Mevrouw G Walstra gepresenteerd als pastoraal werkster Tintoretto: 40 jaar enthousiast tekenen en schilderen in Heiloo m Eieren zonder bijsmaak plh Scharreleieren iïÉkÉÈÊiirËm Lekker verwen-brood tijdens feestdagen sJ*Wi Dierenbescherming, een goede zaak Kunst uit Kenya bij NMB -m OOK VOOR DE KIP LEKKER DIERENBESCHERMING HEILOO-LIMMEN-CASTRICUM Voor jong en oud Ontbijt of brunch Broodbuffet Broodsnacks UITKIJKPOST 18 DECEMBER 1985 Op zondag 8 december werd mevr. Truus Walstra gepresenteerd als pasto raal werker voor de gemeente Heiloo. Dit gebeurde in de Willibrorduskerk door deken P. Schellens. Mevr. Walstra zal de rechterhand van Pastor Harte worden, daar deze, na het overlijden van Pastor v.d. Berg, diens werk er ook bij deed en dat was wel een beetje veel. Wie is mevr. Walstra Zij werd geboren in Amsterdam en heeft altijd veel belangstelling voor the ologie gehad. Maar met alleen lagere school kom je daar niet zo ver mee. Zij trouwde en kreeg vier kinderen, maar toen de laatste naar de kleuterschool ging, vond ze het toch maar bar stil in huis en de belangstelling voor de theolo gie was nog steeds aanwezig. Maar wil de zij hier in verder leren, dan zal er toch eerst een ondergrond aan kennis moeten zijn. ,,Toen heb ik het plan op gevat om naar de MAVO te gaan," ver telt mevr. Walstra. ,,Toen ik deze vol tooid had, heb ik de HAVO er achter aan gedaan. Met de steun van man en kinderen viel het studeren en moeder en huisvrouw zijn, goed te kombineren." Maar toen had mevr. Walstra de smaak van het studeren te pakken en ze wilde meer, nu eindelijk die lang verwachte theologische studie. Er werd nog wat Grieks en Latijn geleerd, over de peri ode van 1 jaar, en toen was het moment aangebroken dat Truus Walstra zich op de katholieke theologische hogeschool in Amsterdam liet inschrijven. Wel een belangrijk moment in haar leven. De studie kost normaal gesproken zes jaar, maar mevr. Walstra heeft, met huishou den en vier kinderen, de studie in zeven jaar voltooid en dat is toch wel een zeer bijzondere prestatie. En zo werd zij in juni van dit jaar op haar 52e jaar, pastoraal medewerker. Daar wordt een mens toch wel even stil van Natuurlijk was de belangstelling voor de studie groot, maar er wordt wel een ijzeren discipline van je verwacht, want belangstelling of niet, huiswerk moet er gemaakt worden en wie heeft daar na een drukke dag nog zin in, ja, mevr. Walstra! De eerste 4 jaren bestaan al leen uit een theoretisch gedeelte maar deze worden gevolgd door twee praktijk gerichte jaren, waarvan dan de laatste 8 maanden nog stage gelopen wordt. Mevr. Walstra deed dit in Velzen- Noord bij de St. Joseph kerk. Dan breekt het moment aan dat je als pastoraal medewerker je diensten be schikbaar wilt stellen. Gelukkig wordt er met de wensen van de sollicitant re kening gehouden. ,,Ik ben reuze blij met Heiloo," zegt mevr. Walstra. ,,Het is maar een klein eindje van Castricum (want daar woont ze) naar Heiloo." Door als vrijwilliger in verschillende Mevrouw Walstra wordt gelukgewenst door deken Schellens. werkgroepen aktief te zijn, werd de no dige ervaring opgedaan. Toch heeft een vrouw, ook al heeft ze dezelfde opleiding als een man, de nodi ge beperkingen in het uitoefenen van haar beroep. Zo mag een vrouw geen sacramenten toedienen, geen huwelij ken sluiten en niet aktief deelnemen aan de eucharistieviering. ,,Toch zie ik dit in de verre toekomst nog wel eens verande ren, ik zal het alleen zelf niet meer mee maken", zegt mevr. Walstra. ,,In de tijd, dat de evangeliën geschreven wer den, was er een uitgesproken mannen maatschappij. Jezus had twaalf aposte len, dat waren ook mannen. De kerk werd sterk door mannen bepaald. Er werd door vrouwen wel veel belangrijk werk gedaan, maar ze bleven op de ach tergrond," aldus mevr. Walstra. Ze heeft er niet veel moeite mee, want alles heeft z'n tijd