Burgemeester Schoof (Akersloot): Als er iets is ben ik altijd bereikbaar v. keeman heiloo de .liipPf limmen 1 I Amende Akers foot DE VRIENDSCHAP "RAINBOW WARRIOR" ICE CUBE" FRANK BOEYEN GROEP! Jan Jansen 5/ Aan- en verkoop onroerend goed Hypotheken Financieringen Verzekeringen Taxaties Pensioenen Lijfrentes GEMEENTE LIMMEN I SLAGER - POELIER I SLAGER BURGERING tsBiPf J Punt voor punt gaaf afgewerkt. Ge,ml van Vehen XSZSSZ S32, Middenstandsvereniging A kersloot Publiek in het dorp houden" APPLAUS VOOR HET RODE KRUIS Word lid van het Rode Kruis Limmer Plankeniers maken slippertjes I UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 1985 Burgemeester Schoof: somber over de kansendat de herindeling voor komen kan worden. AKERSLOOT Kerklaan 16-18 - Telefoon 02513-12866 Zaterdag 23 november: twee prima bands als eerste: daarna Zaterdag 30 november: Kaartjes bij Free Record Shop-Alkmaar. De Graaf-Castricum, Molenaar-Beverwijk. De Vriendschap-Akersloot. De Vriendschap in Akersloot, nog steeds het beste en het voordeligste adres voor uw bruiloft e.d. Nog steeds gratis oldtimer voor de bruidspaartjes. Tandprothetische praktijk Gespecialiseerde tandtechniek Wij maken elke tandprothese van begin tot einde zelf. Ook voor reparaties. Maandag - vrijdag 8-12 uur Heerenweg 72A Tel. 072-337119 Meubelen is een hele investering, dus na kritische beoordeling op kwaliteit wordt pas gekocht. Dat geldt ook voor onze tafels. Meubelmaker Zeeweg 25 - Postbus 167 1850 AD Heiloo Telefoon 072-334719 x Koop vlees wat welkom is. x Dan hoor je na iedere dis „jammer, dat :i het op is!" x. Rund - Kalfs en Varkensvlees jj: Kip - Kalkoenfilet - Kalkoendijen - Haas jij: Eend - Fazant - Konijn. Nieuw Zeelands Lamsvlees Lamsshoarmavlees i;i Knorrvinken - Liangboutjes Een roestvrijstalen Hapjesschaal (viervaks). Voor vele doeleinden geschikt, ijij per stuk 12.50 S :j:j Een mooie kado voor vanalles en iedereen. Een pracht ding. Kennemerstraatweg 482 - Tel. 072-330571 Uitgebreid, plaatselijk en actueel J.C. JOEB PRESENTEERT ANDRE VALKERING wordt óók lid 'Dag Slipperdag', opgevoerd door de Limmer Plankeniers, beleefde zaterdag haar première. Met een variant op het toneelstuk ,,Een knecht van twee meesters" van Goldo- ni, zou men nu kunnen zeggen ,,een (burge)meester van twee knechten", t.w. Limmen en Akersloot, hiermee doelen we op de dubbele funktie van burgemeester N.P.M. Schoof. Op 1 december 1982 benoemd tot bur gemeester van Akersloot als opvolger van burgemeester de Sonna Ville, kreeg Schoof, door het onverwachte vertrek van burgemeéster Molhoek naar Zun- dert, ook Limmen onder zijn hoede. Een nogal voor de hand liggende beslis sing, omdat bi] de gemeentelijke her indeling, Limmen en Akersloot in 1988 één gemeente zullen worden. Iets waar maar weinig mensen blij mee zijn. Op de vraag of er op de een of andere manier nog onderuit te komen valt, ant woordt burgemeester Schoof: ,,Die kans is heel klein, alleen het CDA is te gen de gemeentelijke herindeling, VVD en P.v.d.A. zijn voor. Maar zou er na de verkiezingen volgend jaar een CDA- minister op binnenlandse zaken komen, die tegen het samengaan van al die klei ne gemeenten is, dan zou er nog een kans zijn. Maar die lijkt me erg klein." Mocht het in 1988 tot