Nieuws voor ouderen de Kerkdiensten Politieberichten Dhrenbesdimaóiï Ptedische diensten Andere adressen Heilooër raad vergadert morgen MJL: alles voor de ruitersport fteifeê - l/mmm— Castrkum -theek Brbli- Geen Uitkijkpost ontvangen? mm ALARMERING Allerlei voorzieningen zoals de ver strekking van warme maaltijden, wijkverpleging en dagopvang, heb ben tot doel om te bevorderen dat ouderen zo lang mogelijk in hun huis kunnen blijven wonen. Het pakket van voorzieningen wordt binnenkort uitgebreid met een alarmerings- en communicatiesys teem. Bekend is dat onder veel ou dere mensen de vrees bestaat hoe moet het als ik kom te vallen of als er wat anders in huis gebeurt waar bij direct hulp noodzakelijk is. In deze ongerustheid kan men over enige tijd gerustgesteld worden door de genoemde nieuwe voorzie ning. Met een telefoonkiezer - ter grootte van een dik boek, wat onder het telefoontoestel ligt en een alarmzender in een pols- of medail lonuitvoering - kan vanaf elke plaats in de woning draadloos wor den gealarmeerd. Er komt, zodra men op een knopje van de zender drukt, een directe spreekverbinding tot stand tussen betrokkene en de centrale post. Betrokkene kan ver volgens vertellen wat er aan de hand is, terwijl de centrale post kan vaststellen welke hulp er moet wor den geboden. De ene keer is hulp van de familie nodig. De andere keer van een huisarts. Voor deze nieuwe voorziening van de alarmering kunnen alleen wonende ouderen van in het alge meen van 55 jaar en ouder in aan merking komen, indien andere vor men van hulp niet toereikend zijn. Zodra met het alarmerings- en com municatiesysteem gestart kan wor den, volgt hierover een mededeling onder de rubriek "Nieuws voor Ou deren" in de Uitkijkpost. U kunt dan voor inlichtingen kontakt opne men met de maatschappelijk werker van de Indicatiecommissie Heiloo, van Aostastraat 5, Heiloo, tel. 313184. KLAVERJASSEN Donderdag 27 maart in het Tref punt grote Paas Klaverjasdrive, met mooie prijzen. Inschrijven per kop pel, kosten 2,50 per persoon, kof fie inbegrepen. Zaal open 13.00 uur. Aanvang 13.30 uur. DR. WILLEB00RDSE is afwezig vanaf 28 maart t/m 1 april VB 37,50 W a per autorijles (60 min.) PIET GELDERBLOM HEILOO UITKIJKPOST 26 MAART 1986 KINDERJURY De boekenweek, van 8 tot 12 maart, is nog maar net achter de rug, of in de bibliotheek zijn ze alweer bezig met activiteiten die pas in de herfst zullen plaatsvinden: de activiteiten rond de kinderboekenweek. Eén van de activitei ten is het vormen van een kinderjury, bestaande uit 8 kinderen uit groep zeven van de basisschool. In de kinderboeken week worden jaarlijks prijzen uitgereikt voor de beste kinderboeken. De jury die hierover beslist bestaat uit doorgewinter de kenners van het jeugdboek: volwas senen, die een kinderboek toch wel met andere ogen lezen dan de feitelijke lezers van het kinderboek: de kinderen. Daarom heeft men landelijk, vanuit de bibliotheken, kinderjury's gevormd. De kinderen komen vanaf begin april iedere woensdagmiddag na de uitlening tussen 4 en 5 uur in de bibliotheek en lezen dan onder leiding van de jeugdbibliotecares- se - in Heiloo dus o.l.v. Mevr. M. van Nes - acht pas uitgegeven boeken. Gezamenlijk worden de boeken bespro ken. Alles komt ter sprake: wat vinden jullie van het verhaal Zijn de situaties herkenbaar Zouden jullie in een dergelijke situatie ook zo handelen Of vinden jullie het meer liggen in de sfeer van de fantasie Zo ja, denken jullie dan dat het zomaar een fantasie is, of dat de schrijver er iets mee bedoelde Vinden jullie de illustraties in overeen stemming met de inhoud Hoe vinden jullie het geschreven