(3 I Oudpapier acties in Heito Bijzondere acties viert e v MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Nu nog groter assortiment na verbouwing Tuincentrum Heiloo I REPLAY oM i Huis verkopen? Hier is VF Jeans. De best gemaakte jeans ter wereld. mnue FORUMAVOND: DE COMPUTER IN ONDERWIJS EN PRAKTIJK HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Uitslag kleurwedstrijd Jamin l A.P.K. t BEL: DE GROOTSTE IN KLEINVAK EN BREIGARENS Pi f V IiVWEAR MAN 5HOIE5 BOUTIQUI Gerard van ith monsieur 5 AUTOKEURING 02205-1445 51e JAARGANG NO. 16 - 23 APRIL 1986 ND li Kook s,2 Kies voor 'n goede verkooppolitiek! Kies voor het VanderBorden verkoopplan Bel 072-111141 makelaardij assurantiën - ».ningi»h.<lrVANDERBORDEN V HEILOO Heerenweg 174 De scholen in Heiloo zijn uitgerust met computers! Nu moeten onderwijs en praktijk op elkaar worden af gestemd. Dat werpt vragen op! Waaraan heeft het bedrijfsleven behoefte? Waar moet de opleiding naar toe? Welke stimulansen gaan er uit van de rijksoverheid? Wat zijn de ervaringen op de scholen in Heiloo? Over dit even boeiende als belangrijke onderwerp orga niseert de V.V.D.-Heiloo MAANDAG 28 APRIL A.S. TE 20.00 UUR IN "d'OUD INN" - HEERENWEG 142 EEN OPENBARE FORUMAVOND In het forum: D. A. Claus, deskundige uit het bedrijfsle ven; H. F. Dijkstal, lid van de Tweede Kamer en Heiloose leerkrachten uit het openbaar en bijzonder basis- en voortgezet onderwijs. Volop gelegenheid tot vragen en discussie! IEDEREEN HARTELIJK WELKOM! I' Luxe damesmode en accessoires van jong sportief tot meer klassiek. Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO VOOR Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) l®/ Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) j|| 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-14856). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef, Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Door oen verbouwing' die ruim drie maanden heelt geduurd, biedt het luin- eentrum van Heiloo nu een nog groter assortiment. In totaal is er nu een bebouw de verkoop oppervlakte van ruim "00 nv2. De vloeren, plafond en dak van de kassen is vernieuwd, en er is een enorme parkeerplaats die verlicht is voor de avondverkoop en in de winter. Vooral de parkeerplaats is een grote verbetering daar /ich nogal eens gevaarlijke situaties voordeden, wanneer de auto's langs de kant van de weg geparkeerd stonden. Doordat er de laatste jaren veel vraag is naar de aanleg van tuin vijvers, voorziet het tuincentrum nu ook in deze behoefte Hr komt namelijk heel wat kijken bij zo'n aanleg. Omdat het een heel tijdro vende bezigheid is om mensen voor te lichten heeft men 1111 de beschikking over een videoband met een speeltijd van een uur. Hierin komen alle facetten aan de orde. die er komen kijken bij de aanleg van een vijver. Mocht u niet over een videorecorder beschikken, dan kunt 11 natuurlijk evengoed terecht bij het tuincentrum dat gelegen is aan de Hogeweg. Ook is nu de gehele boekencollectie van de groenboeken] aanwezig. Daarnaast zijn alle informatie en natuurlijk de benodigdheden aanwezig op het gebied van het biologisch tuinieren. Vooral de laatste paar jaar is de luinliethebber overgegaan lot het biologisch tuinieren. Maar natuurlijk kunt u ook terecht bij het Tuincentrum Heiloo voor de bejilan- ling an uw tuin. I r is een verscheiden heid aan bomen, struiken en planton te krijgen, waarbij 11 natuurlijk wordt voorgelicht over de verzorging daarvan. Het Tuincentrum is ook een echt seizoen bedrijf. De meeste mensen denken namelijk dat er alleen geplant kan worden in het voor- of najaar, terwijl ook in de zomer geplant kan worden. Ook kunt 11 terecht bij het tuincentrum voor de zogenaamde Bonsaiboom. die overgewaaid is tut Japan. Het gaat hier om een mini-uitvoering van een boom. die door speciale snoeiteehnieken