Sport en Spet Een aluminium tuin kamer past aan ieder huis Rabobank houdt informatiebijeenkomst voor beginnende ondernemers tEvenementenogendo Kado Drebbel naar Griekenland siml Tuinarchitectuur Buiten in de sneeuw Beproefd Balkons Bij aankoop van geboortekaartjes een fraaie tegel UITKIJKPOST 6 NOVEMBER 1985 AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Vrydag 8 november Zaalvoetbal Diverse clubs 17.45 - 23.00 Zaterdag 9 november Zaalvoetbal, diverse clubs 9.00 - 17.00 Zaalhockey de Terriërs 17.00 - 19.00 Basketbal, Flash. Heiloo 19.00 - 22.00 Zondag 10 november Handbal, diverse clubs 10-00 - 15.00 Maandag 11 november Volleybal, Effect 17.30 - 23.00 Dinsdag 12 november Volleybal, Nevobo 18.30 - 23.00 Woensdag 13 november Zaalhocky de Terriërs 15.30 - 18.30 Zaalvoetbal, KNVB 18.45 - 23.00 donderdag 14 november Handbal, diverse clubs 18.00 - 23.00 ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De laatste dinsdag van oktober speelde de competitie bij Oppositie zich af met een vrijwel volledige bezetting. Of dat de strijdlust bevorderde of het feit dat er tekening begint te komen in de strijd om de promotie- en degradatieplaatsen, weet ik niet. Maar er werd fel om de punten gestreden. Vier van de achttien partijen werden afgebroken. Van de drie bondswedstrijden van vori ge week kan gemeld worden dat het tweede team verloor, het eerste team speelde gelijk en het vierde achttal won. Uitslagen van ronde 9: H. Kracht-P.Avis, rem.; M. van Bentum-G. Zeeman, afg.; G. Heeringa- J. Wagenaar, 1-0; K. Jongkind-L. Landzaat, afg.; M. Kemper-W. Bos, 1-0; H. Niehaus-P. v.d. Werff, rem.; J. Alleman-G. Hafkamp, 1-0; H. Rey- ersen v. Buuren-H. Maas, afg.; L. van Hoek-H. Maas, rem.; L. van Hoek-D. de Jager, 1-0; E. Verstappen-J. de Jong, afg.; R. Sauer-P. Manni, 0-1; E. Wasscher-J. Bosman, 1-0; P. Ooyevaar-J. Ebregt, 0-1; W. Ligthart- A. Koeman, rem.; I. Oudeboon-A. Creutzberg, 1-0; F. Beyers-J. Werks- man, 1-0; H. Horninge-J. Vegter, 1-0; J. v.d. Bogaerde-J. Roele, 1-0. HANDSOME EIGHT Handsome Eight, dat na een on fortuinlijke competitiesstart, te wij ten aan onverwachte blessures, de puntjes maar al te goed kan gebruiken, verspeelde in de hoofdklas zaalvoet bal de volle buit door tegen AFC/ Hooge Huys een welverdiende voor sprong van liefst 3-0 nog uit handen te geven (eindstand 3-3). Ongetwijfeld was daarbij enige te genslag in het spel, maar stellig ook een zekere achteloosheid bij het ver dedigen. Tweemaal achtereen deugde het muurtje' niet helemaal bij 'n vrije schop van de tegenpartij, hetgeen bei de keren prompt werd afgestraft. Jn de slotfase werd een man-meer- situatie de zebra's, die in Jan van Veen, Peter Strabbing en Willem Roo- ker hun schutters hadden, fataal: 3-3. Daarmee ontging de blauw- witten en hun teleurgestelde aan hang, die in de eerste helft goed voet bal had gezien, een overwinning die vrijwel zeker leek. De oude supporter van Handsome Eight: Supporters die de haver ver dienen, krijgen die maar zelden...!" HEILOOËR BRIDGECLUB Uitslagen 29 oktober A 1. mevr. Hoff - hr. Tamminga 59.50, 2. fam. v.d. Vlies 54.50. A 1 mevr. Admiraal - hr. Vendel 57.00; 2. hr. Belleman - Souverein 53.50. B 1 ds. Haafkens - Wynbeek 55.50, 2. mevr. Frugte - hr. Löhr 54.00. B 1 fam. v. Loon 56.00, 2. fam. Hart 55.00. Donderdag 31 oktober A 1 mevr. Löhr - hr. Huiberts 59.60, 2. ds. Janssen -de Wit 55.85. A 1 hr. Rutgers - Lange 59.15, 2. ds. Fijma - Goldsteen 55.85. BI 1. hr. Ranzijn - Spruit 62.90, 2. hr. Bennink - Gorse 54.60. B 1 ds. Koster - Visser 56.65, 2. fam. Schoonhoven 55.40. C 1 hr. Laan sr. -Laan jr. 58.75, 1 hr. de Lange - Leek 58.75. C 1 fam. v. Os 56.65, 2 ds. v.d. Goot - Koens 53.75. D 1 ds. Schimmel - Wehnes 61.65, 2.» fam. Alberts 56.65. D 1 fam. Neefkes 57.20, 2 fam. v.d. Linden 56.65. Afzeggen: dinsdag mevr. Admiraal, tel. 335718, donderdag: hr. Löhr, tel. 330052. ZWEMNIEUWS "DE SPETTERS" De 2e jeugdzwemcompetitie-wed- strijd is weer succesvol voor de zwemploeg verlopen. Ook nu weer eindigde de ploeg voor D.A.W./ V.V:C.. De ploeg behaalde 3205,4 punten, D.A. W./V.V.C. behaalden 3227.0 punten, 4 club recordtijden wer den verbeterd. Erwin Kijzers verbeterde het record op de 200, wisselslag j1971 en zwom 2.39.5 Edwin Kuhlman zwom een nieuw clubrecordtijd op de 100 m vlinderslag j.69 in een tijd van 1.09.5. De 50 m vlijderslag dames leverde ook een nieuw clubrecordtijd op ge zwommen door Kirsten de Hoop in een tijd van 33.3 sec. Marcel Noordman deed hetzelfde bij de heren en zwom een nieuw record in een tijd van 29.2 sec. Eerste plaatsen waren er verder voor Patrick Kingma op de 200 m vrije slag j.71 in een sterke tijd van 2,18.5, 7 seconden sneller dan zijn beste tijd Erwin Kijzers was ook weer eerste op de 100m schoolslag j.71 in een tijd van 1.24.2. Het missen van een keer punt van één van de jongens op de 4 x 100m vrije slag j71 kostte de ploeg de eerste plaats. Het verschil met de tweede ploeg die uit water kwam be droeg een baan lengte. Ondanks de 9 strafseconden behaalden ze toch nog de beste tijd. FLASHING 2 NAAR DE TOP In Haarlem behaalden de dames 2 afgelopen zaterdag hun vijfde over winning van dit seizoen. Met een eindstand van een 13-32 moesten de dames 3 van Antilopen hun meerdere in Flashing Heiloo 2 erkennen. Zou de op 28 september jl. tegen Axmerisco- ta 1 met 21-23 verloren wedstrijd dooi de Ned. Basketbalbond alsnog ge wijzigd worden in een reglementaire overwinning van 2-0 voor onze dames, dan hebben zij een extra solide eerste plaats in hun poule bereikt. Totaal werden tot nu toe zeven wedstrijden gespeeld die, het voorgaande nog niet meegerekend, 8 punten opleverden en een doelsaldo van 157 tegen 127. Een behoorlijk positief resultaat dus, waar de dit seizoen gestarte coach, de heer Plieger, zeker tevre den mee mag zijn. Belangrijk voor het team is ongetwijfeld de aanwinst uit de junioren meisjes geweest. De speelsters Nienke Bouma, Belinda Kersten en Celeste Henkelman be horen hiertoe. Gehëel nieuw aan het begin van het seizoen waren Marjot Plieger en Mary Dekker. Het stelt de trainer, Arnjan Bakker, tot eer dat hij er samen met de coach kennelijk in is geslaagd het team tot zo'n een heid te voeren dat dit in staat is de concurrentie het hoofd te biden. Als dames 2 in staat is de stijgende lijn in het spel vast te houden kan de toe komst met vertrouwen tegemoet ge zien worden. Voor verdere inlichtingen over basket bal, in het bijzonder binnen Flas hing Heiloo: Louis Hollander, Wer- kensdelslaan 2, Heiloo, tel. 072-336173 FORESTERS BLIJFT WINNEN Ook A.V.A. moest erkennen dat Fores ters de terechte koploper is op dit moment. Door een doelpunt van Martin de Vrée trok Foresters de winst naar zich toe. Zondag komt Zwaagdijk, een ge vaarlijke runner-up op bezoek. Om 14.00 uur begint dit duel, wat uiteraard om de koppositie gaat. De le Foresters-kampioen is gehuldigd: de D3, het elftal van de enthousiaste leider D.Ooms, die met dit elftal nu al voor de 5e keer in 5 jaar kampioen werd. Ook de Cl solliciteert duidelijk naar een kampioenschap, want ook zij zijn tot nu toe zonder puntverlies. B.C. LA STRADA Uitslagen J. Bijvoet - B. Bakker 3 - 0, René Nanne - Th. Hoogeland 3 - 1, K. Ber ger - J. Koedijk 0 - 3, D. Nanne - P. Pilkes 1 - 3, D. v.d. Gulik - A. v.d. Vel den 3 - 0, H. SMit - S. Houtzager 3 - 0, P. Bijvoet - A. v.d. Velden 3 - 0, H. Smit - P. Bijvoet 3 - 1, D. Nanne - R. Hoogeland 3 - 0, P. Pilkes - R. Hoogeland 3 - 0. DAMCLUB HEILOO Eindelijk kon in de achtste ronde van de Heiloose damclub het maximale aantal partijen verspeeld worden. Wedstrijdleider Koersen, kan nu weer wat ruimer ademhalen. Het personeel van DCH maakte er in deze ronde een boeiend gebeuren van. Echte verrassingen bleven uit. De topspelers haalden betrekkelijk gemakkelijk het volle pond uit hun partijen. In de grote meute der volgers moest De Boer stevig aan de bak bij opponent Jan Kraakman. Door een slagzet schiep De Boer zich in deze gelijk- opgaande strijd de nodige speel ruimte. Gedurende het eindspel werd Kraakman langzaam maar zeker in het nauw gedrukt en moest even later toch de zege aan zijn te genstander laten. Frans Schouten tenslotte behaalde in een zeer lange zitting een knappe zege op Kessels. D uitslagen waren: A. Kroon - J. Klumper 0 - 2, A. v. Zijp - N. Ursem 0 - 2, F. Zwart - C. bijwaard 0 - 2, R. Koch - R. Buwalda 1 - 1, C. v. Lieshout - R. Scargo 2 - 0, R. de Boer - J. Kraakman 2 - 0, F. Schouten - W. Kessels 2 - 0. BC OKK Uitslagen van dinsdag 29 oktober Kwartetoernooi: J. Wiebering - B. Morsch 0 - 2, T. Oosterwijk - P. Bol- ten 0 - 2, G. Snel - G. Bolten 0 - 2, M. v. Zaal - R. v.d. Gulik - 2, A. Hoogland - D. Nanne 0 - 2, R. Haaze- lager - W. Groot 2-0, C. v. Dooren - Th. de Waard 2 - 0, L. v. Schooten - N. Bijvoet 2 - 0, P. Leering - D. Pep ping 2 - 0, J. Klaasse - P. Kaandorp 1-1. Kompetitie: H. Seignette - W. Hink 2-0 R. v.d. Gulik - T. Oosterwijk 2 -0. HSV LAAT PUBLIEK GENIETEN Na een werkelijk zeer goede wed strijd konden de HSV-spelers onder applaus het veld verlaten. Dat zag er in de beginfase van de wedstrijd en zeker na de 0-1 achterstand nog niet naar uit. Maar de wijze waarop de rood-gelen terug kwamen, mag een kompliment zijn voor de spelers en be geleiding. Met 5 doelpunten, de een nog mooier dan de andere, liet HSV zien steeds meer eenheid te gaan vor men. SUPERLOTERIJ SLAAT GEWELDIG AAN Na 9 dagen verkoop kan de loterij kommissie het verheugende bericht geven dat nog slechts een kleine 200 loten over zijn van de 1000 die beschik baar waren. Voor hen die nog niet in de gelegenheid waren om een lot te bestellen, geven we nog even het te lefoonnummer 332086. Op volgorde van binnenkomst van uw aanvrage zullen deze loten alsnog worden ver kocht. Ook voor eventuele informatie kunt u dit nummer bellen. INGEZONDEN Adoptie in India Al jarenlang hebben wij een adoptiekind in India. Wij helpen hem daar met zijn studiekosten, zonder dat kan hij geen onderwijs volgen. Dit alles doen wij rechtstreeks zonder tussenpersoon of organisatie. In India heeft zijn vader zelf een bankrekening geopend en kan daar dus zelf het geld eraf halen, wat wij er hier maandelijks op zetten. Daarnaast hebben wij regelmatig kontakt per brief met het kind en de ouders en komen zo veel aan de weet over hun leven en hun land. Zeer interessant dus. Dit is niet alleen maar even geld storten maar heel bewust bezig zijn met een gezin in een ander land waar alles zo heel anders is. Er zijn daar meer gezinnen die zo'n kontakt willen hebben met de mensen hier. Heeft u hier ook belangstelling voor, neem dan kontakt met ons op zodat wij u wat meer kunnen vertellen over deze manier van adoptie. Ineke Veltman en Ad Seelt het Hoekstuk 79, Heiloo, tel. 337476 VRIENDSCHAPPELIJK HUISBEZOEK Humanitas - afdeling Alkmaar Als er maar eens iemand was die mij zou willen helpen met wat boodschappen. Als