SpêïtenSms Verenigingsnieuws Amnesty International en De Buk presenteren: „Een gebaar voor Amnesty k 4 4 4 4 •u Vrijdag 29 november: film 1 fa Zondag 1 december: een klein gebaar Zaterdag 30 november: muziek y*\ i tSB Alle entreegelden worden gestort in de kas van Amnesty International. sportpark UITKIJKPOST 27 NOVEMBER 1985 In veel landen gebeuren de meest verschrikkelijke dingen. Neem Zuid-Afrika, waar een blanke minderheid de zwarte meerderheid on derdrukt. Of neem veel Zuid-Amerikaanse landen, waar militaire re gimes hun tegenstanders laten oppakken en verdwijnen. De rechten èvan de mens, zoals die zijn vastgelegd in de Verklaring van de Rech ten van de Mens (in 1948 vastgesteld door de Verenigde Naties), wor- den wereldwijd met voeten getreden. Een organisatie, die probeert daarin verbetering te brengen, is Amnesty In ternational. Een over de hele aardbol verspreide organisatie, die via eigen on derzoek en daarop volgende akties probeert de situatie rondom politieke ge vangenen te verbeteren. Een organisatie ook, die tegenstander is van de doodstraf. Ook in Heiloo is een afdeling van Amnesty International. In het recente ver leden trad de afdeling naar buiten met aktiviteiten, zoals de expositie, die in de Witte Kerk werd gehouden. Komend weekend, 29 en 30 november en 1 december, laat Amnesty zich in Heiloo weer horen. Ditmaal in samen werking met jongerenvereniging De Buk. Met als leidraad de nieuwe cam pagne van Amnesty International, „Toekomst achter Tralies", wordt ,,Een klein gebaar voor Amnesty" gehouden in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg. „Toekomst achter Tralies" heeft een tweetal doelen. Ten eerste bekendheid geven aan het feit dat in veel landen jongeren slachtoffer zijn van schen dingen van mensenrechten. En ten tweede werken aan de vrijlating van negen individuele gevallen uit evenzoveel landen. De aktie ondersteunen kan door een affiche te kopen en dit op een goed zichtbare plaats op te hangen, door voorbedrukte kaarten te kopen en te versturen, door de button „Toekomst achter Tralies" te kopen en daarmee rond te lopen, door lid te worden van Amnesty International, door de krant „Toekomst achter Tralies" te lezen. Voor deze ondersteunende aktiviteiten kan men terecht op de stand, die ge durende het Amnesty-weekend in het Bruno-gebouw is opgesteld. Maar er gebeurt veel meer: Missing Missing, is een film van regisseur Costa-Gravas met in de hoofdrollen Jack Lemmon en Sissy Spacek. De inhoud van de film in het kort: schrijver- cineast Charles Horman verblijft met zijn vrouw Berth ergens in een Latijns amerikaans land. Juist in die periode heeft er een staatsgreep plaats. Bij toe val komt Charles te weten dat er bij de voorbereidingen van deze coup Ame rikaanse soldaten betrokken waren. Kort daarna is hij spoorloos verdwenen. Zijn vader, Ed Horman, komt over uit New York om samen met Berth naar zijn vermiste zoon te zoeken. Gedurende hun onderzoek krijgen ze de indruk dat Charles is gearresteerd met medeweten van de Amerikaanse ambassade. Informele kontakten bevestigen deze vermoedens en maken tevens duidelijk dat Charles Horman is vermoord. Terug in Amerika dient Ed een aanklacht in tegen regeringsfunktionarissen wegens medeplichtigheid aan moord. Enkele jaren later wordt de aanklacht geseponeerd