Slagerij Kramer V H. Donkersloot EH EET! 'nm del EET'E 'mmm STÉM vóór ENERGIE besparen. lÊÊ STEEMAN VERWARMING é&f 4. - - Joop Schröders Vleesboetiek La Strada 't meeste 't moot&le eti 't beste Heuhenqeref tn'tib YctocVi attybiueer bij EEfl Weekreklame 14.95 AjK TE KOOP IN HEILOO +GIR06868 GLAS HET INZAMELEN U/A a nn HUP IN DE GLASBAK! A Kies voor een Hoog Rendements-ketel Rudson Nefit Buderus JÏK rV KLAVERJASSEN Feestelijke heropening De Vijfhoek 4.80 6.80 11.00 2.95 ^4ovg>.ö' iir Nefit-Tapboiler: ideaal in combinatie met Nefit-Turbo Wie het beter wil neemt Overtoom 21 - Castricum - Telefoon 02518-52218 (Na kantoortijd: 02518-50006 Hans Oudejans). Stroganoff Gehakt Magere Hamlappen Varkensfricandeau Katenspek Runderrookvlees 5.98 11.98 15.98 1.39 2.49 vrijdag 21 maart STRAK El\l Bijbel-Boekshop Heiloo t x ïtaütplaanU Bergen. 02208 13640 Jaarvergadering Bouw- en Houtbond Sparen of lenen om iets te kopen? Mooie Kipfilet 1 kilo TV-sticks 1 kilo Kipkarbonade 1 kilo Kalfsgehakt 1 kilo Boterhamworst 150 gram Grill Metworst 150 gram Zigeunerspek 150 gram Pekelvlees 150 gram WOENSDAG GEHAKTDAG, per kg DONDERDAG BIEFSTUKDAG, per 100 gram 7.95 Westerweg 160 - Heiloo - Telefoon 330991 makelaardij o.g., assurantiën Winkelcentrum Het Hoekstuk 10 - Heiloo, tel. 072-330524. Voor de doe- het-zelver op elec. gebied naar: Voor een mooie kollektie hang lampen naar: Hn Wmn Elektrische ontsteking: het eerste verdiend Turbo-branden de beste en schoonste verbranding Micro-computer: de beste regeling en beveiliging Display: de snelste service Pompschakelaan ingebouwde besparing Ventilator op de beste plaats Warmtewisselaar aluminium heeft langste levensduur TOYOTA DEALER DE BRUYN-BLOKKER Off. APK II keurstation Donderdag: 1 pond Vrijdag en zaterdag: 1 kilo 1 kilo Vleeswaren: 100 gram 100 gram Winkelcentrum Het Hoekstuk 7, tel. 335227 3 Biljarts Aanvang 20.00 uur Kennemerstraatweg 215, 1851 NA Heiloo Telefoon (072) 330860 Hier "314 HIJ IS HIER NIET I HIJ IS opgestaan! Reeds 11 jaar een zaak van vertrouwen UITKIJKPOST 19 MAART 1986 ZEEWEG 133 (woonheuvel) Exclusief 3-kamerappartement op de begane grond. Voorzien van fijn terras op zonzijde, met fraai uitzicht over waterpartijen. Bij het appartement behoren een ruime berging en zeer grote garage direkt onder de woning gelegen. Indeling:,Entree, grote woonkamer, open luxe keuken met inbouw, app. 2 royale slaapk., bad kamer met ligbad en douche. Vraagprijs: f 285.000,- k.k. KENNEMERSTRAATWEG 17 (Blockhovepark) VILLA met garage en prachtige tuin (opp. 1000 m2), ruime hal, studeerkamer, luxe woonkeu ken, bijkeuken, kelder, L-vorm. woonkamer met open haard, 4 sik., komplete badkamer 2e badkamer met douche en vaste wastafel, cv- gas. f 435.000,-k.k. .LkJNVM Stationsweg 51 Telefoon 330196 Stationsweg 51 Telefoon 330196 Z7 Toyota Cressida 5-drs. stat.wag. 82- 3 Toyota Starlet 1.2 5-drs. DL 82- 4 Toyota Starlet 1.0 3-drs. spec. 84- 1 Toyota Carina 1.8 4-drs. DX dsl. 83-10 Toyota Celica 2000 Iftb. ST LPG 81- 5 Toyota Celica 1.6 Coupé ST 83-11 Toyota Corolla 1.3 2-drs. spec. 81- 2 Volvo 66 st.wagen GL automaat Talbot Horizon 5-drs. GL Toyota Corolla Sportwagon 1200 Toyota Carina 2 D DL Kennemerstraatweg 189 - 1851 BE