er maar eens iemand een receptje voor me naar de apotheek wilde brengen. Als er eens iemand was die een boek of krant voor me zou willen voorlezen. Als ik eens met iemand de stad in zou kunnen. Als ik eens gezellig met iemand kon praten. Allemaal vragen waar mensen soms mee zitten; niet iedereen heeft immers vol doende vrienden en kennissen of in de buurt wonende familie. De afdeling Alkmaar van Humanitas heeft een werkgroep vriendschappelijk huisbe zoek": zo maar mensen die een deel van hun tijd beschikbaar stellen voor het helpen of bezoeken van anderen, in de vriendschappelijke sfeer. Iedereen in Alkmaar en omgeving kan daarop een beroep doen. Het kost niets; alleen even een bericht dat U graag vrij blijvend wat meer informatie wilt heb ben. Dat kan heel eenvoudig met een (brief)kaartje naar: Secretariaat Humanitas, werkgroep vriendschappelijk huis bezoek", Reinaertlaan 1, 1813 JN Alkmaar. Zet daarop uw naam, adres en woon plaats, alsmede uw telefoonnummer. Ook telefonisch kunt U informatie vra gen: op maandag en woensdag tussen 10.00 en 12.00 uur v.m. (072-401800) of bij enkele leden van de werkgroep (072-121009, 115999 of 332541. TAFELTENNISVERENIGING ROZING De start van de tweede helft van de competitie verliep voor Rozing juni oren 2 en 3 een stuk voorspoediger dan de start van de eerste helft. Des tijds delfden beide teams thuis het onderspit tegen respectievelijk DCS en Depova. Rozing 2 dwong nu bij DCS op knappe wijze een gelijkspel af en team 3 boekte zelfs de volle winst door in Limmenb met 6-4 te winnen. Bij de senioren handhaafde team 3 zich aan de kop van haar klasse door een regelmatige overwinning op de Burcht. Team 1 en 2 wisten beiden niet verder te komen dan een gelijk spel. Rozing 2 kan door dit resultaat haar titelaspiraties voorlopig vergeten. KOMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ ZAALVOETBAL KNVB Vrydag 8 november. MCA-Hugo Boys 18.45 uur, AFC Hooge Huys-Joy Funadama 19.25 uur, Reflex- Sprenkeling 20.15 uur, Bupro Hout- Paal 29 21.05 uur, Midway-TCV 21.55 Maandag 11 november. Perpetuum-BOL 18.45 uur, niet bekent, niet bekent, Kanaalzicht-Stet '81 21.05 uur, The Sting-Strandjutters 21.55 uur. BEDRIJFSVOETBAL Uitslagen zat. 2 nov. Nidrac-Zomerdijk 6-2, Commandeur- Joh. Jansen 2-5, Motaal-v.d. Steen Kleverlaan 3-12, 't Achterom-Bleeker Boys 1-4. Programma 9 nov. Driessen-v.d. Steen Kleverlaan 19.00 uur, Bleeker Boys-Commandeur 19.50 uur, Nidrac-G.P. Groot 20.40 uur, Joh. Jansen-Zomerdijk 21.30 uur. VOLLEYBAL donderdag 7 nov. Oranje Wit-de Uithoek 20.15 uur, Oran je Wit-VCW 20.15 uur, Oranje Wit- Compean 21.30 uur, Oranje Wit-Phoe- nix 21.30 uur. BASKETBAL Zat. 9 nov. Dunking Limmen-Akrides asp. meisjes 14.00 uur, Dunking Limmen-The Sea Devils kad. jongens 15.00 uur, Dunking Limmen-Hoofddorp heren, 16.15 uur, Dunking Limmen-Hoofddorp heren 17.30 uur. BADMINTON Zondag 10 nov. d'Enterij-BBC 11.30-15.30, d'Enterij- Zaanstad 11.30-15.30, d'Enterij-Axme- riscota 11.30-15.30 uur. HANDBAL Zondag 10 nov. Van 15.30-19.00 uur. BV DE POMERANS Op onze laatste clubavond hadden wij een onderlinge wedstrijd om een prijs je, ter beschikking gesteld door de voorzitter J. v. Eikeren. Deze werd in de wacht gesleept door J. Smit met een hoogste moyenne, percentage 14. Volgende week kunnen we de totaal stand van het eerste clubrooster libre bekend maken en gaan dan een ge combineerde libre - bandstoot roos ter beginnen, wat tevens inhoud dat eventuele liefhebbers hartelijk welkom zijn. Hiervoor kan men bellen: tel. 337681 of 332964. Wie ziet niet op tegen de beslommeringen van een verbouwing? Het valt altijd