m Sport en spet opende Sint Nikolaas tip! GROENTE EN FRUIT Feestelijke uitvoering van Doves Algemene beschouwingen in Heiloo in De Beun Zuivelonderscheiding voor Jan Boerlage van De Deel Project vandalisme: 'Nu zaaien, later oogsten' Tien jaar Happy China Floor Zeeman, 25 jaar trouwe dienst De Werkstal: gezellige en creatieve onderneming De Verswinkel bij het station is de Vitaminebron ammm 'i 'Vancer etia ÉL eótiihfneer: W ffiö 6 groente en m fruit _j Touwtje springen kan op het schoolplein, in de gymzaal, maar ook op het podium van theater De Beun. Voorzitter Fons v. d. Hout van het Kaasbroederschap Nederland over handigt Jan Boerlage (rechts) de oorkonde. Enkele voorbeelden van wat er in De Werkstal zoal wordt gemaakt. HAPPY CHINA Twee van de prijswinnaars bij de wedstrijd in het kader van het pro ject vandalisme. Geef eens een leuk boekje cadeau, over groente- fruit en uitheemse produkten. En tevens hebben wij ook voor de Sint Nikolaas gro te sortering fruitmanden, v.a. f 15,- Bestel tijdig om teleurstelling te voorkomen. UITKIJKPOST 27 NOVEMBER 1985 \*nWink*liW Hitl'óm -'i ,y~,i Zaterdag 23 november, half twee 's middags. De zaal van De Beun is volledig bezet en ouders, familie en andere belangstellenden wachten vol spanning het begin van de jubileum uitvoering van gymnastiekvereniging Doves af. Na een korte inleiding door bestuurslid mevrouw Groot, zelf in een spotlicht, terwijl op het podium, een aantal leden met (electrische) kaarsjes voor de sfeer zorgden, kwam het programma op gang. Maar liefst twintig onderdelen waren vermeld in het programmaboekje en het gaat te ver deze allemaal te noemen. Zeker vermeldenswaard is de Indianendans, die werd uitgevoerd door bestuur en leiding. Een Zuid- amerikaanse dans, compleet met bij behorende tenues. Ook het onderdeel 'ouder en kind' was een succesnum mer. De jongste leden van de 60-ja- rige gymnastiekvereniging twijfel den af en toe wat het belangrijkste was: het ingestudeerde programma, hun ouders of de zaal vol met mensen. Leidsters Freya en Erica hadden wel een heel bijzonder nummer ingestu deerd. Clowntje gaat naar Oma' was een combinatie van mime en gym nastiek, compleet met schmink en clownspakken, waarnaar vol be langstelling werd gekeken. Het moge duidelijk zijn, dat Doves met haar voorstelling in de roos heeft geschoten. Wethouder Borsjes twij felde er in zijn korte toespraak niet aan dat Doves over tien jaar weer een jubileum zal vieren, het is echter aan te bevelen niet zo lang te wachten met een uitvoering. Gezien de re acties in de zaal en het enthousiasme op het podium kan met best ieder jaar een keer De Beun afhuren. EXAMENS BIJ ZWEMBAD LOOS Afgelopen zaterdag hebben 84 kandida ten afgezwommen voor de diploma's A, B en de diverse brevetten. Onder hen was de 4(!)-jarige Johan Stienstra, die afzwom voor het A-diploma. De rapporteur van de Nat. Raad Zwem diploma's, mevr. Camphuis, toonde zich zeer tevreden met de resultaten. Al le kandidaten zijn geslaagd! Diploma A: Carlieke te Beest, Helen Bos, Eelco Bra- keboer, Dennis van Dussen, Diana Duin, Bart de Geus, Rogier Haartman, Koen van der Heide, Rob Heijne, Je roen Heijne, Otto Kaandorp, Sin Han Ko, Bart Koopman, Jordy Kooijman, Carolien Lolkema, Onno Lolkema, Pa trick Meeldijk, Tom Oudshoorn, Pa trick Rotteveel, Matthijs Rusman, Ma- riska Schaap, Caroline Schenk, Toine Schimmel, David Sluis, Johan Stienstra, Jan Terluin, Rogier Thesing, Femke Tjeertes, Martijn Tros, Hannes Tukker, Paul van 't Veer, Katja Ver- bruggen, Reijer Verwer, Jeroen van der Wal, Jeroen Wiggermans, Gert Jan Zeeman, P. de Boer, mevr. Harmsen, de heer Kuijper. Diploma B: Susan Admiraal, Jeroen Bakker, Kristel Bolten, Mare Brink, Ivo Bronsveld, Chi Chung Cheung, Adriaan Dorenbos, Wouter Franken, Manon Hoogland, Sirtse Jansen, Krista Kabos, Bart Ko men, Jojanneke Morsch, Noortje van Nugteren, Frank Nijman, Madeion