vm Hier en E.K.O. YO^ïT^ AMNESTY m Ueremgingsagenda VROUWEN Amnesty Weekend nu op cassette Gideon Sandstra wint een fiets Wereldwinkel officieel in gebruik Even uit de sleur met een tussendoorvakantie Het wordt een mooie zomer met het Heilooër jongeren-circus IN MANNENBEROEPEN UITKIJKPOST 26 FEBRUARI Egmonds Klank Obsessie, een groep ei gentijdse Egmondse muzikanten, heeft vorige week opnieuw een cassette het licht doen zien. Ditmaal geen cassette met louter studiowerk, maar een deels 'live'-cassette, die werd opgenomen tij dens het Amnesty-weekend, dat in het najaar van 1985 werd gehouden in het Brunogebouw te Heiloo. Dat weekend was een gevolg van de sa menwerking tussen jongerenvereniging De Buk en de Heilooër afdeling van Amnesty International. De diverse on derdelen van het weekend werden door een steeds wisselend publiek op waarde geschat. De zaterdagavond, ingeruimd voor regionale muzikanten, kreeg een bijzonder karakter. Egmonds Klank Obsessie schotelde drie acts voor, die door hun originaliteit en bewogenheid veel succes hadden. Zozeer zelfs, dat op zondag een deel van het programma tij dens 'Een klein gebaar van Amnesty' werd herhaald. Onder de titel 'EKO voor Amnesty' zijn de acts van EKO nu op de cassette vast gelegd. Deze cassette is voor een ieder verkrijgbaar voor 7,50. (Bij toestu ring per post wordt 3,— extra in reke ning gebracht.) De cassette is gehuld in een van een opdruk voorzien doosje, waarin ook een tekstboekje met foto's van het weekend zit. Overigens moet wel even gezegd worden, dat de live- AFSCHEID VAN JO HART COÖRDINATRICE TELEFOONCIRKELS Op zaterdag 22 februari werd er afsc heid genomen van mevrouw Jo Hart, die jarenlang de telefooncirkels in Hei loo coördineerde. Deze afscheidsrecep tie werd haar en haar man aangeboden door het Rode Kruis en werd gehouden in het Trefpunt. Deelneemsters en leidsters van de afdeling telefooncirkels, Wel-fare-medewerkers en leden van het Rode Kruis-bestuur Heiloo waren aan wezig om mevrouw Hart te eren en te danken voor haar geweldige inzet voor de telefooncirkels. Namens de gemeente was wethouder Mevrouw A. A. M. Willemse-v.d. Ploeg van sociale zaken en maatschap pelijk werk aanwezig. ,,Wij danken u hartelijk voor uw enorme inzet en het vele werk dat u verzet hebt. Deze dank geldt ook voor u man Charlie Hart, die jaren tot grote steun is geweest". Dank kwam ook van voorzitter Lips van het Rode Kruis. Een enigszins verbaasde Jo Hart, die zoveel lof, bloemen en kadoos niet had verwacht, wordt opgevolgd door de heer J. van Toorn, die tijdens de recep tie werd voorgesteld aan de betrokke nen van de telefooncirkel. Alles bij el kaar was het een ,,Hart" verwarmende middag. HEILOO AQUAFIT COMBINATIE Z WEMNIEU W S Olympus uit Heerhugowaard organi seerde voor de tweemaal een nacht marathon over 12 uur. Zaterdag 22 februari klonk om 19.00 uur het start schot, zondag 23 februari om 7.00 uur werd het eindsignaal gegeven. Door de Heiloo - Aquafit-Combinatie werd met twee ploegen ingeschreven. Evenals vorig jaar werd de Heiloo- Aqusfit-Combinatie 1 weer 2e achter het sterke Rapido 1. Pleister op de wonde was dat de 2e ploeg van de H.A.C. voor Rapido 2 eindigde met het minimale verschil van 100 meter Het resultaat van de Heiloo-Aquafit- Combinatie 1 werd behaald door: Marcel Noordman, Jos Brugman, Joanne de Hoop, Marcel van Amstel, Patrick Kingma, Hugo Brand, Erwin Kijzer, en Edwin Kuhlman. De tweede ploeg werd gevormd door: Marina Kwakkel, Marianne Bark, Marlies v.d. Graaf, Kirsten de Hoop, Christien Stam, Frans Brouwer, Freek Dilweg, Jacqueline Olbers en Jaap Kwakkel. Uitslag 1. Rapido 55450 meter, 