te gen. Het duurt altijd langer dan verwacht en valt ook bijna altijd duurder uit. Dan, stenen sjouwen, een betonmolen op het gazon, kubieke meters zand die zich niet op een vierkante meter vast laten houden. Kortom, genoeg problemen om de toch vurig gewenste uitbreiding van het huis nog maar een jaartje uit te stellen. Toch kan het simpeler, sneller en voor een van tevoren vastgestelde prijs: met alu minium. Voor de doe-het-zelver of kant en klaar geïnstalleerd, aluminium in com binatie met dubbel glas levert een energie-zuinige tuinkamer op, waar men zich in de tuin waant. Toen een eeuw geleden het produkt alu minium op de markt kwam, betekende dat een revolutie. Voor de eerste maal had men de beschikking over een veel zijdig materiaal dat sterk was en tegelijk licht in gewicht. Het zou echter nog tientallen jaren duren voor aluminium door ging dringen in de bouwwereld, waar nieuwe toepassingsmogelijkheden opnieuw voor een revolutie zorgden. Nieuwe technieken maken aluminium sinds enkele jaren eveneens geschikt voor serrebouw. Al langer paste men aluminium toe in serres, maar de ma nier waarop nu de gehele constructie van aluminium gemaakt wordt, dateert uit de laatste tien jaar. Het probleem waar men in de aluminiumindustrie lang mee worstelde is dat van de ,,koudegeleiding", waardoor op de plaatsen waar aluminium met de buiten lucht in aanraking kwam energiezwakke plekken ontstonden. Door nu een isolatie te plaatsen binnen in het profiel wordt de koude herme tisch buiten, en de warmte hermetisch binnnengesloten. Voor de tuinarchitect betekent een serre van deze constructie een zorg minder, als vanzelf vloeien tuin en tuinkamer in elkaar over. Behaaglijk onderuit gezakt in een rotan fauteuil terwijl de sneeuw neerdwarrelt, het lijkt een visioen, want lange tijd im mers was de serre op slot in de winter maanden. Die diende slechts als opslag ruimte voor het tuinmeubilaur. Warm- houden kon men zo'n vertrek niet, ze ker niet als er veel glas gebruikt was bij de bouw van een serre. Dankzij de lichte en isolerende constructue van alumini um kan men nu de gehele serre, dus ook dak en zijwanden, van glas maken. Er is een belangrijk bijkomend voordeel dat niet uit het oog mag worden verlo ren. De tegen het huis aangebouwde ser re vormt ook een buffer tegen buiten temperatuur. Door zoninstraling kan ook in de winter de temperatuur aan zienlijk oplopen. Zowel in de zomer als in de winter is de temperatuur gelijkma tiger in huis dankzij de sere, zonder dat daar de nadelige konsekwenties bij ko men die te ver doorgevoerde isolatie nog wel eens wil hebben. De wetenschap zit niet stil. Regelmatig worden er nieuwe materialen op de markt gebracht, die in sommige geval len aluminium lijken te benaderen. Toch heeft aluminium een belangrijk voordeel op al die andere materialen: het heeft zijn kwaliteit in de loop van een eeuw kunnen bewijzen. Van aluminium staan de positieve ei genschappen die men honderd jaar ge leden ontdekte nog pal overeind. Mo derne technieken hebben daar nog wel het een en ander aan toegevoegd, zoals de anti-koudebrug", kleuren en de veelheid profielen die er leverbaar zijn. De mogelijkheden die aluminium biedt zijn nog niet uitgedacht. Er komen nog vrijwel dagelijks nieuwe toepassingen bij. Eén toepassingsmogelijkheid mogen wij niet verzuimen te noemen. Met succes wordt aluminium, gecombineerd met dubbel glas, de laatste jaren gebruikt om het balkon tot tuinkamer om te to veren. Een toepassing die veel lijkt op het al genoemde voorbeeld van de serre. Met een minder flexibel materiaal zou het aanmerkelijk moeilijker, zo