De Toekomst is van iedereen Partij van de Arbeid Heiloo iloo kiest o§»i9 maart z'n nieuwe raad^i—l Wie profiteert van de gemeentelijke reserves? ^.ILOo 000 LIJST 6 +GIR06868 2000 MEER OPENHEID EN INSPRAAK LIJST 6 met een partij die landelijk en plaatselijk voor u opkomt. WAT WIJ NIET DOEN: klakkeloos beknibbelen op voor de jeugd noodzakelijke voorzieningen. WAT WIJ WEL BELOVEN: Heiloo leefbaar en betaalbaar houden voor oud en jong. Meer weten? Bel 072-331306, 334637 of 331999 EMANCIPATIE VOOR VROUWEN ÈN MANNEN Ali Schuurman-de Haan Ali Schuurman-de Haan UITKIJKPOST 19 FEBRUARI 1986 O0 tot v&SSw*.. Henk Veeninga, nummer drie op de lijst van het CDA in Heiloo. Reeds uit eerdere publicaties zal het voor vele mensen duidelijk zijn, dat de toelage, die het rijk ieder jaar aan de ge meente toekent, in de komende raadsperiode bepaald niet zal toene men. De overheid in Den Haag zit krap bij kas en op alle nivo's zijn de gevolgen merkbaar. In de afgelopen jaren heeft Heiloo .daarom moeten bezuinigen en zelfs moet dit jaar een flink beroep op de reserves van de gemeente worden ge daan. Nu is dat niet onoverkomelijk, daar erdoor zuinig beleid een flink pot je is ontstaan. Maar nu de vooruitzich ten bepaald minder zijn, is het de vraag hoe het in de toekomst moet, wanneer er vanuit Den Haag steeds minder geld komt. De VVD fyi\ in de komende periode het bestaande voorzieningennivo op peil houden. In de begroting moet daarmee rekening gehouden worden. Maar door de mindere middelen zal er gekozen moeten worden voor nieuwe activitei ten. In eerste instantie zal het particulier initiatief de kosten moeten dragen. Wat betreft de gemeentelijke belastingen streeft de VVD naar een dekkingsper centage tussen 60 en 70 voor riool- en reinigingsrechten. Dat is nu nog niet het geval, dus zullen de tarieven verder moeten stijgen. De onroerend- goedbelasting mag wat betreft de VVD, als het maar even kan, buiten schot blij ven: het gebruik van de OGB als instru ment voor inkomenspolitiek wordt van de hand gewezen. In tegenstelling tot de VVD noemt het CDA in haar verkiezingsprogramma wel de mogelijkheid en bereidheid om een beroep te doen op de gemeentelijke reserves om de begroting sluitend te ma ken. Zo'n beroep mag alleen gedaan worden wanneer er sprake is van echte tegenvallers. Wat betreft de gemeente lijke belastingen gaat het CDA niet uit van een bepaald dekkingspercentage: 'Gelet op de inkomensmatiging waar mee veel burgers te maken hebben, zul len de gemeentelijke belastingen niet meer moeten worden verhoogd dan op grond van landelijke prijsontwikkeling reëel is te achten'. Zeer duidelijk wat betreft de gemeente lijke belastingen, vooral de onroerend- goedbelasting, is de in grootte derde partij, Heiloo 2000. Zij vindt dat de OGB op geen enkele manier gebruikt mag worden voor het oplossen van fi nanciële tegenvallers, bij voorbeeld het opvangen van de mindere toelage van het rijk. 