van Hier en Daar Oud papier acties ia Heitoe Onderscheiding 'De Gouden Fles Drogisterij Zwetsloot heeft weer een schoonheidssalon Vrije dansexpressie: 't begin is er De familie Glas uit Limmen viel met haar restaurant Le Moulin aan de Dorpsstraat 96 in Castricum in de prijzen. De 'gouden fles' van Spa werd in de Belgische plaats overhandigd. De nieuwe schoonheidssalon bij Zwetsloot in 't Loo. keuze uit twee verstellers en bijbehorende UITKIJKPOST 26 MAART 1986 HE1LOO SCHUTTERS SUCCESVOL OP DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN KNSA In januari en maart werden door onze vereniging de districtskampioenschap pen voor 25 meter pistool georgani seerd. Het aantal inschrijvingen was bij zonder groot. Voor zwaar kaliber bijna 100 schutters en voor licht kaliber wa ren er meer dan 150 schutters ingeschre ven. De griep velde echter 20 schutters. De resultaten van de Heiloo schutters waren: Zwaar kaliber: A-klasse: 3e G. Heerland. 7e M. Klamer. C-klasse: 4e N.J. Out. 7e W.N. de Haan. 20e D. de Winter. 29e J. v.d. Steen. N-klasse: 15e G. Schoutsen 18e J. Bon. Licht-kaliber: H-klasse: G. Heerland. 8. M. Klaber. A-klasse: 13e B. Hoek- meijer. B-klasse: 12 J. Hoekmeijer. C- klasse: 4 G. Verwer. 9. H. Kooistra. D- klasse: 1. W.N. de Haan 5. C. Hoek meijer 9. H. Koster 14. C. Verschure 18 A. Hoekmeijer 22. H. Koppert. N- klasse: 14. H. Laout 19. J. Bon 43. Th. Schagen. Mede dank zij enkele getrouwen verliep de organisatie gesmeerd en konden bei de disciplines binnen de maximaal gestelde tijd eindigen. In samenwerking met de KNSA worden op dit moment de districtskampioen schappen 12 meter geweer geschoten (tot 30 maart). Ook voor deze discipline bestaat zeer veel belangstelling. Meer dan 160 schutters hebben zich hiervoor in laten schrijven. Zij schieten als eerste met het nieuwe geweerbaantransport. Het installeren van dit volautomatische transport blijkt een zeer goede greep te zijn geweest. Alle schutters welke tot nu toe schoten zijn zeer enthousiast over de onafhankelijke schijfopstelling, zodat er ook geen hinder van andere schutters wordt ondervonden. Vrijdag, 21 maart jl., vond in het Belgische Spa de officiële overhandiging plaats van 'De Gouden Fles'. Deze nieuwe en eervolle onderscheiding werd in totaal aan tweeëntwintig Nederlandse horecabedrijven toegekend. Deze onder scheiding werd onlangs in het leven geroepen op initiatief van Spa Monopole De nieuwe onderscheiding werd vrijdag voor het eerst uitgereikt. Ze werd toegekend aan bedrijven, dié over lange re tijd hebben bewezen, dat zij bij voortduring tot tevredenheid van hun gasten elke drank op de juiste wijze serveren. Voor wat de vraag betreft of een bepaald bedrijf voor toekenning in aanmerking komt is de voorgaande omschrijving te summier. Daarbij spelen ook faktoren mee als:gastenontvangst, interieur, sfeer aanzicht, bedrijfshygiëne en de dienstver lening in het algemeen binnen dat bedrijf. 'De Gouden Fles' is zeker geen elitaire onderscheiding. Ze wordt in alle catego rieën van de horecabranche toegekend. Zowel een coffeeshop, een buitenlands specialiteitenrestaurant, als een luxe hotel kunnen voor de onderscheiding worden geselekteerd. Feestelijke uitreiking. Met een speciaal voor dit evenement gecharterdvliegtuig werden de onder scheiden horeca-ondernemers en hun partners vrijdagmorgen van Schiphol naar het vliegveld Bierset bij Luik gevlogen. Na aankomst in de stad Spa werd aansluitend een bezoek gebracht aan Spa