Schomaker, Lobke Schoorl, Femke Voskuil, Robert Weteling, Fanny Ter luin, John Beekhuijsen, R. Harmsen. Afstand 200 meter: Corien Schoof, Johnny Kaandorp, Ire ne Schoof, Saskia Glas, Robbert Kok, Karen Scholte, René v.d. Berg, Bart van Schie, Joris Verbruggen. Overlevingszwemmen brons: Linda Dekker, Renger Reijersen, Dirk Jan Vermeulen, Frank Wieffering. Medailles goud: Daphne Jongeneel, Ieske Schouten, Astrid Coesel, Mireille de Rooij, Mi- nouk Bartels, Monique Wijnbeek, •Lambert Meulemans, Chiela Alberts, Victor Alberts, Annet v. Hoorn. SPECULAASPOPPENAKTIE FORESTERS De gezellige Sinterklaastijd is er weer met vooral die lekkere speculaaspoppen van Foresters. Haast traditioneel komen de jeugdleden van Foresters u weer speculaaspoppen aanbieden voor slechts f. 2,50. U heeft een lekkernij in huis en u doet de jeugdafdeling van Foresters er een geweldig plezier mee. Juist in dit jubileumjaar van Foresters wil de jeugd commissie wat extra doen voor hun jeugd, en dat verdienen zij ook! Wij hopen, dat u hen niet teleurstelt. WFC-Foresters 3-6 Een grandioze uitslag in deze bekerwed strijd, vooral omdat echt niemand van dit had durven dromen. De gehele Foresters-ploeg, incluis de zeer tevreden trainer Piet Witte (ex- jeugdtrainer WFC), verdienen een dikke pluim voor hun prestatie tegen de toch gerespecteerde 2e klasser WFC. Onderschatting Wellicht, maar met technisch goed en snel voetbal werd WFC echt overklast Via Paul Pahren- horst (2x) en Martin de Vrée werd het uur de rust nog 3-1, en vlak na de rust verwachtte iedereen een stormloop van WFC, maar Foresters maakte weer de doelpunten op het juiste tijdstip. Via Run Agasi en een strafschop van Paul Farenhorst werd het zelfs 5-1. WFC wilde toch wat laten zien voor eigen publiek, en bereikte toch nog 5-2 en 5-3, maar toen was de koek ook helemaal op j Het werd door Martin de Vrée zelfs 6-3, en daarmee was de wedstrijd helemaal gespeeld. Hopelijk kan Foresters dezelfde motiva tie opbrengen tegen Meervogels a.s. zondag voor de belangrijke competitie wedstrijd. We zien u ook graag op de Egelshoek of in Akersloot. H.S.V. 3 - ZAALVOETBAL De zaalvoetbalvereniging H.S.V. heeft dit seizoen een bredere basis gekregen door een derde elftal in de zaal te brengen. Naast de succesvolle start van het twee de elftal van H.S.V., is ook dit nieuwe elftal voortvarend begonnen. Onder lei ding van coach Luc van Laar en gesteund door d'Oud Inn zijn deze van oorsprong veldvoetballers nog ongeslagen. Opmerkelijk daarbij te vermelden is dat deze overwinningenreeks tot nu toe gepaard gaat met geen enkele strafmaatregel! HSV voetbal iiow^ ri Zondag 1 december: HSV 1 - West Friesia 1 (14.00 uur) en HSV 2 - Purmersteyn 2 (11.00 uur). Beide wedstrijden op het HSV-sportpark aan de Bayershoffweg. De Terriërs Zondag 1 december: zaalhockey. Jongens Al en BI (resp. 17.15 en 15.00 uur) in sporthal 't Vennewater. Dames 1 (17.30 uur), sporthal Tetterode in Overveen. Parkloop Trias Zondag 1 december: prestatieloop voor het gehele gezin over 5 ol 10 km. btart 11.00 uur. Bij voltooien van de loop een fraaie herinnering. Inschrijven in de kan tine bij de sintelbaan aan het Maalwater. Kosten 2,50 t/m 14 jaar en J 3,50 voor ouderen. (Zonder herinnering 1,50.) Kleed- en douchegelegenheid aanwezig. Morgenmiddag om half drie begint de gemeenteraad van Heiloo aan haar langste vergadering van het jaar. De gemeentelijke begroting en het daarbij behorende beleid is morgenmiddag en -avond onderwerp van discussie, 's Middags zullen de zes fracties hun visie geven op de door het college aangeboden begroting. De beschouwingen hebben een extra tintje. Immers, volgend jaar worden weer gemeenteraadsverkie zingen gehouden en dus zal elke partij zoveel als mogelijk proberen haar visie te etaleren. Na het antwoord van het college volgt 's avonds de tweede ronde (20.30 uur). De beschouwingen worden afgerond op maandag 2 