Telefoon 072-331818 HEILOO verkoop na 18.00 u. 02267-3356 vrijdag koopavond. Rutherford; Kier! Mohammed Maiy Baker Eddy Hier liqtt Boeddha Hier Hqt Confucius Jozeph Smith Ofschoon de blijdschap over de zekerheid van dat geweldige feit ons iedere dag tot kracht is, is het toch ook straks een moment van gedenken. Het is Juist in deze tijd dat men die ander ver blijden wil met iets van die blijvende waarde! Bij ons vindt u een uitgebreid assortiment aan bijbels, grammofoonplaten, geestelijke lektuur, posters, wenskaarten, tegeltjes, wanddecoraties, beeldjes, kindermateriaal, kortom te veel om op te noemen. Tegen kortingen boekentafels. verzorgen wij ook Bel voor informatie of kom eens langs. Westerweg 293 A Heiloo, tel. 072-334119. Open: di t/m vr 13.30-16.30 u. Za. van 10.00-16.30 u. Ma. gesl. Na sluitingstijd: tel. 072-337695. A ■B m m i f De jubilarissen van de Bouw- en Houtbond worden gehuldigd. Ruim 40 leden van de Heilooër afdeling van de Bouw- en Houtbond van de FNV waren afgelopen vrijdag aanwezig tij dens de jaarvergadering in sporthal 't Vennewater. De vaste jaarstukken le verden geen enkel probleem op, even min als de huldiging van zeven jubilaris sen. Wegens \2Vi of 25 jaar lidmaat schap werden onderscheiden: B. Dek ker, J. Blankendaal, P. Kerssens, J. Pepping, P. Bolten, F. Schoutèn en J. Zoon. Spreker was districtbestuurder Jan Wal recht uit Zaandam. Hij ging onder an dere in op de nieuwe arbeidscontracten, die officieel al in oktober van het vorige jaar door de werkgevers ondertekend moesten worden. In nog niet alle geval len blijkt dat te zijn gebeurd. Werkne mers wordt aangeraden dit zo snel mo gelijk in orde te maken in verband met de vakantiezegels in het nieuwe bonnen jaar, dat op 1 mei ingaat. Mochten er problemen zijn, dan kan men voor ad vies en/of bijstand het afdelingsbestuur van de bond benaderen. Ook werd er gesproken over de actie* 'Kiezen voor nieuwe kansen' van de FNV. Deze actie haakt in op de beide verkiezingen dit jaar. In een brochure worden de plannen van de verschillende politieke partijen vergeleken met wat de FNV voor de periode 1986-1990 en ver der wenselijk acht. Met nadruk moet gesteld worden dat het hier niet om een stemadvies, maar om een vergelijking van de verkiezingsprogramma's gaat. Wel dringt de FNV er op aan om aan de verkiezingen mee te doen en niet je stem verloren te laten gaan. De afdeling Heiloo van de Bouw- en Houtbond wil de in week van 11-16 april de hiervoor genoemde folder in Heiloo verspreiden. Inmiddels is een aantal leden bereid gevonden die ver spreiding op zich te nemen, maar men nog wel hulp gebruiken. Vele handen maken ook hier het werk lichter. Men kan zich opgeven bij C. Groot, tel. 072-336012. Tenslotte hoopt de bond, dat meer men sen zich als lid willen melden. Aangeslo ten zijn bij een vakbond geeft de werk nemer een stem in het (vaak politieke) gebeuren. En hoe meer leden de bond heeft, des te luider kan haar stem klin ken. Men kan zich eveneens bij C. Groot melden. Wethouder Willemse-v.d. Ploeg viel de eer te beurt „De Vijfhoek" na een grootscheepse verbouwing feestelijk te heropenen. Na door een papieren deur gestapt te zijn, hielden Orlando Doro- theo en Marijn de Croock