omdat de hele zaak scha delijk wordt bevonden voor het landsbelang. De keuze voor deze film, die vaker wordt gebruikt bij Amnesty-aktiviteiten, is gebaseerd op het feit dat deze handelt over een probleem, waarmee Am nesty veelvuldig wordt geconfronteerd bij de werkzaamheden in bijvoor beeld Zuidamerikaanse landen. De film laat in feite precies zien hoe het niet moet en mag. Aanvang: 20.30 uur. Entreeprijs: leden/CJP-houders 4,—; ande ren 5,—. TAFELTENNISVERENIGING ROZING De jongste jeugd gaat na een wat moei zame competitie-start steeds beter draaien. Maar liefst drie keer moest het tweede pupillenteam afgelopen week achter de tafel aantreden. Evenzovele keren werd de tegenstander met lege handen naar huis gestuurd. Ronald, Ramses, Ingrid, Rob en Guido hebben hierdoor nu een keurige derde plaats in hun poule bereikt. Bij de senioren lijkt Rozing 3 haar slag geslagen te hebben. Naaste concurrent voor de titel, Sova, werd gedecideerd met 7-3 opzij gezet. Met nog twee wedstrijden te gaan lijkt de voorsprong van drie punten voor de achtervolgers onoverbrugbaar. HEILOOER BRIDGECLUB Henk Pal Alkmaars Tenoren Offensief Het ATO is voortgekomen uit de workshop voor jazz en geïmprovi seerde muziek in Alkmaar. Tijdens een optreden van het workshop- orkest werd de definitieve aanzet ge geven. Inmiddels mag men het ATO een volwassen groep noemen. Vijf tenorsaxofonisten en drie ritme muzikanten, onder leiding van Frank Rojer, spelen muziek, die het midden houdt tussen moderne ge- improviseerde muziek en jazz. Door de bijzondere arrangementen kan het offensief bulderen als een or kaan of lyrisch orgel-geluid ten ge hore brengen. Olivers Army, die ondanks drukke werkzaamheden van elk der leden geheel belangeloos meewerkt. Er werd geoefend op nummers van El- vis Costello, Squeeze en Willy de Ville. Daarnaast staat wat eigen ma teriaal op het programma. Als zanger is Paul Freid (ooit Dou ble Use) gevonden, geassisteerd door gitarist Dirk van der Mey. Drums en bas worden respektievelijk bespeeld door Ruud van der Klooster en Wout Folmer (zaten samen met Paul in Double Use). Voor toetsen en saxofoon werd Victor Posch gevon den, die ook met het Tenoren Offen sief meespeelt. Juke Joint De muziek-special voor Amnesty In ternational wordt besloten door Juke Joint. Een Amsterdamse vijf mansband, die muziek speelt uit de 40er, 50'er en 60'er jaren. Rock and roll en blues mag men van hen ver wachten. Zij brengen daarvoor het volgende instrumentarium mee naar het Bruno-gebouw: gitaar, basgi taar, drums, piano en mondharmo nica. Met daarbij natuurlijk de nodi ge portie zangwerk. Egmonds Klank Obsessie Egmonds Klank Obsessie bestaat uit muzikanten uit de Egmonden, die ter bevordering van de popmuziek in hun gemeente hun krachten hebben gebundeld. Het gevolg van deze sa menwerking is onder andere de uit gifte van cassettes. Ter gelegenheid van het Amnesty-weekend in Heiloo zijn de leden van EKO bij elkaar gaan zitten en hebben zij een mini- programma van driemaal een kwar tier gemaakt, dat geheel gewijd is aan Amnesty. Gave muziek en Ne derlandse teksten zullen als een rode draad door de zaterdagavond lopen. Olivers Army Een speciaal voor deze avond sa mengestelde gelegenheidsband is Na twee dagen van warming-up op zondag dan het echte" kleine gebaar voor Amnesty International in het Bruno-gebouw. Na een korte openingsceremo nie krijgt even na 12.00 uur Henk Pal het woord. Deze bekende ster van het kastje (VPRO-televisie) en van de bühne (hij werkte mee aan de Wim T Schippers-avonden in De Buk) zal als presentator optreden. 