Hl Sporten Spet Serenipinpsepentfe Sport en spet opentte Apentte limmen poor het 'ijs Thomas van Houten: een striptekenaar in de dop IKV Kerngroep Heiloo: meer dan 'nee' tegen kruisraketten ft Kijk toch ofr! W»T BA2EIT Die veriT nou 9 sportpark -mm] \*Wt 4^ VOETBAL VERENIGING HiSiVa HEILOO, zoekt kontakt met kandidaten voor de funktie van JEUGD-TRAINER voor de verzorging van trainingen (dinsdag en donderdag middag) en wedstrijd begeleiding op za terdag van de D-E junioren selektie. Schriftelijke sollicitaties (mét salaris indikatie) kunt U richten aan het jeugd secretariaat p.a. Mevr. H. Bolten, Egelenburg 2 in Heiloo. UITKIJKPOST 19 FEBRUARI 1986 JË 2. ft KT H06 AAAAH Tomas van Houten, 15 jaar, en een groot fanaat van striptekenen. Hij zit op het Gymnasium in de derde klas, maar kan genoeg tijd vrijmaken om aan zijn grootste hobby te werken, striptekenen. Tomas: ,,Ik tekende al tijd al, maar drie jaar geleden ben ik pas echt serieus begonnen. Strip tekenen is een tijdrovende bezigheid, want eerst moet van te voren het ver haal verzonnen worden alvorens ik aan de strip kan beginnen. Ik be gin altijd met het hoofdfiguur te te kenen. Als de randfiguren ook ver zonnen zijn begin ik deze te schet sen, waarna ik ze met blauw pot lood overtrek en later in schilder". ,,Ik gebruik hierbij enkele boeken, waarin afbeeldingen staan van ver schillende uitdrukkingen, maar niet voor de verhalen". In het begin deed hij dit samen met een vriend, waar mee Tomas al een heel boekwerk heeft gemaakt, maar nu doet hij alles alleen. Verder verzameld hij aller hande soorten stripboeken, maar vindt Kuifje toch zeker een van de bes te, niet alleen om het verhaal, maar vooral om de manier waarop de strips zijn getekend. Ook gaat hij elk jaar naar de strip- vierdaagse in Breda. Tomas: ,,Ik ga daar naar toe om zoveel mogelijk din gen te vragen die betrekking hebben op striptekenen, maar het is vaak heel moeilijk om in contact te komen Een voorbeeld van een mini-strip van de hand van Thomas van Hou ten. met de bekende striptekenaars. Ik volg ook geen cursus striptekenen, daar dit vrij kostbaar is". Naast strip tekenen heeft Tomas nog meer hob by's, namelijk muziek en zwemmen. Na het Gymnasium hoopt hij naar de H.T.S. te gaan om voor architect te studeren, maar ooit hoopt hij later een beroemde striptekenaar te worden. De Kerngroep Heiloo van het Interker kelijk Vredesberaad heeft onlangs in een beperkte oplage een brief gestuurd aan mensen, die wellicht belangstelling hebben voor het werk van de dit jaar 20-jaar bestaande organisatie. Waarom die brief van een organisatie, die toch massaal in de belangstelling stond en staat in verband met het onherroepelijk 'nee' tegen de plaatsing van kruisraket ten in Nederland? Omdat er meer is dan alleen die bedreiging van de vrede. De problemen rondom bewapening zit ten dieper. Onderdrukking, uitbuiting, een gestoorde Oost-West verhouding, menselijke verslaving aan macht om maar een paar oorzaken te noemen. Het IKV wil helpen daaraan een einde te maken en dus doorgaan met het verhef fen van zijn stem tegen een politiek, die stelselmatig leidt tot meer bewapening in plaats van minder. Bijvoorbeeld door contacten uit te bouwen met groepen veraf en in de nabije omgeving om de wapenwedloop nog meer onder de aan dacht te brengen. De IKV-kerngroep Heiloo wil in het ko mende jaar onder meer de aandacht richten op de intensivering van de com municatie met de plaatselijke kerken, het verder organiseren van de achterban en - in verband met de komende verkie zingen een zeer belangrijk punt - goede contacten met de plaatselijke politieke groeperingen. Om het een en ander te kunnen realise ren is er uitbreiding van de groep nodig. Enkele voorbeelden van de