BUITENGEWOON VOORDELIG KOPEN BIJ BAMBI Tijdens de laatste weken van het jaar 1985! Gebruikt glas? Hup in de glasbak! westerweg 291 - Heiioo Speciaalzaak voor Heiloo en wijde omgeving! Koopavond: vrijdag tot 21 uur Postiekleding van goede merken Kerstconcert in het Witte Kerkje Klunder Co in De Beun Kindervoorstelling in De Beun Koop nü kinderkleding met kortingen tot 50% tel. 072-330910. r wordt nü ook verkocht met grote kortingen! Diverse sterk afgeprijsde japonnen! Pantalons in goede kleu ren en speciale pasvorm: 10-30% korting. Kinderwagens en buggy's Sommige modellen heel sterk afgeprijsd! Ondanks de kortingen toch garantie en goede service! Accessoires zoals: matrasjes, dekens, dekbedjes, wagen- zakken, boxdekken, stoelver- kleiners, baby-sitters, tuigjes, draagzakken, regenschermen, kapstokjes, lampjes, badjes, waskussens, hoofdbescher mers, loopstoeltjes, bestekjes, warmwaterbordjes, kruiken, enz. enz. Volop in vele variaties verkrijgbaar. Babykamertjes kunnen kost baar zijn. Toch zult u bij Bambi opvallende mooie kasten en ledikantjes zien die voordelig geprijsd en toch van zeer goede kwaliteit zijn. Sommige babykasten en ledi kantjes zijn zelfs ongelooflijk laag geprijsd. Profiteer déze maand van deze extra kortin gen want u weet dat onze ga rantie betrouwbaar is. Kinderstoelen, boxen, au tostoelen, enz. Volop keus, veel variaties en sommige modellen zeer voordelig geprijsd! Jacks, manteltjes, enz. wor den nü zeer voordelig geprijsd Pullovers, pantalons, enz. met grote kortingen Jurkjes, overgooiertjes, blouses enz. 10-50% kor ting in de meest exclusieve merken. Kom snel want de leukste dingen gaan het eerst weg. (De kortingen en aanbiedin gen gelden niet voor de baby- kleding-afdeling, uitgezonderd de speciale aanbiedingen welke zijn aangegeven. Bambi voert een uitgebreide kollektie kinderkleding van exclusieve merken. Vanaf woensdag, 18 decem ber a.s. zult u een winkel vol koopjes en aanbiedin gen vinden. Deze bijzondere uitverkoop duurt t/m 31 de cember 1985. UITKIJKPOST 18 DECEMBER 1985 ,,Een briefje van uw vuilnisman krijgt U natuurlijk niet elke dag in de bus. We kennen elkaar eigenlijk nauwelijks. En behalve die keer, dat u eens te laat bent met de vuilniszakspreken we elkaar nooit. Dat hoeft ook nietwant dat zou alleen maar ophouden. Nou zitten wij vuilnismannen met een probleem en u kunt ons helpen dat op te lossen. Kijkwij helpen u wekelijks van uw huisvuil af maar daar willen nog wel eens lege flessen of andere glasverpakkingen bij zitten. Wij zouden graag willendat u dat glas apart houdt en in de glasbak doet bij u in de buurt. Dat bespaart ons de kans op snijwonden door kapot glas èn u helpt weer een beetje mee aan een schoner milieu. Dus glashup in de glasbak. En alvast bedankt!" Het laatste van de Witte-Kerkconcerten, dat dit jaar wordt uitgevoerd zal weer geheel staan in het teken van het naderende kerstfeest. Het concert, dat gehouden wordt op zondag 22 december 's middags om 15.30 uur, zal worden verzorgd door het "Waterlands kamer koor" uit Purmerend, o.l.v. de dirigent Cor Bandenburg. Dit koor is in 1975 opgericht. Het repertoire omvat werken van de 16e tot en met de 20e eeuw. Elk jaar worden vier tot zes concerten gegeven, zowel in Waterland als daar buiten. Daarnaast werkt het koor incidenteel aan radiopro gramma's mee. Hoewel veelal k capella wordt gezongen, werkt men ten behoeve van specifieke programma's geregeld samen met vocale en instrumentale solisten of orkestformaties. Cor Brandenburg studeerde orgel-, or kest- en koordirectie, o.m. bij Frans Moonen en Jan Pasveer. Sinds 1981 is hij dirigent van het "Waterlands Kamer koor". Hiernaast is hij werkzaam als orgeldocent, redacteur