Monopole. Daar volgde een rondlei ding door de bottelarij, die tot de modernste in haar soort mag worden gerekend. Na een feestelijke lunch in het restaurant l'Eau Rouge vond de uitrei king van de Gouden Flessen plaats in het Thermale Kuuroord van Spa. MIDDAG-CONCERT IN ALKMAAR-NOORD Op zondagmiddag 6 april zal er door Henk van Doorn (dwarsfluitist) een concert worden gegeven, waaraan te vens medewerken Lydia de Leur. (blok- dwarsfluit), Iris de Leur (-viool), Ad Ariëns Kappers (cello) en Frans 'Seydell (-orgel). De ^geleiding van de solisten is in handen van Wia Ariëns Kappers. (- vleugel). Tevens wordt nog medege werkt door het gemengd koor "Huis waard", o.l.v. Tiny Broersen. Het con cert vindt plaats in het kerkcentrum "De Blije Mare", nabij winkelcentrum "de Mare" te Alkmaar. Aanvang 14.30 uur. Zaal open 14.00 uur. Er is een kin dercrèche aanwezig. Toegangsprijzen: ƒ5,-; CJP 65-f en muziekstudenten betalen 2, 50. Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. SPONSORTOCHT SINT JAN MAVO "WANDELEN VOOR WATER" Dit jaar werd door de leraren van de Sint Jan Mavo besloten om als voorbe reiding op het Paasfeest een vastenpro- ject op te zetten. Als doel werd gekozen een klein dorpje in Kenya in de buurt van Lemek, waar Loek Ros, voormalig hoofdonderwijzer uit Den Helder, werkzaam is onder de Masai. Tijdens de jubileumweek van de Sint Jan Mavo in oktober is ook voor dit dorp geld bijeengebracht. Twee jongens volgen hiervan nu een vakopleiding voor schoen- en tuigenmaker. Loek Ros probeert samen met anderen het krijgers- en nomadenvolk van de Masai te helpen bij het vormen van nieuwe ge meenschappen. Het volk mist hiertoe zelf ten enenmale de ontwikkeling en de mogelijkheden. Loek Ros is nu werk zaam op allerlei gebied: het onderwijs, de landbouw, de gezondheidszorg en de bouw. Een ding verliest hij niet uit het oog: de geheel eigen cultuur van de Masai. Een punt van aanhoudende zorg is de drinkwatervoorziening. Vooral in het droge jaargetijde moeten de Masai- vrouwen voor drinkwater kilometers lo pen. In het natte seizoen is de gemeen schap totaal van de buitenwereld af gesloten omdat de onverharde 'wegen' veranderen in modderpoelen met kuilen en gaten. Vandaar dat de schoolbevol king van de Sint Jan Mavo de handen ineen heeft geslagen om eens wat te doen aan die drinkwatervoorziening. Er werd een sponsortocht uitgezet van 5 - 10 - 15 kilometer en op 21 maart werd er door de leerlingen Hink gewandeld. Vooral de lagere klassen toonden zich van hun beste kant, zowel met het voor af zoeken van sponsors, als met het af leggen van een behoorlijk aantal kilo meters. Er waren zelfs leerlingen die voor 50,- en meer bijeen liepen. Som migen waren hun eigen sponsor en kwa men dan na afloop tot de conclusie dat er een aardig gat in hun zakgeld gesla gen was. En wat te denken van de jon gens en meisjes die de 10 km. trimmend liepen. Er was er zelfs al één op de con trolepost voordat de betreffende leraren er waren. Maar ambtenaren van de Ge meentewerken Limmen gaven de stem pel van 8 km. Het enthousiasme van de deelnemers was groot. De stemming was ondanks wat blaren enorm. "Lek ker gelopen, hardstikke gezellig," wa ren veelgehoorde kreten. Wat zal de opbrengst worden Nu, als na de Paasvakantie de sponsorgelden worden afgedragen, kan het formidabe le bedrag van 6.164,- door mevrouw A. Schaap, die samen met de leraar godsdienst de heer G. de Wolf de spon sortocht organiseerde, aan Loek Ros worden