Bevrijdingsdag. Sport en spet agenda Verenigingsagenda Ook voor uw sportberichten UITKIJKPOST 23 APRIL 1986 Vorige week werd in de Uitkijkpost onder de titel 'Bevrijdingsdag...?' een gedieht geplaatst. Het is de redaetie gebleken, dat de schrijver ervan nogal wat mensen heeft geraakt. Op deze plaats willen wij duidelijk maken, dat plaatsing van het gedicht niet automatisch inhoudt, dat de redaetie ook achter de inhoud ervan staat. Het werd ons als advertentie aangeboden, zodat de inzender voor de plaatsing heeft betaald. Het was wellicht beter geweest, wanneer wij boven het gedicht 'Ingezonden mededeling' of 'Advertentie' hadden gezet. Het bovenstaande doet niets af aan de kritiek op het geplaatste gedieht. Die kritiek is door een lezer van de Uitkijkpost verwoord in een tweede gedieht, dat wij hieronder als reactie plaatsen. De naam van de inzender is bij de redaetie bekend. Met de plaatsing van onderstaand gedieht willen wij de discussie afsluiten. Redactie Uitkijkpost Hij vraagt zich af wat hij met 5 Mei moet? Dan moet hij op de eerste plaats vermijden Dat hij "be/ehrend" and'ren wat verwijt En vechten moet hij tegen wat kan scheiden. Hij vraagt zich af wat hij met 5 Mei moet? Hij moet gaan zoeken naar wat ons kan binden En als hij daar oprecht zijn best voor doet Dan zal hij heel wat goede kansen vinden. Hij vraagt zich af wat hij met 5 Mei moet? En spreekt dan over politieke binken. Toch vindt men in de Kamers rechts én links; Denkt hij dat die ons allemaal verlinken? Hij vraagt zich af wat hij met 5 Mei moet? En spreekt dan bouddat alle rechtse mensen Met 't rood gekleurde potlood straks in Mei Ons laten weten dat ze oorlog wensen!? Hij vraagt zich af wat hij met 5 Mei moet? En memoreert dan gruwelijke zaken. Daarin heeft hij gelijk. Dus wordt het ónze taak Om voor herhaling van de gruwelen te waken. Hij vraagt zich af wat hij met 5 Mei moet? Door vóór en mét elkaar oprecht te streven Naar een verwijderd doel, dat ieder zoekt: Een vreedzaam en aanvaardbaar rustig leven. GESCHIEDENIS EN TOEKOMST VAN DE ARBEIDERSBEWEGING Het begin van de eerder aangekondigde cursus Geschiedenis en toekomst van de arbeidersbeweging', is uitgesteld tot september. Omdat de goedkeuring van de Provinciale ten aanzien van de subsi dieverlening langer op zich deed wach ten dan voorzien en ook het door het Centraal Bureau van het Nivon toege zegde wervingsmateriaal niet tijdig werd ontvangen, was het niet mogelijk de cursus in dit voorjaar te houden. Als eerste avond is vastgesteld 24 sep tember. De totale cursus omvat 12 woensdagavonden. Degenen, die zich reeds hadden opgegeven, zijn hiervan op de hoogte gesteld. Meerdere deelna me is nog mogelijk. De kosten bedragen 30,-, plus 20,- voor het bijbehoren de materiaal. In de cursus worden tegen de achter grond van de geschiedenis van de arbei dersbeweging kwesties van het heden besproken om iets te kunnen zeggen over de toekomst. De maatschappelijke ontwikkeling heeft aan d<p vakbeweging het sociaal-economische en aan de poli tieke partijen het parlementaire terrein toegewezen. In vergelijking met hoe het vroeger was, zijn belangrijke posities opgebouwd. Toch lijken in de loop der tijd de verschillende organisaties van de arbeidersbeweging steeds meer op zich zelf te zijn komen staan. De huidige maatschappelijke crisis dreigt de orga nisaties verder op hun terreinen terug te dringen. Kennis van de geschiedenis kan leren dat de problemen die spelen voor de or ganisaties wel degelijk samenhangen. Een gedachtenwisseling over en weer kan vruchtbaar zijn met het oog op sa menwerking op langere termijn. Econo mische problemen zijn ook politieke problemen, beide