Wat doet u met een Visitors-card? VISITORS international Oud papier acties in Heiloo Bijzóndere acties ieenementenapenda Brutale stroperij in het Maalwater te Heiloo verbouwingsuitverkoop r keeman heiloo 09 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN STAATSLOTERIJ GROOTSE W) Aan- en verkoop onroerend goed Hypotheken Financieringen Verzekeringen Taxaties Pensioenen Lijfrentes De Aalsmeerse Bloemenhal tot 50% korting! VISITORS Zaterdag komt Sinterklaas naar Heiloo A. G. v. d. Nagel Hoog en Laag is flink opgeknapt ÈY 50e JAARGANG NO. 47 - 27 NOVEMBER 1985 Een goede raad, aan Sinterklaas. Ga eerst even langs de Aalsmeerse Bloemenhal, daar hebben ze een enorme collectie 1ste keus bloeiende groene planten, Aardewerk, Plantenbakjes e.d. Dit alles voor betaalbare prijzen. Een goed idee voor Sinterklaas, geef een Cadeaubon. international 1185 01031 4050 De volgende lotenverkoop begint maandag 2 december op al onze bekende merken Winkelhof 't Loo - Heiloo - Tel. 072 - 33 01 38 mm Zeeweg 25 - Postbus 167 1850 AD Heiloo Telefoon 072-334719 De Openbare Bibliotheek is GESLOTEN van ,25 t/m 30 november Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) uw adres: Halverwege de Zevenhuizerlaan nr. 54, Heiloo. Vrijdagavond koopavond. Visitors International in een consumen tenvereniging die zich inzet voor korting voor de klant door omzetstijging van de winkelier. Dit klinkt u misschien wat vreemd in de oren maar we zullen u uitleggen hoe dat kan. De visitorscard geeft u bij aankoop van een breed assortiment goederen en diensten een interessante korting die kan variëren van tien tot veertig procent. Dit kan gaan van de bloemist, de kapper, de aanschaf van meubilair tot aan een gezellig etentje buitenshuis. De winkelier ziet hier door een groeiende klantenkringen ontstaan, hij moet dan wel een deel van zijn winst afstaan, maar door het groeiende aantal klanten gaat de omzet toch omhoog. Daar wij Hollan ders toch altijd een beetje ,,kat uit de boomkijkerig" zijn, geeft visitors Inter national ons de gelegenheid eerst eens te kijken of het nu echt wel werkt. Vanaf 4 december a.s. tot 1 januari 1986 kunt u bij elke winkelier, die een sticker op zijn raam heeft van Visitors Interna tional (deze is blauw met wit) GRATIS sen visitorscard afhalen. Zonder enige verplichting deze te verlengen. Verlengt u dit, dan betaalt u slechts f. 52,-- voor 1 jaar en daarvoor vervalt het inschrijfgeld van f. 50,-. Wie nu iets gekocht heeft met een visitorscard krijgt een stempel van de winkelier. Wie in een periode van 8 weken de meeste stempels heeft, krijgt een bedrag van f. 300,--, de tweede f. 200,--, de derde f. 100,-- en er wordt nog eens 8 maal f. 50,-- uitgekeerd. Elke maand krijgt u een blaadje in de bus met daarin alle zaken die bij Visitors International zijn aangesloten. De vere niging beperkt zich niet alleen tot Heiloo maar ook tot de omliggende plaatsen. U kunt de visitorscard trouwens door heel Nederland, België, Frankrijk en sinds kort ook Spanje gebruiken. Wie nu na 1 januari nog niet definitief lid wil worden, kan een proefkaart tot en met mei 1986 voor slechts f. 25,-- krijgen. U kunt stellen, dat u gemiddeld op de gekochte artikelen een korting van 19% krijgt, op het ene artikel wat meer dan op het andere. De zaken die tot nu toe aangesloten zijn in Heiloo zijn. Henk Scholten, de Uitkijkpost, Deco Home, Snackbar 't Hoekstuk, de boekhandel in 't Hoekstuk Italiaans restaurant Lorenzo, Silhouet, Hal 't Zevenhuizen, J.R. Mode en Wim de Boer. Maar ook in Castricum, Alkmaar (70) Egmond (28) en Amster dam. (800). In totaal kunt u in