niet on mogelijk zijn om balkons bij de flatwo ning te betrekken. Aluminium biedt de doe-het-zelver alle mogelijkheden. Met een zaag, schroe vendraaier en een goede duimstok bouwt hij in een handomdraai een serre aan zijn huis. Maar ook voor wie twee linkerhanden heeft, hoeft een alumini um serre niet buiten bereik te liggen. Gespecialiseerde bedrijven hebben zich toegelegd op serrebouw. Zij kunnen een kant en klare kostprijs geven die in de buurt blijft van conventionele bouw. Donderdag 10 oktober begaven 50 leerlingen van het Drebbel College zich per bus naar Schiphol om van daar koers te zetten naar Griekenland. Onze docente, Gemma Lucassen, was de enthousiaste aanvoerster en zij had ook het programma samenge steld. Zij had er veel werk voor ver zet, vele stencils vergezelden ons naar het land der Grieken. De ruimte laat niet toe alles te be schrijven, daarom een opsomming van de excursies. Vrijdag, naar het Nationaal Archeologisch museum en naar de Akropolis, waar je stil van wordt. De eeuwen spreken! Daarna onze vierdaagse rondreis. Naar Corinthe met zijn Romeinse resten, dan Epidaurus, waar we gede clameerd hebben in het theater met zijn prachtige akoestiek Mykeme met zijn leeuwinnenpoort van 1350 voor Christus. Zondag stond Olympia op het pro gramma. We hadden tot dan toe mooi weer gehad en nog gezwommen in de Ionische zee, maar 's middags keer den de goden zich tegen ons, want het water kwam met bakken uit de lucht. Enkele moedigen hebben op het Olympisch Stadion nog een hardloop wedstrijd gehouden. Maadag naar de abdij „Asios Lucas" met zijn prachtige ikonen, daarna naar het heiligdom van Apollo in Delphi, daar ook het prachtige beeld van de wagenmenner bewonderd. Dinsdag naar de Bergtop Kloosters van de Meteora. Een prachtige bus- tocht door bergpassen in onherberg zame streken. Woensdag het By zantijns museum bezocht met veel ikonen. 's Middags naar Kaap Lounion voor de zonsondergang maar er was geen zon. Donderdag een kleine cruise gemaakt naar drie cycladen ei landen. Aan alles komt een eind en zo gingen we vrijdag om 8.20 uur de lucht in op weg naar Amsterdam. Moe maar voldaan waren we om 13.00 uur thuis. Een woord van dank aan Gemma voor deze prachtige reis. VRIJWILLIGERS GEVRAAGD De SOS/Telefonische Hulpdienst (werkgebied Noord-Kennemerland, West-Friesland en de kop van Noord- Holland) biedt 24 uur per dag de moge lijkheid voor een gesprek van mens tot mens. Iedereen kan de telefonische Hulp dienst bellen (tel. 072-613614). Men hoeft geen namen te noemen, zodat men vrijuit kan spreken. De gesprekken gaan over de meest uiteenlopende on derwerpen, zoals relatieproblemen, een zaamheid, moeilijkheden in werk- of leefsituatie. Kortom: mensen bellen over problemen waarover ze op dat mo ment met anderen niet willen of niet kunnen praten. Er zijn circa 50 medewerkers (tussen 25 en 60 jaar). Wat ze met elkaar gemeen hebben is dat ze goed kunnen luisteren, meedenken en meeleven met degene die belt. Ook moet men over voldoende tijd beschikken: 6 uur per week. Een vrijwilliger wordt ingezet na een trainingsperiode van ongeveer 4 maan den. Het telefoonwerk wordt gedaan vanuit een centrale plaats in Alkmaar- Noord. Er kan helaas niet gerekend worden op een reis-/onkostenvergoeding. Spreekt deze vorm van vrijwilligerswerk U aan, dan kunt U op werkdagen bellen naar ons kantoor, tel. 072-621044, tus sen 10.00 en 13.00 uur, of U kunt een briefje schrijven naar: Postbus 8119, 1802 KC Alkmaar. HULP VOOR POLEN BLIJFT NODIG Donderdagavond 17 oktober vertrok vanuit onze regio de grote vrachtwagen combinatie van de Firma Timmer uit