O NORMAAL!! 1 19 maart ■nieuwe Spe*rt en Spet ïf de Verenigingsagenda VRIJE LIJST AKERSLOOT 'DE VRIENDSCHAP" Claw Boys Claw bij De Buk AKERSLOOT mtmmmmmmÊ Nieuwe brandweerauto in Akersloot Bewoners van Huize De Loet 'apetrots' op Joop Nagelhout AKERSLOOT U LIEF IS AKERSLOOT Kerklaan 16-18 - Telefoon 02513-12866 Zondag 16 maart AKERSLOOT DE EERSTE STOPPLAATS OP DE VOOR JAARSTREKTOCHT VAN Kaartjes verkrijgbaar bij o.a.: Free Record Shop, Ypma, Alkmaar De Graaf, Castricum. Molenaar, Beverwijk. De Vriendschap, Akersloot. DE VRIENDSCHAP voor al uw bruiloften ed. nog steeds het beste en het voordeligste adres in uw omgeving. Burgemeester Schoof overhandigt de sleutel aan brandweercommandant Van der Eng. Klunen in Friesland onder een stralend zonnetje: de gewoonste zaak van de wereld. Claw Boys Claw in De Buk, dat mag je met missen. Ook voor uw sportberichten De bewoners van Huize De Loet waren apetrotsop 'hun' held van de Elfstedentocht. Kick Ruyter (CDA Akersloot). UITKIJKPOST 5 MAART 1986 VRIJE LIJST AKERSLOOT ZIET HUIDIGE WETHOUDERS GAARNE TERUG WAO GROEP ZET ZICH IN VOOR ROLSTOELBUS Op 26 februari organiseerde de Wao- groep een avond in 't trefpunt t.b.v. de Rolstoelbus. Het werd een geslaagde bijeenkomst en de loterij bracht maar liefst 460,30 op. Dank aan de degenen die voor de prijzen zorgden. Op vrijdag 28 februari is de nieuwe brandweerauto officieel overgedragen aan de brandweercommandant van A- kersloot, A. van der Eng. De loods van openbare werken werd voor deze gelegen heid omgebouwd tot een feestelijke zaal. Nadat de commandant de 641 (brand weerwagennummer) had opgeroepen via de alarmcentrale, verscheen na enkele minuten de wagen met achter het stuur burgemeester Schoof, die de wagen bekwaam de loods in reed. Onder het genot van een kopje koffie met gebak, werden er verschillende toespraken gehouden, door onder ande re' de heer de Hartog, de regionale commandant, en de heer Plomp, inspec teur van de brandweer. Ongeveer 15 maanden geleden werd de nieuwe brandweerwagen besteld. De oude wagen was nog niet helemaal afgeschreven, maar doordat er enige dure reparaties aan verricht moesten worden, leek het verstandiger om een nieuwe wagen te kopen. Na enig overleg werd besloten om de brandweerwagen te laten bouwen bij een bedrijf in Hypolites hoef. De nieuwe wagen leverde overigens enige problemen op, want hij bleek niet in de loods te kunnen doordat er meei materiaal op de wagen was dan bij de oude. Dit probleem werd echter opgelosl door de vloer te laten zakken. Een andei probleem is dat de brandweerauto niel meer naar dé Schermer kan, doordat de wagen te groot en te zwaar is geworden voor 't Pondje. De brandweer van de gemeente Schermer was echter bereid om dit gebied over te nemen bij eventue le brand. U vraagt zich natuurlijk af, waarom nemen ze dan zo'n grote brandweerwa gen. Men heeft dit gedaan, omdat men rekening moet houden met grote bran den zoals het nieuwe Motel aan de Rijksweg. Natuurlijk biedt de nieuwe wagen veel meer voordelen. Zo is de wagen voorzien van gereedschappen om mensen uit wrakstukken te zagen. Ook is de tank van de watercapaciteit ver groot. Voor de oude brandweerwagen is er ook weer een goede plek gevonden. Deze doet nu dienst als bedrijfsauto bij Douwe Egberts. Claw Boys Claw, de enige band die geen' grote prijs" nodig heeft om bekend te worden, zal Heiloo komende saterdag met een bezoek vereren. Hun eerste el pee „Shocking shades of...." werd door de