Neder land in zo'n 3000 bedrijven terecht met uw visitorscard en dit aantal groeit nog steeds. Visitors International heeft ook een eigen reisburo, dit loopt via Parijs maar u kunt een catalogus aanvragen bij Visitors International Amsterdam. Dat het systeem goed werkt mag blijken dat als u na 1 jaar uw lidmaatschapsgeld niet hebt terug verdiend u uw geld terug krijgt. Er verschijnen in dit blad regelmatig advertenties die u op de hoogte houden van de gang van zaken. Profiteer de komende maand dus maar van de gratis kaart. m Aan dit embleem kan men de zaken herkenneny waar u met een Visitors International-kaart terecht kunt. PR0H0TI0NCARD NL 03/86 TMM CAM) MUST M MONCO AMD DATED AMD MOT TMAMSECAASC* Zo ziet het pasje er uit. Visitors International- Visitors International valt onder SMO (Sales marketing Organisation) dat on der de heer Schmitz resorteert. Daar de zaken zich sterk uitbreiden zoekt de heer Schmitz, direkteur van het bedrijf, nog mensen die hem willen helpen. Ze moeten beslist boven de dertig zijn en over goede menselijke en zakelijke kontakten beschikken. Het is wel op free-lance basis. Wie belangstel ling heeft hem kan schrijven naar de heer Schmitz, Voorstraat 19, 1931 AM in Egmond aan Zee. Een weekje later weliswaar dan vorig jaar het geval was, maar aanstaande zaterdag is het zover Sint Nicolaas komt dan naar Heiloo met een klein peloton zwarte pieten. In optocht trekt de goedheiligman door het dorp. De tocht begint bij huize Overkerck aan de Westerweg, tussen 11.00 en 11.15 uur. De route is als volgt: Langs Overkerck via Hoog en Laag naar de Westerweg, Stationsweg, Heerenweg, Laarmanstraat, Kennemerstraatweg (o- versteken), Frederica's Hof, -Van de Feen de Lilleweg, bejaardenhuis De Loet, Dokterslaan, Kennemerstraatweg (oversteken), Raadhuis. Bij het raadhuis zal burgemeester Glij- nis Sint Nicolaas officieel welkom heten in Heiloo. Na de nodige liedjes trekt de Sint zich vervolgens terug in het gemeen tehuis, waarna aan de kinderen, opzij van het gemeentehuis, een presentje ontvangen. Aan de intocht van Sint Nicolaas zullen de volgende verenigingen hun medewer king verlenen: Fanfare- en showband Trompetterkorps Heiloo, Caecilia, Eensgezindheid, Ponyclub Heiloo en Omstreken, Tamboer- en Majoretten- korps Nijenburg en de Victoriegroep van Scouting Heiloo. De Sint arriveert om ongeveer kwart voor twaalf bij het gemeentehuis, 's Middags zal hij een bezoek brengen aan de wijken Plan Oost, Termijen en Vredenburg. Geef 's voor Diabetes De kollekte van het Diabetes Fonds Nederland, van 11 tot en met 17 november, heeft in Heiloo ruim 8000 gulden opgebracht, 1500 gulden meer dan in '84. Kol- lektanten en natuurlijk de mensen, die een gift deden, hartelijk dank. Heeft U geen kollektant aan de deur gehad en wilt U alsnog een gift doen? Dat kan via het gironummer 5766 t.n.v. Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. De op brengst van de kollekte wordt gebruikt voor onderzoek op het gebied van suikerziekte. KOOK oV Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: WLeer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Expositie in de Zevensprong Tot en met zondag 1 december kan men in De Zevensprong, hoek Ewisweg/Het Zevenhuizen, aquarellen, pastels en gouaches bekijken van Adri de Zwaan uit Akersloot. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00-12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. Op zondag is de expositie, waar men ook prachtige droogbloem boeketten van de heer Wagenaar uit Heiloo kan zien, van 10.00—17.00 uur geopend. COC bijeenkomst Maandag 2 december: de vrouwengroep van de NVIH/COC start een reeks bij eenkomsten voor vrouwen, die al geruime tijd bewust zijn van een bewust leven met hun lesbisch zijn. De avonden beginnen om 20.15 uur en worden gehouden in het Hof van Sonoy, Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar. Noordhollands Jongenskoor Zaterdag 30 november: concert van het Noordhollands Jongenskoor uit Alkmaar in samenwerking met de Nationale Brassband uit Amsterdam. Op het programma staan werken van Bach, Handel, Dvorak, Fauré, Puccini, Britten en Willcocks. Plaats: Allemanskerk, Oudkarspel. Aanvang 20.00 uur. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TELEFOON 072-332447 Op een ongelooflijk brutale wijze is vorige week maandag (18 november) met behulp van een groot net de vijver in het recreatiepark bij het gemaal aan het Maalwater leeggevist. De buit bedroeg circa 500 kilo vis. Grote snoeken, snoekbaars, karper en wat zeelt werden onder het toeziend oog van tientallen toeschouwers door de stropers uit het water gehaald en in viskisten geladen. De handelswaarde, die deze vis moet hebben opge bracht, bedraagt ruim 6000 gulden. Donderdag 28 november. Vondelschool (onderbouw), Slimpad 16. Tussen 8.00 en 16.00 uur. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 30 november. Zwem- en Poloclub "De Spetters", parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00 en 12.00 uur. Atletiekvereniging "Trias", kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Vrydag tot en met maandag. Hockeyvereniging "De Terriers", kantine op sportveldencomplex Het Vennewater, elke zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Maandag 2 december. Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Maandag tot en met vrijdag. Freinetschool, Het Malevoort 9, tijdens schooluren. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens schooluren. Geen papier bij de container plaatsen, tijdens vakanties en weekenden. Muziekvereniging "Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo. Container bij clubgebouw hoek Kerkelaar/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: tel. 333760. Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. In de Uitkijkpost van vorige week is verslag gedaan van het uitzetten van zeelt door D.V.W. Nü ziet de gedupeer de hengelsportvereniging D.V.W. zich geplaatst voor een enorm gat dat gesla gen is in de visstand. Ingewijde henge laars wisten dat hier een goede visstand aanwezig was. Kennelijk hebben de stropers dit ook geweten. Ze kwamen met een bestelbus en een aanhanger met een bootje. In totaal hebben ze 3 trekken gedaan met hun net, een zgn. zegen. Een, zegen is een lang net, variërend van enkele tientallen tot honderden meters. De bo- venlijn van de zegen blijft door middel van drijvers aan de wateroppervlakte. De onderlijn is verzwaard met loden ge wichten en sleept over de bodem. In het midden van het net zit een uitstulping of zak, waar de vis in terecht komt bij het binnenhalen. Met behulp van een bootje wordt de ze gen vanaf de oever uitgevaren, waarbij één eind aan de kant blijft. Het andere einde wordt daarna in een wijde boog teruggevaren. Beide einden worden dan bij elkaar gebracht en het inhalen kan beginnen. Ontsnappen van de vis is nau welijks mogelijk. Niet onbegrijpelijk De omstanders die getuigen waren, ver keerden in de veronderstelling dat het hier om een legitieme aktie ging. Niet geheel onbegrijpelijk, als men weet dat hengelsportverenigingen soms gebruik maken van de diensten van een beroeps visser om regulerend te vissen. Bijvoor beeld als er een overbestand is aan bra sem. Ook wordt de visserij