Politieberichten Gemeentezaken Nieuws voor ouderen Denementenagend Sport en spel ogend* Agendo limmen Verenigingsagenda Dierenbescherming Sportenspel Verenigingsnieuws /*r limmen Heiioo— limmen— Castrkttm Feestavond van Limmer IJsclub VRIJWILLIGERS AUTOVERVOER Sinds lange tijd bestaat het Vrijwilligers-Autovervoer in Hei loo. Het is bedoeld om mensen, die minder goed ter been zijn, het on derhoud van hun sociale kontakten te vergemakkelijken. Daarbij denken we aan bezoek van partner in het ziekenhuis, een bezoek aan winkelcentra, familie of kennissen, of aan bezoek van een bepaalde sociaal-culturele aktiviteit. Het is bedoeld voor mensen voor wie het openbaar vervoer minder geschikt of minder goed bereikbaar is. en wier financiële draagkracht het regelmatig gebruik van een taxi te boven gaat. Het is echer niet be doeld voor mensen die naar een spe cialist of huisarts moeten. Het is ook niet voor mensen die van een rolstoel gebruik maken. De gebruikers betalen per rit een kleine vergoeding aan diegene die hen gereden heeft. Het is vrijwilligers-vervoer, dus gewoon een handreiking aan iemand die dat op een bepaald moment even nodig heeft, maar het is redelijk dat de vrijwilligers de gemaakte kosten vergoed krijgen. Voor nadere informatie kunt U kontakt opnemen met de heer Zee man van de Stichting Ouderenwerk te Heiloo, 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Telefoon: 331297. Spreekuren tussen 9.00 en 10.30 uur. INDICATIECOMMISSIE HEILOO Met ingang van 1 januari 1986 wordt - in verband met de ver zelfstandiging van het gecoördi neerd ouderenwerk te Heiloo - op gezag van de Provincie het maat schappelijk werk en het secretariaat van de Indicatiecommissie Heiloo gewijzigd. De heer A.Th. Delleman zal dan het sekretariaat en het maat schappelijk werk van de huidige funktionaris, de heer G.C. Zeeman, overnemen. Voor opname in een bejaardente huis kunnen vanaf 1 januari 1986 aanvragen gedaan worden bij afde ling sociale zaen van de gemeente Heiloo, Van Aostastraat 5, 1851 JB Heiloo, t.a.v. de heer A.Th. Delle man, tel. 313184. Spreekuren: werkdagen van 8.30 tot 10.30 uur. GESLOTEN In verband met de kerstvakantie is het kantoor van de Stichting Oude renwerk Heiloo i.o. tot donderdag 2 januari gesloten. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo UITKIJKPOST 27 DECEMBER 1985 Arbeidsongeval Op maandag 16 december heeft zich een arbeidsongeval voorgedaan bij een ga ragebedrijf in Limmen aan de Dussel- dorperweg. Een inwoner uit Bakkum was met een vrachtwagen bezig op de brug. Toen hij daar mee klaar was, zette hij de brug op automatisch naar be neden. Door een nog onbekende reden raakte de man met zijn rechtervoet be klemd. Pan na enige tijd werd hij door collega's bevrijd. De man werd overge bracht naar het ziekenhuis, waar zijn te nen geamputeerd moesten worden. Banden De volgende dag is er aangifte gedaan door een bewoner van Vredenoord. Alle vier de banden van zijn auto waren lek gestoken. Dit is de man een week eerder ook al overkomen. Benzine Doordat de politie toevallig langs reed, kon zij op 18 december twee inwoners uit Alkmaar aanhouden. De mannen hadden namelijk bij een benzinestation in Egmond-Binnen getankt zonder af te rekenen. Tegen beide mannen is een proces-verbaal opgemaakt. Geluidsoverlast In de vroege ochtend van 21 december is van een bewoner van Baetenburg, door langdurige geluidsoverlast, diens ste reotoren met een waarde van 8000, afgenomen door de politie. Er is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Inbraak Op 21 december is er een inbraak ge pleegd bij het werkvoorzieningschap