heel klein blijft. Op 30 april komt de gehele geranium- kollektie weer aan. van een bedrijf uit Lent bij Nijmegen. Men kan dan kiezen uit een verscheidenheid aan hang- en stamgeraniums in talloze kleuren. Als 11 dus van plan bent om uw tuin er weer netjes bij te laten staan, ga dan een eens langs bij Tuincentrum Heiloo. Let u vooral op de speciale aanbiedingen, die elders in dit blad staan vermeld. /7nT Wo/ Modestoffen Klemvak Handwerken (ook inlijsten) Winkelhof 't Loo, Winkelcentrum ,.De Hoef' 't Loo 47, v. Ostadeiaan 300, 1851 HT Heiloo, 1816 JH Alkmaar, tel. 072-330199, tel. 072-155902. a.s. donderdag 24 april FORESTERS - S.V.A. aanvang 19.00 uur en voor a.s. zondag 27 april het Bekerduel FORESTERS - V.S.V. aanvang 14.30 uur. De Wedstrijdballen voor beide wedstrijden zijn geschonken door Autosloperij Visscher Huigendijk 12 H.H.WAARD tel. 02207- 10476. Donderdag 24 april De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vondelschool (onderbouw), Slimpad 18. Tussen 08.00 en 16.00 uur. Vrijdag 25 april W. J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15 en 14.00 uur. Zaterdag 26 april Base- en Softballclub "Heiloo", parkeerterrein bij sporthal Het Vennewater gehele dag, ook zondag! Halen op verzoek: 129258. Zwem- en poloclub "De Spetters", Parkeerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00 en 12.00 uur. Atletiekvereniging "Trias", kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 11 ussen 9.00 en 11.00 uur, Vrijdag tot en met maandag. Hockeyvereniging "De Terriers", kantine op sportveldencomplex Het Venne water", elke zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uurT Alle Schooldagen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tijdens schooluren. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Alle werkdagen. Muziekvereniging "Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek 332336. Alle dagen. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 vóór vrijdag 12.00 uur. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordusschool, container naast de Gros-markt, hoek westerweg/Ewislaan. gf Swf -'T SCHILDERGROEP "SFEER" EX POSEERT IN DE ZEVENSPRONG. Van vrijdag 25 tot en met zondag 27 april exposeert de Langedijker schilder- groep "Sfeer" in de Zevensprong aan de Ewisweg. De openingstijden zijn: vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 19.00-21.00 uur. Zaterdag en zondag van 14.00-17.30 uur. Er zijn o.a. aquarellen van bloemstille- vens te zien. Interessant is het om te zien hoe in een groep ieder haar impressie weergeeft van het zelfde onderwerp. Verder wordt er gewerkt in de technie ken droge pastel en olieverf, inkt, enz. Tijdens de zomermaanden wordt er ge schilderd in de vrije natuur. Met veel toewijding is reeds menig mooi plekje van West-Friesland op papier gezet. De groep werkt o.l.v. Guda Slot- Paarlberg uit Noord-Scharwoude, die zelf in de Zevensprong geen onbekende is. CARAVANS Het vakantieseizoen staat weer voor de deur. Ongetwijfeld zullen dit jaar weer vele mensen hun huis verruilen voor een vakantiehuisje, hotel of pension. Ook zullen er weer velen zijn, die met de caravan op stap gaan. Voor deze mensen is het onderstaande van uitermate groot belang. Ieder jaar blijkt weer, dat het op vakantie gaan met een caravan gepaard gaat met een aantal mankementen. In vele gevallen gebeurt dit niet met opzet, doch bij een controle kan dit wel eens een lelijke streep door de vakantie betekenen. Bent u op de hoogte van de volgende termen: laadvermogen, registratiebewijs caravanbewijs, caravanverzekering, aankoop en verkoop Neen Door de afdeling voorlichting van het Korps Rijkspolitie is voor die categorie caravanbezitters een boek werkje samengesteld met onschatbare tips voor een goede vakantie met de caravan. Dit boekje is vanaf vandaag gratis te verkrijgen of te bestellen bij