'Het is een gemeentebelasting, die aangewend behoort te worden om het voorzieningennivo ten gunste van de dorpsbewoners geheel of gedeel- telijk te financieren'. Óver de andere heffingen doet Heiloo 2000 in haar pro gramma geen uitspraak. De PvdA noemt het verhogen van de ge meentelijke belastingen en heffingen onvermijdelijk om de stijgende kosten van de gemeente te dekken. Door een beroep te doen op de reserves moeten de verhogingen zoveel mogelijk beperkt worden. Bovendien wil de partij aan de minst-draagkrachtige inwoners gehele of gedeeltelijke kwijtschelding geven. Ook op andere beleidsterreinen vindt de PvdA dat de gemeente in financiële zin moet opkomen voor de minst-draag- krachtigen, bij voorbeeld wat betreft contributies voor sportverenigingen Een deel van de gemeenschapsgelden mag daaraan worden besteed. Evenals andere partijen wil D'66 dat de gemeentelijke uitgaven nauwlettend in de gaten worden gehouden. Bij voor beeld mogen de gevolgen van bepaalde uitgaven op wat langere termijn niet uit het oog verloren worden. Evenals de VVD vindt D'66 het streven naar kostendekking bij de riool- en reini gingsrechten een goed uitgangspunt. Een bepaald percentage wordt niet ge noemd, maar wel dat de stijgingen niet fors mogen zijn en gelijke voet moeten houden met de loon- en prijsstijgingen. Tenslotte Links Heiloo. Natuurlijk is bij deze partij verzet tegen het bezuini gingsbeleid in Den Haag. Links Heiloo meent dat de kortingen van het rijk geen gevolgen mogen hebben voor het voor zieningennivo. Bovendien moeten bij lastenverzwaringen de minder-draag- krachtigen worden ontzien. Opvallend is het kleine verschil tuSsen Links Hei loo en PvdA; de laatste partij spreekt van minst-draagkrachtigen, terwijl Links Heiloo meer ruimte laat door het gebruik van minder-draagkrachtigen. Links Heiloo wil voorts de kortingen vanuit Den Haag ten dele opvangen door samenwerking met andere ge meenten. Het ontstaan van Links Heiloo is vorige week beschreven. Daarom nu iets over de vraag: wat wil Links Heiloo, wat hoopt zij de komende periode te berei ken. Om op die vraag antwoord te kunnen geven, moeten we eerst de politieke kaart van Heiloo bezien. Momenteel bezitten VVD en CDA teza men 12 van de 19 raadszetels. Deze partijen hebben daarmee een duidelijke meerderheid in de raad. Dat komt ook tot uiting in de samenstelling van het college van burgemeester en wethou ders. En dat is natuurlijk niet onlogisch. Dat ook de PvdA (2 zetels) aan dit college mag deelnemen, doet daar niet zoveel aan af. De beleidslijnen worden door VVD en CDA uitgezet. Beleidslij nen, die zeker niet altijd door Links Heiloo worden onderschreven en onder steund. Daarvoor is onze politieke visie te verschillend. Links Heiloo wil opkomen voor een rechtvaardige samenleving. Ja, zult u zeggen, dat heb ik vaker gehoord. Dat lees ik ook van andere partijen. Dat kan niet worden ontkend. Maar Links Hei loo bedoelt met rechtvaardige samenle ving ondermeer het opkomen voor de mensen die doorgaans niet het meest kunnen profiteren van onze welvaart staat. Mensen, die veelal de eindjes aan elkaar moeten knopen. Mensen, die van een uitkering moeten leven en vaaK aan de rand van het -Nederlandse- bestaans minimum leven. Zij hebben ook recht op goed wonen, recht op ontspanning en ontwikkeling, recht op sport, spel, kui tuur en andere voorzieningen. Daar zul je op plaatselijk niveau aan moeten werken. Wonen is een moeilijk probleem. Goed en betaalbaar wonen is niet zo eenvoudig te realiseren. Dan moet je denken aan gesubsidieerde Woningbouw en daar heeft de gernëentë -dü? oök dit College- niet zoveel inspraak in. Want de hoeveelheid gesubsidieerde woningbouw wordt ons door de regering en via het provinciaal bestuur toebedeeld. We kun nen dus niet zomaar woningwetwo ningen of premie-A woningen gaan bouwen. Dat is een zaak van landspoli- tiek en daar kunt u zich in mei via de 