mogelijkhe den voor geïnteresseerden zijn: aansluiting bij de kerngroep Heiloo; financiële ondersteuning; hulp verlenen bij bijzondere activiteiten/acties; optreden als contactpersoon tussen IKV en bepaalde groeperingen, waar van men zelf deel uitmaakt. Mogelijkheden genoeg! Wilt U meer in formatie over het IKV of wilt U zich aanmelden als medewerker, belt U in Heiloo dan één van de volgende num mers: 330129, 336576, 336766, 332179, 151569, 335643, 332968 of 334053. In Limmen kan men bellen: 3435 of 2007. FALKLAND TONEEL MET TWEE NIEUWE PRODUKTIES Falkland Toneel uit Heiloo sluit binnen kort haar theaterseizoen af zoals u van Falkland gewend bent, nl. met twee klinkende produkties. Aangezien bij het ter perse gaan van het programmaboek je van theater De Beun de inhoud van "deze voorstellingen nog niet bekend was, geven wij u hierbij graag wat nade re informatie. Falkland Toneel presenteert voor de kinderen: op 22 en 23 maart een vrolijk kinderstuk met dans en liedjes "De Wonderfiets", geschikt voor kinderen tot 12 jaar. Zoals u van Falkland ge wend bent is er voor de jarigen of diege JAARVERGADERING EN VAKANTIEREIS NIVON De jaarlijkse algemene ledenverga dering van de afdeling Heiloo van het Nivon vindt plaats op woensdagavond 26 februari a.s. in het Open Huis te Heiloo. Naast een terugblik op het nu aflopende jubileumjaar en de ge bruikelijke huishoudelijke zaken zul len ook reeds de plannen te sprake komen voor het volgende winter- programma. Vakantiereis 1986 Van 29 juni - 6 juli a.s. organiseert de reiscombi van de afdelingen Den- Helder, Alkmaar, Heiloo en Castri- cum een vakantiereis naar het Sauer- land. De kosten bedragen per per soon voor Nivon-leden 480,--; voor niet-leden 510,-. De aanmelding moet gescheiden vóór 15 maart a.s. Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot het secretariaat van de afd. Heiloo, mevr. N. Vader, tel. (072) 333752. nen die hun feestje dan vieren, een leuke verrassing. Misschien een goed iedee voor een partijtje Nadere informatie over kaartverkoop volgt veertien dagen voor deze voorstelling. Informatie en reservering is nu reeds mogelijk. Bel hiervoor: 072-333734. Voorts zal Falkland als avondproduktie brengen: "Een dag uit de dood van ver domde Lowietje", ooit op de planken en voor T.V. gebracht door o.a. Jeroen Krabbé en Anne-Wil Blankers. Dit stuk behandelt de problematiek rond de ou ders van het kind Wiesje, dat alleen in staat is te vegeteren. Een stuk waarin de op dit moment zo actuele euthanasie-problematiek, maar ook liefde, liefdeloosheid, hulpverle ning en onbegrip de ingrediënten zijn voor een aangrijpende toneelavond. Alle voorstellingen worden gegeven in theater De Beun te Heiloo. Data: 11 en 12 april om 20.15 uur. Ook hier geldt dat nadere publicatie volgt, maar gezien de doorgaans grote belangstelling voor de Falkland produkties verdient het aanbeveling deze data te noteren en de kaartverkoop, die veertien dagen voor af start, goed in de gaten te houden. In lichtingen en reserveringen is nu reeds telefonisch mogelijk op tel.nr. 072- 333734. Bijbelavond. Op donderdag 20 februari zal de heer Mr. H.P. Medema uit Apeldoorn de inlei ding verzorgen van de Bijbelavond. Hij spreekt over het onderwerp: Christenen en hun houding tegenover politiek. De avond is bedoeld om de bijbelse boodschap bekendheid te geven. Zaal van de Geref. Kerk, Noordergeeststraat te Heiloo, aan vang 20.00 uur. Inlichtingen vooraf: M. Oppenhuizen, tel. 02518-54596 of H. Smit, tel. 072-337151. Noordhollands Jongerenkoor Bachkoor en orkest van het Noordhollands Jongerenkoor onder leiding van Hen drik Timmerman in de Grote of St. Laurenskerk te Alkmaar op 22 februari, aan vang 20.00 uur. