De Toekomst is van iedereen Partij van de Arbeid Heiloo w nieuwe MiliM Forumdiscussie ouderenbeleid <f|£lLOo DEMOCRATEN LIJST 3 2000 Bel 072-331306, 334637 of 331999 &0*m. met een partij die landelijk en plaatselijk voor u opkomt. WAT WIJ NIET DOEN: Heiloo als dank voor het aangenaam verpozen... WAT WIJ WEL BELOVEN Heiloo schoon en veilig houden voor iedereen. Meer weten? GEEN COMBINATIE KLASSEN S.V.P. Margot van Gelder DE STERKE SCHAKEL TUSSEN BURGER EN GEMEENTEBESTUUR UITKIJKPOST 5 MAART 1986 Sö0 Joost de Wittekandidaat voor het C.D.A. en de enige jongere in Heiloo op een verkiesbare plaats. Naast de zorg voor ouderenheeft het C.D.A. volop aandacht voor de jongeren Jongeren willen graag weten waar ze aan toe zijn. Ze willen graag uitzicht hebben op een goede toekomst, waar voor enkele zaken van groot belang zijn om voortdurend daar aandacht aan te schenken. Zoals aangekondigd besteden wij van daag aandacht aan de plannen van de politiek wat betreft het ouderenbeleid in Heiloo. Morgenmiddag is daarover een forumdiscussie in 't Trefpunt, waar voor de beide ouderenbonden vertegen woordigers van alle aan de gemeente- raadsverkieizngen deelnemende partijen hebben uitgenodigd. Met het oog op die discussie kiezen we dit keer van een andere opzet voor dit artikel. Per partij zullen we puntsgewijs de voornemens weergeven. Links Heiloo. Het bouwen van 'aanleun-woningen', waardoor ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, moet gestimuleerd worden. Meer c.q. beter openbaar (streekver voer. Structurele uitbreiding van de thuis zorg, zodat ouderen langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Dienstverlening vanuit de bejaarden huizen ook voor de thuiswonenden (dagverzorging). De komst van een dorpshuis met opvang voor onder andere Vutters. Democraten 66. Meer c.q. beter openbaar vervoer, dat afgestemd moet zijn op de behoeften van de gebruikers. Ouderen moeten -als zij dat wensen- zoveel mogelijk in een eigen woonomge ving blijven. Dat kan met behulp van goede randvoorwaarden, zoals: - volwaardige eerstelijns-gezondheids- zorg. - voldoende wijkverpleegkundigen en gezinsverzorg(st)ers, - warme maaltijden aan huis. - mogelijkheden voor dagverzorging. PvdA Speciale aandacht voor de huisvesting van ouderen, die langer op zichzelf in de wijk blijven wonen. Ouderen moeten geactiveerd worden om hun plaats in de samenleving te behouden. Het gemeentelijk beleid moet erop gericht zijn, dat ouderen zo lang mogelijk in hun vertrouwde omgeving kunnen blijven functioneren. Het vergroten van de begaanbaarheid van de straat voor bejaarden en het sterk verbeteren van de bereikbaarheid van openbare gebouwen moeten bevorderd worden. Heiloo 2000 De belangen van de senioren, een belangrijke groep ingezetenen, vragen terecht speciale aandacht. Heiloo 2000 meent dat de nadelige gevolgen van het huidige regeringsbeleid voor deze cate gorie tot een minimum beperkt dienen te worden. De bevordering van de verkeersveilig heid. CDA Van groot belang is dat de voorzie ningen waar ouderen gebruik van kun nen maken gelijke tred houden met de toename van deze leeftijdscategorie. Goede huisvestingsvoorzieningen, zo als ouderen die zelf wensen. Optimale benutting van de mogelijk heden van het flankerend beleid, onder andere door warme maaltijd-voorzienin gen, aangepast vervoer, alarmeringsmo gelijkheden, telefooncirkels, enzovoort. Een