100 jaar geleden startte Pieter de KOOPCHEQUES Verenigingsnieuws Feestelijke Livera aanbiedingen A'S MOOI M I N LIJN Honderd jaar familiebedrijven De Groot in gemeente Heiloo Dat wordt nu op 4 plaatsen gevierd. Bij Livera in Heiloo, Alkmaar en Castricum en bij Woninginrichting De Groot in Heiloo. Wat Pieter en zijn moeder ooit begonnen als een winkeltje in garen, veters en boezelaars is nu uitgegroeid tot een viertal gezellige zaken waar u de komende weken extra voordeel kunt halen. Ze gaan er een féést van maken! De eerste tien dagen ontvangt elke klant voor elk besteed tientje ter waarde van één gulden. Daarmee kunt u later "gratis kopen", in alle vier de zaken. Badstof badjas in diverse kleuren Big shirt Broekrokjupon Hudson panties Tanga-, bikini- en heupslips. Trikot Trikot nachthemd, korte mouw 120 cm Sportbadpak. Diverse kleuren en modellen Triumph beha, B, C en D cup, Wit en huid. Met of zonder beugel Jubileumprijs 39,95 Jubileumprijs 15,- Jubileumprijs 9,95 4 stuks 9,- 3 stuks 9,- Jubileumprijs 23.95 vanaf 29,95 Jubileumprijs 14,95 Winkelhof 't Loo 13, Heiloo Langestraat 15, Alkmaar Torenstraat 56, Castricum mmm UITKIJKPOST 19 MAART 1986 LIVERA 'bil DIT HEILOO NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, OOK VOOR U Opgericht in 1912 is de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen één van de oudste vrouwenorganisaties in Neder land. Er zijn ruim 200 afdelingen, ver spreid over 10 gewesten. De N.V. v. H. stelt zich ten doel: - Het behartigen van de belangen van de vrouw in de maatschappij; - Het bevorderen van de emancipatie van haar leden door activiteiten op het gebeid van vorming, ontwikkeling en creativiteit; - Het stimuleren van het verantwoorde lijkheidsgevoel van de vrouw als lid van de samenleving; - Het opkomen voor de belangen van de konsument, mede door het geven van voorlichting, het verrichten van onder zoek en het voeren van een eigen keurmerk. De vereniging is toegankelijk voor elke vrouw. De vereniging kiest geen partij op levensbeschouwelijk gebied en ont houdt zich van partijpolitiek. De N.V.v.H. staat ook in de tachtiger jaren midden in maatschappij. Soms di plomatiek, soms strijdbaar, maar altijd bezig met de belangen van de vrouw. En beslist niet alleen met de belangen die op huishoudelijk terrein liggen. De N.V^.H. is een vereniging met een zeer omvangrijk programma van aktiviteiten. De N.V. v. H. geeft konsumentenvoor- lichtingen. Daarvoor heeft de vereni ging het Instituut voor Huishoudtech- nisch Advies opgericht. Wie kent niet het keurmerk van de N.V.v.H.? Het in stituut doet echter meer dan dat. Het geeft voorlichting via brochures en via het maandblad Denken en Doen. Het verstrekt desgevraagd adviezen, schrif telijk of telefonisch. Het speelt boven dien samen met de vereniging een aktie- ve rol in diverse organisaties op consu- mentengebied. De afd. Heiloo heeft ook een I.v. H. A. contactlid, dat u alle inlichtingen kan geven op consumenten- gebied. Tevens ontvangt ieder lid het landelijk tijdschrift Denken en Doen". Ook de andere aktiviteiten worden in het „Maandbericht" aangekondigid, zoals: - Cursussen, bijvoorbeeld talen, kant klossen, koken, kalligrafie, Hindelop- per schilderen, museumbezoek, gym nastiek, enz. - Discussieonderwerpen, binnenkort bijvoorbeeld de alleenstaande vrouw". - Clubs, bijvoorbeeld bowling-, bridge-, handwerk-, toneel-, wandelclub, lees kring, praatgroep en het zangkoor. De toneelclub geeft eenmaal, als afslui ting van het seizoen, een avond in De Beun. - Excursies, ongeveer acht per jaar. - Provinciaal werd e,r afgelopen jaar een studiedag gehouden voor leden met als onderwerp „Vrouw en computer". De 50.000 leden van de N.V.v.H. zijn lid van een vereniging, die stiijat voor het belang van de vrouw. Het maakt daar-r bij niet uit of men zich volledig richt op het gezin of dat men ge^in en „een baan buitenshuis" combineert. Terwijl de vereniging zich natuurlijk even goed in zet voor de belangen van de alleenstaan de vrouwen. Het gaat er niet om of men op de barricaden staat voor de emanci patie, of dat men daar bewust wat meer afstand van neemt. Het gaat erom dat leden van de N.V.v.H. zichzelf zien als verantwoordelijk lid vap de