JS u^Zs^openi RA FEESTELIJKE EfM VOORDELIGE AANBIEDINGEN UIT DE KERSTWINKELS VAN 1000 D. A- OROCISTEN simon peek T 9 Spert en Spet dn Spert en spe £*2 de Verenigingsagenda Wijn, druppelring, verzilverd. f 11,- juuuelier DfOCJ* Jeff Letsdiert Heerenweg 148, Heioo,tel.072-330890 voor —95 95 Een gepast Kerstgeschenk :|kkadootje wordt door ons extra feestelijk ing^: Kaarsenslijper/ dover In zwaar koperen uitvoering stationsweg 85a Heiloo 072-335730 Drijfkaarsjes In wit, grijs, bleu, ivoor, rose en groen. Per 6 stuks nu vanBiöC Advies en ruime keuze Kinderkaars Keuze uit sneeuw- en kerstman, #^75 van3r?5 m voor 5Q5 kerstman, van 3^5 g voor wm g Kerst-karaf Fraaie karaf met ingeslepen motief, van 'VCIES &05 voor maar B 0 Gezellig en voordelig Dit is slechts een greep uit ons totale aanbod, geldig zolang de voorraad strekt. Sfeer-servetjes Keuze uit diverse kerst motieven, 20 st. Amance Eau de toilette kQker Sol.) Ö95slechts slechts verzilverde kandelaar Voorzien van gotische kaars. In geschenk- f- SlSrsen C95 Per doos 10 st. Ook voor uw sportberichten bo/ketboll heiloo Ook voor uw verenigingsnieuws UITKIJKPOST 18 DECEMBER 1985 éIW.'!: iT TI I I'l s?:' I -v ctAAK.earif BEKERWEDSTRIJD K.O.T. TEGEN DE POMMERANS In een zeer spannende strijd is "De Pommerans" erin geslaagd de begeerde beker in ontvangst te nemen. Op 19 februari vond de le wedstrijd tussen de biljartverenigingen "K.O.T." en "De Pommerans" plaats en de uitslag was 5 punten voor K.O.T. en 17 punten voor De Pommerans. Op 10 december vond eindelijk de return plaats en K.O.T. was zeer geladen en met een sterk team aangetreden om het verlies van de le wedstrijd in te halen. Het is K.O.T. wel gelukt deze keer van De Pommerans te winnen en wel met 15 punten voor K.O.T. en 11 punten voor De Pommerans, maar deze winst was niet groot genoeg om de Pommerans van De beker af te houden. Einduitslag was 28 punten voor de Pommerans en 20 punten voor K.O.T. De heer J. Bakker, voorzitter K.O.T., overhandigde de beker aan heer J. van Eikeren, voorzitter van De Pommerans, welke tevens een dankwoord uitsprak voor deze gezellige biljartavond en dat dergelijke sportieve avonden zich in de toekomst mogen herhalen. Stug denkwerk en uiterst geslepen positiespel markeerden de zeer spannende verlopen 13e rond van damclub Heiloo. Een partij van grote klasse leverden John Klumper en Jan Kraakman af. Men schoof aanvankelijk gelijk op. Klumper liet echter een vleugelop sluiting te lang staan. Kraakman, die trouwens een uitstekend seizoen draait, kwam op voordeel en liet dit ook in de zenuwslopende eindfase niet meer glippen. Koersen, een dammer die altijd in de bovenste regionen is te vinden, had een zware dobber aan opponent Kessels. Laatstgenoemde collecteerde verdiend een remise. De uitslagen waren: J. Klumper - J. Kraakman 0-2; C. v. Lieshout -N. Ursem 2-0; P. Zwart - F. Schouten 0-2; A. Kroon - C. Bijwaard 0-2; W. Kessels - L. Koersen 1-1; R. Koch - R. Scargo 1-1. SPORTVERENIGING „DE FORESTERS" FORESTERS PAKT FORS UIT TEGEN DE ZOUAVEN Een zoete sportieve wraak op de Zou- aven werd het afgelopen weekend genomen, na het verlies van 4-1 uit tegen de Grootbroekers. Het werd een monsterzege. Na een vroege 3-0 voorsprong, in een kwartier gescoord door tweemaal M. Miesten en M. de Vrée werd het zelfs voor rust nog 4-0. Piet Witte had zijn elftal voor de wedstrijd, en zelfs in de rust, voorge