heiloo kiest op| ^■fdmaart ■nieuwe Ml m f. LINKS HEILOO Jé Politieke partijen doen van zich spreken m v; i J0 c. ËÊÊk ii Mt UITKIJKPOST 5 FEBRUARI 1986 De strijd om de gunst van de kiezer is begonnen. Zes politieke partijen in Heiloo en vijf in Limmen zullen in de komende zes weken al het moge lijke doen om stemmen te vergaren. Immers, op 19 maart worden de gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Tien stemmen meer of minder kan een zetel in de raad opleveren of kosten. Dus zal de kiezer uit HeilooLimmen of Akersloot de komende weken in de Uitkijkpost kunnen lezen, wat elke partij nu precies wil in de nabije en wellicht ook verdere toekomst. De redactie van de Uitkijkpost heeft daarvoor een deel van haar kolommen beschikbaar gesteld. Maar behalve de artikelen met een duidelijk wervend karakter, zal er ook geschreven worden door de redactie zelf. Aan de hand van de ver kiezingsprogramma's van de verschillende partijen zullen onderwerpen belicht worden, die voor het gemeentelijk beleid een rol spelen. Bij voorbeeld in Heiloo: wat willen de partijen met de voorzieningen voor ouderen, nu er duidelijk van een vergrijzende maatschappij sprake is. Of in Limmen en Akersloot: hoe zal dat gaan wanneer de gemeentelij ke herindeling definitief voor de deur staat. Tal van onderwerpen en nog veel meer meningen. De redactie van de Uitkijkpost helpt u de standpun ten op een rijtje te zetten. En mocht u als lezer van de Uitkijkpost het op bepaalde punten niet of wel eens zijn met de toekomstige vertegenwoordigers in de verschillende raden, laat het ons weten. Wij zijn bereid uw ingezonden 'commentaar te plaatsen. Wij behouden ons daarbij het recht voor ingezonden stuk ken in te korten in verband met de beschikbare ruimte. Deze mogelijk heid geldt niet voor de politieke partijen zelf: die hebben al een bepaalde hoeveelheid ruimte tot hun beschikking. Ingezonden stukken komen alleen in aanmerking voor plaatsing, wanneer de naam en het adres van de inzender bij de redactie bekend zijn. 1. Jan J. Dekker Het zal niemand verbazen dat de V.V.D.-kandida tenlijst wordt aangevoerd door wethouder Jan J. Dekker, die reeds 55 jaar in Heiloo woont en ons dorp, dat hij dagelijks fietsend doorkruist, als weinig anderen kent. Bijna twintig jaar maakt hij nu deel uit van de raad, waarvan acht jaar als wet houder. Als beheerder van de portefeuilles openbare werken, economische za ken, volkshuisvesting, mi lieuzaken, verkeer en ver voer en beplantingen heeft hij ook gedurende de hui dige raadsperiode zijn stempel op het gemeente lijk beleid gedrukt. m. 2. Juup Wuijster-Schud- deboom De onderwijsdeskundige MD van de V.V.D.-raadsfrac tie. Een deskundigheid, welke stoelt op tien jaar ervaring als onderwijzeres in Heiloo, als schrijfster van schoolboekjes en een niet aflatende belangstel ling voor de ontwikkeling in het onderwijs. Een fervent strijdster voor onderwijs op hoog niveau, dat de jeugd na het verla ten van de school de beste kansen op de arbeids markt moet bieden. 3. Janneke Cahn-Vogel In de bijna vier jaar, waar in Janneke Cahn nu lid is van de gemeenteraadsfrac tie en zich in het bijzonder met maatschappelijke zorg, sociale zaken, volks gezondheid en cultuur be last, heeft zij zich doen kennen als een raadslid met een warm kloppend hart voor al degenen in de gemeente, die onze bijzon dere zorg verdienen. Haar sympathie en steun gaan voorts uit naar de honder den vrijwilligers en vrijwil ligsters; de pijlers van het verenigingsleven. 