OOR uitgeroepen tot de „beste Nederlandse elpee ooit gemaakt", en de rest van de vaderlandse pers trok ook al alle registers open om de band te bejubelen. Belangrijk onderdeel van de groep is de zanger. Peter te Bos, de man met de Burt Lancaster-grijns. Hij is de zingende bulderbaan die het luchtalarm 's maan dags om 12 uur riant weer te overstem men. Zijn stem klinkt als een schorre Nina Hagen en wordt visueel on dersteund met heftige armbewegingen en hanige looppasjes. De band is opgericht in herfst van '83 en bouwde al snel in en om Amsterdam een geduchte live-reputatie op. Na een op treden op Pandora in 1984 werd mid dels een uitgebreide toer België vero verd. In juni 1985 verscheen de miniel- pee „Now", die liveopnames bevat, op genomen in de Melkweg. Hierna bege leidden zij de enige echte „Legendary Stardust cowboy" tijdens het laatste Pandorafestival en toerden zij met hem door Skandinavië. Nu zijn ze dus weer terug in Nederland en komende zater dag in de Buk, vanaf 22.00 uur. Komende vrijdag is er voor de 2e maal in successie een hardcore-avond in het café. Liefhebbers van cowpunk, trash- •pfohky. 'Feggaè, speedcore, spacewave, frikandelblues en wat al niet meer kun nen die avond hun hart ophalen. Neem ook zelf platen/bandjes mee die die avond gedraaid kunnen worden. De aanvang is om 9 uur. HEILOO Alkmaar en omliggende dorpen. Op maandag 24 februari sprak de heer Dr. Ir. E. H. P. Cordfunke in de zaal van de Gereformeerde Kerk voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Na een korte algemene inleiding over het ont staan van onze kuststrook, de strand1 wallen, waarbij zich kleine nederzet- tinkjes vormden, besteedde de heer Cordfunke ruimschoots aandacht aan het ontstaan van Alkmaar, Heiloo en naaste omgeving. Het geheel werd ver duidelijkt door een serie fraaie dia's. Tot slot werd van de gelegenheid tot vragen stellen veelvuldig gebruik ge maakt, waarna onze presidente Doro- thee Zuijdgeest de heer Cordfunke be dankte voor deze interessante en leerza me ochtend, met het overhandigen van een passende attentie. Vol tróts hebben dé'bewoners vari Hui ze De Loet hun aktiviteiten begeleider, Joop Nagelhout, gehuldigd, met hët uit rijden van de elfstedentocht. Namens de bewoners commissie sprak mevr. v. Weelde „vol spanning hebben we de tocht op tv gevolgd in de hoop een glimp van „onze Joop" op te vangen maar het is ons helaas niet gelukt. Maar we zijn trots een elfstedenrijder in ons midden te hebben". Namens de com missie was er een mooie plant. Me vrouw Meertens stak ook de loftrompet over de grote prestatie van Joop Nagel hout. „Hij gaat altijd zo rustig z'n gan getje. Toen we woensdag vroegen „waar is Joop"? werd er gezegd „Oh, die is de elfstedentocht rijden", maar de volgende dag was hij gewoon weer op z'n werk. Toch is er hard voor getraind. Zelf zegt Joop Nagelhout, hierover. „Het week end er voor heb ik met mijn zoon van 13 een tocht van 100 km gereden. Ik was toch zo apetrots op dat joch". Maar woensdag waren de rollen omgekeerd en was „het joch" trots op zijn vader. Nog nooit had iemand van het perso neel van Huize de Loet een elfstentocht gereden. Nu werd het een gebeurtenis ELFSTEDENTOCHT 1986 De 37-jarige oud-Heilooënaar Dick de Haan, woonachtig te Akersloot, heeft in de vorige week woensdag gehouden Friese Elfstedentocht bij de wedstrijdrij ders een uitstekende prestatie neergezet door op slechts 27 minuten en 59 seconden na Evert van Benthem als 53e te