Begrijpelijk, herkenbaar, vervelend belerend of juist erg spannend Gewoon een fijn boek, datje best een paar keer kan lezen Kortom kinderen leren in de kindeijury niet alleen hoe je een boek moet lezen, ze leren er ook over nadenken. Je zou zeggen, ze leren een boek proeven. Ze leren de smaak van het lezen. Alhoewel de enthousiastelingen, die zich hebben opgegeven voor de kinderjury, hebben die smaak allang te pakken. En danin de kinderboekenweek in oktober komen al die kinderjury's van de bibliotheken uit heel Noord-Holland op een feestelijke middag bij elkaar in de Vest in Alkmaar. Daar wordt de schrij ver van het, door de jeugdjury's be kroonde jeugdboek, een boek aangebo den. Een heel bijzonder, en voor een schrijver van jeugdboeken een heel dierbaar boek: namelijk door de kinde ren zelf gemaakt. Ieder lid van al die kinderjury's vertelt op eigen wijze (in woord of beeld of soms door beiden) waarom zij of hij het door de kinderjury bekroonde boek HET BESTE BOEK 1986 vindt. Carla v.d. bibliotheek Zondag 13 april is er opnieuw een kof fieconcert in de muziekschool. Dit keer een echt Heilöoër aangelegenheid. De blokfluiten staan centraal en de bespe lers zijn: Ans Hermans: blokfluitdocen te aan de muziekschool Heiloo. Jan Jaap Langereis: oud leerling van Ans Hermans en muziekschool Heiloo, -bijna afgestudeerd aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en Kees Smid: (ver)gevorderde leerling van de muziekschool Heiloo. Deze drie generaties blokfluitisten bren gen een zeer gevarieerd programma. Nu eens niet de geëigende composities van alle grote componisten, maar juist on bekende en toch interessante literatuur. Blokfluitmuziek, die 5 eeuwen om spant, uit de volgende lander.. Neder land, Duitsland, Tsjecho-Slowakije en Japan. U ziet het: een aantrekkelijke program ma. De toegangsprijs bedraagt 2,50 per persoon, een kopje koffie of glas frisdrank inbegrepen. De zaal is open om 11.00 uur. Het con cert begint een half uur later, om half twaalf. Bel 's donderdags: 072-330175 Waarneming door overige huisartsen. FEESTELIJKE PAASVIERING IN DE MOEDER-GODS-KERK Op zondag 30 maart, eerste paasdag, zal tijdens de hoogmis van 9.15 uur de zang verzorgd worden door het dames- en herenkoor. Onder leiding van dirigent J. Overtoom zal het koor de "Missa Festiva" van A. Gretchaninoff (na lange tijd weer op het repertoire) en het "Haec dies" van Joh. Algra zingen. Het heren koor zingt bovendien nog de wisselende gregoriaanse misgezangen. Het geheel wordt aan het orgel begeleid door de vaste organiste van het koor mevr. A. Buzing. Hoewel vorige week een nieuwe raad is gekozen voor de periode '86-'90 komt morgenavond toch nog de oude gemeen teraad van Heiloo vanaf 20.00 uur bijeen in het gemeentehuis. Deze openbare vergadering heeft een lange agenda. Enkele punten daaruit. NCM-man W.A. Stoop heeft verzocht een nieuwe loods te mogen bouwen voor zijn rijdende winkel op het terrein aan Westerweg 425. Het college van burge meester en wethouders heeft daartegen geen bezwaar. Op dit moment is de bouw van de loods niet in overeenstem ming met het bestemmingsgebied aldaar maar er kan rekening mee worden gehouden bij de vaststelling van het Plan Buitengebied. De raad moet een besluit nemen over de vervanging van de riolering in de Zeven- huizerlaan. De hiermee gemoeide kosten bedragen een kleine vijf ton. Na de uitvoering van de werkzaamheden zal de straat voorzien worden van klinkerbe strating. Asfaltering zou de kosten met nog eens 125.000 gulden opvoeren. De slechte staat van het riool en de verzak kingen in het wegdek zijn er de oorzaak van dat nu al - en niet