4. Joost Roelofs Het credo van financieel expert Joost Roelofs was en is: ,,Een verantwoord financieel beleid, een slui tende begroting, geen pot verteren met de reserves welke zijn opgebouwd, opdat wij niet over een aantal jaren op de blaren moeten zitten. Streven naar handhaving van het voorzieningenpeil in Hei loo en de lasten voor de burger draagbaar hou den". 5. Henk Post Ook met Henk Post - se dert 1975 lid van de raad van Heiloo - brengt de V.V.D. een stuk ervaring en deskundigheid in het hoogste bestuursorgaan van de gemeente. Hij stond en staat in het raads werk en de commissies in het bijzonder voor zaken als openbare werken, we gen, beplantingen, ver keersveiligheid en het mi lieu in ons dorp. 6. Joep Coebergh Naast de vrouwen en man nen met bestuurlijke erva ring is J. E. A. M. Coe bergh een nieuw gezicht. Hij is in 1930 geboren en volgde een accountantsop leiding. Joep Coebergh, die reeds jaren in Heiloo woont heeft de financieel- economische sector als zijn terrein. 7. Edo Jonker Evenals voor kandidaat nr. 6 heeft de V.V.D.- Heiloo ook voor de zeven de plaats voor vers bloed gekozen: Edo Jonker, 48 jaar, die aanvankelijk voor de grote vaart koos, maar nu aan de wal werkt als technisch inspecteur. Zijn interesse gaat uit naar energieproblematiek, mi lieu, volkshuisvesting en verkeer. 8. Kees Knijnenberg Zaankanter van geboorte, maar sedert 1970 heeft hii zijn hart verpand aan Heiloo (o.a. voorzitter van de Volksmuziek school). Naast vele func ties in o.a. de grafische wereld en de Noordhol landse Doopsgezinde So ciëteit, heeft Kees Knij nenberg, tijdens zijn hui dige raadsperiode zich in het bijzonder ingezet voor de realisering van kabel-tv en de ontwikkeling van Plan Zuid-Oost. 9. Fridoline Neefjes De derde vrouw op de lijst is secretaris van de Kamer centrale Den Helder van de V.V.D. Getuige haar opleiding en de door haar beroepshalve uitgeoefende functies als o.a. wnd. hoofd van een Bejaarden tehuis en medewerkster van het Adviesbureau voor Kinderschermings- conflicten, richt haar be langstelling zich vooral op volksgezondheid, milieu, emancipatie en jeugd- en jongerenwerk. 10. Ronald Kool Vijfentwintig jaar. Op jonge leeftijd reeds poli tiek geïnteresseerd en ac tief in de jongerenorgani satie J.O.V.D. Thans der de jaars student rechten aan de Universiteit in Amsterdam. Zijn speciali saties zijn jeugd- en jonge renwerk, mediabeleid en uiteraard juridische za ken. 11. Luc Sterkman Met zijn 23 jaar eveneens een jonge V.V.D.-er die zich wil inzetten voor zijn gemeente en haar burgers. Als medisch student ligt zijn deskundigheid op het terrein van de volksge zondheid in al haar facet ten en Sport en Recreatie heeft zijn belangstelling. 12. Wil Scholte Tot voor enkele maanden lid van de Provinciale Sta ten van Noord-Holland, bestuurslid van het Be jaardenoord Overkerck, lid van de ledenraad van de Vereniging Eigen Huis, oud-voorzitter van de V.V.D.-Heiloo. 13. Nicolet Burger-Schuitemaker Huisvrouw en part-time laborante in het bacterio logisch laboratorium van het Medisch Centrum ,,De Heel" te Zaandam, secre taris V.V.D.-Heiloo en bestuurslid van de Vereni ging Openbaar Onderwijs, afdeling Heiloo. 14. Ton de Visser Lid van de gemeenteraad en penningmeester van de Stichting Open Huis. 15. Jan Brinkhuis Secretaris Stichting Z&PC ,,de Spetters" en vice- voorzitter van de V.V.D.- Heiloo. 16. Deeg de Jager Directeur van het bloem- bollenbedrijf van 't Hof en Blokker, bestuurslid van de V.V.D.-Heiloo. 17. Maaike van V e m de-Scherpe n h ui jse n Huisvrouw. Secretaris van de Ouderraad van O.B.S. Vondelschool. 