samenleving. Heeft u interesse? Neemt u dan eens Contact op of woont u eens een van onze activiteiten bij. Onze ledenadministratie geeft u ook graag alle inlichtingen, tel.: 072-330139. Hattemer duifjes en Emster kaarsen De excursie van 13 maart voerde een veertigtal huisvrouwen naar Hattem en Ernst. Het was een vertrouwd gezicht onze ex-presidente nu als excursie leidster aan het hoofd van de groep te zien. Allereerst stapten we in Hattum het Bakkerijmuseum binnen. We luisterden naar een uiteenzetting over de restauratie van twee oude boerderijen waarin dit museum is gehuisvest. Men vindt er een ouderwets bakkerswinkeltje met nog een centengleuf in de toon bank. Daarnaast een woonkamertje uit dezelfde tijd compleet met bedstee. Achter de winkel een oude oven die op zaterdag met takkebossen gestookt wordt. Boven op de hooizolder zijn al lerlei voorwerpen, ook uit het buiten land, te zien die met het bakkerijgebeu- ren te maken hebben. Nadat in het winkeltje ettelijke Hatte mer duifjes vliegensvlug verdwenen gin gen we naar het Streekmuseum dat ons ook toegang verschafte tot het Voer manhuis. Prachtige schilderijen hangen hier van de schilders Voerman senior en junior. Over een schilderachtig binnen plaatsje kwamen we toen in het sfeer volle Anton Pieckmuseum. Een oude veestal werd naar ontwerp van Anton Pieck verbouwd tot permanent verblijf voor de originele tekeningen van deze nu 91-jarige unieke tekenmeester. De bus bracht ons nu naar Ernst waar we bij de kaarsenmakerij binnenstap ten. We mochten hier zelf twee kaarsen maken terwijl we luisterden naar de uit leg van de kaarsemaker. Daarna kijken en kopen in 't winkeltje want: „Omdat men zig bij donker niet zou loopen builen of wonden; verkoopt men hier kaarssen bij heele en halve pon den!" En zo vonden heel wat kaarsen hun weg naar Heiloo, waar de bus om tien voor zes weer bij het Loo stond. Excursie leidsters, dit was een buitengewoon fij ne dag, enorm bedankt! HEILOO SH1 Mevrouw De Groot-Mossel met haar zoontje Jan in de deuropening van de winkel Als er twee zaken uit één familie, hun 100-jarig bestaan vieren, t.w. Livera" in Winkelhof 't Loo en Woninginrichting ,,de Groot" aan de Holleweg, dan is er reden tot feestvieren. De families de Groot willen dit graag met U doen. Tot 29 maart krijgt U bij elke bestede 10,een cheque kado van 1,Deze kunt U zowel bij de drie Livera" zaken (in Heiloo, Alkmaar en Castricum), als bij Woninginrichting de Groot inwisselen. 100 Jaar familiebedrijven en we praten over de zaak Li vera" en Woninginrichting de Groot. Om te beginnen bij de zaak, die sinds 15 jaar onder de naam „Livera" be kendheid geniet. In het jaar 1886 is het allemaal be gonnen, op de plaats waar nu de Winkelhof gevestigd is. Pieter de Groot, die door een ongeluk niet, evenals zijn brpers, op het land kon werken, begon met zijn moeder een winkeltje. Moeder deed de winkel en Pieter de Groot ging te voet da gelijks naar zijn klanten in de Eg- monden, Limmen en de Schermer. Hij kwam daar op vaste tijden, wat erg op prijs gesteld werd, want er waren in die tijd nog maar weinig winkels en zij gaven aan de Groot graag hun bestellingen op. Met een zwarte zak op z'n rug en een stok in z'n hand, bracht hij z'n handel aan de man (vrouw). Na zijn huwelijk in 1900 begon Pie ter de Groot een echte manufactu renwinkel aan de Rijksstraatweg. Pieter ging dagelijks de boer op, nu met paard en wagen en zijn vrouw deed de winkel. Het echtpaar kreeg drie kinderen, Cor, Marinus en Jan. Na het over lijden van Pieter de Groot in 1934 kwam de jongste zoon Jan in de zaak, die er later met z'n vrouw Willy een ,,Wala" speciaalzaak van maakte. Maar de tijden veranderen en zoals altijd bleef ook het bedrijf van de firma de Groot niet achter en werd veranderd in een moderne „Livera" zaak, eerst aan de Kenne- merstraatweg, later in Winkelhof 't Loo. Vier jaar heeft de ouste zoon van Jan en Willy, Pieter, daar mee geholpen om de zaak nog tot grote re bloei te brengen, maar tot hun grote verdriet, verongelukte hij in 1984. Gelukkig was Chris, de twee de zoon, samen met z'n vrouw Ma rijke, bereid de zaken over te ne men. Ze verkochten hun confectie zaak op Texel en sinds een jaar zijn ze druk doende