..'t Centrum" Volkshuisvesting Heiloo verbouwt Oude Pastorij tot HAT-eenheden Uitkijkpost begin januari even "uit de lucht", maar daarna ook in Akersloot „Atelier de Werkstal" POsimon peek FEESTPRIJZEN J# A verbouwingsuitverkoop Oliebollen Hoe bakt u ze? Bijzondere acties Oud papieracties in Heitoo LAPPONIA pP juuuelier MAN SI-ICIïS GROOTSE VIDEOTHEEK MM* IÏOUTIQUI tot 50% korting! Het Kerstfeest kan beginnen! Super-Cyclamen, 2 voor 1 1 j" De Aalsmeerse Bloemenhal 0ÊÊ 20% KORTING OP WINTERKOLLEKTIES 50e JAARGANG NO. 50-18 DECEMBER 1985 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN biedt u meer! HAT-eenheden Verdubbeling 1,2 Miljoen ÜHP® U kent reeds onze handgeverfde zijde en katoen en de daarbij passende sieraden. We hebben echter een nieuwe collectie exclusieve kralen, zodat U nu ook zelf uw ketting kunt maken, eventueel met onze hulp. Vanaf de Kerst tot 10 jan. zijn we gesloten. Oosterzijweg 4 - Heiloo, openingstijden: Woensdag 10 - 17 uur, zaterdag 14 -17 uur. stationsweg 85a Heiloo 072-335730 Dames, Winkelhof 't Loo - Heiloo - Tel. 072 - 33 01 38 Alle ondernemers van het Stationscentrum wensen U Prettige Feestdagen en een voorspoedig 1986! feest kortingen bij Hm zie pagina 5 JUNiOR Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) zie advertentie op pagina 7 f' f ?W- Dertig jaar geleden werd De Oude Pastorij gebouwd aan de Nicolaas Beets weg als bejaardentehuis. Na verloop van tijd was de behuizing voor de Heilooër senioren niet meer toereikend en nam woningbouwver eniging Volkshuisvesting Heiloo het gebouw over. Dat gebeurde in 1976 en de bedoeling van de vereniging was om het gebouw een bestemming te geven als mogelijke huisvesting voor jongeren tot 30 jaar. De opzet leek op die van een studentenflat in bij voorbeeld Amsterdam: een aan tal aparte kamers voor jongeren, die samen konden beschikken over een keuken, douche en een toilet. Aanvankelijk leek de gekozen aanpak een groot succes. Er werd een bewoners commissie samengesteld, onder leiding van de woningbouwvereniging werd het schoonhouden van de gemeenschappe lijke ruimtes geregeld en niemand had reden tot klagen. Maar al na een paar Evenals vorig jaar vallen de Kerst en Nieuwjaar ongunstig wat be treft de verschijningsdag van de Uitkijkpost. Zowel 25 december als 1 januari is op een woensdag. Om die reden zal er geen Uitkijk post verschijnen in de Nieuwjaars week en wordt de uitgave van 25 december verschoven naar vrijdag 27 december. De eerste Uitkijkpost in 1986 verschijnt op woensdag 8 januari. Vrijdag 27 december: Jaaroverzicht en prijsvraag Vlak na de drukke Kerstdagen ontvangt u de laatste Uitkijkpost van 1985. Daarin krijgt u het traditionele foto-jaaroverzicht voor geschoteld, waaraan dit keer de jaarlijkse prijsvraag is gekoppeld. Wij verzoeken de adverteerders met klem om hun advertenties voor de Uitkijkpost van 27 december uiterlijk maandag 23 decem ber om 12.00 uur aan ons op te geven. Redactionele artikelen (algemeen-, sport en spel-, verenigings- en ander nieuws) dient zondag 22 december om 18.00 uur in ons bezit te zijn. De plaatsing van te laat ingezonden advertenties of kopij kunnen wij niet garanderen! Sluiting kantoor en drukkerij Uitkijkpost Met uitzondering voor de inlevering van kopij en advertenties, zullen de drukkerij en het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost B.V. gesloten zijn van maandag 23 december '85 tot en met woensdag 1 januari '86. Voor spoedeisende gevallen kan men bellen: tel. 072-330175 en na 17.00 uur: tel. 072-334531. De redactie is bereikbaar op de nummers 072-331081 (G. Bos- Fiolet) en 072-333775 (J.