van Hier en Haar 40 jaar Partij van de Arbeid Cvenementenagenda AKERSLOOT VRIJE LIJST AKERSLOOT Peter Kolk geeft cursus stamboom onderzoek M AKERSLOOT O LIEF IS NAM EN DE TALKING HEADS OP DE BUK UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 1986 VRIJE LIJST AKERSLOOT LIJST 2 1. Wim Veldt 44 jaar, geboren en geto gen in Akersloot, werd on langs voor de 4e maal tot lijsttrekker van V.L.A. ge kozen. Sedert 1982, toen Vrije Lijst Akersloot deel uit ging maken van het college van B. en W., is hij wethouder en heeft als portefeuilles huisvesting, welzijn, kuituur, sport en jeugdzaken. Wim stond 20 jaar geleden mede aan de wieg van Vrije Lijst Akersloot. Van beroep is hij landelijk inspecteur in de rijwielbranche. 2. Aad Fransen 42 jaar, geboren te Dor drecht en sedert 1967 woonachtig in Akersloot. Hij maakt sedert 1975 deel uit van de gemeenteraad. In 1982 werd hij fraktie- voorzitter van V.L.A. In de raad behandelt hij fi nanciën, maatschappelijke dienstverlening en algeme ne zaken. Aad is van be roep verkoopleider in de textielbranche. r achtig in Akersloot. Van beroep is zij huisvrouw en heeft zij een parttime baan als gastvrouw in een mo tel. Al 7 jaar is Ellen aktief in Vrije Lijst Akersloot. Recreatie, kuituur en jeugdzaken hebben haar interesse. 4. Kees Tiebie 40 jaar, geboren en geto gen in Akersloot, is sedert 1982 raadslid voor V.L.A. In de raad behandelt hij onderwijs, ruimtelijke or dening, openbare veilig heid, recreatie en kuituur. Kees is van beroep be- drijfsinstrukteur bij een machinefabriek te Alkmaar. 5. Kees Hollenberg 30 jaar, geboren en geto gen in Akerloot is de jongste kandidaat van Vrije Lijst Akersloot. Kees is van beroep admi nistratief medewerker. In 1983 werd hij penning meester van V.L.A. CDA AKERSLOOT Jan Terluin, Lijsttrekker, aan het woord. Partijpolitiek speelt in de ge meenteraad naar mijn mening minder dan in de landspolitiek. Uithalen naar elkaar toe, zoals in de tweede kamer ge beurt, komt in de gemeenteraad niet of zelden voor. Het CDA is in de gemeen teraad geen partij die zich op de borst zal slaan om te benadrukken dat wij speciaal iets bereikt hebben. Wij gaan er naar mijn gevoel meer vanuit dat wij be ter kunnen proberen om dan samen met de andere partijen iets kunnen bereiken.". ,,De Nieuwbouw van Strammerzoom, die nu begonnen is, is zo'n voorbeeld. Komende vrijdag zal op de Buk de Tal king Headsfilm "stop making Sense" worden vertoond. Speciaal voor deze film zal een dansvloer ingericht worden, zodat je heerlijk kunt gaan swingen op deze fantastische muziek. De film is een der. Hij bekleedt bestuurs- funkties in bedrijfsorgani saties en waterschap. r „_,_r live-registratie van een Amerikaans op- Als verantwoordelijk wethouder voor met het nummer "Psy- bcjaardenaangelegenheden ben ik nauw J waa Davjd het betrokken geweest bij de verkrijging 3. Ellen de Goede- Berghout 40 jaar, geboren in Rotter dam en sedert 1974 woon- 6. Jacob Groot 45 jaar, woonachtig aan de Starnmeerdijk nabij De Woude, is sedert 1978 bij Vrije Lijst Akersloot. Ja cob is van beroep veehou- 7. Piet van der Molen 35 jaar, geboren in Egmond-Binnen en sedert 8 jaar bij Vrije Lijst Akersloot betrokken. Hij is sedert 1983 voorzitter van V.L.A. Piet kwam in 1974 wonen in Akersloot. Milieu-aangelegenheden en jeugdzaken hebben zijn bijzondere aandacht. KANDIDATEN D'66 AKERSLOOT 1. Jan van den Berg Geboren in 1939, van be- fqep leraar dec^rp^ica aan de MTS in Alkmaar. Ge trouwd met Elly van Noort en vader van twee dochters. Sinds 1982 lid van de gemeenteraad van Akersloot, met als specia lisaties onderwijs, sport, recreatie, cultuur en milieu. 