maximale inbreng van de ouderen zelf in het toekomstige beleid. Onderzoek naar nieuwe woonvormen voor ouderen en dit planologisch moge lijk maken. VVD Ouderen moeten volledig geïntegreerd blijven in onze dorpsgemeenschap. Er moet naar gestreefd worden oude ren, indien zij dit wensen, zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Het is de taak van de gemeente deze zelfstandigheid onder andere met be hulp van vrijwilligers mogelijk te maken en te bevorderen. Steun aan een nauwe samenwerking tussen de verschillende instellingen bin nen de eerstelijnszorg, bijvoorbeeld een 24-uurs-bereikbaarheid via een gezamen lijk telefoonnummer. De forumdiscussie begint morgenmid dag om 14.00 uur in 't Trefpunt en staat onder leiding van Cees Egas (ex-staats secretaris) Milieu en verkeer Voor de nu steeds dichterbij komende verkiezingen voor de gemeenteraad heeft u reeds vele voornemens van met name de politieke partijen vernomen. Wat er van deze voornemens terecht komt en of de gekozen raadsleden zich zullen gedra gen volgens hun beloftes kunt u tezijner- tijd volgen in de raad. De PvdA-raadsle- den rapporteren op de afdelingsvergade ring over hun standpunten in de raad. Deze vergaderingen en het fractie-over leg zijn voor alle inwoners van Heiloo toegankelijk, zoals hoort bij een demo cratische partij. Milieu Veel mensen, die hun werk hebben in de Randstad, hebben Heiloo gekozen als plaats om te wonen en te recreëren. Dit geldt ook voor Jan Michielsen, de vierde PvdA-kandidaat in Heiloo. Ook hij koos zo'n vijftien jaar geleden voor Heiloo als woonplaats. Heiloo is mooi, en om dat zo te houden, moeten keuzes gemaakt worden. Jan Michielsen, zelf chemicus, weet hoe belangrijk bijvoorbeeld de industriële werkgelegenheid -ondanks ook haar nadelen- is voor de economie. Het blijft daarom de zorg, juist voor de Partij van de Arbeid- de grootste politie ke partij -behoedzaam om te gaan met het milieu. Om 'Heiloo is mooi, houden zo' meer te laten zijn dan een holle leuze moet er een goed overleg zijn tussen alle overheden (rijk, provincie en gemeente) en het bedrijfsleven. Daarom maakt de PvdA in haar programma duidelijk dat een weloverwogen milieu-beleid doorwerkt in bestemmingsplannen, in het verkeers beleid, in de volkshuisvesting en in vrijwel alle economische beslissingen De gemeente moet een actief milieu-be leid voeren: de burgers duidelijk maken dat het gemeentebestuur er alles aan doet, maar dat vooral de burgers zelf verantwoordelijk zijn. Bijvoorbeeld door zelf thuis het afval te scheiden. Het blijft noodzakelijk elke mogelijkheid tot her gebruik aan te grijpen. Statiegeld blijft, aldus de PvdA, toch beter dan de glasbak. Verkeer De auto is niet meer uit onze samenle ving weg te denken. Dat wil de PvdA ook niet, maar we moeten niet blind zijn voor de grote problemen waarmee de auto ons opzadelt. Daarom dienen we het openbaar vervoer nog meer te bevorderen. Dus dient het gemeentebe stuur in overleg met de Nederlandse Spoorwegen en de NZH te blijven streven naar nog betere verbindingen en Jeugd activiteiten Het C.D.A. heeft in de afgelopen perio de positief meegewerkt aan het ontwik kelen van jeugdactiviteiten, onder ande ren aan het tot stand komen van het ver bouwde BRUNO-gebouw als eigen on derkomen voor de jeugd. Om de jeugdactiviteiten te stimuleren en zo goed mogelijk te ondersteunen werd mede door