bij de NCRV en van het tijdschrift "Organist en Ere dienst", dirigent van de Hilversumse Cantorij en begeleider-assistent van het "Zaans cantatekoor". Het programma vermeldt werken van Sweelinck, Böhm, Charpentier, Turini, De Klerk en Andriessen. Natuurlijk worden tijdens dit Kerstconcert ook Christmas Carols ten gehore gebracht. Van Charpentier wordt "Messe de Nuit" uitgevoerd. Charpentier heeft hiervoor oude Franse kerstliederen, zogenaamde Noëls gebruikt. U hoort twee delen uit deze mis, het Kyrie en Gloria. De betekenis van Hendrik Andriessen voor de Katholieke liturgische muziek kan nauwelijks overschat worden. Uitge voerd wordt zijn "Magnificat" voor 4-stemmig koor en orgel. Voor deze lofzang van Maria is veel melodies materiaal ontleend aan het gregoriaans. Het Waterlands Kamerkoor concer teert op 22 december in het Witte Kerkje. De organiste Gonnie van de Maten behaalde verschillende diploma's aan het Sweelinck-Conservatorium in Am sterdam en behaalde in 1983 de eerste prijs bij het Albert Schweitzerconcours in Deventer. Verder werken "mee Jtiannie Broggel en Martine Beider, blokfluit. Beiden hebben een conservatoriumoplei ding gevolgd. Het is traditie, dat het Witte Kerkje sfeervol versierd zal zijn in verband met het aanstaande Kerstfeest. Zo is de kerstboom verlicht en branden de kaar senkronen. De ervaring leert, dat kerst concerten in het Witte Kerkje aan een behoefte voldoen, gezien de altijd grote opkomst. Om teleurstelling te voorko men is het raadzaam tijdig aanwezig te zijn, de toegangsprijzen zijn f. 6,- en. f. 4,- (CJP, 65+ en kinderen). Kerk open voor kaartverkoop vanaf 14.45 uur. Parkeerruimte ruimschoots aanwezig. NIEUWJAARSCONCERT CAECILIA Op de eerste zondag van het nieuwe jaar 1986 zal een drietal orkesten gezamen lijk een nieuwjaarsconcert verzorgen in Heiloo. Het Heilooër Harmonieorkest Caecilia is de organisator van dit muzi kaal evenement. Zij is zeer verheugd met de medewerking van muziekvereniging Emergo uit Castricum en het A-orkest van de Hoogovensharmonie uit Bever wijk. De plaats waar op 5 januari 1986 dit alles gaat gebeuren is de Moeder Gods- kerk aan de Holleweg te Heiloo. Een kerk, die zich uitstekend leent voor muzikale optredens. De aanvang is om 14.00 uur. Achtereen volgens zullen voor u optreden Caecilia, Emergo en de Hoogovenharmonie. In de pauze kunt u een consumptie gebruiken. Toegangskaarten s f. 5,-- p.p. (tot 16 jaar f. 2,50) kunt u reeds verkrijgen bij de volgende adressen: Disco Heiloo in winkelcentrum 't Loo, Boekhandel Avis in het Stationscentrum en Boekhandel 't Hoekstuk in gelijknamig winkelcentrum Ook kunt u kaarten verkrijgen op 5 januari bij de kerkingang. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met Kees Borst (tel. 02205- 1725) of Nico Bakker (tel. 335160). KERSTAKTIE COMITÉ HEILOO Meer nog dan voorgaande jaren werd voor het nu komende Kerstfeest een beroep op ons comité gedaan. Bijna 500 verzoeken bereikten ons voor het bezorgen van pakketten, fruit en bloemen. Dat alles was nog steeds mogelijk uit de opbrengsten van de jaarlijkse collecten. Helaas viel de opbrengst dit jaar enigszins tegen. Het is echter zeer goed mogelijk, dat niet alle zak jes voor de kerstbijdragen zijn opge haald, b.v. doordat hier en daar de bewoners niet thuis waren. Daarom zouden wij een beroep op u willen doen door uw zakje bij één van onze co mitéleden te bezorgen, of wel tele fonisch mede te delen, dat het alsnog gehaald kan worden. Dat kan dan bij: mevrouw Beek, Zeeweg 27, (tel. 331883), de heer Breuker, Termijen 34, (tel. 332769) mevrouw de Groot, Kennemerstraatweg 73, (tel. 330457), mevrouw Kikkert, Fontein Verschuir- laan 11, (tel. 335335), de heer Lases, Westerweg 