2e-kamerverkiezingen over uitspreken. Toch is het nu ook weer niet zo dat een gemeente geheel onmachtig is. Gemeen telijk woningbezit is niet een onbekend begrip. Ook de gemeente Heiloo bezit een aantal woningen. Maar dit college wil daar liever vanaf. Die wil dat "privatiseren". Want het levert niets op, integendeel daar moet geld bijVandaar dat men liever het woningbezit wil afstoten. Links Heiloo is daar falikant tegen. Die wil 't woningbezit behouden.Die wil deze woningen -die vaak niet aan de huidige wooneisen voldoen- modernise ren. Ook al kost dat gemeentegeld. Want elke woning is er één. Daar kunnen we weer iemand mee helpen. Daarnaast zou het gemeentebestuur zich kreatiever moeten opstellen. Zo zou je met gemeentegeld, uit de gemeentelijke reserve's, huizenbouw kunnen finan cieren. Uiteraard geen dure huizen, want daar zijn wel projektontwikkelaars voor te vinden. Nee, betaalbare huizen met betaalbare huren. In de laatste begrotingsvergadering heeft Links Hei loo voorgesteld om zogenaamde casco huurwoningen te bouwen. Dat houdt in dat de binnenafwerking voorbelan g rijk deel door de huurder moei worden verzorgd. Voor jonge mensen met hun vaak grote kennissenkring best een haalbare zaak. En de huur wordt daardoor in belangrijke mate gedrukt. Zo is met veel kreativiteit nog best het nodige te bereiken. En dat niet alleen op woongebied, maar daarover volgende week meer. Onze visie spreekt u aan Stem dan 19 maart a.s. op één van de kandidaten van Links Heiloo, lijst 5: Ger Helder, Beppie Lavertu, Wim Groeneveld, Piet Hein Dekkers, Piet Schouten, enzovoorts. Raambiljetten en programma's zijn bij de kandidaten verkrijgbaar. CDA-NIEUWS Nummer 3 op de CDA-kandidatenlijst Henk Veeninga, houdt van beweging. En waar kan men daarvoor dan beter terecht dan in Heiloo, waar óók in de wintermaanden veel mogelijkheden kun nen worden benut op de ijsbaan, de vijvers en sloten. "Sport - recreatie". Vanwege de toenemende vrije tijd (soms helaas gedwongen) heeft ook de gemeen telijke overheid voorwaarden moeten scheppen die kunnen bijdragen om die vrije tijd zo goed mogelijk te besteden. Daarvoor zijn dan goede voorzieningen nodig, bijvoorbeeld voor sportbeoefe ning èn recreatie. Heiloo heeft daarvoor veel accommodaties en mogelijkheden waarvan gebruik kan worden gemaakt zowel in verenigingsverband als indivi dueel. "Bereikbaar HetC.D.A. streeft er naar, de mogelijk heden voor wandelaars -fietsers- zwem mers- trimmers - kinderen èn ouderen te optimaliseren. Een vereiste is, dat alle accommodaties voor sport èn recreatie voor iedereen goed bereikbaar èn goed toegankelijk moeten zijn. Waar het aan die eisen ontbreekt dient naar het standpunt van het C.D.A. te worden voorzien. "Onderwys Naast de aandacht voor de vrije tijd, geldt voor het C.D.A.dat het in de komende raadsperiode van groot belang is dat het niveau van het openbaar-èn bijzonder onderwijs wordt gehandhaafd. Dat onderwijs dient gericht te zijn op ontplooiingskansen in de maatschappij en daarom een goede aansluiting moet geven op het vervolgonderwijs. "Belangrijk Voor de komende vier jaar is het. belangrijk principieel èn daadwerkelijk een goed politiek beleid te voeren ten dienste van de gemeenschap. Ook op het; terrein van de onderwerpen die hier zijn genoemd. In de komende vier jaar zal de CD A-fractie zich daar weer volledig voor inzetten en er positief aan meewerken dat politiek beleid te verwezenlijken. "Ook