halve prijs Wie helpt Scoutinggroep Wahekapa? Onbekenden stichtten brand in clubhuis joseph van schagen heiloo PER TWEE NU NOG GOEDKOPER Bijzondere acties SS.-9J intzahiin ill Bad papier acties in Heitoo WE EK iMNBI EDIN G NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Programma open jongerenwerk Juultje en Minetje in vogelland 95 I2CUTIQUI MAN SI wielinga OPRUIMING QQsimon peek fy juujelier Leerlingen Mary Koekenbier exposeren in De Zevensprong Eerste paal voor tennisbal De Dors Vergadering gemeenteraad 51e JAARGANG NO. 3-22 JANUARI 1986 onze totale winterkollektie '85/'86 voorzien van zwarte stip nu voor de halve prijs winkelhof 't loo 20-22 2 Mensen en hun dieren: Zelf champignons kweken! komplete set van champignonmest plus sporen in kist. Kweekgereed. Inklusiel nederlandse handleiding. Iw O laatste week t/m 29-1-'86 smgg^ÊÈM Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-12671). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Voor de komende week staan er drie activiteiten op de kalender van het Open Jongerenwerk onder leiding van Carola Zwartjes. Morgenavond (donderdag 23 januari) is er vanaf 18.30 uur aanloop-ca fé. Vrijdagmiddag (24 januari) kunnen jongeren van 12 tot 18 iaar na afloop van bijvoorbeeld hun school terecht voor de eerste videomiddag, die start om 15.00 uur en doorgaat tot ongeveer 19.00 uur. Zondag 26 januari wordt inmiddels al voor de derde keer een discomiddag gehouden, vanaf 15.00 uur. De drie genoemde activiteiten spelen zich af in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg. Tijdens de activiteiten zijn consumpties verkrijgbaar. De bierprijs is verhoogd naar f1,50. Natuurlijk kan iedereen op maandag (van 15.00-19.00 uur) en donderdag (van 10.30-17.00 uur) binnenlopen bij het kantoor van Carola, Pastoor van Muijenweg 14. Het is de voormalige school naast het Bruno-gebouw, waar het kantoor helemaal links op de hoek is. Je kan aankomen voor een bak koffie, een praatje, een idee, je opgeven als vrijwilliger bij de verschillende activitei ten, enzovoort, Je mag ook bellen: tel. 072-334090. Voor al uw zuivelprodukten Het onderkomen van de padvind- sters in het Heilooër Bos werd door brand volkomen geruïneerd. Op de inzet een indruk van wat er van het interieur overbleef. Mogen wij even uw aandacht voor het volgende. In 1985 bestonden wij 40 jaar. Door omstandigheden, hebben wij d^t nog niet gevierd. Na tien jaar zwerven, van het ene onderkomen naar het andere, vonden wij dertig jaar geleden onze plek in ons clubhuis in het bos. Wij hebben daar veel plezier gehad, fijne dingen ge daan en beleefd en het ook wel eens koud gehad, maar de eenvoud van ons clubhuis sprak ons aan, we waren er rijk mee. Ruiten hebben we meermalen moeten vervangen, er stonden inmiddels weer ruiten klaar om die te repareren. En nu is het afgebrand. Niet omdat wij on voorzichtig waren met vuur, maar om dat anderen het nodig vonden om er de brand in te steken. Wie, oh, wie en waarom? Een gelukkige omstandigheid is, dat de Brandweer zeer snel ter plaatse was en erger kon voorkomen. Daarvoor past een woord van grote erkentelijkheid. Hoewel wij altijd onszelf zoveel moge lijk hebben kunnen en willen redden, zijn wij helaas genoodzaakt een beroep te doen op allen, die ons willen helpen in welke vorm dan ook. Wij denken hierbij aan oud-leden, maar ook aan ve le anderen, die ons wellicht kunnen hel pen, met raad en/of daad. Iedere hulp is welkom. Als u er voor voelt, wilt u dan uw aanbod melden aan de leiding van de Wahekapa groep, p/a Postbus 59, 1850 AB Heiloo. Bij voor baat onze hartelijke dank. Wij bieden de maand januari een zeer voordelige Permanent aan, van f 79,50 voor f 62,50 Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 ARCHEOLOGIEAVOND NIVON UITGESTELD De in het winterprogramma aangekon digde bijeenkomst van de Werkgroep Geologie van het Nivon op 24 januari is uitgesteld tot vrijdag 11 april. Het on derwerp van deze avond is de archeolo gie van Heiloo. Aanvang 8 uur in het Open Huis in Heiloo. Arbeidersbeweging Nog tot 1 februari bestaat de mogelijk heid zich op te geven voor de eerder aangekondigde discussiea-avonden over de geschiedenis en toekomst van de ar beidersbeweging. Deze bijeenkomsten zullen plaatsvinden op 12 woensdaga vonden in de maanden februari tot en met mei. Uitgebreidere informatie is verkrijgbaar bij Evert v.d. Woude of Ans Hermans, telefoon (072) 334316, b.g.g. 333127. fP O Zuivelfabriek „(De Vereeniging" Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. 