de politie in uw woonplaats. Bovenstaande poster werd getekend door Lex van Haaster, 12 jaar, leerling van de J. P. Hasebroekschool in Hei loo, in het kader van het aanstaande dorpsfeest op vrijdag 30, zaterdag 31 mei en zondag 1 juni. Uit de vele inzen dingen werd deze poster tot de beste uit gekozen, en zal vanaf heden overal in Heiloo te zien zijn. Het feestcomité bedankt alle scholen en leerlingen, die hun uiterste best hebben gedaan om aan deze posterwedstrijd mee te doen (er waren vaak prachtige inzendingen!) en feliciteert Lex, leerling van dhr. Bronkhorst, met dit mooie sukses. Om u alvast een indruk te geven van de komende dorpfeestaktiviteiten volgt hier een overzicht van het programma: Vrijdag 30 mei: opening van de festivi teiten in het Open Huis om 19.30 uur (in het Open Huis zijn stands van allerlei verenigingen, er is muziek, voorstellin gen, optredens, etc.). Zaterdag 31 mei: Buiten is er een fiets- toertocht. In de Beun zijn er twee theater-voorstellingen. In het Open FJuis gaan de aktiviteiten gewoon door. Zondag 1 juni: Buiten is er een hardloop-wedstrijd door het dorp. In de Beun is er een film-cineac. In het Open Pluis treedt o.a. de Gat Hill's band op. Verder is er in het hele dorp muziek door de verschillende muziekkorpsen, muziekschool, etc. Informatie over kaarten, deelnamefor mulieren, tijden, etc. volgt nog. TRIAS LOPATHON EEN GROOT SUCCES De lopathon-actie, die afgelopen zon dag op de sintelbaan van Trias werd ge houden, is een overweldigend succes ge worden. Met bijna 200 deelnemers wer den in totaal 5000 rondjes gelopen, een afstand van maar liefst 2000 km. De be doeling van de actie was zoveel mogelijk geld binnen te brengen voor de verbouw van de kantine van Trias. Dat dit is ge lukt, moge blijken uit de enorme op brengst: 28.500,-! Onder het toeziend oog van vele be langstellenden, waaronder vertegen woordigers van het Heilooër college en de gemeenteraad, leverden alle deelne mers een enorme inspanning. Zij wer den becommentariëerd door microfo- nist Nico Akkerman. Voor de toeschou- Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedragen kleding, huishoudtextiel, etc. mw. W. Smit-van Zwecdcn, Haesackerlaan 22 tc Heiloo (tel. 072-331763). Rommelmarkt Muziekverenigingen Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober: rommelmarkt in winkelhof t Loo t.b.v. de gezamenlijke muziekverenigingen. Heeft u nog bruikbare spullen? Bel overdag 331004 of 's avonds 331517. Ophaaltijden: zaterdag 10.00-13.00 uur. Heeft u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn/ Kook is cr blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een projcct(je) in dc Derde We reld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact-adres voor Heiloo: J. Mcnsinga, Bra- semcroftlaan 18, tel. 330261. Verkoop Welfare-artikelen in 't Loo Vrijdag 25 aprilt de stand van de afdeling Welfare van het Rode Kruis staat in 't Loo. U kunt daar kiezen uit de uitgebreide collectie tuinklecdjes, schortjes, pan nelappen, poppen, beesten, babyspulletjes, etcetera, gemaakt door de deelne mers/deelneemster aan de Welfare. Een leuke suggestie voor een verjaardag of een andere feestelijke gebeurtenis. Dc opbrengst wordt besteed voor dc aankoop van nieuwe materialen. Heeft u vragen of wilt u informatie over het Welfare- werk, neemt u dan contact op met Nel Coolcgcm, tel. 072-335427. Closetpapier-actie Trompetterkorps Heiloo Zaterdag 26 april houdt de fanfare showband TKH voor dc 18e maal de huis-aan- huis verkoop van closetpapier. De prijs per pak is 3,50 en dc opbrengst komt geheel ten goede aan het orkest. Dc aankoop van nieuwe instrumenten is ditmaal dë inzet van de aetie. Zomerpostzegels De verkoop van de zomerpostzegels cn al het postpapier in voorjaarsstijl, georga niseerd door de Federatieve Vrouwenraad, heelt dit jaar bruto J 8.862,35 opge