18. Coks Stikkel-Sigling Oud-lid van de Provincia le Staten, oudgemeente raadslid van Heiloo, oud- voozitter V.V.D.-Heiloo, voorzitter van de Vereni ging Vrouwen in de V.V.D. en V.V.D.-verte- genwoordigster in de Fe deratieve Vrouwenraad Heiloo. 19. Max Grondhout Voorzitter van het Stich tingsbestuur van de Open bare Bibliotheek in Hei loo, oud-gemeenteraads lid. 20. Ans van der Zee- Mandersloot ,,The grand old lady van Heiloo". Zij diende onze gemeente dertien jaar als wethouder. 1. A. A. M. Willemse- van der Ploeg Portefeuilles: sociale za ken en maatschappelijke dienstverlening, volksge zondheid en cultuur incl. bibliotheek, volksmuziek school, Open Huis en theater De Beun. 2. J. Pieters Raadslid voor CDA sedert 1962, tevens fratievoorzit- ter lid bestuur Stichting Ouderenbeleid lid bestuur Volksmuziekschool, por tefeuilles, algemene zaken en financiën. 3. J. H. Veeninga Secretaris schoolbestuur Voortgezet Buitengewoon CDA onderwijs. Oud-voorzitter diakonie Geref. Kerk te Heiloo. 4. W. M. Swart Raadslid sedert 1985; Agrariër - bestuurslid L.T.B. portefeuilles: ruimtelijke ordening en openbare werken. 5. J. A. M. de Witte Bestuurslid C.D.J.A. - Alkmaar en Omstreken, lid parochievergadering R.K. Kerk Heiloo, lid bestuur CDA afdeling Heiloo, lid bestuur zaal voet bal vereniging. H 6. J. Visser Directielid Staal Hoogo vens. Diverse bestuurs functies op kerkelijk- en maatschappelijk terrein. Was eerder raadslid van 1979 tot 1985. 7. Drs. J. Bakker Directeur van de Christe lijke M.E.A.O. 8. J. J. Vahl Bloembollenkweker, se cretaris K.A.V. Bloembol lencultuur. t 9. J. Braam 10. E. Keeman- Bouwknegt 11. H. Wesselius 12. A. B. I. Koets 13. W. J. Harkmans 14. P. N. J. Ver kleij 15. A. de Groot 16. J. Zoon 17. J. de Hoop 1. Jan Borsjes Kwam in 1962 in Heiloo wonen en is sinds 1974 lid van de raad, waarvan de laatste vier jaar als wet houder op de terreinen Ruimtelijke Ordening, Sport, Recreatie en Socia le Werkvoorziening. Is be halve als wethouder in Heiloo werkzaam bij de dienst Stadsontwikkeling en Openbare Werken van de gemeente Zaanstad. IVdA Heeft sinds 1978 zitting in de raad en was onder an dere betrokken, als be stuurslid bij de bouw van De Beun. Tjeerd streeft naar een rechtvaardigere samenleving en wil zich vooral blijven inzetten voor achtergestelde en kwetsbare groepen. 3. Joan van Baarle Behaalde in 1979 het di ploma maatschappelijk werk, doet momenteel de deeltijdstudie politicologie en is werkzaam bij het RI AGG in Beverwijk. De 40- jarige Joan van Baarle be kleedde en bekleedt talrij ke functies binnen de Par tij van de Arbeid. Momen teel is zij voorzitter van de afdeling Heiloo. In de ge meenteraad wil zij zich richten op goed beleid voor ouderen en jongeren, meer vrouwen op hoge functies en een eerlijke verdeling van de geldmid delen. 4. Jan Michielsen Werkzaam als docent op de Universiteit van Am sterdam als fysisch chemi cus en heeft uit dien hoof de belangstelling voor 'technische zaken' als Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Openba re Werken. Jan Michielsen is 51 jaar en was een aan tal jaren afdelingsvoorzit ter van de p.v.d.A. 5. Marie José Zorg Haar beroep is huisvrouw en moeder van twee kinde ren. Zij is actief in het plaatselijke en regionale jeugdwerk, bijvoorbeeld is zij voorzitter van de Hob byfarm. Haar belang stelling gaat uit naar Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. 6. Wim Buwalda De 42-jarige Wim Buwal da is als leraar/adjunct directeur verbonden aan de Pedagogische Acade mie. Een onder zoek naar Havo/VWO in Heiloo acht hij wenselijk. Voorts draagt hij de sport een warm hart toe: sport moet voor iedereen finan cieel mogelijk blijven. 