Sport en Spet van Mieren Paar Jongerenblad in de maak Heilooër trots in Friesland 'sportpark UIT HET POEZELEVEN GEGREPEN z.v.v. UITKIJKPOST 5 MAART 1986 SCHOLENVOLLEYBALTOERNOOI EEN GROOT SUCCES In sporthal Het Vennewater vond op 26 februari het jaarlijkse scholenvolleybal toernooi plaats waaraan 11 basisscholen met in totaal 400 kinderen van 9-12 jaar hebben deelgenomen. Na het uitleggen van de spelregels en de bedoeling van deze jeugd-volleybalmiddag werd om half twee een aanvang gemaakt met de 45 teams in de leeftijdsgroep van 9 en 10 jaar, die verdeeld waren over 9 kompe titiepoules met als inzet een heuse be ker. Later op de middag om ongeveer 15.30 uur begonnen de wedstijden voor de kinderen in de leeftijdsgroep van 11 en 12 jaar. In deze groep speelden 50 teams eveneens verdeeld over 9 poules. Van het begin af aan ontstond er een grote rivaliteit tussen de kinderen en heeft men geporbeerd met groot en thousiasme en inzet elkaar de volleybal loef af te steken. Ook dit jaar is weer gebleken dat Heiloo beschikt over heel wat jeudige volley baltalent. Na een spannende en sportie ve middag, die opgeluisterd werd door een grote schare van belangstellenden kon de toernooileiding de winnaars be kend maken. Maar liefst 18 bekers wer den er uitgereikt aan de poule-winnaars. Van de reakties die opgevangen werden bleek dat de kinderen een leuke middag hadden gehad en zij keerden tevreden naar huis. Leuk is nog te vermelden dat volleybalvereniging Effect bereid is te gen een zeer aantrekkelijke contributie de kinderen wat verder te scholen op het volleybalgebied. Voor maar 15 gulden mag iedereen vanaf 9 jaar in de periode van maart tot en met juni 1986 deelne men aan speciale trainingen die de plaatselijke vereniging vanaf heden elke maandagmiddag van 17.00-18.00 uur onder deskundige leiding in sporthal Het Vennewater organiseert. Mochten hierover nog vragen zijn dan kunt u zich wenden tot Ans Hollander, Werkendelslaan 2, tel. 336173. Volop strijd tijdens het scholen volleybaltoernooi. Dan volgen hier de namen van de prijs winnaars: Poule A. Nieuwe Hoeve 10, 8 pnt., poule B, Maria Lidwina 15, 8 pnt., poule C, Willibrord 5, 6 pnt., pou le D, Maria Lidwina 14, 8 pnt., poule E, Vondel 33, 8 pnt., poule F, Nieuwe Hoe ve 1 6 pnt., poule G. Zeskant 5, 6 pnt., poule H, Maria Lidwina 13, 8 pnt., poule 1, Benedictus 1, 8 pnt., poule K, Maria Lidwina 2, 8 pnt., poule L, Maria Lidwina 8, 8 pnt., poule M, Zeskant 7, 8 pnt., poule N, Zeskant 8, 8 pnt., poule O, Maria Lidwina 5, 6 pnt., poule P. Vondel 7, 8 pnt., poule Q, Nieuwe Hoe ve 8, 8 pnt., poule R, Benedictus 4, 8 pnt., poule S, Nieuwe Hoeve 5, 8 pnt.. RAPID-TOERNOOI BIJ OPPOSITIE Op zaterdag 8 maart om elf uur houdt schaakvereniging Oppositie haar jaar lijkse toernooi'. Er wordt gespeeld in groepen van zes spelers, met een speel- tempo van tweemaal een half uur per partij. Het toernooi wordt gehouden in Het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo. Aanmelden kan men zich bij J. de Vries, Leeststraat 3 te Alkmaar, tel. 072-622205. In de competitie wordt fel gestreden om de punten en de posities op de diverse ranglijsten. Nummer 1 'van de tweede competitiehelft Wagenaar trad aan te gen nummer 1 van het algemeen klasse ment Heeringa. Zij hielde elkaar keurig op remise. In de B-poule verloor de lijst aanvoerder Sauer van Alleman, hier door wisselden zij van plaats. Van de Bogaerde won van Brink en kwam oo de derde stek. Van der Werff won even eens en is ook weer terug in de top vijf. Uitslagen van ronde 22: J. Wagenaar - G. Heeringa rem., K. Jongkind - H. Ktacht rem., L. van Hoek - W. Ligthart 1-0, L. van Hoek - M. van Bentum 0-1, L. Landzaat - A. Koeman 1-0, J. de Jong - L. Landzaat 0-1, H. Reyersen v. Buuren - J. Jong *0-1J. Ebregt - H. Niehaus rem., E. Verstappen - W. Bos 0-1, R. Sauer - J. Alleman 0-1, J. v.d. Bogaerde - C. Brink 1-0, A. Creutzberg - P. v.d. Werff 0-1, P. Manni - J. Werksman rem., I. Oudeboon - P. Ooyevaar 1-0, T. Ruiter - G. Hafkamp 0-1, J. de Vries - J. Vegter 1-0, J. Vellema - L. Obdam 0-1, O. Koenders - W. v. Bakel 0-1, D. de Lange - F. Beyers 1-0. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT HEILOO Woensdag 26 februari A. Roozen - Schaffer 71/2, 2. de Waal - Bakker 601/2 B. 1. Coebergh - Meijering (55) 64, 2. Löhr - Schreiber 5.3 Zi. 1. Hommes - Werdmuller 631/2, 2. Brugman - Groen 551/2. C. 1. Frugte - Eichelsheim (55) 641/2, 2. Kuiper - Haan 551/2. D. 1. de Jager - de Wilde 591/2, 2. Ro- zing - Kaufeld 551/2,2. Becksma - Bliksla ger 551/2, 1. Glansdorf - v.d. Belt 56, 2. Stuker - van Zutphen 521/2. TOP TIEN BASKETBAL Het is tegenwoordig gebruikelijk op ve lerlei terreinen de top 10 te vermelden. Ook bij Flashing is het mogelijk de tien beste teams te noemen. Allereerst zijn er natuurlijk de kadetten meisjes A, die ongeslagen door het leven gaan en uit 15 wedstrijden de volle 30 punten behaal den. Nummer twee is ook een bestseller, nl. de junioren jongens A met 28 punten uit 15 wedstrijden. Zij passeerden deze week de grens van 1000 positieve punten in het doelsaldo (1386-377). In de top tien slechts twee senioren teams. Heren 5 stemt met 26 punten uit 17 wedstrijden tot voldoening en ook dames 2 presteert naar behoren, getuige de 18 wedstrijdpunten uit 16 wedstrij den. De Kad.jongens A en jun. meisjes A stevenen in hun competities beide op een tweede plaats af en zijn in de Flas hing top 10 resp. op de 3e en 5e plaats te vinden. De jongste basketballers, de mini's, doen ook van zich spreken. Het jongensteam is bij Flashing in de top 10 te vinden. De laatste twee te noemen teams zijn de aspiranten A-teams. De jongens staan op een zevende plaats en moeten dus de meisjes voor laten gaan, die met 22 uit 16 op de zesde plaats staan. Toch moet opnieuw op de Asp. Meisjes A de aandacht zich richten, want dit is het enige team in de aspiranten leeftijd en dus komt Flashing wat dit betreft het komende seizoen in grote problemen. Aanvulling uit de mini-meisjes vindt nog niet plaats, zodat deze van buiten moet komen. Vandaar opnieuw een aanmoediging voor meisjes van 11-14 jaar, die mee willen profiteren van de Flashing-glans en bovendien een goede sport willen bedrijven, zich aan te mel den bij: L. Hollander, Werkendelslaan 2, Heiloo, tel. 072-336173. TAFELTENNISVERENIGING ROZING Het eerste jeugdteam ging afge lopen week verder op de goede weg door D.O.V. met 6-4 te verslaan. Positief nieuws kwam er ook van de jongste jeugd. D.O.V. bood het eerste pupillenteam hevige tegenstand en bereikte daardoor een gelijkspel. Het tweede pupillenteam verpletter de Rats uit Hoorn met 10-0. Rozing 4 werd volgens de verwachtin gen ongeslagen kampioen. De kampioensaspiraties van het tweede team ziin definitief gedoofd. Tegen Turbo leden zij de grootste nederlaag uit hun loopbaan: 9-L Rozing 1 ten slotte won overtuigend van 't Over schotje met 7-3. BC OKK Uitslagen 25 februari Th. Molenaar - P. Leering 2-0, P. Leering - M. v. Zaal 2-0, J. Komen - B. Morsch 2-0, R. v.d. Gulik - N. Bijvoet 2-0, P. Bolten - L. v. Schooten 2-0, A. Hoogeland - Th. de Waard 2-0, J. Klaasse - W. Hink 2-0, T. Oosterwijk - D. Pepping 2-0, D. Nanne T. Oosterwijk 0-2, G. Snel - J. Wiebe- ring 0 - 2, Th. Molenaar - R. Haaze- lager 0-2. Bandstoten W. Groot - G. Snel 0-2, N. Bijvoet - B. Morsch 2-0. VLIEGVISCLUB „DE POLDERVLIEG" Vele belangstellenden van vliegvissen weten niet dat er een vliegvisclub bestaat. Deze groep komt eens per maand in Alkmaar bij elkaar. Hier kan men onder leiding kunstvliegen leren maken, die voor deze sport gebruikt worden. Tevens worden er lezingen, dia-serie's en video-avonden georga niseerd. Maar ook kan men aan de wa terkant leren hoe met de vlieghen- gel te werpen en om te gaan. Alle avonden en evenementen worden gekenmerkt door een grote onder linge vriendschappelijkheid, die men niet kan begrijpen, voordat men zelf eens een avondje op bezoek is ge weest. Wilt u meer informatie? Bel dan J. Ortelee, tel. 072- 331415. Op 25 maart is er een avond in het teken van de hengelbouw. Een spreker zal dan de bouw van spiltcane hengels toe lichten. De avond begint om 20.00 uur in het Wapen van Haarlem" aan de Gedempte Nieuwesloot in Alkmaar. KLAVERJASDRIVE BIJ FORESTERS De voetballoze zondagen worden met vreselijke gezellige klaverjas-drives gevuld. Ook voor aanstaande zondag is er een drive gepland in het clubhuis De Egelshoek, die van 14.00 uur be gint. Natuurlijk zijn er diverse prijsjes te verdienen. Voor de liefhebbers van andere kaartspelen, o.a. Harten jagen, is er ook gelegenheid zich uit te leven. U kunt zich opgeven vanaf 12.00 uur op zondagmiddag bij tel. 330452. Voor de kinderen is er zondag een enorme verrassing in de kantine, een verrassing, die zé de hele middag zal bezighouden. Ze zullen er echt een „beestachtig" plezier aan beleven! DAMCLUB HEILOO Na twee weken rust is de competitie weer