overgemaakt. Het zal zeker als directe ontwikkelingshulp goed terecht komen. Hulde aan alle jongens en meis jes die dit hebben mogelijk gemaakt. MARATHON SCHOORL Na het elfsteden geweld, zijn de hardloop-atleten weer aktief. Ook in Schoorl, waar 42 km en 195 m moest worden overwonnen. Hier waren ook Triassers aanwezig. Natuurlijk ook de plaatselijke loper Jan Bakker die wel goed liep, maar in de laatste 5 tot 7 km terug viel met een tijd van 2.50 uur werd hij 23ste. Stef Meier liep zeer sterk in een fantasti sche tijd van 2.32 uur de vierde plaats. Wat bij Trias neerkomt op de derde tijd van de vereniging. Joop Smit nog steeds eerste met een tijd van 2.23 uur, Dirk ten Bruggecate tweede met 2.30 uur. Er ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Of het nu kwam door de lente-achtige temperaturen of omdat de uitslag niet meer echt van belang was, maar de eerste drie borden van het eerste team van Oppositie lieten het afweten tegen het derde team van VVV. Jongkind aan bord vijf overspeelde al snel zijn Alkmaarse opponent met fraai aanvalsspel. Zeeman speelde deze avond slecht en verloor, evenals Avis. Wagenaar greep in de slotfase mis en verloor ook. Winst van Reyersen van Buuren, Hafkamp en Heeringa bracht de vereiste vier punten voor de remise. Landzaat tenslotte bleek in het afgebro ken toreneindspel te veel achter te staan om nog enige kans te maken om remise te houden. Hij gaf op: de uitslag derhal ve 4-4. In de interne competitie veranderde niet veel aan de ranglijsten. De top van de B- poule hield elkaar op remise en de top van de A-poule speelde voor de bond. Uitslagen van ronde 25: H. Kracht-W.Bos afg., P. Avis-K. Jongkind 0-1, L. van Hoek-H. Reyer sen v. Buuren rem., M. v. Bentum-J. de Jong 0-1, H. Niehaus-H. Maas afg. D. de Jager-W. Ligthart 0-1, J. Bosman-A Koeman 1-0. J. Alleman-P. v.d. Werff rem., P. Ooyevaar-C. Brink rem., I. Oudeboon- P. Manni rem., W. van Bakel-T. Ruiter 1-0, O. Koenders-L. Obdam 1-0, J. Vellema-J. de Vries rem., F. Beyers-H. Horninge 0-1, J. Vegter-D. de Lange 1-0. BC LA STRADA Uitslagen 20 maart: Th. Hoogeland-K. Berger 3-1, S. Houtzager-B. Bakker 2-0, J. Bijvoet-R. Hoogeland 0-3, H. v. NIVON-REIZEN, VAKANTIE-ANDERS Sommige mensen willen dit jaar pre cies zo'n vakantie als vorig jaar en het jaar daarvoor. Maar de meesten zoe ken toch liever iets anders. Er is op het gebied van vakantie-reizen een over weldigend aanbod en het kiezen valt dan ook niet mee. Het Nivon, dat is het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk, heeft ervaring met het organiseren van een bijzonder soort vakantiereizen.Het Nivon or ganiseert reizen tegen betaalbare prijzen en geeft de deelnemers in spraak in wat ze zullen gaan doen. In binnen- en buitenland wordt ge legenheid gegeven tot het genieten van de natuur, maar ook van de kui tuur van de streek. Over het algemeen wordt gelogeerd in natuurvriendenhuizen of gekam peerd op eigen terreinen, ook in het buitenland. Er worden zomervakan- tiereizen georganiseerd, reizen in voor- en naseizoen, zeilkampen, berg- sportreizen en ook wintersport vakanties behoren tot de mogelijk heden. Door het kiezen van eenvoudige lo- geermogelijkheden worden de kosten zo laag mogelijk gehouden. Van de deelnemers wordt gevraagd, zelf iets bij te dragen aan de zorg voor het programma en het verblijf. De geïllustreerde brochure .Vakanties 86' en ,Voor een vriendelijke va kantie' van respektievelijk het Nivon en de Stichting Natuurvriendenhui