2. Gezien Mensinga 51 jaar, moeder van in middels volwassen kinde ren. Werkzaam als hoofd verplegingsdienst in een Alkmaars verpleegtehuis. Sinds '69woonachtig' in Akersloot en als lid van D'66 steeds bezig geweest met de plaatselijke poli tiek. Haar interesses zijn met name de gezondheids zorg, in het bijzonder ou derenbeleid en gehandi capten-zorg. van de toestemming, maar het was niet alleen een wens van het CDA om het plan te realiseren en de moeilijke keuze tussen renovatie of nieuwbouw te ma ken. De hele raad was daarin eensgezind en stemde ook in met een gemeentelijke bijdrage van bijna 200.000,-- om de bouw, die overigens door de provincie wordt gedragen, mogelijk te maken". ,,Dit omdat wij vinden dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig moeten wo nen, maar als dat niet meer gaat, toch op hun eigen dorp verzorgd moeten kunnen worden. De toestemming voor de nieuwe verzorgingstehuis hebben wij dan ook kunnen krijgen met de belofte daarnaast het zelfstandig wonen van de ouderen te bevorderen. Aktiviteiten waarvoor ook op vrijwilligershulp een beroep gedaan zal moeten worden in de toekomst. Wij hopen dat u uw steun wilt geven aan onze plannen en dat u op 19 maart ook tot uitdrukking brengt met een CD A-stem". KANDIDATEN P.v.d.A. - AKERSLOOT 1. Leo Both, personeelsfunktionaris Hoogovens, sekretaris Strammer zoom", na voorzitter nog steeds kader lid van V.V. ,,Meervogels '31". 2. Kees Kuyper, leraar P.A.B.O. en krantemedewerker, regionaal bestuur der van de P.v.d.A. en van het Centrum voor Amateurtoneel. 3. Tinie Kriens, vakleerkracht basisonderwijs. 4. Bert Karst, laboratoriumassistent. 5. Rein Schaap, vakmontagecoördina- tor Hoogovens. 6. Toos Herkes, part-time verpleegster, studeert sociale academie en houdt zich bezig met vluchtelingenwerk. 7. Nel Blokker, huisvrouw. 8. Jacques Isbrucker, direkteur MAVO. IJSCLUB AKERSLOOT In verband met gevaarlijk ijs op de rou te werd afgelopen zondag de Noorder molentocht afgelast. Voor komend weekeind staat de tocht nu op het pro gramma; start Johannesschool in Akersloot. Wel werden jeugdwedstrijden op het Kerkemeer door IJsclub Akersloot georganiseerd. Uitslagen: meisjes 5-6 jaar, 1. Manon Veldt; 2. Linda de Koning; meisjes 7-8 jaar, 1Stefanie Scholten, 2. Marit Sander, 3. Lonneke Metselaar; meisjes 9-10 jaar, 1. Cindy Komen; 2. Wendy de Koning; meisjes 11-12 jaar, 1. Angela Woesten- burg; 2. Andrea Commandeur; 3. Chantal Onderwater; jongens 7-8 jaar, 1. Tjeerd Germans; 2. Jasper Commandeur; jongens 9-10 jaar, 1Fedde Germans; 2. Pieter Dietz; 3. Yuri Bakker; jongens 11-12 jaar, 1. Rob Admiraal; 2. Ralf de Groot; 3. Stefan Pepping. MEERVOGELS JUNIOREN KAMPIOEN Het door griep geteisterde Meervogels heeft deze wedstrijd gemakkelijk ge wonnen en kan zich de eerste kampioen van Noord-Holland en van Meervogels noemen. Vanaf het begin kon Meervo gels het initiatief nemen en naar harte lust scoren, vooral Vincent Leyen op zijn favoriete plek, de linkerhoek, wist vele kansen te benutten. Ruststand 9-2. De eindstand was 