-W. van der Horst). Advertentietarieven 1986 Met ingang van 1 januari '86 gelden voor de Uitkijkpost gewijzig de advertentietarieven. Belangrijkste verschuiving is wel het grote re verschil in prijzen bij een vaste, via een advertentie-contract overeengekomen afname van millimeters. De contractprijzen variëren van 0,22 tot 0,45 per mm. De prijs voor losse adver tenties is 0,60 per mm. De gewijzigde tarieven hebben enerzijds te maken met de in voering van de computer op de administratie van de Uitkijk post. Anderzijds is er een kleine verhoging van de prijzen doorgevoerd in verband met de uitbreiding van het versprei dingsgebied. Vanaf 1 januari '86 verschijnt de Uitkijkpost namelijk ook in Akersloot. De vaste adverteerders hebben inmiddels zoveel mogelijk de nieu we tarievenlijst en een contract-formulier ontvangen. Mocht u dit niet ontvangen hebben, neemt u dan tijdens kantooruren contact op met onze administratie (tel. 072-330175). Uitkijkpost ook in Akersloot Met ingang van 8 januari 1986 zal de Uitkijkpost ook weer ver spreid worden in Akersloot. Het verspreidingsgebied zal dan bestaan uit de gemeenten Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Wij hopen u met deze publicatie voldoende geïnformeerd te heb ben. Heeft u vragen? Neem dan gerust contact met ons op! Heiloo, 11 december 1985. Directie en redactie Drukkerij Uitkijkpost B.V. jaar werden tekenen van verval zicht baar. Het schoonmaken van gangen, keukens en toiletten werd verwaar loosd, zodat Volkshuisvesting genood zaakt was een schoonmaakbedrijf in te huren. De gemeenschappelijke televisie kamer werd voor onbedoelde aktivitei- ten gebruikt, zodat besloten werd die tot extra kamers te verbouwen. On danks de genomen maatregelen bleef De Oude Pastorij problemen opleveren, waarvan ook de omwonenden last on dervonden. Het was duidelijk dat er iets gebeuren, moest. Tijdens een informeel gesprek tussen de woningbouwvereniging en architecten bureau Tauber kwam De Oude Pastorij ter sprake. Dit leverde een eerste schets op: de 29 kamers, die het gebouw rijk was, zouden worden veranderd in 19 HAT-eenheden. Het balletje ging rollen De Oude Pastorij anno 1985: de werkzaamheden voor de renovatie zijn in gang gezet. en onder leiding van secretaris N. Greeuw kreeg het verbouwingsplan steeds vastere vormen. Het bureau Tau ber zorgde voor het noodzakelijke con tingent, de gemeente Heiloo verleende alle mogelijke medewerking, met de Nutsspaarbank werd een financiële re geling getroffen, commissaris mevr. Van der Zee-Mandersloot regelde aller lei juridische aspecten, bouwonder neming Teerenstra werd als uitvoerder gekozen: het plan was rond en de reno vatie kon van start gaan. Dat gebeurde op 2 december jl. De 29 kamers waren op dat moment alle leeg. De woningbouwvereniging had name lijk de laatste tijd1 geen nieuwe huurders gezocht voor vrijgekomen kamers en met de overgebleven 19 kamerbewoners werden afspraken gemaakt over hun te rugkeer naar De Oude Pastorij, wan neer de HAT-eenheden gereed zijn. Ge durende tweederde jaar wonen die ne gentien mensen elders, waarbij moet worden opgemerkt, dat zij geen gebruik maken van andere in de sociale sector gebouwde wooneenheden in Heiloo. Bij hun terugkomst in De Oude Pastorij krijgen de bewoners de beschikking over gemiddeld dertig vierkante meter woonruimte. Dat was voorheen, de ge meenschappelijke ruimtes niet mee gerekend, twaalf vierkante meter. Meer dan een verdubbeling, waaraan gekop peld is het feit, dat zij over een zelfstan dige wooneenheid beschikken: woonka mer met open keuken, halletje, slaapka mer, douche, toilet en een berging. Geen gangen en een paar hoofdingan gen, maar ieder een eigen voordeur. Om dat voor de bovenwoningen ook moge lijk te maken zal aan de binnenzijde (tuinkant) van het gebouw een houten galerij geplaatst worden. De woningbouwvereniging is zeer ver