zoals de bedoeling was na het gereedkomen van de zuidelij ke wijkontsluitingsweg - met de werk zaamheden begonnen moet worden. Verder worden aan de raad kredieten gevraagd voor de reconstructie van een deel van de Zeeweg (166.000 gulden) en de aanleg van een fietspad langs de Vennewatersweg(161.000 gulden). Naar verwachting wordt voor het laatste pro ject bijna 90 procent van de kosten terugontvangen via subsidie in het kader van de ruilverkaveling en subsidie van de provincie. Handboogschietvereniging Achilles zal in de nabije toekomst het sportaanbod rondom sporthal Het Vennewater nog meer vergroten. Het college stelt name lijk aan de raad voor een stuk gijond aan de vereniging af te staan voor een binnen- en een buitenbaan. Alle werk zaamheden zullen na een positief raads besluit door leden van de vereniging of door derden in opdracht van de vereni ging worden uitgevoerd. Bij de ingekomen stukken tenslotte een brief van de WAO-AAW Belangenver eniging, waarin de hoogte van de subsi die voor 1986 wordt bestreden. De vereniging meent onvoldoende te ont vangen en is een Arob-procedure ge start. In april zal de vereniging gehoord worden in de raadscommissie van finan ciën. De raadsvergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Wie van te voren de bij de vergadering behorende stukken wil inzien, kan daarvoor terecht op de afdeling algemene zaken van het ge meentehuis tijdens kantooruren en tij dens de openingsuren in de openbare bibliotheek. DIEFSTAL Bij de Kloosterhof zijn van het bouw terrein 20 radiatoren gestolen. Er zijn de afgelopen week 5 fietsen gestolen. Bij Foto-Kino is er ingebroken en zijn er enige foto-toestellen ontvreemd. Men probeerde door het forceren van de achterdeur een woning binnen te komen. In Plan-West werd ingebroken en werd de video, een horloge en een hals ketting ontvreemd. Eveneens werd in een woning inge broken en namen ze het geld van de bridgepot mee. Ook de Kennemerstraatweg moest het ontgelden. Bij twee huizen werd ingebroken, er werd een postzegelalbum, geld en siera den meegenomen. Bij een ander huis werd niets ontvreemd. Aanhouding Twee jongens vart 16 en 18 jaar uit Heiloö zijn aangehouden. Zij bleken 15 inbraken op hun geweten te hebben in scholen, kantines, enz.. Voor zo ver mogelijk zijn de gestolen goede ren weer aan de benadeelden terug gegeven. De politie Heiloo heeft versterking verleend aan de spoorwegpolitie. Er was een reiziger zonder kaartje die bovendien nog een valse naam had opgegeven. Vernielingen Aan de Kennemerstraatweg verslond een hond 7 kippen. De schade is ver goed. Twee oranje zwaailichten van een tractor werden vernield en egens ook een antenne van een auto. Diversen In het Heilooërbos is een rode Yama ha brommer onder de bladeren ge vonden. Er zat geen belasting plaatje op. Een meisje van 10 jaar is door een kraai aangevallen. Een mevrouw, met en grote schoudertas, zorgde er voor dat het dier de aftocht blies. Op 16 maart werd een snelheidscon trole gehouden. Van 828 auto's kre gen er 90 een bekeuring. De snelste reed 102 km waar slechts 50 gereden mocht worden. Een automobilist uit Akersloot en een uit Heemskerk hadden drank te veel op. Dus blazen en een bloedproef. Op de kruising Zeeweg - Westerweg en op de Nöordergeeststraat - Holle- weg hebben zich aanrijdingen voor ge daan. Niemand liep letsel op. ■aira*"-'- GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden voorwerpen te Heiloo, periode 17 maart 1986 t/m 23 maart 1986. Goederen afhalen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. 