19-6. Het applaus van de volle tribune en de bloemen waren verdiend voor deze ongeslagen kampioenen! Dames Junioren C.S.V., die bij winst kampioenskansen zou behouden, probeerde die winst te bereiken door fysiek geweld en een 3-3 verdediging. In het begin had Meervo gels daar moeite mee. De cirkelverdedi ging van C.S.V. werd hierdoor ver zwakt. Ingrid Heddes wist hiervan te profiteren en scoorde twee maal. Mau reen Goemans verrichtte uitstekend kee perswerk. De nervositeit steeg bij C.S.V. ten top toen zij over elkaar vie len en Meervogels in de laatste minuut de wedstrijd in hun voordeel besliste: 7-6. Heren senioren 1 A.O.G. begon zeer offensief te spelen en overdonderde Meervogels door al spoedig een 0-4 voorsprong te nemen. Meervogels speelde te nerveus, het her stel kwam langzaam op gang en in de zestiende minuut kon Meervogels einde lijk iets terugdoen. Via Joachim Spec- ker, Rob Buur met twee treffers en si ral worpspecialist I rans van Diepen was de ruststand 4 4. Na rust nam A.O.G. nog éénmaal een voorsprong, daarna was het Meervogels die de wedstrijd dikteerde. Via enige schitte rende break-outs heeft Meervogels deze wedstrijd verdiend gewonnen (15-9). dames senioren 1 Het op de onderste plaats staande Graftdijk gaf zich niet gauw gewonnen. Meervogels ontmoette een stug verdedi gend Graftdijk. Mirjam Kerssens scoor de driemaal vanuit de hoek. Marga Po land, die nog steeds moeite heeft reële scoringskansen af te wachten, wist nu driemaal puntgaaf het doel te treffen. Ellen Tiebie benutte in de laatste drie minuten haar kansen. Zij bepaalde de eindstand 14-5. De dames junioren wonnen nipt (9-8) van Tornado. DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 4 februari: A-klasse: H. Bosman, 98/98/97; D. de Haan, 95/95; H. Leverink, 96; A, Kamink, 97; J. Tijmes, 95/93; H. Schoemaker, 88/92; C. Groen, 85; C. Peperkamp, 85/90. B"klasse N. Molenaar, 92/87; C. v.d. Vliet, 85/85; P. Woestenburg, 84/84; L. Blok, 89; F. Ruigewaard, 88. C-- klasse Y. Kaptein, 89; G. Steeman, 85; C. Zoon, 85; R. Steeman, 86; R. Levering, 82; J. Blokker, 82; P. Appelman, 81/91; L. Soeterbroek, 82; A. Schoon, 91/96/92/89. HEILOO NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFD. HEILOO Op bezoek in Hilversum en Soest. Na even de kou getrotseerd te hebben, reden we in een heerlijk verwarmde bus naar Hilversum. In de AVRO radiostu dio Werden we welkom geheten. Aan de hand van een dia-serie werd ons uitleg gegeven, vanaf de oprichting tot aan heden. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan edel- en siersteenslijperij "De Sprong" in Soest. Ook hier werd ons een dia-seire getoond. Wat is edelsteen -men noemt het ook wel rotsbloemen-. Wanneer zich in een rots een holte be vindt en zich daarin kristallen afzetten, zijn dat de "bloemen". Deze "bloe men" vanaf het nederige calciet tot aan de trotse diamant, mogen zeker de naam edelsteen dragen. Beide bezoeken waren zeer de moeite waard. Voor Trudy London was dit de laatste keer dat zij als excursieleidster mee ging. Als dank voor de vele excur sies onder leiding van Trudy en Ina Rus (zij was deze dag verhinderd) werd hen door alle deelneemsters een kleine atten tie aangeboden. Ledenvergadering. Op 5 februari waren 56 dames naar de zaal van de Gereformeerde Kerk geko men om de jaarlijkse ledenvergadering bij te wonen. Dorothee