0* Tweemaal Klein Schiphorst in De Zevensprong Nieuw Leven viert jubileum met uitvoering Weihnachts-Oratorium Kerstconcert in 't Witte Kerkje Jules Deelder bij De Buk Diemttbesebermiag Pro Ecclesia voor Jan Lute Caecilia geeft weer Nieuwjaarsconcert World War Rockers limmen— Castrkum Henk Scholten showt Kerststukken Wim Klein Schiphorst exposeerde al eerder met mate rieschilderijen, o.a. in De Zevensprong. INMÉi Een voorbeeld van de bloemsierkunst van Erik Klein Schiphorst. Het grote koor van Nieuw Levenf dat mede ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum het Weihnachts Oratorium van J. S. Bach instu deerde. UITKIJKPOST 11 DECEMBER 1985 KELDERPOP IN BUK BUK In het kader van het jongerenjaar orgajniseert de stichting Kelderpop uit Amsterdam een drietal uitwisselingscon- certen. De deelnemende groepen hebben hun repetitieruimte in de kelders van de Amsterdamse Sleepin, vandaar de naam kelderpop. Aanstaande donderdag gaan we van start met de band "No holding back". Dit is een bekende Amsterdamse rock soul-formatie, die vanaf oktober '84 onafgebroken door Nederland heeft getoerd. Het repertoire bestaat uit eigen werk, dat wil zeggen rock'n roll, rith'm and blues, funk en ballads, afgewisseld met favorieten van Bruce Springsteen, Graham Parker, Sam Cooke, Rufus Thomas en Carol King. No holding Back staat garant voor een twee uur durende rock'n soul show, dus zeer de moeite waard een kijkje te nemen op de Buk morgenavond in het café. O ja, de entreé is gratis Aanvang 22.00 uur. De formatie World War Rockers komt zaterdag 14 december naar De Buk. Jules Deelder, vrijdag de dertiende december in De Buk. Vrijdag 13 december komt de auteur Jules Deelder naar "De Buk" in Heiloo. Van oorsprong is hij dichter, tegenwoor dig noemt hij zichzelf aucteur (een kruising tussen auteur en acteur) omdat hij zijn publiek vergast op een avondvul lend programma. Zijn show "Deelder spreekt", duurt officieel tweemaal drie kwartier maar het komt regelmatig voor dat hij na ruim 2 uur optreden gewoon van het toneel getrokken moet worden. Jules Deelder werd op 24 november 1944 géborén in Rotterdam. Op 12-jarige leeftijd begon hij te schrijven en daar is hij sinds die tijd mee doorgegaan. Hij bezocht de H.B.S. in Rotterdam en kwam op schoolfeestjes in contact met Jazz. De tonen van Mingus, Miles Davis en Charlie Parker boeien hem nog altijd zozeer, dat er voor popmuziek geen plaats is. Als spreker maakte hij zijn nationaal dubuut tijdens "Poëzie in Carré" in 1966, was nog even zanger en knipte zijn haar af toen de eerste politieagenten met lang haar verschenen. Van die tijd af hult Deelder zich in strakke kostuums met dito stak achterovergekamd haar. Hij lijkt zo weggelopen te zijn uit een Amerikanischen gangsterfilm. Jules Deelder is neonrealist, neonroman- ticus en neonkomiek. Hij publiceerde "de Zwarte Jager", "Moderne Gedich ten", "Sturm und Drang", "Junkers 88" en twee prozabundels getiteld "Schö ne Welt" en "Modern Passé" (allen bij de Bezige Bij). Hij verschijnt regelmatig op de televisie. Jules Deelder treedt op voor allen. Van Weesp tot in New York, van Berlijn tot in Papendrecht. Zonder illusies en met een messcherpe kijk op het gedrang rondom, schept hij zich een eigen weg door het toekomstige verleden. Gevoel voor humor kan hem daarbij niet worden ontzegd. Vrijdag 13 december bij De Buk te Heiloo. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijzen: f. 7,50 of f. 5,--. Op zondagmiddag 5 januari 1986 zal het Heilooër Harmonieorkest Caecilia wederom een nieuwjaarsconcert verzor gen. Vijf jaar geleden heeft zij het initi atief genomen om, naast de gebruikelij ke concerten, ook rond de jaarwisseling een muzikaal gebeuren te organiseren voor de Heiloose bevolking. Uitgangs punt is hierbij steeds geweest verschil lende harmonie- en fanfare-orkesten bij elkaar te brengen. Het verleden heeft in middels aangetoond dat dit zeer succes vol is, zowel voor het publiek als voor de deelnemers. Voor het komende nieuwjaarsconcert heeft Caecilia de medewerking gevraagd en gekregen van fanfare Emergo uit Castricum en de Hoogoven-harmonie uit Beverwijk. Met name dit laatste or kest geniet grote bekendheid in Noord-Holland. Het concert zal plaatsvinden in de Moe der Godskerk, de plaats waar dit jaar lijks terugkerend evenement ook gestart is. Aanvang 14.00 uur. Toegang 5, p.p., tot 16 jaar 2,50. Voor nadere in lichtingen kunt kontakt opnemen met Nico Bakker (tel. 335160) of Kees Borst (tel. 02205-1725). Zaterdag 14 december is er in de Buk een dubbeioptreden van Eton Crop en de World War Rockers. Eton Crop ontleent haar naam aan het kapsel dat men op de Engelse Kost school Eton placht te dragen. In hun muziek proberen zij de balans te vinden tussen experiment enerzijds en melodie en struktuur anderzijds. Zij spelen met een opmerkelijke onbe vangenheid muziek die de sfeer uita demt van een broeierig hol in een Zuid- Europees stadje. Zij speelden maar liefst 3x in de John Peel show, waaronder eenmaal bij de best shows of the year Het trio WWrockers brengt stevige rockmuziek zoals de naam al doet vermoeden. De groep is ontstaan rond Frank Kien- huis, die naast gitaris ook de zanger van de groep is."Haarlem meets the Clash", zo zou je hun muziek kunnen omschrij ven. Korte afgemeten drumroffels, een voudige basloopjes en speedy-speedy gitaarwerk vormen samen met een stem als een stuiterende pingpongbal het verend tapijt van waaraf de WW-rockers hun muziek brengen. Aanvang 22.00 uur. INGEZONDEN OVERLAST Gaarna doe ik een beroep op het ge meentebestuur van de gemeente Hei loo. Sinds kort wonen wij, twee min der validen, op de camping van Keu- ning (grenzend aan volkstuinen) te Heiloo in een zomerwoning, 's Avonds wordt er daar zomaar geschoten en worden stenen gegooid. Mag dat langs een recreatieterrein vol mensen, waar van er diverse een uitkering hebben? Deze mensen wonen op dit terrein voor hun gezondheid. Mensen hebben ook waarde. Ze heb ben ook rust nodig, vooral in deze tijd. Laten wij allen het leefbaar hou den. En als je in een zomerwoning woont en als anderen dan tot diep in de nacht stenen tegen de ramen gooi en, hatelijk is dat. Zo kunnen wij niet verder leven, dat is geen leven meer. Laat ons in vrijheid leven. Dat is in Heiloo toch wel mogelijk? Mensen, laat ons met rust, verdriet hebben we al genoeg. Onze hoop is dat de rust terugkeert. En zo hoort het in Heiloo. Enkele inwoners van Heiloo. GEBRUIKTE BRILLEN KAN MEN INLEVEREN Ons werd de vraag gesteld, waar kun nen we gebruikte brillen inleveren. Een aantal jaren geleden kon dat o.a. gebeu ren bij mevr. v.d. Calff, aan de Gouwe Boom. Zij zorgde voor doorzending. Opvallend veel brillen kwamen toen binnen. In een mededelingsblad van de afdeling van de Bond van Plattelands vrouwen werd de leden van de Bond ge vraagd, overtollige brillen te bezorgen, op een adres in Bergen. Voor de meeste inwoners van Heiloo, die de brillen kwijt willen, is een gang naar Bergen moeilijk, misschien wel onmogelijk. We zijn weer in kontakt getreden met een zuster van Huize Augustinus", Everdingenstraat 15, Alkmaar (tegen over de voormalige ingang van het St. Elisabethziekenhuis). Dit is dus dichter bij en gemakkelijker bereikbaar voor hen die gebruikte brillen weer een goede bestemming willen geven, in landen waar een grote behoefte aan is. Is Alk maar voor een aantal ingezetenen toch nog moeilijk bereikbaar, dan kan men ze afgeven op Torenlaan 13 (achter om!), Heiloo. Wij zorgen dan wel dat ze bij de zuster van Huize Augustinus'' komen.' Van 12 t/m 15 december zullen Wim en Erik Klein Schiphorst samen in de Zevensprong aan de Ewisweg expo seren. Hoewel men dat op het eerste gezicht misschien niet zou zeggen, is het ook hier ,,zo vader, zo zoon". Beiden