een samenvoeging komen, dan begint de hele sollicitatie procedure weer helemaal bij het begin. Er komen verkiezingen in Limmen en Akersloot en aan de hand van die uitsla gen wordt uit de sollicitaties een nieuwe raad en een college samengesteld, zelfs burgemeester Schoof moet opnieuw solliciteren. Uitbreiding Zowel Limmen als Akersloot hebben nog enige uitbreidingsmogelijkheden. In Limmen zijn aan de Vinkenbaan, de laatste woningen in aanbouw gegeven en het volgende plan voor nieuwbouw- lokaties is de omgeving van het gemeen tehuis, „d'Enterij" genaamd. Tevens worden er uitvoerige besprekingen ge voerd over het plan ,,Strandwal". Hier bij heeft iedereen inspraak gehad, iets wat de commissie ruimtelijke ordening een heleboel werk verschaft heeft. Burgemeester Schoof: Het was een gi ganten arbeid, er werden drie a vier hooravonden per week gehouden, nu moeten de commissieleden zich beraden over alle voorstellen en dan advies uit brengen aan B. en W. In Akersloot vindt woninguitbreiding plaats in plan Zuid, maar dit is, evenals in Limmen, alleen voor ingezetenen. Zorgen maakt men zich over de koop kracht van beide plaatsen, te vaak wor den de boodschappen in Heiloo en Castricum gedaan. Limmen doet dit nog meer dan Akersloot. Burgemeester Schoof zegt hierover: ,,Er zijn be sprekingen gaande, beide plaatsen heb ben geen winkelconcentraties. Momen teel wordt in beide plaatsen druk over legd met de middenstand hier een oplos sing voor te zoeken." In Limmen denkt men aan een winkel concentratie op de Kerkweg, dit proces zal echter wel enige tijd kosten omdat er winkels gebouwd moeten worden en dat is in een bestaande wijk geen eenvoudi ge zaak, maar er wordt druk over onderhandeld. De komst van Motel Akersloot heeft met name het schoolzwemmen voor de jeugd en de plaatselijke werkgelegen heid bevorderd en Akersloot een naamsbekendheid gegeven, maar Akersloot biedt toch te weinig om de mensen daar vast te houden. Nu zijn er plannen om het gebied tussen de Jachthaven van de ARZV en de sportvelden, de zgn. „Klaas Hoorn en Burgemeester Schoof: „Als mijn aanwezigheid gewenst iswil ik daar graag aan voldoen". Kijf polder", een bestemming voor da- grekreatie te geven, men denkt ook aan een camping om zo publiek in Akersloot aan te trekken. Om eventueel een winkelcentrum tussen Akersloot en Limmen te bouwen, hoeft men absoluut niet te denken, want dat is. een zwaar beschermd natuurgebied. Voorlopig heeft burgemeester Schoof zijn handen nog vol aan beide gemeen ten, maar hij verdeelt zijn taken heel eerlijk, 's Ochtends aanwezig in Akersloot en 's middags in Limmen. Zelf zegt hij hierover: ,,Als er iets is, ben ik altijd bereikbaar, ik heb wel geen spreekuur, maar als iemand ergens mee zit, kunnen ze altijd telefonisch een af spraak maken. Ook als er aktiviteiten zijn waar mijn aanwezigheid gewenst is, wil ik dat, als ik kan, graag doen." Dat de verhoudingen met de omliggen de gemeentenbesturen uitstekend is mag blijken uit het feit dat zij eens in de zo veel tijd een bezoek bij elkaar brengen. Zo gaat het gemeentebestuur Heiloo de ze week op bezoek bij het gemeente bestuur Akersloot/Limmen en dat lijkt ons een goede zaak. ff ff 39 Van 10.00 tot 16.00 uur. telefoon 072-333978. Burgemeester en