hebben met elkaar te maken, en met de manier waarop in de verschillende culturen die problemen worden beleefd. De afdeling Heiloo heeft op zich geno men déze Nivon-cursus te organiseren voor belangstellenden uit de gemeenten Alkmaar, Heiloo, Castricum, de Eg- monden, Limmen en Akersloot. Dege nen die zich alsnog willen opgeven kun nen zich voor nadere informatie wenden tot Evert v.d. Woude of Ans Hermans, Egelenburg 28 te Heiloo, tel. (072) 334316. UITSLAGEN DOJO T LOO Zaterdag 19 april was Dojo 't Loo vertegenwoordigd bij het grootse Bloem- bollentoernooi te Anna Paulowna. In de categorie 10/11 jarige deden Nanda Pepping (34 kg) en Danny Leendertse (37 kg) voor Dojo 't Loo mee. Beiden draaiden zeer goed hun voorron des, maar moesten helaas in de finale rondes hun eerste partij gewonnen geven waardoor zij werden uitgeschakeld. In de middag werden de poules van 13-14-15 jarigen gedraaid. André van Roon (37 kg( en Jeroen van Schaik (41 kg) wisten in de voorrondes alle partijen in hun poule te winnen. In de finalepou les (d.w.z. een samenvoeging van alle le en le plaatsen van 5 poules in hun gewichtsklasse) wisten beiden ook enke le partijen te winnen, maar verloren 1 partij waardoor zij zich plaatsten voor de 3e öf 4e plaats. Deze partij wist zowel Andre als Jeroen ieder in hun gewichts klasse te winnen waardoor zij beide met een fraaie 3e plaats naar huis gingen. Ed van Roon werd 2e van zijn poule, maar moest in de finalepoule afhaken. Zondag 20 april organiseerde Dojo 't Loo een onderling Openingstoernooi. Een zeer geslaagd toernooi in de gezelli ge Dojo. De uitslagen zijn als volgt: 7-8-9 jarige licht: le Paul Dijkdrent, 2e Maarten Noom, 3e Michiel Schipper. 7-8-9 jarige zwaar, le Maarten Roosen boom, 2e David Sluis, 3e Dennis Koot. 10-11-12 jarige licht, le Andre van Roon, 2e Joris Levie, 3e Alice Groot. 1011-12 jarige zwaar, le Bob van Halderen, 2e Edwin Metselaar, 3e Simone Philipoom. 13-14-15 jarige licht le Ed van Roon, 2e Jeroen van Schaik,m 3e Richard de Waal. 13-14-15 jarige zwaarv le Mark Zwaan, 2e Erik de Witte, 3e Annemarie Groot. 16 jaar en ouder, le Jos Swart, 2e Johan Zoon, 3e Paul Groefsema. In deze categorie wordt ieder jaar gestreden om de wisselbeker. Dit jaar werd deze beker gewonnen door Jos Swart. POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Het vliegseizoen is voor de postduiven en de liefhebbers weer van start gegaan. Half september wordt de laatste wed- vlueht gehouden. Vanaf deze week gaan de duiven steeds verder naar zuidelijk gelegen lossingsstations. Het dichtbij- zinde station is Roosendaal het verst weg liggen Bordeau en Barcelona. Afge lopen vrijdag brachten d e 25 leden hun duiven naar het inkorflokaal voor de wedvlucht Roosendaal. De gemiddelde afstand (hemelsbreed) bedroeg 120 km. De lossing van ongeveer 13000 duiven, waaronder 348 uit Heiloo, was om 11.15 uur. De matige westenwind was er oorzaak van dat de duiven gemiddeld 66 km per uur vlogen. De eerste duif arri veerde om 13.05 uur de laatste prijsduif bereikte om 13.18 uur het hok. De uit slag: Ans Kooy (23 mee) 1-2-3-7-12-13-22-27-36-42-49; Theo van den Berg (19) 4-5-14-18-23-26-39-56-59; Jan Teileman (12) 6-10; Jan de Best (6) 8; Cotnb. Adrichem/Kaandorp (24) 9-35-37-44-45-60-61-62; Rien Meijer (21)11-40-54-57-63-70; Henk Lases (12) 15-58: Com. Molenaar (19) 16-20£24-25-28-29-32-33-46-52; Simon Meijssen (18) 17-55-66-68; Co de Haan (39) 19-21 -38-50-51 -65-67-69; Gerard Schouten (10) 30-34-53; Piet Bakker (20) 31-48; Johan Pepping (11) 41-43-64;Dirk Keppel (25) 47. Deze week neemt de vereniging met een groot aantal mensen deel aan de sport week. Komt u onze deelnemers