van Hf er en Haar Evenementenagenda I Verenigingsagenda DR00GB0EKETTEN 3,75 10,- LIMMEN SLAGER BURGERING J geld en goede raad \961 1986 Echte vrienden ^ftoidenAas tyloemesisAajz r per stuk 3 voor Kom en overtuig uzelf. Aiie Kleuren. SLAGER - POELIER ja ar UITKIJKPOST 29 JANUARI 1986 HEERENWEG 246-HEILOO Aanbieding: GRASKALFSVLEES Het is geen grap! Voor weinig geld een beste lap. per pond vanaf9.00 Magere runderlappen per pond vanaf 9.00 Rundergehakt •x Beslist weinig vet, per pond7.00 jij! •jij Maiskuikens -jij xj per kilo9.50 -jij jij: Nw. Zeelands lamsvlees jiji borst, per kilo7.00 jij; :j:j schouder, per kilo12.00 jij! :jij bout, per kilo18.00 •jij kotelet, per kilo18.00 ijij Kennemerstraatweg 482 - Tel. 072-330571 Rabobank S HET IS TIJD VOOR HET NIEUWE BROMFIETSPLAATJE De komende weken zullen de 625.000 Nederlandse bromfietsbezitters het ver- zekeringspiuaije van hun vervoermiddel schroeven om het door een nieuw -dit keer een blauw- schildje te vervangen. Vanaf 1 maart moet het blauwe plaatje op het achterspatbord van de brommer zijn bevestigd om aan te geven dat aan de wettelijke verplichting tot het afslui ten van een WA-verzekering is voldaan. Overigens dient de bromfietser ook al tijd het verzekeringsbewijs bij zich te hebben om bij een eventuele controle te kunnen aantonen dat er sprake is van een geldige verzekering. Voor reizen naar het buitenland is een 'groene kaart' vereist; dit papier wordt meestal niet automatisch verstrekt, maar kan wel gratis worden aangevraagd. De eigenaar van een brommer zonder versnelling, de zogenaamde 'automaat', betaalt de komende twaalf maanden de zelfde premie om zijn wettelijke aan sprakelijkheid te verzekeren als in 1985. Hij zal zo rond de 90,- kwijt zijn. Voor bromfietsen met versnelling wordt de premie verhoogd tot circa 185 gulden. Zoals bekend vergoedt een WA- verzekering alleen het financiële nadeel dat aan anderen wordt toegebracht. Schade aan (bijvoorbeeld door een slip partij) of diefstal van de eigen brommer leidt niet tot een verzekeringsuitkering. Vergoeding van de eigen schade is wel mogelijk als een zogenaamde cascover zekering wordt afgesloten. In de prak tijk echter schrikken de meeste brom fietsers terug voor de hoge premie (ver oorzaakt door de geringe belangstel ling) en het forse eigen risico. Direct na de aanschaf van een nieuwe brommer is het afsluiten van een casco verzekering wellicht het overwegen waard. Na een jaar echter is de dag waarde van de tweewieler al zo ver ge daald dat een eventuele verzekeringsuit kering nauwelijks nog opweegt tegen de optelsom van premie en eigen risico. Verstandiger lijkt het dan ook om regel matig een bedrag op een spaarrekening te zetten om bij onverhoopte schade aan de brommer een 'appeltje voor de dorst' te hebben. Spaargeld en rente vormen in ieder geval een mooie 'aanbetaling' als na een aantal jaren tot de aanschaf van een nieuw vervoermiddel wordt beslo ten. Men moet er wel rekening mee houden dat een cascoverzekering ook uitkeert als de schade kort na aankoop van de brommer ontstaat, terwijl het saldo op de spaarrekening dan waarschijnlijk nog ontoereikend is om de onverwachte kosten te betalen. Wellicht kan in zo'n -voor bromfietsers van 18 jaar en ouder- een persoonlijke lening uitkomst bieden. Een bromfietser doet er verstandig aan om naast het verplichte verzekeringsbe wijs ook altijd een exemplaar van het Europese schadeformulier (verkrijgbaar bij de