een grote bos kleurige ballonnen vast welke door me vrouw Willemse werden losgeknipt, om zich vervolgens over Kennemerland te verspreiden. Weer eenmaal binnen zei mevrouwe Willemse: ,,Ik ben er trots op, dat ik dit namens de gemeente mocht doen. Na een verblijf elders is iedereen nu weer op Vierkant 2 terug gekeerd, waar de kin deren .zich thuisvoelen. Want ondanks de vele zorg om het gehandicapte kind heerst- hier altijd een sfeer varf fust en gezelligheid". De hoofdleider van het dagverblijf ,,de Vijfhoek", Harm v.d. Land had natuurlijk een bloemetje voor de wethouder maar ook een tegel waar de uitnodiging voor deze middag op was afgebeeld met een tekening van een van de kinderen. De heer Pool, Stichtingsvoorzitter, sprak zijn waardering uit voor de aan wezigheid van burgemeester G. J. Glij- nis, wethouder J. J. Dekker en gemeen tesecretaris de Boer en prees nog eens die prettige samenwerking met het ge meentebestuur. Tevens ging zijn dank uit naar de medewerkers van dit projekt. Tijdens de ingrijpende verbouwing wa ren de kinderen ondergebracht in een villa van de Willibrordusstichting en de Nic. Beetsschool, dit werd later de Bas- seroetschool. Het verblijf daar werd door de kinderen als heel plezierig erva ren. Graag zag ,,de Vijfhoek" dit uitge lezen plekje de Basseroet als dependan ce omdat er altijd nog te veel kinderen op de wachtlijst staan. De plaats is daarom zo gunstig omdat het vlak bij ,,de Vijfhoek" ligt, zodat de kinderen dan gemakkelijk gebruik kunnen ma ken van de faciliteiten daar. Nadat architekt van Nuchteren aan Harm v.d. Land een envelop met in- houd had overhandigd kwam er een af gevaardigde, mevrouw Hendriks, van de Bayershoffweg. Een moment om even bij stil te staan, want namens de omwoners, m.n. van de Bayershoffweg, was men met de pet rond gegaan en had maar liefst een be drag van 400,- opgehaald, het re sultaat van een heel goede samenwer king tussen een dagverblijf en hun om woners. Harm v. d. Land zei hierover: „Hier geen spandoeken, maar heel ge woon omgaan met elkaar. Wij hopen zo heel gewoon door te gaan". Wat is er nu gebeurd in „de Vijfhoek". De vijfgroepsruimten zijn bij elkaar ge trokken en er zijn drie nieuwe ruimten ontstaan ook de zg. „natte" ruimten zijn er bij betrokken, waardoor alles tweemaal zo groot is geworden. Aan de kant van de Driestal zijn twee groeps- ruimten bij gebouwd. Vooral de keu kenblokken en toiletblokken, zijn veel ruimer geworden. Het geheel ziet er erg verzorgd en vriendelijk uit In mei hoopt „de Vijfhoek" haar 12'/2-jarig jubileum te vieren. Talloze mensen koesteren een echte har- tewens, waarvan de vervulling voorals nog een financiële onhaalbaarheid lijkt. Het gaat daarbij om uitgaven die niet direct noodzakelijk zijn, maar die -volgens de betrokkene- het leven wel aanzienlijk kunnen veraangenamen. Voor de één is de aanschaf van een uit gebreide compact-disc-installatie het muzikale einde, terwijl een ander zijn zinnen heeft gezet op een verre buiten landse reis. En misschien zou dol graag uw nog niet versleten huiskamer meubels willen inruilen voor een splin ternieuw interieur. In feite zijn er twee mogelijkheden om dit soort aankopen, die niet zo maar zijn in te