U Om dat doel te bereiken kan door u worden bijgedragen. Bij de raadsverkie zing op 19 maart a.s. kan öök door u positief worden gewerkt. Positief door uw stem uit te brengen op het C.D.A. STEMMEN OP HET C.D.A. IS MEER DAN DE MOEITE WAARD. STEM CD.A. LIJST 2 Henk Postnummer 5 van lijst 1, is reeds II jaar VVD-raadslid en zal zich blijven inzetten voor openbare werkenbeplantingenverkeersveilig heid en het milieu in ons dorp. V.V.D. VOOR VERANTWOORD CREATIEF FINANCIEEL BELEID "Als je wat bewaart, dan heb je wat!" Een oud gezegde, maar nog steeds actueel. Ook voor het huishoudboekje van Heiloo. Mede dankzij het beleid van de V.V.D.-fracties in het verleden heeft Heiloo relatief sterke reserves. Heiloo heeft een spaarpot, waarop vele gemeen ten in onze omgeving - neen, wij noemen geen namen - jaloers zijn. Onze V.V.D.-fracties wisten, dat de bomen niet tot aan de hemel groeien. Een verantwoord financieel beheer werpt zijn vruchten af. Het maakt t Heiloo mogelijk het voorzieningenpeil in ons dorp ook in de magere jaren zoveel mogelijk te handhaven. Dat zal ook in de komende vier jaren het streven van de V.V.D. zijn. Om enige voorbeelden te noemen: geen aantasting van het onder houd van wegen of het rioleringsstelsel, het bij-de-tijd houden van de sportac commodaties, een planmatige en kosten bewuste aanpak ter handhaving van de groenvoorziening, Openbare Biblio theek en Volksmuziekschool in staat stellen zich zo goed mogelijk te ontplooi- Joost Roelofs (VVD), financieel beleid. creatief en. HEILOO - 2000 WIL BRAM DE HAAN ALS WETHOUDER De gemeentebelangenpartij HEILOO - 2000 wil als derde partij en op basis van tenminste vier zetels in de gemeenteraad na de verkiezingen een wethouder leve ren. Zij komt hiermee tegemoet aan het verlangen van het HEILOO -2000- elektoraat. Voor deze verantwoordelijke post heeft onze dorpspartij de 69- jarige Bram de Haan gepolst, thans vierde kandidaat voor Heiloo-2000 bij de komende verkiezingen. Deze bejaarde en ervaren journalist heeft zich beschikbaar gesteld onder voorwaarde dat hij naast de behartiging van de belangen van alle Heilooër burgers, hoge prioriteit mag verlenen aan de zorg voor de ouderen in deze gemeente. Verder wenst hij het aan het ambt van wethouder verbonden salaris voor de helft te storten in een te vormen steunfonds voor aanvullende algemene voorzieningen. Het stijgend gebrek aan gemeentelijke geldmiddelen voor zodanige voorzie ningen, als gevolg van de bezuinigingen door de rijksoverheid, dient volgens Bram de Haan ook te worden bestreden door extra vrijwillige bijdragen van hen die voor het-welzijn van onze gemeente verantwoordelijkheid dragen. Hij hoopt dat de door hem ingebrachte mogelijke Voor 1987 wordt een begrotingstekort van ca. 700.000,- verwacht. De V.V.D. is van oordeel, dat circa tweeder de van dit tekort uit de reserves kan worden gedekt en het resterende eender de deel uit aanpassing van de plaatselij ke belastingen. Daarbij zij aangetekend, dat de reserves van de gemeente en de onroerend goedbelasting o.i. overigens nooit een element van inkomenspolitiek mogen zijn. De V.V.D. zegt radicaal "nee!" tegen potverteren Zij acht het rechtvaardig en verantwoord, dat het kostendekkings percentage van reinigingsrechten en het rioolafvoerrecht tenminste 65% be draagt. De V.V.D. zal echter ook voorstellen de subsidies aan de Heiloose verenigingen in 1987 met 2% te verho gen.Het