Bezoek nu de sfeervolle Intratuin' Bijzondere eet/es {venementenogenda Sport en spet ogende Kees de Klusjesman klaart het wel wielinga 'Levend verbrand' zondag in De Buk >.|SS3ï|333l UITKIJKPOST 4 DECEMBER 1985 BportparK De Klusjesman: ook onder barre omstandigheden pataat. Vènnewatersweg 15 Heiloo, tel. 072-332727 Door gebrek een ruimte is het mogeujK nat ingeieverae voor de Uitkijkpost deze week niet is gepieetst. indii w de ruimte het toeieet, zulli m wij de tekst zoveel mogelij gende week opnemen. k vol- BIJEENKOMST VOOR STARTENDE ONDERNEMERS IN HEILOO Veel jonge, ambitieuze mensen met .beginnende ondernemersplannen" waren dinsdagavond 26 november bijeen in de grote zaal van Motel Hei- loo. Daar werden ze uitgebreid voor gelicht over al de facetten waarmee een beginnend ondernemer mogelijk geconfronteerd wordt. Deze avond was een gezamenlijke presentatie van de Rabobank in Akersloot - Cast- ricum -De Egmonden - Heiloo - Lim- men en Uitgeest. Zij willen ook in hun gebied niet ontbreken als het gaat om een stuk voorlichting aan het bedrijfsleven. „Bovendien is ruim 35 procent van bedrijven in Nederland cliënt bij de Rabobankorganisatie", aldus de heer S. C. Admiraal, direc teur van de Rabobank Limmen, die deze avond als voorzitter van de bij eenkomst optrad. De belangstelling voor de avond was zo groot, dat zelfs de organisatoren enigszins verrast waren. Ruim 100, merendeel jonge, starters of gewoon geïnteresseerden in de mogelijkheden om te komen tot de opzet of overname van een bedrijfje, gaven acte de pre sence. De heer Admiraal had er echter wel een verklaring voor. Er is immers een herwaardering te constateren voor het ondernemerschap, vooral ook door de grote werkeloosheid en het feit, dat winst geen vies woord meer is, maar nodig om te kunnen voortbe staan. De overheid werkt ook steeds meer met een actief beleid door al lerlei procedures te bekorten en re gelingen te bundelen. Er werden deze aVond 2 audio-vi- suals getoond, waarin gesprekken met een 4-tal pas gestarte ondernemers waren opgenomen en de weg werd aangegeven om vanuit de hobby ruimte te starten met een eigen be- drijfje. De heer R. Teensma, adviseur Bedrij ven Rabobank Nederland, hield een heldere inleiding over het zo belang rijke ondernemersplan. Met name de marktverkenning, ex ploitatiebegroting investeringsplan financieringsplan (minstens vijf pro cent eigen vermogen vereist en ver der vreemd vermogen), bankvoor- waarden, de inbreng van adviseurs, staatsgarantie en dergelijke. Onderne mers moeten voldoen aan een groot aantal voorwaarden en in staat en be reid zijn risico's te nemen waarbij ook het zogenaamde „thuisfront" er volledig achter moet staan. De praktijk wijst uit, dat het eerste jaar 30% van de nieuwkomers moet afhaken en het tweede jaar nog eens ruim 10 procent. Bij een gedegen voor bereiding zou dit aantal aanzienlijk gereduceerd kunnen worden. Het eerder genoemde ondernemersplan is bij de voorbereiding een goed hulp middel. Behalve de functionarissen van de Rabobank beantwoordden onder an dere de heer Dubbeldam, secreta ris van de Kamer van Koophandel kring Alkmaar, de heer Pool van het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf (R.D.K.) kring Alkmaar, de heer Van Tilburg, Register