eindigen. Hierdoor heeft hij een flink aantal bekende marathonrijders achter zich weten te houden. Pas één jaar traint Dick fanatiek mee met de schaatstrai ningsgroep van de Limmer IJsclub. Hiervoo^ •scliiaSMe'hij "uifelü'ffétid op natuurijs en dan voornamelijk toertoch ten, indien deze werden gehouden-. waar iedereen zich sterk bij betrokken voelde. Nederlandse Christelijke Vrouwenbond Woensdag 5 maart: optreden van het cabaret Stofvrij aanvang 20.00 uur in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo u Vrijdag 21 maart: bij voldoende belangstelling een bowltngavond in Bowling Hei loo, aanvang 20.00 uur. Opgave bij één van de onderstaande nummers Maandag 24 maart: paasstukjes maken in het Open Huis, aanvang 20.00 uur kosten vijf gulden. S.v.p. wat bakjes, een scherp mesje en evt eentangelhe en paasversieringen meebrengen. Inlichtingen: A. Morshuis (tel. 332136) of L. Zoon (tel. 331097). Open avond voor alleenstaande ouders Woensdag 12 maart: open avond van het Fiom-bureau met als thema vakant Aanvang 20.00 uur in de Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Inlichtingen: te 072-118812. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 11 maart: Sonja Koelman van de provinciale handwerkcommissie vertelt handwerken en vertoont werkstukken en dia's. Aanvang 9.45 uur in het een lezing door de het Bakkerij over Open Huis. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Woensdag 12 maart: 'Wat doet de keuringsdienst van waren heer A. Bliek, aanvang 9.45 uur in het Open Huis. Donderdag 13 maart: excursie naar het Anton Pieck-museum, het Bakkerij museum en een kaarsenmakerij in Hattem. Vertrek 7.45 uur vanaf de bekende opstapplaatsen. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo nm nn Er is nog gelegenheid om deel te nemen aan de cursus Engels voor beginners op donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. Evenzo kan men zich nog aanmelden voor de cursus tekenen-schilderen op dinsdag van 9.30 t°t l2 00 uurBinnenkort za! grimeercursus van start gaan. Voor opgave en/of inlichtingen, tel. 331840. Koninkliike Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Zaterdag 8 maart: excursie naar Artis en de Hortus in Amsterdam. Vertrek om 8 30 uur vanaf de Witte Kerk. De aanmelding is maandag 3 maart al van start gegaan, maar U kunt nog proberen een plaatsje te krijgen bij de heer Kamer, tel. Dinsdag 11 maart: dia-lezing in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur, over het onderwerp Boeiende bloemen wereld', door P. den Houter uit Hilversum. Door de aanhoudende vorst is het nog niet mogelijk geweest om de hyacmthen- bollen uit te reiken aan de 400 vierdeklassers van de basisscholen in Heiloo. Zowel de keuring als de expositie zullen hopelijk in de tweede helft van maart plaatshebben. ELFSTEDEN-RELAAS VAN KEES MOOIJ Wie had dat gedacht, voor de tweede maal de elfsteden. Op dinsdag mijn spullen gepakt en met de trein naar Leeuwarden. Wat een drukte in de trein en op het station, waar ze je allerlei sjaals, buttons en petjes proberen te verkopen. Met de bus naar de Frieslandhallen, weer een drukte van belang. Startkaart gehaald en een slaapadres gevraagd. Met de taxi naar mijn gastgezin, dat wa ren aardige mensen. Eén van de dochters moest haar bed af staan, want een elfstedenrijder slaapt niet in een slaapzak. Die moest een goe de nachtrust hebben, zeiden ze. 