werkend van uit een zeer vrije expressie, met dit verschil dat ieder z'n eigen materiaal gebruikt. Wim Klein Schiphorst is in Heiloo al lang geen onbekende meer. Als lid van de Heiloo'se Werkgroep 77-11, wat zijn werk al meerdere malen in het Witte Kerkje en de Zevensprong te zien. Materie Schilderijen worden ge maakt van allerlei, het woord zegt het Wie wil er vóór Kerstfeest nog een lie ve poes of hond van ons in huis op nemen?? Er zitten er nog zoveel te wachten! Cypers poesje, 8 maanden. Lapjespoes, ruim 1 jaar, gest. Zwart/witte kater, 2Vi jaar, gecast. Poes, cypers met wit, 5 jaar, gester. Rode kater, 10 jaar, gecastr. Mechelse herder, teef, 2 jaar. Bruin, bastaard hondje, Freddie, reu, 10 jaar, (niet bij kleinde kinderen). GEVONDEN Schildpadpoes, station Alkmaar. Cyperse poes, Kerkelaan Heiloo. Rode kater, Westerweg, Heiloo. Zwart/witte kater, WesterwegiKapel- laan, Heiloo. Zwart/witte kater, Heerhugowaard (De Dinkel). Cypers katertje, ca. 6 maanden, Burg. Nieuwenhuijssenstr. te Limmen. VERMIST 2 Mandarijn-eendjes, Herenweg- Aostastraat te Heiloo. Konijn, (Hollander), grijs met wit, Amalia v. Solmsstraat te Alkmaar. Konijn, zwart, Laan van parijs te Alk maar. Rood/witte poes, Hoge Weijdt te Heiloo. Cyperse poes, Visweg, te Limmen. Lapjespoes (schildpad), Ixiasstraat te Akersloot. Cyperse kater, 6 maanden, Theebos te Limmen. Zwarte kat met beige vlooienband, Rijksweg t.o. supermarkt te Limmen. Zwart/witte poes, met bruine vlooien band, Ewisweg te Heiloo. Zwarte kat, Kerkelaan te Heiloo. Rode kater, 10 jaar, gecastr. Kenne- merstraatweg richting Limmen. Dierenbescherming Heiloo e.o. tel.: katten: 072 - 337853. Limmen: 02205 - 2256. Honden: 072 - 333714, Limmen: 02205 - 2256. Knaagdieren: 02205-2256. Wij hebben altijd behoefte aan mensen die tijdelijk een gevonden kat, hond of knaagdier tegen vergoeding in hun huis willen opnemen. al, materialen, hout, ijzer, verf en textiel en gecomponeerd tot een schil derij. Vaak grote doeken, waarop het materiaal een geheel eigen rol speelt. Wim Klein SChiphorst zegt ervan: ,,Ik heb soms een idee, waar ik maan den mee rondloop, dit idee moet dan rijpen, maar als ik dan eenmaal begin, wordt het een avontuur, waar van ik ook zelf de afloop niet weet". Hoe die avonturen afgelopen zijn, kunt u in de Zevensprong zien. Erik Klein Schiphorst is bloemsier- kunstenaar in de ruimste zin van het woord. De meesten denken bij het woord ,,bloemsierkunstenaar" aan iemand die mooie boeketten maakt: maar zegt Erik: ,,dit gaat verder dan de Biedemeier". De materialen zijn wel afkomstig van bloemen en planten, maar vaak worden ze op een geheel andere manier gebruikt. Zo is er een compositie van stukken steel van de Berenklaauw, met daarop gedroogde platte" hortensia bloemen, dit al les staat op een bodem die bedekt is met zilvervlies rijst en kleine bloe metjes van dezelfde kleur, het re sultaat is even bijzonder als fraai. Zo weet Erik in een metalen ring, met hout, mos, bloemen en allerlei andere materialen een soort miniatuurdroom- tuin te maken. Tevens werkt Erik met aluminium en textiel in zijn werkstukken daartussen mooie droogbloemen composities's. Het vrije, het los zijn van het mate riaal is iets wat vader en zoon Klein Schiphorst duidelijk gemeen hebben. Wie het leuk vindt, zou eens een ca mera mee moeten nemen, dat levert vast een stel mooie plaatjes op. Het is niet de bedoeling dat Erik zijn kunst werken verkoopt, hij maakt ze uit een drang naar vrije expressie en ge bruikt hiervoor het plantaardige ma teriaal dat hem door zijn beroep (bloemist in de breedste zin van het woord) ten dienste staat. Een exy positie die alleszins de moeite waard is om bezocht te worden (en vergeet vooral uw fototoestel niet). De expositie in de Zevensprong te Heiloo is geopend op donderdag 12 december van 19.30 - 22.00 uur, op vrijdag 13 december van 15.00 - 17.00 en van 19.00 - 21.00 uur. Op za terdag 14 december van 10.