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Maandag 24 februari, lezing door dr. ir. E.H.P. Cordfunke over het ontstaan van Alkmaar en omliggende dorpen in de Gereformeerde Kerk, aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,—, niet-leden 3,50 inkl. koffie. Open avond voor weduwen en weduwnaars De vereniging Handreiking houdt op woensdag 19 februari weer de maandelijkse open avond. De heer J. Laduc zal deze avond over het werk van de E.H.B.O. ver tellen. De avond wordt gehouden in het restaurant van zwembad ,,Het overdek te" op het Canadaplein nabij schouwburg de Vest. De avond begint om 20.00 uur en de entree is 2,— voor de leden en 3,— voor niet-leden. Informatie over werkgroep weduwen en weduwnaars, tel. 072-119745 of 072-119266. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Woensdag 26 februari, jaarvergadering in de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat. Na het huishoudelijk gedeelte treedt de eigen toneelgroep op met: Bombarie op de Beautyfarm. Aanvang 19.30 uur. Introducees betalen 2,50. Katholiek Vrouwengilde ,,St. Monica" Woensdag 19 februari, ledenavond met Bedrijfsvoorlichting Merkartikelen (B.V.M.). Thema: ,,De huisvrouw als manager". Aanvang 20.00 uur in zaal 't Trefpunt. t Maandag 24 februari, Snerttocht, start 8.30 uur. Opstap plaatsen Winkelhof 't Loo en handwerkzaak Marianne. Heilooër Amateur Fotoclub H.A.F. Dinsdag 25 februari, een zwart-wit en kleurenfoto-avond. De leden werden ver zocht om elk max. 4 foto's mee te brengen, welke uitvoerig zullen worden bespro ken en beoordeeld, zoals dit op onze eigen werkavonden van leden gebruikelijk is. Belangstellenden zijn altijd welkom. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis, zaal 6. Wijkvereniging Plan Oost Op vrijdag 21 februari bridge-avond in 't Oosthonk. Aanvang 20.00 uur. Entree: leden 2,—, niet-leden 3,—. Opgeven donderdag tussen 19.00 en 21.00 uur bij familie van Gaus, tel. 072-332119. Ned. Christen Vrouwenbond Dinsdag 25 februari, de heer P.M. Thoes uit Alkmaar komt de avond verzorgen over Binnenhuisarchitectuur" in de Geref. Kerk, Noordergeeststraat, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Trainings Centrum Heiloo Zondag 23 februari houdt het Trainings Centrum Heiloo haar jaarlijkse onderlin ge wedstrijden bankdrukken voor alle leden. De wedstrijd begint om 13.00 uur. Wegen om 12.00 uur. Toegang gratis. IBI'W Katholiek Vrouwengilde Op woensdag 19 februari gaan we met de liefhebbers van gourmetten onder onze leden, een gezellige avond tegemoet. Aanvang 19.45 uur. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 20 februari verzorgt de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een voor lichtingsavond over „Computers en de automatisering" met medewerking van de heer C. Kaay van het G.C.E.I. te Amsterdam. Aanvang 20.00 uur, in de beneden zaal „Vredenburg". CURSUS ENGELS RESULTEERT IN WEEKJE LANCASHIRE In 't Trefpunt, waar o.a. de Stichting Coördinerend Ouderenbeleid i.o. haar aktiviteiten houdt, wordt al geruime tijd een aantal cursussen Engels gehouden. De doelgroep zijn ouderen van 55 jaar en ouder en onder hen bleek en blijkt grote belangstelling te bestaan voor het aanleren of opfrissen van de kennis van de Engelse taal. Op dit moment zijn er zelfs 78 deelnemers, die, verdeeld over vijf groepen, één der wereldtalen bestuderen. De docenten van de cursus, Peter Bruin en Roos Kühne, worden gekonfronteerd met mensen, die om allerlei redenen aan de cursus meedoen. Een veel gehoorde motivatie is het feit dat ouderen, van wie de kinderen naar een Engelstalig land zijn geëmigreerd, de taal willen be heersen om bijvoorbeeld met hun klein kinderen te kunnen praten. De cursus is dan ook primair gericht op de spreek vaardigheid. De grammatica, natuurlijk