nodig. Als pastoraal werker zullen zowel de mensen uit de gemeente als mevr. Walstra aan elkaar moeten wennen, maar gelukkig heeft zij al enige ervaring. Presentatie Door het stellen van een aantal vragen door deken P. Schellens werd de aan stelling van mevr. Walstra op zondag 8 dec. bevestigd. De hr. Oosterbaan van het parochiebestuur, las de brief van de bisschop van Haarlem voor, waarin deze mevr. Walstra warm aan beval voor de gemeente Heiloo, en een speciaal woord van dank aan pastor Harte bracht. Het slotwoord was voor de nieuwe pastorale medewerker, die begon met de tekst uit het openingslied Zomaar een dak boven wat hoofden, deur die naar stilte openstaat". Toen waren er namens de parochieleden welkomstbloemen en het dameskoor had ook nog een verrassing in petto. Zij hadden zelf een lied gemaakt. Hartelijk welkom, mevr. Walstra hartelijk welkom in Heiloo wij begroeten U van harte, in ons midden op dit feest. Veel sukses hier in de kerk, Ja, dat zingen wij te zaam. Met z'n allen aan het werk... Met U zal 't-vast wel gaan!!! {Mevrouw G. Walstra. KERST 1985 Gewone eieren komen uit legbatterijen, waar de kippen samengeperst in kooitjes zitten. Scharreleieren komen van kippen die vrij kunnen rondlopen, scharrelen en vliegen. U, als konsument bepaalt door uw keus hoe de boer zijn kippen houdt Een konsument met smaak kiest natuurlijk voor scharreleieren. dterentoescfterméng Wilt u de strijd tegen de legbatterij npg rpeèr steunen. maafcdap(teiyniinrte/4,- over op giro 5597940 tav. Aktie "Scharrelei", postbus 448, 6500 AK Nijmegen. U ontvangt dan van ons alle informatie üvér écharreléiëren een fraaie poster. Kerstmis 1985, hoe gaan we het vieren, hoe gaan we het in, in welke zin hierbij beschreven heeft dit feest nog zin? De mensen worden zo moe van elkaar, zijn het zat, alles wat waardevol is wordt gedood en trapt men plat. We verliezen het waarschijnlijk Menszijn in woede en geweld, zelfs de aarde raakt vernield en is een vuilnisbelt. En diegene met hun, innerlijke vechten en zo graag 't goed willen, lijken steeds meer terrein te verliezen, tijd te verspillen. Juist op deze aarde werd jezus geboren en gezonden omdat, mensenrechten toen al zwaar werden geschonden. Hoe gedenken we d an in deze d agen de allergrootste vredevorst, vol liefde, hoop en vrede, of slechts etende met onlesbare dorst? Het is een feest ook met de bedoeling steeds weer te bezinnen, de wereld een fonkelnieuw aanzicht te geven, met onszèlf te beginnen. Met het wonder van de geboorte van dat Goddelijk Kind in ons hart, Hij kwam voor iederéén, elk zijn deel en niemand apart. Laten we daarom proberen de vrede in ons te laten komen, er duidelijk stil bij staan, er iets aan doen en niet over blijven dromen. Dan hebben de Kerstdagen tenminste hun wérkelijke waarde, want daarom kwam Hij juist in al zijn goedertieren op aarde Marja Hop. Deze maand is het 40 jaar geleden dat Heiloo een teken- en schilderclub kreeg, Tintoretto ('t ververtje). Een club die al tijd volop in de belangstelling heeft gestaan en altijd veel leden heeft gehad. Met een feestelijke expositie in de Ze vensprong wordt dit heugelijke feit gevierd. Het is allemaal te danken aan Jan Dek ker en Cor Heeck. Jan Dekker (de vader van Jaap, de huidige artistieke leider), had 40 jaar geleden een tekenclubje van zo'n 10 man en deze gaf hij thuis les. Cor Heeck, ook een kunstschilder, was in die tijd geëvacueerd naar Heiloo en woonde schuin achter de familie Dek ker, maar ze kenden elkaar niet. Tot op een dag Jan Dekker heerlijk in Ter Coulster zag te schilderen, hij daar nog een man ziet schilderen. Eerst een beetje achterdocht (tenslotte laat je niemand op je territorium toe), maar al gauw ontstond er een gesprek tussen de kunstenaars en het duurde nog maar even of ze besloten samen een tekenclub op te richten, het was 1945, en ze noem den de club Tintoretto. Er