2. H.A.C. 1 52700 meter, 3 Water land 52050 meter, 4. D.A.W./V1 V.C. 1 50650 meter, 5. H.A.C. 2 49200 meter. opnames op de A-kant staan en op de B-kant enkele speciale, in de studio op genomen nummers zijn geregistreerd. De cassette 'EKO voor Amnesty' is ver krijgbaar bij EKO (tel. 02206-4285) en bij Amnesty International (tel. 072-336809). In de maand juli, wanneer het hopelijk een graad of dertig warmer is dan nu, worden weer activiteiten georganiseerd voor de Heilooër jongeren. Twee jaar geleden werd met dit initiatief begon nen. Vorig jaar, door de wat mindere zomer, was er een kleine daling wat betreft de belangstelling. Dit jaar is het program ma veelbelovend. Drie weken achter een, vijf dagen per week, zal er alles aan gedaan worden om op de slotdag, 1 au gustus, een grote circus-voorstelling te presenteren. De onderdelen van het programma heb ben voor een belangrijk deel betrekking op het circus. Zo kunnen jongeren leren schminken, zich oefenen in de acroba tiek en zal het mogelijk zijn om een nummer te brengen met een (eigen) dier. Maar er gebeurt meer. In het program ma komen ook sport, disco, barbecue, film en vossejacht voor. Natuurlijk zijn er veranderingen ten op zichte van het vorig jaar. Zo is het voor het eerst dat er vijf dagen achtereen activiteiten zullen zijn. Ook nieuw is de verdeling van de jongeren in vier leeftijdsgroepen: 6 tot 8 jaar, 8 tot 12 jaar, 12 tot 15 jaar en 15 tot 18 jaar. De groepen gaan niet op verschillende tijden en/of dagen aan de slag, maar te gelijkertijd. De plaats van handeling wordt waarschijnlijk het terrein aan De Omloop. De Vrijwilligers organisatie is in handen van een viertal plaatsgenoten. Zij kun nen hetlstraks natuurlijk niet alleen af. Er moeten flink wat vrijwilligers en vrij willigster gevonden worden, die hun steentje bijdragen. Het gaat daarbij niet alleen om ouders van deelnemende kin deren, maar ook om mensen, die er van uit hun beroep of hobby lol in hebben met kinderen tussen 6 en 18 jaar enige dagen of weken aan de slag te gaan. Vooral mensen, die kunnen helpen een circusact in elkaar te zetten, in welke richting dan ook, zijn welkom. Tevens roept het organiserende viertal iedereen op om materialen, die bruik baar zijn voor de creatieve onderdelen, voor een circusnummer, voor sport, en zovoort, beschikbaar te stellen. De datums van de vakantie-activiteiten zijn: de week van 14 tot en met 18 juli, de week van 21 tot en met 25 juli en de week van 28 juli tot en met 1 augustus. Het definitieve programma wordt, via een programmaboekje op de scholen en berichten in de Uitkijkpost, later be kend gemaakt. Wie meer wil weten, wie materiaal be schikbaar heeft of wie zich wil opgeven als vrijwilliger, kan bellen met Carola (tel. 334090, op maandag en donder dag) of met Maria (tel. 335097). GESLAAGD Bij de gehouden H.M.V. examens te Utrecht slaagden voor het diploma Coupeuse II mevrouw Oosterwijk uit Akersloot en mevrouw Mooij uit Lim- men. Voor Costumeuze slaagde me vrouw Mani uit Heiloo. Zij werden op geleid door mevrouw Klerks-Roover van de Modevakschool te Heiloo/ VIDO - INFORMATIE OCHTEND Donderdag 27 februari organiseert de Federtieve Vrouwenraad Heiloo een speciale informatie-ochtend voor vrou wen in de Overgang. Vido wil trachten door het bij elkaar brengen van vrouwen in de middenleef tijd, groepen te vormen, waardoor vrouwen elkaar kunnen bijstaan in deze periode. Er wordt namelijk nog te wei nig gedaan voor vrouwen in deze levens fase, zij staan nog té vaak alleen met hun problemen. Speciale Vido-cursussen worden niet meer georganiseerd, maar u kunt op de ze ochtend kennismaken met anders