in alle hevigheid los gebroken. Door ziekte werd maar een klein pro gramma afgewerkt. Verrassingen ble ven ook ditmaal niet achterwege. Voor zitter Kraakman vond lijstaanvoerder Bijwaard tegenover zich. Kraakman die dit seizoen toch al erg sterk bezig is, toonde geen ontzag voor zijn gevaarlij ke opponent. In een zeer spannende partij slaagde Kraakman er in om Bij waard zijn tweede nederlaag te bezor gen. De heer De Boer profiteerde gretig van de misstap van de koploper. In de partij tegen Frans Schouten maakte De Boer gebruik van een minder sterke voortzetting van zijn tegenstander en greep de volle winst. In een partij die nog alle kanten op kon, pakte, R. Koch als eerste het initiatief. Tegenstander Buwalda kreeg weldra een aanval op de lange vleugel te incasseren, die niet meer te stuiten bleek. De uitslagen waren: R. de Boer - Schou ten 2-0, R. Sacrgo - J. Klumper 1-1, C. Bijwaard - J. Kraakman 0-2, R. Buwal da - R. Koch 0-2. GEPROLONGEERD Na twee zeer geslaagde kaartmidda- gen zal onze vereniging ook op zon dag 9 maart haar deuren openen om alle liefhebbers voor een prettige klaverjaspartij te ontvangen. De aanvang is gesteld op 13.00 uur en als inleg wordt 2,50 gevraagd. De prijzen zijn een officiële drive waar dig. Maar we komen allereerst voor een gezellige pot. H.S.V. heeft nieuwe trainer Met ingang van het nieuwe seizoen zal de plaats van de naar Zeevogels vertrek kende trainer Hans Ursem worden inge nomen door Han Weel. Deze trainde voor het laatst de 2e klasser Vios uit Warmenhuizen. Ie Trekking Super Loterij Voor een volle zaal publiek werd afgelo pen vrijdag de eerste trekking bekend gemaakt van de H.S.V.-loterij. Naast gezellige uurtjes, werden de vol gende nummers prijswinnaar. Ie prijs 0426, 2e prijs 0001, 3e prijs 0894, 4e prijs 0111, 5e prijs 0699, 6e prijs 0249, 7e prijs 0503, 8e prijs 0726, 9e prijs 0020, 10e prijs 0775, 11e prijs 0408, 12e prijs 0390, 13e prijs 0582,14e prijs 0726, 15e prijs 0445, 16e prijs 0909, 17e prijs 0244, 18e prijs 0103, 19e prijs 0484, 20e prijs 0472, 21e prijs 0825, 22e prijs 0505, 23e prijs 0443, 24e prijs 0735, 25e prijs 0518. De prijswinnaars krijgen allen bericht thuis. In de tweede helft van de maand maart zal het eerste nummer verschijnen van 't Lopertje, een speciaal blad met nieuws voor jongeren. Het blad wordt gemaakt door jongeren zelf. Er zal ruimte zijn voor kleine gratis advertenties, voor verslagen van activiteiten in het Bruno- gebouw, voor allerlei tips en nog veel meer. Voorlopig is er een redactie van een paar jongeren gevormd. Maar, wie wil meehelpen is natuurlijk van harte welkom. Je kan ook eens een keer een stukje schrijven over iets waar je het wel of niet mee eens bent. Ik hoorde van mijn buurman (we waren juist weer goed samen, want af en toe komt hij ongevraagd in mijn tuin en dat neem ik natuurlijk niet... gevolg ruzie) dat er in de Uitkijkpost door mijn neven en nichten af en toe iets over hun leven wordt verteld. Mijn naam is Mies, vroeger heette ik als ik nadenk anders, maar daar laat ik mij liever niet over uit. Ik leef nu in een paradijsje dus: houwen zo. Ik zie er dan ook tevreden en welge daan uit, verder blijf ik liever anoniem. Ik weet dat vrouwtje en baasje dol op mij zijn (ik heb dan ook een beetje verbeelding gekregen). Ze willen HEILOOER BRIDGECLUB HANDSOME EIGHT Zondag jl. kwamen meisjes van de gym nastiek vereniging Be Quick, uit Ber gen, om de strijd aan te binden tegen die van Doves. Dit in competitieverband, poule B, meisjes tot en met 12 jaar. Het verschil in punten was niet groot, de meisjes van de ontvangende club be haalden de eerste plaats met 139.40 punten, de meisjes van Be Quick 138.10 pnt. Persoonlijk behaalde Lonneke van Vel- zen (Doves) de eerste plaats met 29.90 pnt., haar clubgenote Marloes Zijl werd tweede met 29.4,0 pnt. drie werd een meisje uit Bergen, Karin Veer, met 28.95 pnt. De ploeg van Doves bestond voorts uit: Katja de Wit, Annemiek Duinmeijer, Eefje Pietersen, Judith Steenhoek en de reserves Barbara de Wildt en Kim van Ewijk. RUILBEURS BIJ TENNISCENTRUM 'T GOEDE VELD Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert Tenniscentrum 't Goede Veld een ruilbeurs en wel op zaterdag 15 maart, van 14.00 tot 17.00 uur. Hier kunt U uw overbodige tennisattributen te koop aanbieden. Misschien heeft U wel eens zin in een ander racket, of Uw schoenen zijn te klein geworden... Grijp die kans die Tenniscentrum 't Goede Veld