wethouders van Limmen maken bekend dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt de ontwerp-lijst 1986 van instellingen en groepen, welke op grond van de daarin vermelde sociaal- culturele aktiviteiten voor subsidie in aanmerking worden gebracht en van sociaal-culturele aktivi teiten, welke door of vanwege de gemeente wor den uitgevoerd. Tegen het ontwerp kunnen vóór 18 december a.s: bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders van Limmen; de burgemeester, N. P. M. Schoof. De secretaris, J. M. A. v. Deutekom, ICE CUBE EN RAINBOW WARRIOR IN AKERSLOOT Zaterdag 23 november een Akersloter festival in De Vrienschap, waar deze avond twee bands op de planken staan die uit Akersloot afkomstig zijn. Als eerste komt Rainbow Warrior voor het voetlicht. Deze band bestaat nog maar zeer kort en bestaat uit louter Akerslo- ters, zodat deze band met recht kan spreken van een thuiswedstrijd. Hun muziek is het wat stevige rock and roll-werk met een sterke voorliefde voor de muziek van Golden Earring-, Bob Marley en Frank Zappa. De band wordt gevormd door Johan Vermaas, Nico Molenaar, Frank Buur, Ron Verduin en Jan van Baar. Diens broer Sjaak zien we een paar uur later op het podium in de formatie Ice Cube, een groep die aardig bekend aan het worden is in Noord-Holland. Zij spelen het bekende coverwerk tot in de puntjes na, wat beter is dan eigen werk slecht spelen. Zo krijgen twee prima bands zaterdag in de Vriendschap weer de kans zich te laten zien aan het publiek. Dezelfde dancing waar zaterdag 30 november Frank Boeyen voor het voet licht verschijnt, een optreden waar grote belangstelling voor bestaat en waarvoor kaartjes verkrijgbaar zijn bij Free Re cord Shop in Alkmaar, Radio de Graaf (Expert) in Castricum, platenzaak Aad Molenaar in Beverwijk, en natuurlijk bij de Vrienschap zelf. 2 m 99 Akersloot, een dorp van water en pol derlandschap. Een dorp ook, waar nog enkele ouderwets gezellige winkeltjes gevestigd zijn. Natuurlijk is er een mid denstandsvereniging, die bestaat uit de bestuursleden J. Zijp (voorzitter), T. Dil, A. Putter en G.J. van Vliet, die in samenwerking met de winkeliers elk jaar verschillende akties en evenemen ten organiseren. Zo werd er enkele jaren geleden een bra derie georganiseerd, maar na twee jaar bleek dit geen succes. De heer van Vliet: ,,Het is maar een kleine groep die de middenstanders kunnen bereiken, want een aantal potentiële kopers trekken toch meer naar Heiloo of Alkmaar, maar door middel van het organiseren van verschillende akties trachten de winkeliers het kooppubliek binnen Akersloot te houden." Het hoogtepunt van dit jaar was,zeker de sportweek, die door de winkeliers in samenwerking met alle sportvereni gingen in Akersloot in de tweede week van de maand mei werd georganiseerd. Het was een geweldige happening waar iedereen uit het dorp over sprak. Elke sportvereniging mocht een team sa menstellen, die tegen elkaar moesten strijden in de verschillende takken van sport. De teams mochten alleen niet in hun eigen tak van sport uitkomen. De sportweek werd geopend met een roei- wedstrijd, dit onder grote belangstelling van het uitgelopen dorp. Elke dag wer den er in twee of drie takken van sport gestreden en het maakte niet uit of er