De Toekomst is van iedereen SD0 Partij van de Arbeid HEILOO heiloo kiest ooi. 19 maart nieuwe raad# O ff 010 iloo kiest op 19 maar z'n nieuwe raad# V erkiezingspr ogr ammas louter mooie woorden en beloftes of...? ^ËILOq LIJST 3 2000 met een partij die landelijk en plaatselijk voor u opkomt. WAT WIJ NIET DOEN: Heiloo opschepen met te dure woningen. WAT WIJ WEL BELOVEN: wonen in Heiloo betaalbaar houden voor iedereen. Meer weten? Bel 072-331306, 334637 of 331999 ...wonen moet betaalbaar blijven '...niet voor ons maar door ons en met ons..." Definitieve kandidaten lijsten UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 1986 Wethouder Jan J. Dekker, hier met zijn dagelijkse vervoermiddeld voor het ge meentehuis, is wederom de lijstaanvoerder van de V. V.D. - Heiloo. De nr. 1 van Lijst 1: "Wij moeten het in ons mooie dorp samen doen HEILOO 2000 Vrouwen aan het woord Vol vertrouwen gaat HEILOO-2000 ook deze keer met vier vrouwen op de kandidatenlijst de verkiezingen in. Het zijn Margot van Gelder (al acht jaar in de raad), Marga Zuurbier, Francien Blommert en onze jongste kandidate Alice Minnesma met 21 lentes. Met Marga Zuurbier en haar vriendin Tine ke van Vliet hebben wij een gesprek ge had en het is werkelijk verfrissend te mogen registreren hoe vrouwen van Heiloo denken over zaken die onze kie zers gerealiseerd willen zien. Het is tege lijk een verlanglijstje dat er overigens niet om liegt. Om te beginnen willen de vrouwen van HEILOO-2000 evenals de mannelijke kiezers absoluut niets met partijpolitiek in de gemeenteraad te maken hebben. Verder willen ook onze dames dat het wonen in Heiloo voor iedereeen betaal baar is. Uitgaande van een gedegen en objektief woningbehoefte-onderzoek dient exact te worden vastgesteld aan welke woningtypen werkelijk behoefte is. Ook moet de gemeente middelen be schikbaar stellen voor noodzakelijke voorzieningen. Denk aan verlichting, zo ook bij zebrapaden en verlegging van zebra-paden, die levensgevaarlijk zijn voor de verkeersveiligheid (b.v. bij de kruising Stationsweg/Heerenweg). Bij kostbare objekten zoals het miljoe nen verslindende plan rond het nieuwe gemeentehuis dient in deze tijd, naar onze mening, gekozen te worden voor de voordeligste en meest efficiënte oplossing. Het mag zeker geen prestige- objekt worden. Het onpersoonlijk sur veilleren in een auto van de plaatselijke politie moet worden aangevuld met een WAT WIL DE V.V.D. IN HEILOO Het beleid, dat de V.V.D. in de komen de vier jaar in Heiloo wil voeren, laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Kort en krachtig: Heiloo moet groen, mooi en leefbaar blijven. Nog dit jaar start van de bouw in Plan Zuid-Oost met het accent op kleine wooneenheden ten behoeve van onze Heiloose woningzoekenden. Plan Zuid-Oost moet aansluiten op het landelijk karakter van overig Heiloo. Een 24-uurs bereikbaarheid van gezins- en bejaardenzorg, kruiswerk en instellingen voor maatschappelijke zorg via één centraal telefoonnummer. Een zo breed mogelijk programma aanbod op de kabel-tv in Heiloo, ge koppeld aan een redelijk abonnementsprijs. Onderwijs gericht op het verwerven van kennis; speciale aandacht voor re kenen, lezen en taal (ook spelling). Computer in basis- en voortgezet onder wijs. Geen combinatie-klassen. Geen middenschool. Ruime mogelijkheden voor volwassenen-educatie. Verhoging