Sporten Spet Sport en spet opentte Bijzondere acties Akersloot limmen Be igmond Krachttraining voor tennisleraren in training Centrum Heiloo Jan Veldt, een laatbloeier: 'In marathon schaatsen moet je groeien' Hanswijkertjes kunnen niet stoppen z.v.v. Tennisclub Hogedijk bo/ketboll vereniging flo/hing heiloo Jan Veldt: groot doorzettingsver mogen en bovenal veel plezier in het marathon-schaatsen. Joost van den Berg als dokter Va lentijn. UITKIJKPOST 29 JANUARI 1986 DAMCLUB Bij DCH vielen er ondanks enkele prachtige partijen, geen verrassingen te bespeuren. Leider Cor Bijwaard herstel de zich bekwaam van zijn eerst ver- liespartij. Rustig aan zijn sigaar sabbe lend schoof hij opponent John Klumper naar een nederlaag. Naaste belager Cor van Lieshout had een erg zware noot te kraken met de ook nu weer sterk opererende Jan Kraak man. De ontknoping van deze thriller zat, zoals wel vaker in het eindspel. Breed grijzend collecteerde van Lies hout de volle buit. Robert Koch tenslote pakte zijn tweede zege op rij. De heer Kessels had in het uiterste eindspel geen antwoord op een winnende damslag van Koch. De uitslagen waren: R. de Boer - N. Ur- sem 2 - 0; A. Kroon - R. Scargo 0-2; C. Bijwaard - J. Klumper 2 - 0; J. Kraakman - C. van Lieshout 0 - 2: F. Schouten - L. Koersen 1 - 1; W. Kessels - R. Koch 0 - 2. R. Koch-P. Zwart, 2-0; L. Koersen-C. Bijwaard, 2-0; C. van Lieshout-R. de Boer, 1-1; W. Kessels-A. Kroon, 2-0; R. Scargo-F. Schouten, 0-2. F. Schouten - R. de Boer 1-1, P. Zwart - N. Ursem 0-2, C. Bijwaard - R. Scargo 2-0, R. Koch - A. Kroon 1-1. De stand aan kop is: 1. C. Bijwaard 15, 26: 2. C. van Lies hout 14, 22; 3. J. Klumper 13, 17; 4. L. Koersen 13, 17; 5. F. Schouten 14, 17. genaar - H. Reyersen v. Buuren afg.; W. Bos - M. van Bentum 0-1; J. de Jong - K. Jongkind 0-1; L. van Hoek - L. Landzaat rem.; W. Ligthart - H. Maas afg.; A. Koeman - D. de Jager afg.; J. Alleman - P. Manni 1-0; W. van Bakel - G. Hafkamp 0-1; T. Ruiter - I. Oude boon 1-0; J. Vellema - C. Brink 0-1; J. v.d. Bogaerde- J. Werksman 0-1; L. Obdam - F. Beyers rem.; J., Vegter - H. Horninge 1-0. HANDSOME EIGHT Handsome Eight heeft, een trieste tradi tie getrouw, op een aantal uitstekende wedstrijden weer eens een ondermaatse prestatie laten volgen. De Zebra's verlo ren voor de hoofdklasse zaalvoetbal van het ook al niet hooggeplaatste HSV met niet minder dan 6-2. De Blauwwitten hadden het duel in de eerste tien minu ten kunnen en moeten beslissten. Vlot samenspel leverde in die periode enkele dotten van kansen op, die echter stuk voor stuk werden gemist. Toen hij bij dit falen ook nog kwam, dat HSV bij zijn allereerste aanval wèl tot scoren kwam, was het met de rust in de Ze bra's-gelederen gedaan. Wel viel men stormachtig aan, maar veel te riskant, en het offensief leverde pas wat op, na dat HSV met knappe counters onbe reikbaar was geworden. De oude supporter van Handsome Eight:, Onherkenbaar. Alleen aan de shirtjes kon je zien dat het echt die ploeg van ons was....!" ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De tweede helft van de competitie is be gonnen. Koeman en Ligthart dwongen hun opponent in de A-poule tot een ver lenging te zijner tijd. De Jong verloor. Van de gedegradeerde spelers kwamen er drie in aktie, zij wonnen alle drie. Aan de kop van de seizoenlijst is nog niet veranderd. Uitslagen van ronde 17: G. Heeringa - G. Zeeman afg.; J. Wa- Kadetten - meisjes Voor we aandacht besteden aan een bij zonder feit bij deze meisjes moet 't de columnist van Flashing van het hart dat hij ook maar bij de week kan leven. Werden de Dames 2 vorige week uit bundig geprezen en werd er wat hoofd schuddend naar de Dames 1 gekeken, deze week werden de rollen maar eens omgedraaid. Dames 1 won uit van Exer- citia 2 met 40-25. Dames 2 daarentegen