houden om te blijven gaan in deze wedstrijd, want ook dat is belangrijk voor een elftal dat goed draait, proberen er uit te halen, wat er inzit! Met maar liefst 9-0 werd de Zouaven naar huis gestuurd. Het is na afgelo pen zondag duidelijk dat voorlopig alleen Zwaagdijk het uitstekende winst-voetbal van Foresters kan vol gen, en de twee onderlinge duels tussen deze teams zullen zeer belang rijk blijken voor het kampioens schap in de 4e klasse B KNVB. Wie ook hard op weg is naar het kampioenschap is het 3e elftal dat van mede-concurrent HSV won met 4-1 en het 8e, dat Apollo versloeg in hun bijna gelopen race naar het kampioen schap. Veel dank is Foresters verschuldigd aan de giften van enkele zeer loyale sponsors de afgelopen weken. Café Aris en Ans de Wit schonk prachtige trainingspakken aan het le team, terwijl, de A-selectie met begeleiders een klein feestje konden bouwen na het behalen van de Herfsttitel in Bowling centrum Heiloo. Het is werkelijk schit terend hoe enthousiast de Midden standers met Foresters mee leven. Het le moet zondag haar laatste duel voor de winterstop spelen tegen Bergen uit! We hopen op veel suppor ters uit heiloo. PS.: a.s. vrijdag is er weer de tra ditionele Kerst-klaverjas-drive. Het wordt een extra grootse avond voor Foresters, omdat de kantine zijn nieuwe geluidsinstallatie in gebruik stelt. Dat dit de gezelligheid zal ver hogen staat buiten kijf! ditie is op hun leeftijd minder optimaal. Twee reservespelers is dus wat aan de krappe kant en wat verdere aanvulling van het team daarom zeker gewenst. Sportieve mannen van zo'n 40-60 jaar worden bij deze opgeroepen zich bij Flashing Heiloo aan te sluiten. Na een verantwoorde training door medespeler Roy Antonius kan men mee bouwen aan de bloei van het basketbal. Inlichtingen over veteranen en andere zaken bij Louis Hollander, Werkendelslaan 2, tel. 336173. jonge ploeg van coach Piet Oud uit louter spelers van Foresters veldvoetbal, zoals Henk Hoytink, Mark Abcouwer, Frank Bruin, Paul Farenhorst, Mark Niesten, Martin de Vré en Arne Meyer. HSV: deze ploeg van coach Hans Spaans draait wat moeizaam in de hoofdklasse, maar gezien de kwaliteiten is herstel spoedig te verwachten. Bekende spelers zijn o.a. Paul Stokman en Edward Geesken. Beide spelers spe len in HSV I veldvoetbal. De Vriendschap: Dit team komt uit Akersloot en bestaat voornamelijk uit spelers van veldvoetbalvereniging Meer- vogels en staat hoog genoteerd in de tweede klasse. H.Z.V. de Viersprong: De organiseren de vereniging, gecoached door Ton de Zeeuw, staat momenteel op de zesde plaats in de hoofdklasse en bestaat uit spelers die veldvoetballen bij HSV, Foresters, Meervogels en Zeevogels. Be kendste speler is natuurlijk Frank de Waard ook wel "Mister HZV'genoemd. Wij verwachten natuurlijk op dit Hei- looër toernooi met vele bekende Heilooër namen veel toeschouwers. Aanvang is 10.00 uur. De toegang is gratis. YOfOAi9iA9 fla/hiAg Veteranen gevraagd Het Heren-5-team heeft dit weekend de eer van Flashing Heiloo gelukkig gered. Aangezien alle overige seniórenteams,, zowel bij de heren als de dames, hun wedstrijden verloren, was de winst van de Heren-5 één van de weinige lichtpun ten. Met een ruststand van 24-11 en een eindstand van 47-18 werd Spaarndam-3 in een zeer sportieve en prettige wed strijd overwonnen. De aanmoedigingen van Aijan Boogaard en Joost Bakker speelde daarbij