aanmoe digen dan kunnen we vrijdagavond de eerste prijs in de badmintonhal opha len. FIETSCROSSWEDSTRIJD OP KONINGINNEDAG Ook dit jaar organiseert de fietscrossver- eniging De Boscrossers een wedstrijd op koninginnedag. Een wedstrijd waar aan een ieder, die in het bezit is van een crossfiets, kan deelne'men. Wel wordt er van de deelnemers verlangt om deugde lijke kleding te dragen b.v. trui of jack met lange mouwen en een stevige broek (b.v. spijkerbroek). Mocht je niet over een helm beschikken (die verplicht is bij onze sport) dan kan de deze lenen op de dag van de wedstrijd. Ook voor de nodige bordjes met nummers zullen wij zorg dragen De wedstrijd zal per leeftijd worden verreden en er zal voor de winnaars een leuke fietscrossbeker als prijs worden uitgereikt. Inschrijven voor deze wed strijd op 30 april zal van 12.30 tot 13.00 uur zijn. Inschrijfgeld voor deze wed strijd is 2,50. De toegang is gratis. Naast dit gebeuren zullen er ook enkele spellen rond de baan plaats vinden. De baan is gelegen op het sportpark 't Vennewater in Heiloo. Deze oproep voor deelname aan de wedstrijd geldt ook voor alle recreatie-licentiehouders van heel Noord-Holland. Jullie zijn ook op deze dag bij ons van harte welkom. Dus jeugd van Heiloo en omstreken trek je stoute cross-schoenen maar aan en laat eens zien hoe jullie kunnen rijden op een echte fietscrossbaan. B.S.C. HEILOO Zaterdag 26 april is het weer zover: het competitie-seizoen voor de honk- en softbalsport gaat dan weer van start. De jeugd en overige rayonsteams van B.S.C. Heiloo hebben dan wel hun eerste wedstrijd er op zitten, maar dit weekend maken de sèlectieteams van de vereniging hun opwachiing. Zij staan aan de start van de landelijke competities Voor B.S.C. Heiloo zal het eerste honk balteam in een thuiswedstrijd het spits afbijten. Zaterdag 26 april om 14.30 uur wordt de eerste bal gegooid in een wedstijd aan 't Vennewater tegen Alc- maria Victrix. Een tweede honkbalteam van B.S.C. Heiloo dat aan een landelijke competi tie deelneemt is het Interregionale Jeugdteam. Na het succesvolle seizoen 1985 speelt dit team thans in de hoogste klasse en zal dan ook geduchte tegen standers kunnen verwachten. Zondag 27 april is daar dan ook al meteen een voorbeeld van: het IJ-team van hoofd klasse Kinheim uit Haarlem zal dan in Heiloo zijn opwachting maken. Tenslotte het hoofdklasse-softbalteam van B.S.C. Heiloo. De opening van het seizoen is voor de dames een uit wedstrijd in Oosterhout tegen de nog van vroegere tijden bekende Twins! Op Koninginnedag is er de eerste thuis wedstrijd en wel tegen de nieuwkomer in de hoofdklasse D.S.C. '74 uit Haar lem. Ook hier zal een eerste bal worden gegooid met enige feestelijkheid. Weliswaar niet in een landelijke compe titie, maar niettemin vaak minstens zo spectaculair presenteert het eerste he- rensoftbalteam zich dit jaar weer in de Noord-Hollandse competitie (na een jaartje op avontuur geweest te zijn in Haarlem). Hun aanwezigheid hebben ze alweer overtuigend bewezen door Vites se met 13 - 0 naar huis te sturen. Zie ook de sportagenda. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Halverwege april is de langzame inhaal -aktie van Wagenaar eindelijk succes vol^ Hij haalde Heeringa in en is nu aanvoerder van het algemeen klasse ment. Zelf won hij van runner-up Jong kind, die nu meteen kansloos is voor de titel. Heeringa verloor van Avis, die hiermee de laatste strohalm behield. De laatste titelkandidaat Zeeman brak af tegen Reyersen van Buuren in een stel ling die niet veel meer beloof dan remi se, waarmee ook de kansen voor Zee man verkeken zouden zijn. Degradatie kandidaat Ebregt speelde