heugd over de renovatie van De Oude Pastorij, die in twee delen wordt uitge voerd en opgeleverd. De 19 HAT- Geilheden, die tezamen een investering van 1,2 miljoen gulder vergen, zullen in de toekomst ook vallen onder het toe wijzingsbeleid in Heiloo. Voorheen moest de vereniging zelf maar zorgen, dat alle 29 kamers bezet raakten. De maandelijkse huur voor een woning in De Oude Pastorij zal tussen de 260 en 290 gulden bedragen. Naar verwachting zal de bouw voltooid zijn rond de bouwvakvakantie in 1986. Een nog geheel intact zijnde Oude Pastorij in vroegere tijden. exclusief bij: Profiteer ook 's avonds van onze feestprijzen. Koopavond op 20, 21 en 23 december tot 21.00 uur, maandag 23 december ook 's morgens geopend. BERGEN HOORN HEILOO Vriendelijk bedankt voor hetfr vertrouwendat U in het afge lopen jaar in ons gestel heeft. Wij hopen in 1986 U weer van dienst te zijn. En wensen U hierbij Prettige erst en een Voorspoedig 198 Betty en medewerksters Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 op al onze bekende merken I Van Os Mode Voor al uw zuivelprodukten o c tP O Zuivelfabriek „(De Vereeniging" Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. Haal nu maar gauw de kamerplanten binnen. NU REKLAMEÜ (zolang de voorraad strekt): (normale prijs p.st. 6,50) Halverwege de Zevenhuizerlaan nr. 54, Heiloo. Vrijdagavond koopavond. NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUUR Traditioneel wordt op 1 januari weer de Nieuwjaarsreceptie van het gemeentebe stuur van Heiloo gehouden. Op pagina drie treft u een advertentie van de gemeente aan met nadere gegevens hieromtrent. Ieder feest heeft zo zijn eigen bak sels, Sinterklaas met speculaas, Kerstmis met kerstkrans en Oudejaar is zonder oliebollen en appelflappen niet voor te stellen. Nu zal de een ze bij de bakker be stellen, omdat het zo ruikt in huis,' maar op dit gebied zijn toch ook erg veel ,,doe het zeivers". Tot deze groep wilden wij ons graag richten. Ieder heeft zo zijn eigen manier van olie bollen en appelflappen bakken. Heeft u nou een lekker recept waar u an deren deelgenoot van wil maken, stuur ons dan uw recept, wij zullen dit dan in de Oudejaarskrant publi ceren. Tot 20 december kunt u uw re cepten in sturen naar Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo, met in de linkerbovenhoek het woord oliebollen". Wij zien ze vol span ning tegemoet. Wereldwinkel Zaterdag 21 december: de Derdewereldwinkel staat weer met haar stand in winkelhof 't Loo. Kijkt u eens of er iets van uw gading bij is, immers: de Derde Wereld verdient beter Donderdag 19 december De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrydag 20 december W. J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15 - 14.00 uur Scouting Neder land, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis aan huis actie ,,Plan Oost". Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: tijdelijk tel.nr.: 333760. Zaterdag 21 december Gymnastiekvereniging Klimop", garage links van parkeerterrein bij Verzorgingstehuis Overkerck, achter bloemenhuis 'Monique". Tussen 10.00- 12.00 uur. Atletiekvereniging Trias", kantine bij de'atletiekbaan, Het Maalwater i. Tus sen 9.00-11.00 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockey vereniging ,,De Terriers", kantine op sportveldencomplex ,,Het Venne- water", elke zaterdag en zondag van 11.00 -17.00 uur en elke vrijdag en maan dag van 20.00-22.00 uur. Alle dagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: tijdelijk 333760. Muziekvereniging Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Zaterdag 28 december Zwem- en Poloclub ,,De Spetters", Parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00 - 12.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1