onvermijdelijk, komt op het tweede plan. Gedurende ongeveer vier jaar, tel kens één uur les per week, krijgen de deelnemers les in 't Trefpunt. Steeds in september wordt met een nieuwe groep(en) begonnen. Maar wat is er leuker dan een taal spre ken in het land van herkomst. Dus werd vanuit de grote groep van cursisten besloten om ter aanvulling op de cursus een week naar Engeland te reizen om het geleerde in de praktijk te brengen. Tussen 5 en 12 april zullen zo'n dertig Heilooërs de tocht naar Preston in het graafschap Lancashire ondernemen. Via bemiddeling door het British Coun cil wordt men ondergebracht in gastge zinnen. Onder leiding van de reiscom- missarissen J.H. Linnekamp en S. van Gans en in gezelschap van docent Peter Bruin wordt de reis gemaakt. Het staat nu al vast dat hun belevenissen na terug keer in de Uitkijkpost vermeld zullen worden. VROUWEN IN DE OVERGANG Op 27 februari organiseert de Federatie ve Vrouwenraad Heiloo een informatie ochtend, uitgaande van de Stichting In formatiecentrum VIDO (Vrouwen In de Overgang) VIDO wil trachten door het bij elkaar brengen van vrouwen in de middenleeftijd, groepen te vormen waardoor vrouwen elkaar kunnen bijstaan in deze periode. Er wordt na melijk nog te weinig gedaan voor vrou wen in deze levensfase; zij staan nog té vaak alleen met hun problemen. Specia le VIDO-cursussen worden niet meer georganiseerd, maar u kunt op deze ochtend kennis maken met anders ge richte hulp. Deze informatie-ochtend vindt plaats in het Open Huis van 09.15-11.30 uur. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB H.A.F. Het diaporama is ongetwijfeld de mooiste manier om uw dia's te projecte ren. Met synchroon afgestelde passende muziek uit cassette of bandrecorder vloeien de geprojecteerde diabeelden uit 2 projectoren zonder onderbreking en zonder het oog vermoeiende donkere pauzes in elkaar over. Het kijken wordt tot een genot, vooral wanneer de dia's interessant en mooi zijn en in een goed uitgekiende volgorde worden gebracht. Dit was het geval bij de diaporama- voorstelling van Mevr. Vieyra op dins dagavond 11 februari in het Open Huis. Mevr. Vieyra, een enthousiaste diapora ma routinière, liet ons een groot aantal korte series zien, elk met een ander the ma, zoals uit de titels mag blijken. Deze luidden: Huizen, Herfst, Little girls, Bruggen, Frankrijk, Winter, Among my souvenirs, Duin en Zee, Een klein stukje Alkmaar, Bomen, Strukturen, Kermis, Knikkerfantasie. Elke serie werd met applaus beloond en aan het eind van de avond dankte de voorzitter Mevr. Vieyra voor deze mooie avond. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDS-VROUWEN AFD. HEILOO Dinsdagochtend 11 februari was Mevr. Driessen uitgenodigd om een lezing over rheuma tc houden. Zij was verpleeg kundige en werkte voorheen als alge meen hoofd van een verpleeghuis. De laatste 5 jaar houdt zij lezingen over ge noemde ziekte. Met moderne onderzoe kingen en geneeswijze kunnen er steeds meer vormen van rheuma worden gene zen. Ook kan met betere behandelings methoden de pijn vaak worden verlicht en kunnen invaliditeits-problemen di kwijls worden voorkomen. In de film „Uitzicht" zagen we hoe jonge mensen met rheuma zich in de maatschappij toch wel kunnen redden. Dat zijn vol gens Mevr. Driessen dikwijls echte doordauwers. Mevr. Driessen toonde ons verschillende voor rheuma- patiënten bestemde hulpmiddelen. Na de pauze werden er verschillende vragen beantwoord. De voorzitster, Mevr. Wolse, bedankte spreekster voor haar duidelijke en leerzame uiteenzetting en bedankte tevens haar eigen man, voor de bediening van het filmapparaat en bood beiden een attentie aan. OKK-LA STRADA R. v.d. Gulik-D. Nanne 2-0, H. Seignette-J. Bijvoet 2-0, J. Klaasse-R. Smit 