ge richte hulp. Kom dus morgenochtend naar het Orcii Huis, aanvang 9.15 uur. ZOMERCURSUS SPAANS VOOR OVERWINTERAARS Met ingang van maandag 7 april or ganiseert de St. Ouderenwerk Hei loo te Heiloo een kursus Spaans voor beginners en gevorderden. Bedoeld voor mensen vanaf 55 jaar, die bijvoorbeeld 'overwinteren' en gemerkt hebben, dat het gemakke lijk is, zich (wat beter) in het Spaans te kunnen uitdrukken; te begrijpen wat er geschreven staat of gezegd wordt. De eerste informatieles voor de be ginnerscursus zal zijn op maandag 7 april om 13.30 uur. De eerste les voor gevorderden begint om 15.45 uur. De kosten bedragen 2,50 per week. De kursus wordt wekelijks één uur gegeven tot oktober. Voor nadere informatie en/of op gave kunt U kontakt opnemen met de St. Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 072-331297. JAARLIJKS 10.000 ONGEVALLEN MET KINDERFIETSEN Per jaar vinden ongeveer 10.000 onge vallen met kinderfietsen plaats, die in een ziekenhuis behandeld dienen te wor den. Deze cijfers hebben alleen betrek king op privé-ongevallen. Verkeerson gevallen (botsingen met andere ver keersdeelnemers) zijn niet meegeteld. Slachtoffers zijn kinderen tot 15 jaar. Zo blijkt uit de cijfers van de Stichting Consument en Veiligheid. Fietsongevallen ontstaan meestal door een val. Maar ook slechte constructies zijn de oorzaak van veel leed: scherpe onderdelen of het ontbreken van de no dige veiligheidsvoorzieningen (jasbe- schermers, reflectoren). Naast de be kende snij- en schaafwonden vinden met kinderfietsen ook ernstige ongeval len plaats: gebroken ledematen, sleutel benen, schouders. Zeer ernstig zijn de ongevallen die (vaak blijvend) hersen letsel veroorzaken. Zij maken 5% van het totaal aantal ongevallen uit. Ruim 70% van het totaal aantal ongevallen wordt veroorzaakt door de gewone kin derfiets. De crossfiets neemt een kwart van alle ongevallen voor zijn rekening. In een gezamenlijke actie zullen de Stichting Consument en Veiligheid en de Echte Nederlandse Fietserbond de consument voorlichten over aanschaf en gebruik van kinderfietsen. De folder die de stichting hiervoor heeft ontwik keld behandelt alle soorten kinderfiet sen. Naast kooptips bevat de folder ook aanwijzingen voor gebruik en onder houd van de fiets. De folder is te ver krijgen via de gratis Advies- en Klach tenlijn van de stichting: 06 - 0220 220. Een crossfiets was de hoofdprijs bij een kleurplatenactie. Dat was me even wat, daar stond bij de Rijwielhandel van Van Raalte, aan de Kennemerstraatweg een droom van een crossfiets en die was voor Gideon Sandstra (11). De fiets was de eerste prijs van de dokter Knabbel kleur- wedstrijd, die werd uitgeschreven door Colgate Nederland. Gideon had de kleurplaat van Tandarts v.d. Bosch uit Alkmaar gekregen. De kleurwedstijd was een aktie, die in het hele land gevoerd werd om kinderen er toe te brengen hun tanden goed te poetsen. Wethouder Willemse-van der Ploeg doorbrak - symbolisch éen van de cirkels bij de opening van de Derde Wereld Winkel aan de Stationsweg. Met het open knippen van één van de drie cirkels, welke op een papier geplakt waren, en er vervolgens doorheen te stappen, opende wethouder Mevrouw A. A. M. Willemse-v.d. Ploeg de Derde Wereldwinkel aan de Stationsweg. „De ze drie cirkels staan voor zaken die doorbroken moeten worden" aldus de wethouder, ,,Het gaat om mensen, die nauwelijks in hun eerste levensbehoefte kunnen voorzien en op deze manier een plaats in de handel zoeken. Tientallen vrijwilligers zetten zich daarvoor in. De raad staat ook unaniem achter de subsi die. Tweehonderd gemeenten zijn ons voorgegaan, in de zorg