Gouden slavenband van 725.- voor 675.- Zilveren oorknoppen 3 halen 2 betalen Zilveren plaatje vanaf 7.50 gratis graveren. Gouden kinderkopjes van 82.- voor 69.- g rat is graveren. KFl juwelier HERMAN KWAAD GEES HACHMANG ode van nu Modehuis Ma ij a Geels J. BRINK De keuze van kejjjters Nü 1 7fS Nü 18f5 Nü 1 8«5Nü 42?5 151' ü4 20Z5 Duivensportvereniging Luchtpost Heiloo bestaat 50 jaar i Onze Najaars- koItekHe hangt voor u klaar. Loodgietersbedrijf vindt u bij eigen gemaakte produkti glenüvet pt\\s U vindt bij de Gildeslijter óók'n interessant wijnassortiment Kennemerstraatweg 414 Heiloo Bakkerij Wij behaalden diverse onderscheidingen 150 gram Achterham..... 3.75 250 gram Metworst 250 gram Leverworst voor slechts 5.95 Onze ROOKWORST 2e voor halve prijs! BON UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 1985 In uw buurt is Malsovit exklusief verkrijgbaar bij: Gas - water - sanitair Verwarming Dakbedekkingen Riool Hoge Druk ontstopping Winkel 's middags open. Holleweg 19. Tel. 072-335085 t.o. De Beun en parkeerterrein 't Loo. AANDORPS WALITEITS ROOD EN ANKET EIL00 EERLIJK I Kennemerstraatweg 506 Telefoon 331157 Onder het genot van een kopje koffie kunt u gezellig even rond kijken. Nu ook voorradig: Skioveralls voor dames Japonnen t/m mt. 50. Wij veranderen gratis. OOSTERZIJWEG 25 - HEILOO Ruime parkeergelegenheid Kennemerstraatweg 406 - tel. 330012 op de Internationale Slagersvaktentoonstelling in Utrecht met 6000 inzendingen met onze Tegen inlevering van deze bon 250 gram botermalse BIEFSTUK voor 6.25 5 f 'SÊ& JOHOI niru - - Hoppe Vieux Mansion House Scotch whisky xsmmmm*. Tropical The Glenlivet 12 years old Scotch whisky Dommelsch bier Per krat ^Dommelsch Verhoeven 100% N Graan Genever Winkelcentrum Het Hoekstuk 9, Heiloo, tel. 072-335163 Z.V.V. HANDSOME EIGHT Openingstijden: maandag 13.30-17.30 uur dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur zaterdag 10.30-16.30 uur VVWVWVWSA.V'^-VWVV.^-VVVSA/VVWVW^i TropcalCöcöfftf laced with 12 YEARS OLD JtOftOE d»AA*U8MeY«K J «Ode 35% Vól MALLEVOORT Op 14 november is het groot feest bij de postduivenvereniging Luchgt- post Heiloo. Dan is het namelijk pre cies 50 jaar geleden dat de vereni ging werd opgericht. Het bestuur be stond uit de heren P. Greuter, (voor zitter), M. Pater (secretaris), C. Feijen (penningmeester) en H. Hou- tenbos, A. Voorn en A. de Vos. Onder de leden bevond zich ook de heer Mid delburg Hij is het enige lid dat 50 jaar ver bonden is met de postduivenvereni ging. In de jaren dertig waren de le vensomstandigheden niet bepaald rooskleurig. Dus de vereniging is zeer eenvoudig begonnen. De jaar contributie bedroeg 10,--. Doordat de kasgelden niet zo hoog waren, werd er aansluiting gevonden bij de pluimvee en konijnenvereniging. Hier van ontving men een voorschot van f 120,-- om het benodigde materiaal aan te schaffen. In 1936 werd voor het eerst deelgenomen aan de africhting en aan concoursen. Voor de africh- tingsvluchten werden de duiven per fiets met aanhangertje weggebracht. Bij grotere afstanden werden de dui ven per trein vervoerd, waarna de stationschef ter plekke de lossing ver borgde. Nu gebeurt dit met een spe ciale vrachtwagen. De oorlogsdreigingen maakten het onmogelijk om in '39 concoursen bui ten Nederland te organiseren. Het waren ook voor de duivensport zware jaren. Op 15 mei '40 kondigde de be zetter af, dat alle postduiven gedood moesten worden. Vele duiven