van de veiligheid in Heiloo. Beteugeling van diefstal en vandalisme. Handhaving van onze goede voorzie ningen op het gebied van sport, cultuur en recreatie. Een subsidiebeleid, ook t.a.v. verenigingen, afgestemd op de aangetoonde behoeften. Een nieuw of verbouwd gemeentehuis met een karakter en open voor alle bur gers van Heiloo. Het scheppen van voorwaarden om ouderen, zolang zij dit wensen, zelfstan dig te laten wonen. Een goed beleidsplan voor jeugd- en jongerenwerk, dat aansluit op de be hoeften van de jongeren zelf. Emancipatie van alle groepen, die een achterstand hebben, ongeacht hun gea ardheid, sexe, ras, validiteit of levensbeschouwing. Een creatief beleid ter stimulering van de werkgelegenheid. Een gezond financieel beleid met be perking van de lasten voor de burger. Stem V.V.D. - lijst 1 als Heiloo u lief is! systeem van wijkagenten per rijwiel of zelfs te voet. Tineke van Vliet zet: ,,Het is van de gekke dat HEILOO-2000 in 1982 met opzet buiten de besprekingen werd ge houden bij de vorming van een nieuw college van B W. Bij een dorpspartij van een omvang en een kwaliteit als de onze had men toch minstens de beleefd heid in acht kunnen nemen. Zoals het nu gaat hebben alleen de landelijke poli tieke partijen in het college zitting." Alice Minnesma ziet Heiloo uiteraard door de bril van een jongere: Heiloo is een fantastisch dorp," zegt ze, ,,maar er is te weinig ontspanning voor de jeugd buiten verenigingsverband. Niet iedereen wil naar het Bruno-huis." Zij vindt dat ook jongeren meer recht moe ten krijgen op inspraak, vooral als het gaat over de manier waarop met be lastinggeld van de burgers wordt omge sprongen. C.D.A.-NIEUWS INGEZONDEN Interessant Interessant, datHeiloo 2000" zegt zo veel voor de Heiloose burgerij te doen. Maar arrogant evenzo. Alle andere raadsleden zijn maar marionetten van politieke partijen, zeggen ze. Zomaar even voorbij gaan aan al die vrouwen en mannen van Heiloo, die zich volledig inzetten voor ons dorp en zijn inwoners. Het artikel in De Uitkijk post van 5 febr. jl. slaat natuurlijk ner gens op. I. Houter-Visser Piet Schouten (Links Heiloo). LINKS HEILOO NIEUWS De komende weken kunt U geregeld iets van ons lezen. Over wie we zijn, wat we doen en wat we willen. De redaktie van de Uitkijkpost heeft ons daartoe in de gelegenheid gesteld en daar zijn we blij mee. Want of U nu wel of niet Links Heiloo gaat stemmen, U zult voor uzelf moeten bepalen waarom U voor een be paalde partij kiest. Daarvoor heeft U informatie nodig. Zo kunt U een be wuste keuze doen. Tenzij U een echte traditie-stemmer bent. Zo van: dat heb ik altijd al gestemd (mijn vader en moe der ook) en daarom doe ik het nu weer Dan zou U deze stukjes kunnen over slaan. Lees toch maar door. Misschien dat U tot andere gedachten komt. Allereerst iets over het ontstaan van Links Heiloo. Links Heiloo is een plaat selijke politieke groepering, opgericht door leden van PSP, PPR en CPN. Links Heiloo biedt daarmee in de eerste plaats onderdak aan mensen, die zich met deze partijen verbonden voelen. Maar Links Heiloo wil meer zijn. Links Heiloo wil het platform zijn voor alle progressief denkende mensen. Voor mensen, die niet (uitsluitend) zichzelf centraal willen stellen. Die niet alleen naar het eigen belang kijken, maar vooral naar het belang van de samenle ving. In Links Heiloo werken we