2-0, P. Kaandorp-J. Koedijk 0-2, P. Bolten-K. Berger 2-0, R. Hazelager- L. Hoetjes 1-1, T. v. Zaal-A. v.d. Vel den 2-0, G. Snel-D. v.d. Gulik 0-2, W. Hink-Th. Hoogeland 0-2, T. Oosterwijk-R. Hoogeland 2-0, A. Hoogeland-P. Pronk 0-2, P. Bolten-H. Smit 0-2, Th. de Waard-P. Pilkes 0-2, N. Bijvoet-René Nanne 2-0, R. Haazelager-H. v. Willigen 2-0. Eindstand 17-13. DAMESBRIDGECLUB "SANS ATOUT" HEILOO Uitslag woensdag, 12 febr. (2e periode; 6e zitting): A.l.de Waal-Bakker 61 2. Toby-Toby 55% 1. Grootes-Dekker 59 2. Janssen- de Wit 59.B. l.Vecht-.Heeze 61 2. Hulskamp-Wehnes51 1. Visser-Nieuwe- boer 57 2. Fijma-Weisenborn 54 C. 1. Brugman-Groen 59 2. de Geus-Steenkist 50 1. Harreveld-Roest 65 V2 2. Frugte- Kemper 54 D. 1. Kuiper-Haan 66 2. Rozing-Kaufeld 60 1. van Vegten- Schimmel 62Vi 2. Vegter-Weehuizen 61. GRONDONDERZOEK RABOBANK ORGANISEERT EEN REISINFORMATIEAVOND OVER PORTUGAL Portugal, het meest verrasende vakan tieland van Europa. Dit vakantieland dient zich bij de toerist aan in vier de len, te weten Noord-Portugal, Lissa bon, de Algarve en Madeira. De belangrijkste stad van Noord- Portugal is Oporto, aan de wijnrivier de Douro. Een stad met een geheel ei^en bekoring. Wat hier met name opvalt zijn de gevels, bekleed met tegels in de meest prachtige kleuren. De Costa Ver- de bezit vele gezichten. Naast glooiende landschappen met karakteristieke plaat sen als Barcelos en Braga, treft men er schitterende vergezichten over brede ri vieren en meren aan. Lissabon, gelegen aan de rivier de Taag, herbergt vele oude gebouwen, grote pleinen, talrijke standbeelden, gezellige winkelstraten en prima restaurants. Op vallend is de kleine wijk Alfama met smalle straatjes en oude huisjes. Op steenworp afstand liggen de badplaat sen Estoril en Cascais met prima zandstranden en een ideale branding voor surfers. De Algarve, het populairste gebied van Portugal, is rijk aan pure zandstranden. Bijvoorbeeld Praia de Rocha met de mooiste stranden en Albufeira met het meeste vertier. Keuze in overvloed. Tenslotte, ver weg in de Atlantische Oceaan, Madeira. Een eiland met een bonte bloemenpracht en een schitteren de natuur.Ideaal voor wandelaars en rustzoekers. De Rabobank wil u graag kennis laten maken met dit te onbekende vakantie land. In samenwerking met Arke, Ho telplan, het Portugees verkeersbureau en de luchtvaartmaatschappij KLM en TAP/Air Portugal, organiseert de Ra bobank een reisinformatieavond op 4 maart 1986 in Theater "De Beun" te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Op deze avond wordt uitgebreide informatie ge geven over de vele vakantiemogelijkhe den in Portugal. Een schitterende dia show op een zes meter breed scherm neemt u mee op reis door Portugal. Toegangskaarten a 3,50 (inclusief kop koffie) zijn verkrijgbaar bij de Rabo- banken Heiloo (Kennemerstraatweg 143 en Wèsterweg 244) en Limmen. (Ker- kweg 2) Bemesting is noodzaak, dat weet ieder een. Maar met wat en hoeveel, dat is iets, wat bijna altijd met de natte vinger gedaan wordt. Op een volks tuintje of groentetuintje achter het huis wordt veel bemest, meestal met oude koemest, want die grond moet toch worden gespit en dan kan je na tuurlijk prima die stalmest inspitten. Maar het wordt anders als je borders met veel vaste planten moet bemesten met oude stalmest. Het spitten tussen vaste planten is al erg moeilijk en de rommel die de oude stalmest geeft is voor de meeste tuinbezitters een onoverkomelijk bezwaar. Er zijn natuurlijk voor deze mensen prachtige materialen ontwikkeld, zoals gedroogde stalmest in poeder- of korrelvorm die prima voedings waarde heeft. In dit genre mesten zijn er nog enkele vormen, waarin veel voeding in zit. Compost is daar een goed voorbeeld van. Compost wordt gemaakt door het