de laatste jaren véle spectaculaire, interna tionaal aansprekende acties zijn ge voerd. Zo zullen er binnenkort dus fiet sen op de weg komen met namen als „Sirius" en „Rainbow Warrior". Daarnaast komt er een „Antarctica" en voor de jeugd de „Scupper", afgeleid van de pas ingevoerde symboolfiguur Kapitein Scupper. „We hebben ons natuurlijk afgevraagd Jeugddienst Heiloo Zondag 3 november wordt er weer een jeugddienst gehouden. De dienst begint om 19.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo. Achter het misschien wel vage thema: „Ont moeten? Meer dan toekomen" schuilen b.v. de jazz-muziek van Wilma Buwalda en Frank Hoebe; een dia-serie rond het thema; een uitleg ervan door Ds. Hoekema uit Alkmaar en koffie na, om elkaar nog eens te ontmoeten. Priesterzaterdagviering Zaterdag 2 november Priesterzaterdagviering op Kapel O.L. Vrouwe Ter Nood te Heiloo. Om 11.30 uur Rozenkrans-Biechtgelegenheid, 12.00 uur H. Mis met preek, 15.00 uur sluitingslof. Nieuws voor ouderen Op donderdag 7 november is er weer een Eucharistieviering voor de Kath. Bond van Ouderen in het Trefpunt. Aanvang 9.30 uur. Pastoor Ruiter uit Limmen zal ons in deze viering voorgaan. of we de naam van onze Rainbow War rior wel zouden gebruiken," zegt Ron van Huizen. „Het drama rond ons be kendste actieschip heeft bij onze men sen een grote emotionele uitwerking ge had. Union suggereerde daarom de naam te laten vallen, maar wij kwamen tot de conclusie dat ze moest worden ge- handhaaft. Rainbow Warrior is zo nauw aan ons werk verbonden, dat we het belangrijk vinden de naam te laten voortbestaan, al was het alleen maar om te laten blijken, dat we met onze strijd tegen de vervuiling van de wereld en de Nachttoernooi B.C. Hanebalken Op 16 november organiseert Badmintonvereniging De Hanebalken haar nachttoer nooi. Wij richten ons vooral op de recreanten en aldiegenen die graag eens een avondje badminton willen spelen. De gezelligheid staat voorop, zodat winnen of verliezen onbelangrijk is. De aanvang is om 21.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 5,per persoon. Nadere informatie bij de toernooikommissie van de Hanebal ken: Elly Oud (tel. 02206-1916), John Gaarthuis (tel. 02205-1612), Ron Evers (tel. 072-616502). H.S.V. sportpark, zondag 3 november H.S.V. tegen Zandvoort Meeuwen, aanvang 14.00 uur. H.S.V. 2 tegen Zouaven 2, aanvang 11.00 uur. Heiloo. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Droogbloemavond. Op woensdag 13 november organiseren we dit seizoen een droogbloemenavond. Als die datum niet schikt, hebben we op woensdag 20 november nog wat plaatsen vrij. hf^h-p i p in e*v a n 'de n atuu r*o n ver bid de 1 iïk Telkens om 20.00 uur in de Kennedy-Mavo aan de Laan van Muys 3 te Heiloo. De doorgfan. Dat er nu Greenpeace-fietsen kollektie droogbloemen is ombost in porties van 1,- per bosje. Het cursusgeld on de wee komen is een eoede zaak Wii bedraagt 3,— voor leden; met-leden betalen 5,—. Aanmelden bij de heer C. hopen, dat die fietsen de weg naar de Cramer, tel333532 en wel op maandag 4 november. Leden kunnen bellen vanaf 10.00 uur. Niet-leden aanmelden vanaf 11.00 uur. consument vinden, niet alleen vanwege de financiële-steun, die wij ontvangen, maar ook omdat het met name de fiets is, die de mens dichter bij de natuur brengt. Met de Greenpeace-schepen op de zee en de Greenpeace-fietsen op de weg is de doelstelling van Greenpeace weer een stukje dichterbij gekomen." zonder enige verplichting toegankelijk voor belangstellenden Woensdag 23 oktober hield het Kat holiek Vrouwengilde een ingelaste koffieochtend, waarbij iemand van de Stichting S.O.S. (Samenwerkende