Kennemerland. De inbrekers wisten binnen te komen door een deur in te trappen. Er werden ontvreemd: een ag gregaat, een compressor, twee ketting zagen, een antwoordapparaat en een aanhangwagen. Brommer Dezelfde dag is een jeugdige inwoner uit Alkmaar aangehouden op de Boekeler- meerweg. De jongen bleek nog geen zestien te zijn en reed op een onver zekerde brommer. De brommer is in beslag genomen door de politie. Twee doden Zondagmorgen vroeg, om ongeveer 4.00 uur, heeft zich een tragisch ongeval voorgedaan op de Rijksweg A9, rich ting Limmen. Een BMW met zes inzit tenden ging slingeren, maakte een slag in de rondte en kwam op z'n kop tot stilstand in een sloot. Daarbij slinger den drie inzittenden uit de auto. Twee anderen overleden direkt. Dit waren F. Kuiper (22 jaar) en R. Kelder (18 jaar) uit Zaandam. Onder de zes inzittenden bevonden zich drie meisjes, ook uit de Zaanstreek. Eén daarvan werd zwaar gewond met een wervelfractuur overge bracht naar het ziekenhuis. De twintig jarige bestuurder uit Zaandam reed on der invloed en wordt dinsdag 24 decem ber voorgeleid aan de officier van justi tie. Waarschijnlijk was de auto ook niet verzekerd. Op zaterdagavond 21 december zijn twee jongens uit Alkmaar in elkaar geslagen door twee andere jongens uit Alkmaar. Er was totaal geen aanlei ding, de twee jongens deden het „ge woon voor de lol". Gevonden voorwerpen De gevonden voorwerpen te Heiloo uit de periode 16-12 t/m 22-12 kunnen wor den afgehaald op woensdag- en zater dagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur op het politiebureau; t.w.: 6 zakken kle ding, 1 rozenkrans, 1 paar leren hand schoenen (dames), 1 zwarte paraplu, 1 paar rode kinderhandschoenen, 1 ro zenkrans, 1 gouden hangertje, 1 plastic tas met breiwerk, 1 dames shawl, 1 zwarte rechter handschoen, 1 jas. Expositie Hans Rijpma Tot 12 januari 1986 kan men tijdens de openingsuren in de foyer van het Open Huis pentekeningen en ander werk van Hans Rijpma bekijken. aanvang 14.30 uur, op het HSV- HSV-voetbal Woensdag 1 januari: Oud-HSV - HSV sportcomplex aan de Bayershoffweg. .TC Hogedijk Zondag 5 januari: Nieuwjaarsreceptie in het clubgebouw voor alle leden, vanaf 16.00 uur. Basketbal voor de jeugd Donderdag 2 januari: basketbal-toernooi in sporthal d'Enterij, aanvang 9.30 en 13.30 uur, voor leerlingen van de basisscholen, groepen 6, 7 en 8. Informatie: Meintje Guyt, tel. 2930. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Heiloo Woensdag 8 januari: instuif met bingo in de zaal van de Geref. Kerk, aanvang 9.45 uur. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo Dinsdag 7 januari: koffie-ochtend in het Open Huis, aanvang 9.45 uur. Mevr. Brand vertelt hoe een huisvrouw omgaat met blindheid. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 6 januari: Nieuwjaars-instuif in het Open Huis, met bingo, aanvang 20.00 uur. Kosten 2,50. Maandag 20 januari: kaartavond (klaverjassen, jokeren etc.). S.v.p. speelkaarten meebrengen. Aanvang 20.00 uur, in het Open Huis, kosten 2,50. Inlichtingen: A. Moeshuis (tel. 332136) of L. Zoon (tel. 331097). UIT DE RAAD Zomerhuisjes De zomerhuisjes in de omgeving van de Slootenslaan mogen in de toekomst vergroot worden. De raad stemde vorige week donderdag in met een collegevoor stel hierover. Leidraad bij het inwilligen van het verzoek van drie eigenaren van zomerhuisjes is de normering van de Kampeerraad op dit terrein. Wethouder Borsjes zal, op verzoek van enkele raadsleden, opletten dat de onderlinge afstand tussen de verschillende huisjes niet te klein wordt en dat de mogelijk heid tot het stallen van een caravan in de