laten verte ren van b.v. huisvuil. Een nieuw produkt is de wormen- mest. Dit is mest, die gemaakt is door regenwormen. Er worden allerlei soorten afval in een grote betonnen bak gedaan en daarbij voegt men mil joenen regenwormen. Deze consu meren het afval, scheiden dat weer uit en op deze manier wordt het misschien wel honderd keer opgegeten en uitgepoept. Hierdoor ontstaat een hoogwaardig 100% biologisch be- mestingsprodukt. Om nu te weten hoeveel mest er dient te worden gegeven, zijn al deze mest stoffen onderzocht dooreen bodem- kundig laboratorium en zijn er ad viezen gedrukt op de zakken, wat een normale hoeveelheid is per vierkante meter. Dat laboratorium onderzoekt dus de bemestingswaarde van de produkten, maar onderzoekt niet de voedingstoestand van uw tuin. Door allerlei oorzaken kan dat per tuin zeer verschillend zijn. Voor een ieder, die graag wil weten hoe en hoeveel hij moet bemesten zijn er twee mogelijkheden. Een grondmonster laten onderzoeken of een setje kopen, waarmee hij zelf de bemestingstoestand van zijn grond kan onderzoeken. De firma „Sud- burry" brengt dit setje met vier soorten vloeistof. De vloeistof wordt samen met een beetje grond in een re ageerbuisje gedaan. Door de reactie met de grond ontstaat een bepaalde kleur. Deze kleur kan vertaald worden via een kleurenkaart in de hoeveel- heid tekorten van de te onderzoeken voedingsstof. Tuincentrum „Sursum Corda" in Schoorl organiseert op zaterdag 15 maart een gratis grondonderzoekdag. U kunt die dag gratis uw grond laten onderzoeken(en). U krijgt dan een bemestingsadvies. Ie TREKKING H.S.V SUPERLOTERIJ Vrijdag 28 februari zal in de grote zaal van het H.S.V. clubhuis op het sportpark Bayershoffweg de eerste serie nummers bekend worden ge maakt waarop de prijzen zijn gevallen. Na het geweldige sukses van de ver koop, 1000 loten in nog geen 14 da gen tijd, wil H.S.V. van deze trek kingsavonden een gezellige instuif maken. Dat wil zeggen dat een ieder, en zeker onze lotenkopers, van harte welkom is. Reserveer dus deze avon den voor een paar uur gezellig uit en de kans dat u met één van die prach tige prijzen huiswaarts keert. De an dere datums zijn: 21 maart, 25 april, 30 mei, 27 juni, 25 juli, 29 augustus, 26 september, 31 oktober ea 28 no - vember. De zaal gaat open om 20.30 uur en om plm. 21.30 uur wordt be gonnen met het bekend maken van de winnende nummers. Voor hen die niet in de gelegenheid zijn deze avonden bij te wonen zullen een week na de trekking de nummers in dit blad wor den gepubliceerd. - Klaverjassen Indien zondag 23 februari en zondag 2 maart het voetbal wordt afgelast, zal op die middagen in de kantine wor den geklaverjast, vanaf 14.00 uur. De snertloop die zondag jl. werd ge houden stond ondanks de kou, toch nog flink in de belangstelling. Een sukses voor de organisatie, die ook de erwtensoep na afloop gretig veror berd zag worden. B.C. O.K.K. Uitslagen van dinsdag 11 februari: G. Snel-W. Hink 2-0, D. Pepping, D. Nan ne 2-0, A. Hoogland-R. Haazelager 2-0, W. Groot-N. Bijvoet 0-2, J. Wiebering- W. Hink 0-2, R. Haazelager-D. Nanne 2-0, C. v. Dooren-J. Seignette 2-0, R. v.d. Gulik-P. Bolten 2-0, G. Bolten-H. Seignette 2-0. Bandstoten L. v. Schooten-P. Kaandorp 0-2, M. v. Zaal-P. Bolten 0-2, B. Morsch-C. v. Dooren 2-0, J. Klaasse-Th. de Waard 1-1. HANDSOME EIGHT Dat de vorm bij Handsome Eight stij gende is (helaas wat laat) valt duidelijk af te lezen uit het feit dat de heren ze bra's in de laatste weken vijf punten uit drie lastige wedstrijden behaalden: Ber- dos 5-0. AFC 5-3 en nu Crawford 3-3. Bij het duel met Crawford, nummer twee van de ranglijst in de hoofdklasse, zagen de talrijke toeschouwerd span nend en spectaculair zaalvoetbal, dat van begin tot einde boeide. De