Beverwijk richting Polen. Directeur Timmer, welke zijn wagen belangeloos beschikbaar stelde voor dit transport, zelf achter het stuur met naast zich chauffeur G. Boendermaker uit Castri- cum. Doel: het Blindeninstituut - inter naat Larski, 30 km voor de Poolse hoofdstad Warschau. Zaterdagmorgen vroeg werd na een rit De Rabobanken in Akersloot, Castri- cum, de Egmonden, Heiloo, Limmen en Uitgeest organiseren op dinsdag 26 november om 20.00 uur in Motel Hei loo een informatie-bijeenkomst voor beginnende ondernemers. Daarop wordt nader ingegaan op vraagstukken en aspecten waarmee beginnende onder nemers te maken krijgen. Men raakt een breed vlak, want naast het oprichten en stichten van een eigen onderneming worden velen ondernemer door het ko pen of overnemen van een bedrijf. Wat zijn nu de beweegredenen voor ie mand om zelfstandig ondernemer te worden? Daar is een aantal oorzaken voor te noemen. Bijvoorbeeld de hoge waardering voor het ondernemerschap. In vergelijking met een aantal jaren ge leden wordt het zelfstandig ondernemer zijn minder negatief beoordeeld. Voor ts: de werkgelegenheid. De werkeloos heid blijft hardnekkig en een functie in een groot bedrijf is evenmin een garan tie voor blijvende werkgelegenheid. Daarom gaan meer mensen denken aan een eigen bedrijf. Tenslotte is ook de overheid debet aan deze ontwikkeling. Zij voert een actieve politiek om de om standigheden voor het midden- en klein bedrijf te verbeteren. De informatie-bijeenkomst is bedoeld om aspirant-ondernemers en zij die met de gedachte spelen voor zichzelf te be ginnen wegwijs te maken in onderne mersland. De Rabobank heeft niet de pretentie om op de bijeenkomst alle problemen van beginnende onderne mers uitputtend te behandelen. Zij stelt haar ervaring en goede raad ter beschik king en tracht met hulpmiddelen een en ander aanschouwelijk te maken. Naast een door deskundigen verzorgde inleiding wordt een audio-visuele pre sentatie vertoond waarin aspecten waar mee beginnende ondernemers worden geconfronteerd naar voren komen. In deze presentatie vertellen ondernemers zelf over hun start. Aan het eind van de bijeenkomst wordt er een forum ge vormd. Daarin nemen de inleider van de avond, enkele deskundigen, adviseurs van ondernemers en een direkteur van de Rabobank zitting. Het forum beant woordt schriftelijk en mondeling gestel de vragen en gaat discussie niet uit de weg. Degenen die deel willen nemen aan de bijeenkomst kunnen kontakt opnemen met de Rabobank in hun woonplaats of een aanmelding sturen aan het kontakt- adres: Rabobank, Antwoordnummer 1510, 1850 VB Heiloo. Nadere informatie over deze avond wordt dan tegelijk mety een uitnodiging toeoezonden. Open avond voor gescheiden ouders. Woensdag 13 november: open avond speciaal voor niet-verzorgende gescheiden ouders bij het Fiom-buro, Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Het thema is 'Weekendouder, inspanning of ontspanning'. Inlichtingen: 072-118812. De avond begint om 20.00 uur. Alkmaarse Kamermuziekvereniging. Dinsdag 12 november: optreden Radio Blazers Ensemble op initiatief van de Alkmaarse Kamermuziekvereniging in De Vest te Alkmaar, aanvang 20.15 uur. Kaarten a f. 15,00 zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de kassa van De Vest. Informatie-avond Psoriasis. Donderdag 7 november: bijeenkomst van de Psoriasisvereniging in het Hof van Sonoy te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Mevr. J. Grotenberg, huidtherapeute, houdt een lezing. Iedereen is welkom. Lesbisch COC. Donderdag 7 november: café-avond van de vrouwengroep, vanaf 21.00 uur. Zaterdag 9 november: swing-avond, vanaf 21.00 uur. Beide activiteiten in de Bardes-zaal van het hof van Sonoy te Alkmaar. Expositie Floris Brinkman. Tot en met 30 november: expositie landschap-schilderijen van de realistische schilder Floris Brinkman in Galerie Tooenen, Dorpsstraat 14 te Bergen. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 13.00-17.30 uur; zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie aquarellen. Tot en met 9 december kan men in de foyer van het Open Huis het winkelcentrum 't Loo tijdens de openingsuren aquarellen bezichtigen van Gré Genet. Zeskant speelt in De Loet. De kleuterschool van De Zeskant heeft drie weken hard gerepeteerd om de musical 'Fijn dat er kabouters zijn' in te studeren. Vandaag, 6 november, geven zij een uitvoering in de Loet, van 14.30-15.30 uur. Een prima initiatief van ongeveer 30 uur, een zware Poolse grenscontrole van zeven en half uur en een verplichte omrit van 150 km, War schau bereikt. Hier werd een paar uur geslapen waarna koers werd gezet naar het instituut. De vracht hulpgoederen, welke bestond uit 120 bedden, onder- zoektafels, medische attributen, stoe len, Nachtkastjes, fietsen etc., bijeenge bracht door de ziekenhuizen Heliomare uit Wijk aan Zee en de St. Willibrordus uit Heiloo, en zeer veel kleding en voed sel uit onze hele regio, werden hier ge lost. Afgesproken was reeds dat de ge hele bevolking van de omliggende vijf dorpen ook van dit transport zouden profiteren. Dankbaar en ontroerd be dankte de directeur, Janeck Strobol, via de chauffeurs alle mensen uit onze regio voor- dit transport. Hierna werd Warschau bezichtigd en vertrokken de truckers zondagmiddag weer naar Holland, boordevol indruk ken en wetende een groot aantal nieuwe vrienden achter te laten. Als extra pre sentje van de Poolse politie kregen de chauffeurs nog twee bekeuringen voor te snel rijden. Maandagmiddag werd de wagen om 12.00 uur weer geparkeerd bij het distributiecentrum Timmer, te Beverwijk. De Stichting Helpt de Polen" hoopt in november weer een transport naar Po len te sturen. Onze hulp blijft voorlopig broodnodig. Ook gaat de langzamer hand traditie geworden Kersttransport Aktie Polen" weer van start. De Stich ting Helpt de Polen" vraagt daarom weer aan iedereen om medewerking. Materieel om de vrachtwagens weer vol te krijgen om onze Poolse medemens een vrolijke Kerst te geven en ook het gevoel te geven dat we ze hier in het Westen niet vergeten. Inzamel adressen: Heiloo: A.J. Kroon, Butterlaan 54; D. Pepping, Herenweg 198; R. Klop, Kenne- merstraatweg 624; P. Kuipers, Ter- meijen 132; J. Pepping, Boekenstein 15; mevr. Groot-Valkering, Hoogeweg 72. Limmen: Mevr. Bakker, Burg. Nieuwenhuy- zenstraat 31; mevr. C. de Waard, Brugstraat 18; C. Groot, Hoogeweg 72. Voor uw financiële bijdragen: Ned. Midd. Bank, nr. 65.16.60.726; RABO-Bank, nr. 31.19.84.444; Postgiro nr. 17.410, t.n.v. N.M.B. Alk maar, Stichting Helpt de Polen. TENTOONSTELLLING VAN EIGEN-GEMAAKTE VOORWERPEN Er zal een tentoonstelling worden gehouden in het "Trefpunt", en wel door de activiteitencommissie van de beide bonden, K.B.O. en A.N.B.O. Iedereen die iets moois heeft ge maakt, wat het ook is, kan het ten toonstellen. (En eventueel verko pen). Dit zal zijn op vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 november, telkens van 14.00-17.00 uur. Het opstellen is op donderdag 7 november vanaf 15.00 uur. Van de mensen, die zelf niets in brengen, hppen we dat ze in grote getale komen kijken. bij Drukkerij Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo, tel. 330175

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 6