onderbrak de op mars door met 27-36 van Hillegom '85 - 5 te verliezen. Maar nu dan de Kadetten-meisjes B. Tot dusver niet echt gelukkig in de com petitie. Uit 13 wedstrijden 10 punten en een score-saldo van 250-292 is niet alles. En dan zaterdag jl. tegen kop- loopster Dunking-Limmen A. Vroeger daarvan verloren met 15-56, hoewel die uitslag wel reglementair naar een 2-0 overwinning werd teruggedraaid. Dit zelfde Dunking werd echter deze keer met de onwaarschijnlijke uitslag van 26-6 naar huis gestuurd. Zo klimmen de Flashing-meisjes dan met 12 punten uit 14 wedstrijden en een score-saldo van 276-298 toch weer wat omhoog. Heren 1 overwon Onze Gezellen 1 in een zeer spannende wedstrijd met 76-74. Voor verdere inlichtingen: Louis Hol lander, Werkendelslaan 2, tel. 336173. DE SPETTERS Kunstzwemmen Zoals vorige week in deze krant aange kondigd, werd zaterdagavond 18 januari in het zwembad Egmond aan Zee, gezwommen voor de kunstzwemdiplo ma's F, E, D en C. Maar liefst zestig kandidaten van zeven verenigingen in Noord-Holland kwamen, vergezeld van coaches, ouders en bekenden, opdagen om hun kunnen aan drie jurypanels te tonen. Mede door het grote aantal belangstel lenden heerste er een uitstekende stem ming, die de meisjes ongetwijfeld stimu leerde hun beste beentje voor te zetten. Na het uitvoeren van een aantal ver plichte technische figuren, volgde het meer spectaculaire zwemmen van groepsnummers op muziek. Tenslotte gaven meisjes van de Zeeschuimers uit Zandvoort nog een fraaie demonstratie van een groepsnummer en een duet. Er konden uiteindelijk 54 diploma's worden uitgereikt waarvan er 9 bij de spetters terechtkwamen. F-diploma's gingen naar: Els Leurs, Gerdien Keyzer, Ellen Kühr, Bianca de Rooy en Diana Afink. D-diploma's voor: Renate Ijpe- laan, Manja de Waard en Karen Eb- binkhuysen. Yvonne Zonneveld tenslotte behaalde een C-diploma. Zaterdag 18 januari ontving het trai ningscentrum Heiloo, gevestigd aan de Zevenhuizerlaan 116, twintig tennislera ren onder leiding van de topcoach Bob Brett. De leden van de vereniging Nederlandse Tennisleraren (VNT) hielden gedurende twee dagen seminar in Heiloo. Elk jaar nodigt de VNT een bekende coach uit en dit jaar viel de keus op de in de Verenigde Staten gevestigde Australi sche toptrainer Bob Brett. De 34-jarige gastdocent-trainer van o.a. Gomes en Kriek- introduceerde als één van de eersten het begrip krachttraining in de tennissport. Krachttraining is in de kring van de Nederlandse tennisleraren lang een vies woord geweest, zoals het trouwens in meer takken van sport het geval was. Langzaam maar zeker wordt daarover genuanceerder gedacht: ,,Wie niet fit is, takelt in de topsport snel af. Een goed voorbeeld daarvan is John McEnroe, die sukkelt met blessures en dientengevolge zijn eerste plaats op de wereldranglijst heeft moeten afstaan aan Ivan Lendl. Vroeger had hij ook wel last van blessures maar in die tijd zorgde hij ervoor fysiek zo sterk te zijn, dat de pijn HSV Voetbal Zondag 2 februari: HSV 1 - West Frisia 1 (14.00 uur) en HSV 2 - Purmersteyn 2 11.00 uur. Beide wedstrijden worden op het HSV-sportpark verspeeld. Klavetjasclub EHK Maandag 3 februari: maandelijkse open drive van klaverjasclub EHK in het Open Huis te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Aanmelden vanaf 19.30 uur aan de zaal of telefonisch bij mw. Haanstra (334759), dhr. Knegt (334056) of dhr. Leurink (334366). 't Vennewater Badminton Woensdag 29 januari: grote bingo-avond in de kantine van badmintonhal 't Vennewater Badminton, aanvang 20.00 uur, in het teken van het 10-jarig be staan van 't Vennewater Badminton. H. A. C. ZWEMNIEUWS In de derde wedstrijd van de C- competitie werd door de ploeg van W.Z. P.C. goed gepresteerd. De H.A.C.