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur en ten slotte op zondag 15 december van 11.00- 17.00 uur. Op zaterdag 7 december werd aan de heer Jan Lute uit Heiloo de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifi- ce uitgereikt. Dit gebeurde in de St. Adelbert-abdij te Egmond-Binnen, waar tijdens eeriTntie- me bijeenkomst abt Gerard Mathijsen de gedecoreerde de eretekenen op speldde. Abt Mathijsen wees daarbij op de grote inzet van de heer Lute voor de historie van de streek en voor de religieuze en culturele waarden die daarin verankerd liggen. Met veel enthousiasme is hij steeds bereid zich in te zetten voor acti viteiten die de geschiedenis van Egmond belichten. Ook zijn inzet voor het ker kelijk gebeuren, met name op het ge bied van de liturgische muziek, verdient alle lof. De monniken hebben in het 50-jarig feest van hun klooster, dat dit jaar is ge vierd, een gerede aanleiding gezien om de heer Lute om zijn gewaardeerde toe wijding te huldigen. Daarmee wilden zij tevens hun erkentelijkheid tot uitdruk king brengen jegens alle anderen die blijk geven van interesse en sympathie voor de abdij, voor haar geschiedenis en haar opdracht in deze tijd. Bijzonder werd ook mevrouw Lute bedankt voor haar aandeel in de activiteiten van haar man. In zijn dankwoord benadrukte de heer Lute het belang van de medewerking die hij van vele kanten mag ontvangen. Door belangeloze inzet van zovelen en in goede samenwerking komt men op prettige wijze tot vruchtbare resultaten. Over zijn eigen aandeel daarbij uitte de gedecoreerde zich heel bescheiden, maar hij was graag bereid zich te blijven inzetten. KORT BEZOEK VAN KERSTMAN BIJ JAN RANZIJN Er is weer drukke tijd aangebroken, vooral in Engeland en de Verenigde Staten, voor de kerstman. Maar hij heeft gelukkig wel even tijd vrij kunnen maken voor een kort bezoek aan de firma Ranzijn in het Stationscentrum. De kerstman zal een klein presentje aan de kinderen uitdelen, die samen met hun ouders een kerstboom komen kopen bij Ranzijn. Verder staat onder de luifel van Grutterij De Korenbloem een groot aantal leuke kado ideetjes opgesteld. Dus voor leuke kado-ideetjes en een klein presentje voor de kinderen zater dag even langsgaan bij Jan Ranzijn in het Stationscentrum. UNICEF-KAARTEN KOOP WEER TE Ook dit jaar vraagt de UNICEF weer uw aandacht. Wij willen u attent maken op de verkoopadressen van kaarten en agenda's. Adressen: Kadowinkel D. Beemster, Westerweg/hoek Het Zevenhuizen, Mw. Slavenburg, Van Merlenlaan 4, Mw. van Diggelen, Goodeslaan 13, Mw. Naessens, De Vang 2, Jacobs, Holleweg 27, Corn. Drebbel-college, De Biender 2, allen te Heiloo. Mw. van der Dussen, 't Kieftenland 34, Limmen, Mw. Weeda, Prinses Beatrix- laan 37, Egmond aan de Hoef, Mw. Binnendijk, Regulierslaan 16 en Mw. Hartenberg, Nieuwlandersingel 56 Alkmaar. Ook is er weer verkoop in bibliotheek Het Malevoort. Ook dit jaar zal men de predule op het Kerstfeest niet behoeven te mis sen: het Waterlands kamerkoor, zal op zondag 22 d ecember, aanvang 15.30 uur, een kerstconcert verzorgen in het Witte Kerkje te Heiloo. ,,Oude Meesters" zijn de componis ten van de zang voor de pauze: J. P. Sweelinck en M. A. Charpentier (een Fransman). Ook Christmas Carols worden dan gezongen. Na de pauze is het de beurt aan Jonge Meester": H. Sutermeister (ook een Fransman) en onze eigen H. Andriessen (het Magnificat). Het geheel zal worden afgewisseld door orgelspel, gebracht door Gonnie van de Maten, eveneens afgestemd op het Kerstgebeuren met werken van Sweelinck, Böhm, Turini en Albert de Klerk. Ook twee blokfluiten zul len daarbij te horen zijn. Uiteraard zal het oude kerkje in kersttooi, met de verlichte kerstboom en kaarsen kronen, mede de sfeer bepalen. Al met al een zeer aantrekkelijk ge heel, waarvoor om 14.45 uur de kaart