ook een rol. Zij moesten het gemis van de eigenlijke coach, Maija Knegt, goedmaken. Verder kreeg het team de daadwerkelijke steun van de veteraan Hans Greve, die vele pogingen deed om Hans Fijma in goede dunkposi tie te brengen. Dit geeft tevens de gelegenheid de start van het veteranenteam in het nieuwe jaar aan te kondigen. Flashing Heiloo heeft zeven veteranen bij de bond aangemeld, die binnenkort aan de com petitie gaan deelnemen. Nu zijn vetera nen doorgaans mensen met meer maat schappelijke verplichtingen en hun con- B.C. LA STRADA Uitslagen 12 december: J. Bijvoet-N. Kabel 1-3, H. Smit-A. v.d. Velden 0-3, S. Houtzager-L. Hoetjes 0-2, P. Pronk-P. Bijvoet 3-0, D. Nanne- R. Smit 0-3, S. Houtzager-R. Hooge- land 0-2, D. v.d. Galik-S. Houtzager 3-0, René Nanne-J. Koedijk 0-3, R. Smit-K. Berger 0-3, R. Hoogeland-P. Bijvoet 1-1, D. Nanne-N. Kabel 0-3. HEILOOËR ZAALVOETBALPLOEGEN IN TWEEDE ARIS DE WIT KERSTTOERNOOI 'T Aris de Wit-kersttoernooi wordt dit jaar wederom op tweede kerstdag gehou den in sporthal 't Vennewater, H.Z.V. de Viersprong, de ploeg die al jaren door Aris de Wit gesponsord wordt, organi seert dit toernooi. Het aantrekkelijke van dit toernooi is dat er zeven vereni gingen uit Heiloo deelnemen. De deel nemers zijn: Blana: staat op de derde plaats in de tweede klas. Is dit jaar versterkt met Jan de Beer en Rob Troost. Dok: koploper in de derde klas. Hierin spelen o.a. Mark v. Amstel, Ron Agasi en Joep Koelman (veldvoetballers van Foresters I). Ed Dekker: Staat hoog geklasseerd in de tweede klasse. Bekende spelers zijn o.a. Ab van Schoote en Henk Kaandorp. Crawford: een team dat goed zaalvoet- speelt. Staat op de derde plaats in de hoofdklasse. Bekende namen zijn na tuurlijk de gebroederd Admiraal en Robert, en niet te vergeten doelman John Molenaar en topscorer Tony Nu- man. Foresters: ongeslagen koploper van de tweede klas. Behalve keeper Jongerius (zeevogels I veldvoetbal) bestaat deze HANDSOME EIGHT Handsome Eight heeft in de hoofdklas se zaalvoetbal het hooggeplaatste Joy Funadama met 2-2 bedwongen. Een knappe prestatie, maar er had voor de zebra's méér ingezeten. Een verdiende voorsprong van 2-0 (Van Veen en Van Beek) ging verloren en bovendien schoot Jan van Veen in de slotfase uit een strafschop de bal via de doelman keihard tegen de paal. Dat was de kans op 3-1, maar in plaats daarvan werd het bij een for tuinlijke uitval van de gasten zelfs nog 2-2. De knappe acht", had het geluk weer eens niet mee. Strabbing raakte tweemaal het houtwerk, Roo- ker eenmaal. De oude supporter van Handsome Eight: ,,Geen greintje mazzel! Zou vrouwe Fortuna iets tegen zebra's hebben....?" HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 10 december: A. 1. Mevr. Ritchie-Hr. Gorse 63.35 2. Mevr. Admiraal-hr. Vendel 55.00 1. Ds. de Jager-de Wilde 56.65 2. Ds. Klerk- Stark 55.40 B. 1. Ds. Haaf kens-Wijnbeek 60.40 2. Hr. Duineveld-Pin 55.40 1. Mevr. Löhr- Hr. Lange 57.90 2. Fm. v.d. Laan 55.85. Donderdag 12 december: A. 1. Hr. Kuiper-Smit 60.85 2. Ds. De Bruykére- Ritchie 57.50 1. Ds. Klerk-Stark 55.40 2. Mevr. Bakker-hr. Tamminga 53.75. B. 1. Hr. Bader-Koster 61.65 2. Hr. Berkman-v.d. Vlies 57.90 1. Hr. Eichels heim-Inv. (55) 61.25 2. Ds. Couzijn-Plas 60.40 C. 1. Fm. Haan 52.90 2. Ds. Evenblij-Huiberts 51.65 1. Ds. Jonker- Vogel 60.40 2. Hr. Bennink-Gorse 60.00 D. 1. Ds. de Lange-Leek 63.90 2 