U biedt! De regels voor de ruilbeurs zijn: De artikelen die U te koop wilt aan bieden, kunt U zaterdag 15 maart tus sen 11.00 en 13.00 uur in het Tenniscen trum inleveren. U bepaalt samen met de organisatie de prijs van het artikel, waarbij de op brengst geheel Uzelf toekomt. Het Ten niscentrum bemiddelt alleen. Zaterdag 15 maart van 18.00 tot 20.00 uur kunt U óf Uw artikel óf Uw geld ophalen. Wij raden U aan geen rackets met een klein blad aan te bieden, daar op de ruilbeurs van vorig jaar is gebleken, dat daar geen vraag meer naar is. Tijdens deze ruilbeurs kunnen wij U alle informatie geven over de verschillende mogelijkheden om deze zomer in de hal door te tennissen. Tenniscentrum 't Goede Veld, tel. 072-124667 of 330230. Handsome Eight (14 punten uit de laatste negen wedstrijden) heeft in de hoofdklasse ook promotie-kandidaat LSVV/Hink Sport geklopt. Het werd 3-1 voor het blauwwitte gezelschap, waarbij Peter Strabbing de hele produk- tie verzorgde. De Zebra's, tegen sterke ploegen meestal op hun best, waren in feite over de hele linie beter dan hun hooggeplaatste gasten, maar door slor dig (en onfortuinlijk) schieten duurde het tot ver in de tweede helft eer het beslissende derde doelpunt kwam. In de vorm van de laatste tijd zou de „knappe acht" zich zeker nog hebben kunnen mengen in de promotiestrijd (vier ploe gen gaan over). Er zijn evenwel in de ongelukkige beginfase net iets teveel punten verspeeld. De gestreepte acht zit echter nog in de bekerstrijd. Ook in de competitie wachten nog enkele interes sante wedstrijden, zoals tegen kampi oen White Stones en tegen de promotie kandidaten HZV/Viersprong en De Zaak. De oude supporter van Handso me Eight: „Als ze de competitie iets ver lengen, halen we het nog ZWEMBAD LOOS Op zaterdag 1 maart werden de volgen de 85 diploma's,uitgereikt: Diploma A:Dhr. Dijkshoorn, dhr. Jensch, Ingena IJssels, Reinier Wolters, Paulien Witlam, Joost Struik, Monique Ruiter, Marieke Oudmaijer, Maartje Lammers, Gerben Korthouwer, Joris Kok, Natasja Keijzer, Annelies Jonker, Robert Jans, Sabrina Jacobs, Ruud van Hove, Sabine Graas, Tom Hoetjes, Sonja Dekker, David Blakborn, Ralf Bechthold. Diploma B: Marlon Ray, Nanja Heide- ma, Vincent Adrichem, Vanessa de Boer, Kitty Castricum, Pieter Grevelt, Reinier van Gulick, Joop de Langen, Michael Hoks, Cornelis Huizinga, Siu Han Ko, Chantal v. Leijen, Lisa Mac Fadyen, Paul de Moei, Ralf Mooij, Fei- ko Mossel, Ramon van Nes, Gaby van Oostende, Ewout de Regt, Matthijs Rusman, Lonneke Smal, Judith Ter- luin, Charlotte Vermeulen, dhr. de Boer, dhr. Raap. Kadet:Kees Jan Hoogland, Iwam Raik, Jan van Schie, Kim Mac Fadyen, Bren- da van der Wal Marco van Laeren, Kirsten Stoffers*, Susan van Oostrom, Reinoud van der Zee, Pieter Vermeu len, Gert Jan Bark Fabian Groen veld, Stefan Wolven, Roland de Herder. 400 meter: Marije de Wijs, Silvia Kraayo, Pim Baas, Liesbeth Kager. Zilver overlevingszwemmen Yoeri Sanstra, Michiel Edelman, Mare Starink, Ernst Wijdeman, Samuel de Lint, Michel Schouten, Dirk Jan Ver meulen, Pauline Gerrits, Annemarie Rei ijersen van Buuren, Kim de Wit, Esther Visser, Sigrid Valckx, Ralph Polderv aart, Margreet Bark. Diamant overlevingszwemmen Mirjam van der Laan, Esther van der Laan, Sandra Bolten, Martin Kaasja ger, Jurjen van de Laan, Pieter Volgers, Ina Edens. Hieronder waren leerlingen met al 20 verschillende diploma's en brevetten: Esther en Mirjam van der Laan. Maar ook 15 diploma's behoren niet meer tot de uitzonderingen. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 25 februari A. 1. mevr. Admiraal - hr. Vendel 59.60, 2. ds. Bakker - Stark 54.15. 1. fam. v.d. Vlies 57.50, 2. mevr. Hoff - hr. Tamminga 53.75. B. 1. ds. v.d. Velden - Visser 55.00, 2. ds. v.d. Gaag - Lemstra 53.75. 1. mevr. Izaks - hr. Dijkstra 57.90, 2. ds. Kreijger - v. Gans 51.65. Donderdag 27 februari A; 1. ds. Janssen - de Wit 58.00, 2. hr. Bader - Koster 56.50. A. 1. mevr. Stark - hr. Knegt (55) 57.00, 2. mevr. en hr. Eichelsheim 50.50. B. 1. mevr. Imeson - hr. Tiel 65.40, 2. hr. de Lange - Leek 58.75.iB. 1. hr.