Ac countant, en de inleider de heer Teens ma nog diverse vragen over de rechts vorm van een op te richten bedrijf, voorwaarden van financieringen, kredieten en staatsgaranties, sub sidie- regelingen, afbouw WIR-pre- mie en niet in de laatste plaats over de nieuwe Stimuleringsregeling van de Rabobank. Ook de adviesinstanties CIMK - ETD en EIM waren met een stand aanwezig, zodat de bezoekers op het eind van de avond voldoende voor lichtingsmateriaal mee naar huis kon den nemen om een gedegen voorbe reiding tot het oprichten van een nieuw bedrijf op te zetten. Heeft U ook wel eens behoefte aan ie mand die U een handje helpt met dingen die U zelf niet kunt? Een gordijntje ophangen, een stuk vloerbedekking neerleggen, een tuin opruimen, een wandje behangen, enz. enz. In dat geval is Kees Mulder van de Westerweg 76 uw man. Een man met 22 jaar ervaring in de bouw, schilderen, behangen, enz. Een man met gouden handjes, die alles doet waar U geen tijd of zin in hebt en de officiële vakman geen tijd. Maak met hem een telefonische af spraak onder nummer 33 77 50 of 621123, hij komt bij u langs en bespreekt de „klus". Ook is hij bereid U b.v. met een verhuizing te helpen, iets wat vooral voor ouderen een uitkomst zal zijn. Kortom Kees Mulder, de klus jesman, biedt U graag de helpende hand. AMRO BANK KLEURWEDSTRIJD De jury van dc Amro Bank Kleur- wedstrijd, welke werd georganiseerd ter ere van het 25-jarig bestaan van de vestiging in Heiloo, heeft het niet gemakkelijk gehad. Uit de vele mooie kleurplaten zijn uiteindelijk 3 hoofdprijswinnaars en 10 troostprijsjes geselektecrd De eerste prijs is voor Marline Blak- born, de tweede prijs voor Anneke Blcijswijk en de derde pi ij voor Marjolein Hachmang. De tioostprij- /en zijn voor: Karin de Leeuw. Linda Hachmang, Erik Wernsen, Evelien Kraakman, Marina van Staveren, Lis- sette Zomerdijk, Serge Groen, Mark v.d. Plas, Sander Noordman, Melis- sa Nuhaan. De prijsjes kunnen af gehaald worden bij de Amro Bank aan de Kennemerstraatweg, waar ook de mooiste kleurplaten zijn opgehangen. KURSUS VOOR WAO-VROUWEN OVER „AFSCHATTEN" Op 16 en 17 december 1985 organiseert de Volkshogeschool Bergen een twee daagse kursus voor vrouwen, die afge keurd zijn en met afschatproblematiek te maken hebben of dit in de toekomst krijgen. Er is subsidie gekregen voor de ze kursus waardoor er geen kursusgeld betaald hoeft te worden door de deel neemsters. De kursus wordt begeleid door Francien van der Meer. Voor meer informatie en opgave kunt U bellen met Volkshogeschool Bergen, Ciske Quant, tel. 02208-94541 ('s mor gens), waarna het programma U wordt toegestuurd). UNICEF-KAARTEN KOOP WEER TE Kunstkerstboom 185 cm. Voor jarenlang Kerstplezier. ïnliahim INTRATUIN STEELT DE [KERSTjSHOW Als een van de eerste is Intratuin (Vennewatersweg) al klaar met zijn kerstpresentatie. De grote hal flonkert je tegemoet, want in tegenstelling tot ande re jaren bleek de kleine zijhal niet meer toereikend te zijn. Oude bekenden zoals het ezeltje, de kalkoen, het geitje en het chineese biggetje zijn ook weer present. Alles is op kleur ondergebracht in fleurige stands, goud, zilver, rood, roze, grijs, blauw voor elke smaak is er een kleur. Ballen, slingers, pieken, kerststerren, hele kleine