verdienstelijk remise tegen Van Hoek, maar dat zal niet genoeg zijn om te voorkomen dat hij volgend seizoen weer in de B-poule uitkomt. Uitslagen van ronde 29: J. Wagenaar - K. Jongkind 1 - 0, G. Heeringa - P. Avis 0 - 1, H. Reyersen - v. Buuren - G. Zee- men afg., J. Ebregt - L. van Hoek rem., R. Sauer - C. Brink 1 - 0, L. Obdam - J. de Vries afg., J. Werksman - F. Bey ers 1 - 0, D. de Lange - I. Oudeboon 0 - 1, J. Vegter - J. Vellema 0 - 1, T. Rui ter - O. Koenders afg. EFFECT-WIJKENTOERNOOI In het kader van hun 20jarig bestaan organiseerde volleybalvereniging Effect afgelopen zondag een wijkentoernooi. Het aantal teams dat zich had aange meld was enorm. Maar liefst 21 teams hadden zich opgegeven. Ben Tervoort en Harry van Gelder hadden de organisatie op zich genomen. Er werden 3 poules van 7 teams geformeerd. Dit hield in dat ieder team 6 wedstrijden speelde. Er was een zeer strak speelschema opgesteld. Zowel alle ploegen als alle aangewezen scheidsrech ters hebben zich voortreffelijk aan het schema gehouden. Na 5Vi uur volley ballen waren de prijswinnaars bekend. In poule A worden de yongones (fam. Nannes) kampioen met de fam. de Groot als 2e. In poule B werd het team van Onderhands winnaar en het mix team 2e. En tenslotte bleek in poule C het team van de Dors, de sterkste met als 2e het team van de Helers. Door dit overweldigende succes en de vele positieve reacties zullen we proberen om volgend jaar weer zo'n toernooi te organiseren. Uiteraard zijn mensen die willen volley ballen van harte welkom bij Effect. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij Ans Hollander, Werkendelslaan 2, tel. 336173. Z.V.V. DE RAILWAY Ondanks geruchten in het dorp over eventuele veranderingen binnen de Rail way draait hetzelfde team als verleden jaar weer op volle toereen. In de eerste wedstrijd werd Bruintje Beer wat stroef- jes met 5-0 verslagen. Maar een week la ter ging onze tegenstander letterlijk en figuurlijk naar de kelder: met maar liefst 11-3 werd de Bierkelder verslagen. Na deze twee wedstrijden werd Baai verz. als tegenstander iets te licht opge vat. Al snel kwamen we op achterstand, wat pas ver in de 2e helft na kei hard werken omgezet kon worden in een 2-1 voorsprong wat de eindstand werd. Vrijdag aanstaande treedt de Railway aan in een echte Heilooër derby tegen Racing White. Er wordt gespeeld op het terrein aan de Robonsbosweg, de aan vang is 19.00 uur. HEILOO-AQUAFIT COMBINATIE ZWEMT GOED Afgelopen zondag werd de laatste wed strijd van de verenigingscompetitie ge zwommen, D.A.W./V.V.C. behaalde V>72.2 Dunton. H A t-w;im tol 3714 4 •n -ii W.Z. en PC. sloot de rijd af met 3814.5 punten. In de .ii" tand heeft H.A.C. 15354 punten W.Z. en P.C. heeft 15504,3 en D.A.W./V.V.C. eindigt met 15511,7 puntm acl.tcr deze ploegen. De h.A.e. ploeg picMceiuc ueze keer ruim voldoende. 6 clubrecordtijden wer den verbeterd en 6 eerste plaatsen werden bereikt. Kirsten de Hoop verbe terde clubrecordtijden -zelfs 3 stuks- bij de dames. Op de 100 meter vlinderslag zwom ze 1.15.0 (1.15.6), op de 200 meter wisselslag zwom ze 2.43.4 (2.43.8) en op de 100 meter vrije slag zwom ze 1.02.7(1.03.3.). Marcel Noordman verbeterde 2 clubre cordtijden bij de heren. Op de 400 meter vrije slag zwom hij 4.24.5 (4.26.8) en op de 200 meter vrije slag zwom hij 2.03.4 (2.04.0). Erwin Kijzers verbeterde het clubrecord 100 meter schoolslag jongens 15 jaar met 1.5 seconde en zwom op deze zondag 1.21.2. Eerste plaatsen werden nog behaald door Marianne Bark op de 100 meter schoolslag m. 69 e.l. in een tijd van 1.22. 