zen en kampeerterreinen, zijn gratis en kunnen worden aangevraagd bij het Nivon, P.C. Hooftstraat 163, 1071 BV Amsterdam, tel. 020- 766889. Daar kunnen belangstellenden ook terecht voor nadere informatie over het Nivon-werk in het algemeen. AKTIEF IN DE VAKANTIE De Stichting Rekreatiewerk zal in 1986 weer zorgen voor rekreatiewerk op tal van campings en openluchtrekreatie- projecten in Noord-holland. Mensen van boven de 18 jaar die aktief, goed koop en/of leerzaam op vakantie willen kunnen zich aanmelden als vrijwilliger. Het is de bedoeling dat men gedurende minimaal twee weken in de zomer akti- viteiten organiseert op campings, op het strand, in rekreatieschappen en dergelijke. De aktiviteiten kunnen liggen op het ge bied van sport, spel, handvaardigheid, kuituur, amusement, theater e.d. en zijn bestemd voor groepen kinderen, jongeren of volwassenen. Een beetje er varing met een van de genoemde gebie den kan iemand al geschikt maken als vrijwilliger. Degenen die zich aanmelden bij de Stichting worden op hun werkzaamhe den voorbereid door middel van een weekend-durende training. Als vrijwilli ger ontvangt men 140,— onkostenver goeding per week en vergoeding van de reiskosten. Voor de huisvesting wordt gezorgd. De stichting heeft voor de maanden juli en augustus zo'n 60 vrijwilligers nodig. De training vindt plaats in april. Voor informatie en aanmelding kan men (tot eind maart) terecht bij: Stichting Rekreatiewerk Noord- Holland, p/a Provinciale Planologische Dienst, 2003 EB Haarlem, tel. 023-306262. werd ook nog een halve marathon van wiI'ligen_xh Hoogeland 0-3, P. Pronk- 21 km gelopen. Jan Stoof liep eindelijk Kabei 3-0 P. Bijvoet-J. Koedijk 0-3, onder de 1.20. Johan de Groot, die zeer D' y d Gulik_L Hoetjes 0-3, H. v. veel last had van tegenwind, kwam toch wim n.A vd Velden 3-0, René nog op 1.24 uur. Joke Dekker liep een Nanne_j) Nanne 1-3, H. Smit-R. Smit zeer goede 1.30 uur daarmee vooraan D v d Guiik.A. v.d. Velden 3-1, in het vrouwengewe d eindigend Kees D Nanne.K. Berger ^3. de Haan uit Heiloo liep nog 1.40 uur. "Ze hadden niet geslapen en kwamen heel verlegen de zaal binnen, maar daarna waren ze al snel reuze enthou siast", aldus Miijan Morsch die bij sportvereniging Dojo 't Loo vrije dansex pressie voor kleuters van vier tot zes jaar geeft. Een les duurt 45 minuten, op educatieve wijze leren de kinderen spe lenderwijs begrippen zoals snel en lang zaam, hoog en laag, zwaar en licht. "We prikkelen de fantasie, we zingen kinderliedjes, er wordt een dansje ge maakt, de een is olifant, een ander een giraffe en er is natuurlijk een tovenaar. Het gaat allemaal heel spontaan, ze vinden het heel leuk. Dat geldt ook voor de moeders die kijken. Van de moeders moeten we het ook hebben, want die geven tenslotte hun kleuters op voor deze les. Nu het eerste begin gelegd is verwacht ik dan ook een verdere groei". DOJO 'T LOO Judo nieuws Bij de voorrondes om het kampioen schap N-H 13-14 jarigen, waarvoor van dojo 't Löo, Jeroen van Schaik, Erik de Witte en Ed van Roon hadden inge schreven, wist Jeroen zich voor de finales, welke op 13 april worden gehou den te plaatsen. Met 4 gewonnen en 2 verloren wedstrijden eindigde hij op de derde plaats in het gewicht tot 40 kg. En ik viel net naast de prijzen. In het gewicht tot 51 kg eindigde hij als 4de. Ed moest met 2 gewonnen en 2 verloren wedstrijden in de gewichtsklasse tot 47 kg eerder afhaken en wist zich niet voor de finalepoule te plaatsen. Jeroen