Het winkelpand van G. van Vliet aan de Kerkelaan in Akersloot. een fiets- of tenniswedstrijd werd ge houden, overal was de opkomst van het publiek groot. Dit evenement zal zeker volgend jaar weer worden georgani seerd. Verder wordt elk jaar de gebruikelijke St. Nicolaas-aktie gehouden, waaraan bijna alle winkeliers deelnemen. Dit houdt in dat bij een besteding van 10,men een lot ontvangt, die met naam en adres ingeleverd moeten wor den, waarna er drie trekkingen plaats vinden. Ook is het de bedoeling om voor het eerst een kerstaktie te houden, maar de ze plannen moeten nog worden uitgewerkt. André Valkering kennen we ondertussen natuurlijk wel van zijn optredens tijdens de jazz-weekends. Reden voor Joeb en Andre ook hier te verwelkomen. Maar om het allemaal nog mooier te maken neemt hij zijn hele band mee. Bestaande uit drummer Frans Smit (ex-brainbox), gitarist Wil de Meijerdie (werkte met Jaap. Dekker en Rob Hoeke) en is zodoende geen onbe kende meer in de boogie- en blues-we reld) en bassist Gerard Biersteker. Dat wordt dus swingen geblazen op zondag middag, 15.30 uur entree f. 5,--. 10 JAAR ADELBERTVEILING Voor de tiende keer wordt in Egmond- Binnen weer de Adelbertveiling gehou den op zaterdag 23 november vanaf 20.30 uur in café Tervoort aan de Abdijlaan. Voor de tiende keer grandioze koopjes halen in een zeer aparte sfeer. Wat er zoal te koop is: rondvluchten boven Noord-Holland, een vat bier, le vende konijnen, kanaries en kwartels, een dagje vissen op de Wadden, een avond klaverjassen bij de pastoor, le vensmiddelenpakketten, wijn, kaas, een marsepeinen varken van maar liefst 6 kg, een regelbare klopboormachine, pa ling, taarten, balen hooi, een avond bil jarten op een privé wedstrijdbiljart, 1 dag metselen, 1 dag timmeren, pakken draadnagels, een avond barbecuen bij de voorzitter, een taart van 70 x 100 cm, voorstellende een voetbalveld, kompleet met spelers. Al deze en nog veel meer andere artike len zijn geschonken door de inwoners van Egmond-Binnen, die de voetbalve reniging St. Adelbert een goed hart toe dragen (en dat zijn er heel wat). De ko pers hebben het laatste woord om deze tiende veiling tot een groot succes te maken. De opbrengst is bestemd voor de voor St. Adelbert broodnodige nieuwbouw van het clubgebouw met kleedkamers. Deze nieuwbouw kan direkt starten zo dra het P.W.N. (eigenaar van de grond) het groene licht heeft gegeven. Provinci ale Staten en de gemeente Egmond heb ben op voortreffelijke wijze alle goed keuringen reeds verleend. Subsidies werden toegezegd of reeds gegeven door de gemeente Egmond, de Nederlandse Sportfederatie en de Hoogovengroep. St. Adelbert staat in de startblokken!! Help ook mee en koop die koopjes op 23 november. iYm ifntiYiïïrr+1 Het Rode Kruis, afdeling Limmen, haakt graag in op de regionale lederï- werfaktie waarover u al in de kranten hebt kunnen lezen. Ons ledenbestand is zeer zeker voor uitbreiding vatbaar als u weet, dat in Limmen slechts één op de vijftien inwoners lid van het Rode Kruis is. Het Rode Kruis is aktief in diverse taken: Bloedafname: jaarlijks in het Parochie huis. Welfare:wekelijks in "De Came- ren" en bij aan huis gebonden ouderen. Rode Kruis Korps: een groep gediplo meerde EHBO-ers, die regelmatig oe