wintermaanden mogelijk blijft. Na drukkelijk werd in het collegevoorstel vermeld, dat de evt. verbouw van zomerhuisjes per keer bekeken zal wor den en dat er dus per keer bouwvergun ning verleend moet worden. Dakkapel De heren Bot en Jonker (Baetenburg) hebben bij het college een bezwaar schrift ingediend tegen de weigering van het college van een vergunning voor de bouw van twee dakkapellen. Het college bleef desondanks van mening dat geen vergunning verleend moet worden. In de commissie Ruimtelijke Ordening bleek dat diverse raadsleden er anders over dachten. Daarom stelde het college voor de uiteindelijke beslissing met maximaal twee maanden te verdagen. Het college wil zich nog eens beraden, aldus burge meester Glijnis. Cornells Drebbel De bewoners van De Biender ondervin den nogal eens overlast wegens gepar keerde auto's in de berm. Die auto's zijn van leerlingen/docenten van het Corne- lis Drebbel College, dat onderdak heeft in de voormalige Mariaschool. Om de problemen op te lossen wil het college de ingang van de school ven^laatsen van de noord- naar de zuidzijde van de school. Bijna alle raadsleden stemden met het voorstel in, zij het nadat om bijzondere aandacht was gevraagd voor eventuele parkeerproblemen op de Pastoor van Muijenweg. Alleen mevrouw Schuur man-de Haan (D'66) bleef tegen het voorstel. Zij voorzag uit het oogpunt van de verkeersveiligheid teveel problemen op de Pastoor van Muijenweg. ,,Ik zie liever fietssuggestiestroken langs de weg, dan geparkeerde auto's", aldus me vrouw Schuurman. Oude Pastory Vorige week las u reeds in de Uitkijk post over de grote verbouwing in De Oude Pastorij, waar omstreeks juli '86 19 Hat-eenheden zullen pronken. De raad verleende vorige week de gemeente garantie voor het geldbedrag, dat de vereniging Volkshuisvesting voor de ver bouwing moet lenen. Ook werd het binnenterrein van De Oude Pastorij officieel aan de vereniging overgedra gen. De heer Helder (Links Heiloo) vroeg daarbij om een boeteregeling ten aanzien van het verbod op het kappen van de beuk op het binnenterrein. De rest van de raad zag dat niet zitten. Wethouder Dekker noemde het laten staan van de beuk een kwestie van vertrouwen tussen de woningbouwver eniging en de gemeente. Wereldwinkel De werkgroep Wereldwinkel in Heiloo krijgt volgend jaar een subsidie van 5.000 gulden. De alsnog toegekende subsidie is met name een gevolg van het verzoek van de CDA-fractie tijdens de algemene beschouwingen, bijna vier weken geleden. Het college kwam aan het verzoek tegemoet, maar in het voorstel maakte men duidelijk, dat de subsidie als eenmalig beschouwd moet worden. Een aantal fracties wilde dat niet nu al vastleggen. Met de subsidie wil de werkgroep Wereldwinkel het tekort van de exploitatie dekken, dat ontstaat door de vestiging van de winkel aan de Stationsweg 101. Dringend en op korte termijn gezocht: goed tehuis voor hele lieve poes, gest. ,,Noesje", met veel karakter en erg aanhankelijk. Tehuis gezocht voor: rode kater, 3-4 jaar, gecast., heel lief; rode kater, 10 jaar, gecast.; poes, cy pers, 12 jaar; zwart/witte poes, 14 jaar, zeer rustig; poes, cypers met wit, gest.; z\yart/witte kater, 2Zi jaar, gecast.; lapjespoes, ruim 1 jaar, gecast.; cypers poesje, 8 mnd.; cyperse poes, 9 mnd., gest.; klein, lichtbruin bastaardhondje „Fred die", reu, 11 jr., niet bij kleine kinde ren, is graag buiten; Mechelse herder, teef, 2 jr., niet bij kleine kinderen. Voor informatie: 072-337853 of 072-332879. Gevonden: zwart/witte poes met bruine vlooien band, Ewisweg te Heiloo; cyperse kater, 6 mnd., Theebos te Limmen; zwarte kat, Kerkelaan