verzekeringsadviseur) bij zich te dragen. Op dit formulier kunnen bij een ongeval de noodzakelijke gegevens worden genoteerd, die men anders mis schien -door de spanning van het moment- aan de tegenpartij zou verge ten te vragen. Het is plezierig dat we ons tegen schade- risico's kunnen verzekeren, maar het is nog beter als we door een veilig ver keersgedrag de kans op een ongeval zo veel mogelijk verkleinen. Daarom tot slot enkele hoofdregels voor 'veilig brommen'. Het spreekt voor zich dat de bromfiets steeds in een prima technische conditie hoort te zijn. Dat kan alleen als de ge motoriseerde tweewieler regelmatig bij een erkende zaak wordt nagekeken. Het opvoeren van de motor is strafbaar en gevaarlijk, omdat de constructie van de brommer niet is berekend op te hoge snelheden. Zowel in het donker als bij slecht weer is een goed functionerende verlichting onmisbaar om de rijweg te, kunnen overzien. Onder dat soort omstandighe den is het echter minstens even belang rijk dat de brommer door andere ver keersdeelnemers wordt opgemerkt. Ver lichting, een -schoon- achterspatbord en de gele plaat kunnen er samen met re flecterende banden en pedalen toe bij dragen dat men beter gezien wordt. Een goedgekeurde valhelm, te dragen met gesloten kinband, is van levensbe lang (na een ongeval moet de helm altijd worden vervangen, ook als er geen uiterlijke schade waarneembaar is). Meer veiligheidstips zijn te vinden in een folder van Veilig Verkeer Neder land, waaraan ook deze gegevens zijn ontleend. De Rabobankadviseur. GASTGEZINNEN GEVRAAGD Tienduizend kinderen in West-Berlijn hebben dikwijls indirect te lijden van de 'Tnsel-Koller' (Eiland-syndroom). Niet zozeer een ziekte, maar wel een mentale toestand, waaraan de stad voortdurend is blootgesteld. Kinderen moeten sinds 1961 - alweer 25 jaar geleden - groot worden in een stad die zich omklemd weet door Muur en prikkeldraad. En daarbij komen de „normale" problemen, die zo eigen zijn aan een wereldstad met twee miljoen in woners. Geen westerse stad zit zo op gesloten temidden van een andere sa menlevingsvorm als West-Berlijn. Pax Christi Kinderhulp volgt al jaren de situatie in Berlijn en in het bijzonder die van de jeugd. Kort na het oprichten van de Muur, op 13 augustus 1961, startte 'n groep in de Achterhoek met verzorg- ging voor kinderen uit vluchtelingen kampen. Eerst een clubje van 40 meisjes en jongens. Ze werden om veiligheidsre denen over de DDR heen gevlogen. Het aantal groeide en groeide, maar stokte bij zo'n 2000 kinderen per jaar. die met treinen in de zomermaanden naar Ne derland werden overgebracht. Over het hele land verspreid funktione- ren aktieve afdelingen, die de plaatsing van de kinderen bij Nederlandse gezin nen organiseren. Meestal verblijven de Priesterzaterdag Zaterdag 1 februari: eerste zaterdag, priesterzaterdag op Kapel O. L. V. ter Nood; 11.30 uur Rozenkrans - biechtgelegenheid; 12.00 uur Eucharistieviering, intentie voor roepingen; 14.15 uur roepingen. Profiel Onder de titel Profiel' exposeert de heer Van dr Mey oude kaarten, prenten en tekeningen van Egmond en omstreken in de foyer van het Open Huis in Hei- loo. Men kan de tentoonstelling bezichtigen tijdens de openingsuren van het Open Huis. kinderen 3 of 5 weken bij de gastouders en ondergaan er omstandigheden, die en thuis vreemd zijn, als aandacht, ge borgenheid, betere huisvesting, even wichtiger gezinsverhoudingen, een an dere relatie tussen