heeft zich in de loop der jaren al tien keer geplaatst voor het N-H kam pioenschap. De stijlprijs bij de voorron des voor de best uitgevoerde technieken werd door de jury aan Jeroen toegekend. Op 16 maart heeft Jeroen meegedaan in het N-H jeugdteam met 3 judoka's van Ken-Am-Ju Haarlem en 1 judoka van sportschool Pouel uit Haarlem. Met dit team werden zij eerste tegen andere districten uit Nederland. DAMCLUB HEILOO Het naderende voorjaar is ook voor een dammer een bron van nieuwe inspiratie. Dat was aan de borden van Damclub Heiloo goed te merken, want de verras singen vielen als rijpe appeltjes van de bomen. Allereerst meldde secretaris Niek Ursem zich aan het front om lijstaanvoerder Cor Bijwaard een spor tieve dreun te verkopen. Aan een andere tafel schoof de ook hooggenoteerde De Boer onrustig met zijn stoel. Dat kwam doordat tegenstan der Kroon stevig het initiatief pakte. De ex-voorzitter van DCH buitte een stuk voorsprong gedegen uit en griste de vol le buit met een tevreden glimlach naar zich toe. De uitslagen waren: R. Scargo-J. Kraakman 0-2, R. de Boer-A. Kroon 0-2, J. Klumper-L. Koersen 1-1, N. Ursem-C. Bijwaard 2-0. HSV Na een geslaagde tweede trekkings avond in de kantine hebben alle thuis- spelende teams weer van hun „weke lijkse" voetbalpartij genoten. Zag het er vóór het weekend gunstig uit, een hoeveelheid neerslag bracht al gehele afkeuringen bij de meeste verenigingen. Dat het bij onze vereniging doorgang kon vinden geeft een extra impuls aan de gemeentelijke medewerkers en de consuls, dat ze zeker op de goede weg zijn. Voor het komende Paasweekend zal zowel op zaterdag als op Paasmaan dag het complex bruisen van acti viteit. Voor wedstrijd overzichten van de senioren-selectie verwijzen wij u naar de sport-agenda. UITSLAG 2E TREKKING H.S.V.-SUPERLOTERIJ Uitslag (Prijs en lotnummer) le prijs 0970, 2e prijs 0775, 3e prijs 0239, 4e prijs 0441, 5e prijs 0423, 6e prijs 0705, 7e prijs 0524, 8e prijs 0925, 9e prijs 0474, 10e prijs 0534, 1 le prijs 0667, 12e prijs 0737, 13e prijs 0952, 14e prijs 0697, 15e prijs 0648, 16e prijs 0866, 17e prijs 0388, 18e prijs 0323,19e prijs 0842, 20e prijs 0108, 21e prijs 0296, 22e prijs 1000, 23e prijs 0287, 24e prijs 0649, 25e prijs 0179. HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 18 maart: A. 1. Mevr. Bakker- Hr. Tamminga 57.00 2. Ds. v.d. Velden-Visser 49.00. 1. Ds. Brinkhuis- Meuleman 61.50 2. Ds. Hardeveld-v. Ravenzwaay 58.50. B. 1. Mevr. Ritchie-Hr. Gorse 66.50 2. Ds. Wedda-Weehuizen 52.00 1. Ds. v. Urk-Kromhout 55.00 2. Fm. v.d. Laan 52.00 2. ds. Leegwater-Uiterlinden 52.00. Donderdag 20 maart: A. 1. Ds. Janssen-de Wit 56.90 2. Hr. Bennink- Gorse 53.50 1. Mevr. Stark-Hr. Tam minga 55.55 2. Fam. Nieuweboer 50.70. B. 1. Hr. Knegt-Toornstra 65.50 2. Hr. de Lange-Leek 51.50 1. Mevr. Löhr-Hr. Rutgers 59.50 2. Ds. de Jager-de Wilde 49.00 2. Mevr. en Hr. Ei'chelsheim 49.00 C. 1. Ds. Jacobs-Visser 64.60 2. Fm. Bies 45.85 1. Ds. v. Hoolwerff- Spruijt 54.85 2. Ds. Damman - in 't Veld 53.50. D. 1. Mevr. Gauw-Hr. Roe- lofs 66.00 2. Hr. Dijkstra-Koot 65.30 1 Ds. Nielen-v. Zutphen 52.80 1. Hr. v. Halem-Laan sr. 52.80. AFZEGGEN: Dinsdag Mevr. Admiraal tel. 335718 en donderdag Hr. Löhr. tel. 330052. Ylone Fleuri zwaait vanaf heden de scepter in haar schoonheidssalon, die boven bij drogisterij Zwetsloot ge vestigd is. Ylone heeft ruim 8 jaar erva ring in het vak van schoonheidsspecia liste, is aangesloten bij de ANBOS en werkt met produkten