12.15 uur: Amnesty Ensemble Maartje de Lint (zang), Hans Aalbersberg (toetsen) en Kees Olbers (snaren) brengen enkele liederen, die het werk van Amnesty International raak typeren. 12.30 uur: De Duif Basisschool De Duif haalde dit jaar de landelijke pers (Jeugdjournaal) met de uitgifte van de cassette „De Duif die zingt voor Afrika". Opnieuw zullen de leerlingen van deze school laten merken dat er meer op school gebeurt dan rekenen en schoon schrijven. Op eigen wijze zullen zij het een en ander présenteren. 13.00 uur: Bernardo Duran en Fernando Fuentes Deze twee Boliviaanse vluchtelingen grijpen het Amnesty-weekend in Heiloo aan om iets te vertellen (maar vooral te zingen) over de situatie in hun vader land. Zij doen dit met Spaanse liederen, zichzelf begeleidend op gitaar, waar bij zij in het Nederlands uitleg zullen geven. 13.45 uur: Freinetschool Ook de Freinetschool, de jongste school van Heiloo, werkt mee aan het Ge baar. Op eigen wijze zullen zij hun visie geven op misstanden wat betreft de mensenrechten. De jeugd is het er niet mee eens, dat moge duidelijk worden. De bijdragen van De Duif en de Freinetschool zijn in het kader van de aktie „Toekomst achter Tralies" belangrijke onderdelen van het programma op 1 december. 14.00 uur: The Crisis Big band Jongeren in de leeftijd tussen 14 en 20 jaar vormen onder leiding van Jack Kat The Crisis Big Band. De band, bestaande uit ongeveer 25 leden, zal eigen werk spelen. Jazz, maar dan toch weer een tikkie anders, is een omschrijving van de stijl. 15.15 uur: Amnesty Theater Purmerend Diverse afdelingen van Amnesty International in Nederland hebben een theatergroep, die met zelf geschreven stukken het werk van de organisatie ondersteunen en meer bekendheid geven. De afdeling Purmerend is daarvan een voorbeeld. De Purmerenders zullen ongeveer een uur op het podium staan. Wat precies de inhoud van het stuk is, is bij het ter perse gaan van fa de Uitkijkpost nog niet bekend. 15.15 uur: clows Dag Hallo Parallel aan de toneelvoorstelling in de grote zaal loopt het optreden van de clowns Dag Hallo in het Buk-café. Naar verwachting is het toneelprogram ma niet echt geschikt voor de jongste jeugd, zodat zij, in plaats van zich te vervelen, zich kunnen vermaken met het clownsduo. 16.30 uur: Hutka Jaroslav Hutka Jaroslav is een zanger-gitarist, die om politieke redenen zijn vader land, Tsjechoslowakije, ontvluchtte. In het Bruno-gebouw zal hij een aantal liederen ten gehore brengen over de situatie in Tsjechoslowakije. Hoewel de muziek voor zich spreekt, zullen de Tsjechische teksten maar voor weinigen verstaanbaar zijn. Daarom wordt tussen de nummers door uitleg in het Ne derlands gegeven. 17.30 uur: Amnesty Ensemble Het eerder genoemde trio Heilooënaars zal om half zes nogmaals het podium bestijgen om enkele liederen te brengen. Hierna zal tevens het officiële slot woord gesproken worden. 