ouders sekteleden) kwam vertellen over de gevaren en ingrijpende ver anderingen wanneer iemand van het gezin toetreedt tot een sekte. Het eigen denken wordt volledig onder mijnd en de wereld buiten de sekte als een bedreiging beschouwd. Om ie mand zo ver te krijgen worden fysie ke en psychische uitputtingsmetho des toegepast. Al na enkele dagen zal de persoon al totaal vervreemd zijn van de eigen familie en vrienden. De Stichting raadt dan aan toch ge duldig te blijven luisteren, niet aan te vallen en vooral liefde te laten blij ken. t Als waarschuwing van S.O.S. gold t niet ingaan op aangeboden „hulp,, en vooral niet ingaan op de aange boden cursussen en tester over ons eigen kunnen. S.O.S. biedt hulp aan verontruste ouders én familie (tel. 08360-28773). ZWEMNIEUWS "DE SPETTERS" Zondag jl. werd de eerste wedstrijd van de vierkamp gezwommen. De an dere deelnemende verenigingen zijn Edvo uit Edam-Volendam, Waterland uit Monnickendam en E.Z.V. uit Enk huizen. Laatst genoemde vereniging had zondag de organisatie. 2 Clubrecordtijden werden verbeterd door de dames de Hoop op de 50 m .vlinderslag. Joanne de Hoop 13 jaar, verbeterde het clubrecord met 0.2 sec. en zwom 35.7 Kirsten de Hoop verbeterde het record bij de dames met 0.4 sec.. Dit record staat nu op 33.6 sec. Eerste plaatsen waren er verder voor Andre Goudswaard op de 100 m schoolslasg j.o. 10 jaar in een tijd van 1.50.4 en op de 100 m wisselslag j.o. 10 jaar in een tijd van 1.40.1 Francis Wilgenhof was eerste op de 100m rugslag dames in een tijd van 1.13.6. Eerste was ook Sietske Spil op de 100 m rugslag m.o. 16 jaar in een tijd van 1.18.5. Frans Brouwer was eerste bij de j.o. lójaarineen tijd van 1.16.6. Patrick Kingma was eerste bij de j.o. 14 jaar in een tijd van 1.14.7 en Sander Dilweg bij de j.o. 12 jaar in een tijd van 1.35.7. De 200 m schoolslag mo. 16 jaar werd een overwinning voor Marianne Bark in een tijd van 2.57.8. Erwin Kijzers behaalde bij de j.o. 14 jaar de eerste plaats.in een tijd van 3.02.4 en Hugo Brand bij de j.o. 16 jaar in een tijd van 3.04.1. Een gedeelde eerste plaats bereik ten Marianne Bark en Sietske Spil op de 50 m vlinderslag m.o. 16 jaar in een tijd van 35.2 sec. De 400 m wisselslag m.o. 14 jaar werd gewonnen door Joanne de Hoop in een tijd van 6.19.6. Beide estafetteploegen werden eerste. De 4 x 50 m wisselslag dames werd gezwommen door Sietske Spil, Marianne Bark, Marlies v.d. Graaf en Francis Wilgenhof in een tijd van 2.20.1. De 5x50 m vrije slag he ren werd bemand door Jaap Kwak kel, Jos Brugman, Patrick de Glas, Edwin Kuhlman en Marcel Noord man. Tijd 2.19.0. BC-OKK Uitslagen van dinsdag 22' oktober: D. Pepping - B. Morsch 2 - 0, A. Hoogland - T. Oosterwijk 2 - 0, L. v. Schooten - C. v. Dooren 2 - 0, H. Seig- nette - R. Haazelager 0 - 2, G. Snel - P. Kaandorp 0 - 2, P. Bolten - JKlaas- se 2 - 0, R. v.d. Gulik - D. Nanne 2 - 0, J. Wicbering - T. Oosterwijk 2 - 0, Th. Molenaar - J. Seignette 2 - 0, G. Snel - J. Seignette 2 - 0, Kwartet-toernooi N. Bijvoet - M. v. Zaal 0 -2, W. Groot - B. Morsch 0 - 2. Bandstoten W. Hink - P. Kaandorp 0 - 2, W. Groot - Th. de Waard 0-2. De katten van de Dierenbescherming Heiloo e.o. vragen uw aandacht voor het volgende: wie van u zou één van ons (of misschien wel twee) als huis genoot willen hebben? Momenteel zijn wij met ons tienen, in leeftijd variërend van 7 maanden tot 5 jaar, de meeste van ons zijn jonger dan 3 jaar. Een aantal daarvan zit al vele maanden bij de Dierenbescherming, zoals b.v. een mooie schildpadpoes van 1 jr., gesteriliseerd en inge ënt, die het allerliefst samen met haar vriend, een leuke zwart/witte kater van 