-ploeg werd nu tweede en D.A.W./V.V.C., geplaagd door veel zieken, derde. W.Z. P.C. behaalde 3738,9 punten, H.A.C. behaalde 3805,9 punten en D.A.W./V.V.C. behaalde 3914,8 punten. Eerste plaatsen werden behaald door: Edwin Kuhlman op de 100 m rugslag 69 in 1.12,2, Marianne Bark op de 200m schoolslag dames in 2.53.5, Marcel Noordman op de 200m wisselslag heren in 2.24.8 (tevens een clubrecord) en 100 m vrije slag heren in 56.1. De heren estafette-ploeg, welke 4x100 m vrije slag zwom, behaalde een eerste plaats in een tijd van 3.56.7. De ploeg bestond uit Marcel Noordman, Patrick de Glas, Edwin Kuhlman en Jos Brugman. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 21 januari: A 1mv. Hoff - hr. Tamminga 60.40, 2. mv. Jacobs - hr. Löhr 56.65. 1. mv. Ritchie - hr. Gorse 52.90, 2. ds. Wedda - Weehuizen 52.50. B 1. ds. de Jager - de Wilde 59.15, 2. ds. v.d. Gaag - Lemstra 56.25. 1ds. v.d. Velden - Visser 64.15, 2. mv. Löhr - hr. Lange 55.00. Donderdag 23 januari: A 1. ds. de Bruykére -Ritchie 61.50, 2. hr. Kat -de Wit 51.50. 1. hr. Knegt - v.d. Poel 61.50, 2. ds. Klerk - Stark 51.50. B 1. hr. Bader - Koster 71.65, 2. fam. Fritzemeier 55.00. 1hr. Berkman - v.d. Vlies 62.90, 2. mv. Imesn - hr. Tiel 52.50. C 1. dsk Schimmel - Wehnes 54.15, 2. ds. Couzijn - Plas 53.75. 1. hr. Bennink - Gorse 58.75, 2. ds. Evenblij - Huiberts 56.25. D 1. ds. v.d. Dool - Jacobs 53.15, 2. mv. Gauw - hr. Roelofs 52.50. 1. hr. Jacobs - Laan sr. 58.15, 2. fam. v.d. Linden 56.90. Afzeggen: dinsdag mevr. Admiraal, tel. 335718, donderdag hr. Löhr, tel. 330052. te dragen was. Hij bleef aan de top, omdat hij als één van de weinigen het nut van krachttraining inzag. In condi tioneel opzicht was hij iedereen de baas", aldus Brett. ,,Die trainingsijver is goeddeels verdwenen. Hij is gemak zuchtig geworden en traint niet meer dan zijn concurrenten. Dat is hem lelijk opgebroken". ,,Wie zijn spieren staalt en zorgt dat de conditie optimaal is, kan inspanning heel goed aan", zo vervolgt Brett. Fitte mensen zijn over het algemeen blije mensen, die plezier hebben in hun werk en geneigd zijn te denken dat ze héél de wereld aankunnen. Logisch dus dat mijn voornaamste taak is om te zorgen dat mijn spelers lichamelijk zo sterk moge lijk zijn". Na twee uur praktijkles in het Trainings Centrum Heiloo, waarin Bob Brett verschillende specifieke oefeningen voor tennisspelers demonstreerde, gingen de coaches voldaan naar huis met de overtuiging dat krachttraining onont beerlijk is wil men op een hoger niveau in de tenniswereld komen. Tot slot werden de aanwezige trainers van het Trainings Centrum Heiloo ge complimenteerd met de goede facilitei ten en bedankt voor de gastvrijheid. RAZOR BLADE IN AKERSLOOT Zaterdag 1 februari een optreden van Razor Blade in dancing De Vriendschap in Akersloot. Een optreden, dat in het teken zal staan van de goodwil, die de groep bij een eerder optreden aldaar heeft gekweekt. De groep speelt de covers van de bekendste grote popgroe pen met daaromheen een werkelijk fantastische show, die met veel allure wordt gebracht. Nummers van Deep Purple, U2, Simple Minds en Van Halen, worden tot in de perfectie nage speeld, terwijl ook nog diverse eigen nummers worden gebracht. Zaterdag 1 februari dus te zien en te horen in Dancing De Vriendschap te Akersloot, alwaar de deuren om 21.00 uur voor het publiek worden geopend. OUD-AKERSLOOT Het bestuur van de vereniging Oud-Aker sloot nodigt u uit voor haar jaarvergade ring op 30 januari in Bar 't Achterom, Kerklaan 21 om 20.00 uur. Voor de pauze zal het dagelijks bestuur het jaaroverzicht belichten. Tevens tre den de voorzitter en de secretaris af en moeten nieuwe bestuursleden gekozen worden. Na de pauze zal Jaap Zweeris over de historie van de bloembollencul tuur vertellen, van 1850 tot nu. Hij zal ook nog wat dia's van de Liliade laten