kerstboompjes, appeltjes, kadodoosjes, te veel om op te noemen. Zaterdag 14 december mogen de kinde ren weer zelf kerststukjes komen maken, er is deskundige hulp aanwezig. Volwassenen kunnen de hele kersttijd op de normale openingstijden van Intratuin terecht. Er is kerstbrood en chocolade melk. Intratuin heeft natuurlijk ook een grote sortering kerstbomen van hele kleine kunstboompjes tot grote groene blauw- sparren en omorika's soorten die lang mooi blijven en indien met kluit gekocht goed in de tuin over te brengen. Op het gebied van keramiek is er bij Ook dit jaar vraagt de UNICEF weer uw aandacht. Wij willen u attent maken op de verkoopadressen van kaarten en agenda's. Adressen: Kadowinkel D. Beemster, Westerweg/hoek Het Zevenhuizen,- Mw. Slavenburg, Van Merlenlaan 4, Mw. van Diggelen, Goodeslaan 13, Mw. Naessens, De Vang 2, Jacobs, HolleWeg27, Corn. Drebbel-college, De Biender 2, allen te Heiloo. Mw. van der Dussen, 't Kieftenland 34, Limmen, Mw. Weeda, Prinses Beatrix- laan 37, Egmond aan de Hoef, Mw. Binnendijk, Regulierslaan 16 en Mw. Hartenberg, Nieuwlandersingel 56 Alkmaar. Ook is er weer verkoop in bibliotheek Het Malevoort. SUCCES VOOR DE KUNSTZWEM- GROEP VAN DE SPETTERS Zondag jl. werd de tweede wedstrijd verzwommen in Grootebroek. Carolien Hammer was weer de meest succes volste kunstzwemmer van de groep. Zij behaalde in haar categorie de eer ste plaats met een totaal van 27.51 punten. Hierbij voldeed zij tevens ruimschoots aan het puntentotaal voor het C-diploma. Sandra Zonneveld werd derde met 26.54. Ook zij behaal de met dit puntentotaal haar C-di ploma, evenals Manon Postma, met een totaal puntenaantal van 25.70 punten. Karin Ebbinkhuizen scoorde 21.95 punten en Jolanda Bijl behaalde 18.67 punten. De kunstzwemgroep van "De Spet ters" kan met ingang van januari weer meisjes plaatsen bij de trainin gen. Wie informatie over het kunst- zwemmen wil hebben, kan bellen de heer J. Hammer, telefoon, tel. 072- 336871. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 5 december Handbal diverse clubs 18.00-23.00 Vrydag 6 december Zaalvoetbal diverse clubs 17.45 - 23.00 Zaterdag 7 december Zaalvoetbal diverse clubs 9.00 - 17.00 Zaalhockey de Terriërs 17.00 -19.00 Zaalvoetbal diverse clubs 19.00 - 22.00 Zondag 8 december Handbal diverse clubs 10.00 - 15.00 Maandag 9 december Volleybal Effect 17.30 - 23.00 Dinsdag 10 december Volleybal Hevobo 18.30 - 23.00 Woensdag 11 december Zaalhockey de Terriërs 15.30 -18.30 Zaalvoetbal K.N.V.B. 18.30 - 23.00 Derde Wereld Winkel Zaterdag 7 dêcember: de stand van de derde wereldwinkel staat de gehele dag in winkelcentrum 't Loo. Zonder meer uw aandacht waard Kerstactie Heiloo In de periode tussen 12 en 14 december wordt door het Kerstactie-comite weer de jaarlijkse collecte gehouden. Voor deze collecte heeft het college van burgemeester en wethouders toestemming verleend. KOOK oV i ui- Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Jeugddienst Kruiskerk Heiloo Zondag 8 december: jeugddienst met medewerking van het jongerenkoor Cantara uit Heerhugowaard met als thema 'Vol verwachting klopt ons hart Voorganger is ds. B.J. Kruit. De dienst, die om 19.00 uur begint, is voorbereid door de catechisanten van de dinsdagavond. De collecte is bestemd voor het fonds F.D. Roosevelthuis. Priesterzaterdag Zaterdag 7 december: eerste zaterdag - priesterzaterdag. Op kapel O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo. 11.30 uur: rozenkrans/biechtgelegenheid. 