om de derde we reld. Met elkaar moeten we het moge lijk maken dit plan te doen slagen", al dus mevrouw Willemse. Hierna begaf het gezelschap zich naar buiten en in de sneeuw en bij een tempe ratuur van enkele graden onder nul gaf de dansgroep „Ariba" een alleraar digste dansdemonstratie. De kleurige, meest originele kleding, stak vrolijk af tegen het winterse weer van de westerse wereld. De dansgroep liet zich hier ech ter niet door van de wijs brengen en danste dat het een lieve lust was. Daar na smaakte de warme koffie met cake- vdubbel lekker en was de Derde Wereïdr winkel een feit. Zaterdag 8 maart, is'het Internationa le Vrouwendag, u bent in de Gere formeerde kerk v.a. 10.00 uur har telijk welkom. Het thema van die dag is „Vrouwen in mannen beroe pen". De opmars van vrouwen is niet meer te stuiten. De huidige economische situatie is weliswaar niet gunstig voor het realiseren van een algemene deelname aan het arbeids proces, maar dit kan geen argument zijn om de ge rechtvaardige wens van vrouwen om op gelijke voet met mannen deel te nemen aan het maatschappelijk le ven, najir .de iiskast te^ verwijzen, uden sommigeh dat KATHOLIEK VROUWENGILDE HEILOO Woensdag 19 februari hield het Katho liek Vrouwengilde haar ledenavond. Na een welkomstwoord van de voorzitster sprak Mevr. Willemse in een kort maar krachtig betoog over de komende ge meenteraadsverkiezingen en moedigde de dames aan, toch vooral te gaan stem men. We moesten ook de verkie zingsprogramma's van de partijen goed blijven volgen. De avond werd verder voortgezet met voorlichting over merkartikelen van de B.V.M. groepspresentaties. 't Thema was: „Huisvrouw als manager". Er wa ren een dia-presentatie en tafels waar op veel artikelen werden uitgestald. Van al die artikelen werden de voorde len verteld. Na een vragenspel, waarbij leuke prijsjes te winnen waren, werd bij Ihet naar huis gaan nog een tas met documentatie-materiaal meegegeven EIGEN BEHUIZING DOJO 'T LOO IN GEBRUIK Sportvereniging Dojo 't Loo gaat vanaf zaterdag 1 maart draaien in haar eigen gloednieuwe behuizing aan de Berge- onstraat. Alle lessen vinden vanaf deze datum hier plaats. De behuizing telt een grote sportzaal, twee kleedruimten, was- en douchegelegenheid, alsmede een kantine. Op het voormalige school plein kunnen de auto's worden gepar keerd, er is tevens e:en overdekte rijwielstalling. Sportvereniging Dojo 't Loo heeft een uitgebreid programma: judo, jiu jitsu, karate, damesconditie, conditietraining jonge vrouwen, heren conditie, kleuter- gym, vrije dansimprovisatie voor kleu ters. Er lopen momenteel gesprekken over yoga. Belangstellenden kunnen vanaf zater dag een kijkje komen nemen. Inlichtin gen. 072-332214. Bovendien, 'aj w<?lliëftt he| zou nieLliikken. Vrouwen moeten zelf hun loopbaan bfter plannep, want ondanks wetten vóór gelijke beloning en gelijke be handeling, zitten vrouwen nauwelijks ïn hogere funktie's, niet in het be drijfsleven en niet in de politiek. Wist u dat: Vrouwen bijna driekwart van de onbetaalde arbeid verrichten en nog geen kwart van de betaalde? 43% van de huisvrouwen graag een baan buitenshuis zou willen hebben? Het meeste vrijwilligerswerk door vrouwen wordt gedaan? Het werk dat overwegend door vrouwen wordt gedaan minder aan zien en prestige heeft dan het werk dat mannen verrichten? Waar mannen gaan werken in een werkkring, die vroeger voorbehouden was aan vrouwen, mannen sneller leidinggevende funktie's krijgen? 