passen in het normale huis houdbudget, toch te realiseren. Het meest voor de hand ligt sparen en wach ten met de aanschaf totdat er aan spaar geld en rente voldoende op de rekening staat. Een andere aanpak is 'sparen ach teraf': nu kopen en de betaling naar la ter verschuiven met behulp van con sumptief krediet, zoals bijvoorbeeld een persoonlijke lening. In het algemeen kan niet worden gezegd dat de ene me thode beter of slechter is dan de andere. Maar misschien kunnen de hierna vol gende opmerkingen uw beslissing verge makkelijken als u ooit zelf voor de keus komt te staan. 'Geniet nu, betaal later'. In deze vier woorden is het grootste voordeel sa mengevat van consumptief krediet. Uw hartewens kan direct in vervulling gaan, u hoeft niet eerst maanden of jaren te sparen. Een pluspunt is ook dat u zeker weet dat u niet voor prijsverrassingen kunt komen te staan. Dit laatste was overigens een belangrijker aspect toen -in de achtter ons liggende jaren- de prijzen vaak snel omhoog gingen. Juist voor elektronische apparaten vertonen de prijzen nu soms een dalende tendens. Of iemand geld kan lenen en tot welk bedrag, is afhankelijk van zijn financië le omstandigheden. Het kan daarom soms verstandiger zijn om de mogelijk heden van een persoonlijke lening ach ter de hand te houden voor onverwach te, echt noodzakelijke aankopen. Het kopen op afbetaling lijkt op het eerste gezicht een aantrekkelijk alternatief, maar in de meeste gevallen rekent de leverancier u wel een erg forse rente. Le nen bij de bank is dan haast altijd voor deliger. Wie eerst spaart en dan koopt, moet weliswaar wat langer wachten, maar kan dan ook over het nieuwste van het nieuwste beschikken. En dat is zeker een voordeel in een tijd waarin de technische ontwikkelingen zo hard gaan. Daarbij komt dat veel men sen het een plezierig gevoel vinden om pas dan iets te kopen als ze het ook zelf helemaal kunnen betalen. Bij dit spaar- doel past een spaarvorm waarmee op elk gewenst monlent over een bedrag kan worden beschikt. De Spaar-Vrij- en de Spaar-Groei-Rekening zijn dan ook prima mogelijkheden, want bij deze vormen staat het spaargeld niet langdu rig 'vast'. Om het sparen nooit te 'ver geten' is het handig als u de bank vraagt iedere maand automatisch een bedrag van de privé-rekening naar de spaarre kening over te boeken. Uiteraard is het ook mogelijk om een fi nanciële vergelijking te maken tussen le nen en sparen. Stel: u wilt iets kopen van 2.500,en u wilt de financiële lasten hiervan over een periode van twee jaar uitsmeren. Als u voor genoemd be drag een persoonlijke lening afsluit, be taalt u een maandelijkse rente en aflos sing van ruim 119 gulden. Om in twee jaar tijd aan spaargeld en rente 2.500,- bij elkaar te krijgen op een Spaar-Vrij- Rekening, moet u iedere maand net iets meer dan 101,- opzij leggen (uitgaan de van de huidige rentestand). In deze bedragen is nog geen rekening gehouden met het feit dat rente die moet worden betaald, voor de belasting kan worden afgetrokken. Daar staat tegeno ver dat spaarrente -afgezien van een vrijgesteld bedrag- door de belasting als inkomen wordt gezien. De Rabobankadviseur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 12