verkoop begint, a 6,-- resp. 4,- voor ouderen, CJP-houders en kin deren, incl. programma. KERSTSAMENZANG 1985 22 december, 19.30 uur De R.K. Gemengde Zangvereniging Nieuw Leven" voegt op 17 december aan haar lange lijst van succesvolle uit voeringen een nieuwe toe. Ter gelegen heid van haar 40-jarig bestaan is het koor al een jaar lang bezig één van de mooiste Oratoria uit de muziekgeschie denis tot perfektie te brengen: het Weih nachts-Oratorium van Joh. Seb. Bach. Het is niet de eerste keer dat Nieuw Leven" dit werk uitvoert. In 1976 stond het al eens op het programma Sn de re censies spraken toen van een „schitte rend concert", ,,een geanimeerde uit voering", die „energiek is weergegeven". Alles is er aan gedaan om ook dit keer weer verzorgd voor de dag te komen. Niet het gehele werk zal worden uitge voerd. Het Weihnachts-Oratorium bestaat eigenlijk uit zes cantates, die Kerst, Nieuwjaar en Driekoningen als thema hebben. Tijdens de uitvoering van 17 december zullen de cantates 1 tot en met 4 en het eerste koor uit de 5e can tate worden voorgedragen. In een relatief klein dorp als Heiloo is een dergelijke, groots opgezette onder neming alleszins de moeite van het bij wonen waard. Uitvoering van het Weihnachts- Oratorium van Joh. Seb. Bach door de R.K. Gemengde Zangvereniging „Nieuw Leven", op dinsdag 17 decem ber 1985, aanvang 20.00 uur, in de Moeder Godskerk, Holleweg te Heiloo. Uitvoerenden: José Jonkers (sopraan), Gerda van Zelm (alt), Paul Bouts (te nor), Henk van Heynsbergen (bas), Piet Groot (orgel), het Nederlands Symfonie Orkest en gemengd koor „Nieuw Le ven". Dirigent is Piet de Reuver. Kaarten a 15,p.p. zijn verkrijgbaar bij: Boekhandel Avis, Stationsplein 1; Rook- en Barbershop Jan Braam, 't Loo 18; mevr. C. Zuiderduin, Heeren- weg 120; M. Driessen, Heerenweg 235. Op zondagavond 22 december organi seert Mogojoko (Moeder-Gods- Jongeren-Koor) de Kerstsamenzang om een muzikaal startsein te geven voor de Kersttijd. Mensen, die met plezier zingen maar ook zij, die graag luisteren, zijn van harte welkom in de kerk aan de Holleweg in Heiloo. Dit jaar hebben we de medewerking gevraagd van het Herenkoor. Samen proberen we wat licht te brengen op zo'n donkere avond. Want 22 de cember om half acht is het écht pikke donker! Daarom vragen wij de kinderen om een ongevaarlijk lichtje mee te bren gen: zaklantaarns! Absoluut géén kaar sen, waxine-lichtjes of aanstekers, dat wordt allemaal véél te gevaarlijk! Mis schien past je zaklantaarn in je St. Maarten-lampion, óf verzin iets anders. Géén vuur dus! Bij binnenkomst krijgt iedereen een boekje met alle teksten. Dan nog een verzoek aan mensen met open plaatsen in de auto: misschien kunt U iemand uit uw omgeving een plezier doen als U voor „taxi" speelt. Mochten er nog vra gen zijn, bel dan even naar: M. Zijl mans-van Schaick, tel. 334798. Een deel van de Kerst-sierkunstdie Henk Scholten afgelopen zondag showde in De Zevensprong. Bloemist Henk Scholten heeft dit jaar voor het eerst laten zien wat hij allemaal aan kerststukken maakt. Alles stond feestelijk uitgestald in de Zevensprong van een kleine tafel versiering tot een uitbundig stuk was er te zien. „Het gebeurt zo vaak dat mensen een aantal kerststukken bestellen voor re latie's en niet weten wat er te koop is. Ze zeggen dan vaak, „maak er maar wat van". Voor deze mensen (o.a.) is dit de gelegenheid om zelf iets uit te zoeken" vertelt Henk Scholten. Op twee plaatsen in de Zevensprong waren ze ook aan het werk, de een met het maken van kerststukjes de andere met het maken van boeketten. Dat kerststukjes niet alleen in rood en wit mooi zijn werd getoond in de meest, gewaagde maar zeer fraai kleur combinatie's. Wie echt iets heel moois wil hebben moet maar eens in de nieuwe winkel van Henk Scholten in de Stationsstraat gaan kij ken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 11