207, (tel. 331712), de heer Moolhuysen, Vrieswijk 37, (tel. 334925), de heer Schneiders, Kerk- akkers 9, (tel. 334054). Hartelijke dank voor de moeite. KERSTSAMENZANG 1985 22 december, 19.30 uur Op zondagavond 22 december organi seert Mogojoko (Moeder-Gods- Jongeren-Koor) de Kerstsamenzang om een muzikaal startsein te geven voor de Kersttijd. Mensen, die met plezier zingen maar ook zij, die graag luisteren, zijn van harte welkom in de kerk aan de Holleweg in Heiloo. Dit jaar hebben we de medewerking gevraagd van het Herenkoor. Samen proberen we wat licht te brengen op zo'n donkere avond. Want 22 de cember om half acht is het écht pikke donker! Daarom vragen wij de kinderen om een ongevaarlijk lichtje mee te bren gen: zaklantaarns! Absoluut géén kaar sen, waxine-lichtjes of aanstekers, dat wordt allemaal véél te gevaarlijk! Mis schien past je zaklantaarn in je St. Maarten-lampion, óf verzin iets anders. Géén vuur dus! Bij binnenkomst krijgt iedereen een boekje met alle teksten. Dan nog een verzoek aan mensen met open plaatsen in de auto: misschien kunt U iemand uit Een briefje met de voorgaande tekst en ondertekend door „Uw vuilnisman" werd in oktober door de afdeling open bare werken huis-aan-huis in Heiloo verspreid. De bedoeling ervan moge duidelijk zijn: minder glas tussen het gewone" vuil en meer glas in de glas bakken, die op acht plaatsen in onze ge meente staan. De gemeente zet zich om verschillende redenen in voor de schei ding van het afval aan de bron (bij een ieder thuis). De belangrijkste reden is wel te bevorderen dat gebruikt glas dankzij gescheiden inzameling opnieuw gebruikt kan worden, waardoor er min der een beroep gedaan hoeft te worden op de voor glas noodzakelijke grondstoffen. Glas leent zich, evenals papier, lompen en ijzerwaren, uitstekend voor herge bruik. Het is om die reden, dat in de cember '79 de eerste glasbakken in Hei loo werden geplaatst. In die eerste maand werd 8 ton glas (8.000 kilo) inge zameld. Nadien was er jaarlijks een toe name: van 267 ton in '80 tot 395 ton in '84. Naar verwachting wordt dit jaar voor het eerst meer dan 400 ton ingeza meld: de schatting is 410 ton. Die honderdduizenden kilo's glas wor den door de gemeente, in samenwerking met de firma .Groot, afgevoerd naar glasfabriek Malta in Rotterdam. Daar wordt het weer in de glasproduktie betrokken. Het glas, dat niet in de glasbakken te recht komt, wordt samen met het ande re huisvuil in de vuilniszakken afge voerd naar de vuilverbranding. Na de verbranding blijft het glas nauwelijks aangetast achter in de zogenaamde ovenslakken, die daardoor een mindere kwaliteit hebben. Duidelijk mag zijn, dat het apart inza melen van glas de moeite waard is. Bo vendien is het niet veel extra werk. Stel eens voor: iemand doet twee keer per week inkopen bij een supermarkt. Daar gaat hij of zij met een lege tas naar toe. In de direkte omgeving van elke super markt in Heiloo staat een glascontainer. Het is dus heel eenvoudig, om het ge bruikte glas - jampotjes, wijnflessen en andere glasverpakkingen zonder statie geld - gedurende drie of vier dagen apart te zetten, voor het winkelen in de supermarkt in de tas te doen en vervol gens het in de glasbak te gooien. Een kleine moeite, maar de moeite waard. Dus glas, hup in de glasbak! Een goed voornemen voor 1986, waarop men al vast kan oefenen gedurende de zo glas-rijke" feestdagen in de komende twee weken. uw omgeving een plezier doen als U voor ,,taxi" speelt. Mochten er nog vra gen zijn, bel dan even naar: M. Zijl- mans-van Schaick, tel. 334798. SLAGER ZET KLANT IN HET ZONNETJE Op 13 december zette slager Jan v.d. Peet in 't Stationscentrum een van zijn klanten mevrouw Driehuis