7. Berend van Dalfsen Opnieuw een man uit het onderwijs op de P.v.d.A- lijst. Was hoofd van een lagere school en daarna 25 jaar docent aan de Mavo. 8. José Peperkamp Woont sinds 1983 in Hei loo, is actief binnen de P.v.d.A. en de ge meentepolitiek. 9. Jaap-Wim van der Horst Lid van het afdelings bestuur, werkzaam als journalist 10. Ed van Dantzig Werkt sinds 1978 als bijstandsambtenaar Is actief in de Abva/Kabo 11. Gré Dekker Gré is bestuurslid van de afdeling en contactvrouw van de Rooie Vrouwen. 12. Truus Crabbendam Als afdelingsbestuurder actief in de Partij van de Arbeid in Heiloo. 2. Tjeerd Adema Werkt als landmeter bij het kadaster,4s gehuwd en heeft twee zonen. Zijn po litieke activiteiten gaan te rug tot 1967, toen hij nog in Alkmaar woonde. 1. Ton ten Hoope De 46-jarige Ton ten Hoo pe is opnieuw lijsttrekker van de gemeentebelangen partij Heiloo-2000. Ten Hoope heeft in de loop der jaren zijn partij zien groeien van 1 via 2 naar thans 3 zetels. Samen met zijn fraktie is Ton voortdurend bezig met het in goede banen leiden van nieuwe werkgelegenheid. Ook het juiste gebruik van gemeentelijke heffingen zoals onroerend goed be lasting, de openbare en verkeersveiligheid en het behoud en de verbetering van dorpskarakter en plaatselijke kuituur zijn bij herhaling onder werpen van bespreking. 2. Margot van Gelder-Kop Als een 'goede tweede' van de Heiloo-2000-frak- tie zit Margot van Gelder- Kop al acht jaar in de raad. Haar belangstelling ligt vooral op de terreinen van het onderwijs en de sport. Margot zou in Heiloo H graag wat meer leven in de brouwerij hebben. ,,Er zouden hier weer echte kermissen moeten komen en festivals", aldus dit raadslid. Het besturen van een gemeente moet volgens Margot van Gelder altijd geheel ten dienste van de bevolking staan. Partijpo litiek is daarbij een obsta kel. 3. Hans Zandbergen Hans Zandbergen (37) is op dit moment de derde man in de raad. Hij deed MAVO/VWO in de avond uren en studeerde psycho logie en rechten. Hij was werkzaam bij de verkeers politie en thans als ge rechtssecretaris in Alk maar. Door zijn voormalige functie bij de verkeerspoli tie is Zandbergen een des kundige bij uitstek ten aanzien van verkeerspro blemen. Met betrekking tot de jeugdwerkloosheid is Hans van mening dat jongeren meer dienen te worden ingeschakeld vooral bij projekten die voor de jeugd bedoeld zijn. 4. Bram de Haan Nummer 4 op de kandida tenlijst van Heiloo-2000. Heeft grote kennis van en betrokkenheid bij de ou- derwordende mens. Was lid van een zijn vorige Amsterdam. wijkraad in woonplaats Heeft ruim veertig jaar journalistiek achter de rug. Hij vervul de bestuurlijke functies op velerlei terrein. 5. Marga Zuurbier-Legdeur Sportieve, dynamische, vlotte en werkende vrouw van 46 met drie volwassen kinderen. We hebben het over Marga Zuurbier-Leg deur, die als consulente in de huishoudelijke sektor elke dag door het land reist. Voor haar kandida tuur heeft zij een envoudi- ge verklaring: ,,In een dorp als het onze zijn de mensen op elkaar aange wezen. 6. Rob Hensen Rob Hensen (32) deed hts- bedrijfskunde, vond later z'n werkkring bij het bank wezen en heeft een uitge breide kennis van zaken op talloze gebieden. Rob stelt zijn parate kennis voortdu rend aan de fraktie van Heiloo-2000 ter beschik king waardoor de vele ver gaderingen en tussentijdse besprekingen vlot kunnen verlopen. 