grote belang van het vrijwilli gerswerk vereist dit. Het merendeel van deze gelden komt immers ten goede aan de jeugdleden. De komende jaren zullen geen f inancieel gemakkelijke jaren worden. Zij vragen om een verantwoord, creatief financieel beleid. De V.V.D. staat daar voor Heiloo moet mooi, leefbaar en.......be taalbaar blyven Als Heiloo u lief is, stemt u Lgst 1 aanpak van de gemeentelijke tekorten in brede kring navolging zal ondervinden. Bram de Haan: "Je in bestuurlijke zin bezighouden met de direkte belangen van elke individuele burger en diens rechten op goede gemeentelijke voorzie ningen is heel iets anders dan partijpoli tiek. Partijpolitiek is een ander woord voor streven naar macht. En macht is slechts zelden voor burgers bedoeld. Het CDA/VVD combinatie-pact heeft in Heiloo voor de macht gekozen en maakt derhalve de aanwezigheid van een socia listische wethouder, terzake besluitvor ming, tot een farce. Er dient na lange tijd evenwicht te ontstaan in de samen stelling van het college. De kiezer kan hiertoe in belangrijke mate bijdragen. Primair is de (minderheids)-wethouder aan zijn fraktie, dus aan de burgers, verplicht standpunten luid en duidelijk te verdedigen of te bestrijden zonder zich iets aan te trekken van het aantal zetels waarop hij in het college kan steunen. In het college van B W behoort het niét om neuzen te gaan maar om aantoonbare feiten. Zo'n feit is bijvoorbeeld als de VVD-wethouder trots verkondigt dat het plan Zuid-Oost nog dit jaar van start gaat. Hij gaat echter voorbij aan het feit dat HEILOO -2000 reeds acht jaar geleden aandrong op onteigening van de betreffende bouw grond. Die grond is nu in handen van een aannemer. De woningzoekenden mogen straks de rekening betalen voor een uiterst merkwaardige vertraging. Toch zegt de wethouder voor beperking van de woonlasten voor de burger te zijn. Een ander feit zijn de kortingen en bezuinigingen van de rijksoverheid, die in Heiloo zo'n slordige miljoen belopen. Je weet als bestuurder dat velen dat tekort straks met geld, zweet en tranen moeten betalen. Vergeet dan even je machtspositie maar kom met een consi stent beleid te voorschijn waar iedereen iets aan heeft, vooral degenen die aan de basis zitten en de uitkeringstrekkers. Natuurlijk kunnen wij in Heiloo de bestaande wetten, die het uitzicht op een rustige levensavond van onze ouderen vertroebelen, niet veranderen. De bouw meesters van het nieuwe onzalige sociale stelsel hebben het oog reeds begerig gericht op het inkomen van onze oude ren. Wij zullen daarom deze mensen waar nodig de hand dienen toe te steken om hun zorgen te verlichten. Een dure plicht van college èn gemeenteraad". Bram de Haan (Heiloo 2000): macht is zelden voor burgers bedoeld. DE PARTIJ VAN DE ARBEID VOOR EEN RECHTVAARDIGE SAMENLEVING Belangrijke besluiten voor de inwoners van Heiloo worden door de gemeente raad genomen. Het is belangrijk dat de Partij van de Arbeid na de verkiezingen op 19 maart met een sterke vertegen woordiging in de raad komt. Vorige week hebben wij er in dit verband op ge wezen hoe belangrijk het is dat de P.v.d.A. ook deelneemt aan het college van Burgemeester en Wethouders. Door een wethouder te leveren wordt de partij al vroeg bij het opstellen van plannen betrokken en zij oefent zo invloed uit op het beleid. U kunt daar als kiezer het nodige aan bijdragen door op 19 maart op de Partij van de Arbeid te stemmen. Onze