volwassenen en kin deren en vooral iemand die luistert. Ook al is dat typische Berlijnse taaltje wel eens moeilijk te volgen, na een week versta je elkaar opperbest. Elk jaar weer zoekt Pax Christi JCinder- hulp geschikte vakantiegezinnen voor jongens en meisjes tussen 6 en Vi 12 jaar. Volwassenen, die menen dat zij dat aan kunnen bieden wat een jonge Berlijner(se) nodig heeft en die bereid zijn zonder vergoeding een kind gastvrij in huis op te nemen, kunnen zich mel den bij mevrouw A. Bartels-Gallé, Sar- turnusstraat 11, 1829 CV Oudorp, tel. 072-111185. Voor ongevallen-, ziekte en W.A. -verzekering is gezorgd. Meestal hebben de kinderen voldoende kleding bij zich. In 1986 komen de kin deren op 8 juli en zij vertrekken weer op 14 augustus. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Bart, z.v. Cornelis van der Molen en Wilhelmina E. Luijt. Charlotte L., d.v. Gerrit de Koning en Sonja E. Augustin. ONDERTROUWD: Antoon, Padt en Annelies Becker, Cornelis J. Mooij en Wilhelmina B. Reijns. GETROUWD: Petrus J. Winnips en Esther D. de Boer, Johan Moerbeek en Brenda M. van Bronkhorst, Ge- orgius C. M. F. Scholten en Deborah P. Serné. OVERLEDEN: Petrus Boerdijk, w.v. Stet, Trijntje Weening, e.v. Ooster woud, Cornelis J. Hamers, e.v. Lang- ras. Vereniging van Plattelandsvrouwen Heiloo Zaterdag 15 maart: bezoek aan de opera ,La Nozze di Figaro' in de Stadsschouw burg te Amsterdam. Donderdag 13 maart wordt deze opera besproken. Opgeven bij T van Dorresteijn, Termijen 3, tel. 332078 tot uiterlijk 1 februari. Ned. Vereniging van Huisvrouwen Heiloo Dinsdag 4 februari: excursie naar de Avro-studio in Hilversum en naar edel steen en siersteenslijperij De Sprong te Soest. Vertrek 8.30 uur vanaf brand weerkazerne, handwerkzaak Marianne, begin en einde Zevenhuizerlaan. Terug in Heiloo: 18.00 uur. Woensdag 5 februari: ledenvergadering in de zaal van de Geref. Kerk, aanvang 9.45 uur. Jaarstukken en Denken en Doen' meenemen. COC disco Zaterdag 1 februari: maandelijkse disco van COC/NVIH in het hof van Sonoy, Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar, aanvang 21.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 3 februari: sjoelavond met leuke prijsjes in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Kosten 2,50. Maandag 17 februari: dia-serie over Suriname door Rick van Bentum in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Kosten 2,50. Inlichtingen: A. Morshuis,(tel. 332136) of L. Zoon (tel. 331097). WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo Dinsdag 4 februari: start teken- en schildercursus in het lokaal van de SWB aan de Pastoor van Muijenweg 14, van 9.30 - 12.00 uur. Kosten 9,-- per maand. Tevens is er nog plaats voor de cursus Engels. Inlichtingen/opgave: tel. 331840. Maandag 17 februari: algemene ledenvergadering in 't Trefpunt aan de Wester- weg, aanvang 9.30 uur. De Heilooër slager Brink was één van de gelukkigendie een onderschei ding kreeg van het Instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten. SLAGER KRAMER, BRINK EN V.D. PEET ONDERSCHEIDEN Na een reeks van keuringen en steek proeven zijn op 20 januari in De Ree horst te Ede 80 slager/worstmakers voor hun ambachtelijk vervaardigde vleeswaren door Jules Croiset onder scheiden. Tijdens zijn act "De martel gang van De Dikzak" voor 300 slagers werd benadrukt het belang van kwaliteit en originaliteit op het gebied van smaak en presentatie van onze maaltijd. i De bijeenkomst was