7. Alice Minnesma Als de jeugd de toekomst heeft, dan geldt dat zeker voor Alice Minnesma. Met haar 21 lentes is zij de jongste aanwinst van de gemeentebelangenpartij Heiloo-2000. 8. John Daas John Daas (39) woont ze ven jaar in Heiloo en is vier jaar bij de dorpspartij Heiloo-2000 betrokken. John Daas is voor Heiloo-2000 de juridische vraagbaak. 1. A. Schuurman-de Haan (All) 42 Jaar, gehuwd, 2 zonen. Zij vertegenwoordigt ook thans D'66 in de gemeen teraad van Heiloo. Zij is vooral geïnteresseerd in ruimtelijke ordening, on derwijs, milieu, èn het méér betrekken van de in woners bij het openbaar bestuur. 2. A. Leijenaar- Boskemper (Ans). 49 Jaar, gehuwd, 2 doch ters. Zij maakt deel uit van de commissie Welzijn van de gemeente Heiloo en treedt free-lance op als cursusleidster voor vrou wengroepen. Haar interes ses gaan uit naar maat schappelijke zorg, cul tuur, wonen en woonom geving, emancipatie. 3. A. R. Swart (Bram) 43 Jaar, gehuwd, 2 zonen. Hij is hoofd Interne Con trole van een verzeke ringsmaatschappij. Inte resses: economie, finan ciën, milieu en ruimtelijke ordening. 4. A. Schoen (Arie) Leeftijd 67 jaar, gehuwd, 2 dochters. De heer Schoen is gepensioneerd directeur sociale werk voorziening. Interesses: woonomgeving en milieu. 5. Th. Stuurop (Theo) 56 Jaar, gehuwd, 3 zonen en 1 dochter. Interesses: sport, natuur/milieu. De heer Stuurop is docent bedrijfskunde. 6. E. van Halem-Hespe (Els) 33 Jaar, gehuwd, 1 zoon en 1 dochter. Van beroep is zij bibliothecaresse. In teresses: onderwijs, mi lieu. 7. T. Draaisma-Overmars (Thea) 39 Jaar, gehuwd, 2 doch ters. Van beroep is zij handwerkonderwijzeres. 8. G. F. van de Putte (Gerard) 57 Jaar. 9. Y. Tamminga (Yde) 75 Jaar. 1. Ger Helder Beroep: ambtenaar PTT, leeftijd 53 jaar, aktief als raadslid voor Links Hei loo, lid van het I.K.V. en aktief in het verenigings leven. Gemeentelijke interesse, alle voorkomende zaken in de gemeentepolitiek, met name het welzijn en het verenigingsleven. 2. Beppie Lavertu Aktiviteiten 4 jaar in de steunfractie van Links Heiloo, leeftijd 35 jaar. Vanaf het begin aktief in het Vredesplatform tegen de plaatsing van kruisra ketten, voorzitter van de Stichting Ombudsteam Heiloo. Gemeentelijke interesse: het jeugd- en jongerenbe leid, problematiek rond om de sociaal-zwakkeren, vredes vraagstukken, het energie- en milieubeleid. 3. Wim van Groeneveld Beroep: leraar Engels Middelbaar Onderwijs, leeftijd 50 jaar. Aktivitei ten: lid van de steunfractie van Links Heiloo. Ge meentelijke interesse: ruimtelijke ordening en openbare werken. 4. Piet Hein Dekkers Beroep: Maatschappelijk werker, leeftijd 39 jaar. Aktiviteiten: bestuurslid van een plaatselijke basis school en lid van de steun fractie van Links Heiloo. Gemeentelijkse interesse: onderwijs en openbare werken. 5. Piet Schouten Beroep: kabellasser, leef tijd 31 jaar. Zeer aktief binnen het verenigingsle ven. Gemeentelijke inte resse: jeugd- en jongeren werk, natuur en milieu. 6. Jacco Zoon Nu nog niet verkiesbaar, in verband met zijn leef tijd (19), maar wil zich meer met aktieve gemeen tepolitiek bezig houden. 7. Arie van Driel Beroep: advokaat, leeftijd 42 jaar. Aktief binnen: vluchtelingen en vreemde lingenrecht, mensenrech ten. 8. Mellie van Boeijen Beroep: onderwijzeres, leeftijd 36 jaar. Aktief binnen: Freinetbeweging Nederland. 9. E. J. Zwaag Gepensioneerd, technisch ambtenaar van het PÉN, leeftijd 62 jaar. 10. Paul van Vliet Beroep: creatief Thera peut, leeftijd 48 jaar. 11. Dora Helder Beroep: ambtenaar PTT, leeftijd 54 jaar en huis vrouw.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 7