's Morgens vroeg opgestaan, want ik moest om half acht starten. Het hele ge zin bracht mij in de auto naar de Frieslandhallen en wenste mij veel succes. Nou, daar gingen we met duizend tege lijk de hal uit, de een rennend de ander lopend, want het was nog ver genoeg! Eenmaal op het ijs was ik snel in Sneek, waar een spandoek hing met de tekst 'Nog maar 180 km naar Leeuwarden', maar de mensenmassa langs de route zingen en hossen je gewoon naar het eind. Ongeveer halverwege kwam ik mijn broer, Marjan en Jack tegen, die mij van een natje en een droogje voorzagen. Eenmaal in Barthlehiem aangekomen, begonnen de moeilijkheden. Wat een ijs, vol met scheuren en bobbels. Dat werd afzien. Toch in Dokkum aangeko men en door de mensen richting Leeu warden geschreeuwd. Dat heb je dan ook wel nodig zo'n opkikker! Eindelijk, daar zie ik Leeuwarden, daar aangekomen ook weer bejubeld door een gigantische mensenmassa. Wat een feest, om nooit te vergeten! Met dank aan het gastgezin en aan Jan Dekker; zonder zijn startkaart had ik dit prachtige festijn niet mee kunnen maken- Kees Mooij REÜNIE DEELNEMERS ELFSTEDENTOCHT Morgenavond, 6 maart, wordt in de grote zaal van Cafetaria Blakborn een reunië gehouden. Voor alle rijders van de Elfstedentocht uit Heiloo. Er is koffie en er worden vi deo-banden vertoond van de Elf stedentocht. De avond begint om 20.00 uur. DE BLAKBORN'S OP HERHALING De Blakborn's schaatsen van huis uit menige tocht mee. Na een goede voor bereiding hoorden wij dat de tocht toch nog door ging. Na vorig jaar wisten Jan, Rem, en Willem Blak born wat hun te wachten stond. Maar Rem zat in Polen, die wist dus nog van niets. Samen met z'n vrouw en Arian Vennik en z'n vrouw zouden zij daar de Alternatieve Elfstedentocht 'rij den. Maar in Holland aangekomen, op maandagavond, wist iedereen ge noeg. Alleen Arian had griep, z'n vrouw Eddie nam het startbewijs over. Dinsdag gingen wij om 13.00 uur op weg. Wij werden goed onthaald in Langweer en Leeuwarden. Iedereen was toch meer gespannen dan vorig jaar. Maar bami eten en erwten soep maken dat kunne^ze daar als de beste. Nogmaals bedankt, beste ménsen in friesland. We startten op verschillende tijden: Willem en Eddie 6.30 uur, Jaap en Peter om 7.30 uur en Jan en Rem om 9.00 uur. Onze vader en moe der stonden ons bij Kimsward op te wachten met warme kippesoep en thee. Heerlijk was dat. Iedereen was dol enthousiast. Onze moeder deel de broodjes uit. Men wilde er zelfs voor betalen. Om half 5 kwam Willem als eerste binnen. Eddie en Jaap volgden om acht uur. Jan" en Rem eindigden om kwart over tien. De kruisen zijn weer binnen. Eerst gauw naar huis ge beld want Jan z'n vrouw verwacht een baby. Maar nee hoor, wij kunnen nog een nachtje blijven slapen. Na een heerlijk bad en een paar biertjes vie len we allemaal om van de slaap. Morgen weer terug naar huis. De vlag in top en vele felicitaties van buren en familie. Vrijdag toch de winkel ge opend, want het is toch niet altijd feest. Hoewel, over een feest ge sproken, wat dachten jullie van een reunië? (Zie elders). MARCO NIEUWEBOER, 18 JAAR Nadat ik vorig jaar op 21 februari op 17-jarige leeftijd ook mee had ge daan aan de Elfstedentocht, had ik ook voor dit jaar een lidmaatschap- kaart kunnen bemachtigen. Op woens dag 26 februari was het dan weer zo ver. Samen met mijn oom Jan Boon (49 jaar), die een kwartier vroeger startte, gingen we naar de Friesland hallen in Leeuwarden. Om 8.40 uur mocht ik starten. Na een sukkeldrafje van 10 minuten bond ik mijn schaat sen onder en vertrok richting