12.00 uur: H. Mis met preek. 14.15 uur: Lof. Gelegenheid tegels te kopen van en voor kapel. NB: de trein van 11.15 uur stopt bij kapel. HSV voetbal Zondag 8 december: Limmen 2 - HSV 2 (11.30 uur) en SVW 1 - HSV 1 (14.30 uur). De Terriers Zaterdag 7 december: heren 2 in de Spaarnehal tegen Kikkers en Alliance (vanaf 18.30 uur). Zondag 8 december: heren 1 tegen Magnus uit Schagen in sporthal Hoornsevaart in Alkmaar. Klaverjasclub EHK Maandag 9 december: maandelijkse open drive met mooie prijzen in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Opgeven vanaf 19.30 uur in de foyer of telefonisch bij dhr. Knegt (334056), mevr. Haanstra (334759) of dhr. Leurink (334366). Een beperkte blik op de veel ruimere kerstshow bij Intratuin aan de Vennewatersweg. GOEDE START VAN DOVES-MEISJES Zondag begon, in Tuitjenhorn de jeugdcompetitie van de Turnkring Hollands Noorderkwartier, van Do ves, in poule C, de meisjes van 6 tot en met 12 jaar. De start was al direct goed, de ploeg werd namelijk eerste met 127.55 punten. De ploeg van Tuitjenhorn behaalde 126.20 punten. In het persoonlijke vlak werd Susan Kruier (Tuitjenhorn) eerste met 28.40 puinten direct gevolgd door Marloes Zijl van Doves, met 27.90 punten. Derde werd Katja de Wit, eveneens van Doves met 26.15 pun ten. Intratuin ook veel moois te zien. Gaat u maar eens kijken, zoekt u nog een leuk sinterklaaskadootje, u vindt er vast wel wat. Viert u het niet, dan krijgt u dit jaar al vroeg een kerstgevoel en dat is ook nooit weg. 25-JARIGE FILMLIGA ZORGDE VOOR GROTE VERRASSING Dat het een bijzondere avond zou wor den wisten de leden van de Filmliga wel, maar wat het zou worden was een goed bewaard geheim. Want wat gebeurde er (alle avonden), voor de pauze trad Hans van Willigenburg op en speelde met drie mensen uit de zaal de quiz „Films en Fans". De avond dat wij er waren, wa ren dat twee heren die al 25 jaar lid zijn van de Filmliga, t.w. de heren P. Colijn en T. Klijnbeek en een willekeurige me vrouw uit de zaal, mevr. C. Apeldoorn. Eerst nog een beetje beduusd, maar al gauw door Hans v. Willigenburg op hun gemak gesteld, raakten de kandida ten goed op dreef en probeerde ieder zo snel mogelijk te antwoorden. Mensen uit het comité van de Filmliga, zoals Piet Veen, Jan Giling, Wim Scholz, Jan de Bruin en Sem Buitenkant, hadden er alles aan gedaan de zaal en het toneel een feestelijk aanzien te geven. Vok Keysper had het vernuftige systeem van de drukknoppen van de kandidaten be dacht. De bloemversieringen waren van bloemenhandel Monique,kortom, het was een feest. Maar dit was nog niet al les, na de pauze mochten we nog eens genieten van de Glen Miller Story, en dat ging er letterlijk in als koek. Het geheel werd muzikaal omlijst door de Cathill Jazzband en toen aan al deze feestelijkheden een einde was gekomen kon iedereen na afloop nog even gezel lig napraten in de „foyer". Een feeste lijke week, met een goed bewaard geheim. Komende zaterdag zal de formatie de Blues BloopRs bij de Buk langskomen. De Blues BloopRs