1 grijze ceintuur, 1 paar blauwe hand schoenen, 1 bruine etui met sleutels, 1 huissleutel, 1 cylindersleutel, 1 kinder fietsje, 1 krielkip, Zeeuwse mosselen, 1 duif, 1 goudkleurig dameshorloge. Morgenochtend wordt aan de Wester weg in Heiloo een nieuwe winkel ge opend. Het betreft MJL, een vol ledig nieuwe zaak op het gebied van de ruitersport. De Heilooer familie Zeeman, zelf bezeten' van de paar densport, is al enige maanden in de weer de winkel in te richten. Bijna alles wordt zelf gedaan. Het gevolg van een uit de kluiten gegroeide hobby, zo zou je MJL in het pand waar voorheen onder andere Ja- tro en Schoen onderdak hadden, kun nen noemen. Maar dat snijdt wel aan twee kanten: niet alleen zal de familie Zeeman zelf veel plezier aan de winkel beleven, maar ook de klanten zullen merken dat er veel deskundigheid op het gebied van de ruitersport aanwezig is. Behalve alle mogelijke artikelen voor de berijders/berijdsters van paarden en ponies zal er bij MJL ook vrije- tijdskleding te koop zijn. De belang rijkste merken worden in eerste instantie Horka en Eurostar. Een breed assortiment is in de winkel aanwezig: ,,Wij kopen wat met te maken heeft", den vermeld dat RECTIFICATIE NIJENBURG Vorige week plaatsten wij bij het verslag van het concert van Caecilia twee foto's. Eén van een tweetal jubilarissen en één van een groepje jeugdige trommelaars. Ten onrechte werd vermeld dat de trommelaars van Caecilia hun partijtje meeroffelden. Het betrof de jeugdleden van Tamboeren Majorettenkorps Nijen- burg, die hun medewerking aan het concert van Caecilia verleenden. Onze excuses voor onjuiste naamsvermelding. CURSUS VOETREFLEXZONEMASSAGE In deze cursus leer je op welke wijze het lichaam in de voet is terug te vinden, hoe je kunt masseren en welke verban den er bestaan tussen de organen onder ling. Elke cursus-avond bestaat uit een stuk theorie en demonstratie, uitwisse ling van de massage op elkaar en een bespreking van de ervaringen. Voetmas sage is een natuurlijke methode om het lichaam positief te beïnvloeden. De cur sus wordt gegeven door Niek Kuijs op tien dinsdagavonden en bij voldoende belangstelling ook op de woensdagmor gen. Bel voor meer informatie: 336226 te Heiloo. DRINGEND EN OP KORTE TER MIJN EEN GOED TEHUIS GE ZOCHT VOOR: Zwarte poes met veel wit, gest., 11 mnd. Rode kater ca. 5 jaar. Lapjespoes, gest. 5 jaar. Zwarte poes, klein diertje, gest., ca. 5 jaar. Twee siamesen. Een poes van 12 jaar, pikzwart en een poes, blauw met creme, heel klein en pluizig, 3 jaar, zoeken samen een tehuis. Lapjespoes, gest., 6 jaar. Zwart/witte poes, 8 jaar, heeft veel aandacht nodig, liever geen honden. Lapjespoes, gest., 9 jaar. Schild padpoes, gest., 10jaar. Poes, boerenlap, 19 jaar. Voor informatie: 072-337853. "Rana", leuk bruin hondje, teef, 6 maanden. Zwart bastaard hondje, teef, 8 maanden. "Bo", lief bruin hondje, teefje, 10 maanden. "Sailor", bastaard hondje, reu, 1 jaar. Duitse herder, teef, 2 jaar. "Floppie", bastaard hondje, reu, bruin, 3 jaar. "Kazan", bastaard herder reu, ruwharig, 3 jaar. Bouvier, reu, zwart, 3 jaar. "Boy", bouvier, reu, gecastr., 7 jaar. "Morien", zwart/wit gevlekte hond, teef, 9 jaar, kan niet lang alleen zijn. "Lobbes" bastaard poedel, zwart, reu, 10 jaar*, ontzettend lief. GEVONDEN: Rood katertje, c&. 6 maanden, witte bef, witte poten, omgeving De Kande- laer, Heiloo. Kat, grijzig/zwart, witte bef, neus, kop en poten, grote puntige oren, donkere band, Nauwe Laantje, Limmen. Lichtgrijze cyperse kat, geel/ bruine vlooienband, vrij groot, witte buik, witte poten en witte driehoek op neus, Haesackerlaan, Hei loo (loopt daar al een paar maanden). Zwart met witte kater, ca. 1 jaar, niet gecastr., witte buik en vier witte sokken, witte neus, Bestevaerlaan, Heiloo. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: Paasdienst, ds. B. J. Kruit. Crèche in de Kruiskerk. Kinderneven- dienst in het Open Huis. Geref. Kerk Noordergeeststraat 27-3: 19.30 uur ds. A. Boelhouwer, Schrift en Tafel. 28-3: 19.30 uur ds. B. J. Kruit. 29-3: 19.30 uur ds. B. J. Kruit. 30-3: 9.30 uur ds. A. Boelhouwer, Schrift en Tafel. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. W. van de Gronden. Parochie-zondagsdienst Psychiatrisch Centrum, Kennemer straatweg 464, tel. 072-330844. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 27-3: 19.30 uur J. Bouma uit De Bilt. 30-3: 10.00 uur J. Bouma uit De Bilt. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 28-3: Geref. Kerk Egmond aan Zee, ge zamenlijke dienst 3 kerken, ds. N. K. Eikerbout. 30-3: 10.00 uur Egmond-Binnen, P. J. de Geeter. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 27-3: 20.00 uur M. W. S. Cramer, Avondmaal. 30-3: 9.30 uur mw. H. W. Muller, Paasdienst. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 28-3: 19.30 uur J. Luiten. 30-3: 9.30 uur J. Luiten en 17.00 uur Th. J. Havinga. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 28-3: 19.30 uur Avondmaalsviering, F. Knoppers. 30-3: 10.15 uur F. Knoppers. Doopsgez. Gem. Koningsweg 28-3: 19.30 uur Avondmaalsdienst, A. G. Hoekema. 30-3: 10.00 uur A. G. Hoekema. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 28-3: 20.00 uur P. J. H. Krol in Pr. Wil lem Alexanderschool. 30-3: 9.00 uur R. M. de Vente en 17.00 uur P. J. H. Krol. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Donderdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.H. Missen: zaterdag 19.00 uur; zon dag 9.00 en 11.00 uur. In de week: maandag-, woensdag- en zaterdagavond om 19.00 uur en de overige dagen 's morgens om 10 uur. Avondmis: le Vrijdag van de maand 19.00 uur. Lof: Zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: Zaterdag in beide kapel len vanaf 16.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H.H. Missen: Zaterdagavond 18.45 u. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. VERMIST: Schildpadpoes, gest., witte bef, witte onderkant en witte vlooienband, Molen weg, Heiloo. Zwart met witte kater, ca. 6 maanden, heel groot, groen bandje met leeg kokertje, Zevenhuizerlaan, Heiloo. Cyperse kat, grijs, met beige vlek op rug, heeft navelbreukje, klein, 1 jaar, niet gest., Kon. Frederikalaan, Alkmaar Witte poes, 1 blauw en 1 groen oog, niet gest. Westerweg, Heiloo. Flinke lapjes kat, omgeving Groenelaan/Oosterzijweg Flinke lapjeskat, omgeving Groenelaan/ Oosterzijweg. Poes, gest., bruin/rood cypers, 3 jaar, Burg. Nieuwenhuizenstr., Limmen. Bastaard hazewind, zwart, met witte bef, reu, Rinnegommerlaan, Egmond/binnen. Dierenbescherming Heiloo en omstre ken: Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-332879 Limmen: 02205-2256. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Tel. Knaagdieren en Heiloo en Limmen 02205-2256. GESLAAGD Tel. 072-335583 Bovag-rijschool DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 29-30 maart: dr. Den Engelsen, Het Wielemakersland 9, tel. 333080. 31 maart: dr. Koelman, Maas Geestera- nusweg 17, tel. 330530. Weekenddienst Apotheek 28 maart-4 april: Sibilo, Past. v. Mui- jenweg 17, tel. 330200 en De Mare, Wielingenweg 1, Alkmaar, tel. 618440. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappen dienst: 020-123123. Verloskundige Limmen 27 maart-2 april: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 29-30 maart: D. H. Gastman, Mesdag- laan 2, Alkmaar, tel. 123499. wè* "'aan: Q. A. fing, Afendsweg- 84, Alkmaar, tel. 619909. willen alles ver- de paardensport Daarbij moet wor de dressuur meer centraal staat dan de draf- en ren sport. MJL wil een zaak voor de regio wor den, een vertrouwd adres voor iedere liefhebber van de paardensport. De winkel zal dagelijks van 9.30- 12.30 uur en van 13.30 - 17.00 uur geopend zijn. Morgen, op de eerste dag, gaat de deur om 10.00 uur 's ochtends open. Gedurende de eerste drie dagen is er een speciale openingsattractie. In de winkel aan de Westerweg 279 zal een aquarium staan, goed gevuld met goudvissen. De winkelbezoeker, die het juiste aantal goudvissen raadt, maakt kans op een prachtig Hubertus- zadel. Wanneer er meerdere goede gokkers zijn, dan wordt er geloot. Men kan een gokje wagen op 27, 28 en 29 maart. Het aquarium en de vissen zijn beschikbaar gesteld door dierenhuis 't Loö. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 27 maart Handbal, Foresters 18.00-22.00 Vrijdag 28 maart Zaalvoetbal, div.clubs 17.45-23.00 Zaterdag 29 maart Zaalvoetbal,div. clubs 09.00-20.00 Zondag 30 maart Gesloten Maandag 31 maart Geen verhuur. Dinsdag 1 april Volleybal, Nevobo 18.30-23.00 Woensdag 2 april Zaalvoetbal, KNVB 18.45-23.00 GESLAAGD Op 20 maart behaalde Anka-Mirjam Hoogland aan de Rijks Universiteit te Leiden de titel meester in de rechten. Ze heeft bij haar studie speciale aandacht besteed aan het Engelse recht. Anka- Mirjam is een oud-leerling van de Lid- winaschool te Heiloo en het Murmellius Gymnasium te Alkmaar. Ze is thans woonachtig in Leiden. PASEN VIEREN BIJ ONZE LIEVE VROUW TER NOOD In overleg met de Adviesraad van de kerkgemeenschap van O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo wordt dit jaar ge tracht de oeroude traditie van de Paaswake" in ere te herstellen. Zo als met Kerstmis zal de dienst in de nacht gehouden worden d.w.z. za terdagnacht te beginnen om 23.00 uur. In de dienst worden de oersymbolen van licht water vuur en het woord aan gedragen terwijl de aanwezigen de hernieuwing van de Doopbeloften zullen doen. De aanwezigen zullen bij de ingang van de Bedevaartskapel begroet worden met het Paasvuur. De gezan gen worden uitgevoerd door het Kapeller Gemengd Koor o.l.v. Jan Lu- te met Pater-Smit aan het orgel. RABO BANK 1 APRIL GESLOTEN I.v.m. het jubileum van de direkteur van de Rabobank, de heer Stasse, is de bank op dinsdag 1 april gesloten. OP BEZOEK BIJ BAKKER BORST Vorige week dinsdag was groep 5 van de Hasebroekschool te gast bij bakker Borst. Dit is wat een leerling ervan vond: „Bakker Borst, het was erg leuk bij u in de bakkerij. U hebt ons veel ge leerd. Wij weten nu hoe gevulde koeken gemaakt worden en ook hoe ze smaken. Wat kan u vlug een taart maken. Nog bedankt voor alles". AGENDA OPEN HUIS Donderdag 27 maart: FedVrouwenra^d cursus 09.00-11.30 N.v.v.H. cursus NIVON kreatief H.O.V. Operettever.rep. Sjoelclub Heiloo H.B.C. bridgeclub Heiloo H.B.C. bridgeclub Heiloo Boerhave Engelse les Vrijdag 28 maart Gesloten. Zaterdag 29 maart Alkmaarse Big band rep. 15.30-17.30 Zondag 30 maart. Kinderkerkdien$t N.H.K. 10.00-11.00 Kinderkerkdienst N.H.K. 10.00-11.00 Maandag 31 maart Gesloten. Dinsdag 1 april. Nieuw leven zangver.rep. 20.00-22.00 Oppositie schaken sr.