het C.D.A. een professionele kracht aangetrokken. De beleidslijn ten aanzièn van ieugdactiviteiten wordt naar goede voorzieningen voor wachten de passagiers. De auto mag het milieu niet meer belasten dan strikt noodzake lijk Speciale aandacht moeten we schenken aan kwetsbare deelnemers aan het ver keer. Er moeten voorzieningen worden getroffen, zodat de jongsten van onze dorpsgenoten veilig naar school kunnen gaan en de wat ouderen zich zonder grote gevaren door het dorp kunnen bewegen. Veiligheid gaat boven snel heid", vindt Jan Michielsen. ,,Dus in woonwijken is 30 km al snel genoeg". Er moeten meer beschermde voetgangerso versteekplaatsen komen. Bovendien zijn gescheiden fietspaden en andere voorzie ningen hoognodig. Ook het milieu vaart daar wel bij. Met Jan Michielsen meent de Partij van de Arbeid in Heiloo een goede kandidaat voor de gemeenteraad te hebben, naast wethouder Jan Borsjes, fractievoorzitter Tjeerd Adema en afdelingsvoorzitter Joan van Baarle. Stem in elk geval en stem op de Partij van de Arbeid Heiloo, lijst 4. Kies voor een toekomst die van iedereen is. Wilt u ons verkiezingsprogramma lezen of wilt u meer weten, bel dan met één van onze kandidaten: 334637, 331999 of 331306. door het C.D.A. voortgezet. Daar zet ten wij ons voor in. Betaalbaar wonen....' Wij willen Heiloo aantrekkelijk houden voor jongeren. Dat betekent onder meer goede èn betaalbare woningen. Voor veel jongeren duurt het wachten op het krijgen van zelfstandige woon ruimte veel te lang. Het C.D.A. streeft naar een gevarieerde woningbouw, waarbij de huisvesting voor jongeren in alle facetten wordt betrokken. „Sport Honderden jongeren ontmoeten elkaar in Heiloo wekelijks op de sportvelden. Dat moet ook zo blijven. De jeugd wil, dat Heiloo sportief en bij de tijd blijft. Dat willen wij graag zo houden door de bestaande voorzieningen te handhaven en zo veel mogelijk aan te passen aan de huidige eisen. „Onderwijs Voor jongeren is het van belang dat het niveau van het openbaar- en bijzonder onderwijs in stand wordt gehouden. Het zal goed moeten aansluiten op het vervolg-onderwijs. Daarom is het C.D.A. beleid er op gericht dat nieuwe ontwikkelingen, zoals computerge bruik, worden toegepast. Het is .van wezenlijk belang dat het on derwijs er op is gericht een goede aan sluiting op de arbeidsmarkt te bevorderen. „Duidelijkheid Jongeren verwachten duidelijkheid. Géén ongenuanceerde kreten, laar de gelijk èn herkenbaar beleid, dat tot resul taat heeft geleid èn opnieuw zal leiden., Daarom geldt ook voor jongeren:. Stemmen op het C.D.A. op 19 maart, is meer dan de moeite waard!!!!!" A. Schuurman-de Haan (D'66), nummer 1 van lijst 6. LINKS HEILOO NIEUWS De verkiezingsdatum nadert al met ras se schreden. Dat is ondermeer te mer ken aan de nerveuze pogingen van di verse politieke partijen om elkaar in be loftes en zelfverheerlijking te overtref fen. Links Heiloo doet niet mee 'aan die rage. Links Heiloo staat voor een af gesproken beleid, vastgelegd in ons ge meente programma, en wil daar naar vermogen aan werken. Hoe groot dat vermogen is, wordt door u bepaald. In het stemhokje. Links Heiloo ziet dat met vertrouwen tegemoet. In de vorige stukjes heeft u kunnen le zen hoe Links Heiloo over diverse zaken denkt. Welke maatregelen genomen moeten worden om de leefbaarheid - en dan met name voor de sociaal zwakke ren in onze samenleving - te vergroten. Maar deze maatregelen kosten geld, dat valt niet te ontkennen. Je kunt van alles willen, maar overal hangt een prijs kaartje aan. Als wij bijvoorbeeld betere subsidies en betere welzijnsvoorzienin gen willen, dan moet toch ergens het geld vandaan komen. En als je serieus met gemeentepolitiek bezig bent, zal je toch ook moeten aangeven waar het geld vandaan moet komen. Allereerst zal het gehele pakket van uitgaven krtisch moeten worden bezien. Eén van die uitgaven waar Links Heiloo - overi gens als enige partij - tegen aanhikt is de aanleg van de zogenaamde Zuidelijke Wijkontsluitingsweg. Een weg, die in feite nauwelijke iets ontsluit, maar wel tegen de vijf miljoen gulden moet gaan kosten. Links Heiloo is daar falikant te gen. Naast het kritisch bezien van de uitgaven zullen we misschien toch ook de inkomsten moeten verhogen. Van het rijk, met zijn bezuinigingspolitiek, hoeven we niets te verwachten. Integen deel, we krijgen steeds minder geld uit de centrale kas. Daarom moeten we als inwoners indien nodig meer geld op brengen. Links Heiloo is daar in princi pe niet op tegen, maar dan wel op de juiste manier. Een gemeente mag niet aan inkomenspolitiek doen; bijdragen naar inkomen is niet mogelijk. Dat is jammer, want daarmee mis je de moge lijkheid de minst draagkrachtigen op di- rekte wijze te ontzien. Maar ook hier is met enige kreativiteit best iets te bereiken. Links Heiloo is tegen verhoging van het riool- en afvalrecht. Waarom? Omdat deze heffing onbillijk is. Want een be woner van het Blockhovepark betaalt evenveel als een bewoner van Het Hoekstuk. Toch is de aanleg en het on derhoud van het rioolstelsel in het Blockhovepark veel duurder dan in Het Hoekstuk. In het Blockhovepark zijn namelijk veel meer meters afvoerbuis nodig dan voor eenzelfde aantal huizen in Het Hoekstuk. Ook het ophalen van het huisvuil is in het BLockhovepark veel duurder (grotere afstanden, tuinaf val, enzovoorts). Daarom ons duidelij ke „nee" tegen deze heffingen. De on- De lijsttrekker van Links Heiloo Ger Helder. roerendgoedbelasting heeft wel de mo gelijkheid om duurdere huizen zwaar der te belasten. Links Heiloo heeft dat in de laatste begrotingsvergadering nog eens voorgesteld. Het college en de overige partijen hebben dit (nog niet) overgenomen. Links Heiloo vindt dit echter een veel rechtvaardiger be lastingstelsel. Daar wil Links Heiloo naar toe. Een rechtvaardige samenle ving, waarin solidariteit niet een loos begrip is, maar daadwerkelijk gestalte krijgt. U bent het met ons eens? Stem dan één van de kandidaten van Links Heiloo, lijst 5: 1. Ger Helder, 2. Beppie Lavertu, 3. Wim van Groeneveld, 4. Piet Hein Dek kers, 5. Piet Schouten enzovoorts. PS: Raambiljetten en het gemeentepro gramma zijn verkrijgbaar bij de kandi daten of telefonisch te bestellen (335710). D66 RAADSLID ALI SCHUURMAN: „Niet bang zijn voor openbaarheid" A li Schuurman-de Haan is op dit mo ment raadslid. Wie de vergaderingen van de gemeenteraad en de commissie vergaderingen bezoekty kent haar als een nuchter en kritisch raadslid. Wat is haar de afgelopen 4 jaar het meeste opgevallen in de gemeentepoli tiek? Ali Schuurman: „Wat mij iedere keer weer verbaast is de sfeer van besloten heid bij het college van B W. Daarin zitten wethouders van de VVD, CDA en PvdA. Als raadslid van een partij die niet in het college zit, moet je soms al