Sneek. Na een uur was ik daar beland. Tus sen Sneek en Sloten zaten behoorlijk veel scheuren, zodat ik goed uit mijn doppen moest kijken. Na drie uur was ik in Staveren en toen hoorde ik dat Evert van Benthem winnaar van de 14e Elfstedentocht was geworden. Op het traject tussen Hindelopen en Bolsward kwam ik stuk te zitten, omdat ik in het begin teveel van me zelf had geëist. In Harlingen ging het alweer een stuk beter met me en ging ik met mijn oom, die ik ondertussen had ingehaald, richting de feeststad Franeker. Daar stonden zo'n 60.000 mensen ons aan te moedigen. Toen doken we „de hel van het noor den" in. De laatste kilometers voor Bartlehiem bleken inderdaad een hel te zijn. Tussen Bartlehiem en Dokkum bleek het „vuur" van de hel echter nog heter te zijn. In Dokkum wachtte een fantastische mensenmassa ons op. Op de terugweg naar Bartlehiem» hadden we gelukkig de wind mee, dus ging het wel wat beter, maar dat kon niet verhinderen dat ik zeker 20 keer gevallen ben op de Dokkumer Ee. Na Oudkerk konden we in de verte de lichten van Leeuwarden al onder scheiden. Om 23.50 uur arriveerde ik op de Bonkervaart en nam met een plechtige kus op de eindstreep af scheid van het Leeuwarder ijs. Ieder een had weer een fantastische dag ge had. CDA - AKERSLOOT Lijst 1, nr. 4 Kick Ruyter Opgegroeid binnen de christelijke tradi tie, onder de rook van de industrie, ze ker reden om in het verleden aansluiting te zoeken bij de christelijke politieke partijen, een traditie waarbinnen be paalde aspecten als trouw en streven naar rechtvaardige arbeidsverhoudin gen met de paplepel werden ingegoten, wat goed is beklijft. CDA; natuurlijk niet de perfecte partij, wel echter één waar bovengenoemde aspecten tot z'n recht kunnen komen, landelijk gezien een middenpositie vor mend, welke er zorg voor draagt dat langs de weg van de harmonie van de democratie geleidelijk, doch steeds vooruit, een rechtvaardiger maatschap pij bewerkstelligd wordt, veranderingen gaan langzaam, doch wanneer je terug kijkt merkbaar, een partij ook waarbin nen verscheidenheid noodzakelijk aan wezig is, zelfs met linker- en rechter vleugels voor wat mezelf betreft reken ik me tot de linkerzijde. In de fractie van de plaatselijke CDA zijn de aspecten van de landelijke CDA terug te vinden. De ruimte binnen de ge meentelijke politiek om bovengenoem de aspecten te bereiken is slechts gering, echter aandringen op een behoorlijk contingent woningwetbouwwoningen, een sober beleid, aanwenden van opge bouwde reserves die de bevolking van Akersloot in zijn geheel ten goede komt zoals bijvoorbeeld: extra voorzieningen binnen een te bouwen bejaardentehuis, een kruisgebouw als dienstencentrum moge uitvloeisel zijn van bovengenoem de uitgangspunten. Uit de verworvenhe den binnen ons mooie dorp, „de parel van Noord-Holland", blijkt dat mede onder een daadwerkelijke inbreng van het CDA in de laatste jaren veel goeds tot stand is gebracht. Hoewel we als gemeente met handen en voeten gebonden zitten aan de macht van de project-ontwikkelaar is er uitein delijk toch een redelijke uitbreiding van de woonvoorzieningen voor onze eigen dorpelingen gerealiseerd. Natuurlijk is dit slechts mogelijk geworden in zeer soepele samenwerking met de andere politieke partijen, welke vooral gestalte krijgt in de diverse commissies. BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT Geboren: Jacobus Johannes, z.v. P. J. Zoon en P. Verduin. Overleden: M. Schrier-Groot, oud 