december, wanneer de raad om 20.00 uur zich opnieuw in de raadszaal van het gemeentehuis verza melt. Die avond staan ook andere zaken op de agenda. De belangrijkste daarvan is wel de aanleg van een kabeltelevisienet werk in Heiloo. Vorige week donderdag werd over dit onderwerp reeds gesproken in een ge combineerde vergadering van de commis sies Openbare Werken en Financiën. Toen bleek, dat geen der partijen tegen de aanleg, die eind '86 gerealiseerd moet zijn, zal stemmen. Wel is het nog onduidelijk of het gebied ten zuiden van de Zevenhuizerlaan bekabeld zal wor den. De kosten daarvan, een half miljoen gulden, zullen tot gevolg hebben dat de kosten per maand met een gulden omhoog gaan. In het collegevoorstel zijn de maandelijkse lasten bijna zeventien gulden. Met name CDA, Links Heiloo en wethouders Borsjes (PvdA) zijn er, vanuit een gevoel van solidariteit, voor stander van ook zuidelijk Heiloo te bekabelen. Het is afwachten of ook andere partijen daarvoor zullen stem men. De algemene beschouwingen op donder dag 28 november en maandag 2 decem ber zijn openbaar, oftewel, een ieder mag daarbij aanwezig zijn in de raads zaal. Wie ter voorbereiding de stukken wil inzien kan daarvoor terecht op de afdeling algemene zaken op het gemeen tehuis (tijdens kantooruren) en in de openbare bibliotheek (tijdens de ope ningsuren). BELLO IN PRENT Bijna dreigde het oude stoomtreintje tussen Bergen en Alkmaar, bekend on der de naam ,,Bello", een legende te worden. Velen van de oudere generatie hebben nog wel een vage indruk van de ze bekende Bello. Vooral in de zomer maanden werden duizenden toeristen met het stoomtreintje vanaf station Alkmaar naar Bergen aan Zee vervoerd om daar een dagje aan het strand te vertoeven. De belangstelling en de enthousiaste reakties van het publiek deed een aantal mensen besluiten een prent van Bello uit te geven. Eén oude litho van de kunste naar Joh. Wijland werd als uit gangspunt gebruikt. Door de Egmondse tekenaar Cees Broersen werd een aange paste versie op steen getekend. De litho graaf Bas Nouwens drukte op eigen handpers een beperkte oplage van deze sfeervolle Bello-prent. Nederlanders eten steeds meer kaas en het assortiment kazen wordt steeds gro ter. Daarom wordt van de kaaswinke lier steeds meer vakkennis, service en kwaliteit verwacht. Om die reden is het Kaasbroederschap Nederland opge richt. Op maandag 18 november j.l. zijn de eerste leden van dit gilde van kaas specialisten geïnstalleerd. Tot hen behoort ook Jan Boerlage van ,,De Deel". Hij kreeg een oorkonde uit gereikt als bewijs van zijn toetreding tot het illustere gezelschap. De installatie werd opgeluisterd door kaasspecialisten uit België en Frankrijk die al langer een dergelijk broederschap kennen. In totaal zijn na een strenge selektie 18 eigenaren van kaasspeciaalzaken tot lid gekozen. Zij moeten minstens vijf jaar ervaring hebben. In hun zaak moet het komplete assortiment Nederlandse kaas gevoerd worden, zowel boeren- als far briekskaas, en daarnaast een ruim as sortiment buitenlandse kaas. Dat be tekent circa 60 Nederlandse en meer dan 100 buitenlandse kaassoorten. De pre sentatie, de kwaliteit en de voorlichting moeten aan de hoogste eisen voldoen. De leden van het Kaasbroederschap Ne derland willen door uitwisseling van kennis en ideeën hun vakmanschap ver der verhogen, zodat zij de consument nog beter kunnen bedienen. Daarom is het deze week feest in ,,De Deel"'. is SCHOEN ZETTEN BIJ JAMIN Voor kleuters heeft Sinterklaas dit jaar een bijzondere verrassing in pet to want hij heeft met alle winkels van Jamin de volgende afspraak gemaakt: Op zaterdag 30 november kunnen alle kleuters (tot 6 jaar) hun schoen zetten in één van de Jamin-winkels. Op maandag 2 december, v.a. 13.00 uur, kunnen ze hun schoen, die onze goedheiligman intussen met een leuke Sinterklaasattentie heeft gevuld, weer ophalen. Jamin vindt men in 't