is een gelegenheids band van drie leden van de A'damse band „The Scene" (overigens het eind van de maand ook bij de Buk). De kern van de groep wordt gevormd met voor de meesten van ons wel bekende namen: The Lau, Kim Snelten, Kos Eykelboom en Ed Simpson (ex-Sahuleka en Candy- Candy Dulfer). Als surprise in deze Sinterklaastijd spe len er altijd één of meer gelegenheidsar tiesten mee. Dan weer de jongens van Claw Boys Claw, dan weer Hennie Vrienten, of, zoals 2 jaar geleden op de Buk, Ton Lebbink. Het repertoire om vat classics als „Riot in cellblock no. 9", „Boom Boom" en „Dust my Broom". De toegang is gratis en ze spe len in het café. Zondagmiddag vanaf een uurtje of 4 speelt de cabaretgroep Dubbel en Dwars zijn nieuwste programma bij de Buk. In rekordtempo wordt het verhaal verteld van een man, die met een autobus op reis gaat naar de hel en deze overal ter wereld tegenkomt. Jack Spijkerman, motor achter Dubbel en Dwars, gooit de knuppel in het hoen derhok. Alles en iedereen moet het ont- BILJARTCLUB O.K.K. Na de eerste 10 wedstrijden zijn het H. Seignette en G. Bolten, die de ranglijst aanvoeren, en de hoogte serie is nog voor M. v. Zaan. A. Hoo- geland wacht het allemaal rustig af en blijft goed volgen, evenals D. Nanne. Voor het kwartettoernooi zijn nu 3 wedstrijden gespeeld, en de uitsla gen hiervan zijn: 'd. Nanne - G. Bolten 2-0, P. Kaan dorp - W. Groot 2 - 0, P. Leerling - C. v. Dooren 0 - 2, R. Haazelager - J. Wiebering 0 - 2, Th. de Waard - T. Oosterwijk 0 - 2, B. Morsch - J. Klaasse 0 - 2, G. Snel - J. Komen 0 -2, P. Bolten - D. Pepping 0 - 2, A. Hoogeland - J. Seignette 0 - 2, L. v. Schooten - M. v. Zaal 0 - 2, J. Seig nette - W. Hink 0 -2, W. Hink - N. Bijvoet 0 -2. gelden. Zo zit er een dolkomisch num mer in over een meisje dat bijna geheel uit prothesen bestaat en bij haar overlij den een donorcodicil bij haar blijkt te hebben. Öf mag je daar alleen maar stiekem om lachen? Of een leuk lied over de honger in Afrika. Een ooievaar haalt een .embryo uit een vuilniszak, verliest het boven Afrika en dankbaar wordt het aan het spit gebraden. Dat komt aan. Een aanrader voor hen die er tegen kunnen. Cabaret Dubbel Dwars komt met het programma Levend Verbrand naar De Buk. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De dertiende ronde van de interne com petitie van schaakclub Oppositie uit Heiloo bracht geen grote wijzigingen in de klassementen. Ex-lijstaanvoerder Avis verloor in een te wilde partij van koploper Heeringa en zakte daardoor naar de derde stek. Wagenaar verloor van Van Bentum en moest ook iets inle veren. Aan de staart vocht Van Hoek zich net boven de degradatielijn door winst op Ruiter. In de B-poule handhaafden de kop lopers zich door tegen de concurrenten remise te spelen. De belangrijkste kan didaten voor promotie naar de A-poule zijn De Jong en Ebregt. Verstappen, Ligthart en Koeman komen voor de an dere plaatsen in aanmerking, maar er is behoorlijke concurrentie van Manni, Van Bakel en Ooyevaar. Uitslagen van ronde 13: P. Avis- G. Heeringa, 0-1; J. Wagenaar-M. van Bentum, 0-1; G. Hafkamp-H. Reyersen v. Buuren, afg.; L. Landzaat-J. Alleman, 1-0; P. v.d. Werff-H. Niehaus, rem.; T. Ruiter-L. van Hoek, 0-1; P. Ooyevaar-J. de