te Heiloo; witte poes met zwarte vlek tussen ogen, Middelhof te Heiloo; zwart katertje, 7-8 mnd. oud, Omloop t/o 't Baafje te Heiloo; 2 kriel kippen, Limmen omg. Pagelaan. Vermist: 2 Mandarijn-eendjes, Herenweg- Aostastraat te Heiloo; cypers katertje, 6 mnd., Burg. Nieuwhuisstraat te Lim men; zwart/witte kater, De Dinkel te Heerhugowaard; cyperse poes, met hals- en vlooienband, Tulpencroftlaan te Heiloo; rood/witte kater, met hals- en vlooienband, ontsnapt aan de Ken- nemerstraatweg ter hoogte van de Ze- venhuizerlaan; rood/wit katertje, ca. 9 mnd. oud, Past. v. Muyenweg te Heiloo. Dierenbescherming Heiloo en Omstreken, tel. katten: Heiloo, 072-337853, 072-332879; Limmen, 02205-2256; tel. honden: Heiloo, 072-333714; Lim men, 02205-2256; tel. knaagdieren: Limmen en Heiloo, 02205-2256. De Dierenbescherming wenst U en uw huisdieren hele prettige Kerst!! Voor nieuwe opvang-adressen houden wij ons hartelijk aanbevolen. DAMCLUB HEILOO Op de laatste speelavond van dit jaar hebben de dammers nogmaals alle re gisters opengetrokken. In opperste con centratie werd op goed niveau strijd ge leverd. Een verrassing bleef echter achterwege. Cor van Lieshout, de noeste achtervol ger van koploper Bijwaard, bleef in het spoor middels een zege op de heer Zwart. Wedstrijdleider Koersen stopte de serie opmerkelijke verrichtingen van Jan Kraakman. In een zinderende partij waarin de zaak aanvankelijk gelijk op ging, pleegde Kraakman een minder geslaagde voortzetting. Deze zet bleek in het begin geen kwade gevolgen te hebben. Naarmate de slag vorderde, veroorzaakte deze manoeuvre toch de ondergang. Als een volleerde sluip schutter wachtte Koersen zijn kans af om in het eindspel toe te slaan via een indrukwekkende slagzet. De eerste speelavond van Damclub Hei loo in 1986 is op donderdag 9 januari. De uitslagen waren: R. Buwalda-W. Kessels, 1-1; J. Klum- per-R. Koch, 2-0; L. Koersen-J. Kraak man, 2-0; A. Kroon-N. Ursem, 0-2; P. Zwart-C. v. Lieshout, 0-2. HSV-VOETBAL Rectificatie In verband met ingelaste wedstrijden is de Nieuwjaarsreceptie, in tegenstelling tot het vorige bericht, op Nieuwjaars dag, aanvang 16.00 uur. Zie ook de sportagenda. HSV pakt verloren terrein terug Met inzet van alle krachten heeft het eerste elftal in de uitwedstrijd tegen K.G.B. twee punten mee naar Heiloo teruggenomen. De harde wind maakte het spel er niet mooier op, toch wist HSV door betere techniek de bal goed binnen de gelederen de houden. K.G.B. 'maakte meer gebruik van lange halen, hetgeen overigens de rood-gele achter hoede soms voor onverwachte pro blemen deed staan. Maar de 0-2 voor sprong uit een penalty en een prachtig doelpunt werd niet meer uit handen gegeven. SCHEIDSRECHTERS CURSUS Op 7 januari 1986, houdt de K.N.V.B. Afd. Noord-Holland wederom een scheidsrechters cursus. Ook U kunt toetreden tot het legioen scheidsrechters, dat wekelijks actief is in het amateur-voetbal. Start: Dinsdag 7 januari 1986, aanvang: 20.00 uur, plaats: K.N.V.B.-gebouw, Olympiaweg 1, Alkmaar, kosten: 25,- lesmateriaal, toelatingseisen: Geen, iedereen vanaf 16 jaar is welkom. Onderstaande personen wachten op uw belletje: - Bondsbureau Alkmaar, tel. 072-129044. - B. Koops Alkmaar, tel. 072-621233. - J. Kröger Alkmaar, tel. 072-611679. - M. Roselaar Stompetoren, tel. 02203-561. JIMMY'S GANG IN 'T AKERTJE Dat ook de winter met z'n korte en donkere dagen op gezellige wijze niet te versmaden valt bewijst Hans van Am- mers, de kroegbaas van 't Akertje. Vindt enerzijds het biljarten gretig af trek, de klaverjasdrive's op donderdag avond doen er qua sfeer beslist niet voor onder. Ook muzikaal heeft