bracht. Van de netto-opbrengst zal een deel besteed worden aan plaatselijke pro jecten op sociaal en cultureel werk. Veel dank aan de kopers cn dc verkoopsters, die zieh voor het resultaat hebben ingezet. De zomerzegels zijn tol en mei 23 mei in dc postkantoren verkrijgbaar. Collecte Nederlandse Hartstichting De voorlopige telling van de collectie voor de Nederlandse Hartstichting geelt een bedrag van ruim 13.000 gulden. Alle gulle gevers en de collectanten hartelijk dank voor hun bijdrage. Wie de collecte heelt gemist, kan zijn of haar gilt alsnog over maken op rek. 12.05.83.488 ten name van Vrienden van de Ned. Hartstichting aid. Heiloo (Rabobank). SMOfS 4 AC<<ISOII<1 v im («ION H00HN Hf II 00 Mk/ho I Reparatie, modernisatie I Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier Lid Stichting Bontwaarboïg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 en wij sturen u ons verkoopplan voor uw huisthuis! rr VKJranv .1 V^Vumpany Stationsweg 85 Heiloo wers, onder wie vele sponsors, was er ook het een en ander te doen, zoals een rad van avontuur, waarvoor de Hei looër middenstand spontaan vele prij zen beschikbaar stelde. Het lopathon-record, dat stond op 17.302 meter (1981) werd zondag flink verbeterd door Jos Kaptijn. Hij liep 17.939 meter, 23 meter meer dan Dirk ten Bruggencate en 239 meter meer dan Nico Ruiter, die tweede en derde wer den tijdens de wedstrijd-uurloop. Helaas trad het weer aan het eind van de dag op als spelbreker. De laatste uur loop, die om vier uur van start had moe ten gaan, kon geen doorgang vinden. Besloten is om deze loop in te halen (voor de betreffende deelnemers en an dere alsnog geïnteresseerden) op maan dag 28 april, van 18.30 tot 19.30 uur op de baan van Trias. Wie een duit in het zakje wil doen of wie z'n sponsorgelden wil afdragen, kan hiervoor terecht op rekeningnummer 32.70.46.511 van de Rabobank Heiloo, ten name van Trias Lopathon. Er is nog een aantal prijzen van de lote rij nog niet opgehaald. Mensen die in het bezit zijn van lootjes met één van de volgende nummers, kunnen hun prijs afhalen bij Ton Apeldoorn, Vreden- oord 64 te Heiloo (tel. 334477). De nummers zijn: geel, 170, 184, 201, 202, 211, 240, 374, 458, 472, 598, 602, 764, 765, 781, 782, 878, 879, en blauw, 501, 505, 506, 507, 508 en 600. waren: Ron Hoogland, Willemijn Ver- Uit de 300 inzendingen, die Ja- meer, Jaap van Baar, Annita Gosman, min kreeg op de kleurwedstrijd van de Miranda Zonneveld, en Barbara den Paashaas, werden vorige week de 6 Hoet. prijswinnaars bekend gemaakt. Met een Iedereen kreeg een strippenkaart, waar glaasje limonade en een taartje werd het Hice snoepjes te krijgen zijn, uiteraard een feestelijk gebeuren. De winnaars bij Jamtn. RAADSVERGADERING IN HEILOO Morgenavond vergadert de gemeente raad van Heiloo, vanaf 20.00 uur, in het gemeentehuis. Deze vergadering is openbaar en kan dus door iedere geïnte resseerde bezocht worden. De stukken kan men ter inzage krijgen tijdens de kantooruren op de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis en tijdens de openingsuren van de openbare bibliotheek. Op de agenda staan deze keer onder an dere de volgende zaken: het verlenen van een gemeentegarantie aan De Ter riers voor de aanleg van en kunstgras veld, het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de reconstructie van het handbalveld van De foresters en het Arob-bezwaarschrift van de WAO-AAW Belangenvereniging met bel rekkine tot de subsidie voor 1986. Snelheidscontrole Op maandag 14 april zijn in Heiloo langs de Kennemerstraatweg op drie verschillende plaatsen snelheidscontro les gehouden. In totaal werden er 165 automobilisten verbaliseerd voor te hard rijden. Ook werd er een snelheids controle gehouden in Limmen. Hier re den 75 automobilisten te hard. V.W WVWVWWVWVWWV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1