- Laan jr; - Rutgers 57.50, 2. ds. Koster - Visser 54.60. C. 1. fam. Haan (59.75-1%) 58.75, 2. hr. Löhr - Mak 50.00. C. 1. ds. Kuiper - Roos 63.20, 2. mevr. Schouten - hr. Hakvoort 59.05. D. 1. mevr. Gauw - hr. Roelofs 63.75, 2. ds. v.d. Dool - Neyens 57.90. D. 1. mevr. v. Zutphen - hr. Couzijn (55) 60.65, 2. fam. van Os 60.00. Afzeggen: dinsdag mevr. Admiraal, tel. 335718, donderdag, hr. Löhr, tel. 330052. als ik ouder ben.... hoewel wanneer er een heer op bezoek komt wil ik nog wel eens op zijn knie gaan zitten... Wanneer ik mijn eten krijg moet ik eerst een bijzonder kopje aan mijn baasje geven. Hij wil dat zo graag en dat doe ik natuurlijk ook voor hem. Hij bukt zich een beetje en houdt zijn handen op zijn buikhoogte. Ik ga dan op mijn achterpoten staan en met mijn voorpootjes pak ik dan zijn han den en rek mij zo ver uit dat ik op zijn voorhoofd een neusje kan geven. Ik moet aan bezoekers dikwijls mijn kunsten vertonen en doe dat graag, want dan heb ik weer een lekker hapje extra. Met dit akelige weer blijf ik liever in huis, maar af en toe wil ik toch wel even naar buiten, je weet maar nooit wie ik ontmoet. Want hoewel ik al een middelbare poezedame ben, zie ik toch nog wel graag een aaridge kater. Lukt dat, dan blijf ik wat rondhangen. Flirten vind ik best nog leuk. Is er niets te zien dan gauw naar huis en mauw ik weer van vreugde binnen te zijn. Soms krijg ik van die wilde buien en krab aan het behang, ik heb wel een krabpaal, maar ja verboden vruchten. Ik krijg dan knorren, maar ik lik mijn pootje en hoop dat ze denken dat ik onschuldig ben. Zo kabbelt mijn heerlijk leventje voort, ik wilde dat alle katten het zo fijn hadden als ik. INFO MARKT VAN PROVINCIALE VROUWENRAAD De provinciale Vrouwenraad Noord- Holland, een overkoepeling van 18 aan gesloten vrouwenorganisaties, organi seert een Informatie- en cursussenmarkt in acht verschillende plaatsen in de pro vincie Noord-Holland. Op 6 maart, van 13.45 -15.45 uur, voor de regio Alkmaar in Cultureel Centrum yyde Vest", Canadaplein 2 te Alkmaar. "Dè1 tnar'kf heeft als doel meer bekend heid te geven aan de verschillende akti- viteiten binnen het vrouwenwerk. Aan de markt zullen naast de aangesloten or ganisaties van de Provinciale Vrouwen raad Noord-Holland, ook niet- aangesloten vrouwengroepen/organisa ties deelnemen. B.C. LA STRADA Uitslagen 27 februari: P. Pilkes - H. Smit 3-0, J. Hoetjes - A. v.d. Velden 0-3, D. v.d. Gulik - R. Smit 0-3, H. v. Willigen - R. Hoogeland 0-3, H. Smit - D. Nanne 1-3, P. Pilkes - Th. Hoogeland 0-3, D. v.d. Gulik - B. Bak ker 3-0, J. Bijvoet - J. Hoetjes 1-3, René Nanne - Th. Hoogeland 0-2, B. Bakker - J. Koedijk 0-2, J. Bijvoet - A. v.d. Velden 3-0, L. Hoetjes - R. Hoogeland 1-3, H. v. Willigen - S. Houtzager 0-3. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Woensdag 5 maart Zaalvoetbal, div. clubs 16.45 - 23.00 Donderdag 6 maart Handbal, div. clubs 18.00 - 23.00 Vrydag 7 maart Zaalvoetbal, KNVB 18.45 - 23.00* Zaterdag 8 maart Zaalvoetbal, div. clubs 9.00 -17.00 Basketbal, Flashing Heiloo 17.00-21.00 Zaalvoetal, Rabo Limmen 21.00 - 23.00 Zondag 9 maart Handbal, div. clubs 10.00 -15.00 Maandag 10 maart Volleybal Effect 17.30 - 23.00 Dinsdag 11 maart Volleybal, Nevobo 18.30 - 23.00 Woensdag 12 maart Zaalvoetbal, KNVB 18.45 - 23.00 Het lijkt al veel langer dan een week ge leden, die veertiende Elfstedentocht. Het hele land was in de ban van Evert van Benthem en de Dokkummer vaart. Maar niet alleen de toppers stalen de show. Ook heel wat recreanten - hoezo recreatie als je 200 kilometer moet af zien? - konden zich verheugen over de grote publieke belangstelling. Onder die recreanten waren heel wat Heilooënaars. Bij de redaktie van de Uitkijkpost is inmiddels een aantal na men bekend: Wil Bakker; Wim, Jan en Rem Blakborn; J. v.d. Broek; J. Coo per; J. en T. Dirkson; H. den Engelsen; Sjef en John de Haan; C.J. Heijnis; W. Knaap; J. Ligthart; M. Mannes; M. Niëuweboer; J. Pater; A. Stam; T. Schaper; N. Smit; P. Sombroek; H. van Veen; Eddy Vennik; D. de Waard; Piet de Wildt en J. Zonneveld. Zij allen ontvingen van het gemeente bestuur een bloemetje als blijk van waardering voor hun prestatie. Natuur lijk kan het zijn dat een aantal deelne mers is vergeten. Men kan zich dan als nog melden bij mevrouw Duijn op het gemeentehuis (tel. 313131). Elders in de Uitkijkpost treft U een aantal persoon lijke verslagen van enkele deelnemers aan. Wij verzoeken U vriendelijk geen verslagen meer in te sturen: alleen deze week hebben wij gelegenheid een deel van onze redactionele kolommen aan de Elfstedentocht te besteden. De kopij kan je inlegeren bij Carola of graag dat ik op schoot kom, maar daar Sabine, tijdens de activiteiten in het voe^ met zoveel voor, misschien Brunogebouw of wanneer zij in het kantoor