Zuijdgeest- Winkler, presidente van onze vereni ging, heette allen welkom en nam daar na de agendapunten vlot en ter zake door. De verscillende jaarverslagen wer den goedgekeurd. De presidente memoreerde, dat twee clubs dit jaar hun tienjarig bestaan vie ren: de bowlingclub en de discussieclub. Als tijdelijk plaatsvervangster voor mevr. A.F. Dijkstra-Jumelet, feliciteer de de presidente in mevr. B.C. Beemster de bowlingclub die deze dag exact tien jaar bestond. Als nieuwe aktiviteit werd de Mah-Jonggclub geïntroduceerd, die deze maand van start ging. Kontaktper- soon is Nel v.d. Meer. Na de pauze werd afscheid genomen van twee redaktieleden: Hils Soeters, die dit werk zesenhalf jaar heeft ge daan, waarvan twee jaar als eindredak- trice en Wil Koets, die vijf jaar als plaatsverv. eindredaktrice heeft ge werkt. Ze werden hartelijk bedankt voor hun grote inzet en ontvingen uit handen van de presidente een leuke at tentie met een bloemetje. Joeki v.d. Kloet wordt nu plaatsverv. eindredak trice en Joke Hogeboom van Buggenum-even is als nieuw lid aan de redaktie toegevoegd. Vervolgens werd Nelly Koudstaal-van Dongen voorgesteld als onze nieuwe ledenadmi nistratrice en mevr. C.F.M. Roos- de Wolf als leidster van de bridgeclub. Twee excursieleidster mevr. G.A. London-Kamper en mevr. I. Rus- Koetzier namen afscheid, nadat zij dit werk vier resp. drie jaar met veel plezier hadden gedaan. Zij ontvingen ook een aardige attentie en een bloemetje. Hun opvolgsters zij Hetty Gronert-Wentzel en Truus Wakkers-Dille. Tenslotte werd afscheid genomen van Nel v.d. Meer-Wetterauw. Zij was ze ven jaar consumentenpijler en vraag- EVANGELISCHE BIJBELKRING nummer op het podium met een casset terecorder meezingt. Vervolgens wor den er bij elke nummer meer instrumen ten bijgereden en mondt het optreden uit in een fantastisch kijk- en lijsterspektakel. Komende vrijdag dus, de aanvang is stipt om 21.00 uur. MAM is een band, die inmiddels 3 jaar DE KENNEDY-MAVO WEER EENS IN DE BELANGSTELLING Veel leerlingen van de 6e klassen van de basisscholen uit Egmond en Hei- loo bezochten donderdag 30 en vrij dag 31 januari de Kennedy-mavo. De basisschoolleerlingen woonden 5 korte lesjes, gegeven door een aantal docenten, bij van elk 20 minuten. De leerlingen maakten kennis met de gang van zaken in het voortgezet- onderwijs en met een aantal nieuwe vakken. Dit initiatief, 6 jaar geleden genomen, heeft nog altijd veel waar dering. Ook de open-huis-avonden van don derdag- en vrijdagavond en van de zaterdagmorgen trokken veel be langstelling. Vooral de demonstra tie met de 10 computers trok een groot aantal bezoekers naar lokaal 8. Oud en jong werden op een leuke, inspire rende wijze begeleid door de heer Poetsema bij het bedienen van de computers. Enige leerlingen bleken al vergevorderd te zijn en hadden een eigen programma samengesteld. De werkstukken van tekenen, handen arbeid en textiele werkvormen wa ren een lust voor het oog. In alle lokalen was iets tezien, o.a. het ge bruik maken van muziekinstrumenten, dia's van werkstukken en aktiviteiten van de leerlingen. Op t.v.