georganiseerd door het Instituut voor Ambachtelijke Sla gersprodukten (I.A.S.). Het I.A.S. is een instituut van het Bedrijfschap Sla- gersbedrijf, de bedrijfsoverheid van de Nederlandse slagerij (werkgevers en werknemers). Het I.A.S. verzorgt keu ringen voor ambachtelijke, door de sla ger zélf vervaardigde produkten. De ei sen die men aan de te keuren produkten stelt, zijn bijzonder hoog. Uitgangspun- t is het verwachtingspatroon dat de consument heeft ten aanzien van in ei gen bedrijf vervaardige kwaliteitsvleeswaren Ieder ambachtelijk slagersbedrijf kan deelnemen. De keuring is ingesteld voor de meest verkochte vleeswaren in Ne derland, te weten: rookworst, gekookte worst, leverworst, hausmacher, gebra den gehakt, gekookte achterham en droge worst. De smaak van de genoem de vleeswaren is zeker geen eenheids worst. Dit komt omdat de receptuur in dividueel en streekgebonden is en soms berust op jarenlang ontwikkeling. De keuring per produkt bestaat uit drie onder delen: een aangekondigde keuring, een onaangekondigde keuring en steekproe ven. De consument kan door middel van de I.A.S.-onderscheidingen de er kende produkten duidelijk in de desbe treffende slagerijen terugvinden. Met v.ragen over het I.A.S. kan de consu ment terecht op het secretariaat, Die penhorstlaan 3 te Rijswijk. Telefoon 070 - 906802. Drie Heilooër slagers vielen in de prij zen. Slagerij Kramer ontving zilveren onderscheidingen voor zijn gekookte en rookworst. Goud was er voor de ge kookte ham van slager Brink, die tevens een zilveren onderscheiding kreeg voor de fijne rookworst. Keurslagerij v.d. Peet tenslotte viel een zilveren onder scheiding ten deel voor zijn gekookte worst. NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN AFD. HEILOO De voorzitster mevrouw Wolse kon de ze avond een groot aantal dames ver welkomen. In het bijzonder begroette ze de dames van de hand werkzaak „Mari anne", die een show van gebreide kle ding zöuden geven. Na enkele mededelingen kreeg mevrouw Van Veen het woord, die in het kort eni- gë'tiijzoifdërhedëh over de verschillende soorten garens en patronen vertelde. Ie der van ons kreeg een tasje met de pa tronen er in, die geshowd zouden worden. Hierna konden wë de vele verschillende gebreide pullovers, vesten, pakjes, enz. in allerlei modellen bekijken. Er werd op een fijne en gezellige wijze geshowd door medewerksters van de zaak en vier leden van onze vereniging. De enige man van het show-gezelschap toonde- ons op een vlotte wijze de gebreide herenmode. Daarnaast mogen we de jongste mannequin zeker niet vergeten, ze toonde ons de jonge meisjes kleding. Het was een fijne show die bij de dames zeer in de smaak is gevallen. Mevrouw Wolse bedankte mevrouw Van Veen voor het gebodene en bood alle mede werksters een boeket bloemen aan. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Dia 's Anders dan anders" De lezing over Oud Alkmaar, die voor 22 januari was aangekondigd, kon niet doorgaan omdat E.H.P. Cordfunke door omstandigheden was verhinderd. In zijn plaats verscheen mw. N. A. Hazevoet-Spandaw, met haar dia serie „Anders dan anders". Met drie projectoren vertoonde zij haar opnamen: het eerste beeld staat, het tweede komt erin (de beelden vloeien als het ware in elkaar over) en het derde beeld blijft staan. Met dit systeem waren schitterende dia series opgebouwd, begeleid door heel mooie muziek. Eén voorbeeld: de serie „Schots en scheef en schuin", die begon