Mv. Schouten-Hr. Hakvoort 63.35 1. Mevr. Jacobs-Hr. Schram 58.75 2. Fm. Alberts 55.00. HSV-voetbal. Zondag 5 januari: Nieuwjaarsreceptie van HSV in de.kantine, vanaf 16.00 uur. Vooraf zal een wedstrijd worden gespeeld. UC.M Zondag 22 december: KGB 1 - HSV 1 (aanvang 14.30 uur) en Vitesse 2 - HSV 2 (aanvang 12.00 uur). HET NIVON VIERDE FEEST In tegenstelling tot vele andere organisaties werkt het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en natuurvriendenwerk (Nivon) bijna hoofdzakelijk met werkgroepen. En met veel succes. De leden van deze groepen waren met hun partners, uitgenodigd om het 40-jarig bestaan van de afdeling Heiloo te vieren. Men kwam daarvoor bij een op zon dagmiddag in het Oosthonk. Leden van de werkgroepen hadden er voor gezorgd dat de zaal in een bij zonder gezellige sfeer was geschapen. Men had er ook voor gezorgd dat het ook niet aan materiële zaken ontbrak. Zo was er een uitstekend koudbuffet. Joop Koorn fungeerde als voorzit ter. Deze stelde vast dat de laatste jaren vooral Reina en Fred Mulder geweldig veel werk hebben verzet voor het Nivon. Een prachtige schaal met fruit werd hen aangeboden. Joop Koorn deelde mee, dat waar het geld wat het Nivon op 16 november van het gemeentebestuur heeft ont vangen, ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan, een grote was aange schaft, met het Nivon vignet er op. Trots prijkte de nieuwe vlag aan één der wanden van het Oosthonk. Er was sfeervolle muziek van een fluit - ensemble, van leden van het Nivon, onder leiding van Ans Hermans. Ger Brouwer zorgde voor een passen de literaire bijdrage, met onder ande re werk voor te lezen van Wim Kan en Alexander Pola. Afscheid werd er genomen van Jan vary Erkelens, welke vele jaren aan NiVon program ma's meewerkte, onder andere werk te hij mee aan tekencursus en mario netten maken. Jan van Erkelens gaat zich binnenkort vestigen in Zwit serland. Reina Mulders heeft alle me dewerkers, en dat waren er velen, hartelijk bedankt voor dit zo geslaagde samenzijn. 50-JARIG JUBILEUM KANARIE-VERENIGING De kanarie-vereniging Alkmaar en Om streken bestaat 1 februari 50 jaar en is hiermee de oudste vogelvereniging in geheel Noord-Holland. Ter gelegenheid hiervan organiseert zij de gewestelijke tentoonstelling in sporthal 't Vennewa ter aan 't Zevenhuizen te Heiloo. Zo'n 150 vogelkwekers hebben met 1200 vogels ingeschreven voor de wedstrijd. Woensdag 18 december worden de vogels door een twintigtal keurmeesters gekeurd en vrijdagavond gaan de déuren open voor de bezoekers. Openingstijden: vrijdag 20 december van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 21 december van 10.00 tot 20.00 uur en zondag 22 december van 10.00 tot 16.00 uur. KATHOLIEK VROUWENGILDE Op dinsdag 10 december vierde het katholiek vrouwengilde haar jaarlijkse kerstavond in een, alvast in kerstsfeer gebrachte, zaal van 't Trefpunt. De voorzitster opende met een gebed en er werden enige kerstliederen gezongen. Daarna werd Majoor Bosshardt harte lijk werlkom geheten, die deze avond kwam spreken over haar werk als heilsoldaat. Majoor Bosshardt sprak in haar eigen blijmoedige stijl over het ontstaan van het Leger des heils in de armste krotten wijk van Londen. Zelf was de majoor al vanaf haar achttiende bezig met 't werk voor het Leger des Heils in de binnen stad van Amsterdam. De Majoor pro beert vooral in de kersttijd, de armen en eenzamen