van Christian Di or, Chanel en Lancöme. Bij Dior heeft zij een opleiding gehad, omdat dit merk een groot assortiment heeft, die snel en efficient de tekortko mingen en problemen van ieder huidty pe oplossen. Om een voorbeeld te ge ven: Dior heeft speciaal een produkt met elastine ontwikkeld, waarvan de be langrijkste eigenschap is de hals zo lang mogelijk zijn vorm en stevigheid te doen behouden. En zo zijn er nog veel meer produkten voor allerlei proble men. Daarbij heeft Ylone het gewone programma, wat elke schoonheidsspeci aliste in haar programma heeft, voor de totale huidverzorging enz. Wie een afspraak wil maken voor de sa lon kan bellen nr. 334563. Dior komt binnenkort ook met een clip-couleur op de markt, een zeer revolutionaire nagel lak, hiermee zal in de drogisterij van Zwetsloot gedemonstreerd worden. Zoals u weet veranderd de mode snel haar kleuren, dit geldt natuurlijk ook voor de cosmetica. Om hierin een dui delijk beeld te geven zal Zwetsloot twee maal per jaar de nieuwste modekleuren demonstreren en kunt u gratis een make-up behandeling van 25 minuten krijgen, om u helemaal op de hoogte te brengen van de laatste snufjes. Zwetsloot krijgt trouwens nog een paar "grote" merken in huis zoals Jill San ders, Lancaster en Cartier. Ook de he ren komen aan hun trekken want speci aal voor hen krijgt Zwetsloot het merk Davidoff en de hele verzorgingslijn van Biotherm. Heeft u er al eens aan gedacht om, met de komende feestdagen in het vooruit zicht, of voor een verjaardag, eens een kadobon te geven B.C. O.K.K. Uitslagen van dinsdag 18 maart. Het einde van de competitie komt nabij en de spanning stijgt om de eerste plaats. Het gaat tussen Rem, Gerard en Arie. Rem en Gerard hebben de beste kans. Winnen ze alle laatste partijen, dan eindigen ze gelijk. D. Nanne-Th. Molenaar 2-0, R. Haazelager-C. v. Dooren 2-0, D. Pepping-H. v. Zaal 2-0, L. v. Schooten- W. Groot 2-0, G. Bolten-P. Bolten 2-0, Th.Molenaar-Th.de Waard 2-0, R. v.d. Gulik-W. Hink 2-0,J. Wiebering-C. v. Dooren 0-2, J. Klaasse-T. Oosterwijk 0-2, G. Snel-N. Bijvoet 0-2, J. Komen- A. Hoogland 0-2, J. Seignette-P. Lee ring 0-2, H. Seignette-D. Nanne 0-2. Bandstoten A. Hoogland-P. Bolten 2-0. HANDSOME EIGHT Handsome Eight heeft een sterke twee de seizoenhelft ook sterk besloten met een goede wedstrijd tegen het reeds ge promoveerde De Zaak. Het eerste deel van deze prestigeslag tussen merendeels spelers of ex-spelers van Alcmaria ging gelijk op. In de tweede helft was Hand some Eight gevaarlijker en het scoorde dan ook door Van Beek. Kort voor tijd kwam De Zaak onverwacht toch nog aan de gelijkmaker (1-1). Conclusie: de zebra's zijn, ondanks een indrukwek kende eindspurt, net buiten de prijzen gevallen. De oude supporter van Handsome Eight: "Een grote opkomst, maar de ze telverdeling is me tegengevallen I OUD PAPIER ACTIES HEILOO Donderdag 27 maart De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vondelschool (onderbouw), Slimpad 16. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Zaterdag 29 maart BSC Heiloo, parkeerterrein bij sporthal 't Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Halen op verzoek: tel. 129258. Zwem- en poloclub De Spetters, parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Tussen 10.00 en 12.00 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, 't Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: tel. 332336. Alle dagen Clemens Wilhferordschool, container naast Grosmarkt, hoek Ewislaari-^^erweg. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan-Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: tel. 330234, voor vrijdag 12.00 uur. Fanfare Showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 18.00 uur. Halen op verzoek:, tel. 331783. Ook lompe».. OUDERVERENIGINGEN V.O.G.G. EN PHILADELPHIA AFDELING ALKMAAR De besturen van de V.O.G.G. en Phila delphia afd. Alkmaar zijn van mening dat de doelstelling van de oudervereni gingen, ouders van geestelijk gehandi capten hulp bieden bij de zorg voor hun gehandicapte kind, niet of niet voldoen de tot zijn recht komt. Vooral ouders met zeer jonge kinderen (0 tot 4 jaar) weten vaak niets af van het bestaan van de ouderverenigingen. On ze ervaring is dat ouders pas in kontakt komen met de verenigingen als hun kind bijv. naar een kinderdagverblijf gaat, maar dan zijn er vaak al heel wat pro blemen geweest, die ze alleen hebben moeten oplossen. Veel ouders zeggen dan "hadden we maar eerder met andere ouders kunnen praten over onze problemen, zij hebben dit ook allemaal al meegemaakt". Di kwijls gaat het niet eens om levensgrote problemen, maar om kleine praktische zaken, zoals verwijzing naar instanties, vragen over de ontwikkeling van een kind, waarvan ze niet op de hoogte waren. Het is dan ook daarom dat de beide ver enigingen een ledenwerfaktie zijn be gonnen met het doel, vooral deze jonge ouders te vertellen over het werk van de ouderverenigingen. Voor informatie en vragen: V.O.G.G. (vereniging ouders geestelijk gehandicapten), Mevr. R. Embrechts, Eisenhowerstraat 94, 1931 WN Egmond aan Zee, tel. 02206-3103. Philadelphia (Prot.Christ.oudervereni ging), H. de Vries, Verspyckweg 17, 1865 bJ Bergen aan Zee. tel. 02208-94514. De Elite AT5 naaf, met voorwieltrommelremnaaf. NIEUWS VOOR FIETSGENIETERS Het Britse bedrijf Sturmey Archer is een bekende naam onder fietsgenieters. Het is sinds 1902 de naam achter een serie versnellingsnaven, die faam gemaakt hebben. En nu komt Sturmey Archer met een nieuwe 5-versnellingsnaaf in combinatie met de trommelrem, die zich kan meten met de 10-versnellings- derailleur: De "Elite AT5". Met deze revolutionaire ontwikkeling gaat er een nieuwe fietswereld open voor mensen die de 10-versnellings- derailleur niet aandurven. Daar moet immers het stuur met één hand losgela ten worden om te kunnen schakelen. Fietsers vinden dit vaak een wat onveilig gevoel, vooral in stadsverkeer. Bovendien is de trommelrem inge bouwd in de aluminium versnellings naaf en dusdanig verbeterd, dat de fiets met deze nieuwe rem 2x zo snel stopt als wanneer er met een gewone velgrem ge remd wordt. De nieuwe Sturmey-Archer 5 versnel lingsnaaf wordt, net als haar 3 versnel lingenzusje op het stuur bediend. De hand blijft aan het stuur; alleen de duim is nodig om die versnellingshendel te be dienen. Veilig en zeker! Ook aan het bedieningsgemak is aan dacht besteed. De hendel reageert on middellijk en schakelt vlot. Van zelfsprekend is er ook een hendel lever baar die aan de stuurpen bevestigd kan worden. Op die manier kan dus zowel een fijne tourfiets als een sportfiets met deze 5-versnellingsnaaf uitgerust worden. Dat deze nieuwe naaf een vergelijking met de 10-versnellingsderailleur goed kan doorstaan, wijzen de testen wel uit. De vraag werpt zich dan ook op: "Waar om 10 versnellingen als je met 5 de zelfde mogelijkheden hebt Boven dien heeft de nieuwe 5-versnellingsnaaf van Sturmey-Archer nog een ander ge mak: men