65% van het overheidsgeld voor de bestrijding van jeugdwerkeloosheid aan jongens wordt besteed en 35% aan meisjes? Deze problematiek wordt op 8 maart op de Internationale Vrouwendag ter discussie gesteld en verschillende vrouwen in mannenberoepen zullen hier hun zegje over doen. GRATIS BEMESTINGSONDERZOEK Op zaterdag 15 maart organiseert Tuin centrum Sursum Corda samen met „Sudburry" een gratis grondonder zoekdag. Op die dag kunt u een kleine hoeveelheid grond afleveren op het tuincentrum, dat onderzocht wordt op de voedingstoestand en op de zuur graad. Om te weten hoeveel mest je moet strooien, moet je weten welke voe dingsstoffen tekort zijn in de grond. De hoofdelementen zijn stikstof, fosfaat en kali. Stikstof zorgt voor de groei in het algemeen te weinig stikstof geeft slechte groei, teveel stikstof geeft een uit z'n krachten gegroeide plant. Fosfaat zorgt voor het omzetten van voedsel in de bla deren, tot opneembare bouwstoffen voor de plant. Tevens zorgt het voor een goed wortelgestel en zorgt het voor een goede bloei. De kali verzorgt de celop- bouw en voor Het vochttranssport door de plant. Déze elementen zorgen met z'n drieën voor een goede gezonde plant. Buiten deze drie zijn er nog heel veel sporenelementen zoals ijzer, mag nesium, zwavel, natrium, borium, ko per, kobalt, jodium, mangaan, zink, calcium, aluminium, die allen een taak hebben in de plant. Om te weten te ko men aan welke stoffen het de grond van uw tuin ontbreekt, kunt u de grond za terdag 15 maart gratis laten onderzoe ken bij tuincentrum Surcum Corda in Schoorl. De uitslag krijgt u direkt mee. U dient van minstens 10 verschillende plaatsen een beetje grond van de bo venste 10 cm te nemen, dit te mengen en een jampotje vol met dit mengsel af te geven op het tuincentrum. Als de grond voldoende droog is, kan het onderzoek direkt plaats vinden. Indien het te nat is, kunt u de uitslag enige dagen later ophalen. DE HEILOOER IJSBAAN DRAAIT VOLOP Al vanaf 7 februari wordt er op de be kende natuurijsbaan in het Heilooër Bos naar hartelust geschaatst. Ondanks concurrentie van legio mogelijkheden van vijvers en vaarten, mag de baan zich in goede belangstelling van de schaatsliefhebbers verheugen. Van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur is de baan geopend en dagelijks verzet ten de aktieve bestuursleden en vrijwilli gers heel wat werk om de zaak gaande te houden. Gelukkig beschikt men over een aantal veeg- en schuifmachines om de grote ijsvlakte goed berijdbaar te maken, maar evengoed moeten er toch heel wat uren aan besteed worden. Dat heeft men er echter graag voor over om de ijssport op deze mooi gelegen baan mogelijk te maken. Nu het seizoen al ver gevorderd is, heb ben niet alleen seizoenkaarthouders toe gang, maar worden er ook dagkaarten verkocht. Het is de moeite waard om eens een kijkje te nemen hoe jong en oud zich in een echt Hollands winterta- fereel uitleeft. Stoere afstandrijders draaien met lange slag hun rondjes, schoonrijders beoefenen het zwieren en zwaaien en kleine peuters zetten al krab belend hun eerste schreden op het ijs. Dit alles in de fraaie omlijsting van het bos en 's avonds in het licht van de schijnwerpers. Ook in de goed verwarmde kantine is het een gezellige drukte. De dames in het buffet helpen hun klanten tegen bil lijke prijzen aan diverse consumpties. Het parkeren van auto's bij de baan, wat vroeger nogal eens moeilijkheden gaf, is geen probleem meer, want op het land aan de overkant van de Zan- dersloot is royaal ruimte om de auto neer te zetten. Al met al kan gesteld worden dat eens te meer blijkt dat de Heilooër Ijsbaan in een behoefte voorziet. SIMONE WEER IN DE PRIJZEN Op de grote kappersmanifestatie, die gehouden werd in Treslong in Hille- gom, heeft Simone Kuijper de le prijs gewonnen. Nadat ze