'Hallö, ik heet Minetje en ik wilde u iets vertellen over mij en m'n zusje Juultje. Wij hebben namelijk in ons nog korte poeze-leventje (wij zijn ongeveer 4 maan den oud) al heel wat meegemaakt. Toen ik, m'n zusje Juultje en ons andere zusje net geboren waren, ging alles helemaal niet zo als het had moeten gaan. Wij werden namelijk bepaald niet in de watten gelegd, zoals eigenlijk zou moe ten. Nee, wij werden zelfs helemaal niet goed verzorgd. Wij werden verwaarloosd. Dat was heel erg, want wij konden er zelf niets aan doen, we waren nog zo klein. We kregen gewoon steeds maar geen eten. En dan bedoel ik niet dat we één dagje geen eten kregen, nee, we kregen gewoon helemaal geen eten Hoelang dat precies heeft geduurd weet ik niet, want ik was na verloop van tijd zo vreselijk vermagerd dat ik helemaal niet denken kon. Trouwens, m'n twee zusjes ook niet. Toen het zo erg werd dat het er op begon te lijken dat we dood zouden gaan, kwam er opeens iemand, waarvan wij dachten dat het wel een soort engel moest zijn: iemand van de dieren-ambu- lance. Die man heeft ons gelukkig uit dat huis bij die ellendige mensen wegge haald. We zijn toen met z'n drieen naar het vogelopvangcentrum in Krommenie ge bracht. Ja gek hè, wij poezen naar een vogelopvangcentrum. Dat vonden wij in het begin ook wel hoor. Maar toen Juultje en ik weer een beetje op begon nen te knappen, hoorden we ook nog geluiden van een eekhoorntje, konijnen, egeltjes en ratjes tussen alle eenden, meeuwen, ganzen, zwanen, duiven en ga zo nog maar even verder, door. We waren dus niet helemaal alleen in vogelland. Jammergenoeg kon ons ande re zusje dit alles niet meer mee maken, KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. want zij was te verwaarlöósd om" nog weer op te knappen. Ze is qverleden. Langzamerhand kregen \Vé weer belang stelling voor alles wat om ons heen was: ronddwarrelende strootjes, stofjes, draadjes, eikaars staarten, onze eigen staarten en alles wat verder nog interes sant was. Het eten dat ons nieuwe baasje Ann ons bracht verorberden we met smaak. We werden steeds wat dikker en steeds brutaler (dat heb ik van horen zeggen). Ja, we voelden ons daar prima op onze plaats. Jammergenoeg konden ons nieuwe baas je Ann, en haar man Jan, ons niet altijd houden, want zij hadden natuurlijk al die hónderden vogels ook nog. Die kosten heel veel tijd (ze moeten stuk voor stuk verzorgd worden) en vooral heel veel geld, want ze moeten allemaal eten. Daarbij komt nog dat er elke dag nieuwe gewonde, zieke, afgedankte en uitge mergelde dieren binnenkomen en die gaan natuurlijk voor. Tenslotte waren wij alweer een heel end opgeknapt. Gelukkig hielp sinds kort op het vogel opvangcentrum het meisje dat nu ons baasje is. Zij had daar eens een eendje gebracht en is toen min of meer blijven hangen. Zij was al meermalen in ons kamertje geweest om met ons te spelen en wilde ons dolgraag hebben. Nou, alhoewel Ann ons niet graag zag vertrek ken, (wij zijn echte schatjes kon ze zich er wat makkelijker bij neerleggen, nu ze wist bij wie ze terecht zouden komen. Nou, ik kan je wel vertellen, bij Ann en Jan hadden we het heel fijn, maar hier hebben we het óók zalig (En ik spreek mede namens Juultje). We hebben hier natuurlijk meer ruimte om te spelen en te dollen en we hoeven de aandacht te delen met slechts zeven vogels, in plaats van met honderden. Zo, ik heb nu wel weer genoeg gekletst en het enige dat ik nu nog wèl graag wil doen, is, mede namens Juultje, een oproep doen aan iedereen die dit stukje gelezen heeft en die ook blij is dat wij weer zo opgeknapt zijn: Helpt u alstu blieft het vogelopvang-centrum in Krommenie Tel: 075-213737. Ze heb