92 jaar. Overleden: dhr. T. Schut, oud 64 jaar. Ondertrouwd: Baltus, Gerardus N. oud 31 jaar, en Tiebie, Elisabeth M., oud 26 jaar. DIA-AVOND OUD AKERSLOOT De vereniging Oud Akersloot orga niseert donderdag 13 maart in Bar 't Achterom, Kerklaan te Akersloot voor de leden een dia-avond. Het motto van de avond is: „Het woonhuis door de jaren heen". Oudplaatsgenoot de heer J. M. Baltus geeft hierbij een lezing. De bijeenkomst vangt aan om 20.00 uur. DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen en standen per dinsdag 25 februari (Achtereenvolgend: uitslag 25-2, totaal aantal wedstrijden, gemiddelde): A-klasse: le H. Bosman 95, 1467, 22, 97.80; 2e D. de Haan 1441, 20, 96.07 3e A. Kamink 93, 1435, 22, 95.66; 4e H. Levering 91, 1434, 22, 95.60; 5e J. Visser 90, 1407, 20, 93.80; 6e J. Tijmes 1403, 19, 93.53; 7e J. Zweeris 97, 1400, 20, 93.53; 8e H. Schoenmaker --, 1398, 21, 93.20; 9e C. Groen 89, 1376, 22, 91.73; 10e P. Tijmes 90, 1376, 20, 91.73; 11e C. Peperkamp 87, 1347, 20, 89.80; 12e R. Mol - 331, 4, 82.75; B-klasse: le Sj. Beentjes 85, 1410 20, 94.00; 2e G. Admiraal --, 1388, 17, 92.53; 3e C. v.d. Vliet 98, 1382, 22, 9213; 4e N. Molenaar 83, 1376, 22, 91.73; 5e R. Verduin 90, 1368, 19, 91.20; 6e P. Woestenburg 1341, 18, 89.40; 7e L. Bolk 87, 1334, 22, 88.93; 8e F. Ruigewaard 91, 1329, 22, 88.60; 9e E. Heijenga --, 86.00: C-klasse: le W. Burgering 92 19, 92.53; 2e C. Steeman 91 21, 90.13; 3e Y. Kaptein 90, 23, 90.07; 4e G. Steeman 91 22, 88.80; 5e C. Zoon 85 87.13; 6e R. Steeman 85 86.00; 7e 19, 85.20; 21, 85.00; 22, 84.93; 1235, 22, 1146, 13, 86, 1, 1388, 1352, 1351, 1332, 1307, 21, 1290, 22, P. Appelman 80, 1278, 8e R. Levering 79, 1275, 9e J. Blokker 94, 1274, 10e L. Soeterbroek 78, 82.33; lie A. Schoon 90, 88.15; 12e J. Roemer 937, 11, 85.18; 13e K. Cheung 589, 7, 84.14; 14e E. v.d. Horst 418,5,83.60. Reeds bij de algemene beschouwin gen in december jl. sprak Vrije Lijst Akersloot zich uit voor de terugkeer van de huidige wethouders in de vol gende raadsperiode. V.L.A. heeft ook het huidige college-beleid inzet van de komende gemeenteraadsverkie zingen gemaakt. De basis van het om vangrijke programma van V.L.A. voor de jaren 1986-1990 was de beleids nota van B. en W. voor de komende jaren. Het programma van V.L.A., dat ook nieuwe punten bevat, kan vol gens V.L.A. de basis zijn voor het volgende college-programma. Overigens staat in het V.L.A.-pro gramma, dat het komende college van B. en W. wordt gevormd, zon der afspraken vooraf, na gesprekken met alle democratische partijen en dat een college-programma met een zo breed mogelijke steun wordt nage streefd. Wanneer V.L.A. buiten het college wordt gehouden zal het eigen verkiezingsprogramma als maatstaf gelden voor de beoordeling van het beleid. Verder vindt V.L.A., dat goede en uitgebreide voorlichting nood zakelijk is. Het V.L.A.-programma zegt met be trekking tot de ruimtelijke ordening, dat de ontwikkeling van de volgende fase van het bestemmingsplan Aker sloot-Zuid voortvarend moet worden afgerond om aan de behoefte aan woningen voor Akersloters te kunnen blijven voldoen. Ook moet de zo rijke natuur van Aker sloot beschermd worden en groen voorzieningen en beplantingen op verantwoorde wijze uitgebreid wor den. Omdat de inwoners hieraan ook iets kunnen doen schreef V.L.A. eind vorig jaar een tuinwedstrijd uit en stelt hiervoor prijzen beschikbaar. De tuinwedstrijd werd eveneens uit geschreven in verband met het twin