fent in "Ons Onderkomen" naast de Brandweerkazerne. U heeft deze vrijwil ligers vast al vele malen aan het werk gezien tijdens bloedafname-avonden, wiellerrondes en sportwedstrijden. O- veral waar veel mensen samenkomen is het Rode Kruis Korps bereid deskundi ge hulp te verlenen. Telefooncirkel: dagelijks kontakt met alleenstaande ouderen in Limmen. Jeugd Rode Kruis: Twee groepen kinde ren v?.ii de hoogste klassen van de O.L. School in Limmen hebben in de afgelo pen jaren hun EHBO-A diploma ge haald. Zij oefenen regelmatig onder deskundige leiding om hun kennis te behouden en hun vaardigheid te vergro ten. Vakanties: voor gehandikapten of langdurig zieken jaarlijks een vaartocht aan boord van de \"Henri Dunant" of een week in een van de vakantiehuizen van het Rode Kruis. Aan deze taken wordt in Limmen gewerkt door zo'n 32 vrijwilligers, maar u zult begrijpen, dat al deze aktiviteiten toch veel geld kosten. Het Rode Kruis moet dit financieren uit de opbrengst van de jaarlijkse collecte en uit de contricbuties van de leden. Hoe meer leden, hoe meer hulp, omdat iedere contributie (en u kunt het bedrag zelf bepalen) omgezet kan worden in daadwerkelijke hulp. Aarzel niet en wordt ook lid! U kunt zich opgeven bij het Rode Kruis, Limmen, secretariaat fam. Segerius, tel. 1772 of bij de bestuursleden, Mevr. N. Valke ring (tel. 1413) en Mevr. F. v.d. Eem, (tel. 1439). INTOCHT ST. NICOLA AS IN LIMMEN Zaterdag 23 november a.s. is het weer zo ver. Dan zal St. Nicolaas ons dorp Limmen met een bezoek vereren. Om circa 14.00 uur komt hij met zijn 20 Pie ten aan in de Wieken. De heer J. Rijs zal de Sint daar verwelkomen in het bij zijn van hopelijk veel kinderen. Daarna zet de stoet zich in beweging, begeleid door de drumband en harmonie, naar de Corneliuskerk via de volgende route: De Wieken - Molenweg - Burg. Nieuw- enhuysenstraat - Kerkweg - rechtsaf Dusseldorperweg - Vredeburglaan -Ko- ningsdam - Brugstraat - Elzen laan - Meidoornlaan - Lage Weide - Dusseldorperweg - Kerk. Bij slecht weer zal de route worden ingekort. In de Kerk, waar hij om circa 14.30 uur zal arriveren, wordt de Sint welkom ge heten door Pastoor Ruiter en de gehele Limmer gemeenschap. Op traditionele wijze zal de Sint de kinderen te woord staan en bijgestaan door het Jeugdkoor zullen er St. Nicolaas-liedjes worden ge zongen. Daarna zullen de jongere kin deren een traktatie ontvangen. De Sint heeft verder al toegezegd op dinsdag 3 en woensdag 4 december de scholen in Limmen te zullen bezoeken. SCHAKEN IN LIMMEN Terwijl zijn achtervolgers elkaar onder ling het schaakleven zuur maken, blijft koploper P. Alders zijn rake klappen uitdelen. Ditmaal klopte hij L. van Hoek genadeloos ondanks de aanwezigheid van diens hond die als mascotte optrad.J Krijt en O. van Buuren braken hun partij af bij materieel voordeel van één pion Voor v. Buuren. Slim als altijd kwam A.Holtes als winnaar tevoorschijn uit zijn mooie partij tegen C. v. Etten. P. v.d. Heijdt struikelde vroegtijdig tegen J. Admiraal en de felle botsing tussen de gebroeders J. en C. Limmen eindigde (voorlopig) in afbraak. In de B-groep staat de december-promotie van G. Hes al vast ondanks zijn nederlaag tegen H. Wentzel, die alleen nog via winst op R. v.d. Storm