in het zorinetje. Mevrouw Driehuis was een van de prijswinnaars van de grote landelijke vleeswedstrijd. De wed strijd, waaraan bijna 40.000 Nederlan ders deelnamen, was georganiseerd door het Voorlichtingsbureau Vlees in samenwerking met Ikea. De wedstrijd die tussen 1 september en 1 november 85 werd gehouden bleek een groot succes. Het Voorlich tingsbureau Vlees ontving bijna 40.000 wedstrijdformulieren. Deelnemers aan de wedstrijd moesten zes afge beelde vleessoorten herkennen en een slagzin afmaken. Een deskundige jury beoordeelde de inzendingen. De jury vond de inzending van me vrouw Driehuis een van de beste. Tijdens een gezellige bijeenkomst reikt de trotse en aktieve slager v.d. Peet de prijs uit. Nadat de prijs was overhandigd zette slager v.d. Peet zijn klant nog eens extra in het zonnetje. Hij gaf als blijk van waardering nog een waardebon. PTT-TDDEN IN DE KERSTPERIODE De beheerder van het postkantoor aan de M. Zonderhuisweg meldt, dat het in verband met de te verwachten drukte in de periode tussen nu en begin januari, aanbeveling verdient familieberichten, Glasbakken treft men in Heiloo op de volgende plaatsen aan: Bij bejaardentehuis De Loet. Op het parkeerterrein aan de Van Aostastraat. Aan de Willibrordusweg bij winkelhof 't Loo. Aan de Schoollaan bij winkelhof 't Loo. Op het Stationsplein. Bij winkelcentrum Het Hoekstuk. Op de hoek van de Zevenhuizerlaan en de Kennemerstraatweg. Op de hoek van de Westerweg en de Ewislaan. zoals geboortekaartjes, ondertrouw en verlovingskaarten alsmede rouwcirculai- res af te geven aan het loket van een postkantoor. Kerst- en Nieuwjaarscorrespondentie kan het beste gedeponeerd worden in de daarvoor in de hal van het kantoor opgestelde brievenbussen. Deze periode worden er extra buslichtingen verzorgd. Tot kerstmis zit het kindercomité met een stand in de hal voor de verkoop van kinderkerstkaarten en -postzegels. Op 24 en 31 december sluiten de loketten om 15.00 uur. De ruimte voor het afhalen van postbuscorrespondentie en gebruik van zegelautomaten is op 24 en 31 december om 16.00 uur en tijdens de feestdagen de gehele dag gesloten. De brievenbussen worden op 31 decem ber tussen 13.00 en 14.00 uur afgesloten en op 1 januari 1986 om ongeveer 12.00 uur weer geopend. Bewoners van perce len met een buitenbus wordt aangeraden de bus gedurende de jaarwisseling bin nen te halen. YOGA VOOR 55-PLUSSERS Met ingang van vrijdag 17 januari 1986 kunt U van 13.30 tot 14.30 uur in het Open Huis, 't Loo 19 te Hei loo, aan Yoga voor 55-plussers deelnemen. Door yoga kun je leren beter met jezelf omgaan, zowel geestelijk als lichamelijk. Een les is altijd opgebouwd uit Cabaret Klunder Co verzorgt een extra voorstelling in De Beun. In Theater De Beun te Heiloo vindt op zaterdag 21 december, aanvang 20.15 uur, de voorstelling plaats van: Cabaret Klunder Co, winnaar cameretten 1984 met ,,De Ware Ja cob". Uit het Juryrapport van het Cameret ten Festival: 'De Jury ziet in het duo Klunder en Co een stel Cabaretiers aan het werk die op authentieke wij ze uit de hen omringende werkelijk heid een eigen komische werkelijk heid scheppen'. Verder vindt de Ju ry: teksten van goede kwaliteit met een dosis hoogwaardige humor. De liedjes worden gekenmerkt door een mengeling van humor en ont roering. Een tweetal met een eigen toon en een uitstekende presentatie'. Cabaret Klunder Co won hiermee niet alleen de juryprijs, maar ook d e publieksprijs en de prijs voor de beste liedjes. Na het Cameretten Festival werd hard aan het programama en de teksten gewerkt, onder begeleiding van Evert de Vries (Cabaret van Santen) en Ge orge Groot (Don Quishocking). Ook werd reeds een flink aantal voorstel lingen in het land gegeven en zo kwam tenslotte een avondvullend programma tot stand. De Ware Jacob of hoe een koe een haas vangt. Of hoe Jacob op zoek gaat naar De Ware Jacob en zich daarbij een flinke buil valt. Of hoe moeilijk het is om te leven en hoe vermake lijk dat zijn kan. Of een collage van 1 Vi uur uit een 8-uur durende voor stelling, waarin de heroïsche speur tocht van ene Jacob centraal staat. De beklemmende vraag luidt: ,Wie is de Ware Jacob en waartoe leidt de weg?'