+jr. 19.00-23.30 H.B.C. bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Oppositie schaken sr. Volkshuisv. spreekuur Woensdag 2 maart N.v.v.N. toneel rep. 09.30-11.30 Winkèliersver.'t Loo verg Falkland toneel rep. Rotaryclub Heiloo UYCL yoga 0<p.het in maart .gehouden examen afger nornemdoor de Associatie SMK te Alk maar slaagden voor het praktijkdiplo ma machineschrijven de dames A. Adri- ani, P. Aelbers, R. Bosma, A. Broersen (Heiloo, L. Davidson, P. Groot (Alk maar), S. Kruijer, H. Meuleman1 (Hei loö, J. Pronk, K. Sondorp (Alkmaar), A. Wijnbeek, C. Wijnker (Heiloo, R. v.d. Wilk, W. Zoon (Alkmaar), M. Bis schop (Egm. a/d Hoef), I. de Boer (Alkmaar) en de heren A. Buur Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072- 333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072-333271; E. J. de Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P. A. Slinger, De Ho- ghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Diëtiste KRUISVERENIGING "HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17.00-18.Q0 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdageiji van 19.00-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326^ te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, té bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-96203, tè bereiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, té bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 02208-96422, t£ bereiken tussen 8.00-8.30 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via Tel.'"072-126482 (alarmcentrale) Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 Heiloo, tel. 072-337119. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. KT', (Akersloot), H. Glas, R. Glas, E. Lind simone Ouwendijk, diëtiste, telefonisch 10.00-12.00 13.30-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-23.00 19.00-21.00 20.00-23.30 19.00-22.00 10.00-12.00 20.00-23.00 19.00-21.00 19.15-21.15 (Alkmaar), J. Oostinga, A. van Santé (Heiloo) en J. Kooiman (Bergen). Zij werden opgeleid door Instituut Domp- vloet te Heiloo. EXPOSITIE IN HET OPEN HUIS Vanaf heden kan men in de foyer van het Open Huis, boven winkelhof 't Loo, olieverven en pastels bekijken van de Zaanse schilder Gerrit Kat. De expositie kan tijdens de openingsuren van het Open Huis bezichtigd worden tot 19 april. ONKRUIDBESTRIJDINGS MIDDELEN IN PLANTSOENEN EN OP BESTRATINGEN Over enkele weken zal in Heiloo een gedeelte van de plantsoenen en de bestratingen met onkruidbestrijdings middelen moeten worden behandeld, teneinde een al te uitbundige groei van onkruiden in het komende voorjaar te beperken. Het gebruik van onkruidbestrijdings middelen wordt in Heiloo steeds verder teruggedrongen. In de oudere wijken is de beplanting inmiddels zover uitge groeid, dat onkruiden weinig groei kansen hebben en bestrijdingsmiddelen geheel achterwege kunnen blijven. Elders in de gemeente kunnen minder bestrijdingsmiddelen worden toegepast, doordat bij de aanleg van plantsoenen gekozen is voor beplantingen die zelf de concurrentie met onkruiden goed aan kunnen. Daarbij komt ook de verander de waardering van veel mensen voor de onkruiden in plantsoenen. Sommige soorten vindt men thans zelfs mooi Toch blijven er nog plaatsen waar toepassing van onkruidbestrijdingsmid delen niet kan worden gemist. Met name geldt dit voor de bestratingen, omdat hiervoor alle andere methoden onverant woord duur zijn. Ieder jaar wordt een bestrijdingsmidde lenplan opgesteld, dat wordt aangebo den aan de raadscommissie voor beplan tingen. In dit plan staat precies aange geven welke middelen in welke maanden van het jaar kunnen worden toegepast. De gemeente kiest uitsluitend uit de middelen, die voor plantsoenen wettelijk zijn toegestaan. Nadruk wordt gelegd op het voorkomen van onkruidgroei door reeds in het vroege voorjaar te spuiten. De hiervoor benodigde middelen zijn het minst schadelijk. Bovendien zou bestrijding van reeds opgekomen onkruiden dorre planten opleveren die het straatbeeld niet verfraaien. Chemische onkruidbestrijding wordt in Heiloo uitsluitend door speciaal daar voor opgeleide en gediplomeerde mensen uitgevoerd. afspraken maken: dagelijks tussen 18-19 uur, tel. 072-330719. Van Doorn straat 24, Heiloo. Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. DIERENARTSEN Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te bere^ ken op tel.nr. 072-331606 (Commaif-> deurslaan 1). Zaterdags spreekuur van 11-12 uuf] Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 02208-96924.; M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31,* tel072-J38114; b.g.g. 072-334348. GEMEENTE HEILOO afdeling sociale zaken van Aostastraat 5 SPREEKUREN: iedere werkdag van 08.30-12.00 uur, tel. 313131. MAATSCHAPPELIJK WERK: ma. t/m vr. 08.30-10.30 uur; di.avond 07.00-08.00 uur, tel. 313184. ALG. NED. INVALIDENBOND Secr.: mevr. Burgering, Karei de Groo telaan 26, 1861 KT Bergen (NH), tel. 02208-2819. Kontaktpersoon: A. L. Bellekom, Kennemerstraatweg 324, tel. 333797, 1851 BH Heiloo. BURENHULP PLAN OOST Fam. van den Berg, De Laghe Weijdt 20, Heiloo, tel. 335078. STICHTING ROLSTOELBUS HEILOO E.O. Secr.: tel. 335149. Afspraken vervoer, tel. 336570. De „Rolbus" is dagelijks beschikbaar. VVV HEILOO Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinformatrice: mevr. A. de Moor, Nijverheidsweg 11, Heiloo, tel. 072- 333719. STICHTING UNIE VAN VRIJWILLIGERS Kantooruren: maandag, woensdag en vrijdag (12.00-14.00 uur) per tel. 072- 335296. VERENIGING VOOR VOLKSHUISVESTING HEILOO Inlichtingen/inschrijvingen: alleen de eerste en derde dinsdag van de maand van 19.30-21.30 uur (inschrijvingen om 19.30 uur) in de kamer van het Dienstencentrum in het Open Huis, Secr. N. Greeuw, Termijen 22, tel. 332158. WAO-AAW-GROEP Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur elke maandag (9.00-12.00 uur). STICHTING WERKLOZEN- BELANGEN HEILOO E.O. Spreekuur: elke maandag, woensdag en vrijdag (10.00-11.30 uur) in het onder komen aan de Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo (voormalige Agnesschool). tel. 072-337196. 14.00-20.36 14.00-16.00 14.00-20.30 14.00-20.30 19.00-20.36 14.00-16.00 14.00-17.00 STICHTING OMBUDSTEAM HEILOO Voor schriftelijke vragen: Postbus 89j 1850 AB Heiloo, tel. bereikbaar van 10.00-22.00u. op072-332361 of 335710, spreekuur op vrijdag na telefonische af spraak van 19.30-20.00 uur in C.B.S; De Duif, Mariënstein 180, Heiloo. OPENBARE BIBLIOTHEKEN Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 Woensdag Donderdag 10.00-12.00 Vrijdag 10.00-12.00 Zaterdag 10.00-12.30 Kennemerstraatweg 382, 1851 BK té Heiloo, tel. 330057: Maandag Woensdag Vrijdag STICHTING ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK ALKMAAR EN OMSTREKEN Heiloo: Kennemerstraatweg 382, tel. 330984. Spreekuur maandag, woensdag en vrijdag, 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Afspraken buiten spreekuren: Bureau Algemeen Maatschappelijk Werk, Nas- saulaan 5 te Alkmaar, tel. 072-110804. Gehele week. OPPASDIENST Tarieven: 2.50 per uur; na 23.00 uur 3,--. Contactadressen (uitsluitend tele fonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): mevr. Meertens-Wiltens (072-116377) of mevr. van 't Veen-Paarlberg (072- 330127). STICHTING KOÖRDINEREND WELZIJNSWERK VOOR OUDEREN Instelling voor gecoördineerd bejaar- denwerk. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks van 9.00-10.30 uur. Voor: - bemiddeling huisvesting ouderen - meer bewegen voor ouderen - warme maaltijdvoorziening Tafeltje Dekje. - auto-vervoer door vrijwilligers - individuele belangenbehartiging vormings- en ontspanningsaktiviteiten - graag gedaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 2