Sr. (winstpartij tegen a. Kuijper) zou kunnen meepromoveren. J. Snip en A. Duikersluit, die resp. R. v.d. Storm jr. en P. Hes klopten, hebben desondanks in alle geval het nakijken. In regio C verloor A. Bult nu ook van C. Luttikhuizen, waardoor H. Mous (winst tegen C. Smit) koploper wrd. Promotie kansen zijn er voor, Mous, Bult en Luttikhuizen. De overige uitslagen lui den: A: E. Kerkhof-T. Bruin afgebr.: J. Bloedjes-P. v. Buuren rem.; G. de Graaf-W. Kaandorp 0-1; R. Boll©g-P. Vlaar rem.; B. Kerkhof-G. Hafkamp rem. B.. M. Biesheuvel-P. Natte rem.; H. Levering-C. Visser 0-1; J. Kleverlaan -P. de Waard 1-0; M. Custers-J. de Graaf 0-1. C.: W. Z»rt-C. Hes 1-0; S. v.d. Sande-a. Hooijboer 0-1; ;M. Briefjes-R. Rommel 0-1; J. Kaandorp-P. Zart 0-1; M. Zuurbier-O. Dekker 1-0; D. Kerkhof -Y. Wiersma 1-0; J. Jonker-T. Könst afgebr. Met het stuk ,,Dag Slipperdag" hebben de Limmer Plankeniers weer een vrolijk stuk in huis gehaald, wat je noemt een blijspel vol verwarringen. Mar Hop, de regisseuze, had het zich niet gemakkelijk gemaakt omdat er nogal veel veranderingen in het decor zijn. Maar met de hulp van haar ,,staf" kwam het allemaal uitstekend voor elkaar. Het gezegde ,,Een slechte generale is een goede uitvoering", is nog steeds van kracht. Hadden sommigen de donder dag van de generale nog enige pro bleempjes, zaterdag liep alles vlot en ge noot het publiek met volle teugen. Het is ook een leuk stuk. Van drie echtpa ren, waarvan de huwelijken wel op een heel laag pitje staan, besluiten de man nen 's avonds alleen naar de kroeg te gaan. Onder invloed van de Franse cog nac besluiten ze om de huissleutels alle maal op tafel te gooien en iedereen moet er met de ogen dicht weer een oppak ken, gewoon partnerruil dus. Dat lijkt in eerste instantie allemaal erg leuk en spannend, maar ook hier lijkt buur- mans gras altijd groener, en gelukkig komen ze allemaal weer op hun eigen stekkie terug. Het stuk zag er verzorgd uit, vooral de bar ,,de zwarte kat" was leuk om naar te kijken. De medespelenden: René de Wit, Gerda Kuyper, Otto Bruschke, Ti- j ny Hes, Piet v.d. Steen, Stina Hof, Gertjan Vleugel, John Groot, Maryj Winder, Tiny Dekker, lieten zich van hun beste kant zien. Op donderdag 21 november (voor de i ouderen) en zaterdag 23 november (he- laas uitverkocht) worden de voorstel lingen in het parochiehuis gegeven. Alles met elkaar kan Mar Hop trots zijn op haar gezelschap. Het decor was gebouwd door Cor v.d. Steen, Piet v.d. Steen, Gertjan Vleugel, Gerard Broeders en René de Wit. De meubels waren beschikbaar gesteld door Peter Lute. Polderloop Akersloot. Zondag 24 nov.: vierde polder-trimloop, georganiseerd door handbalvereniging Meervogels '60. Start voor de 4 en 8 km: 10.30 uur; voor de 14 km: 10.35 uur. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in de kantine, Bosweg te Akersloot. Aldaar is ook de start en is douche- en kleedgelegenheid. Deze lopen tellen voor het trimboekje van de KNAU en 40+ veteranen, maar zijn ook uitermate geschikt voor de gewone trimmer. Mooie prijzen zijn beschikbaar. Inschrijfgeld tot 16 jaar: f. 1,50 met aandenken f. 2,50; inschrijfgeld ouderen: f. 2,50, met aandenken f. 3,50. Voor inlichtingen: 02513-10169.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 14