werden toen opgeruimd, maar slechts enkele dagen later werd dit verbod weer in getrokken, de overgebleven duiven moesten toen naar Wehrmachtshokken .worden gebracht. Voor Noord-Holland 'moesten de duiven naar zo'n hok in Schagen, waar 285 stuks werden in geleverd. Er waren echter ook lief hebbers die duiven achterhielden en ze als onderduikers behandelen. Hoewel er tijdens de oorlog geen wedvluchten waren, bleven de leden regelmatig bij elkaar komen. Na de bevrijding werd besloten de vereni ging nieuw leven in te blazen. Door verhuizing van de heer Greuter werd de heer J. Hoed tot de nieuwe voorzitter gekozen. In '48 waren er 22 leden. In '51 was dit uitgegroeid tot 44 leden. Onder hen waren er velen uit Limmen, de Egmonden en Akersloot. In '53 werd de P.V. Gouden Wieken te Limmen op gericht en in '61 ,,De Toekomst" te Egmond-Binnen. Hierdoor daalde het ledental van de vereniging regel matig. In '45 was een rampjaar voor de duivensport. Veel jonge duiven gingen verloren en vele liefhebbers zagen hun aantal duiven met 3/4 verminderd. Dit kwam door het slechte weer. In '66 werden twee duivenbussen aangeschaft, elk plaats biedend aan 186 manden voor de duiven. In '72 overleed de heer Bolten, waardoor de vereniging huis vestingsproblemen kreeg. Dit kwam omdat vanaf de oprichting de ver eniging nooit de beschikking heeft gehad over een clubhuis. Op een ze- TERRIERS-N1EUWS Pluvius zorgde voor een rustig wee kend op hockey gebied. Slechts de adsprirantenwedstrijden op zaterdag morgen en een enkele juniorenwed strijd in den vreemde vonden door gang. Dames I, dat op een derde plaats staat op resp. 1 en 2 punten achter Haarlem en Kraaien uit Zaandam, zal zondag in Alphen a/d Rijn de pun ten moeten binnenhalen om de race te blijven voor de bovenste plaats. Heren I, datv een moeilijke seizoen- kere dag in '78 bemerkte een wet houder van de gemeente Heiloo, de inkorfactiviteiten, in een gebouwtje achter een werkplaats. Dit gebouwtje moest toen ontruimd worden, maar de gemeente kwam de vereniging ge deeltelijk tegemoet, door een leeg schoollokaaltje ter beschikking te stellen. Enkele jaren later moest helaas ook dit gebouwtje gesloopt worden ten behoeve van een nieuw te bouwen muziekschool. In november '79 werd tijdens een buitengewone ledenvergadering een geheel nieuw bestuur gekozen, be staande uit Nico Adrichem (voor zitter), Henk Lases, Dirk Dijkstra, en Jan de Best. Het nieuwe be stuur kreeg meteen de taak toegewe zen om een nieuw verenigingslokaal te realiseren. Dankzij de steun van de leden werd het nieuwe clubgebouw uit eigen financiële middelen gefi- nancieerd, waar de vereniging ook zeer trots op is. Het nieuwe clubgebouw is gevestigd achter de sporthal 't Vennewater. Nu telt de vereniging start doormaakt kan zondag thuis op sportpark Het Vennewater uw steun prima gebruiken, vanaf 14.15 uur in de wedstrijd tegen A.M.V.J. uit Amsterdam. Zoals verleden week reeds is ge meld, hebben de Terriers in het ka der ^an de kunstgrasacties het ver kooprecht voor Noord-Holland (boven het Noordzeekanaal) verkregen voor de verkoop voor sportieve sweaters in diverse modekleuren met de op druk hockey". Inlichtingen hier over (ook pasmodellen) gedurende het weekend in het clubhuis (tel. 334835) of bij J. Pols (02208-96631). 