niet met „bloedgroepen". De politieke her komst is niet belangrijk, maar wel de in zet voor hetgeen Lifiks Heiloo wil. Het door U gekozen raadslid (of wor den het er deze keer meer?) zit er niet voor zijn politieke partij, maar voor Links Heiloo en daarmee voor het wel zijn van de Heilooër bevolking. Nu is dat laatste makkelijk gezegd en mis schien hoort U dat ook wel van andere politieke groeperingen. Voor alle duide lijkheid, U zult van ons niet horen wat andere partijen fout doen. Wij willen ons niet profileren door (vermeende) fouten van anderen, maar uitsluitend door eigen beleidsvoornemens. Deze beleidsvoornemens - ons program ma - zullen voor ons bepalend zijn bij wat we in en buiten de gemeenteraad gaan doen. In de komende weken zullen we U iets meer over de inhoud van het programma laten weten. Daarnaast zul len we U iets vertellen over de kandida ten op de Links Heiloo-lijst. En uiter aard hopen wij dat U vervolgens, van jong tot oud, op 19 maart uw stem op Links Heiloo gaat uitbrengen. Kies dus één van de kandidaten van Links Heiloo (lijst 5): 1. Ger Helder, 2. Beppie Lavertu, 3. Wim Groeneveld, 4. Piet Hein Dekkers, 5. Piet Schouten, enzovoort. D'66 VOOR MEER OPENHEID EN INSPRAAK Het gemeentebestuur is er voor de bur ger en niet omgekeerd. Daarom moet het gemeentebestuur een open beleid voeren. In Heiloo valt daar helaas nog heel wat op aan te merken. Laten we een paar sprekende voorbeel den noemen. De gemeenteraad heeft een aantal commissies, waarin onder werpen worden voorbesproken. In deze commissies vormen de raadsleden als het ware hun mening. In de omliggende gemeenten kunnen ook burgers hun ver haal houden, als ze bij een zaak zijn be trokken. De meeste partijen in de ge meenteraad van Heiloo vinden dat ech ter niet nodig. Terwijl de woorden "de mocratisch" en "democratie" wel in hun partijnaam voorkomt. Als die par tijen uw stem vragen voor 19 maart is dat voorlopig ook weer voor het laatst, dat u het voor het zeggen heeft. U bent gewaarschuwd Een ander voorbeeld: Per jaar wordt er heel wat chemische bestrijdingsmidde len over het groen uitgespoten. Toege geven, het is al minder dan vroeger, maar tochD'66 vraagt al jaren om goede informatie voor de inwoners van Heiloo over deze bestrijdingsmiddelen. Omdat wij vinden dat u er recht op hebt om te weten wat er in uw woonmilieu wordt verspreid. Burgemeester en we thouders vinden dat niet zo nodig. Je vraagt je toch wel eens af waarom Misschien denkt u: ach al die informa tie, of, moet ik dan alles lezen of weten Ons antwoord luidt; nee, maar wel moet het kunnen. Bijvoorbeeld als uw belangen direct of indirect in het geding zijn. Of als u eens een idee heeft dat voor andere burgers van Heiloo van be lang is. Openbaarheid en openheid zijn voor D66 vanzelfsprekend. Daarom zijn on ze vergaderingen ook allemaal open baar. En krijgt ieder de gelegenheid om zijn zegje te doen. Misschien denkt u: ach al die informatie, of, moet ik dan alles lezen of weten Ons antwoord luidt: Nee, maar wel moet het kunnen. Bijvoorbeeld als uw belangen direct of indirect in het geding zijn. Of als u eens een idee heeft dat voor andere burgers van Heiloo van belang is. Openbaarheid en openheid zijn voor D66 vanzelfsprekend. Daarom zijn on ze vergaderingen ook allemaal open baar. En krijgt ieder de gelegenheid om zijn zegje te doen. Misschien