het café aan de Kapellaan de komende tijd weer het één en ander te bieden. Op 24 januari wordt het nieuwe jaar stevig begonnen met een gezellige Beatles-avond, muzi kaal bijgestaan door de Ruud Jansen Band. Zondag 29 december zal '85 muzikaal uitgeluid worden door Jimmy's Gang. Een band met daarin centraal Jimmy Sternau, ooit een compagnon geweest van Brood en bekend van o.a. Blues Dimension. Om hem heen 4 muzikanten met een zeer gedegen ervaring, o.a. opgedaan in bands als Carlsberg, TAE Music en Solomon King. Door haar strakke swingende stijl, geënt op Rock, Funk en Rhythm 'n Blues uit de 60er, begin 70er jaren, geheel on dersteund door een goede techniek, staat Jimmy's Gang garant voor een on wijze avond! Ditmaal dus in 't Akertje, a.s. zondag, vanaf ongeveer 21.00 uur en de entree is natuurlijk gratis HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB H.A.F. De clubavond in het Open Huis was op dinsdag 17 dec. gewijd aan een les van de Fotobond, getiteld "Fotografie en Kunst". Het lesmateriaal bestond uit een dia-serie met geluidsband, waarop de bijbehorende tekst was ingesproken. Een zeer bruikbare methode om het on derwerp te brengen en kennis en inzicht over te dragen, zo bleek uit de discussie onder leiding van de heer Wester. Met een fotocamera kunnen resultaten worden bereikt, die inderdaad als kunstwerk worden beschouwd. Zoals het van de schrijver afhangt of schrijven met de pen literatuur produceert, zo hangt het van de fotograaf af, of de ca mera een kunstwerk voortbrengt Dia's van foto's van beroemde fotograven als Ansel Adams illustreerden deze stelling. In deze bondsles werd tevens aandacht besteed aan beelden, waarbij naast fo- tografiie andere technieken waren ge bruikt om een gewenst resultaat te be reiken. Fotografie als onderdeel van beeldende kunst. Uit de discussies bleek duidelijk, dat de waardering voor de verschillende ge toonde fotografische werkstukken uit een liep en dat het begrip kunst niet door iedereen op dezelfde wijze wordt beleefd. Maar tevens, dat de persoonlij ke waardering zich in de loop der tijd wijzigt via een soort groeiproces. Deze avond was voor dit groeiproces een goe de stimulans. STICHTING WERKLOZEN BELANGEN HEILOO e.o. (S.W.B.) De S.W.B. heeft een onderzoek in gesteld naar de ervaringen van vrijwilli gers, die aan en projekt hebben deelgenomen. Onder projekten wordt verstaan: het verlenen van hulp als onbetaald werk t.b.v. allerlei instellingen op sociaal en cultureel terrein. Er werken vrijwilligers bij ö.a. de open bare bibliotheek, sportverenigingen, en verzorgingstehuizen. Het blijkt dat veel vrijwilligers het fijn vinden op een projekt te werken. Zo ontstaan nieuwe kontakten en je bent betrokken bij het arbeidsproces. Het meedoen verhoogt veelal de kans op het krijgen van een baan. Gebleken is dat als direct gevolg van het werken op een projekt van de 95 vrijwil ligers er 35 betaald werk hebben gevonden. Ook de computercursussen, die de S.W.B. heeft georganiseerd, hebben er toe bijgedragen dat sommigen weer een betrekking hebben gekregen. Mocht u zich voor één van onze projek ten willen opgeven of nadere inlichtin gen wensen, neem dan kontakt op met de S.W.B. De openingsuren zijn maan dag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 11.30 uuf in het gebouw aan de Pastoor van Muijenweg 14, Heiloo, telefoon 072-337196. VERENIGING HANDREIKING ZOEKT VRIJWILLIGERS De werkgroep weduwen en weduwnaars zoekt nog enkele mensen die zelf wedu we of weduwnaar zijn, om een cursus te volgen voor huisbezoeker/-ster. In de cusus, die op 10 januari begint, leert men om te gaan met