zien. B.C. LA STRADA Uitslagen 23 januari P. Bijvoet - René Nanne 3-1, J. Hoetjes - P. Pronk 0-3, R. Hoogeland - D. v.d. Gulik 0-2, D. Nanne P. Pilkes 0-3, J. Koedijk - S. Houtzager 3-1, N. Kabel - Rene Nanne 1-3, P. Pilkes - A. v.d. Vel den 0-2, J. Bijvoet - Th. Hoogeland 0-2, H. Smit - J. Hoetjes 2-0, N. Kabel - S. Houtzager 3-1, B. Bakker - J. Koedijk 0-3, D. Nanne - R. Smit 1-3, L. Hoetjes - Th. Hoogeland 2-0. KOOK Heet u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel. 332010. Contact-adres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. PHOENIX CONQUISTA Na een jaar van hard repeteren, enkele optredens in de regio en een stijgende belangstelling in het boeiende, en vaak moeilijk life te brengen repertoire van o.a. Toto, VandenBerg, Phil Collins, en Billy Joel, (maar ook wat eigen num mers), komt de band Phoenix op zater dag 1 februari naar Conquista te Limmen. Dus wie zichzelf eens wil trakteren op een goed stuk muziek is zaterdag vanaf 20.30 uur van harte welkom in ontmoetings-centrum Conquista, Vis- weg 63a, te Limmen. BRIDGECURSUS IN LIMMEN De Stichting Bejaardenzorg in Limmen organiseert vanaf dinsdag 4 februari een bridgecursus. De cursus bestaat uit in totaal twintig lessen en is bedoeld voor personen van 55 jaar en ouder. De kosten, inclusief het bij de cursus horende boekje, bedragen f. 50,-- per persoon. Opgeven kan bij Th. G. Hageman, Brugstraat 16, Limmen (tel. 02205-1689). POLITIEBERICHTEN DIEFSTAL In de nacht van 11 op 12 januari werd op de Pagelaan een brievenbus ontvreemd. In diezelfde nacht werd aan de Rijksweg een brievenbus ontvreemd. Dichtbij een drank- en horecagelegenheid aan de Rijksweg werden resten van brievenbus sen/palen teruggevonden. De beheerder van eerder bedoelde drank-horeca inrichting zal de slachtof fers van de vernielingen/diefstallen van brievenbussen financieel tegemoetko men. De bezoekers van deze gelegenheid worden verzocht niet telkens deze gele genheid in opspraak te brengen. Zij kunnen een voorbeeld nemen aan de beheerder. ETHERPIRAAT Te Limmen werd op 15 januari radio "Desiree" uit de lucht gehaald, dit omdat te Castricum diverse storingen optraden door het uitzenden van deze zender. Tegen de eigenaar wordt proces verbaal opgemaakt. AANRIJDING Op 17 januari vond er op de Kapelweg een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. Een bestuurder werd ver blind door de "laagstaande" zon en reed toen tegen een geparkeerde auto aan. OVERLAST Bij een drank- en horecagelegenheid in de gemeente (dezelfde waar de brok stukken van de brievenbussen gevonden werden) konden de bezoekers zich niet netjes gedragen. Eerst werd er gezeuld met een vuilnisbak. Later sneuvelde ook nog een "glas in lood" raampje van een woning in de buurt. AANRIJDING Op 19 januari vond er op de Middenweg een aanrijding plaats. Een automobilist uit Akersloot wisselde een cassetteband en merkte daardoor een geparkeerde auto niet op en ramde de linkerachterzij de. Omdat het volgens hem gewoon was na een aanrijding door te rijden, startte hij zijn auto, reed achteruit, deed zijn lichten uit en reed verder richting Akersloot. Hij wilde vervolgens via de Zuideinderweg naar Akersloot gaan. Eerst reed hij echter in de rechterberm, waar hij met de nodige moeite weer uit kon komen. Daarna kwam hij in de linkerberm terecht, ploegde ca. 20 meter verder, vloog half over de sloot en kwam tenslotte tegen een hek bij de inrit van een weiland tot stilstand. Ook hier uil probeerde hij nog geruime tijd weg te komen. Dit lukte hem echter niet. Korte tijd later meldde de bestuurder zich alsnog bij de plaatselijke politie. GEVONDEN VOORWERPEN Blauw/groene kinderwant; een sleutel. SCHAKEN IN LIMMEN 'S'-- ié*» Ondanks afwezigheid van eerstebord- speler, koploper in groep C van de onderlinge competitie