aan de Pastoor van Muijenweg aanwezig zijn. Vergeet niet je naam en adres of telefoonnummer te vermelden. Deze week zijn er de volgende activitei ten: donderdagavond vanaf half acht een filmvoorstelling. De titel van de film mag niet in de krant vermeld worden, maar het is, volgens de kenners, een hele leuke film. De film wordt gedraaid in de grote zaal van het Brunogebouw Vrijdagmiddag, vanaf drie uur, kan je in het café van de Bruno terecht. Er is dan aanloop-café. Dat wil zeggen: gelegen heid voor een beetje kletsen, voor het draaien van platen, voor biljarten of andere spellen, kortom, je kunt het zo gek niet bedenken of het is wel mogelijk. Zondag 9 maart: de tweede zondag van de maand en dus is er weer disco in de grote zaal van het Brunogebouw. Vanaf half drie 's middags ben je welkom. Wil je wat weten over de activiteiten of wil je het één en ander bespreken, dan kan je op maandagmiddag en op don derdag terecht in het kantoortje. Je kan ook bellen: tel. 334090. KURSUS COMPUTER WAT IS DAT In de week van 7 april start vormings centrum 't Keerpunt met twee nieuwe kursussen „Computer wat is dat"? Wij krijgen in ons leven steeds meer te maken met de automatisering. De com puter komen we steeds vaker tegen in supermarkten, bibliotheken, banken en op scholen. Om deze ontwikkeling bij te kunnen houden is het belangrijk om iets van die computer af te weten: hoe werkt een computer, wat betekent de compu ter voor onze samenleving etc. In de kursus „computer wat is dat" wordt er dan aan deze en nog vele ande re vragen gewerkt. Er zijn tijdens de kursus 7 computers aanwezig, zodat we veel tijd kunnen besteden aan het zelf leren omgaan met de computer. De kur sus is bedoeld voor vrouwen en mannen die lagere school en/of een paar jaar voortgezet onderwijs hebben gevólgd ën die nooit eerder achter een computer hebben gezeten. De kursus duurt 12 weken en kosten 70,inclusief materiaal). Voorlichtingsavond over het computer aanbod: woensdagavond 12 maart, aan vang 20.00 uur: Druckerstraat 2 Alk maar. Aanmeldingen zo spoedig moge lijk bij: VJV 't Keerpunt, Druckerstraat 2, 1814 RG Alkmaar, tel. 072-118766. ROZENDAAL MODE IN SCHOENEN INTRODUCEERT NIEUWE VOETCORRECTIE Dat voeten zeer belangrijke lichaamsde len zijn zal iedereen begrijpen. Dat slechts twintig procent van de bevolking tegenwoordig werkelijk gezonde voeten heeft, is iets waar velen van ons niet van op de hoogte zijn. Dat betekent dat tachtig procent van de bevolking in meerdere of mindere mate heeft te kam pen met voetproblemen. Een gezonde voet is een precisie- apparaat dat het totale gewicht van ons lichaam tientallen jaren draagt en beweegt. Op drie steunpunten - de hak van het hielbeen en de kopjes van het le en 5e middenvoetsbeen - rust het hele li chaamsgewicht bij het afrollen van de voet. Onze voeten zijn van nature ingesteld op het blootvoets lopen op een zachte, verende ondergrond. Natuurbodem die de voetgewelven opvult steunt en mas seert. Maar tegenwoordig staan wij dag in dag uit op harde bodem. Iedere stap betekent dan een eenzijdige belasting, die onverminderd aan de ruggegraat wordt doorgegeven. Het is daarom ook niet verwonderlijk dat slijtageverschijn- selen, voetdeformaties optreden. Echte daadwerkelijke hulp kan uitslui tend door een doelgerichte correctie, die niet alleen steunt maar vooral de voet zijn natuurlijke afrollende beweging mogelijk maakt, gegeven worden. Zo'n correctie is de Vibrion-veer van Fuss- gold, een ontdekking die in Zweden ge daan werd. In de Vibrion-veer is de steunende en de verende werking van een gezonde voet exact nagebootst. Zij corrigeert de voetstand, egaliseert voet deformatie - de pijn wordt daardoor af gebouwd - en helpt tevens de spieren weer hun funktie te vervullen. Daar door is het een actieve correctie, in te genstelling tot de klassieke steunzool die passief is. Naast het verende effect dat afgestemd wordt op de voet en het li chaamsgewicht heeft correctie ook een masserende werking. De totale voet vlakte wordt gemasseerd, wat een goede doorbloeding bevordert. Vooral voor dames is de Vibrion-veer extra goed nieuws. In tegenstelling tot de gewone steunzool kan de Vibrion- veer in veel normale schonen gedragen worden. De veer is vervaardigd van een speciale staallegering. Zij is licht en smal en wordt in het dagen als erg pret tig ervaren. Zelfs in open schoentjes kan hij gedragen worden, en niemand die het ziet. Van