raadsleden zullen zich vooral in zetten voor een rechtvaardige samenle ving, waarin alle burgers zoveel moge lijk gelijke kansen krijgen. Door werk loosheid en vergroting van inkomens verschillen dreigt er een tweedeling te ontstaan tussen werklozen en werken den, tussen arm en rijk. De P.v.d.A. wil dat de overheid deze ontwikkeling te gengaat, zodat de belangen van achter gestelde en kwetsbare groepen beter worden beschermd. Het klinkt idea listisch, maar wij doen er écht wat aan, ook al zijn de mogelijkheden op plaat selijk niveau beperkt. Zo heeft onze fractievoorzitter, Tjeerd Adema, er bij de begrotingsbehandeling 1984 voor gepleit te onderzoeken of mensen met een minimum-inkomen of -uitkering kwijtschelding van gemeente lijke heffingen kunnen krijgen. Dit had resultaat! Later werd besloten 50% kor ting op het riool-afvoerrecht en het rei nigingsrecht te geven aan de mensen, die zijn vrijgesteld van het betalen van onroerend goed belasting (OGB). Voor kinderen uit gezinnen, die van een minimum-inkomen moeten leven, is het lidmaatschap van een (sport)vereniging financiëel vaak niet haalbaar. Het kun nen deelnemen aan het verenigingsleven en het beoefenen van een sport vinden wij voor alle kinderen heel belangrijk. Daarom heeft onze fractie voorgesteld dat de gemeente aan ouders, die dat niet kunnen betalen, een deel van de contri butie vergoedt. Jammer genoeg kreeg dit voorstel onvoldoende steun in de raad. D'66 VOOR EMANCIPATIE IN DE PRAKTIJK Over emancipatie heeft iedereen wel een mening. Het wordt moeilijker als je op dit gebied echt iets wil bereiken. D66 vindt dat de gemeente een aktieve rol kan, ja zelfs moet spelen. Een paar voorbeelden. v De gemeente heiloo zou als werkgever \Je beschikbare banen in deeltijd moeten lkten vervullen. Dan kunnen vrouwen (met hun gezinnen) ook aan de slag, als ze aat willen. In personeelsadvertenties kunnen vrouwen extra worden uitgeno digd om te solliciteren. Als in Heiloo overdag cursussen worden gegeven, zou steun gegeven kunnen worden voor kin deropvang. Meer voorbeelden U kunt ze zelf makkelijk bedenken, of er het Beleidsprogramma van D66 voor 1986-1990 op naslaan. Overigens, emancipatie heeft natuurlijk niet alleen met vrouwen te maken. Het gaat erom dat ieder mens, ieder individu zich optimaal en in volle vrijheid kan ontplooien. Dat geldt zowel voor vrou wen als mannen, ongeacht geloofsover tuiging, huidskleur, sexuele geaardheid, nationaliteit, enz. In een geëmancipeer de wereld kan dan ook geen plaats zijn voor discriminatie of andere vormen van achterstelling. Dat klinkt misschien idealistisch, maar een feit is het dat het in de praktijk van de gemeente wel voortdurend de aan dacht moet hebben. D66 wil daaraan werken. En D66 wil dat het gemeente bestuur van Heiloo mensen met initia tieven op dit gebied steunt. Dat is minstens zo belangrijk als bijvoorbeeld de gemeentelijke zorg voor openbaar groen en beplanting in onze woonwij ken, waar de gemeente (terecht veel aandacht aan besteedt. Emancipatie is niet het enige program mapunt van D66. Meer openheid en in spraak is er ook een, zeker in Heiloo waar nog heel wat wensen op dit gebied open staan. Het beleidsprogramma van de Democraten bevat nog 18 andere hoofdstukken met nog veel meer duide lijke uitgangspunten voor de gemeente politiek in Heiloo. Wij nodigen u graag uit om hier kennis van te nemen. U kunt hiervoor contact opnemen met het