. Kaarten a 9,50 p.p., CJP/65 7,- zijn verkrijgbaar bij de voo- verkoopadressen van De Beun: Reis bureau Holl.International, Boekhan del Avis en Jan/Tine Braam. En van af 19.00 uur aan de zxasal op de dag van de voorstelling. ademhalings-e ven wichtconcentra tie en ontspanningsoefeningen. Tij dens de yoga-les worden eerst een voudige oefeningen gegeven, ge richt op losmaking van spieren ge wrichten en op de ademhaling. De kosten bedragen 8,per maand. Voor opgave en/of nadere informatie: mevr. M. Kuiper, tel. 332980; of St. Ouderenwerk i.o., Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. JOODS LEERHUIS De werkgroep oecumenische gespreks- kringen Heiloo organiseert ook dit jaar weer een cursus Joods Leerhuis. Wij hebben Marieke den Hartog weer bereid gevonden deze cursus te leiden. Zij zal met ons praten over het artikel van Do do van Uden ,,Als je leven zoekt", de interpretatie van het woord leven" in Ps. 16,11 in de rabbijnse literatuur. Dit artikel is verschenen in „Geliefd is de mens", een uitgave van de Folkertsma Stichting. De vier bijeenkomsten worden gehou den op donderdag 30 januari, 13 febru ari, 27 februari en 13 maart 1986 in de Gereformeerde Kerk, Noordergeest straat, alhier. Aanvang 20.00 uur. Kosten: 20,— tot 25,—, afhanke lijk van het aantal deelnemers. U kunt U tot 31 december a.s. opgeven bij: Marion Boelhouwer (tel. 330292), Bert van Engen (tel. 334948) of Corry Valk (tel. 332748). Kindervoorstelling „Flip met de Groene Vingers", door Mies Bou- huys, in de Beun, op vrijdag 27 de cember, 14.00 uur. Geschikt voor kinderen van 6-12 jaar. Spelers: Flip Heeneman, Eva Heyningen, Marianne v.d. Lee, en Paul Flaton. Midden in het land ligt het huisje van Flip met de groene vingers. Nergens bloeien en groeien zoveel bloemen, aardbeitjes en appeltjes en voor alle dieren en vogels die er wonen, is de tuin van Flip het mooiste plekje van de wereld. Maar op een dag verandert dat. Om het huisje beginnen vreemde din gen te gebeuren: Mannen van ver weg turen door kijkers en trekken plastic slingers dwars door de bloe men en over het huisje van Flip heen. Mart, de buurjongen die door het land raast op zijn motorfiets, brengt het vreselijke nieuws: er wordt een grote autoweg aangelegd, die de stad voor de deur van Flip zal brengen. Zijn huisje en zijn tuin zullen voor die weg moeten verdwijnen. Als de graafmachines en bulldozers het groene eilandje al heel dicht ge naderd zijn en Flip de moed al heeft opgegeven, merkt hij, dat hij toch nog meer vrienden had dan hij dacht en precies op de langste dag van het jaar, als alles in zijn tuin in bloei staat en de aardbeitjes rood zijn, kan hij feest vieren met zijn paard Ome Joop, zijn bok John Travolta, Winne- toe het konijn, egeltjes en vogels uit zijn tuin. En bij het liedje dat zijn buurmeisje dan op haar banjo speelt, moet zelfs de jachterige wegenbouwer wel mee zingen: zoals het altijd is geweest in het huis met de wingerd en rozen, bij Flip met de groene vingers, zo zal het altijd blijven.... Kaarten a 5,- p.p. bij: Reisbureau Holl.International, Boekhandel Avis, en Jan/Tine Braam. En vanaf 13.00 uur aan de zasal op de dag van de voor- stelling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4