17.45 uur: Jump! Dickie, Jump! De laatste woorden zullen nog niet gesproken zijn of de rockabilly-klanken van het uit Amsterdam afkomstige Jump! Dickie, Jump! zullen door de Bruno-zaal klinken. De inmiddels tot vier man uitgebreide formatie staat volop in de belangstelling en verzorgde in '85 reeds tweemaal een succesvol optreden bij De Buk. Zij waren graag bereid om het Amnesty-weekend op pro deo-basis muzikaal te besluiten. Entreeprijs voor de gehele zondag: leden/CJP-houders f 5, ande ren f 7y50. Het is tevens mogelijk voor het gehele weekend een passe-partout te fa kopen. De prijs daarvan bedraagt voor leden/CJP-houders f 10,—; anderen betalen f 12,50. bo/kelboll vereniging (lo/hing heiloo Afgelopen zaterdag kon het kadetten meisjes A-team van Flashing weer eens echt aan de bak. Het moest namelijk op bezoek bij het op de tweede plaats staande Lisse A. Alhoewel al zeer spoe dig een redelijke voorsprong werd opge bouwd, konden onze meisjes niet echt los komen. Lisse kwam in de laatste fa se zelfs weer dichterbij, maar moest toch genoegen nemen met een 38-30 nederlaag. Ook de junioren meisjes A van Flashing verstevigden hun positie op de ranglijst. Dankzij een overtuigende overwinning op Alkmaar Guardians A (30-17) moe ten zij nu alleen Hoofddorp A nog voor laten gaan. Leuk nieuws voor de basketbal-liefheb bers in Heiloo is wellicht dat enkele Flashing-leden zich in de aspiranten- selektie van het distrikt hebben gespeeld. Rond de jaarwisseling zullen zij derhalve deelnemen aan een natio naal aspiranten-toernooi. Dit toernooi is gekoppeld aan de Haarlemse Basketbalweek. Tot slot vermelden we dat met ingang van januari 1986 opnieuw twee verse teams aan de kompetitie worden toege voegd. Het eerste team dat vanaf janua ri de Flashing-kleuren mag gaan verde digen bestaat uit enkele wat oudere he ren. Deze „veteranen" zullen als zesde herenteam het nodige respekt gaan af dwingen. Het tweede nieuwe team bestaat niet uit heren maar uit meisjes. Zij behoren bovendien tot de jongste groep van onze vereniging: 8—11 jaar. Zij gaan in de mini-meisjes-poule meespelen. Belangstellenden voor de Heiloose bas- ketbalsport kunnen zich wenden tot L.G. Hollander, tel. 336173. TERRIER-NIEU W S De afgelopen twee weken stonden in het teken van de afgelastingen. De winter stop begint echter waardoor het veld- hockey op een laag pitje komt te staan. Slechts vrienschappelijke en/of oefen wedstrijden zullen de komende^ twee maanden buiten plaats vinden. Het zaalhockey neemt nu een aanvang. Wij zullen trachten u op de hoogte te houden van het programma, alsmede van de resultaten, (zie ook sportagenda) Uitslagen van dinsdag 19 november: A, 1. mevr. Admiraal-hr. Vendel, 62.50; 2. mevr. Hoff-hr. Tamminga, 59.60; 1. mevr. Ritchie-hr. Gorse, 57.50; 2. mevr. Fijma-hr. Nap, 56.65. B, 1. dames Boonstra-Kromhout, 57.50; 2. heren Duineveld-Pin, 55.00; 1. dames Haafkens-Wijnbeek, 53.50; 2. mevr. Urk-hr. Noom, 51.50. Uitslagen van donderdag 21 november: A, 1. mevr. Löhr-hr. Rutgers (55) 60.40; 2. heren Janssen-de Wit, 52.90; 1. mevr. Bakker-hr. Tamminga, 66.25; 2. heren Kuiper-Smit, 60.00. B, 1. mevr. en hr. Eichelsheim, 56.00; 2. dames Hart-Vreeswijk, 55.50; 1. he ren Berkman-v.d. Vlies, 61.00; 2. heren de Lange-Leek, 55.00. C, 1. dames Couzijn-Plas, 57.90; 2. da mes Schimmel-Wehnes, 54.60; 1. dames v.d. Goot-Koens, 63.35; 2. fam. Haan, 61.25. D, 1. heren Dijkstra-Schram (55) 61.65; 2. fam. van Os, 56.10; 1. mevr. Schouten-hr. Hakvoort, 58.90; 2. heren Couzijn-Plas, 55.55. Afzeggen: dinsdag bij mevr. Admiraal (tel. 335718), donderdag bij de heer Löhr (tel. 330052). ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Na lange tijd is er in de A-poule van schaakvereniging „Oppositie" een nieuwe lijstaanvoerder verschenen. Dit was niet zozeer de verdienste van Hee- ringa zelf, die tegen Jongkind blij mocht zijn met remise, maar Avis ver loor van Wagenaar. Hiermee is nu nie mand meer ongeslagen op de club. Wel zijn er in de hoofdmacht nog twee spe lers die het zoet van de overwinning dit seizoen niet geproefd hebben. Dat zijn Niehaus, met acht remises remiseko ning, en Hafkamp. Deze laatste lijkt duidelijk uit vorm. In de B-poule verstevigde De Jong zijn leidende positie door winst op Manni. Deze had aanvankelijk lange tijd de lei ding, maar is inmiddels uit de top-vijf verdwenen. Uitslagen van ronde 12: J. Wagenaar-P. Avis, 1-0; P. Avis-M. van Bentum, 1-0; G. Heeringa-K. Jong kind, rem.; H. Kracht-G. Heeringa, 0-1; H. Kracht-G. Zeeman, afg.; H. Niehaus-H. Reyersen van Buuren, rem.; H. Reyersen van Buuren-L. van Hoek, rem.; W. Bos-L. van Hoek, 1-0; D. de Jager-H. Maas, rem.; G. Hafkamp-T. Ruiter, 0-1; K. Jongkind- G. Hafkamp, 1-0; D. de Jager-G. Haf kamp, 1-0; A. Koeman-W. van Bakel, rem.; A. Koeman-E. Wasscher, 1-0; J. Ebregt-E. Wasscher, 1-0; P. Manni-J. de Jong, 0-1; E. Verstappen-R. Sauer, 1-0;; J. de Vries-W. Ligthart, 0-1; C. Brink-I. Oudeboon, 0-1; L. Obdam-J. Werksman, rem.; J. Vegter-J. v.d. Bo- gaerde, 0-1. BILJARTCLUB LA STRADA Uitslagen van donderdag 21 november R. Hoogeland-K. Berger, 0-3; A. v.d. Velden-J. Koedijk, 3-0; R. Nanne-L. Hoetjes, 0-2; H. Smit-Th. Hoogeland, >-0; P. Bijvoet-J. Hoetjes, 0-3; R. Hoogeland-R. Smit, 2-0; H. Smit-J. Bijvoet, 1-3; D. Nanne-P. Bijvoet, 3-0; J. Hoetjes-K. Berger, 0-3; J. Bijvoet-P. Pronk, 1-3. De stand aan kop na elf ronden is: 1. C. Bijwaard, gesp. 10, 18 ptn. 2. C. van Lieshout, gesp. 10, 16 ptn. 3. R. de Boer, gesp. 8, 14 ptn. 4. J. Klumper, gesp. 9, 13 ptn. 5. L. Koersen, gesp. 8, 11 ptn. 6. F. Schouten, gesp. 10, 11 ptn. 7. J. Kraakman, gesp. 9, 10 ptn. Nieuwe dammers zijn altijd van harte welkom bij Damclub Heiloo. DCH heeft zijn speelavond op donderdag in de bovenzaal van bar d'Oud Inn in het Stationscentrum van Heiloo. Kom ge rust eens een kijkje nemen. Aanvang 21.00 uur (Alkmaars Tenoren Offensief), 22.00 uur Eg monds Klank Obsessie), 22.15 uur (Olivers Army), 23.00 uur (Eg monds Klank Obsessie), 23.15 uur Olivers Army), 24.00 uur (Eg monds Klank Obsessie) en 00J5 uur (Juke Joint). Entreeprijs: leden/CJP-houders f 4,anderen f 5, Voor 19 november was de Nederlandse Brandwonden Stichting uitgenodigd. De voorzitster, mevr. Wolse, opende de avond en verwelkomde in het bijzonder mevr. Broek, vertegenwoordigster van genoemde stichting. De brandwon denstichting wordt niet door de over heid gesubsidiëerd. Zij heeft ten doel een optimale behandeling van patiënten met ernstige verbrandingen en het in stand houden van een goed funktione- rende huidbank. Jaarlijks moeten er in ons land ongeveer 4000 mensen in één van de drie centra opgenomen worden met ernstige brand wonden en overlijden er meer dan 200 patiënten. Mevr. Broek gaf vele tips voor eerste behandeling bij brandwon den. Het beste blusmiddel