se cretariaat van D66, telefoon 072-330118. Bent u geïnteresseerd in kabeltelevisie en andere nieuwe media Noteert u dan vast dinsdagavond 4 maart. Dan komt namelijk de Amsterdamse wethouder en kabeltelevisie-expert G.J. Wolffensper- ger naar Heiloo. In het streven naar gelijke kansen voor; iedereen vervult het onderwijs een be langrijke rol. De Partij van de Arbeid' heeft enkele jaren geleden in een! onderwijs-no.ta diverse goede suggesties gedaan. Een aantal daarvan is inmid-1 dels gerealiseerd, zoals het ontwikkelen; van schoolwerkplannen, medezeggen schap van ouders en het opheffen van de schoolgrenzen. Wel moet nog de no dige aandacht worden besteed aan kin deren met leerproblemen en aan de aan sluiting op het voortgezet onderwijs. Bovendien moet tijdig worden in gespeeld op nieuwe ontwikkelingen, zo als de toepassing van de computer in het onderwijs. Volwassenen moeten hun kennis via het 'tweede kans'-onderwijs kunnen opha len en uitbreiden. Daarvoor is zowel overdag als 's avonds een gevariëerd aanbod aan opleidingen in Heiloo no dig. Het Cornelis Drebbel College en de Volksuniversiteit vervullen een belan grijke rol. Maar ook cursussen als 'Ouderwijs-Onderwijs' van de Stichting Volwassenen Educatie moeten nu èn in de toekomst door de gemeente worden gesteund. Door verschillende oorzaken beschik ken veel mensen over meer vrije tijd, die zij graag zinvol willen besteden, P.v.d.A.-raadslid Tjeerd Adema heefl altijd aangedrongen op een goede wel zijnsplanning: voldoende activiteten ge richt op vrijetijdsbesteding voor allerle groepen. Met name voor de groep 'niet gebonder jeugd' van 12 tot 18 jaar werd tot vooi kort weinig georganiseerd. De Parti van de Arbeid wilde daar vier jaar ge leden al iets aan doen door het aantrek ken van een opbouwwerker in diens van de gemeente. Zo'n opbouwwerke begeleidt jongeren bij het organiserei van activiteiten, dié zij zelf leuk en no dig vinden. Bovendien is het iemand di verenigingen - met al hun vrijwilligers stimuleert en ondersteunt bij het opzei ten van nieuwe activiteiten. Pas met de verbouwing van het Brunc gebouw voor het open jeugd- en jonge renwerk werd voor 'n deel aan die wen van de Partij van de Arbeid tegemof gekomen. Met opbouwwerkster Carol Zwartjes heeft Heiloo een goede keuz gedaan. De jongeren van Heiloo hebbe echter recht op meer dan alleen ha: twintig uren. De P.v.d.A. blijft pleite voor uitbreiding van het aantal uren. E niet in dienst van een stichting, maar dienst van de gemeente. Het onderwijs en de Heilooër jeug hebben de volle aandacht van d P.v.d.A. Maar ook op andere terreine en voor andere groepen (zoals oudere en vrouwen) zal de fractie zich blijve inzetten. Dit lukt des te beter wannee de raadsfractie van de Partij van de A beid na de verkiezingen versterkt teru: keert in de gemeenteraad. De P.v.dJ heeft hiervoor voldoende uitsteken! kandidaten. Wethouder Jan Borsjes fractievoorzitter Tjeerd Adema zi weer herkiesbaar. Ook Joan van Baai en Jan Michielsen zullen zich ten vol inzetten voor een rechtvaardige same leving. Ook in Heiloo! Stem dus op de Partij van de Arbei lijst 4. Dat is uw garantie voor een di delijk beleid. En dat mag iedereen vi de Partij van de Arbeid verwachte voor nu èn voor later, want... de to komst is voor iedereen. Meer weten? Bel de Partij van de A beid, Heiloo: tel. 334637 (b.g.g. 33$ óf 331306).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4