werd ruimte gevonden op de zolder van het voormalige Dorpshuis, een zeer artistieke" omgeving, koud, armoe dig, maar erg dekoratief door de klimop die onder de hanenbalken groeide. Er waren 20 leerlingen en er werd hoofdzakelijk getekend, maar degenen die wilden schilderen deden dat op ge prepareerd karton of op linnen van ou de decors. Het was natuurlijk vlak na de oorlog en er was nog weinig materiaal. Jan Dekker werd voorzitter van de club, Cor Troostheide sekretaris en P.A.C. Een schilderij van Tintoretto's oprichter Jan Dekker. Nieuwpoort penningmeester. Deze bleef dit tot 1953 en werd toen opgevolgd door M. Bood, die deze funktie 31 jaar zou bekleden. Nu vervult de heer J. Dijkstra deze funktie. Cor Heeck werd artistiek leider. Dat Tintoretto door de jaren heen zo veel enthousiaste leden heeft (en had) is niet in de laatste plaats te danken aan de heer Heeck, door zijn innemende persoonlijkheid wist hij de leden telkens weer te inspireren. De heer Troostheide weet nog te vertel len: „We moesten in die tijd vermake lijkheidsbelasting betalen, maar dat ver anderde in 1951, toen vielen we onder „cultuur". ULO-school Als je zo'n heel jaar getekend en ge schilderd hebt, wil je dat ook best eens aan de buitenwereld laten zien, dus werd en wordt jaarlijks een tentoonstel ling in de voormalige ULO-school ge houden, wat heel wat eenvoudiger klinkt dan het was. Daar de tentoonstelling altijd 's winters gehouden werd, was het natuurlijk bar koud. Siem Ploeger was toen een on misbare figuur, hij zorgde voor al het timmerwerk, schotten e.d. Verwarming was de afdeling van de heer Bood, de kachels werden goed opgestookt om ex posanten en publiek een warm onthaal te bieden. Op een handkar werd werk dat tentoongesteld werd naar de ULO-school gebracht om daar netjes opgehangen te worden. Na nog een tijdje in de Vondelschool geëxposeerd te hebben, kwam in 1970 de Zevensprong, een prachtige exposi tieruimte. Hierin is ook de lesruimte van Tintoretto nu gevestigd. Elke donderdagavond komen de leden bij elkaar, natuurlijk om te tekenen en te schilderen, maar toch ook een „beet je" om bij te praten. De huidige artistie ke leider, Jaap Dekker, heeft daar geen moeite mee, maar er moet wel gewerkt worden. Het resultaat daarvan kunt U op de jubileumtentoonstelling zien. Eerste uur Tintoretto telt onder z'n leden nog een paar werkers van het eerste uur. De he ren Potma, Troostheide en Bood, die allen eens in het bestuur zaten, maar nu nog steeds aktief lid zijn. Tintoretto telt nu zo'n 50 leden, dat is erg veel, maar gelukkig komen ze nooit allemaal, want dan zou de Zevensprong beslist te klein zijn. Op 21 december opent de wethouder, mevr. A.A.M. Willemse-v.d.Ploeg de expositie, vervolgens kunt U kijken op 22, 25, 26 (ja, 2e Kerstdag ook) en 29 december en 1 januari van 14.00 tot 17.00 uur. Tevens is er in de Oude Pastorij een ex positie georganiseerd door Oud Heiloo „Tintoretto schildert Heiloo", geopend op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Deze expositie duurt tot 31 december. Jaap Dekker ziet de toekomst zonnig in, buiten tekenen en schilderen kan er nu ook geëtst en linoleumsnedes gemaakt worden. De Nederlandse Vereniging tot bescher ming van dieren bestaat uit 135 afde lingen. Eén daarvan is de afdeling Heiloo-Castricum-Limmen-Akersloot. In totaal heeft de landelijke vereniging meer dan 100.000 leden. De contributie als lid bedraagt f28,waarvan de helft naar de landelijke vereniging gaat en de andere helft binnen de plaatselijke vereniging blijft. De plaatselijke dierenbescherming is vrij, op een aantal hoofdregels na, om dingen te organiseren binnen de regio. De afdeling Castricum-Heiloo-Limmen- Akersloot heeft ruim 800 leden. Van de contributie-gelden alleen kan men wei nig organiseren, daarom wordt er een jaarlijkse collecte gehouden die erg belangrijk voor cL