is stromend koud leidingwater. De film „Voorkomen is beter dan ge nezen", werd gedraaid, waarin vele ge vaarlijke situaties waren opgenomen. Na de pauze waren er dia's te zien die een indruk gaven van het werk van de huidbank. Hieraf was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Wijzigingen in het programma (door onvoorziene omstandigheden) voorbehouden. Met het oog op de decembermaand, met zijn kerstverlichting en vuurwerk, was dit een heel goed onderwerp. Mevr. Wolse bedankte de spreekster, onder aanbieding van een bloemetje. Op donderdag 21 november werd een excursie georganiseerd naar de witlof- en bollentrekkerij van de heer Som broek te Heiloo. Zestien dames namen deel aan deze excursie. Door mevr. Sombroek werd op duide lijke wijze naar voren gebracht hoe het trekken van de witlof en bollen gebeurt. Wat de teelt van witlof betreft, is er in de laatste jaren veel veranderd. Tegen woordig wordt bij de witlof-teelt ge bruik gemaakt van de hydro-cultuur. Op het bedrijf van de heer Sombroek wordt deze hydro-cultuur oftewel water-cultuur bij het trekken van witlof toegepast. De wortels worden op kon- trakt geteeld en worden daarna bij het bedrijf in Heiloo opgeslagen. Na het sorteren van de witlofwortels worden deze in bakken opgezet en in koelcellen bewaard. Wanneer van deze wortels AFSCHEIDSRECEPTIE Ongetwijfeld zullen velen reeds in het verslag Algemene Ledenvergadering kennis hebben genomen van het feit dat de H.S.V. bestuursleden J. Scholten en W. van de Maat hun werkzaamheden bij H.S.V. gaan beëindigen. Voor H.S.V. betekent dit natuurlijk een groot verlies als leden die méér dan 25 jaar op een groot vlak van verenigings werkzaamheden hun krachten hebben gegeven, achter deze periode een punt willen gaan zetten. Voor beide is de ro de draad geweest, het opvangen van de jeugd. En dat hebben in die periode dui zenden jeugdleden aan den lijve onder vonden. Niet alleen op het vlak van voetballen maar vooral ook aan de re creatie rondom dat voetbal, waarbij na tuurlijk als hoogtepunt het zomerkamp op Texel een schat aan herinneringen biedt. Daarom zullen ongetwijfeld zeer velen de gelegenheid die nu tijdens de afscheidsreceptie geboden wordt, graag benutten om deze beide mannen voor al dat werk alsnog te bedanken, waarbij we zelfs denken aan de ouders van de jeugd van toen, waarvan hun kinderen een goed vrijetijds-onderkomen vonden bij H.S.V. Voelt U dat ook zo, dan zien we U ook in de kantine op het H.S.V. sportpark op zaterdag 7 december 1985, van 16.00 tot 17.00 uur. Zie ook dé Sportagenda. DE BOSCROSSERS Het afdelingskampioenschap is ver reden over een zestal wedstrijden, waar bij uit de groep Heilooër fietscrossers een 14-tal rijders verrassend sterk naar voren kwam, en zich in de top 3 in hun leeftijdsklasse wisten te rijden. Grote pechvogel was Edwin Lamers, die al na de derde wedstrijd tijdens een looptrai ning een blessure opliep en verdere wedstrijden wel kon vergeten; hij ver speelde hierbij zijn twee eerste plaatsen. Voor wat het seizoen '86 aangaat, heb ben de Heilooër Boscrossers van het F.S.C. van de KNWU te horen gekre gen dat er in Heiloo een Grand- National verreden zal worden. Zo'n 800 rijders uit verschillende distrikten zullen dan op de Heilooër fietscrossbaan hun wedstrijden rijden om aldoende punten