vorig jaar het Westertoren- toernooi gewonnen had, kreeg ze een verzoek van „Club Marcel" te Amster dam of ze er voor voelde uit te komen in het A-Team van Club Marcel. Deze grote eer pakte ze met twee handen aan. Het resultaat was weer de le prijs, waardoor Club Marcel de vijfsteden- trofee won. De opdracht voor deze wedstrijd luidde: commercieel salonwerk. Simone Kuij per is cheffin bij kapsalon Wim de Boer in Heiloo. JAN JAAP LANGEREIS IN WITTE KERKJE Graag geeft de Commisie Kerkconcer- ten ruim baan aan plaatsgenoot Jan Jaap Langereis aan het begin van zijn loopbaan als uitvoerend musicus. Teza men met Jennifer Eriksson (viola da gamba) en Miri Singer (clavecimbel) zal hij op blokfluit een concert verzorgen in het Witte Kerkje te Heiloo op zaterdag 8 maart, aanvang 20.15 uur. Het programma ziet er veelbelovend uit met componisten als Paolo Cima, Do- menico Scarlatti, Jean Philippe Ra- meaü, J. S. Bach, Balbastre, Telemann e.a. Muziek solo voor blokfluit en cla vecimbel, maar uiteraard ook voor het Trio als geheel. Aparte vermelding ver dient wellicht de „Pastorale for recor der" (blokfluitsolo dus) van Kikuko Massumoto, een hedendaagse Japanse componiste. Jan Jaap Langereis, begonnen bij Hans Hermans op de Volksmuziekschool te Heiloo, studeert over enkele maanden af aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam bij Walter van Hauwe. Jen nifer Eriksson aanvankelijk in Sidney en thans aan het Rotterdams Conserva torium. Miri Singer tenslotte is af komstig uit Israël en ook zij studeert in mei af aan het Sweelinck Conservatori um in Amsterdam. Kerk open 19.30 uur. Toegangsprijs 6,--, resp. 4,-- CJP/65 Koffie etc. verkrijgbaar in de pauze. Jeugddienst Gereformeerde Kerk. Zondag 2 maart: jeugddienst in de Geref. Kerk aan dc Noordergeeststraat, aan vang 19.00 uur. Onderwerp: 'Bidden, wat moeten we ermee De dienst wordt geleid door dhr. S. Kool uit Heiloo. De huiscatechesegroep van de fam. Edelman heeft de dienst voorbereid. De collecte is bestemd voor de gaarkeuken in Chili. Na afloop napraten onder het genot van een kopje koffie of thee. Klaverjasclub EHK. Maandag 3 maart: maandelijkse open klaverjasdrive in het Open Huis met vele mooie prijzen. Aanvang 20.00 uur, aanmelden vanaf 19.30 uur in de foyer van het Open Huis. Telefonisch aanmelden kan bij: Mevr. Haanstra (334759), dhr. Knegt (334056) of dhr. Leurink (334366). Contactochtend After Care. After Care staat voor nazorg aan vrouwen met een borstamputatie. Woensdag 5 maart: Contactbijeenkomst, van 10.00-12.00 uur in het Medisch Centrum Alk maar. Vanaf 9.45 uur melden bij de portier van het Centraal Ziekenhuis. Ditmaal staat de film 'Borstkanker' centraal. Voor inlichtingen: tel. 072-145454, toestel 2226, op dinsdag van 14.00-16.00 uur. Bingo-avond Tamboerkorps Nijenburg Heiloo. Zaterdag 1 maart: jaarlijkse bingo-avond in het Bruno-gebouw. Zaal open om 19.30 uur, 20.00 begin met een optreden van drumband en minirettes. Vervolgens drie rondes bingo, een verloting en 'bal na'. Muzikale medewerking van Les Amis uit Spanbroek. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Heiloo. Zaterdag 8 maart: excursie naar.de bloemententoonstelling in Artis en de Hortus in Amsterdam. Kosten leden 28,00, niet-leden 35,00. Aanmelden: maandag 3 maart vanaf 9.00 uur bij: C. Kamer, tel. 333523. Vertrek op 8 maart om 8.30 uur vanaf de Witte Kerk. COC disco-soos. Zaterdag 1 maart: maandelijkse disco-avond van het NVIH-COC. Vanaf 21.00 uur stijldansen, vanaf 22.30 uur swingen in Hof van Sonoy, Alkmaar. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo. Maandag 3 maart: de heer Kruif spreekt over iriscopie, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Bijdrage in de kosten: 2,50. Vrijdag 21 maart: bowlingavond bij voldoende belangstelling in bowlingcentrum Heiloo. Opgeven op 3 maart of telefonisch bij de onderstaande nummers. Maandag 24 maart: paasstukjes maken o.l.v. mevr. Schavemaker. S.v.p. wat bakjes, een scherp mesje, ev. een tangetje en wat paasversieringen meebrengen naar het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Kosten 5,00. Inlichtingen: A. Morshuis (332136) of L. Zoon (331097). Oefenavond EHBO. Donderdag 27 februari: oefenavond voor gevorderden om 20.00 uur in het Kruis- gebouw aan de Holleweg 94. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Heiloo. Woensdag 26 februari: jaarvergadering in de zaal van de Geref. Kerk aan de financiële bijdragen: Stichting Noordergeeststraat. Na het huishoudelijke deel treedt de eigen toneelgroep op met Helpt de Polen", p/a Brakersweg 2a, 'Bombarie op de Beautyfarm'. Aanvang 19.30 uur. Introduce s betalen 2,50. C istricum Ned- Christenvrouwen Bond Heiloo. Ned Midd. Bank, nr. 65.16.60.726. Woensdag 5 maart: optreden van cabaret Stofvrij in de zaal van de Geref. Kerk, RABO-Bank, nr. 31.19.84.444. aanvang 20.00 uur. Post Bank, nr. 28.86.798. Zaterdag WEER COMBINATIE MET HULPGOEDEREN NAAR POLEN Jan Liefting en Joop Beentjes, uit Hei loo, bewaren goede herinneringen aan hun reis naar Polen. Voor de Stichting „Helpt de Polen" uit onze regio, heb ben de beide inwoners uit Heiloo de trip naar het Oostblok gemaakt, om er op drie verschillende plaatsen hulpgoede ren af te geven. Liefting zorgde voor het vervoer, terwijl de Castricummer Henk Oudhoff, de toezegging deed dat de stichting zou zorgen voor visa, lading, verzekeringen en brandstof. Ze hebben er geen moment spijt van vakantiedagen te hebben opgenomen voor deze reis, die achteraf bezien, weer zveel Polen een beetje gelukkiger heeft gemaakt. Inlichtingen over de transporten zijn verkrijgbaar bij P.A. Nolet, Bakkum- merstraat 75, Bakkum/Castricum (liefst in de avonduren) en bij de on derstaande inzameladressen. Inzameladressen: Heiloo: A.J. Kroon, Butterlaan 54; D. Pepping, Herenweg 198; R. Klop, Ken nemerstraatweg 624; P. Kuipers, Ter- meijen 132; J. Pepping, Boekenstein 15; mevr. Groot Valkering, Hoogeweg 72. Limmen: mevr. Bakker, Burg. Nieu- wenhuyzenstraat 31; mevr. l.. ue Waard, Brugstraat 18; G. Groot, Hoo geweg 72 Voor uw p/a Brakersweg maart: deelname aan de Internationale Vrouwendag. LIVE MUSIC OUD-INN Een aangename verrassing voor de lief hebbers van jazz en lichte muziek vormt de nieuwe formatie van de Amsterdam se zangeres Crystal Lammerts en de New Yorkse gitarist Lorand Sarna. Donderdagavond vanaf 21.30 uur bren gen zij een gevarieerd repertoire van jazz, Latin, Amerikaanse klassiekers, blues, soul en moderne muziek in Oud Inn. Samen weten zij een romatisch sfeervol én aangenaam geluid te produceren, dat zeer fascinerend is. Crystal heeft een prachtige volle en flexibele stem, waar mee zij oude nummers opnieuw tot le ven brengt. Lorand Sarna, een gerouti neerde New Yorkse musicus is zowat met de gitaar grootgebracht, heeft over de gehele wereld gespeeld en veel erva ring opgedaan. Samen met een bassist vormen zij de groep Soft Pulse. Toe gang gratis Enkele tientallen jaren geleden, toen het op vakantie gaan gemeengoed begon te worden, koos vrijwel iedereen voor een zomerreis. Later werd ook de win tersport populair en tegenwoordig is het eigenlijk het hele jaar door vakantietijd. Ook al door de toegenomen vrije tijd maken tienduizenden Nederlanders naast hun hoofdvakantie in zomer of winter af en toe een 'tussendoortrip'. Een