stevig aandringen om alle stukken te zien die je voor de besluitvorming nodig hebt. Maar voor inspraak van de gewo ne burger lijkt men soms gewoon bang. Ik geef een voorbeeld: als B W beslui ten nemen is dat voor alle inwoners van belang. Dus zeggen wij: maak maar een lijstje van de besluiten en leg die voor IEDEREEN ter inzage neer in de open bare bibliotheek en de secretarie van het gemeentehuis. Of geef ze aan een jour nalist die ze in de krant kan zetten. De minister-president (van het CDA) komt toch ook iedere vrijdag op TV zijn besluiten toelichten. De wethouders in Heiloo houden daar niet zo van. D66 betreurt dat. Daarom zeg ik nog wei eens: je hoeft toch niet bang te zijn voor openbaarheid? Het gemeente bestuur zit er toch voor de mensen, of niet soms?" D66 praat erg vaak over openheid en voorlichting. Is dat dan het allerbelang rijkste? Ali Schuurman: „Eigenlijk wel, maar misschien anders dan je denkt. Neem nou eens de kabeltelevisie. Die komt er eindelijk. In de krant kun je lezen dat verschillende partijen er hun best voor hebben gedaan. Prima, ook D66 heeft er voor gestemd. Maar nu wat anders. Wie bepaalt welke zenders wij straks kunnen zien? De ka belmaatschappij? Burgemeester en We thouders? De gemeenteraad? Krijgen de inwoners inspraak? Kortom: je kunt in de politiek alles zelf willen doen voor de mensen of MET de mensen. D66 kiest voor het laatste. Ik heb in de raad daar om aangedrongen op een commissie, die onder meer over dit "soort zaken besluiten kan nemen." Heeft het milieu nog steeds jullie aan dacht? We horen er de laatste tijd niet zoveel over. Ali Schuurman: „Er zijn de laatste tijd veel positieve ontwikkelingen te mel den, zoals het inzamelen van oude olie, verfresten, batterijen enz. Maar daar mee zijn we er nog niet en blijft er nog heel wat te wensen over. Het scheiden van afvalstoffen aan de bron zal steeds onze aandacht nodig hebben en waar mogelijk moeten worden uitgebreid. Ook zal het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen bij beplantingen achterwege moeten blijven of in ieder geval verder teruggedrongen moeten worden. En ook hier geldt: als de ge meente het nodig vindt, kom er dan rond voor uit met wat er gespoten wordt, waarom en wanneer, zodat je de kinderen desgewenst kunt binnenhou den of je huisdier." D66 gaat wel uit van een mondige burger! Ali Schuurman: „Dat is inderdaad ons vertrekpunt. Een mens kan niet alles weten, maar met behulp van deskundi gen moet ieder wel zelf kunnen beslis sen. In de gemeente zijn daar democra tische spelregels voor. D66 wil dat iede reen zijn democratische rechten krijgt. Daarom zijnwe ook voor een soort „ombudsman" voor mensen die bij het gemeentebestuur geen gehoor vinden. Overigens willen we niet zeggen dat ie dere burger altijd gelijk heeft en het ge meentebestuur ongelijk. Natuurlijk niet. Maar geef de burger wel een faire kans om voor zijn belangen op te komen. Laat hem of haar bijvoorbeeld gewoon aan het woord tijdens commissieverga deringen. Dat gebeurt wel in omliggen de gemeenten maar niet in Heiloo. De fracties van VVD en CDA zijn er te gen. Toch wat bang voor openheid?" Tot zover enkele vragen aan het D66-raadslid en ook lijsttrekker voor deze partij. Wilt U meer weten over D66 en het beleidsprogramma van de demo craten voor de gemeente Heiloo? Bel dan 072-330118. Het lijstnummer op uw verkiezingsbiljet is 