dierenbescherming is. Daarnaast staat de dierenbescherming enkele malen per jaar met een stand in 't Loo, waar men artikelen verkoopt zoals stickers en kaarten. Wat wordt met het geld gedaan? Allereerst wordt dit natuurlijk gebruikt voor de opvang van dieren, meestal katten en honden, maar ook knaagdie ren vogels en schildpadden. De drie laatstgenoemde dieren worden doorge stuurd naar gespecialiseerde afdelingen. Voor katten moet er maar liefst f. 10.000,-- en voor honden f. 4.500,-- gereserveerd worden voor de opvang van deze dieren. De dieren worden dan zoveel mogelijk opgenomen bij particu liere adressen, waarna er voor een nieuw adres voor het dier gezocht wordt. Maar voordat dit gebeurd, gaan de honden en katten die nog niet geca streerd of gesteriliseerd naar de dieren arts om dit alsnog te doen, om te voorkomen dat de honden- en katten- aantallen nog groter worden. Het ge beurt natuurlijk ook dat er schuwe katten bij de dierenbescherming worden gebracht. Als deze katten bij een asiel terecht komen laat men ze meestal inslapen omdat ze als onhandelbaar worden verklaard. Dit gebeurt zeker niet bij de dierenbescherming, zij hebben de mening dat elk dier recht heeft om te leven. Er bestaat een bepaalde techniek om schuwe katten tam te maken. Het gaat als volgt: eerst plaatsen ze de katten in een grote kooi, meestal worden ze dan na 3 a 4 dagen weer rustig. Is dit niet het geval dan gaat men over tot het over plaatsen van katten. Ze worden telkens in een vreemde omgeving geplaatst. Hierdoor verliest de kat op een bepaald moment zijn zekerheid en laat dan veel meer met zich doen. Lukt dit ook niet (wat uiterst zeldzaam is) dan wordt het dier in overleg met de buurtbewoners terug geplaatst in de omgeving waar het vandaan komt. Er wordt dan vaak overeengekomen dat de kat enkele ma len per dag gevoerd wordt. Zo gauw de katten en honden zijn bin nengekomen wordt er naar 'n nieuwe baas gezocht. Als die gevonden is, wordt er wel 'n kleine bijdrage ge vraagd, voor de onkosten die de die renbescherming heeft gemaakt. Voor de katten wordt een bedrag tussen 25,-- en 50,-- tussen de f. 50,-- en f. 100,-- De bedragen zijn vrij hoog om een handel in de dieren te voorkomen. Als het dier gekocht is, blijft de dierenbescherming echter wel eigenaar van de dieren. Als de dieren niet goed behandeld worden, dan heeft de dierenbescherming het recht om de dieren terug te eisen. Acties tegen bont In 1981 is voor het eerst actie gevoerd tegen het dragen van bont. Iedereen weet wel van deze campagne. De afde ling Heiloo-Castricum-Akersloot en Lim men is hier het eerst van Nederland mee begonnen. Dit werd gedaan d.m.v. kleine advertenties in dagbladen om de mensen er op te wijzen, dat er duizenden dieren moeten sterven alleen voor hun vacht. In 1982 hebben alle 135 afde lingen deze actie overgenomen. Nu in 1985 is de bontverkoop met ruim 75% afgenomen. In Alkmaar bijvoorbeeld, waren enkele jaren geleden nog zeven bontzaken, nu is de laatste daarvan met een totaal uitverkoop begonnen doordat de consument bewuster is geworden. A ties scharrelei. De dierenbescherming is nu begonnen met een actie tot het bevorderen tot aankoop van scharreleieren. De meest effectieve manier om de bio-industrie te bestrijden is het niet kopen van de produkten ervan. Bij eieren is dat voor de consument heel gemakkelijk doordat er een behoorlijk alternatief is: het scharrelei. Om de verkoop van scharrel eieren te stimuleren heeft de afdeling Heiloo-Castricum-Limmen-Akersloot in het begin 1984 de Werkgroep Actie scharrelei gevormd, waarin ook vertegen woordigers van de afdeling Groningen, Nijmegen en Utrecht zitting hebben. Deze werkgroep heeft, ondersteunt door het hoofdbestuur, tegen pasen een suc cesvolle campagne gevoerd met als kern een aantal advertenties in dag- en weekbladen. Grootwinkelbedrijven wer den benaderd met het