met een poppetje in Schotse klederdracht, gevolgd door een lap penkraam met schotse ruiten, over gaand in ijsschotsen. „Scheef" stond o.a. voor zeilboten op het water, en schuin voor terrasflats en daken van huizen, die op een bijzonder geraffineerde manier waren gefo tografeerd. Het heeft geen zin om alle series, die mw. Hazevoet vertoonde te be spreken, die dia's moet men zien. Zeker is dat dit dia-systeem veel boei ender en levendiger is dan het gewo ne, maar.... er komt dan ook heel wat meer bij te pas. Het was fijn om naar te kijken en Dorothee Zuijdgeest- Winkler, presidente van de Vereni ging, was terecht vol lof en besloot de avond met een hartelijk dankwoord aan het adres van mw. Hazevoet. Zoals u kunt zien zijn wij echte vrien den. En wat de mensen zeggen, „ze vechten als kat en hond", dat hoeft echt niet. Kijk maar naar ons, het baasje is erg goed voor ons, want als ik 's avonds eens stiekum er tussen uit piep, dan blijft hij op tot ik terug ben. Oh, wat ben ik onbeleefd!! Ik heb ons nog niet voorgesteld mijn vriend heet Pukkij en ik ben Bram, zo'n je-weet- wel-kater van 2 jaar. Pukkij is al 14 jaar, maar hij past erg goed op mij. Als andere honden op mij af komen en hij merkt dat, dan vliegt hij er gelijk op af.Daarom geef ik hem ook steeds kopjes en een lik over zijn kop. Ik mag ook vaak in zijn mand lig gen, en als hij er zelf in wil, zegt hij dat tegen het baasje, die mij er uit haalt en dan mag ik bij Oma, of 't vrouwtje op schoot liggen. Ik ben ook wel eens ondeugend, maar ja wie niet! Als ik weer eens naar mijn vriendjes en vriendinnetjes ben en het wordt laat, dan komt mijn baas je naar buiten. Eerst achter, dan voor, en hij fluit. Dan weet ik dat ik moet thuiskomen. Dat doe ik dan maar, want anders komt hij mij halen dat staat niet zo leuk tegenover mijn vrien dinnen en vriendjes. Als ik honger krijg, ga ik even naar mijn baasje, en vertel het hem. Hij weet dan precies wat ik wil. Brokjes vlees of soms iets extra's. Als het baasje vlees op zijn bord heeft, krijg ik altijd 3 stukjes. Nu ben ik zover, dat als hij het in zijn mond heeft, dan geef ik een lik op zijn hand. Hij doet een stukje tussen zijn lippen en ik pak het er dan weer tussen uit. Maar hij moet dat wel vaker doen, want dat vlees is wel lekker. Volgende keer vertelt Pukkij wat over zijn honden leven, en misschien vertel ik wel weer wat over mijn vriendjes. Weet u een leuk verhaal over uw huis dier? Heeft u of uw kind eens iets bijzonders met uw dier meegemaakt? Zet het op papier en stuur dit naar Drukkerij Uitkijkpost, Postbus 68, 1850 AB Heiloo, ter attentie van de redactie. Wellicht staat volgende week uw verhaaltje in de Uitkijkpost. O ja! Vergeet u niet uw naam en adres te vermelden! SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Het nieuwe jaar is alweer volop aan de gang. Op de Nieuwjaars-instuif waren velen aanwezig om elkaar alle goeds toe te wensen. De bingo was erg geslaagd en vele leuke prijsjes gingen naar diverse deelnemers. Op veler verzoek hadden wij een kaartavond georganiseerd. De opkomst was minder groot, maar de en thousiastelingen, die er waren, hebben toch genoten. Wij willen u alvast mededelen, dat ons jaarlijks „Dagje uit" zal zijn op zater dag 24 mei. Nadere berichten hierover volgen. Inlichtingen: A. Morshuis, (tel. 332136) of L. Zoon, (tel. 331097). Zie ook verenigingsagenda. Geen strijd op leven of doodmaar een harmonieus samengaan op de zachte bank van