(y Kom zaterdag 5 april in de kas s WÊ r n Oud papier acties in Hei/ "18 Bijlandere acties MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN l A.P.K. Bewoonsters hertenkamp vergiftigd NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ill STAATSLOTERIJ JU lit n Huis verkopen? BEL: WÈBË A. G. v. d. Nagel Start verkoop zomerpostzegels 1986 HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Zomerpostzegels brengen levensvreugde Paaspuzzeltocht Stationscentrum Handy Fish heropent 02205-1445 wÊÊêmm AUTOKEURING 51e JAARGANG NO. 13-2 APRIL 1986 Loten voor de voorjaarsloterij met extra prijzen vanaf maandag 7 april a.s. j i EDE R LA5 N D mÊÊtmÊÊÊm 99ÊlÊÊÊ9mmm - L L az TilTA 11 j N E D E R'L'A'N'D FALKLAND TONEEL Falkland Toneel presenteert: "Een dag uit de dood van verdomde Loewietje" Regie: Bert Klunder. Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO Kies voor de beste verkooppolitiek! Kies voor het VanderBorden verkoopplan Bel 072-111141 en wij sturen u ons verkoopplan voor uw huis, thuis! makelaardij assurantiën - VOOR Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Mm/ Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Jp| 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-12671). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Voor al uw zuivelprodukten tP o Zuivelfabriek „®e Vereeniging" Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. Aanstaande zaterdag stellen de kwekers in uw omgeving U weer in de gelegen heid een kijkje in hun kassen te komen nemen. Voor Heiloo zijn dat J. Nanne (Maalwater 9), P. Ligthart (Maalwater 9a) en P. Hoogland (Vennewatersweg 8-12). Wij zijn vast voor U gaan kijken en het is alleszins de moeite waard. Het eerste wat bij het binnenkomen van een kas opvalt, is de heerlijke rust, de aangename temperatuur en de „orde" die er heerst. Bij Nanne viel ook direkt de mooie spreuk op: Sinds Hij de we reld heeft geschapen, kunnen ze met hun verstand Zijm onzichtbare eigen schappen uit de schepping op maken, namelijk zijn eeuwige kracht en Godde lijkheid", Rom. 1:20. Bij Nanne ver bouwen ze tomaten, spinazie en wortelen. Waarom doe je het," zegt Nanne Jr., „om de mensen het besef te geven hoe het groeit en bloeit. Vaak komen de mensen wel langs ons, maar ze hebben geen idee wat zich hier binnen afspeelt. Het wordt allemaal makkelijk op tafel gezet, maar wat gaat er aan vooraf? Het is allemaal niet zo gewoon als je denkt." Dat we het hele jaar tomaten kunnen eten is wel de verdienste van de kweker. Bij Nanne in de kas staan honderden to matenplanten, keurig met een touwtje naar boven vastgemaakt. Tweemaal per week worden deze planten stuk voor stuk getrild". Omdat er in de kas geen wind is, worden de bloempjes met een machientje zachtjes getrild en zo bestoven. Spinazie groeit in een enorme opper vlakte, als gras zo laag bij de grond, maar moet wel gesneden worden, dit wordt met een zen of zeis gedaan. Daar na gaat het naar de veiling in Alkmaar. Sinds kort heeft Nanne zijn kas uitge breid met zo'n 3500 vierkante meter. Watercultuur Buurman Ligthart werkt weer heel an ders, die werkt met watercultuurtech niek, potjes met steenwol op een beton nen vloer. Dit maakt het mogelijk om twee lagen tegelijk te kweken. Met slan getjes worden de planten van water voorzien. Deze techniek staat nog in de kinderschoenen, maar bij Ligthart kunt U er zaterdag wel al wat van zien. Hier wordt radijs, postelein, vlees- en ronde tomaten gekweekt. Er wordt in dit bedrijf ook met de com puter gewerkt. Men kan hiermee de dag van de plant verlengen, maar ook de voeding voor de plant regelen. Het bere genen kan men 48 uur van te voren in stellen. Ligthart maakt ook gebruik van zogenaamde groeiblokken. Dat is een pakket met een plastic omhulsel, waarin zich de aarde, de mest en een pil, die