te vergaren voor het Nederlands kampi oenschap. Een pluim op de hoed voor het vele werk wat bestuursleden, mede werkers en zeker niet in de laatste plaats de ex-bestuursleden de afgelopen jaren met een enorme inzet hebben verricht. Zo werd op verenigingskosten de baan gerenoveerd en van een zeer goed wer kende drainage voorzien zodat er nu on der alle weersomstandigheden gereden kan worden. De Boscrossers staan mede hierdoor hoog aangeschreven in het na tionale f ietscross-gebeuren. Happening Op zaterdag 30 november zal in de Nuka-hal op de Koemarkt in het cen trum van Purmerend een groots fietscross-festijn georganiseerd worden door maar liefst 20 fietscrossclubs uit regio Noord. Zo is er een kompetitie waaraan iedereen kan meedoen met o.a. de onderdelen: wie de- en monteert het snelst een crossfiets; wie maakt de langste wheelie; wie rijdt het snelst op de renfiets; wie is het snelst op het dart bord, enz. Verder wordt er een BMX-beurs geor ganiseerd waar iedereen zijn oude fiets- cross-spulletjes ter verkoop aan kan bie den. De betreffende spulletjes kunnen op de dag zelf worden ingeleverd en die nen gelabeld met hierop naam en prijs afgegeven te worden. De verkoopprovi sie is slechts 5%. Tussen al deze aktiviteiten door zullen op deze middag de afdelingskampioe nen feestelijk worden gehuldigd. Voor meer informatie kunt U bellen naar Margreet Natzijl, Breedelaan 97, Heiloo, tel. 072-338120. De Viersprong-La Strada De onderlinge resultaten bij de wedstrijd tussen deze twee Heilooër biljart-giganten zijn: A. de Wit-D. Nanne, 0-2; J. Abcouwer- Th. Hoogeland, 0-2; C. Hoedjes-René Nanne, 2-0; M. Labée-R. Smit, 0-2; N. Lenling-P. Pilkes, 2-0; M. Houtenbos- A. v.d. Velden, 2-0; J. v. Velzen-N. Ka bel, 2-0; M. v. Rooy-René Nanne, 0-2; J. Bolten-S. Houtzager, 2-0; K. Zonderhuis-P. Pronk," 2-0; E. Dekker, L. Hoetjes, 0-2. Eindstand De Viersprong/La Strada, 12-10. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT, HEILOO Uitslag van woensdag 20 november (2e periode, le zitting): A, 1. Dolmans-van Twuijver, 59; 2. Janssen-de Wit, 57; 1. Stark-Klerk, 59Vi; 2. Toby-Toby, 54!/>. B, 1. Hommes-Werdmuller, 66/2; 2/3 Fijma-Weisenborn, 54/2; en Nieuweboer-Niele, 54Vi\ 1. Hulskamp- Wehnes, 66/2; 2. Grütters-Lambalk, 56. C, 1. de Geus-Steenkist, 60; 2. v.d. Goot-Wolthuizen, 56; 1Koens- Emmelot, 58; 2/3 Frugte-Kemper, 52!/2; en Ruigewaard-Bunjes, 52Y}.f? D, 1. Kuiper-Haan, 59; 2. Rus-Otte, 54; 1. Jeekel-Roem, 66; 2. Vegter- Weehuizen, 53. UITSLAG LOTERIJ SZ EN PC DE SPETTERS Op zaterdag 9 november j.l. is, tijdens een bingo-avond in sporthal 't Venne- water, de uitslag van de loterij van de Stichting Z en PC De Spetters, bekend gemaakt. De winnende lotnummers zijn: 4413: schrijfmachine; 4203: hair-styler; 2042, 3528 en 2179: verrekijker; 2070 en 1383: negendelige bad-set; 0257, 1323 en 3328: reis-haardroger; 4283, 1911 en 0099: luxe cassette-koffer; 0505 en 1769: reiswekker. Alle prijzen zijn c.q. worden thuisbezorgd. BILJARTCLUB O.K.K. Uitslagen van 19 november: W. Groot-A. Hoogland, 2-0; Th. Molenaar-C. v. Dooren, 2-0; D. Pepping-G. Bolten, 0-2; J. Klaasse-R. Haazelager, 0-2; Th. de Waard-H. Seig- nette, 0-2; W. Hink-N. Bijvoet, 0-2; T. Oosterwijk-P. Kaandorp, 0-2; P. Leering-D. Nanne, 0-2; R. v.d. Gulik- L. v. Schooten, 2-0; M. v. Zaal-G. Snel, 