25 leden, die allen een bijdrage le veren aan de activiteiten binnen de vereniging en waarvan de heren Middelburg en Lases ere lid zijn. ,,De duivensport is vooral een hobby aan huis. Zo wordt het voer naar mate de vliegdag nadert steeds ver minderd zodat de duiven een drang krijgen naar hun thuis", aldus de voor zitter Nico Admiraal. U zult zich waar schijnlijk afvragen hoe de duiven steeds hun thuis weer vinden. De dui ven die meedoen aan wedstrijden zijn al vanaf hun geboorte bekend met de omgeving. Duiven hebben ook een ont zettend goed reukvermogen. Ook de zonnestand heeft veel invloed op de duiven. Het vliegseizoen loopt van- half april tot half september, wat be tekent dat de duivenliefhebbers in die tijd nooit op vakantie kunnen. Dit is niet altijd even prettig voor de familieleden. Er gaat heel wat aan vooraf, voordat de d uif gelost kan worden. Eerst moeten de duiven in- gekorft worden. Dit houdt in dat de duif een gummyringnummer om zijn pootje krijgt. Dit nummer wordt ook geregisteerd op de inkorflijst. De d uif wordt dan in een mand ge stopt, om vervoerd te worden naar de losplaats. Zodra de duif weer terug is van zijn vlucht, wordt de gummy ringnummer in een tijdklok gestopt, die van te voren verzegeld is. En zo kan men de tijd tussen lossing en aankomst berekenen. De snelste duif is dan uiteraard eerste. Als een duif wind meeheeft kan hij een snel heid van 120 km per uur halen. Ge bruikelijk vinden wedstrijden plaats op zaterdag, maar het kan ook ge beuren, dat de lossing uitgesteld kan worden vanwege het slechte weer. De receptie van de 50-jarige vereni ging zal plaatsvinden zaterdag 23 november, in het clubgebouw, een dag waar alle leden naar uitkijken. Voor verdere inlichtingen over de duiven sport kunt u kontakt opnemen met Nico Admiraal, Kanaalweg 44, Hei loo, tel. 332664. De leden van Heiloo's Luchtpost in 1938 en de leden van Heiloo 's Luchtpost in het jubileumjaar 1983. Handsome Eight heeft tegen White Stones, de koploper in de hoofdklasse zaalvoetbal, weer één van zijn vele gekke wedstrijden" gespeeld. De uit slag, 6-1 voor White Stones, zou doen vermoeden dat de zebra-formatie vol komen kansloos is geweest. Als men echter weet, dat de stand drie minuten voor tijd nog 2-1 was en dat de knappe acht" lange tijd zwaar aandrong voor de gelijkmaker, komt het wedstrijd beeld er heel anders uit te zien. Een onfortuinlijke vrije schop, waaruit de stand heel onverwacht op 3-1 voor de bezoekers kwam, deed de blauwwitten de das om. Zij ondernamen nog een alles-of-niets offensief, waarbij de doel man door een veldspeler werd ver vangen, maar dit leidde slechts tot een chaotische slotfase, tijdens welke het vrijwel onbeschermde doel nog drie maal werd doorboord. Een bittere ont goocheling voor de thuisploeg, die lange tijd met 1-0 had geleid. De oude supporter van Handsome Eight: Je moet tegen je verlies kunnen, maar ik vraag me af of ik straks nog wel tegen een overwinning kan...!" DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslag van woensdag 6 november (le periode, 6e zitting): A, 1. Coebergh-Goldsteen, 55; 2. Dolmans-van Twuijver, 53; 1. Hommes-Meijering (55) 64; 2. Roozen- Schaffer, 57. B, 1. Visser-Nieuweboer, 59; 2. Löhr- Schreiber, 5514; 1. Harreveld-Roest, 56; 2. Fijma-Weisenborn, 5114; 2. Brugman-Groen, 5114 C, 1. Wagemaker-van der Wiele, 5714; 2. Jeekel-Roem, 56; 1. Ruigewaard- Bunjes, 5314; 2. Fagel-de Vries, 53. D, 1. van Gans-Fagel, 6614; 2. van Aken-Zuidema, 55; 1. dames Tuinstra, 6514; 2. Koens-Emmelot, 55.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 8