-schermen beelden van de werkweken en van de voorstellingen in ,,De Beun" voor en door de leerlingen. Het geheel zag er goed verzorgd uit en velen waren ver heugd, dat zij een kijkje hebben ge nomen in de John F. Kennedyschool voor Mavo. In Heiloo functioneert sinds een jaar een Evangelische Bijbelkring. Deze Bijbelkring bestaat uit personen van verschillende leeftijd en diverse kerk genootschappen en heeft tot doel om met elkaar in de Bijbel het ant woord te vinden op belangrijke le vensvragen. Vanaf 17 februari worden de Bijbelstudie-avonden gehouden in de kleine zaal van de Gereformeer de Kerk in de Noordergeeststraat. Iedere belangstellende is van harte welkom. Voor inlichtingen over deze avonden, die eenmaal per 14 dagen worden gehouden, kunt u bellen, tel. 02206-2380, na 18.00 uur. IK KAN NIET STOPPEN bestaat en nu in de belangstelling staat met hun nieuwe elpee "Grond", waar van de single "Pajti Pajti" dertien we ken Verrukkelijke 15 mocht noteren. In 1983 werden zii tweede bij de grote oriis van Nederland. Mam brengt melodieu- se New-Wave, en die wordt live gebracht met 'n unieke lichtshow, die bestaat uit schermerlamp, als reaktie op het clichématig denken van zovele tegenwoordige bands. Komende zaterdag op de buk vanaf half 10. In het voorprogramma "Grapes of Wrath". Ze maken muziek door de we reld gemaakt, teksten door de maat schappij verlaten. Gevangen in eigen web, opening van gesloten deuren, ver wijdering van barrières, dat is reden tot optreden VERENIGING NEDERLAND - USSR 1986 is door de Verenigde Naties uitge roepen tot jaar van de vrede. Willen we met z'n allen ontkomen aan een nucleai re holocaust, dan wordt het hoog tijd dat de volkeren van Oost en West elkaar leren kennen. Tragisch genoeg horen wij hier alleen maar negatieve berichten over de socialistische landen, met de Sowjet-Unie voorop. Het vele positieve over het grootste land ter wereld bereikt ons niet. Dit is niet bevorderlijk voor de zo noodzakelijke ontspanning en vrede op onze wereld. In ons land is de Vereniging Nederland- USSR al bijna 40 jaar bezig objektieve en met de werkelijkheid in overeenstem ming zijnde informatie te geven. En met succes, de belangstelling voor de S.U. neemt toe. Er blijkt grote behoefte te bestaan meer te weten over de ontwik kelingen daar en antwoord te krijgen op vragen wat de toekomstmogelijkheden zijn voor de jongeren, hoe het gesteld is met de gezondheidszorg, het onderwijs, sport, cultuur, wetenschap e.d. De vereniging geeft een maandblad uit, waarin ruime aandacht wordt besteed aan bovengenoemde en andere facetten van het maatschappelijk leven in de Sowjet-Unie. De kosten van lidmaat schap en/of abonnement zijn zeer laag, t.w. 15,— per jaar. Voor dit geringe bedrag krijgt U 11 keer per jaar het prachtig verzorgde maandblad. Ook geeft het lidmaatschap grote redukties op theatervoorstellingen van artiesten uit de SU en reizen naar dat land. Het wegnemen van bestaande vooroor delen, en het bevorderen van goede en vriendschappelijke relaties tussen beide landen is een zaak van levensbelang. Voor informatie en een gratis proef nummer kunt U terecht bij de depo thouder voor deze regio: Willem Go- mes, de Kandelaar 31, Heiloo, tel. 072-334588. Zondagmiddag 16 februari spelen de Hanswijkertjes uit Egmond aan den Hoef de jeugdmusical "ik kan niet stop pen". De musical, geschreven en gere gisseerd door Mare Smiet, speelt zich af in het dorpje Rammeloord, waar de in woners heel vaak honger hebben, ter wijl hun koning Bobbelbal niet kan stoppen met eten. Daar willen de inwo ners natuurlijk