tigjarig jubileum van V.L.A. De verkeersveiligheid in de gemeente staat bij V.L.A. hoog in het vaandel. V.L.A. wil daarom doorgaand verkeer in woonwijken beteugelen en nieuwe wijken moeten kindvriendelijk zijn. De gemeente moet stimuleren de ver antwoordelijkheid, betrokkenheid en medezeggenschap van huurders over hun woning en woonomgeving. V.L.A. bepleit voorkeur voor plaat selijk ondernemers bij totstandkoming van gemeentelijke plannen en er dient bijzondere aandacht te zijn voor de detailhandel, in het belang van de dienstverlening aan de inwoners. V.L.A. steunt het particulier initia tief in het kader van ontwikkelings samenwerking. s Naar de mening van V.L.A. wordt hondenbelasting onterecht geheven en afgeschaft te worden. Ook vindt V.L.A., dat in een economisch moei lijke tijd de inwoners geen lasten op gelegd moeten worden, welke niet strikt noodzakelijk zijn. Genoemde punten zijn maar een greep uit het V.L.A.-programma, volgende week meer hierover. Het V.L.A.-programma is verkrijgbaar bij het secretariaat van V.L.A.: Chopinstraat 15, tel. 11281. BELASTINGEN GEMEENTE OMLAAG Een portemonnee hebben we allemaal. Bij de één zit er wat meer in dan bij de ander. Politici hebben de bijna onbed wingbare neiging zich met die porte monnees te willen bemoeien. Bij de één er wat meer in, bij de ander wat minder. Herverdeling van inkomens heet zoiets. De VVD Akersloot laat de diskussie daarover graag over aan de landelijke politiek. Daarover kunt U zich binnen kort .uitspreken, als uw stem gevraagd wordt in de verkiezing van de Tweede Kamer. Voor het zover is, komt eerst de plaatselijke politiek aan de beurt. Daar willen we het even met U over hebben. Over de Akerslootse politiek en haar portemonnee. Want wat is er aan de hand? Akersloot heeft geld over. In officiële gemeenteraads-taal heet dat zo fraai „een struktureel begrotings overschot". Minister Onno Ruding van Financiën zou er zijn vingers van aflik ken. Waar hij alleen maar van kan dro men, maken we hier op gemeentelijk ni veau in Akersloot al sinds jaar en dag waar. Een komfortabele positie, dat wel. Komfortabel dan wel voor de gemeente. Maar wie is dat, die gemeente? Inder daad, dat zijn wij Akersloters met zijn allen. Akersloters die samen gemeente lijke belastingen betalen. En kennelijk zoveel belastingen, dat de gemeente er iedere keer op overhoudt. Teveel, vindt de Akerslootse VVD. Na tuurlijk zijn we voor een voorzichtig fi- nanciëel gemeentelijk beleid. Maar je kunt ook té voorzichtig zijn. Het leven is al duur genoeg voor al die mensen die samen de Akerslootse gemeenschap vormen. We vinden dan ook dat het best wat minder kan, dat „strukturele begrotingsoverschot". Wat we dan wil len? Heel simpel: de gemeentelijke be lastingen omlaag. Zover omlaag, dat de gemeente kan blijven doen wat ze tot nu toe voor Akersloot heeft gedaan. Na tuurlijk moet het niveau van de voorzie ningen minstens blijven wat het was. Maar voortdurend geld overhouden? Nee, dat is voor U als individuele bur gers ook al moeilijk genoeg. Stem daarom op 19 maart a.s. bij de verkiezingen voor de gemeenteraad op de VVD. Gouden bergen beloven we niet. Maar waarom zou ook U niet iets meer mogen overhouden? Geef ons uw stem, en daardoor straks voldoende ge wicht in de gemeenteraad om ervoor te kunnen zorgen dat de gemeentelijke be lastingen op een verantwoorde manier omlaag gaan. Uw Por^emoniie5 vaart er wel bij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 10