moet je daar wel een beetje idealistisch voor zijn. D'66 is zo'n partij. Idealistisch en toch realistisch. Ook wij weten dat elke stem telt en dat een minderheid in de ge meenteraad minder invloed heeft dan een meerderheid. Daarom vraagt D66 ook uw stem. Om meer voor u te kunnen bereiken en wat ons betreft met u Wij nodigen u graag uit om op 19 maart op ons te stemmen: D66. liist 6. Ali Schuurman. DE PARTIJ VAN DE ARBEID EN DE WETHOUDER De Partij van de Arbeid keerde in 1982 na een afwezigheid van zeventien jaar weer terug in het college van Burge meester en Wethouders. Er ontstond daardoor een bredere basis voor het ge meentelijk beleid. Wederom is de PvdA bereid voor de komende periode 1986-1990 een wethouder te leveren. Waarom Omdat deelnemen aan het college daadwerkelijk invloed op het be leid in een vroeg stadium betekent. De wethouder van de Partij van de Ar beid, Jan Borsjes, heeft zich in het bij zonder bezig gehouden met de ruimtelij ke ordening sport en receatie is zeer breed, er zijn relaties met vele andere zaken, zoals woningbouw, openbare werken, milieu en geluidshinder. Niet in de laatste plaats spelen contac ten met de bevolking via hoorzittin gen en informatiebijeenkomsten een rol. De PvdA heeft zich altijd sterk gemaakt voor de woningbouw. Naast het opvul len van de open plaatsen in het dorp (De Kwekerij, Land van Maat en De Kloosterhof) heeft het uitbreidingsplan Zuid-Oost (1200 woningen) altijd onze aandacht gehad. Achtereenvolgende colleges hebben vele jaren het voorne men gehad na het voltooien van de nieuwbouw in het westen, in het zuid oosten van de gemeente te gaan bou wen. De ontwikkeling verliep zeer traag. Door onze wethouder, Jan Bors jes, is er vaart gekomen in de ontwikke ling en uitwerking van plan Zuid-Oost. In juni 1985 is het plan unaniem en on gewijzigd door de gemeenteraad vast gesteld. Er wordt met grote voortva rendheid gewerkt aan het plan om in het najaar van 1986 met de bouw te kunnen beginnen. Hoewel de bouw van meer woningen, gelet op de lange lijst van ruim 800 wo ningzoekenden, onvermijdelijk èn ge wenst is, blijft de Partij van de Arbeid de agrarische belangen in Heiloo be schermen. Een goed ruimtelijk beleid voor het landelijk gebied is dan ook van groot belang. Speciale aandacht. Een PvdA-wethouder houdt bij het ma ken van uitbreidingsplannen natuurlijk rekening met nieuwe ontwikkelingen, zoals een veranderende bevolkingsop bouw, een grotere deelname van vrou wen aan het arbeidsproces en het be schikbaar hebben van meer vrije tijd. Speciale aandacht wordt geschonken aan de huisvesting van jongeren en die van ouderen. Ook moeten voldoende woningen ten behoeve van de minst draagkrachtigen worden gerealiseerd. De PvdA en haar wethouder maken zich verder sterk voor de handhaving van het voorzieningsniveau in Heiloo. Grote aandacht wordt daarbij gegeven aan het behoud van goede sportaccom modaties aan nieuwe ontwikkelingen binnen de sport wordt bekeken binnen de financiële mogelijkheden. De aanleg van fietspaden heeft een hoge prioriteit. Het fietspad langs de Venne- watersweg naar Egmond zal op korte termijn worden gerealiseerd in samen werking met de gemeente Egmond. De aanleg van de zuidelijke wijkontslui- tingsweg is evenals plan Zuid-Oost en het fietspad langs de Vennewatersweg tijdens het wethoudersschap van Jan Borsjes