bij voorbeeld voor zaad voor tomaten be vat, bevinden. U zult begrijpen, dat alle kwekers met grote warmte-kanonnen 'werken, van verschillende capaciteiten. Het begrip kweker is vandaag de dag wel heel iets anders dan vroeger. Om met de nieuwste technieken op de hoogte te blijven moet er veel vakliteratuur gele zen worden. Kom in de Kas: drie glastuinders uit Heiloo staan U graag te woord tij dens de open dag. Microscoop Bij Hoogland in de kas zal de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een bloemschikdemonstratie geven. Tevens is er een biologieleraar aanwezig, die onder de microscoop de „biologische" bestrijding zal laten zien. Hoogland ver bouwt veel komkommers. Spint is de grote belager van de komkommer, rode mijt eet spint op, en dit proces kunt U zelf waarnemen. Het kweken van komkommers vraagt veel energie, d.w.z. hoge temperaturen. Koolzuurgas is erg belangrijk voor de groei van komkommers. De computer meet om de 6 minuten de lucht in de kas. Nu bevatten rookgassen (van de kachels) een hoog koolzuurgasgehalte. Daalt het gehalte, dan sluit men als het ware de schoorsteen af, om de gassen terug te drijven. Een komkommer in februari geplant kan in de tweede helft van maart al ge oogst worden. Per plant krijg je per week zo'n drie a vier komkommers en dat zo'n 20 weken lang. Men zou de komkommer eigenlijk een „sexloze" vrucht kunnen noemen, er is geen „mannetje" nodig om de vrucht te ver krijgen. Wist U trouwens dat komkom mers ook mooie gele bloemen hebben? Is de komkommer eenmaal geplukt, dan gaat hij naar een sorteermachine. De computer sorteert ze op gewicht en elk gewicht heeft een eigen kleur inpak- papier. Per seizoen wordt er 1,3 mil joen kilo komkommer bij Hoogland ge kweekt. Is het seizoen voorbij, dan wordt de grond gestoomd en kan eind augustus de sla erin. Er is natuurlijk nog veel meer te vertel len. Daarom is het zeer de moeite waard, zo dicht bij huis, eens een be zoek aan onze Heilooër kwekers te brengen op zaterdag 5 april tussen 10.00 en 16.00 uur. DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TELEFOON 072-332447 ill: w w%- r- jar j«r Vrijdag 4 april Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: tel. 330234, bellen voor vrijdag 12.00 uur. Zaterdag 5 april Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan,^'t Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21Tussen 9.00 en 12.00 uur. Ook alle schooldagen tijdens de schooltijden kan oud papier gebracht worden, ook lom pen! Halen op verzoek: tel. 331857. Handbalvereniging De Foresters, parkeerterrein Laan van Muijs, Egelshoek. Tus sen 8.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: tel. 331724. Maandag 7 april Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 en volgende dag 7.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex 't Vennewater. Elke za terdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: tel. 332336. Alle dagen Fanfare showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 18.00 uur. Halen op verzoek: tel. 331783. Ook lompen. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo. Container nabij clubge bouw, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: tel. 330234, vrijdag voor 12.00 uur bellen. Clemens Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/ Ewislaan. mp I «y*s Geef Max de zak Max Tailleur-stichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedra gen kleding, huishoudtextiel en dergelijke: W. Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, 1851 MN Heiloo, tel. 331763. Verkoop Zomerpostzegels Op 8, 9, 10 en 11 april: verkoop van de zomerpostzegels 1986, verwante artikelen, brieven en postpapier in de stand in het postkantoor, tijdens de openingsuren. Op 10 en 11 april: verkoop-stand in Winkelhof 't Loo, donderdagmiddag, vrijdag middag en vrijdagavond. Collecte Sakor In de week van 7 tot 13 april is aan het centraal bureau van Sakor toestemming verleend om in Heiloo een collecte te houden. Voor inlichtingen over het Sakor: van Tuldenstraat 17 te Den Bosch. Volgende week dinsdag (8 april) gaat de verkoop van de Zomerpostzegels 1986 van start. Ook in Heiloo zal hiervan het nodige te merken zijn. Namelijk, de Fe deratieve Vrouwenraad Heiloo treedt als plaatselijk comité op. Tijdens de openingsuren van het postkantoor zal er daar op 8, 9, 10 en 11 april een speciale stand zijn. Op 10 april ('s middags) en 11 april ('s middags en 's avonds) zal er ook een speciale stand zijn in winkelhof 't Loo. Ontwerper Kees Nieuwenhuijzen heeft voor dit jaar vier zegels rond het onder werp antieke meetinstrumenten ge maakt. De waarden zijn: 50 20 cent, 60 25 cent, 65 25 cent en 70 30 cent. Behalve losse zegels is er ook een zegelboekje verkrijgbaar, evenals enige andere aantrekkelijke artikelen. De verkoop van zomerpostzegels maakt het mogelijk voor veel sociaal-culturele organisaties en instellingen om projec ten uit te voeren. Een voorbeeld uit het afgelopen jaar is het bedrag van 2000 gulden, dat jongerenvereniging Buk Buk mocht ontvangen voor de inrich ting van het nieuwe jongerencafé in het Brunogebouw. Nieuw Het Plaatselijke Comité mag bij een omzet van meer dan 1000 gulden aan bij-artikelen (niet PTT-artikelen) een derde deel daarvan besteden voor een zelf aan te wijzen project. In Heiloo zal dit bedrag, in overleg met het landelijk comité, gebruikt worden voor de herin richting van het helaas door brandstich ting verwoeste clubhuis van de pad- vindsters in het Heilooër Bos. a.s. zondag 6 april FORESTERS I - USVU I aanvang 14.00 uur De Wedstrijdbal voor deze wedstrijd is geschonken door: Autosloperij Visscher Huigendijk 12 H.H.WAARD tel. 02207- 10476 Ook maandagmiddag geopend. Behandeling volgens afspraak TeL 332779 Data: 11 en 12 april. Aanvang: 20.15 uur. Theater: De Beun. Kaarten f 7,50 verkrijgbaar bij: Reisburo Holland International Boekhandel Avis Boekhandel Het Hoekstuk Het Open Huis. Een uur voor aanvang a.d. kassa. Int.: 333734. DIPLOMA-UITREIKING EHBO Dinsdag 25 maart werden in aanwe zigheid van de docenten en het be stuur van de EHBO-ver. Heiloo, de eenheidsdiploma's EHBO uitgereikt door de wethouder mevrouw Willem- se-v.d. Ploeg aan de geslaagden van de kursus '85 - '86. De wethouder was blij dat ze diploma's mocht uit reiken aan een grote groep mensen. Tevens was ze verheugd over het feit dat zoveel mensen er het belang van in zagen zich in kennis van de EHBO te verdiepen, zodat op de juiste manier hulp gegeven kan worden als dat nodig mocht blijken. Na de uitreiking van de diploma's maakte het officiële gedeelte plaats voor het minder officiële. Herinnert U zich het artikel in de Uit kijkpost met de foto van het verbrande clubhuis? Herinnert U zich de oproep 'Wie helpt Scoutinggroep Wahekapa, want onbekenden stichtten brand in ons clubhuis?' Welnu, U kunt juist nu hel pen. Hoe hoger de verkoop van al het fleurige postpapier en de vele soorten briefkaarten, des te groter de hulp kan zijn. Het comité hoopt dat iedereen naast de kaarten en andere artikelen ook bewust zomerpostzegels zal kopen, want 'Zo merpostzegels, het opplakken waard!' Vorige week heeft iedereen via de Uitkijkpost het formulier voor de Paas puzzeltocht in het Stationscentrum ont vangen. Een lekker wandelingetje door het Stationscentrum, gecombineerd met een rebus en een quiz. Er zijn diverse prijzen, waaronder een grandioze hoofdprijs: een ring van Simon Peek, ter waarde van 400, Tot zondag 6 april kan men het formulier nog inleveren bij Rozing Meu belzaak aan de Westerweg. Doe mee en maak kans op één van die mooie prijzen. Bert Schouten van Hengelsport Handy Fish heeft na een