ben dringend geld nodig om alle dieren te kunnen verzorgen. Juultje en ik kunnen u verzekeren dat ze heel goed werk doen. En wij kunnen het weten, want wij zijn twee van die massa's dieren die door hen zijn gered Alvast heel hartelijk dank voor gift(je(. Inzender: Esther van Tilburg uit Lim men. Weet u een leuk verhaal, kort of lang, over uw huisdier, neem dan de pen ter hand en schrijf uw belevenissen en/of die van uw dier op. Het verhaal(tje( kunt u sturen naar: Redactie Uitkijkpost, Postbus 68, 1850 AB Heiloo. U kunt het verhaal ook inleveren op het kantoor op de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo of bij één van de redactie-adres sen. in BERGEN HOORN HEILOO Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo, tel. 072-332727 Zondag 26 januari FORESTERS - K.V.V. Aanvang 14.00 uur. Eindelijk weer voetballen? De Wedstrijdbal voor deze wedstrijd is geschonken door: Autosloperij Visscher Huigendijk 12 H.H.WAARD tel. 02207- 10476 si stationsweg 85a Heiloo 072-335730 Zaterdag 25 januari, om 15.00 uur, zal mevrouw A. A. M. Willemse-v.d. Ploeg, Wethouder van culturele zaken, een expositie openen, waar de leerlingen van Noord-Hollandse kunstschilderes Mary Koekenbier, zullen laten zien wat zij gemaakt hebben. Deze groep kreeg de naam mee ,,Kennemer Kring". Het is de eerste keer, dat Mary Koeken bier met het werk van haar leerlingen naar buiten treedt. Zo'n kleine twee jaar werkt zij, heel serieus, met een groepje van zo'n man of 16 verdeeld over een middag en een avond. De meesten hadden al enige ervaring op het gebied van tekenen of aquarelleren. Zij kwam op les om ook op het gebied van olie-verf kunst meester te worden. Werk van een tweetal leerlingen van Mary Koeken bier, dat te zien is in De Zevensprong. Mary laat haar leerlingen ieder in hun eigen waarde, zij al nooit haar eigen smaak opdringen. Zit een leerling in het werk vast, dan zal zij aanwijzingen ge ven hoe verder te gaan. Slechts in uit erste nood zal zij zelf ingrijpen. Het ge volg is dat elke leerling met uitgespro ken eigen werk komt en er niet allemaal Koekenbiertjes" op de expositie te zien zijn. Het interessante van de expositie is dus de grote verscheidenheid aan werk. De expositie in de Zevensprong aan de Ewisweg is zaterdag 25 januari open van 15.00 - 17.00 uur en zondag 26 ja- nauri van 14.00 - 17.00 uur. Donderdag 23 januari. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vondelschool (onderbouw), Slimpad 16. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Zaterdag 25 januari. Atletiekvereniging "Trias", kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Maandag tot en met vrydag. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort5-7. Tijdens schooluren. In het weekend geen oud papier bij de container plaatsen. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: tel. 332336. Freinetschool, Het Malevoort9. Tijdens schooluren. Alle dagen. Clemens Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: tel. 333760. Het echtpaar Keeman in actie tijdens het in de grond jagen van één van de vele palen ten behoeve van hun tennisbal in aanbouw. Uitgerust in een stevige jas en met een helm op haar hoofd, heeft mevr. Kee man de eerste paal voor de tennishal "De Dors" geslagen. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit bood de bouwer, de heer Tervoort, mevr. Keeman een fraai boeket bloemen aan. In de Trias-kantine stond intussen de koffie met gebak klaar en daar spoedden de genodigden zich vervolgens naar toe. Hier bracht wethouder J. Dekker de felicitaties namens het gemeentebestuur over:,,wij zijn tevreden over de bouw, die snel gaat en wij hopen ook dat het eerste gedeelte in mei gereed is. Bouwbe drijf Tervoort werkt echter zo keurig op schema, dat dit best zal lukken". In het tennis- en squashcentrum De Dors zullen alle tennislessen verzorgd worden door tennisschool ALL-IN. De familie Keeman heeft hiervoor gekozen, omdat dit een all-round en ervaren tennisschool is. De drie volledig gediplo meerde leraren, Peter Swenneker, Ted v.d. Bruggen en Ingemar v.d. Waal, hebben een rijke lesgeefervaring. Naast