dichterbij gekomen. Deze weg vermindert de verkeersoverlast voor de bewoners van de Zevenhuizerlaan en de Stationsweg. Bovendien worden de westelijke wijken van Heiloo makkelij ker bereikbaar. Bezuinigingen. De landsregering van CDA en VVD heeft een onevenredig deel van de bezui nigingen afgewenteld op de gemeenten. Binnen het college is altijd constructief samengewerkt om de daardoor ontstane problemen op te lossen. Daarbij is grote aandacht gegeven aan de positie van de sociaale zwakkeren èn aan het behoud van de werkgelegenheid in onze ge meente. Uit het voorgaande is duidelijk dat het van zeer groot belang is dat de Partij van de Arbeid in het college van B en W blijft. De specifieke inbreng van een progressieve politieke partij met een flinke aanhang en een behoorlijke stem in de raad kan niet worden gemist. Wilt u dat dit beleid wordt voortgezet, stem dan op 19 maart op de Partij van de Arbeid, lijst 4. Dat is uw garantie voor een duidelijk beleid. En dat mag iedereen van de Partij van de Arbeid verwachten, voor nu èn voor later, wantde toekomst is van iedereen. Meer weten Bel de Partij van de Ar beid Heiloo: tel. 331999 (b.g.g. 331306 of 334637V J. Pieter^fractievoorzitter "Al weer...L" Over een paJBlweken zullen de gemeen teraadsverkiezingen weer worden ge houden. Een jperiode van vier jaar is dan weer voorbij. "Moeilijke keuze...?" Het aantal politieke partijen en groepe ringen, die in Heiloo aan die verkiezin gen deelnemen, is niet zo groot. Daar door zou men kunnen zeggen, dat de keuze niet zö moeilijk behoeft te zijn. "Niet alles Uiteraard hééft ook het C.D.A. in de afgelopen periode niet alles kunnen ver wezenlijken van die dingen, die bij de start van de afgelopen periode in haar programma stonden. In een goed demo cratisch functioneren wat in Heiloo ge lukkig kan, kan men alleen mèt andere partijen zaken tot stand brengen. Als C.D.A. zit men daar niet alléén. Toch heeft het C.D.A. véél kunnen bereiken. "Belangrijk..,..." In het afgelopen periode is mede door het C.D.A. een goed financieel beleid gevoerd. Het is het C.D.A. geweest dat in 1983 een wijziging voorstelde in de onroerend goedbelasting waardoor de huurders méér werden ontzien. Door die wijziging kon de verhoging in verge lijking met 1982 tot 2,00 op jaarbasis worden beperkt voor woningen met een waarde van 120.000,00. In de vóór ons liggende jaren wil het CDA dat, goede financiële beleid voortzetten, zo dat de lasten voor de burgers tot het hoogst noodzakelijke kunnen worden beperkt. Het plaatselijk CDA-program, dat in het verlengde ligt van het landelijk CDA-program, biedt daarvoor alle ver trouwen. Bij de raadsverkiezing op 19 maart a.s. vertrouwt het C.D.A. op U. Stemmen op het CDA is méér dan de moeite waard. Vorige week kondigden wij reeds enkele artikelen aan over de wensen van de ver schillende partijen. Elders op deze pagi na verkondigen de partijen hun eigen meningen en visies. In dit eerste artikel willen wij eens kijken naar de presenta tie van de wensen en plannen van de zes in Heiloo aan de verkiezing deelnemen de partijen. Hoe ziet het verkiezingspro gramma er uit Om nu eens niet met de grootste partij te beginnen, eerst aandacht voor het programma van Links Heiloo. De sa- daarna volgende paragrafen komt dat terug in één of meer beleidspunten, met name waar het de woningbouw, wel zijn, gezondheidszorg