in de zaken in Hei loo en Alkmaar. Ook in Castricum zit al 14 jaar een Livera zaak, die in het bezit is van dochter Margrethe. WONINGINRICHTING DE GROOT Om de zaak even duidelijk te stel len, de heer de Groot van Livera en de heer de Groot van de Woningin richting aan de Holleweg, zijn oom en neef, en geen broers zoals ten on rechte vaak gedacht wordt. De ver gissing is begrijpelijk, maar de ou ders van Jan de Groot (Holleweg) zijn in de oorlog omgekomen en als jongetje van 6 jaar is hij toen opge nomen in het gezin van zijn tante en oom, die toevallig ook Jan de Groot heet. Nu weet U precies hoe het zit. Ook de Woninginrichting de Groot is voortgekomen uit de zaak van Pieter de Groot. Ging Pieter in het begin zelf de boer op met matten en kleden, in 1920 kwam de zaak aan de Holleweg tot stand. Eerst geleid door de oudste zoon Cor, later samen met zijti broer Marinus, onder, de naam Gebr. de Groot. In 1934 zette Marinus het bedrijf al leen voort. In 1967 heeft Jan de Groot de zaak aan de Holleweg overgenomen en samen met zijn vrouw veel veranderingen aange bracht wat resulteerde in een mo derne zaak, met een zeer uitgebreid assortiment in alles wat maar met het begrip stoffering te maken heeft. Recentelijk werd nog een computer-gestuurde borduurmachi- ne aangeschaft. Daar had men 100 jaar geleden niet eens over kunnen dromen. Ook in deze zaak kondigt zich de nieuwe generatie de Groot alweer aan. Voor buitenstaanders klinkt dit al lemaal misschien wat ingewikkeld, maar de familie de Groot is in Hei loo zo'n begrip, dat vooral de oude ren het vast wel leuk zullen vinden, nu het naadje van de kous te weten. Al met al een dynamische familie, waarin naast moderne bedrijfsvoe ring de vroegere slagzin „De zaken van vertrouwen" nog altijd hoog in het vaandel staat. De oude zaak van Woninginrichting De Groot voor de verbouwing. NEDERLANDS VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. HEILOO Op woensdag 12 maart gaf de heer Schoon, geassisteerd door de heer Ober, voor leden van de Ned. Ver. v. Huisvr. een uiteenzetting over de taak van de Keuringsdienst van Waren. De Keu ringsdienst, opgericht in 1921, werkt in het belang van de volksgezondheid en de eerlijkheid in de handel. De keur meester verricht in zijn rayon inspecties bij alle onder de Warenwet vallende be drijven. De controle gaat steekproefsge wijs. De kans van een onverwachte in spectie werkt zeer preventief. De Keuringsdiensten hebben niet alleen te maken met de Warenwet, ook moet er op worden toegezien dat de bestrij- dingswet en de kernenergiewet worden nageleefd. Waren er in de begintijd nog 20 verschillende soorten bestrij dingsmiddelen, nu zijn dat er 9000 Na de pauze beantwoordde de heer Schoon uitvoerig de vele vragen die op hem werden afgevuurd, waarna on ze presidente Dorothee Zuijdgeest beide heren bedankte met het overhandigen van een aardige attentie. NA DE WINTER: DE BOEIENDE BLOEMENWERELD De talrijke bezoekers van de maande lijkse bijeenkomst van de Kon Mij. Tuinbouw en Plantkunde afd. Heiloo, hebben na deze grillige winter volop kunnen genieten van de boeiende bloe menwereld, zoals die binnenkort door iedereen weer bewonderd kan worden. Als gastspreker was de heer Den Houter uit Hilversum uitgenodigd, die een prachtige serie dia's liet zien van bloe men en wat er verder in de natuur te ge nieten valt. Geweldige opnamen en heel gewone plaatjes werden via overvloeien de projectie naar voren gebracht, waar bij we middels macro-fotografie de vele geheimen konden ontdekken van de vooral kleine bloemen, die we zo vaak zomaar voorbij lopen. Frappant was bijvoorbeeld de prachtige vorm van de dahlia, die we zij het sterk vergroot - terugzagen bij de bloemen van het klein hoefblad. Vergezeld van een zeer deskundige toelichting zagen we afwisselend de bloemen uit eigen tuin, uit de kas, uit de bergen en het zgn. onkruid. Een heerlijke avond, die iedereen doet verlangen naar de komende zomer, om zelf ook eens goed te kijken naar wat er allemaal voor moois in de natuur te zien valt. Wie meer wil weten van de Kon. Mij Tuinbouw en Plantkunde kan in lichtingen verkrijgen bij de heer Kamer, tel. 333523.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8