ziet in één oogopslag welke versnelling staat ingeschakeld. Als globale indicatie kan men zeggen, dat in de derde versnelling de normale fietsprestaties liggen. De versnellingen 1 en 2 vergemakkelijken het trappen te gen de wind in, of tegen de brug of heu vel op. In de 4e of 5e versnelling kan men van de meewind genieten of van een berg(je). Voor alle omstandigheden biedt de 5-versnellingsnaaf van Sturmey-Archer een uitkomst. Ook het onderhoud van de naaf is nihil: alle bewegende onder delen, zowel van versnelling als van rem, zijn ingebouwd. Water, vuil, stof, vallen en stoten hebben geen invloed op het mechanisme. Bovendien is in de fa briek de naaf volgens een speciaal smeerprocédé behandeld om een lang en soepel leven tegemoet te gaan. De rijwielhandelaar verkoopt natuurlijk het liefste een nieuwe fiets waarop al standaard deze nieuwe 5-versnellingsnaaf met trommelrem aanwezig is, maar ook op uw eigen fiets monteert hij deze graag. In beide geval len kan er jaren fietsplezier aan beleefd worden. TENNISCLUB HOGEDIJK Openings tennisseizoen 1986 Over anderhalve week, om precies te zijn op zaterdag 29 maart, begint het nieuwe tennisseizoen. Als het weer de T.C.H. gunstig gezind is, kunnen de ba nen voor de openingsdag speelklaar zijn. Om 16.00 uur zal de burgemeester van Egmond, de heer Kingma, het nieuwe seizoen traditiegetrouw officieel ope nen. Van 16.30 tot ongeveer 18.00 uur kunnen de leden, die hun contributie betaald hebben (toch voor alle zeker heid het betalingsbewijs meenemen) hun lidmaatschapskaarten van een stempel met de jaaraanduiding 1986 la ten voorzien. Tevens ontvangt men het KNLTB leden- en toernooipasje. Voor de Hogedijkers, die aan competitie en toernooien deelnemen, is het bezit van zo'n pasje verplicht. De nieuwe jeugdleden worden om 14.00 uur in het clubgebouw verwacht, om met de jeugdcommissie kennis te maken en informatie te ontvangen. De nieuwe seniorleden zullen om 15.00 uur met het bestuur kennis komen maken. Voorzit ter Leo van Els zal hen in het clubgebeu- ren inleiden. Met clubtrainer Roel Ta- mes kunnen eventueel afspraken over tennislessen worden gemaakt. De kanti necommissie en feestcommissie zullen er met hapjes, drankjes en muziek een gezellige middag van maken. CURSUS VOOR OUDERS De afdeling preventie van de Riagg Noord-Kennemerland organiseert begin maart een cursus voor ouders van kin deren tussen 6 en 12 jaar. Een cursus voor ouders Moeten ouders leren op voeden Nee, ouders kunnen best zelf hun kinderen opvoeden. Toch zijn er als je dagelijks kinderen om je heen^hebt weieens momenten die vragen oproepen. Bijvoorbeeld: - waar kan ik mijn dochter wel en niet naar laten kijken op de televisie; - mijn zoon heeft geen vriendjes. Wat kan ik daaraan doen - waarom maken mijn kinderen zo vaak ruzie In de cursus wordt, informatie gegeven over de ontwikkeling van kinderen en over het reageren op kinderen. Daar naast kunnen ouders met elkaar erva ringen uitwisselen. Het is niet alleen leuk om met anderen te praten over din gen die met kinderen te maken hebben, maar ouders kunnen elkaar ook prakti sche steun geven. Naast een aantal vaste onderdelen wor den de onderwerpen van de cursus in overleg met elkaar en de gespreksleidster vastgesteld. De cursus bestaat uit zeven wekelijkse bijeen komsten en brengt geen kosten met zich mee. Voor inschrijving en/of opvragen informatiebrief kunt u bellen naar: 072-156964.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8