Jong, rem.; W. Ligthart-J. Ebregt, rem.; O. Koenders-P. Manni, 0-1; J. de Vries-R. Sauer, afg.; E. Wasscher-J. Werksman, 0-1; J. Bosman-I. Oudeboon, 1-0; C. Brink-A. Creutzberg, 1-0; H. Horninge-F. Beyers, 1-0; L. Obdam-J. Vegter, 1-0. TERRIERS-NIEUWS Het zaalhockeyseizoen is van start ge gaan met voor de Terriers goede resulta ten. Van de 14 gespeelde wedstrijden werden er tien gewonnen, twee gelijk gespeeld en slechts twee verloren. Dames I wist in de Tetterodehal in Overveen beide wed strijden in winst om te zetten. Het in de zaal altijd sterke Haarlem werd met 3-2 geklopt en ook Reigers uit Hoofddorp werd aan de zegekar gebon den (4-3). Vermeldenswaard zijn ook nog de 13-1 overwinning van Jongens B2 op F.I.T. uit Amsterdam en de 14-1 zege van Meisjes BI tegen Hoorn. Ook komend weekend zal er weer volop gezaaL hockeyed worden en uw steun is daarbij van harte welkom. Zie de sportagenda Het is overigens een unieke gelegenheid om met het hockey kennis te maken in een warme en droge zaal. Als kijksport is het zaalhockey zeer attractief, omdat het snel is (vertragen is moeilijk, terugspelen op keeper eigenlijk onmogelijk) en er veel meer gescoord wordt dan met veldhockey. n rr» tlmir «fn# IfMHlHlIfflWM i irnnii KOPIJ HANDSOME EIGHT Het ontberekenbare zorgenkind Hand some Eight heeft in de hoofdklasse zaalvoetbal voor een surprise gezorgd door het veel hoger staande LSVV/ Hink Sport in eigen huis te bedwingen (2-2). Hoe vaak de zebra's dit seizoen ook al de boot zijn ingegaan met aan vallend voetbal, toch kozen zij tegen het geduchte Hink Sport meteen weer voor de aanval. Een feit is dat de Lan- gedijkers zich aanvankelijk nogal lieten terugdringen. Er ontstonden kansen voor de blauwwitte gasten, maar zoals zo vaak nèt geen doel punten. Toen de thuisclub zich her stelde, kwam zij wèl tot scoren. Het werd nog vóór de wisseling 2-0. Toch bleef de zebra-equipe felle tegenstand bieden en ditmaal wilde het succes komen. Eerst werkte een LSVV-er, in het nauw gebracht door een ef fectvol schot van Ab van Beek, de bal in eigen doel en kort voor tijd kon Willem Rooker na een pas van Pe ter Strabbing de gelijkmaker voor de juichende zebra's intikken: 2-2. De oude supporter van Handsome Eight: "Soms krijgen gelukkig ook amateurs nog wel eens loon-naar- werken...." VIERING 50-JARIG JUBILEUM P.V. LUCHTPOST GESLAAGD De festiviteiten rondom het 50-jarig bestaan van de postduivenvereniging zijn bijzonder goed verlopen. Allereerst de tentoonstelling, die in de beneden zalen van sporthal het Vennewater werd jgehouden. Veel duivensportliefhebbers waren zaterdagavond aanwezig bij de lbonnenverkoop, loterij en tombola. Toen op zondagmiddag de tentoonstel- llingscommissie de zaal ontruimd had Ikon er worden teruggezien op een geslaagde festiviteit. De receptie op zaterdag 23 november was wederom een hoogtepunt. Het vol tallige college van het gemeentebestuur was aanwezig, de voorzitter van de af deling A Noord-Holland, vrienden van andere verenigingen. Diverse sprekers zwaaiden Luchtpost Heiloo de nodige complimenten toe. Verrassend was dat de voorzitter van de afdeling A, de heer J. Pankras, de leden Henk Houten bosch en Rein Middelburg de ere-speld overhandigde. De heren kregen deze on derscheiding voor de 50 jaren die ze