en fianciën be treft. Hét programma is zeer duidelijk en goed leesbaar. Veel omvangrijker is het programma van de andere huidige eenmansfractie in de raad, D'66. Ruim 22 pagina's ver deeld over twintig onderwerpen. Een al jarenlang bestaand kernpunt van D'66 is de openbaarheid van bestuur. Het is logisch dat dit op de eerste pagina van menwerking van PSP, CPN en PPR in het program besproken wordt. Bij de onderdelen bestuurlijke organisatie, de ombudsfunctie en emancipatiebeleid onze gemeente laat in haar inleiding duidelijk merken, dat de vredesbewe ging, de afkeer tegen kernenergie, een schoner milieu en een rechtvaardige sa menleving principiële zaken zijn, ook in Heiloo. Leidraad in het raadswerk in de zorg voor de sociaal zwakkeren. In alle Vorige week presenteerde de redactie van de Uitkijkpost reeds een bijna volle dig overzicht van alle kandidaten voor de gemeenteraad bij de verkiezingen op 19 maart. Vorige week dinsdag -één dag te laat voor publicatie - werden de defi nitieve lijsten bekend. De volledige lijsten zijn: Lijst 1 - VVD 1. J.J. Dekker, 2. J. Wuijster- Schuddeboom, 3. J.M. Cahn-Vogel, 4. J. Roelofs, 5. H.M. Post, 6. J.E.A.M. Coebergh, 7. E. Jonker, 8. C. Knijnen- berg, 9. F.J.M. Neefjes, 10. R.A.A. Kool, 11. L.G.W. Sterkman, 12. W.A. Scholte, 13. N.W. Burger- Schuitemaker, 14. A.C. de Visser, 15. J.W. Brinkhuis, 16. R.D. de Jager, 17. M.S. Vemde-Scherpenhuijsen, 18. C.G. Stikkel-Sigling, 19. A.M. Grondhout, 20. A.M.E. van der Zee-Mandersloot. Lijst 2 - CDA 1. A.A.M. Willemse-van der Ploeg, 2. J. Pieters, 3. J.H. Veeninga, 4. W.M. Swart, 5. J.A.M. de Witte, 6. J. Visser, 7. J. Bakker, 8. J.J. Vahl, 9. J.G.C. Braam, 10. G. Keeman-Bouwknegt, 11. H. Wesselius, 12. A.B.I. Koets, 13. W.J. Harkmans, 14. P.N.J. Verkleij, 15. A. de Groot, 16. J.H. Zoon, 17, J. de Hoop. Lijst 3 - Heiloo 2000. 1. A.J.M. ten Hoope, 2. M.B. van Gelder-Kop, 3. J.H. Zandbergen, 4. A.I. de Haan, 5. M.H.M. Zuurbier- Legdeur, 6. R.M.M. Hensen, 7. E.A. Minnesma, 8, J.G. Daas, 9. C. Win- nips, 10. A. de Zeeuw, 11. J.M. Klaas- se, 12. F. Blommert-van der Hout, 13 H. Wijsma, 14. F.J. Winnips, 15. H.J. van der Werff, 16. J.R. Rupert, 17. R.H.M. ten Hoope. Lijst 4 - PvdA I. J. Borsjes, 2. T.A. Adema, 3. J.W. van Baarle, 4. J.C.F. Michielsen, 5. M.J. Zorg-Groen, 6. W.U. Buwalda, 7. B. van Dalfsen, 8. J.P.M.W. Peperkamp-van Iersel, 9. J.W. van der Horst, 10. E.J. van Dantzig, 11. G. Dekker, 12. G.A.M. Crabbendam. Lijst 5 Links Heiloo. 1. G. Helder, 2. G.H. Lavertu- Romeijn, 3. W. van Groeneveld, 4. G.P.H. Dekkers, 5. P.J.B.J. Schouten, 6. J.J.A. Zoon, 7. A. van Driel, 8. M.C. van Boeijen, 9. E.J. Zwaag, 10. P. van Vliet, 11. Th. A. Heider-Kop. Lijst 6 - D'66 1. A. Schuurman-de Haan, 2. A. Leijenaar-Boskemper, 3. A.R. Swart, 4. A. Schoen, 5. Th.J. Stuurop, 6. E.W. van Halem-Hespe, 7. T. Draaisma-Overmars, 8. G.F. van de Putte, 9. IJ. Tamminga. om er maar een paar te noemen, keert die openbaarheid terug, evenals het nog meer betrekken van de inwoners bij de besluitvorming. Voorts krijgen het mi lieu en het energiebeleid voldoende aan dacht. D'66 heeft alle beleidsvoorne mens, evenals de meeste andere partij en, vanwege de overzichtelijkheid puntsgewijs weergegeven. Het programma van de Partij van de Arbeid komt op bepaalde punten over een met dat van de hiervoor genoemde partijen. Bijvoorbeeld