een klein beetje troost en bemoediging te brengen, 't Is haar levenswerk en zij kan daar heel interes sant en geestig over vertellen. „Vanuit deze levensbeschouwing heb ik altijd mens en medemens mogen ont moeten", aldus Majoor Bosshardt die het Katholiek vrouwengilde, mede door haar aanwezigheid, een hele fijne avond heeft bezorgd. TUINCURSUS Gezien het grote succes in voorgaande jaren menen wij hiermee in een be hoefte te kunnen voorzien. Cursuslei der is de heer E. J. Stoffels, docent aan de Rijksmiddelbare Tuinbouwschool in Hoorn. Lessen op 16 - 23 - 30 ja nuari en 6 febr. Aanvang 20 uur, in de Kennedy-Mavo aan de Laan van Muys 3, te Heiloo. Elk door u gewenst onderwerp betreffende d e siertuin kan behandeld worden. Cur susgeld: leden 20,- en voor mee gaande huisgenoot 10,-; niet-leden 27,50 en voor meegaande huisgenoot 12,50. Cursusgeld graag gepast op le avond te voldoen. Aanmelden bij de heer C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 072-333523, vanaf maan dag 16 december '85 vanaf 9 uur. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE Zoals zo vaak moesten er extra stoelen worden aangedragen voor de vele leden en belangstellenden l}ij de lezing van de KMPT. Eerst het praatje van de heer Kamer over "de natuur rondom ons". Dit keer niet zozeer "rondom" als wel "boven" ons: de wolken. Drie soorten blijken er te bestaan. Hij schetste ze als een gravure, en wel zo kleurig, dat het weer plotseling niet meer zo donker leek. Met bloemkolen werden de wolken vergeleken en zo kwamen wij ongemerkt toch in de tuinbouw terecht en via dat in de plantkunde. De bloeiende kerstroos, winterakoniet en toverhazelaar werden ons in het vooruitzicht gesteld, evenals de merel met een rode bes in zijn gele snavel. Knap om met zo'n somber onderwerp te beginnen en zo kleurrijk te eindigen. Onder leiding van de heer W.N. Grim- me maakten wij vervolgens een "stevige wandeling" door een gastvrij Wallis, den Rotten entlang. Vanaf de Rhöne- gletscher daalden.wij af. Aanvankelijk langs overwegend rotsen en eeuwige sneeuw, maar allengs werd het voorjaar beter zichtbaar in geel-rood gras, paarse twee-kleurige salvia's, sedum, sempervi- vum, witte boterbloemen, gentiaan, veel stekelige distel, die tegen onweer zou beschermen, etcetera. Na de pauze werd een wat totaler beeld van de streek getoond. De lift lokte, maar er moest worden gewandeld, waar van overigens niemand onderweg spijt zal hebben gekregen. Ook nu weer vele bloemen, in close-up vaak, varens, typisch Zwitserse dorpen en stallen, waar het aanvankelijk leek of de koeien de trap op moesten. Het applaus bij aankomst op de Aletsch gletscher bewees, dat de spreker ruim schoots had voldaan aan het door de voorzitter bij zijn inleiding gedane ver zoek ons niet teleur te stellen. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Woensdag 18 december: kerstavond in de zaal van de Geref.Kerk, aanvang 20.00 uur. Alleen toegankelijk voor leden. Entree vrij. Wykvereniging Plan Oost. Vrijdag 20 december: speciale Kers-klaveijas-drive in 't Ooshonk, Laan van Zeeman 14, aanvang 20.00 uur. WAO-AWW Belangenvereniging Heiloo. Maandag 23 december: onderlinge klaveijas-drive in 't Trefpunt, Westerweg 294/ Hoog en Laag 7a, aanvang 9.30 uur. Inschrijfkosten f. 2,00. Ook familie en kennissen van de leden zijn van harte welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 14