het leed van mensen, die nog maar kort geleden hun partner verloren. De vereniging Handreiking stelt zich ten doel deze mensen door huisbezoek c.q. gespreksgroepen en open avonden te helpen uit het ontstane isolement te komen. Mocht u zich tot dit werk aangetrokken voelen, meldt u zich dan bij de volgende dames: B. van Lienen tel. 119745, W. Beerda tel, 125140. NED. RODE KRUIS AFD. WELFARE Op maandag 9 december vond er een kleine feestelijke bijeenkomst plaats van de afd. Welfare van het Rode Kruis in het Rode Kruis-gebouw aan de Kenne- merstraatweg 382. Dit was ter ere van 4 vrijwilligsters, de dames F. Kesseler- Miedema, R. Mulder-Oudgenoeg, J. Poppes-de Booy, en R. de Ruiter-van de Schaft, die al 10 jaar bij het welfare- werk betrokken zijn. Zij kregen van de voorzitter van het Rode Kruis afd. Heiloo, de heer F. Lips, een oorkonde en medaille uitgereikt voor 10 jaar "trouwe dienst". Hij memoreerde in zijn toespraak dat de medewerkers, die het Rode Kruis een warm hart toedragen, er moeilijk van kunnen scheiden. Deze dames met nog 17 andere vrijwilligsters stellen wekelijks hun vrije tijd belangeloos beschikbaar voor bejaarden, zieken en minder vali den. CAECILIA GEEFT NIEUWJAARSCONCERT Op zondag 5 januari 1986 zal het Heilooër Harmonieorkest Caecilia we derom een nieuwjaarsconcert verzorgen. Vijf jaar geleden heeft zij het initiatief genomen om, naast de gebruikelijke concerten, ook rond de jaarwisseling een muzikaal gebeuren te organiseren voor de Heiloose muziekliefhebbers. Aan het komende traditionele evene ment zullen muziekvereniging Emergo uit Castricum o.l.v. Anton Baars en het A-orkest van de Hoogovensharmonie o.l.v. Wybren Valkema hun medewer king verlenen. Het geheel zal vanaf 14.00 uur plaatsvinden in de Moeder Godskerk aan de Holleweg. Een en ander zal gepresenteerd worden door Klaas Koomen. Toegangskaarten a f. 5,-- p.p. (tot 16 jaar f. 2,50) kunt u reeds verkrijgen bij de volgende adressen: Disco Heiloo in winkelcentrum 't Loo, Boekhandel Avis in het Stationscentrum en Boekhandel 't Hoekstuk in het gelijknamige winkel centrum. Ook kunt kunt U kaarten krij gen bij de kerkingang op 5 januari. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met Nico Bakker (tel. 335160) of Kees Borst (tel. 02205-1725). HEILOO NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN „Kerstmis, feest van warmte en licht. Het is onze taak die warmte en dat licht aan elkaar door te geven, iedere dag weer," aldus presidente Dorothee Zuijdgeest-Winkler in haar kerst toespraak voor de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen op 18 december in de met kaarsen verlichte zaal van de Gereformeerde Kerk. Het koor bracht daarna iedereen in kerststemming door het zingen van een vijftal kerstliederen o.l.v. Joke Cortie. Nel de Vries begeleidde aan de piano. Ademloos werd geluisterd naar Bep Hoevenagel, die Weihnachtslieder van P. Cornelius zong. Met Liesje Schuite maker aan de piano gold hier maar één woord: fantastisch. Het kerstspel „Hoe zien wij Kerstmis" van Angelica Poelman werd na de pau ze opgevoerd door de toneelgroep. Hierin vroeg een journaliste aan zes wil lekeurige vrouwen hoe zij Kerstmis nu en in de toekomst zagen. Soms humo ristisch, soms aangrijpend gaf ieder zijn visie, waaruit bleek dat het kerstfeest naar eigen omstandigheden werd be leefd, maar dat niemand de sfeer van het kaarslicht kon missen. Zeker niet in de toekomst, waarvan men verwachtte dat het leven steeds harder zou worden en een beetje romantiek heel nodig zou zijn. Na nog een optreden van het koor en een dankwoord van Dorothee voor alle medewerkers aan