verzoek om scharreleieren te verkopen. Ook bakkers werden verzocht om tot scharreleieren over te gaan. Twee bakkers uit Den Haag en uit Leek, met een jaarlijks gebruik van resp. 80.000 en 40.000 eieren zijn inmiddels op scharreleieren overgeschakeld. Een groot aantal groot winkel-bedrijven zijn nu ook overgegaan tot de verkoop van scharreleieren d.w.z. de consument kan nu zelf kiezen óf legbatterijen óf scharreleieren. Tegen grootwinkelbedrijven die nog geen schar releieren in hun assortiment hebben opgenomen worden nog steeds acties georganiseerd. Zo gaat de dierenbescher ming regelmatig met een stand vlak bij zo'n winkel staan en verkoopt daar dan alleen scharreleieren. Welzyn van dieren. De dierenbescherming is ook nog steeds bezig om een betere wet voor dieren te krijgen. Dit om uitbuiting en mishande ling te voorkomen. Nu, na vele jaren wachten, is de regering met "Gezond heids- en Welzijnswet voor Dieren" gekomen. Een wetsvoorstel waarvan mocht worden verwacht dat het de bescherming van het welzijn van alle dieren goed zou regelen. Het wetsvoor stel blijkt echter niet veel meer te zijn dan een samenraapsel van oude wetjes en koninklijke besluiten. Wilt u meer informatie over de dierenbe scherming of wilt u lid worden dan kunt u kontakt opnemen met A.J. Dekker (voorzitter), Ringweg 11, 1852 C.M. Heiloo, telefoon 072-332879. Kunstenaars uit Kenya aan het werk; Kenyaanse kunst kan men in de NMB-bank bezichtigen. In de N.M.B.Bank aan de Heeren- weg in Heiloo wordt op dit moment een expostitie gehouden over het Ombo- ziekenhuis in Kenya. Dit ontwikke lingsproject is geadopteerd door de medewerkers van de N.M.B. Elke maand laten zij vrijwillig een bedrag je inhouden op het salaris. De bank betaalt alle kosten, zodat elke gulden direct aan het zieken huis ten goede komt. Er blijft dus niets aan de strijkstok hangen. Omdat de deelname van personeelsleden niet eenmalig is maar elke maand opnieuw, kan de ziekhuisleiding ook plannen maken voor de toekomst. De con tinuïteit is immers gewaarborgd. N.M.B. directeur D. C. Beemster: „Ook wij in Heiloo doen al jaren mee. Het idee ontstond in 1979. Met het geld van de N.M.B. mensen uit het hele land is een ziekenhuis gebouwd met 150 bedden in Migori, dat ligt in één van de armste streken in Kenia, vlakbij Tanzania. De eerste fase kwam in 1981 gereed. Op dit moment is het complete ziekenhuis klaar. Nu staat een project om basis werk te gaan doen in de dorpen, want voor lichting om ziekten te voorkomen is natuurlijk nog belangrijker dan ze te genezen". In de buurt van het ziekenhuis worden stenen beeldjes gemaakt. Verpleeg sters die voor verlof naar Nederland komen, nemen ze mee om ze te la ten verkopen voor het ziekenhuis. De N.M.B. in Heiloo heeft nu zo'n voorraadje (kissiistones) gekregen. Ze staan tentoongesteld aan de Hee- renweg en zijn voor het publiek te* koop. Op de fotopanelen en tekst borden wordt informatie gegeven over het ziekenhuisproject. Beemster: „Er is altijd veel geld no dig". Door verkoop van deze originele volkskunnen helpt je daadwerkelijk mee aan een unieke ontwikkelings project, want de opbrengst is geheel voor het Omboziekenhuis. Neemt u eens een kijkje in de N.M.B. die is geopend van 9.00-16.00 uur en vrij dag ook van 18.30-19.30 uur. Welke inhoud men ook aan de Kerstviering wil gevener moeten van tevoren veel inkopen worden gedaan. Wat en hoe zal er worden gegeten tijdens de Kerstdagenop Oudejaarsavond en op al die - vaak vrije - dagen tussendoor? Wij wil- lengraag wat lekkers en bijzonders eten in die laatste week van het jaar. Dat kan ook eenvoudigmaar wel heel sfeervol en erg lekker. Met alle soorten brooddie dan in de winkel liggenvoor het ontbijt en de brunchals hoofdmaaltijd en als tussendoortje in de middaguren oj op Oudejaarsavond. Kerstbrood hoort er altijd bij. Kenmer kende Nederlandse soorten zijn de