Rozendaal Mode in schoenen brengt de Vibrion-veer in Heiloo. Op donderdag 13 maart komen er voetspe cialisten van de firma Fussgikd die, na dat een blauwdruk van de voeten is ge maakt, gratis advies geven, afgestemd op ieders persoonlijke voetproblemen. Geen massawerk dus! Iedereen is van harte welkom en men kan telefonisch of aan de zaak een af spraak maken. EVEN WAT ANDERS, NOU EN Op initiatief van het Jongerenplatform van de Gehandicaptenraad is een speci ale krant uitgegeven. Deze krant "Even wat anders, nou en staat vol lezens waardige en informatieve verhalen over jongeren met een handicap. Hoe is hun kijk op hun leven, waar maken zij zich druk om, welke activiteiten ontwikkelen zij De jongerenkrant is in de eerste plaats bedoeld om jongeren met een handicapt te laten zien, dat er talloze mogelijkhe den zijn om actief te zijn, ondanks het hebben van een handicap. "Even wat anders, nou en is gratis verkrijgbaar bij de Gehandicaptenraad, Postbus 169, 3500 AD Utrecht, tel. 030-313454. STILLE OMGANG Dit jaar wordt er weer, net als voor gaande jaren, een 'Stille Omgang' ge houden. Dit gebeurt in de nacht van 15 op 16 maart. We vertrekken om 23.30 uur, met de bus, vanuit Limmen en Heiloo. Vanuit Akersloot is er ook een voettocht naar Amsterdam, vertrek om 18.30 uur. Ie dereen die zich hiervoor op wil geven, kan terecht bij: Voor Limmen: N. G. de Goede, tel. 02205-2928, voor Heiloo: J. Zoon, tel. 335936, voor Akersloot: C. Broersen, tel. 02513-13855. Dit geldt voor iedereen die nog niet eer der heeft deelgenomen en/of inlichtin gen willen hebben over de 'Stille Omgang'. JAN JAAP LANGEREIS MET "TRE FONTANE" IN HET WITTE KERKJE Op zaterdag 8 maart, aanvang 20.15 uur, geeft het Trio „Tre Fontane" een concert in het Witte Kerkje te Heiloo. Het Trio wordt gevormd door Jan Jaap Langereis (blokfluit), Jennifer Eriksson (viola da gamba) en Miri Singer (clave- cimbel). Plaatsgenoot Jan Jaap Lange reis zal in mei zijn studie voltooien aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, waar Walter van Hauwe zijn befaamde leermeester is. Niet on vermeld mag blijven, dat hij zijn blok fluitstudie begon bij Ans Hermans aan de Volksmuziekschool in Heiloo. Hij geeft reeds regelmatig concerten met verschillende ensembles en is tevens be voegd blokfluitpedagoog. Het programma vermeldt werken van Paolo Cima, Demenico Scarlatti, Aure- lio Virgiliano, Jean Philippe Rameau, Kiküko Massumoto en J. S. Bach. Na de pauze muziek van Pierre Danican Philidor, Balbastre en tenslotte Tele- mann (George Philippe). Het zal ongetwijfeld een boeiende uit daging zijn voor deze „jonge mensen op weg naar het concertpodium" zich waar te maken in zulke verschillende mu ziekstijlen. Een ruime belangstelling waard Om 19.30 uur begint de kaart verkoop a 6,- incl. programma, resp. 1 ƒ4,-- voor CJP, 65 -I- en kinderen. Rui me parkeergelegenheid aanwezig. VOORJAARSCONCERT „CAECILIA" In navolging van het succesvolle nieuw jaarsconcert geeft het Heilooër Harmo nieorkest Caecilia op 15 maart in de Beun een voorjaarsconcert. Het wordt een concert voor iedereen, het A-orkest, het B-orkest, het klarinetkwintet en de Big Band brengen een afwisselend non stop programma. Een wervelend gebeu ren, afgewisseld door optredens van het tamboer- en majorettenkorps Nijen- burg. Donateurs hebben op vertoon van hun geldige donateurskaart, gratis toegang, echter zo lang de voorraad toengangs- kaarten strekt. Andere bezoekers beta len slechts vijf gulden. Het concert be gint om acht uur 's avonds. Tijdens de pauze kunt u uw geluk beproeven niet de tradiotionele loterij. Voor meer in formatie kunt u zich wenden tot Nico Bakker, tel. 072-335160) of Cees Borst, (tel. 02205-1725). GRATIS GRONDONDERZOEK Op zaterdag 15 maart is het weer zover. Voor de 4e keer organiseert Tuincen trum Sursum Corda in Schoor! een dag, dat U uw tuingrond kunt laten onder zoeken. Dit onderzoek is deze dag gra tis. U dient een jampotje met gedroogde grond in te leveren. Deze grond moet een mengsel zijn van minstens 10 plek jes uit de tuin tot op een diepte van 10 cm. Op deze manier krijg je een goed gemiddelde en daardoor geen toe valstreffer. Tuincentrum Sursum Corda onderzoekt de grond op de zuurgraad en op de voedingstoestand van stikstof, fosfaat en kali. Dit zijn de vier hoofdza ken voor een goede groei. Door het grondonderzoek en het be mestingsadvies krijgt U opeens veel meer zin in het tuinieren, want opeens