A. Bult, is Vrede- burgs jeugdkwartet (tot 13 jr.) er in geslaagd de vier bordpunten uit Heerhu- gowaard mee naar huis te nemen. Hulde dus voor A. Hooijboer, P. Zwart, R. Rommel (met een extra dikke sjaal om z'n nek vanwege grieperigheid!) en C. Hes 4-0 dus In de A-groep viel C. van Etten van de tweede plaats terug naar de vierde. Zelf verloor hij van J. Krijt, die nu tweede is achter P. Alders, maar O. van Buuren profiteerde mee, dankzij een vlotte zege op T. Bruin. In regio B blijft H. Wentzel elke aanval op zijn leiderspositie afslaan. Ditmaal trok A. Kuijper met wit weer aan het kortste eind. J. Snip steeg door winst op C. Visser drie plaatsen hemelwaarts en is nu derde achter M. Biesheuvel die met P. Natte remiseerde. In de C-groep klopte kopman A. Bult C. Luttikhuizen en besliste A. Hooijboer de strijd om de tweede plaats voorlopig in zijn voordeel door P. Zwart te kloppen. De overige uitslagen luiden: A: A. Holtes-J. Limmen 1-0; E. Kerkhof -C. Limmen 0-1; G. deGraaf-J. Bloedjes afgebr.; P. v.d. Heijdt-B. Kerkhof 1-0; P. Vlaar-R. Bollweg 0-1; G. Hafkamp- G. Hes 1-0. B. J. de Graaf-A. Duikersloot 0-1; P. Hes-J. Kleverlaan 0-1; K. Aafjes-C. v. Diemen 1-0; N. Bult-R. v.d. Storm Jr. afgebr.; M. Custers-H. Levering 0-1; H. Mous-R. Hooijboer 0-1; P. de Waard-R. Glas 1-0. C.: C. es-M. Briefjes 0-1; W. Zwart-C. Smit 1-0; R. Denekamp-D. Kerkhof 0-1; O. Dekker-J. Kaandorp 0-1; M. Zuurbier-S. v.d. Sande rem.; J. Tebbens -T. Könst 1-0; K. Könst-J. Jonker 0-1. SCHAKEND LIMMEN Een trieste partij tussen koploper P. Alders en de als steeds slim scha kende A. Holtes leek lang alle kanten te kunnen uitgaan. Het loperpaar bleek hier weer eens een sterke troef dankzij welke Alders met zwart aan het langste eind trok. Nog wilder trokken G. Hes en J. Bloedjes van leer in hun partij die werd afgebroken. In de B-groep kwam B. Natte tegen kopman H. Wentzel slechts tot re mise, onvoldoende voor een werkelijke aanval op de leiderspositie. In de kop van de C-regio eindigden de belang rijkste twee partijen, M. Briefjes, A. Bult en C. Luttikhuizen, A. Hooij boer eveneens in remise. W. Zwart, die van P. Zwart won, klom daardoor van de zesde naar de vierde plaats. De overige uitslagen luiden: A: W. Kaandorp - J. Kruijt 0-1, C. v. Etten - C. Limmen 1 - 0, T. Bruin - J. Limmen 0 - 1, G. de Graaf - E. Kerkhof 1 - 0, R. Bollweg - P. v.d. Heijdt 1 - 0, G. Hafkamp - B.Kerkhof 1 - 0, P. Vlaar - R. v.d. Storm sr. 0 - 1 B: C: Visser - M. Biesheuvel 0-1, J. Kleverlaan - A. Duikersloot 1 - 0, R. v.d.Strom jr. - J. de Graaf 0 - 1, H. Levering - K. Aafjes 0 - 1, C. v. Diemen - N. Bult 1 - 0, P. de Waard - P. Hes 1 - 0, R. Glas - R. Hooijboer 0 -1, M. Custers - H. Mous 0-1. C: J. Kaandorp - C. Hes 0 -1, C. Smit - D. Kerkhof 0 - 1, M. Zuurbier - R. Rommel 0 - 1, 0. Dekker - K. Könst 0 - 1T. Könst - J. Jonker 0 - 1 JAN TERLIJN WEER LIJSTTREKKER CDA AKERSLOOT Op de onlangs gehouden ledenverga dering van het CDA Akersloot/Zuid- Schermer hebben de leden zich uit gesproken over de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart. Over de eerste plaats was geen verschil van mening: unaniem spraken de leden zich uit voor Jan Terluin. Buiten de vier zittende raads leden, die van de vergadering opnieuw het vertrouwen kregen, stelden zich zes nieuwe kandidaten beschikbaar. De Kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. Jan Terluin, 2. Gerrit Groot, 3. Bert de Jong, 4. Kick Ruijter, 5. Wim van Vliet, 6. Riet Kaandorp-Nootebos, 7. Jan Zijp, 8. Theo Wullings, 9. Jan Oost en 10. Coby Schagen-Krom. Door het bestuur en een aantal leden wordt op dit moment gewerkt aan de voorbereiding van het programma waarmee het CDA de komende we ken naar buiten zal treden. ZAALVOETBAL A.Z.V. DE VRIENSCHAP In een rommelig duel verspeelde de Vriendschap een belangrijk