kersttimp, de kerststol, de kerstweg en de duivekater. Maar menige bakker heeft zijn assortiment aangevuld met andere heerlijke broodsoorten. Type rend voor bijna alle Nederlandse kerst broden is dat ze krenten en rozijnen be vatten. En een vulling met amandelspijs maakt het kerstbrood dubbel lekker. STICHTING \OÏ J&MUZIEKSCHOOL HHLOO Vanavond, woensdag 18 december, om 19.00 uur en 20.00 uur hebben we uitvoeringen van "Muziek in december" Om zeven uur treden de jongsten voor het voetlicht: leerlingen van Ans Her mans (docente blokfluit), Pien Tieman (docente harp), Joke Cortie (docente A.M.V.) en van Cas Himmelreich, die het "Basiskoor Heiloo" leidt. In het programma, dat ongeveer drie kwartier duurt, krijgt u uitsluitend kerstmuziek voorgeschoteld. Om acht uur treden enkele ensembles op: de Roek-groep o.l.v. Peter Broersen, het Strijkorkest o.l.v. Roel Steeman, het volwassenen blokfluitensemble o.l.v. Ans Hermans, het volwassenen koor en -ensemble o.l.v. Cas Himmelreich. Uit de opsomming blijkt, dat u nu ook wat andere muziek krijgt voorgeschoteld In elk geval is het opnieuw de moeite waard om te komen. Zoals altijd is de toegang voor iedereen vrij WILLEM VAN HANEGHEM BIJ HANDSOME EIGHT Op het tiende zaalvoetbal van Hand some Eight, dat dit jaar op zondag 29 december in de Hoornsevaart te Alk maar zal worden gehouden, zullen Willem van Haneghem en diens zoon (onder contract bij FC Utrecht) mee spelen in het All Stars-team. Ook de Volendammer Jan Zwarthoed is in deze ploeg van de partij. Onderhan delingen zijn gaande met Simon Ta- hamata, Mario Been en Johan Steur. Andere deelnemers: profclub Spar ta, Bunga Mecatim Rolff en andere ploegen. Het toernooi begint zondag 29 december om 10.00 uur. In de kerstweek is er meer tijd om gezel lig en lang te ontbijten. Maak er wat bij zonders van. Dek de tafel feestelijk met luxe broodjes, jus d'orange en wat kaarsen. Voor langslapers is de brunch uitstekend. Een brunch wordt rond elf of twaalf uur 's morgens gebruikt als combinatie van ontbijt en lunch. Een brunch kan wat uitgebreider zijn; wat meer soorten brood aangevuld met een kop lichte soep of een warm eiergerecht. Wie veel bezoek verwacht en niet uren achtereen in de keuken wil staan, kan eens iets anders doen. Maak eens een broodbuffet. Voor 10 personen moet men rekenen op 50 a 60 eenheden (sne den brood en/of kleine broodjes): ka- detten, puntbroodjes, maanzaadbolle tjes, tijgerbolletjes, paneerbroodjes, croissants, tarwebolletjes, krentenbol len en natuurlijk Kerstbrood. Maak van de broodsoorten en diverse soorten beleg een feestelijke buffettafel en zorg desgewenst voor een lekkere witte wijn. Het assortiment kan worden aangevuld met uienkruiers, ham- en kaasbroodjes en andere hartige speciali teiten. Broodbuffetten zijn 'in', zijn lekker en gezellig en de gastvrouw zal er zeker eer mee inleggen. In de middaguren is een sandwich een smakelijk tussendoortje. Maar ook bij een drankje en op Oudejaarsavond is er veel met brood te doen. Maak eens ca napé's. Een canapé is een klein stukje casinobrood dat in één hap kan worden gegeten. Steek uit de boterhammen leu ke vormpjes zoals vierkantjes, drie hoekjes of rondjes. Enkele suggesties: Canapé Salami: bestrijk het brood met boter en beleg het met dunne plakjes sa lami; garneren met schijfjes augurk. Canapé Paté: bestrijk het brood met boter en beleg het met dunne plakjes pa té; garneren met plakjes hardgekookt ei. Canapé Ardennerham: bestrijk het brood met boter en beleg het met plak jes Ardenner ham; garneren met olijven. Canapé Ossetongbestrijk het brooa met mosterd en boter en beleg het met dunne plakjes ossetong; garneren met schijfjes augurk en een uitje. Canapé Kipfilet: bestrijk het brood met citroenboter en beleg het met dunne plakjes kipfilet; garneren met stukjes ananas.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 18