het baasje. LEZING FOLKLORE ROND HET GEZIN Op uitnodiging van de culturele raad zal op dinsdag 4 februari ds. W. J. F. Mei- ners uit Soest in Vredeburg, Dusseldor- perweg 64, spreken over het onderwerp: „Folklore rond het gezin in Neder land". Behandeld zullen worden ge bruiken welke nog steeds bestaan bij de geboorte, de doop, verjaardagen, verlo ving, huwelijk, overlijden, begrafenis, etc.. Gebruiken, welke veelal eeuwen oud zijn, hun voorsprong en betekenis zullen worden toegelicht. Zo komen aan de orde de vragen: Wel ke rol vervult de ooievaar eigenlijk bij de geboorte? Waarom eten wij beschuit met muisjes? Welke oorsprong hebben de bruidsuikers? Er zijn nog plaatsen in ons land, waar men vóór de begrafenis eerst rondom of zigzag over het kerkhof loopt. Dit alles en nog veel meer interes sante zaken zal de spreker behandelen. HET SCHONE GEIN Dinsdag 14 januari werd de eerste dia lezing in 1986 door de KMTP afd. Hei loo gehouden in de Gereformeerde Kerk. Nadat de heer C. Kamer zijn maandelijkse praatje over "de natuur rondom ons" had gehouden, werd het woord gegeven aan de heer D. R. Bou- huys uit Weesp. De heer Bouhuys bleek een voortreffelijk spreker en fotograaf te zijn en hield de 100 aanwezigen de gehele avond geboeid met zijn lezing over het Gein. Deze natuurlijke waterloop van Abcou de tot Driemond heeft haar oorsprong in de Amstel en de Vecht en is soms slechts enkele meters breed. Het doorstroomt een prachtig en landschap pelijk natuurgebied in de provincies Noord-Holland en Utrecht. Gelukkig heeft men de Broekzijdsepol- der, waarin het mooiste gedeelte van het Gein stroomt, als beschermd gebied ver klaard en aan de provincie Utrecht toe gevoegd. Men vindt daar b.v. de riet orchis, de gele lis, het pijlkruid, valeri aan, egelskop en nog vele andere soor ten. De watervogels zoals de fuut en de reiger vinden hun bescherming in de ve le soorten water- en moerasplanten aan en op de oeverlandjes en vinden daar hun dagelijkse voedsel. Jammer dat er nog geen verbod bestaat op het plaatsen van auto's en tenten op de overlandjes, waardoor het natuurge bied niet aan schoonheid wint. Het is nog een ware oase van rust in een gebied dat is omzoomd door autowegen. Het was een succesvolle en leerzame avond, waarvoor de heer Bouhuys met applaus werd beloond. A JOODS LEERHUIS De werkgroep oecumenische gespreks- kringen Heiloo organiseert ook dit jaar een cursus Joods Leerhuis. Wij hebben Marieke den Hartog bereid gevonden deze avonden weer te leiden. Zij zal met ons praten over het artikel van Dodo van Uden: „Als je leven zoekt", de interpretatie van het woord "leven" in Ps. 16,11 in de rabbijnse li teratuur. Dit artikel is verschenen in "Geliefd is de mens", een uitgave van de Folkertsma Stichting. De vier bijeenkomsten worden gehou den op de donderdagen 30 januari, 13 februari, 27 februari en 13 maart in de Gereformeerde Kerk, Noorder geeststraat. Aanvang 20.00 uur. Kosten: 20,- tot 25,- afhankelijk van het aantal deelnemers. U kunt u op geven bij: 'Marion Boelhouwer, (tel. 330292), Bert van Engen, (tel. 334948) of Corry Valk, (tel. 332748). BIJSPIJKERKAMPEN Wij, de Vereniging Anderwijs, organi seren kampen voor middelbare scholie ren, en dan vooral voor scholieren die op school slecht mee kunnen komen. In zo'n kamp, dat een week duurt, worden ze dan in kleine groepjes geholpen door studenten. Er wordt zo'n zes uur per dag aan school gewerkt, daarnaast wor den er veel leuke