wat aan gaan doen. De voorstelling wordt uitgevoerd in "De Vest" in Alkmaar, aanvang 14.30 uur. Bijna alle kanten en weekbladen heb- kaartverkoop dagelijks aan de zaal en ^en afgei0pen week aandacht Vanaf 10 maart tot 9 juni zal er in de Gem Economische school ,,De Waegh", Drechterwaard 111-115 (tegenover station Alkmaar-Noord) een cursus stamboomonderzoek be ginnen, welke wordt verzorgd door de Stichting voor Genealogistiek. Deze cursus wordt gegeven door de Heiloo- ërnaar Peter P. G. Kolk (31) ,,In mijn familie waren een paar leuke verha len van mijn grootvader en bet-over grootvader. Al vroeg wekte dit mijn belangstelling en wilde ik weten in hoeverre deze op waarheid berust ten", vertelt Peter Kolk, die eigenlijk van beroep archivaris is en nog als gastdocent aan zijn eigen school verbonden. Daarbij is hij nog landelijk archi varis van de Oud Katholieke kerk en hoopt hij in de anderhalve kilometer strekken nagelaten archieven, vanaf de 14e eeuw, enige orde te scheppen. De bedoeling van deze cursus is, dat u wegwijs gemaakt wordt in het zelf maken van een stamboom. Genealogie is de verwantschap tussen mensen, niet alleen namen en data, want dan krijgt u net een telefoonboek, maar ook achtergronden. De cursus is voor zowel beginnelingen als voor mensen die al een tijdje op dit gebied bezig zijn, deze combinatie werkt stimulerend. Peter Kolk zal u helpen de bronnen voor uw informa tie te vinden. Het gaat niet alleen om de jaartallen, maar om de mensen in hun contact (samenhang) te plaatsen. U zal uw informatie beetje bij beetje moeten verzamelen. Genealogie is de meest persoonlijke entree tot het verleden van uw eigen familie. Een interessante hobby, die echter wel wat tijd kost. Zo vertelde Kolk, dat er in de 17e eeuw ook al LAT relatie's bestonden. Ook dat de men sen vrij oud werden, het gemiddel de werd echter gedrukt door de hoge kindersterfte. Behandeld worden de belangrijkste bronnen voor onder zoek in de 17e eeuw tot de 20e eeuw, zoals burgerlijke stand, bevolkings register, doop, trouw en begraaf- boeken van kerken (men moest vroeger op begraven belasting beta len), archieven van notarissen, recht banken en genealogische verzame lingen van gedrukte bronnen. Ook aan familiewapens wordt aandacht be steed. Tijdens de c.ursus moeten ook enkele opdrachten uitgevoerd worden. De cursus omvat 10 lessen, van 19.30- 21.15 uur op maandagavond. Bij de cursus behoort een syllabus (verkorte j samenvatting van wat behandeld is). Voor inlichtingen kunt u bellen, tel. 072-335868 of 331438. bij mevr. Verwayen, tel. 02206-1523. Katholiek Vrouwengilden Limmen. ,ari Op 19 februari gaan we met de liefhebbers van gourmetten, onder onze leden een gezellige avond tegemoet. Aanvang 19.45 uur. Grote krachtmeting in Trainings Centrum Heiloo. Zondag 16 februari organiseert T.C.H. een vierkamp powerütten tussen Alkmaar-Theo Komen-Den Helder-Physical Lelystad en T.C.H.-Heiloo. Aan vang wedstrijd 12.00 uur, toegang gratis. T C. Hogedijk. VoorTeuSïn dTlTeftfjd^nló-ig jaar worden dit voorjaar een aantal sportwee- kends georganiseerd in Schoorl. Informatie: Mous, Apeldoorn, tel. 02206-3128. Op"ondageir" februari wordt in de Sporthal in Egmond aan Zee het 2e Schulpen- toernooi gehouden. Er wordt in twee ploegen gespeeld: de ochtendploeg begint om 10.00 uur en kan 's middags zwemmen; de mtddagploeg, die om 13.30 uur begint kan 's morgens in het zwembad terecht. ^"^dag^^flbruari tennisavond in Limmer Valkeyhal. Aanvang le wedstrijd: TÏÏA t b 20 15 uur. Team C en D 20.55 uur Korten8 50 P-P- *1 verhinde ring kontakt opnemen met Nico Apeldoorn, tel.. 02206-1799. W A.O.