punt aan Degenaar Soccers. Na een snelle voor sprong via Rob v.d. Eng, was het Degenaat Soccers dat een 1-2 voor sprong nam. Nog voor de wissel liet Ronald v.d. Eng 2-2 aantekenen. Tij dens een groot gedeelte van de wedstrijd was de meest opvallende rol weggelegd voor de scheidsrechter, en dat terwijl het nog altijd zo is, dat een goede scheids rechter onopvallend aanwezig is. Des ondanks scoorde Ron Leyen fraai 3-2. De gasten brachten uit een man-meer-si tuatie, die ze bekwaam uitspeelden, toch nog de gelijkmaker op het bord. Eerder op de avond verloor het jeugd- team met 2-3 van White Stones. Doel punten van de Vriendschap kwamen op naam van Ronald Both en Bert Broer tjes. SCHIETVERENIGING "DE VRIJHEID" AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 21 januari: A. klasse le H. Bosman 98 punten 2e D. de Haan 97 punten 3e H. Levering 97 punten. B. Klasse le G. Admiraal 96 punten 2e J. Beentjes 94 punten 3e R. Verduin 93 punten. C. Klasse le W. Burgering 94 punten 2e R. Levering 93 punten 3e IJ. Kaptein 92 punten. Een voortreffelijke schietavond, gezien de uitstekende resultaten die in de diverse klassen werden behaald. Het wachten is nog steeds op de 100 punten, die binnen de vereniging tijdens het roosterschieten nog niet zijn gescoord. De opkomst overtrof ook dit keer alle verwachtingen zodat we wat dat betreft op de goede weg zitten. Dinsdag 11 februari zal een schietavond voor de echtgenotes-vriendinnen van de leden worden gehouden. LEE TOWERS Het is nu al weer de 5e keer in het be staan van Turbo 2000, dat Lee To wers zijn kunnen toont. Deze happe ning zal plaatsvinden vrijdag 31 janu ari. Lee, die momenteel samen met Anita Meijer in de top van de hitpa rade staat met het nummer ,,Run to me", zal vrijdag weer voor een fan tastische show zorgdragen. Het diner-dansant voor deze avond is reeds volgeboekt, wel zijn er nog kaarten verkrijgbaar in de voorverkoop (tel. 02513 - 15150) en vrijdagavond aan de zaal. De zaal gaat open om 21.00 uur, en de entree bedraagt ƒ10,-. Jan Veldt is nu 30 jaar. Op 14-jarige leeftijd meldde hij zich aan als lid van de Limmer IJsclub. Jan: "Ik werd besmet met het schaatsbaccil in de tijd van Ard en Keesie, die de ene na de andere titel binnen wisten te halen". De eerste jaren ging hij samen met Gerrit Min en Ton Groot naar de Jaap Edenbaan in Amsterdam, omdat er toen nog geen kunstijsbaan in Alkmaar was. ,,Een prachtige tijd" aldus Jan, ,,We gingen altijd in zo'n grote chevrolett, wat ik altijd heel interessant vond". Hij neemt ondertussen nog even een hap van zijn broodje, want hij komt net terug van de training in Haarlem ter voorbe reiding op de Nederlandse Kampioen schappen in Amsterdam die hij de volgende dag moet rijden. Daarna gaat hij enthousiast verder: ,,Voor ons gevoel waren we heel bewust bezig met het schaatsen, zo dachten we, dat als we maar zo laag mogelijk met ons bovenli chaam reden, dat we dan heel "diep" zaten, terwijl juist het achterwerk naar beneden moest. We hadden in die tijd geen trainer, dus wisten wij veel Ook werd er natuurlijk zomers aan de conditie gewerkt, een beetje fietsen en hardlopen was immers goed. Klassement. Pas nadat de kunstijsbaan in Alkmaar geopend werd, is Jan aan wedstrijden deel gaan nemen. Hij was toen 16 jaar. Maar al gauw bleek dat Jan geen goede klassementrijder zou worden, daar hij niet over een goede sprint beschikte, maar daarentegen reed hij de lange afstanden wel goed. Rond 1972 werden door organisatoren van verschillende ijsbanen schuchtere pogingen onderno men om marathonwedstrijden te organi seren, waarvoor de belangstelling zeer groot bleek. De eerste marathon die Jan reed, was bij de zogenaamde Heinekenwedstrijden in Alkmaar. Ook daar bleek dat alle begin moeilijk is, want Jan kwam niet verder, dan halverwege