dingen gedaan. We proberen in de kampen ook veel aandacht te besteden aan de manier van leren en werken van de leerlingen. Dat is iets waar op school vaak onvoldoende op gelet kan worden. Ook vinden \ye het belangrijk dat de deelnemers weer wat meer zelfvertrouwen krijgen. De kampen, die we dit schooljaar nog organiseren, vallen in de paasvakantie, en wel van zaterdag 29 maart t/m zater dag 5 april. Informatie: Vereniging An derwijs, Postbus 13228, Utrecht, Tele fonisch zijn wij te bereiken op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 9.00-12.00 uur op nummer: 030 - 521239. B.C. - O.K.K. Uitslagen van dinsdag 21 januari: D. Pepping - J. Klaasse 2 - 0, Th. Mole naar - G. Snel 2-0, J. Wiebering - L. v. Schooten 2 - 0, R. v.d. Gulik - J. Seignette 2 - 0, G. Bolten - Th. de Waard 2-0, J. Seignette - P. Kaandorp 2 - 0, W. Hink - W. Groot 0 - 2, P. Kaandorp - Th. de Waard 0 - 2, P. Bol ten - C. v. Dooren 0 - 2, N. Bijvoet - M. v. Zaal 0 - 2, B. Morsch - P. Leering 0 - 2, D. Nanne - C. v. Dooren 0 - 2. Bandstoten: A. Hoogeland - Th. Mole naar 0-2, H. Seignette - B. Morsch 2 - 0, R. Haazelager - P. Leering 2 - 0. KATHOLIEK VROUWENGILDE Woensdag 15 januari hield het Ka tholiek Vrouwengilde de maande lijkse ledenavond. Voor deze avond was er een eendagsbestuur, die de avond verzorgde. De acht dames van dit bestuur hebben de leden een hele fijne avond bezorgd. Met veel inzet en interesse hebben de dames een cabaretavond verzorgd, die klonk als een klok! Veel sketches en zang en West-Friese voordracht. Ook de stukjes waarbij de dames in de zaal betrokken waren, vielen bij zonder in smaak. Na afloop werden de dames dan ook bedankt voor hun vele werk, met een fraai opge maakte kop en schotel, waarbij het K.V.G.-lepeltje goed pastte. Het huidige bestuur werd geëerd en met een medaille omhangen, als dank voor het werk wat ze al jaren doet. Er wordt weer een snert-tocht geor ganiseerd bij voldoende deelname. Opgave bij mevrouw Van Broeck- huysen, tel. 072-334944. DE FIETSENDIEF Eindelijk is er een praktische oplossing voor de ruimtevretende fiets in onze overvolle bergplaatsen. Uitvinder en producent is een Haarlems bedrijf dat een gat in de markt zag voor het opber gen van ons meest geliefde vervoermid del: de fiets. De praktische en sterke 'fietsendief' bestaat uit twee robuuste metalen ar men, bevestigd op een kunststof voet. De uiteinden zijn voorzien van naar alle kanten verstelbare houders waar zowel een dames- als heren- als kinderframe in past. Zij houden de fiets stevig op zijn plaats zodat moeiteloos kan worden gesleuteld, gepoetst of banden geplakt. Deze 'fietsendief' is te koop bij fiets- en ijzerhandel, warenhuizen, auto- en ca ravanshops. Inlichtingen: tel. 023-310650. BLOEMENVEILING ORGANISEERT STUDIE BIJEENKOMST OVER IRIS De Bloemenveiling Aalsmeer (VBA) or ganiseert op woensdagochtend 5 febru ari een produktbijeenkomst voor kwe kers van Irissen onder het motto Heeft deze Iris nog wel toekomst?' Om 8.00 uur worden in het personeelsrestaurant van de veiling de resultaten gepresen teerd van een recent verrichte studie naar de afzetpositie van deze bolbloem. Daarna is er een discussie met de kwe kers over de maatregelen die de Aalsmeerse veiling wil nemen om de af- zetkansen te vergroten, gevolgd door bezoeken -aan in de VBA gevestigde handelaren. Het programma wordt om 12.00 uur onderbroken voor een lunch en daarna afgesloten met een bezoek aan de