Loo. Chinees eten blijft bij ons Hollanders altijd nog een favoriet gerecht. Of we het nu meenemen of in het restaurant op eten, wij blijven onze nasi en bami trouw. Nu heeft Happy China in 't Hoekstuk vanwege haar eerste kroonjaar natuur lijk iets bijzonders op het menu staan. Bovendien krijgt u in de periode van 2 t/m 15 december een korting van 10% Nieuw op de kaart is de baby pangan malay, een scherp, maar heerlijk hoofd gerecht. En wat dacht u van tja kam cha fan een gebakken rijst met kipvlees en verschillende groenten of van kipvleugel tjes met pikante oestersaus, dat is een echte Chinese specialiteit. Bij wie zou bij CHINEES INDISCH A <Wxy°*- M\ïM het lezen hiervan niet het water in de mond lopen Bovendien is Happy China een heel gezellig restaurant waar u met de hele familie echt een avondje uit bent. Happy China, gefeliciteerd Morgen is het precies 25 jaar geleden ËjJ dat Floor Zeeman in dienst trad bij ga- ig| rage Zander. Geboren in Medemblik, ||||r..:. kwam de heer Zeeman op 8-jarige leef- N tijd naar Heiloo. Zeeman is begonnen als verwar mingsmonteur om daarna over te stap pen naar een groot garagebedrijf, maar dat beviel niet zo goed omdat er hele maal geen kontakt met de mensen was. Toen kwam er een plaats vrij bij garage Zander en daar werd naar gesollici teerd. Het bedrijf stond toen nog onder leiding van de heer Zander Sr. De eerste dag was er gebak bij de koffie. ,,Dat is nog eens een leuk binnenkomertje," dacht Floor Zeeman, maar dat was een vergissing, want het bleek dat de heer Zander jarig was. Maar de sfeer was goed en je had hier een goed kontakt met de klanten. Maar omgekeerd is Floor Zeeman ook bij de klanten graag gezien, een monteur die echt van alle markten thuis is en alle voorkomende werkzaamheden doet. Morgen, donderdag 28 november, is er gelegenheid van 17.00 tot 20.00 uur, aan de Holleweg 68, de jubilaris te feli citeren met zijn 25-jarig jubileum. Ongeveer vier jaar geleden kwamen vier vriendinnen eenmaal in de week bij elkaar om lekker te knutselen. Na enige tijd kwamen zij op het idee om een gedeelte van een oude stal, die bij één van de dames voor het huis stond, op te knappen en er een gezellige ruimte van te maken, waar ze nu hun hobby naar hartelust kunnen beoefenen. Men kan er onder andere kleding naar eigen keus laten maken, dus als u een rok heeft, waar u een leuke bijpassende blouse bij wilt hebben, ga dan even langs bij de dames. Er wordt vooral gewerkt met zuivere zijde, die de dames zelf inkopen, waarna zij de zijde verf en naar de keuze van de opdrachtgever. Ook worden er schitte rende lampekappen gemaakt, die u kunt aanpassen aan het interieur. Verder kunt u ook uw oude, kralen ketting, die stuk is of veranderd moet worden, bij de dames langs brengen, maar als u zelf erg handig bent, mag u dat ook doen in de "Werkstal". Door één van de dames worden schitte rende aquarellen gemaakt. Ook is er de mogelijkheid om een expositie te houden dus als u interesse heeft, kom dan even langs bij de "Werkstal", gelegen aan de Oosterzijweg 4 in Heiloo. De openingstij den zijn: woensdag van 10.00-17.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. GESLAAGD Onze plaatsgenote Milderd de Visser is de afgelopen week geslaagd voor het artsenexamen aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. Proficiat! GESLAAGD Op de door de Associatie SMK afgeno men examens te Alkmaar en Amster dam slaagden voor het praktijkdiploma machineschrijven de dames P. Balm (Heiloo), C. Bruin (Limmen), K. Croes, S. van Dijk, 1. Dijkshoorn (Heiloo), C. Gleijsteen (Alkmaar), G. Grols (Hei loo), P. de Heer (Alkmaar), E. Jaarsma (Koedijk), C. Nijdam, M. Poot (Hei loo), E. Voskamp (Bergen), J. Witte brood (Alkmaar) en S. Wolffers. Het diploma stenografie werd behaald door de dames M. Kleverlaan en D. Verhage-de Pee. Zij werden allen opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. Woensdag 