minivakantie, vahk een midweek of een weekeinde, om even de dagelijkse sleur te ontvluchten. Juist in het voor jaar kan zo'n reisje een plezierig inter mezzo zijn. De natuur is dan op zijn mooist en de hoogseizoendrukte wordt vermeden. Er zijn zowel in binnen- als buitenland nogal wat mogelijkheden voor zo'n kor te vakantie. Naast de stedentrips, waar over dadelijk meer, zijn korte bunga lowvakanties populair. De bungalow accommodatie zijn grofweg in twee groepen te verdelen. Er zijn de luxe, complete complexen, waar met name de sport- en hórecavoorzieningen ervoor zorgen dat men zich ook bij slecht weer uitstekend kan vermaken. En er zijn bungalowterreinen, veelal kleiner en goedkoper, waar de nadruk meer ligt op rust, privacy en natuurschoon. De reis-^ .adviseur zal u graag helpen bij het kie zen van de accommodatie die u het meest aanspreekt. pers bij stedenreizen, maar het aantal plaatsen dat een bezoek waard is, is veel groter. Met name voor een heel kort tripje - zaterdag weg, zondag terug - zijn Antwerpen en Brussel en een aantal Duitse steden goede mogelijkheden. Gaat u met name om te 'shoppen', dan moet u wel bedenken dat in Duitsland de winkels op zaterdagmiddag, behalvq de eerste zaterdag van de maand, zijn gesloten. Verder weg komen steden als bijvoorbeeld Rome, Barcelona, Wenen en Boedapest zeker voor een geslaagde korte vakantie in aanmerking. En er zijn zelfs mensen die naar New York vliegen op een paar dagen de sfeer van deze metropool te proeven. Niet alleen het uitzoeken van een bestemming is belangrijk, maar ook de keuze van het vervoer. In eigen land en direct over de grens is de auto een prima mogelijkheid, maar voor reizen naar wat verder gelegen ste den kent dit vervoermiddel ook duide lijke nadelen. De weg zoeken in een vreemde stad is geen pretje, parkeren is meestal een probleem en lang niet altijd zal het lukken om de wagen 'kreukvrij' weer mee naar huis te nemen. Boven dien leert de praktijk dat tijdens het ver blijf de auto nauwelijks wordt gebruikt, omdat de bezienswaardigheden met het openbaar vervoer veelal eenvoudiger te bereiken zijn. Reizen per bus is een aantrekkelijk al ternatief. De kosten vallen mee en een georganiseerde busreis heeft zeker voor delen. Er zijn geen taalproblemen en je komt zonder te verdwalen op de mooi ste plekjes. Zeker voor Parijs is de trein het overwe gen waard. De accommodatie is aan merkelijke comfortabeler dan een aan tal jaren geleden en men komt redelijk snel op de plaats van bestemming. Wie 's ochtends uit Nederland vertrekt, kan al aan het begin van de middag een drankje gebruiken op een terras aan de Champs-Elysees. Vliegen is zeker niet de goedkoopste oplossing, maar de tijdsbesparing bij reizen over een wat grotere atstana oe- tekent wel dat uren van die (toch al te korte) tussendoorvakantie zo effectief mogelijk kunnen worden besteed. De reistijd kan verder worden bekort, nu met name Londen behalve van Schiphol ook van luchthavens als Rotterdam- Zestienhoven, Eindhoven en Beek wordt aangevolgen. De voor- en nadelen van de diverse ver voermiddelen gelden evenzeer voor een minitrip als voor de 'echte' vakantie. Daarbij valt op dat de bus kennelijk voor nogal wat mensen een onderge waardeerde mogelijkheid is om op va kantie te gaan. De bussen zijn de laatste jaren zo verbeterd (gemakkelijker stoe len, meer beenruimte) dat een zeer com fortabele trip mogelijk is tegen een prijs die veelal lager ligt dan die van een au tovakantie. Busreizen voor het zomer seizoen kunnen nu nog volop worden gereserveerd. De Rabobankadviseur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6