de wedstrijd. Doordat het organiseren van marathon wedstrijden een groot succes was, werd er een landelijke competitie gehouden. Dit betekende echter wel, dat er grote afstanden overbrugt moesten worden, wat natuurlijk ook veel tijd kost als je bijvoorbeeld naar Groningen moet. En als je dan goede resultaten behaalt, gaat het ook nog wel. Jan: ,,Maar het gebeurde soms wel, bijvoorbeeld in Assen, dat ik al na 10 ronden werd gelost". ,,Een pluspunt is echter, dat ik er plezier in had", en Jan blijkt over een ontzettende doorzettingsvermogen te be schikken. Zo ging het elk jaar beter met hem, vooral doordat hij gerichter ging trainen. Ook is Jan nooit te beroerd, wanneer het peloton stil valt en hij zich goed voelt, om iets te ondernemen, ook al weet hij bij voorbaat dat het niet veel resultaat heeft. Gesponserde ploegen. Vooral de laatste drie jaar hebben de marathonwedstrijden een enorme vlucht genomen. Dit kwam vooral doordat Emiel Hopman ontzettend goed reed, waardoor de publieke belangstelling bij wedstrijden in Alkmaar en omgeving ontzettend groot werd. Daarbij kwam ook nog dat de kranten en televisie veel aandacht besteeden aan deze tak van sport. Dit kwam ook doordat de resulta ten van de langebaan terugliepen. Ook de commercie heeft daar direkt op ingehaakt. Er rijdt nu een aantal gespon sorde ploegen rond op de ijsbaan. Jan: ,,Dit heeft zeker zijn invloed op het verloop van de wedstrijd, er wordt veel taktischer gereden, waardoor het voor het publiek zeker niet aantrekkelijker is gewerden. Maar ook niet voor de ongesponsorde rijder, doordat de sterk ste rijders, alleen maar hoeven te zorgen dat in ieder geval iemand van hun ploeg wint. Er wordt nu teveel naar elkaar gekeken". T rainingsschema Voor Jan is het nu het achtste jaar dat hij meedoet aan de marathonwedstrij den. ,,De eerste jaren verliepen een beetje moeizaam, maar dat heb ik altijd bij alles gehad", aldus Jan. Dit jaar gaat het hem vrij gemakkelijk af. Hij rijdt alle wedstrijden uit (een wedstrijd gaat over honderd ronden) en eindigt regel matig bij de eerste twintig. Jan: ,,Dit komt vooral doordat ik afgelopen zomer regelmatig heb getraind en veel effektie- ver". In de zomer trainde hij gemiddeld twaalf uur. In de winter traint hij ongeveer zeven uur per week, waarbij hij twee a driemaal in de week deelneemt aan wedstrijden. Hieronder volgt een trainingsschema: Vrijdag: ontspannen, technisch rijden, met af en toe een flinke versnelling. Zaterdag: training met Limmer jeugd 's avonds: wedstrijden. Zondag: 's morgens zwemmen met zijn vrouw en dochter Linda; 's avonds vaak wedstrijden. Maandag: lichte interval-training. Dinsdag: landtraining met Limemr- jeugd (lopen). Woensdag: flinke ijstrai- ning. Donderdag: masseren. U ziet het, er moet flink getraind worden. Dit alles gebeurt in de avondu ren. Jan werkt overdag bij een garagebe drijf in Limmen. Hij rijdt samen met Hans Appelman en Gerrit van Veen naar wedstrijden, dit om te zorgen dat de reiskosten niet te hoog worden. Elfstedentocht Natuurlijk heeft Jan Veldt ook meege daan, aan de Elfstedentocht. ,,Echt, het was een schitterende belevenis. We moesten natuurlijk in alle vroegte starten, waardoor ik in het begin niet echt lekker schaatste in het donker. Ook bleek dat ik veel te veel kleren had aangedaan, omdat het de vorige erg koud was. Maar op de dag dat we startten, was de dooi ingevallen, maar daar hadden we dus helemaal geen rekening mee gehouden. Ik had wel voldoende eten meegenomen (ge- j vulde koeken en bruine boterhammen met zoet beleg, want al die speciale voeding is alleen maar geldklopperij), maar ik bleek lang niet genoeg drinken mee te hebben. Dit omdat ik door te veel kleren ontzettend trans pireerde maar niet genoeg vocht binnenkreeg. Het was zelfs zo. dat ik mijn brood door