veel lager geplaatste "Handsomes" stonden acht minuten voor tijd nog met 3-2 voor en misten een strafschop. Toch kon men met de uitslag 3-3 (Strabbing twee go als) wel vrede hebben, waarbij de "knappe acht", die in het begin van de competitie te veel punten heeft ver speeld, weer eens aantoonde tegen ster ke ploegen beter opgewassen te zijn dan tegen mindere goden. De oude supporter van Handsome Eight: "Het blijft jammer dat wij alleen maar een eindspurt hebben SPORTVERENIGING HEILOOSE SCHOOLJEUGD IN BAN VAN VOLLEYBAL V.V. Effect houdt woensdag 26 februa ri weer haar jaarlijkse scholenvolleybal toernooi. Dat volleybal zeer in trek is bij de schooljeugd blijkt uit het feit dat dit jaar maar liefst 400 kinderen aan het toernooi zullen deelnemen. Vorig jaar waren het er nog „slechts" 180. De leef tijd van de kinderen varieert van 9-12 jaar en zij zitten over het algemeen in de hoogste klassen van het basisonderwijs. Volleybal staat bekend als een moeilijke sport omdat aan de techniek behoorlij ke eisen worden gesteld. Voor deze scholenmiddag zijn de regels voor de jeugd enigszins aangepast. Normaal bestaat een team uit 6 spelers maar voor dit evenement is het aantal spelers te ruggebracht tot drie, die op aangepaste velden om het scholenkampioenschap gaan strijden. Gezien de grote inzet en het enthousiasme van de kinderen voor het spel is het beslist erg leuk om de schooljeugd eens aan het volleybalwerk te zien. We raden daarom iedereen aan om woensdagmiddag 26 februari eens een kijkje te komen nemen in de spor thal 't Vennewater te Heiloo. De leerlin gen van 9 en 10 jaar spelen van 13.30-15.15 uur en de groep 10 en 11 jaar van 15.15-17.00 uur. OPPOSITIE SCHAAKTOURNOOI Op zaterdag 8 maart om elf uur houdt schaakvereniging Oppositie haar jaar lijkse toernooi. Er wordt gespeeld in zeskampen met een speeltempo van tweemaal een half uur voor de partij. Het toernooi wordt gehouden in Het Open Huis boven 't Loo. Aanmelden kan men zich bij J. de Vries, Leeststraat 3 te Alkmaar, tel. 072-622205. Aan de top van de ranglijst van de win tercompetitie kwamen geen echte veran deringen, al kwamen de achtervolgers wel wat dichterbij. Heeringa gaf zijn af gebroken partij tegen runner-up Zee man zonder verder té spelen op. Dank zij de winst van Wagenaar op Zeeman werd Heeringa niet gepasseerd in het al- gëmeen klassement. In de B-poule waren er wel positiewisse lingen. Sauer nam de leiding over van Brink door hem in een rechtstreeks duel te verslaan. Uitslagen van ronde 20: W. Ligthart-K. Jongking afg. J. Wagenaar-G. Zeeman 1-0, G. Heeringa-G. Zeeman 0-1, G. Heeringa- H. Kracht rem., L. van Hoek-G. Hee ringa rem., H. Niehaus-J. de Jong afg., M. van Bentum-J. Bosman 1-0, C. Brink-R. Sauer 0-1, P. Ooyevaar-P. v.d. Werff afg. P. v.d. Werff-C. Brink rem., L. Obdam-J. v.d. Bogaerde afg., J. Werksman-A. Creutzberg rem., F. Beyers-P. Manni 0-1, H. Horninge-I. Oudeboon 0-1, J. de Vries-De. de Lan ge 1-0, J. Vellema-O. Koenders 1-0. GROOT EVENEMENT T.B.V. De ROLSTOELBUS IN 'T TREFPUNT Woensdag 26 februari organiseert de W.A.O.-groep een avond met dolle pret en daaraan verbonden een ver loting t.b.v. de Rolstoelbus. Deelne mers aan de telefooncirkels, leden van de A.N.I.B. afd. Heiloo en leden van de bejaardenbonden worden uitgeno digd hierbij aanwezig te zijn. In deze chagrijnige tijd is een oppeppertje nodig. Wel, dan moet u beslist zor gen er bij te zijn en houdt uw buik maar vast, want die zal pijn doen van het lachen. Het enige wat van u wordt gevraagd is een prijsje mee te brengen voor de verloting. Zoals gezegd is dit alles om de rol stoelbus nog meer in de belangstel ling te brengen en de kas te spek ken. De bus moet worden opgeknapt en daarvoor kan de penningmeester de opbrengst