-A.A.W. belangenvereniging. Teken-en schildercursus op dinsdag in het lokaal van de SWB aan de Pastoor van Muijenweg 4, van 9.30-12.00 uur. Kosten 9,-- per maand. Tevens is er nog plaats ~iopk inlirhtineen/oDgave: tel. 331840. aan de Wester- baak voor ieder en en maakte ook deel voorde cursus Engels. Inlichtingen/opgave; tel. 331840. mt van de /eSlëcomS als afgev. Maandag 17 februari, algemene ledenvergadering tn 't Trefpunt van het bestuur. weg, aanvang 9.30 uur. Ook haar zesjarige bestuurs- funktie heeft ze met veel enthousiasme vervuld. Hiervoor werd ze benoemd tot lid van verdienste; haar werden de daar bij behorende eretekenen opgespeld. Ook Hetty Gronert, Truus Wakkers en Elly Butter, allen ex-bestuursleden, spraken vol waardering over de prettige jarenlange samenwerking. Mevr. P.J. Schoemaker-van Dommelen werd bij acclematie gekozen tot haar opvolgster. Ze werd hartelijk welkom geheten door de presidente. Een-aardige attentie werd nog uitgereikt aan leden die één of meer nieuwe leden hadden aangebracht. De aktie loopt dit jaar nog door Namens alle leden be dankte mevr. H. Wijers-Schoenmaker het bestuur voor het vele werk dat het afgelopen jaar door hen was verricht. Sociëteit Alleenstaanden .n Maandag 17 februari zal Rick van Bentum een dia-serie laten zien over zijn reis en verblijf in Suriname, zoals: Plaatselijke feesten en gebruiken en diverse land schap gezichten. Aanvang 20.00 uur, kosten 2,50 incl. koffie of thee. Inlichtin gen: A. Morshuis, tel. 072-332196, L. Zoon, tel. 072-331097. Donderdag 13 februari is er een onderlinge wedstrijd met mensen van Lotus. De aanvang is om 20.00 uur in het kruisgebouw aan de Holleweg 94. Instituut voor Natuurbeschermingseducatie. Op zondag 16 februari organiseert het I.V.N. haar maandelijkse natuurwandeling in het Heilooërbos. De wandeling start om 11.00 uur vanaf de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Inlichtingen: tel. 072-337736. Nederlanse vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo. Maandag 24 februari, lezing door dr.ir. E.H.P. Cordfunke over het onts aan van Alkmaar en omliggende dorpen, in de Gereformeerde kerk, aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,- niet leden 3,50 incl. koffie. besteed aan het veertig-jarige jubileum van de Partij van de Arbeid. Afgelopen zaterdag werd het landelijke feest van de politieke partij met de grootste aan hang in Nederland gevierd in Den Haag. De kopstukken voerden het woord. Maar die landelijke organisatie bestaat niet zonder de over het hele land verspreide afdelingen, net zoals de rijk soverheid niet kan bestaan zonder de gemeenten. De afdeling Heiloo van de Partij van de Arbeid, bestaat derhalve ook veertig jaar. Het plaatselijke jubileumfeest wordt gevierd op donderdag 20 februari in de bovenzaal van café-bar d'Oud Inn aan de Heerenweg. Hoewel de avond, die vanaf 20.00 uur wordt gehouden, officieel de vorm van een vergadering heeft -inclusief ingekomen stukken en rondvraag- staat de historie voorop. De heer N. Majoléee, ruim veertig jaar ge leden