een waterplas heen- haalde, om maar wat vocht binnen te krijgen. Maar uiteindelijk haalde ik vrij gemakkelijk de finish, 200 km in zeven uur en 53 minuten, waar ik als 193e binnenkwam. Het was een schit terend evenement, wat ik nooit had willen missen. Het enthousiasme bij het publiek was zo groot, dat je het gevoel had als of je een held was". Jan Veldt heeft nog steeds ontzet tend veel plezier in het schaatsen, zeker nu het steeds beter met hem gaar. Schaatsen is iets waar je in moet groeien, je bent nooit uigekeken op deze sport. TCHogedp Zaterdag 1 februari: tennisavond in de Valkeyhal te Limmen, aanvang vanaf 20.15 uur. Deelname door vier teams. Inlichtingen: Nico Apeldoorn, tel. 02206- 1799. De Hanswijkertjes spelen op 1 en 2 fe bruari de jeugdmusical "Ik kan niet stoppen in het dorpshuis van Eg- mond a/d Hoef. Mare Smit schreef en regisseerde het stuk, Peter Smit compo neerde en arrangeeerde de muziek. De inwoners van het dorpje Ramme loord vechten met zang tegen hun hon ger. De rode kolen die ze verbouwen, worden regelmatig weggehaald, om een plaats te krijgen op de menukaart van koning Bobberbal. De Rammeloorders zijn dagelijks te vinden op het spree kuur van Valentijn en steeds weer met dezelfde symptonen en van honger. Op een morgen echter, lijkt er verandering in de dagelijkse sleur te komen. Van de zanger van Circus Kannietstoppen ho ren ze dat de koning bevrijd moet wor den. Maar van wat of van wie of waa ruit? Voor het antwoord moet u toch echt komen kijken. Met een bezetting van 45 kinderen en 7 orkestleden, belooft het een avontuur lijk spektakel te worden. Een klein jaar voorbereidend zingen, dansen en spelen met repetitor/dirigent Paul Erkamp, choreografe Joke v.d. Haak en regis seur Mare Smit ging aan de verwezelij- king van deze produktie vooraf. De kle- din g is als vanouds verzorgd door Tiny Bras en Pommetje Verwayen. Kaarten zijn verkrijgbaar op tel. 02206-1523 en in de hal van het dorps huis in de week vóór e première, elke middag van half vijf tot half zes. Entree 6,- p.p. Aanvang zaterdagavond: 20.15 uur. Aanvang zondagmiddag 14.00 uur. HOGEDIJK-JEUGD NAAR OLYMPISCHE SPORTKWIS Vijf jeugdleden van de T.C. Hogedijk namen op 14 december deel aan de Olympische Sportkwis van het distrikt Noord-Holland-Noord van de KNLTB. Saskia vn Zoonen en Arjan Lont, bei den afkomstig uit Egmond, presenteer den het om met de hoogste score uit de bus te komen. Op zondag 2 februari mogen Saskia en Arjan deelnemen aan de landelijke fina le, die in Tenniscentrum Arcade te Al- mere wordt gehouden. Dan zal uitge maakt worden, welke jongens en meis jes het team vormen, dat de KNLTB zal vertegenwoordigen op de NCRV-televisie. MIDWINTERDUINLOOP IN EGMOND-BINNEN Op zondag 2 februari organiseert Toer club Le Champion de Midwinterduin- loop van uit Egmond- Binnen. De te lo pe afstand is naar keuze 4, 7 of 16 km. Het parcours van alle afstanden voert door het prachtige Noord-Hollands Duinreservaat. De starttijd voor alle afstanden is 10.30 uur. De inschrijving is in sporthal ,,De Schulp" te Egmond-Binnen. Hier is ook ruime kleed- en douchegelegenheid. De sporthal is geopend vanaf 9.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50, voor ouderen 4,50. Deze bedragen zijn in clusief een fraaie herinneringsvaan en de verplichte duinkaart. Natuurlijk kunt u ook deelnemen zonder herinne ringsvaan. De kosten zijn dan 2,50. Tevens zullen de herinneringstegels be schikbaar zijn van de Halve Marathon van Egmond aan Zee van 12 januari jl. Door de onverwachte grote deelname waren hier helaas herinneringstegels te kort. Zij die op 12 januari geen tegel hebben ontvangen, kunnen hem bij de Midwinterduinloop in ontvangst ne men. Inlichtingen Arend Bloem, tel. 02982-5408.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6