2Vi jr., gecastreerd, een eigen huis zou willen betrekken (voor kin deren en honden zijn wij allebei een beetje bang), of b.v. een mooie zwar te kater van 2Vi jaar, gecastreerd, die erg graag buiten is, en dan is er ook nog een cyperse kater van Wi jr., gecastreerd, die niet alleen kan zijn en dus graag ergens heen zou gaan, waar de mensen veel thuis zijn. Wij zouden het dus heel fijn vinden, als u spoedig eens wilt bellen met de Dierenbescherming Heiloo e.o., tel. 072-337853. Bastaard-spaniel 'Tippy' 6 jr. teef. Apricot dwergpoedel 7 jr. reu. Middelgrote zwarte hond 8 jr., reu, 'Tim'. 1 zwart dwergkonijntje en een wit met lichtbruine, ruwharige cavia zouden graag samen met hok naar een vast adres verhuizen, wij kunnen niet bui ten elkaar! Verder zijn er nog zo'n 12 lieve tamme konijntjes, die alle maal een goed tehuis zoeken. Gevonden: Kater of poes, donkercypers met wit, wit vlooienbandje, Vinkenbaan Hei loo. Kater, rood met veel wit, Kapelweg Heiloo, grens Limmen. Jong lapjespoes, Vossenakkers Heiloo. Bruin konijn, Verdronkenoord, Alk maar. Grijs/wit konijn, Huiswaard, Alk maar. Zwarte poes, vlooienband met ko peren kokertje, Molenweg Limmen. Kater 'Floris', zwart met witte onder kant en wit om linkeroog, Warmóe- zierslaan Heiloo. Cyperse kater ,VOndje', Laan van Frans Heiloo. Zwart/witte kater Tommie, Coman- straat Alkmaar, pas verhuisd vanaf Pottenbakkerstraat, Huiswaard IV Alkmaar. Wij hebben altijd behoefte aan men sen, die tijdelijk een gevonden kat of hond tegen vergoeding in hun huis willen opnemen. Inl.Dierenbescherming Heiloo e.o. Katten, tel. 072 - 337853, Honden, tel. 072 - 333714, Knaagdieren, tel. 02205 - 2256. AGENDA 'T TREFPUNT Westerweg 294, tel. 331297 Hoog en Laag 7a, tel. 331458 Donderdag 31 oktober: Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 4 november gaan wij een sjoelavond organiseren. Wij zullen er een gezel lige avond van maken, waarbij leuke prijsjes te winnen zijn. Vooral voor de heren een avond om ontspannen bezig te zijn. Om 20.00 uur begint de avond en de kosten zijn 2,50 incl. koffie of thee. Maandag 18 november hebben wij uitgenodigd Anneke Bom, schoonheidsspecia liste, die voor ons een avond zal verzorgen. Zij zal een demonstratie geven en vertel len over de huidverzorging in het algemeen o.a. het aanbrengen van een masker, massage, epileren enz. Het zal een zeer interessante avond worden, waarbij Uook vragen kunt stellen. De avond begint om 20.00 uur, kosten 2,50 incl. koffie ol thee. Beide avonden worden gehouden in het Open Huis in zaal 5. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Woensdag 6 november: sprookjes en de symbolen. Een spreekbeurt door mevr. Woeling-van der Ley. Zaal: Open Huis, aanvang 9.45 uur. Katholieke Vrouwengilde Nederland Donderdag 7 november, jaarlijkse Bezinningsdag bij de zusters Juliaantjes in Lim men. De heer Felicitas van Berkom over de verandering rond het 2e Vaticaans Con cilie. Aanvang 9.30 uur. Sluiting ongeveer 15.00 uur. Kosten 7,50. Opgaven bij mevr. Karsten, tel. 072-332115. Woensdag 6 november: herhalingscursus hartreammatie in de Oud-Inn. Aanvang 18.00 uur. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Op zaterdag 9 november sluiten we ons excursieseizoen af met een bezoek aan de grote Nationale Bloemen en Planten Vaktentoonstelling in Aalsmeer s Werelds grootste bloemen- en plantententoonstelling vindt voor de 23ste maal plaats. De kwekers tonen hun allerbeste produkten op een vloeroppervlak van 15.000 m vele nieuwe aanwinsten worden voor het eerst aan het publiek getoond. De ledenprijs is bij inlevering van de kortingsbon nr. 20 van het Groei- en Bloeipaspoort 10,— per persoon. Leden/huisgenoten zonder kortingsbon betalen 15, per persoon. Voor niet-leden is de prijs 20,-. We zijn omstreeks 15.00 uur weer thuis, eventu eel lunchpakketje meenemen. Teneinde ieder een gelijke kans te geven is de aanmel ding opengesteld vanaf maandag 4 november om 9.00 uur bij het volgende adres. C. Kramer, Heereweg 108, Heiloo, tel. 072-333523. Vertrektijden, Heiloo, Witte Dinsdag 12 november in de grote zaal van de Geref. Kerk aan de Noorder- geeststraat 9 te Heiloo met de titel Varens. Aanvang 20.00 uur. De heer van Dam is van beroep modelmaker, maar heeft jarenlang op een tuincentrum gewerkt. Vooraf houdt de heer C. Kramer een kort praatje over de natuur rondom ons. Cyperse Heiloo. Cyperse grens Limmen. Vermist kater, Zevenhuizerlaan, poes, Westerweg, Heiloo yoga soos biljarten gymnastiek yoga de Jong Vrijdag 1 november: koersbal soos bridgen biljarten klaverjassen Zondag 3 november: soos Maandag 4 november: WAO/AAW soos biljarten 't Treffertje bridgen bowling Dinsdag 5 november: ouderenkoor soos biljarten handwerken gymnastiek de Loet 9.15-11.30 13.30-17.00 13.30-17.00 13.45-16.00 20.00-22.00 10.00-12.00 13.30-17.00 13.30-17.00 13.30-17.00 20.00-22.00 13.30-17.00 9.00-12.00 13.30-17.00 13.30-17.00 14.00-15.00 10.00-12.00 13.30-17.00 13.30-17.00 13.45-16.00 4.45-15.45 CURSUS „ARBEIDSTIJDVERKORTING" bij Federatieve Vrouwenraad, Heiloo Arbeidstijdverkorting (ATV), een bij drage tot herwaardering en herverdeling van betaalde arbeid en onbetaalde zorg. JAMSESSION START WEER IN DE BUK Na een uitverkocht huis met Herman Brood doet de Buk het deze week iets rustiger aan met een volgens nieuw model opgezette Jamsession op zondag j a en een optreden van de groep "One De Federatieve Vrouwenraad Heiloo Voice" op de zaterdag in het café. organiseert deze cursus in het kader van Voice dus op de zaterdagavond in de Landelijke Politieke Scholingscursus PSC op 14, 21 en 28 november a.s: U zult allereerst vertrouwd kunnen ra ken met de begrippen en het woordge bruik rondom de ATV. Verder zal me vrouw Bernadette Erich een beeld geven van de ideële opvattingen, zoals die he den ten dage leven binnen de diverse vrouwenorganisaties. De standpunten van werkgevers- en werknemerszijde zullen uitvoerig worden belicht door mevrouw Gerda Voorbij, werkgeefster en lid van het Nederlands Christelijk Werkgev rsverbond, en de heer Her man Bode, oud-vakbondsbestuurder en lid van de Federatie van Nederlandse Vakverenigingen. Er is volop gelegen heid tot het stellen van vragen en voor discussie. De cursus wordt gehouden in het Open Huis van 9.15 tot 11.30 uur. Opgave is nog mogelijk bij: Renée de Groot (tel. 330t Tina Hammer (tel. 336871) en Tineke van der Steen (tel. 334020). het Buk-cafe; nadat vorige week "Em- phis" al een goed gevuld café mocht tegemoetzien zal deze formatie de boel ouderwets laten swingen. Op zondag vanaf 15.00 uur dan de eerste vernieuwde Jamsession van dit seizoen, die dan vanuit de zaal mee te maken zal zijn. De opzet is totaal vernieuwd, en als je dat wilt gaan zien, moet je maar eens komen kijken en luisteren. Vergeet vooral je zus en je blokfluit niet. In de nieuwe opzet (iets verklappen mag ik wel) zuilen veel muzikanten over het podium schuiven, dus de kans, datje op je zelf meegebrachte steinwayvleugel de vlooienmars mag spelen, is groot. Uiteraard is dit festijn gratis toeganke lijk en is er een geluidsinstallatie aanwe zig. De nadruk zal liggen op individuele muzikanten, dus kom niet aanstappen met het complete Urker Mannen Koor. Tegen zessen zal het feest afgelopen zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4