2-0; B. Morsch-P. Bolten, 2-0; G. Bolten-J. Wiebering, 2-0; J. Komen- Th. Molenaar, 2-0. Kwartettoernooi: H. Seignette-J. Ko men, 0-2. HANDSOME EIGHT witlof moet worden getrokken dan wor den deze gezet in stromend water van ongeveer 21 °C, waaraan voedingsstof fen zijn toegevoegd. Bij deze teeltwijze heeft men na ongeveer 3 weken een oogstbaar produkt. Ook worden op dit bedrijf veel tulpen getrokken. Deze worden opgeplant in kistjes met potgrond. Na een paar maanden in de cel gestaan te hebben, worden ze in de kas geplant. Als ze na 3 weken in bloei zijn getrokken, gaan ze via de veiling naar de afnemers. Wij hebben zeer genoten van deze leer zame excursie. In ons laatste bericht hebben wij laten weten, dat in plaats van de jaarlijkse prent, voor dit jaar iets anders uit de bus zou komen. Op de jaarvergadering van 18 november is dit aan de aanwezi ge leden bekend gemaakt. Dit jaar zal aan alle leden, die hun kontributie over 1985 hebben voldaan, een mapje wor den gezonden met 4 dubbele kaarten, waarop de volgende afbeeldingen: 1. Het kerkje van Heiloo, naar een schilderij van J. Fabius, 1850; 2. Het huis Mariënstein met theekoepel, 19e eeuw; 3. R.J. Schuilkerk, aquarel door B.G. ten Berge, 1869, R.K. Willibrordus- kerk, Heiloo; 4. Nijenburg. Tekening door J.A. Cre- sent, 1811. Het formaat van de kaarten is 16'/2x1 1 Vi cm, in kleurendruk; envelop pen worden bijgeleverd. Ze worden nog voor de feestdagen thuis bezorgd, zodat U ze ook als wenskaart kunt gebruiken. Deze kaarten zullen zeer gewaardeerd worden, wanneer U ze zendt aan vrien den, familie en bekenden in het buiten land. Hoewel ook oud-Heilooënaars in ons eigen land ze zeer op prijs zullen stellen. Wenst men meerdere setjes van deze mooie kaarten, dan zijn die voor 5, per set te bekomen bij de Oudheidska mer tijdens de openingsuren: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Verdér kunt U de sets kopen bij kapper Braam in 't Loo en bij De Santekraam in 't Hoekstuk. Bovendien zal de boekhandel de sets in hun verkoop opnemen. Uit de eerste reakties blijkt ons nu reeds dat het uitgeven van de kleurenkaarten een schot in de roos is. Wacht echter niet te lang, want de voorraad zal snel uitverkocht zijn. Opnieuw heeft Handsome Eight met aanvallend spel voor een boeiende wedstrijd gezorgd, maar andermaal is de zebraploeg aan de verkeerde kant van de score geëindigd. De blauwwitten verloren van De Zaak, voorheen De Wi- trus, met 5-3. Handsome Eight (met Rooker, Van Veen en Brouwer als succesvolle schut ters) was in dit spannende duel voor de hoofdklasse zaalvoetbal zeker niet de mindere. Het maakte echter op fatale momenten een aantal fouten, die door de tegenstander onmiddellijk werden uitgebuit. De zebra's namen na een sterk begin de leiding, maar verspeelden die vrijwel meteen weer na een dekkingsfout. Bij de stand 2-3 ontketenden de Hand somes een zwaar offensief voor de ge lijkmaker, maar kwamen door een snel le uitval van de tegenpartij juist nog ver der achter: 2-4. Toch nog weer terugge komen tot 3-4r verzuimden zij in hun aanvalsdrift weer even de dekking, het geen de rappe spitsen van De Zaak da delijk afstraften: 3-5. De oude supporter van Handsome Eight: „Zouden zebra's een bedreigde diersoort gaan worden...?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 6