met de zegen wel gedaan om te bepalen wat er aan vis in het water zit en hoe het is gesteld met de kwaliteit ervan. De vis wordt direkt daarna dan weer teruggezet. Op een vraag van één der omstanders, waar ze wel mee bezig waren, werd door de stropers geantwoord, dat ze boel wat kwamen „uitdunnen". Wel, dat is dan grondig gedaan. Helaas is door nie mand direkt de politie gewaarschuwd. Pas nadat enkele getuigen het bestuur van D.V.W. in kennis stelden van het gebeurde, is er door het bestuur aangif te gedaan bij de politie. Hoewel er meerdere getuigen waren, is het nog onduidelijk wie deze lui waren of waar ze vandaan kwamen. Misschien komen er naar aanleiding van dit ver slag meer concrete aanwijzingen, die tot aanhouding van de stropers kan leiden. Informeert U alstublieft de politie of de voorzitter van D.V.W., de heer Koele- may, telefoon 333991. Visstand beheer Hengelaars van D.V.W. let op uw zaak. Dit gebeuren onderstreept weer eens dat visstandbeheer geen eenvoudige zaak is. De opbouw van de visstand in dit water is voor jaren teniet gedaan. Meldt onre gelmatigheden als deze onmiddellijk aan de politie. Het vissen met welk net dan ook is verboden! Hoewel de vis er niet mee terugkomt, zal het bestuur van D.V.W. niet nalaten een schadeclaim in te dienen. De daders moeten dan echter wel bekend worden! BONT Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier L id Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 KERSTCOMITE NOG STEEDS AKTIEF Veel mensen denken dat, nu er geen kerstbijeenkomst meer is op eerste Kerstdag in de Willibrordus Stichting, het kerstcomité niets meer te. doen heeft. Niets is minder waar, de kerstviering was één van de onderdelen van de vele aktiviteiten waar het comité zich voor inzet. Nu zijn er nog de kerstpakketten die bedoeld zijn voor hen die daar be hoefte aan hebben. Pakketten die er voor zorgen dat er met de Kerst iets ex tra's in huis is, wat er anders niet zou komen. Denkt U nu niet dat het kerstcomité zelf maar een willekeurige lijst samenstelt, maar de adressen komen van kerkelijke en sociale instanties die vinden dat deze mensen wat extra's nodig hebben. Op de 2e plaats zorgt het comité er voor dat langdurig zieken een fruitattentie krij gen en ten 3e is er dan nog de bloemen- nattentie, voor mensen voor wie het goed is te ervaren, dat er aan ze gedacht wordt. Zo ziet U dat het alleszins de moeite waard is deze kollekte nog van ganser harte te steunen. fw V I Van Os Mode Hf li i x - If 'X Nu de laatste huisjes hun opknapbeurt krijgen, willen we even kwijt, hoe dankbaar we zijn voor het vele, dat er aan gedaan is: Isolatie door thermopane dubbelglas, spouwmuur- en zolderisolatie. Kunststof raamkozijnen, een dakraam en een vliezo-zoldertrap. Het aanbrengen van gipsplatenplafonds, het betegelen van de douche-ruimte-, nieuwe wastafel en douchegarnituur, het betegelen van de toiletruimte en er in nieuw toilet met waterbesparing. Een nieuwe keukeninventaris en tegels, een nieuwe aan- en afvoer t.b.v. de wasmachine. Waar nodig: nieuw behang, geschoonde dakpannen, nieuwe goten. Vernieuwing van de elektrische bedra ding en gasleiding. Dan wordt er nog gewerkt aan een nieuwe riolering. Ach ter onze huisjes komt een nieuw tegelpad en een mooie afscheiding tussen de woningen. De gemeente gaat daarnaa nog een mooi plantsoenen aanleggen. Het geheel is dan een paradijsje. Een geweldig werk is er verricht, al bracht het ook wel voor de bewoners ongemakken, moeilijkheden en soms teleurstelling mee. Maar als je ziet, hoe de huisjes geworden zijn, ben je dat spoedig vergeten. Hartelijk, heel