deze fijne avond, werd besloten met het gezamenlijk zingen van „Ere zij God". OPENBARE VERGADERING VAN D'66 Op 8 januari 1986 zal te Heiloo een openbare Algemene Afdelingsvergade ring van de afdeling Heiloo-Limmen van D'66 worden gehouden. Op de agenda van deze avond staan een aantal huis houdelijke onderwerpen zoals de jaar verslagen van de gemeenteraadsfractie en de afdeling. Voorts zal op deze afdelingsvergadering het verkiezingsprogramma t.b.v. de ge meenteraadsverkiezingen door de afde ling worden vastgesteld. Een concept verkiezingsprogramma is door een spe ciale commissie uit de afdeling, onder voorzitterschap van het huidige gemeen teraadslid mevrouw A. Schuurman-De Haan, opgesteld. Een exemplaar van dit concept is voor belangstellenden op aanvraag gratis verkrijgbaar, bij het afdelingssecretariaat: Op de Wieken 1, Heiloo, 072-330118. Belangstellenden worden van harte uit genodigd de vergadering bij te wonen. Deze zal plaatsvinden in het Open Huis te Heiloo en vangt aan om 20.00 uur. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO Met een terugblik op het oude jaar dat we nu hebben afgesloten, kunnen we zeggen: wij hebben een goed jaar ge had! De opkomst was goed en de be langstelling groeit. Met de laatste top pers van de Sinterklaasavond en het ma ken van Kerststukjes was de belangstel ling zeer groot. Ook op de Bowling-Kerstavond in het Claus Partyhouse te Alkmaar konden wij een groot aantal van de groep wel kom heten. Dit alles doet ons - als werk groep - heel goed en het geeft ons weer een stimulans om in het nieuwe jaar weer met goede moed verder te gaan. Zie verder de verenigingsagenda. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO Maandag 16 december hielden wij onze jaarlijkse Kerstviering. De zaal was sfeervol versierd en gaf een fijne aan blik. De voorzitster, mevr. Wolse- Muntjewerf, kon een groot aantal leden verwelkomen. Ze vroeg een ogenblik stilte ter nagedachtenis aan een lid, die kort geleden op een tragische wijze is overleden. Hierna verwelkomde ze mevr. Wieke Muilier, die deze avond zou optreden met haar programma: „Geen Doornen zonder Rozen". Het koor o.l.v. mevr. Knop-Kleymeer, kreeg de gelegenheid enige kerstliederen te zingen. Vervolgens kreeg Wieke Mui lier het woord en zij begon met een pa rodie op het bekende liedje „In Den Haag daar woont een graaf", gevolgd door „De Moeder van Jantje", die op praktisch onnavolgbare wijze op de planken werden gezet. Ook de parodie op „Mevrouw Honddenius", die zo in de ban van haar drie hondjes was, dat ze al het andere vergat, maar één ding niet, de vervuiling, was grandioos, Wat hebben we gelachten!! Na de tweede pauze zette Wieke nog verschillende types op het toneel, zo goed, dat we haar niet vlug zullen verge ten. Na nog samen het lied ,,d'Aarde wil een huis zijn", te hebben gezongen, kwam er een eind aan deze fijne avond. Mevr. Wolse bedankte Wieke Muilier en het koor. Op 28 december bestaat de Limmer IJsclub 90 jaar. De avond van die dag organiseren wij schaatswedstrijden op de kunstijsbaan "De Meent" te Alkmaar. Dankzij de bereidwillige medewerking van velen zijn wij er in geslaagd het gebruik van de ijsbaan gedurende de volledige avond, vanaf half zes tot half elf, te krijgen. Het programma biedt aantrekkelijke evenementen voor allerlei groepen deelnemers zowel als toe schouwers. De viering van het 90-jarig bestaan staat hoofdzakelijk in het teken van het aktief beoefenen van de schaatssport als be langrijkste doelstelling van de Limmer IJsclub. Het ligt nadrukkelijk niet in de bedoeling, dat onze vereniging die dag officieël gaat recipiëren. Wij