uitbloeiruimte, waarin houd- baarheidsonderzoek wordt verricht. Met het oog op de lunch, die om 12.00 uur wordt aangeboden, worden de be langstellenden verzocht hun komst aan te melden bij het stafbureau bloemen van de VBA, telefoon, 02977 - 32050. DWARSFLUIT EN ORGEL IN LUTHERSE KERK Zondag 9 februari zal er in de Luther se Kerk een concert gegeven worden door twee prominente musici: dwars- fluitist Paul Verhey en Jacques van Oortmerssen. De muziek die u zon dagmiddag kunt beluisteren bestaat uit composities voor orgel van G. Böhm, G. F. Handel, Abr. v.d. Kerckhoven, voor fluitsolo van J. S. Bach en J. Ibert, tevens weken van G. F. Handel, J. B. Loeillet en J. A: Alain voor dwarsfluit en orgel. Aan vang 14.30 uur in de Lutherse Kerk Alkmaar (Oudegracht, hoek Baan gracht). Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 14.00 uur aan de kerk. Toegang 7,50 C.J.P./65 5,- Gezins- kaart 20,-. ELLY KIKKERT Elly en Rikkert zijn oorspronkelijk los van elkaar begonnen met het schrijven en zingen van Nederlandse liedjes. Sinds hun huwelijk in 1968 vormen ze een duo, dat overal in Nederland en Bel gië gevraagd werd in jeugdsociëteiten, schouwburgen e.d. Hun liedjes, over de dingen die hen bezig hielden, spraken vooral jonge mensen aan. In die jaren maakten ze tien Lp's (zoals „Parsifal", „Maarten en het witte paard" en „Sta op en wandel") en deden fce diverse radio- en televisieoptredens. In 1975 kwam er een ommekeer in hun leven, door een ontmoeting met Jezus Christus. Sinds die dag staan hun teksten en muziek in dienst van het evangelie. De laatste acht Lp's getuigen daarvan. Elke week zingen ze in zalen en kerken en trekken door hun ongedwongen wij ze van optreden steeds volle huizen. Ze begeleiden zichzelf gitaar, mandoline, autoharp, bouzouki en andere instru menten. Wie hen heeft gezien, weet dat er van zo'n optreden een bijzondere kracht uit gaat en ook dat het voor hen zelf een vreugde is om in dienst van hun Meester te staan. Op vrijdag 31 januari treden Elly en Rikkert op in een zaal van de Gerefor meerde kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. De toegang is vrij. Aanvang: 20.00 uur. REGIONALE KRUISVERENIGING NOORD-KENNEMERLAND Sinds 4 december 1985 werken de wijk verpleegkundigen niet alleen overdag maar ook in de avonduren. Deze nieuwe opzet heeft tot doel de hulpverlening meer aan te passen aan de persoonlijke situatie van mensen en is bedoeld als aanvulling op de hulp door familie, bu ren, vrienden en vrijwilligers. Hierdoor zullen naar verwachting mensen langer thuis kunnen worden verzorgd en ge makkelijker zelfstandig kunnen blijven wonen. Voor wijkverpleegkundige hulp bete kent dit dat verzorging, behandeling en begeleiding ook 's avonds en in het wee kend wordt verleend. Met name waar het ernstig zieke mensen betreft, zal zich een dergelijke situatie kunnen voor doen. Een ander voorbeeld betreft de intensieve behandeling van wonden en dergelijke. Het gebied van de Regionale Kruisvere niging Noord-Kennemerland omvat de volgende plaatsen: Akersloot, Bergen, De Egmonden, Heiloo, Limmen en Schoorl. Voor het aanvragen van hulp kan men overdag terecht op het spree kuur van de wijkverpleegkundigen en daarbuiten via het centrale meidnum mer: 072-126482. Wil u nadere inlichtingen hierover dan kunt u ook bellen naar de Regionale Kruis vereniging: 072-336606 en vragen naar één van de hoofdwijkverpleegkundigen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4