lukt alles weer. Het bemestingsadvies dat U krijgt, geeft aan wanneer, hoeveel en wat U dient te strooien om de tekor ten aan voedingsstof op te heffen. Als U de grond inlevert, zet dan uw naam op het potje en vermeldt tevens hoe groot de oppervlakte is. Tuincentrum Sursum Corda wil ook graag weten uit welk deel van de tuin de grond komt, want een advies voor een heidetuin zal anders zijn dan dat voor een groentetuin. DROGISTERD 'T HOEKSTUK MORGEN VAN START Na geruime tijd leeg te hebben gestaan is er aan het pand, dat vroeger aan bloemist Henk Scholten toebehoorde, een nieuwe bestemming toebedacht. De winkel is omgebouwd tot een moderne drogisterij en hiermee is het winkelbe stand in winkelcentrum 't Hoekstuk wel compleet geworden. Mevrouw Weerstand is de eigenaresse van deze schitterende drogisterijZij heeft haar sporen op drogistenpad weli verdiend. Als kind stond zij al in winkel van haar ouders, later was zij een onderdeel van een grote zaak waar zij zelfstandig werkte. Mevrouw Weerstand kan u zowel op het gebied van de cosmetica als van de parfumerie uitstekend adviseren want in beiden is zij gediplomeerd. Uiteraard verkoopt zij verpakte genees middelen, maar ook homeopatische ge nees middelen van de merken dr. Vogel en Pharma Dietica. Tevens is er, al is het in beperkte mate, een assortiment re form-artikelen. Voor haarmode kunt u in drogisterij,'t Hoekstuk ook goed terecht, schuifjes en knipjes in alle leuke modekleuren, maar ook diverse shampoo's van het merk Henna-plus. Op cosmetisch gebied is er een ruime keuze in artikelen van Ellen Betrix en Invite, voor de huidverzorging is er de plantaardige serie van Jac. Hoov. Par fumerie vindt u hier van My Melody, Amance en van Ellen Betrix, Du jour en du Soir en nog diverse andere merken. Ter gelegenheid van de opening morgen is er voor elke klant die iets boven de j 10,- koopt een leuke attentie en ook voor de kinderen is er een kleinigheidje. Heel bijzonder is de dropbar waarin u 25 soorten drop vindt Drogisterij 't Hoekstuk is zeker de moeite waard om eens rustig rond te wandelen en te kijken wat zo'n nieuwe zaak allemaal in huis heeft. En dat is een heleboel. UITKIJKPOST DRUKT WETEN SCHAPPELIJK WERK Onlangs werd er bij drukkerij Uitkijk post een niet alledaags boek gedrukt. "Atlas-van de Nederlandse Amfibeeën en Reptielen en hun Bedreiging", dat geschreven werd door Wim Bergmans en Annie Zuiderwijk. Hoe komt zo'n boek tot stand, vroegen wij aan bioloog Bert Buizer, die in de redaktie zit van de Koninklijke Nederlandse Natuur Histo rische Vereniging, kortweg KNNV genoemd. Sinds een paar jaar is deze vereniging ondergebracht in een Stichting, welke in Amsterdam gevestigd is. De redaktie bestaat uit drie biologen. Er verschijnen jaarlijks twee serie's t.w. Wetenschappe lijke Mededelingen, dit blad verschijnt zesmaal per jaar (al vanaf 1949) en dan is er de Natuur Historische bibliotheek en die bestaat al sinds 1930. Nu zijn er vakmensen die een bepaald onderwerp bij de kop nemen en dit helemaal uit diepen, met het doel dit in boekvorm Uit te geven. Om maar een willekeurige greep te doen, er zijn boeken geschreven over de Nederlandse zeewieren en over de bladmossen of over krekels en sprinkhanen, over de meest uiteenlopende onderwerpen. De KNNV zorgt er nu voor dat deze boeken uitgegeven worden. Soms wordt iemand ook wel eens ge vraagd om over een bepaald onderwerp iets te schrijven. Het zijn dus allemaal originele Nederlandse publikatie's. De Stichting werkt met een subsidie met daarbij subsidie-gevers per uitgave, af hankelijk van het onderwerp. De laatste uitgave van de „Atlas van de Nederland se Amfibieën en Reptielen" werd, inclu sief de fraaie gekleurde omslag, bij de Uitkijkpost gedrukt en een tweede boek is in voorbereiding. De boekjes worden niet via de boekhan; del verkocht, maar zijn, te verkrijgen bi] het buro KNNV in Hoogwoud (02253- 1445). Daarnaast is er in Nederland een aantal verkooppunten, zoals de Vogelbescher ming in Zeist, het IVN in Amsterdam, hoofdkantoor Natuurmonumenten en de Natuur Historische museau (ook in België). De Stichting heeft 300 vaste klanten over de hele wereld die de publicaties en mededelingen per post krijgen toege stuurd. Er bestaat een lijst van boeken welke nog in voorraad zijn, wie voor zo n lijst Delangstelling heeft moet maar even met de KNNV bellen. TOO -3g log 30 .3D üsjr rsm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6