hebben de voorkeur gegeven aan het meer infor meel houden van deze avond waarbij de belangstelling zich in het bijzonder zal richten op het gebeuren op en rond de ijsbaan. Daarom ook zullen wij, bestuur en leden van de Limmer IJsclub, het op prijs stellen, u op de avond van 28 december te kunnen ontmoeten in het restaurant bij "De Meent" dan wel rond de ijsbaan. SCHAKEN IN LIMMEN Een overwinning die zeer goed van pas kwam: zo mag de zege met 5-3 van Vre- deburgs eerste achttal op Heerhugo waard wel worden bestempeld, gezien de voorgaande (kleine) nederlagen die moesten worden geïncasseerd. Hoopge vend was tevens de omstandigheid dat het team zegevierde ondanks het ont breken van een tweetal sterkere spelers. De beide uitersten, P. Alders aan het eerste en G. de Graaf aan het achtste bord, zorgden al vlot voor de eerste twee punten. Bordzeges waren er tevens voor O. van Buuren en J. Admiraal, terwijl J. Krijt en L. van Hoek remiseerden. Een zeer geanimeerd kerst-snelschaak- toernooi besloot het jaar 1985, waarbij de echte snelschaakkeien weliswaar na drukkelijk aanwezig waren maar, dank zij een ingenieus systeem ook de minder vlotten vergelijkbare kansen op de hoofdprijzen hadden en deze ook verzilverden. De C-groep, uitsluitend uit jongeren bestaand, had eerder op de avond zijn eigen toernooi. Tussen beide bijeen komsten in, was nog even plaats voor een korte ledenvergadering. POLITIEBERICHTEN Op 4 december vond er op de Kapelweg te Limmen een aanrijding plaats. Een bestuurder had te laat in de gaten, dat een voor hem rijdende personenauto links af een inrit inreed. Materiële scha de was het gevolg. Afgelopen week waren er wederom en kele nutteloze vernielingen. Twee PTT- brievenbussen en de buitenbanden van een viertal fietsen moesten het deze keer ontgelden. Op 9 december vond er op de Molenweg te Limmen een aanrijding plaats. Een automobilist verkeek zich op de ligging van de bocht en botste vervolgens tegen een aldaar geparkeerd staande auto. Helaas zijn enkele inwoners van Lim men alweer begonnen met het afsteken van vuurwerk. Zoals bekend zal zijn, is dit nog steeds niet toegestaan. Bij constatering zal het vuurwerk dan ook worden ingenomen en een proces verbaal worden opgemaakt. Verzoek om getuigen Tussen maandag 9 december, omstreeks 17.00 uur, en dinsdag 10 december, om streeks 8.30 uur, hebben onbekenden zich bijzonder veel moeite getroost een aanhangwagen te stelen. De aanhang wagen stond geparkeerd op het afgeslo ten terrein van een bedrijf aan de Dus- seldorperweg. Men heeft de aanhang wagen over een zeer klein slootje ge trokken, waarna men opnieuw op een afgesloten terrein terecht kwam. Van dit terrein wist men de aanhangwagen te verwijderen door het prikkeldraad van een omheining door te knippen. Men belandde hierdoor op het aldaar gelegen bollenland. Om de openbare weg (De Bloemenhof) te bereiken, moest de aan hangwagen nog eens zo'n 75 meter door dat land worden getrokken en moest men nogmaals prikkeldraad wegknip pen. De politie verzoekt eventuele getui gen van deze uitgebreide operatie zich te melden. Men is bereikbaar onder num mer 02205-1783 of 072-333144. Inbraak woning Tussen maandag 16 december, 19.00 uur, en dinsdag 17 december, 10.15 uur, vond er een inbraak plaats op de Dus- seldorperweg te Limmen. Bij de inbraak werden twee portemonnee's met geld en een half gesneden bruin brood ontvreemd. Gevonden voorwerpen Geel regenpak in geel plastic tasje; twee krielkippen; sleutel; twee zwart glacé dameshandschoenen met gebreide voe ring; herenhorloge.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4