ingrijpende verbou wing de winkelruimte verdubbeld. Alle artikelen zijn nu gegroepeerd in een sfeervolle, natuurlijke inrichting van de zaak. Zo is er gebruik gemaakt van veel planten, looppaden van siertegels en zelfs een kleine vijver. Tevens is de gevel veranderd, zodat er plaats is gekomen voor een mooie etalage. Bijna alle hengelsportaccessoires zijn nu bij Handy Fish te verkrijgen en door voortdurende contacten met prominen te figuren binnen de hengelsportwereld en ook met veel vissers van de kar perstudiegroep en de snoekstudiegroep, zullen de nieuwste technieken en materi alen bekend zijn. De originele Handy Fish hengels staan in een aparte kleine showroom, zodat men een beter over zicht heeft. In deze Handy Fish 'Hall of Fame' staan dan ook alleen hele mooie handgemaakte hengels en de andere ori ginele Handy Fish produkten, terwijl men tevens mooie foto's en een leuke collectie hengelsportmateriaal uit ver vlogen dagen kan bewonderen. Reden genoeg dus om eens te gaan kij ken in dit vernieuwde ambitieuze be drijf, waar iedereen altijd welkom is. Zaterdag 5 april zijn er vanwege de her opening allerlei bijzondere aktiviteiten. HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 25 maart. 1. Mevr. Ritchie-Hr. Gorse 59.00 2. Mevr. Admiraal-Hr. Vendel 57.50. 1. Mevr. Hoff-Hr. Tam- minga 69.00 2. Ds. Klerk-Stark 52.50. B.l. Hr. Belleman-Souverein 60.40 2. Hr. Evers-leegwater 58.35 1. Ds. Brink- huis-Meuleman 62.10 2. Ds. Löhr- Boomsma 54.60. Donderdag 27 maart: A. 1. Dames de Bruykére-Ritchie 56.65 2. Hr. Bennink-Gorse 55.40 1. Hr. Laan jr.-Rutgers 56.25 2. Hr. Kuiper-Smit 52.50. B. 1. Fam. Nieuweboer 57.90 2' Dames Klerk-Stark 55.40 1. Dames Couzijn-Plas 60.85 2. Hr. Dijkstra-Koot 56.65. C. 1. Hr. de Lange-leek (55-1% 59.00 2. Fam. Bies (55-1%) 54.00 1. Dames Bijleveld-Kuiper (55) 57.00 2. Mevr. Hopman-Hr. Lange (52.50-1%) 51.50 D. 1. Dames v.d. Dool-Neyens 57.50 2. Hr. Couzijn-Plas 56.25. Dins dag Mevr. Admiraal tel. 335718, donder dag Hr. Löhr. tel. 330052. VVAWMWAVAViVAV WW Twee geiten en een hinde stierven een wrede dood door vergiftiging. Over de aanstichter hiervan is nog niets bekend. In de nacht van vrijdag op zaterdag jl. hebben onbekenden enkele gesnoeide takken van de giftige struik Taxus Baccata over de omheining van het her tenkamp in het gemeentebosje gewor pen. Het gevolg was, dat één hinde en twee geiten kwamen te overlijden en dat een derde geit met ernstige vergiftigings verschijnselen in zorgwekkende toestand werd aangetroffen door de verzorger, de heer Niele. Taxus is een in vele tuinen voorkomende breed uitgroeiende haagstruik, die zich gemakkelijk laat onderhouden. Te wei nig bekend is echter de grote giftigheid van deze struik. Met name voor paard- achtigen en herkauwers zijn enkele opgegeten takjes voldoende om te ster ven aan een zekere vergiftigingsdood. Het is daarom belangrijk Taxus alleen daar te plaatsen, waar dieren niet bij kunnen komen. Of de tragische gebeurtenis in hel hertenkamp terug te voeren is tot kwade opzet of tot onwetendheid is iets, waar mogelijk het lopende politieonderzoek een uitkomst zal bieden. Laten we hopen op onwetendheid, daar het alternatief te verschrikkelijk is om voor te stellen. Bij het hertenkamp wordt overal duidelijk aangegeven de dieren niet te voederen. Laat u de verzorging van de dieren alstublieft over aan de daarvoor aange stelde mensen. Allen, die betrokken zijn bij het wel en wee van het hertenkamp, met name de gemeente Heiloo en de met veel aandacht en zorg werkende dierver- zorgers, doen er alles aan om het hertenkamp in goede staat en gezond te houden. Dit kan alleen maar slagen met de medewerking van ons allen, als wij maar bereid zijn de spelregels te eerbie digen. F.A. Schaap, dierenarts.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1