6. MARGOT VAN GELDER OPNIEUW GEPROLONGEERD In de afgelopen weken hebben wij de schijnwerper gericht op een aantal van onze verkiesbare kandidaten. Het zal onze kiezers niet zijn ontgaan dat het al lemaal mensen zijn die - landelijk gezien - een totaal verschillende politieke her komst hebben. Dat is eigenijk het unie ke in HEILOO - 2000. U treft daar de hele staalkaart van landelijk politieke partijen aan. In HEILOO - 2000 werken de socialist en de liberaal krachtig sa men met de christen-democraat. Een vergadering van HEILOO - 2000 is dan ook een plezierige gebeurtenis. Juist omdat wij zoveel verschillende politieke opvattingen in huis hebben, die voor het welzijn van ons dorp nauwelijks beteke nis hebben, kan iedereen zich vinden in de beantwoording van de vraag: wat kunnen v eAMEN als HEILOO-2000 V\ ie en de bevolking be tekenen.'' ui ue discussie nu gaat over de kwaliteit van het plaatselijke onderwijs, de verkeersveiligheid of de woning bouw, altijd staan de belangen van de mens in Heiloo centraal. Tijdens onze besprekingen wordt de so cialist wat milder, de liberaal is geneigd iets verder te kijken dan de belangen van de werkgever en de CDA- aanhanger is bij HEILOO - 2000 opeens bereid ook enkele vraagtekens te zetten bij gevolgen van het CDA-beleid voor mensen met een laag inkomen., Vandaag presenteren we MARGOT VAN GELDER - KOP. Vijftig jaar ge leden werd Margot geboren in Lima Poeloeh aan de ,SOK', de Sumtraanse Oostkust. Ze is al acht jaar een goede tweede in de a-politieke gemeentebelan genpartij HEILOO - 2000, een dorpspartij die al veel langer aange voerd wordt door de legendarische TOM TEN HOOPE. Als piepjong meisje van tien kwam ze in 1946 naar Nederland, dat toen nog maar net ver hongerd en geknecht onder de Duitse laars was vandaan gekropen. De komst van de Indische Nederlander werd in de veertiger jaren nauwelijke bejubeld. Men vond hier in het alge meen dat de Hollanders van het voor malige Nederland-Indië in dit land wei nig hadden te zoeken. Dat zit Margot altijd nog een beetje dwars. Ze is inmid dels blij dat men in Nederland - hoewel volgens haar wel erg laat - het leed van de Nederlanders in het verre oosten ein delijk heeft ontdekt en de media de mmm Margot van Gelderopnieuw gepro longeerd. i moed hebben opgebracht het te be schrijven en met bewaard gebleven films te tonen. Via Rotterdam, Bloe- mendaal en de Verenigde Staten streek zij tenslotte neer in het rustieke Heiloo waar zij aan de Boekelermeerweg samen met haar man een boerderij bewoont. MARGOT VAN GELDER is liberaal in hart en nieren. In woordgebruik (een tikkeltje Indisch geaffecteerd), sportbe oefening (hockey) en levensstijl (mo dern, geëmancipeerd, intelligent), draagt zij er alle kenmerken van. Toch zou zij zich niet bij de plaatselijke VVD thuisvoelen. Margot vindt de VVD in Heiloo veel te conservatief, niet meer passend bij de behoeften van een mo dern dorp. De vlotte én spfóakv^ardige MARGOT VAN GELDER heeft van een dergelijke opstelling enige afkeer. In de commissie-onderwijs is Margot een stormachtige voorvechster voor het behoud van goed en op de toekomst ge- f richt onderwijs. Ook zij is fel tegen de zgn., combinatie-klassen'. Realiste als zij is, constateert zij tegelijk dat het juist de VVD-landspolitiek is, die de op heffing van combinatie-klassen tegen houdt. Volgens de VVD-Heiloo - aldus hun verkiezingspropaganda - is deze li berale partij hier ook tegen combinatie klassen. En dat kan zelfs Margot even niet volgen. Trouwens, wie wel? Zij hoopt dat zij gedurende haar derde termijn mag beleven dat de nieuwe Hei^ looër wijk Zuid-Oost zal opbloeien. Volgens de opvattingen van Margot is Heiloo nog steeds niet een dorp met dui delijke folklore. Zij mist hier bijvoor beeld een oranje-comité. Verder is een echte kermis hier een vrome wens ter wijl het begrip festival in Heiloo niet in het woordenboek voorkomt. „Reden om er nog eens goed tegenaan te gaan", aldus nummer twee van lijst 3. DE ZORG, DE V.V.D. EEN ZORG AnsLeijenaar-Boskemper, nummer 2 van lijst 6y al jarenlang op de bres voor democratie en emancipatie voor vrouwen èn mannen. Sociale zaken, maatschappelijke dienst verlening en volksgezondheid zijn onder werpen waar elke burger in meer of mindere mate mee te maken heeft. Onderwerpen die bepalend zijn voor ons welzijn. Daarom geeft de V.V.D. daar voortdurend de grootste aandacht aan. Als je de media volgt en politieke tegenhangers beluistert, dan krijg je al gauw de indruk als zou de hele samenle ving nog alleen bestaan uit hulpbehoe vende burgers, die op de een of andere wijze begeleiding nodig hebben, liefst nog van bovenaf. Niets is gelukkig minder waar Natuurlijk zijn er mensen, ook in Heiloo, die extra zorg nodig hebben en vanzelfsprekend zet de V.V.D. zich daar volledig voor in. Dit is echter niet alleen een politieke verantwoordelijkheid. Ie der mens, ongeacht zijn politieke kleur of levensbeschouwing heeft de morele plicht zijn medemens in nood te helpen. Maar ook die medemens moet open staan en meewerken aan de verbetering van zijn meer of minder afhankelijke positie. Het kan en mag niet zo ziin, dat alleen de politiek het sociale leefmilieu bepaalt. Wie wil uitmaken welke betekenis wel zijn voor anderen heeft Dat is gelukkig aan de mensen zelf en dat moet ook zo blijven Al te zeer heeft het voortdurend regelen Janneke Cahn-Vogel, nummer 3 van lijst 1. en bedisselen en het ontnemen van elk initiatief aan de burger geleid tot de.j afbraak van goed nabuurschap en saam?; horigheidsgevoel. Dat is triest. Wat kan de politiek, wat kan juist de V.V.D. daar aan doen De V.V.D.-fractie streeft naar een voor?>, waardenscheppend beleid. Help de men: sen zich zelf te helpen en in de eerste f plaats hun eigen problemen op te lossen; hun gevoel van eigenwaarde te behouden of te versterken. De V.V.D. wil dit doen door het particuliere initiatief te stimule- ren en het vrijwilligerswerk daadwerke- lijk te ondersteunen. De V.V.D. geeft dan ook de voorkeur aan een subsidiebe- leid dat gericht is op aangetoonde behoeften. Voorts streeft de V.V.D. naar een goed beleidsplan voor jeugd- en jongerenwerk S dat aansluit op de behoeften van dej jongeren zelf. Door het voeren van een creatief beleid ter stimulering van de werkgelegenheid;, door het scheppen van voorwaarden onï ouderen, zolang zij dit zelf willen, zelfstandig te laten wonen; door het bevorderen van een optimale samenwerk j king tussen de eerste lijnsvoorzieningen in de gezondheidszorg wil de V.V.D,r j fractie er voor zorgen, dat diegenen j onder ons die extra zorg behoeven, niet in de kou blijven staan Tj Met elkaar, voor elkaar, omdat Heiloo ons lief is lj\ Ook daarom verdient de V.V.D., Lijst 1 uw stem

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4