van deze avond goed gebruiken en zal de bus door ons aller toedoen een metamorfose kunnen on dergaan. U weet toch dat de stichting Rolstoel bus Heilóo geheel door vrijwilligers wordt gerund? Door de rolstoel bus hoeft niemand die van een rol stoel gebruik moet maken meer thuis te blijven zitten. U belt en u komt waar u heen wilt gaan: op familiebezoek, naar de kerk, boodschappen doen, enzovoort. En natuurlijk 26 februari naar 't Trefpunt aan de Westerweg om weer eens heerlijk te lachen, andere mensen te ontmoeten en wie weet wat u wint? De Rolstoelbus moet blyven U kunt reeds voor 10,— per jaar donateur van de Stichting Rolstoel bus Heiloo worden. Inlichtingen rol stoelbus, tel. 335149. Afspraak rit: tel. 336570. Kom naar 't Trefpunt op 26 februari, aanvang 8 uur, en breng een prijsje mee. .DE FORESTERS" Nog volop in de ban van het schaatsen rijden, toertochten en niet te vergeten onze Hein Vergeer, komen we toch weer een stapje dichterbij het 40-jairg jubi leum van de Foresters. Het is ongeloof lijk met hoeveel enthousiasme de men sen reageren door het inzenden van hun uitnodigingskaart of door telefonisch te reageren op de uitnodiging om deel te nemen aan de reünie. Vele oud-leden en leden zien het helemaal zitten om op 19 april elkaar weer eens te ontmoeten. Bij de aanmeldingen is al een flink aantal oud voetballers o.a. Jan Rus, Wim Otte, Evert v.d. Horst (Gerie en Hinke kunnen weer op de planken met "Seven lonely days"), Jan Vennik enz. En wat te denken van Tinus Kat als oud-trainer. Van de handbal hebben wij reeds aanmeldingen van de gezusters Stuveling, Wil Vorst, Dieuw Waterdrin ker en zelfs uit Amerika Rie v.d. Molen. Van de honk- en softbal o.a. Jan Bot, ook bij de voetbal geen onbekende. Meer vertellen we voorlopig niet, want het moet tenslotte nog een verrassing blijven. Wij als Reuniecommissie zullen ons uiterste best doen om er een onvergete lijke dag van te maken. Graag doen wij een beroep op alle leden en oud-leden om vooral tijdig hun aanmelding te doen of dat nu is door het inzenden van de kaart, strook of door even te bellen naar het bekende adres, doet u het vooral zo spoedig mogelijk zodat de commissie ook haar planning kan maken. Want u begrijpt er is nog veel te regelen. Dus Foresters-familie, doe mee aan de reünie, iedereen is welkom, maar geef het wel even op bij Barend Harreveld, Werkendelslaan 50, tel. 333014. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 11 februari. A. 1. Mevr. Hoff-Hr. Tamminga 54.60 2. Fam. Belleman 53.75, 1. Mevr. Admiraal-Hr. Vendel 56.25, 2. Mevr. Löhr-Hr. Dijkstra 55.85. B. 1. Dames Brinkhuis-Meuleman 56.00 2. Fam. v. Loon 53.50, 1. Dames Haafkens-Wijnbeek 61.00, 2. Fam. Hart 53.00. Donderdag 13 februari. A. 1. Hr. Knegt-v.d. Poel 64.60, 2. Hr. Ranzijn-Hoogland (55) 60.85 1. Hr. Bader-Koster 63.35 2. Hr. Berkman- v.d. Vlies 56.65. B. 1. Hr. Bennink-Gorse 59.15, 2. Hr. Laan jr.-Rutgers 53.35, 1. Fam. Fritze- meïer 58.75, 2. Mevr. Imeson-Hr. Tiel 50.85, 2. Mevr. Löhr-Hr. Bies 50.85. C. 1. Dames Jonker-Vogel 57.90, 2. Mevr. v. Swol-Hr. Huiberts 57.50, 1. Hr. Koot-Ulot (55) 56.25 2. Fam. Toby 55.85. D. 1. Dames Evenblij-Huiberts 59.15, 2. Fam. van Os 58.35, 1. Dames Damman-de Goede 56.65, 2. Hr. Couzijn-Plas 50.85. Afzeggen: Dinsdag Mevr. Admiraal tel. 335718 en donderdag Hr. Löhr, tel. 330052. SAMMERSPOLDER SCHAATSTOCHT De STAdelbert supportersvereniging „Rood Zwart" organiseert zondag 23 februari de Sammerspolderschaats- tocht over afstanden van 15.30 en 45 km. Tussen 10.00 uur en 14.00 uur kan men inschrijven bij de Doelenstraat te Egmond-Binnen, bij de Eenhoorn, begin Hoeverweg te Egmond aan den Hoef, en bij de Heilooërbrug aan de Zeeweg in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6