ak- tief in de duivensport zijn op organisa torisch niveau. De beide leden waren zeer verbaasd dat hun deze eer te beurt viel. Ongeveer 90 mensen feliciteerden het bestuur met het 50-jarig bestaan. In zijn dankwoord vermeldde de voorzitter, de heer Adrichem, nog enige zaken. De duivensport is een individuele sport die thuis wordt beoefend en waar gezinsle den plezierige en onplezierige momen ten aan beleven. De vooroordelen die er t.a.v. de duivensport bestaan werden door hem in een ander daglicht ge plaatst. De jonge vereniging is geheel onafhankelijk van subsidies en moet vaak steun van de overheid ontberen. De gehele sportduivenorganisatie ver dient een positievere benadering. Na de receptie vertrokken de leden naar restaurant het Putje, waar tot in de late uurtjes werd feestgevierd. Het bestuur van de vereniging bedankt alle mede werkers die er voor zorgden dat het ju bileum goed kon worden gevierd. Wist U overigens dat voor de jeugd er bijzondere faciliteiten zijn om met de duivensport te kunnen beginnen? In het gehele land is er een toename van met name jeugd die de duivensport gaat be oefenen. Ons jeugdlid Jean Paul Rozing is in 1985 2e generaal kampioen gewor den van Kring III (Noord-Holland west). Meer informatie over de dui- venspoit en het houden van postduiven: tel. 332664. ZWEMNIEUWS "DE SPETTERS" H.A.C. TOPPER IN DE 3E KLASSE IJs cn weder dienende ontmoet H.S.V. komende zondag de koploper in de 3e klasse. Ongetwijfeld zullen de Hei- looërs er alles aan doen om S.V.W., dat reeds enkele punten afstand heeft genomen van de nummer 2, in zijn opmars te doen stoppen. Ter herinnering: a.s. zaterdag tussen 16.00-17.00 uur afscheidsreceptie J. Scholten en W. v.d. Maat in de kan tine op het sportpark. Zie verder sportagenda. De hoge klassering na de eerste wed strijd in de C-competitie (18e plaats) zal niet gehandhaafd kunnen worden, want G.Z.V.W. uit Winschoten is nu voor ons geëindigd. De ploegen van D.A.W./ V.V.C. en W.Z. P.C. werden ook nu weer voorbij gestreefd. 3924,8 punten werden bij elkaar gezwommen door de H.A.C. ploeg, D.A.W./V.V.C. behaal den 3973,6 punten en W.Z. P.C. behaalden 4095.1 punten. De H.A.C. ploeg heeft geen bijzondere uitschieters In de ploeg maar vooral de tweede zwemmer/ster is beduidend beter dan van de concurrentie. Clubrecordtijden werden veioeterd door: Hugo Brand op de 200 m school- lag jongens 15 jaar (tijd 2.57.7) Patrick Kingma op de 200 m wisselslag jongens 14 jaar (2.38.6), en Kirsten de Hoop op de 100 m vlinderslag dames (1.15.6). Eerste plaatsen waren er verder voor: Christiaan Korver op de 100m wisselslag j.o. 14 jaar (1.25.1), Marcel Noordman op de 100m rugslag heren (1.07.4) Joanne de Hoop op de 200 m vrije slag m. 71.e.1.(2.26.1). Op de 4 x 100 m vrije slag estafette j.69.e.l. werd de eerste plaats behaald door de H.A.C. ploeg bestaande uit Edwin Kuhlman, Hugo Brand, Marcel van Amstel en Erwin Kijzers in een tijd van 4.22.4. Uitslag na twee wedstrijden: H.A.C. 7838,9 punten D.A.W./V.V.C. 7920 punten en W.Z. P.C. 8042,7 punten. BILJARTCLUB LA STRADA Uitslagen van de wedstrijd tussen B.C. La Strada en De Viersprong: D. v.d. Gulik-J. Abcouwer, 0-2; P. Pilkes-N. Lenting, 0-2; L. Hoetjes-H. v. Velzen, 2-0; S. Houtzager-M. Labée, 