hun bevoegdheden voor conditietraining SLAAPKURSUS In januari start in deze regio weer een kursus voor mensen met slaapproble men. Het doel van de kursus is om men sen ook zonder chemische slaapmidde len hun slaapprobleem om te leren los sen. Het nadeel van deze middelen wordt steeds duidelijker. Een slaapmid del helpt maar zeer tijdelijk. Juist vanwege de grote nadelen, die slaapmiddelen en andere rustigmakers hebben, willen veel mensen het gebruik stoppen. Door plotseling te stoppen wordt de gebruiker in moeilijkheden ge bracht. De lichamelijke en psychische verschijnselen dwingen vaak om het ge ruik voort te zetten. Tijdens de kursus worden de gebruikers begeleid in het stoppen met het slaap middel. Daarnaast wordt gewerkt aan de oplossing van het slaapprobleem. De basis van de kursus wordt gevormd door ontspanningsoefeningen, ademha lingsoefeningen, oefeningen die het de centrale post ambulancevervoer, re denken beïnvloeden, verandering van gionale brandweer en de hulverlenings de mening over het slapen, verandering dienst). Enkele punten aangaande de in levenswijze en inzicht in het eigen verbetering van woningen van de vere- slaapritme en in de faktoren die span- njging Sint Willibrordus. Bij de ingeko- ning veroorzaken. men stukken dit keer een motie van de Er vinden 8 bijeenkomsten plaats waar gemeenteraad van Deventer, waarin een aan maximaal 10 personen deelnemen, sociaal-economische boycot is vastgé- GESLAAGD Aan de Landbouw Hogeschool te Wage- ningen heeft onze plaatsgenoot René Schoorl met goed gevolg de examens afgelegd, die leiden tot de titel van landbouwkundig ingenieur. Aanstaande donderdag komt de ge meenteraad van Heiloo onder voorzit terschap van burgemeester GLijnis voor de eerste keer in het verkiezingsjaar 1986 weer bijeen. De vergadering van de negentien raadsleden begint morgena vond om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. De bijeenkomst is open baar, dus een ieder die daarvoor belangstelling heeft, kan de raadsverga dering van het hoogste gemeentelijke orgaan bijwonen. Oo de agende staat onder andere het voo/bereidingsbesluit voor de aanleg van een fietspad langs de Vennewaters weg. Het beoogde pad is opgenomen in het fietspadenplan van de gemeenten Alkmaar, Heiloo, Egmond en Bergen. Via het voorbereidingsbesluit wil de ge meente Heiloo, in samenwerking met Egmond, zo spoedig mogelijk het fietspad realiseren. De schoolgaande jeugd zal daarvan vooral profijt hebben. Andere agendapunten zijn: de vast stelling van de gemeentelijke regeling voor het samenwerkingsgebied Noord Kennemerland (wat betreft een inte gratie van de basisgezondheidsdienst, Voor mensen die beslist niet aan de groepsbijeenkomsten kunnen of willen deelnemen, bestaat er nu ook een moge lijkheid voor individuele begeleiding. Nadere informatie over deze kursus bij Ton Verplanke, Bestevaerslaan 11, Hei loo, (tel. 072 - 332726). en sportmassage zijn zij in staat tennis- cursussen voor jong en oud, voor begin ner en competitiespeler te verzorgen. Lessen van 60 minuten, leen- en testrackets, honderden ballen, computer gestuurde ballenmachines ~Q,n ballen- raapmachiné, zo werkt ^.iX-IN". Er zullen bovendien veel aktiviteiten geor ganiseerd worden. Wie belangstelling heeft kan nu alvast bellen met Tennis school "ALL-INN. 02290-32461. legd vanuit die stad tegen Zuid-Afrika in verband met apartheid. In het bege leidend schrijven stelt het gemeente bestuur van onze gemeente, dat de be handeling van dit onderwerp niet thuis hoort op gemeenteijk niveau en daarom stelt het college voor de motie ter ken nisgeving aan te nemen. Al eerder wer den ingekomen stukken, die niet direct de gemeentelijke politiek beteffen, op vergelijkbare manier 'opzij geschoven'. Wie de bij de vergadering behorende raadsstukken eens rustig wil doorlezen, kan daarvoor tijdens de kantooruren te recht op de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis. Daarnaast liggen de stukken ter inzage in de leeszalen van de openbare bibliotheek, tijdens de openingsuren. A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1