de oprichter van de afdeling Hei loo, zal een voordracht houden over de PvdA in de afgelopen vier decennia. In terne kwesties komen natuurlijk aan de orde, maar ook politieke verwikkelin gen binnen de gemeentegrenzen van Heiloo in het algemeen. De jubileuma vond volgende week donderdag is daar om interessant voor leden èn niet-leden: iedereen is welkom. Om u een indruk te geven, van de on derwerpen waarover de heer Majolée zal spreken, noemen we enkele punten uit zijn voordracht. De oprichting. Kort na de oorlog werd de toenmalige SDAP nieuw leven ingeblazen. Men pakte zo goed en zo kwaad als dat ging de draad van voor de oorlog weer op. De na-oorlogse SDAP-tijd was van korte duur: landelijk ontstond de behoefte tot de oprichting van een brede socialisti sche volkspartij, de latere Partij van de Arbeid. In Heiloo werd die gedachte ge volgd en de afdeling Heiloo van de PvdA werd een feit. De jonge vereni ging moest zich direkt opmakten voor de eerste gemeenteraadsverkiezingen. Om haar ideeën kenbaar te maken, werd een krant gemaakt onder de titel 'Een nieuw geluid', de eerste verkie zingsleus van de partij. Aan een brede volkspartij bleek ook in de praktijk behoefte te bestaan: men be haalde ruim 31 procent van de stemmen en kwam met vier raadsleden in de raad. Dat aantal werd in de jaren '50 nog overtroffen, toen vijf PvdA-ers maan delijks naar de raadszaal gingen voor het nemen van beslissingen. Er waren toen respectievelijk dertien en vijftien zetels in de Heilooër raad. Vandaagde- dag zijn er negentien zetels te verdelen. De Partij van de Arbeid heeft er daar van twee: de tijden veranderden in Heiloo. De Partij van de Arbied leverde in de eerste raadsperiodes na de oorlog ook een wethouder: J. Rus. Een man, die voortkwam uit de VDB, hetgeen jaren later toch niet de goede achtergrond voor een PvdA-er bleek. Rus verliet, na de nodige conflicten met de fractie, de partij in 1957. Na de verkiezingen een jaar later, 1958, verloor de PvdA het wethouderschap. De VVD kreeg via de heer Tomson haar eerste wethouder. Invloed. Natuurlijk heeft de Partij van de Ar beid, zeker in de eerste twintig jaar van haar bestaan, de nodige invloed gehad op de besluitvorming in de Heilooër ge meenteraad. Met het minder worden van het aantal zetels in de raad -Heilooj werd steeds meer een woongemeente met veel particuliere woningbouw- is de directe invloed minder geworden. Een opleving was er natuurlijk de afgelopen vier jaar toen de Partij van de Arbeid terugkeerde in het college, naast de VVD en het CDA. De heer Majolée, die zelf tot 1967 in de raad de Partij van de Arbeid vertegen woordigde, gaat in zijn voordracht in op tal van politieke verwikkelingen. On derwerpen, die zelfs vandaagdedag weet actueel zijn, zoals de aanleg van de zuidelijke wijkontsluitingsweg en de bouw van een nieuw gemeentehuis. Het; kan dus een interessante avond worden, voor een ieder die in de politieke histo rie van Heiloo -weliswaar bekeken door de bril van een PvdA-man- belangstel ling heeft.Na de voordracht word eer videofilm over de landelijke PvdA geschiedenis vertoond. Mocht u proble men hebben met het vervoer naar er van d'Oud Inn, dan kunt u worden op gehaald en weer thuisgebracht. Bel dar even met één van de volgende nummers: 331306 of 337846.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8