0-2; P. Bijvoet-C. Hoedjes, 0-2; J. Hoetjes-E. Dekker, 2-0; A. v.d. Velden- J. Reyinga, 2-0; H. Smit-J. Bolten, 2-0; R. Smit-H. v. Velzen, 0-2; J. Koedijk-J. Houtenbos, 0-2; R. Hoogeland-J. Bol ten, 2-0; B. Bakker-M. Braih, 2-0; P. Pronk-K. Zonderhuis, 2-0; N. Kabel-N. Lenting, 0-2; D. Nanne-A. de Wit, 2-0. Eindstand: 16-14. EERSTE BASISSCHÜÖLKAMPIÖEN- SCHAPPEN VAN HEILOO Voor de eerste keer organiseerde tafeltennisvereniging Rozing voor de kinderen van de basisscholen te Hei loo een groot opgezet kampioenschap. Dit vond plaats afgelopen zaterdag, 30 november, in de gymzaal aan de Driestal. Bijna 100 jongens en meisjes uit de klassen 4, 5 en 6 hadden zich opgegeven om te strijden voor de medailles. Vanaf 9 uur 's ochtends stonden er 8 tafels klaar om tot half 5 non-stop ge bruikt te worden. De eerste groep bestond uit de meisjes van de 5e en 6e klas en de jongens van de 5e klas. Nadat de voorronden duidelijk hadden gemaakt wie de sterkeren waren werd om kwart over 10 begonnen met de finale-ronde. Bij de meisjes 5e klas moest een driekamp uitmaken wie er le, 2e, en 3e zou worden. Ongesla gen bleef Yvonne Kuit, die Josien Schilder (2e) en Margot Timmens (3) achter zich liet. De 6e klas meisjes leverde een bron zen medaille op voor Esther Bruin, die met klein verschil Esther Abel te rug wees. De finale tussen Doro- thee v.d. Blij en Barbara Kuijper re sulteerde in een 2-0 overwinning voor eerstgenoemde. De halve finale bij de jongens uit de 5e klas bracht wedstrijden van een hoog niveau. Uiteindelijk bleek Jascha de Goede in de finale tegen Guido Blog veruit de sterkste. Derde werd Edwin van Bronkhorst. Om kwart over 11 kwamen ongeveer 30 vierde klassers aan bod. Technisch was het natuurlijk nog lang niet in orde, maar de wedstrijden leverden wel genoeg spelplezier en spanning op. Bij de meisjes liet Petra Busch er in de finale geen gras over groeien. Cathelijne de Lint moest genoegen nemen met de eervolle 2e plaats, terwijl Mireilla Rozing het brons voor zich opeiste. Via een tussen- ronde kwamen bij de jongens tenslotte Björn Vosse en Tristan Ooms in de finale. De meer ervaren Björn maakte zijn favorietenrol waar door in de 2 games te winnen. Sander van Rijns oever werd 3e. Om 2 uur traden de grote cracks aan: 35 jongens uit de 6e klas. Na een ver beten strijd in de voorronden bleven 3 jongens over voor een finale-drie kamp. Camiel van Druten, Robert Molenkamp en Robert Jansen zorg den voor een werkelijk adembenemen de apotheose. Op de speciaal neer gezette tribunes zagen de vele toe schouwers eerst Robert Molenkamp Camiel van Druten verslaan, vervol gens bleek Camile in 3 games te sterk voor Robert Jansen. Door deze re sultaten moest de slotpartij tussen Robert Molenkamp en Robert Jansen uitkomst brengen. Na een zeer gelijk opgaande strijd waarin beide oppo nenten elkaar geen duimbreed toe gaven moest een extra verlenging tot de 10 een winnaar aanwijzen. In deze verlenging trok Robert Jansen met 10-9 aan het langste eind. Al met al kunnen we terug kijken op een fantastische dag, waar bij ook een loterij bijdroeg aan de uitstekende sfeer. Als jij/u ook wilt tafeltennissen, neem dan contact op met mevr. L. Bonhoff, tel.: 072- 333432.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 6