20 nov. reikte burgemees ter Glijnis de prijzen uit aan de kinderen die gewonnen hadden, individueel of met hun school, met een wedstrijd over het onderwerp vandalisme. Waarom een wedstrijd over vandalis me en waarom met kinderen van basis school Zij zijn toch niet de grote vandalen Nee, dan zijn ze nog braaf, maar als ze ouder worden komen ze wel in de verleiding om dingen te doen die niet goed zijn. Dan is het juist de bedoeling dat de kinderen eerst naden ken voor ze wat gaan vernielen. Met andere woorden "nu zaaien, later oogs ten". Maar waarom komt juist de gemeente op het idee om dit te organiseren Onlangs verklaarde de minister van Justitie nog "De ouders zijn primair verantwoordelijk voor hun kinderen". De gemeente echter weet, dat dit moei lijk is en daarom willen zij graag helpen vooral omdat de meeste dingen, die vernield worden, eigendom zijn van de gemeente. Nu hoopt men met dit project dat de kinderen eerst goed nadenken voor zij iets gaan vernielen. Ook de scholen hebben dit ingezien, evenals de politie, dit in samenwerking met het bestuur van de bibliotheek en een aantal vrijwilligers. Natuurlijk werden deze mensen in (Je bloemetjes gezet als dank voor hun grote inzet die zij getoond hebben voor cjit project. De jury had de moeilijke taak om de beste werkstukken te kiezen uit de vele inzendingen. Men besloot daarom om alles in verschil lende groepen in te delen. Uitslagen: Categorie groepswerk: le Radboud- school, 2e Hofdijkschool groep 8, 3e De Zeskant. Categorie puzzels en tekeningen: le St. Benediktusschool2e Cl. Willibrord- school, 2e Inge Westers en Katja de Wit, en Barbara Kuiper. Individueel: meisjes le Stevanie Stelten van de Hasebroekschool. 2e Mira de Groot van de Nieuwe Hoeve. Jongens: le Victor met een striptekening over vandalisme. 2e Niels Vogel van de Nieuwe Hoeve. Voor uw beter verzorgde SALADES: De Deel, Win kelhof 't Loo 38, Heiloo. Te koop: OUDE MEST. Vennewatersw. 24, Hei loo, tel. 331577. Een waardevolle herinnering aan een historisch monument, dat weer spring levend is (tussen Hoorn en Medemblik in de zomermaanden). Om in het bezit te komen van een litho kunt U kontakt opnemen met: Rik Bies- haar (tel. 02208-13347), of Otto Nou wens (tel. 072-117103). De prijs van de prent bedraagt 37,50. GESLAAGD Michel Kemper uit Heiloo door stond met succes het doctoraal exa men natuurkunbde (medische fysi ca), afgenomen op de Vrije Univer siteit in Amsterdam. Onze geluk wensen. CLARINS: natuurlijk twee flesjes Als er op het gebied van de huidverzor ging de laatste jaren nieuws is gemaakt, dan betreft het vooral produkten die de funktie van de huid kunnen verbeteren en stimuleren. Clarins komt wel met een zeer revoluti onaire formule: het „Double Sérum Multi-Régénérant". Om de konditie van de huid, die afhangt van funkties als regeneratie, voeding, vochthuishou ding, ademhaling en bescherming, te kunnen waarborgen is een maximale concentratie van doeltreffende werkstoffen nodig. Maar omdat het technisch scheikundig onmogelijk blijkt te zijn om de meest optimale werkstof fen in één crème te combineren, vond Clarins de oplossing in twee flesjes: een ,,Lipo-Sérum", om de olie-achtige fase van de huid aan te vullen en een „Hydro-Sérum" om de waterachtige fase op peil te houden. Samen vormen deze produkten, die maar liefst 17 werkstoffen bevatten, een sterk regene rerende film op de huid. Gelijke hoe veelheden druppels worden in de hand palmen vermengd en verwarmd en daar na op de huid van gezicht en hals aange bracht, een kwartier vóór de gebruike lijke nachtcrème. De huid neemt dan precies datgene op waar hij behoefte aan heeft en zal er na deze kuur van 30 dagen beduidend beter uitzien. Het Double Sérum is te koop bij me vrouw Geul-Blom, tel. 072-337141. De Vers Winkel STATIONSWEG 111 - HEILOO TELEFOON 072-337507

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 12