hartelijk dank aan: Het bestuur van St. Willibrordus, die bovendien nog voor ons heeft bereikt dat we van de provinciale directie Volkshuis vesting een bedrag van f. 960,- ineens UW Ouderen: wat heb ik daarmee te maken? Veel! Steeds meer wordt er op ons een beroep gedaan. Veel alleenstaande bejaarden en gehandicapten vragen om vriend schappelijk kontakt via de Unie van Vrijwilligers. Wat houdt vriendschap pelijk kontakt voor deze mensen in: iedereen wil op zijn tijd wel eens uit of zomaar een praatje maken; iedereen heeft behoefte aan een vrien delijk woord, een beetje hulp. Daar kunnen wij mee helpen en mede door deze hulp, kunnen bejaarden en gehandicapten misschien langer in hun eigen omgeving blijven. Daarom vragen wij U: „Heeft U nog wat tijd over, of heeft U vrienden of vriendinnen, die iets. van hun vrije tijd voor die medemensen in ons dorp willen geven?" Belt U ons dan a.u.b.! Het zou toch erg zijn als wij hen teleur moeten stellen? De telefoonnummers van het werkob- jekt „Vriendschappelijk kontakt" zijn: mevr. W. Lampe, tel. 330895; mevr. M. Scholte, tel. 337641. SINT BLIJFT OP DE KLEINTJES LETTEN Sint Nicolaas vindt het leuk om alle kin deren uit Heiloo weer eens de gelegen heid te geven om hun schoentje te zetten. Vrijdag 29 november tussen 16.00 en 18.00 uur zijn zij van harte welkom bij Albert Heijn in de Winkelhof 't Loo. Zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur zor gen 2 pieterbazen er voor dat ieder kind zijn eigen schoentje weer gevuld en wel terugkrijgt. Vier bewoners van de geheel gere noveerde huisjes op het Hoog en Laag willen best even poseren: geen mens hoeft zich voor zo 'n onderko men te schamen. kregen in het kader van de verhuis- en herindelingskosten De bekwame architect J. Overtoom, die het ontworpen heeft. De medewerkers en van de deskundige uitvoerder H. Bleeker van bouwbedrijf Tromp, die zo kameraadschappelijk omgaat met ieder van hen en die zich ook helemaal inzet voor de bewoners, die met al hun problemen altijd bij hem terecht konden en die hij altijd even vriendelijk hielp. De dames, die in opdracht van „Willibrordus" de huisjes piekfijn schoon opleverden. De wijkvertegenwoordigers van de bewonerskommissie, die geheel belange loos elke zaterdag zich beschikbaar stelden om degenen, die geen hulp hadden, te helpen met het in- en uitsjouwen van de inventaris in de container. Het ophangen van lampen en andere karweitjes. Een van hen; Jan de Groot, is bijna elke dag op Hoog en Laag te vinden om iedereen met raad en daad bij te staan. Fantastisch Nog maals heel veel dank en we hopen dat u allen nog lang getuige mag zijn van het geluk van dankbare bewoners van Hoog en Laag. SINTERKLAAS-FEEST IN HET HOEKSTUK Woensdag 4 december wordt om drie; uur 's middags een speciale Sint Nico- laasvoorstelling gegeven door poppen theater Poppedijn in winkelcentrum Het Hoekstuk. Een groep zwarte pieten zal aan de aanwezige kinderen een leuke verrassing uitdelen. AANDUIDING POLITIEKE GROEPERINGEN Bij een verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan een politieke groepe ring telkens verzoeken voor die verkie zing haar naam, een aanduiding daar van of beide in te schrijven in een re gister dat door het Centraal Stembureau wordt aangelegd. Het verzoek moet schriftelijk worden gedaan bij het Cen traal Stembureau in de periode van 10 december tot en met 24 december 1985. Formulieren zijn te verkrijgen bij de af deling Bevolking, gemeentehuis. Op 7 januari 1986 zal het Centraal Stembureau beslissen over de ingedien de verzoeken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1