democratisering en emancipatie, als ook bescherming van de sociaal zwakkeren. Daarnaast is er veel aandacht voor het terrein van de ruimtelijke ordening. Het wethouder schap voor de PvdA op dit terrein zal daar mede een oorzaak van zijn. Ge woontegetrouw is er veel ruimte be schikbaar voor het onderwijs. Evenals de andere partijen overigens, is de partij voorstander van computer-onderwijs. Wat betreft de financiën is het opmer kelijk, dat de PvdA al op pagina drie aandacht hieraan besteedt, terwijl dat bij Links Heiloo en D'66 het laatste on derdeel van het programma is. Het programma van Heiloo 2000 is het minst omvangrijk; 'kort maar krachtig' zou je het kunnen noemen. De partij ac centueert haar rol als 'sterke schakel tussen burger en gemeentebestuur' en spreekt zich duidelijk uit tegen partijpo litiek. De onroerend-goedbelasting is het eerste aandachtspunt: geen verho ging van de OGB om de bezuinigingen van het rijk op te vangen. Verder zijn onderwerpen als openbare orden, ver keersveiligheid en het behoud van het dorpskarakter karakteristiek voor Hei loo 2000. Het laatste punt van het pro gramma van de puur plaatselijk opere rende partij heet 'besluitvorming d.m.v. opniniepeilingen'. De partij blijkt voor-j Stander van een soort plaatselijk refe-| rendum: geen stem voor één dag, maar via opinipeilingen vier jaar lang invloed voor de burgers. Het CDA roept in de inleiding van haar programma op tot een samengaan van beroepsmatige zorg en het zelf zorgvermogen van de burgers; oftewel een goede samenwerking tussen over-l heid en particulier initiatief. Geen enke-| le partij zal daar anders over denken, maar het gaat natuurlijk om het leggen van accenten. Het CDA wil dat na de| verkiezingen een college van burge meester en wethouders ontstaat met een zo groot mogelijke steun in de raad. Veel aandacht verder voor het welzijn: ouderen, jongeren, gezondheidszorg en ontwikkelingssamenwerking. Het pro gramma van het CDA is overzichtelijk en de beleidspunten komen duidelijk naar voren. Het program zit zichtbaar) in de lijn van de fractie in de raad: niet) meer woorden gebruiken dan strikt) noodzakelijk is. Tenslotte de VVD, op dit moment de grootste partij in de Heilooër raad. Eve nals landelijk het geval is, spreekt ook de afdeling Heiloo van de VVD haar waardering uit voor het huidige CDA VVD-beleid. De financiën zijn daarbij kernpunt en de VVD opent haar pro gramma dan ook met dit onderdeel. Verderop is vrij veel ruimte -in vergelij king met de andere partijen- voor de plaatselijk economie. Evenals de PvdA heeft de VVD in Heiloo veel belangstel ling voor het onderwijsbeleid. De in breng van een specialiste in de fractie doet zich in dit opzicht duidelijk gelden in het verkiezingsprogramma. Door de bank genomen zijn de pro gramma's van de zes politieke partijen alle overzichtelijk en duidelijk. De me ningen en visies komen goed tot uiting en het is voor mensen, die twijfelen o{ welke partij ze gaan stemmen, zeker te doen om aan de hand van de program ma's een keuze te maken. Open is na tuurlijk de vraag, zoals de kop bover dit artikel al aangeeft, of het vastgeleg de programma in de toekomst meer za zijn dan louter mooie woorden er beloftes Volgende week gaan we meer in op inhoud van de programma's op een be paald beleidsterrein.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4