1, Erwin Kijzers bij de jongens 71. e.l. op de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.02.8. Erik van Hiele tikte als eerste aan bij de j.o. 14 jaar op de 100 meter vlinderslag in een tijd van 1.28.5. Het eerste jaar in de C-competitie is uitstekend verlopen. Een plaats ruim in de eerste helft van het aantal deelnemen de verenigingen is een goed resultaat. Dankzij de geweldige inzet van alle leden is dit resultaten bereikt. BILJART-WEDSTRIJD POMMERANS-POEDEL Op 1 april heeft de eerste ontmoeting in het Biljartcentrum Heiloo plaat;? gevon den. Uitslag De Pommerans 5 punten en De Poedel 5 punten. De return vond plaats op 15 april in de Eenhoorn te Alkmaar en de leden van de Pomme rans gingen daar met goede moed heen met de gedachte ,,in Alkmaar begint de Victorie". Na een spannende strijd werd de uitslag De Pommerans 3 pun ten en De Poedel 7 punten. De einduitslag werd nu De Pommerans 8 punten en De Poedel 12 punten, zodat de door Drankenhal Loek Schoorl be schikbaar gestelde beker uiteindelijk in de bekerkast van de Poedel terecht kwam. Totaal werd er zeer sportief gestreden en door beide voorzitters wer den lovende woorden voor de beide avonden uitgesproken. Door de heer C. Kuiper, voorzitter van De Poedel, werd de avond met een dankwoord aan alle spelers officieel beëindigd. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 15 april A 1. mw. Admiraal - hr. Vendel 61.85, 2. mw. Frugte - hr. Löhr 59.60. 1. mw. Hoff - hr. Tammiriga 57.10, 2. de Klerk - Staek 55.40. B 1. hr. Belleman - Souverein 55.50, 2. fm. Krom 54.- 1. ds. Brinkhuis - Meuleman 64.00, 2. ds. vd. Mark - Ribberink 54.- Donderdag 17 april A 1hr. Kuiper - Smit 57.90, 2. hr. Ben- nink - Gorse 52.90. A 1. ds. Goldsteen - Coebergh 60.85, 2. ds. de Bruyckère - Ritchie 58.75. B 1. ds. Couzijn - Plas 59.—, 2. mw. en hr. Eichelsheim 50.50. 1. fm. Hart (55%) 57.50, 2. fm. v.d. Vlies 51.50. C 1. ds.-Kuiper - Roos 63.75, 2. fm. Bies 55.85. 1. ds. Jacobs - Wolthuizen 63.35, 2. mw. Hopman - hr. Lange (-1%) 61.10. D 1. fm. Neefkes 55.65, 2. fm. Alberts 53.75. 1. ds. Damman - In 't Veld (55) 63.75, 2. ds. de Lange - Leek 53.15. Afzeggen dinsdag mw. Admiraal, tel. 335718, donderdag hr. Löhr, tel. 330052. VIJFDE BLANA-TOERNOOI Op Koninginnedag, volgende week woensdag, wordt in sporthal 't Venne water, voor de vijfde maal het grote zaalvoetbaltoernooi van FC Blana ge houden. Vanaf half tien 's ochtends binden acht ploegen de strijd aan. De deelnemende ploegen zijn bokaalhou der Swagerman, AV Jan III, De Zaak, Handsome Eight, Lios, De Viersprong, De Foresters en Blana. Na de wedstrijden in de twee poules wordt 's middags om half vier een wedstrijd gespeeld tussen de selectie- ploeg van Noord-Holland en een ploeg bestaande uit voormalige spelers van AZ '67. Onder andere W. van Dongen, Gerrit Vooys, Richard van der Meer, Jos Jonker, Roelof Jan Tiktak, Theo Vonk en Hugo Hovenkamp worden in de Heilooër sporthal verwacht. In de provinciale selectie spelen o.a. leden van Kras Boys en Marmag, terwijl ook Zaankanter Seitner en plaatselijk 'favo riet' Job Dragtsma van de partij zijn. Na deze wedstrijd begint om half vijf de finale met aansluitend de prijsuitreiking in de kantine van de sporthal. Dan ook zal Cor Sombroek de aanwezigen trac- teren op een onvergetelijk (rad van) avontuur. SPORTWEEK VENNEWATERSPLEIN De voorzitter van 't Vennewater Bad minton opende afgelopen zondag de sportweek Vennewatersplein. Het eerste onderdeel was, hoe kan het ook anders, badminton. Na de eerste aarzelende sla gen werd er fanatiek om de punten gestreden. Maar daarnaast bleef ook het recreatieve aspect öp de voorgrond meespelen. Het badmintontoernooi werd gewonnen door de fietscross-vereniging De Bos crossers. Een dag later, op maandag avond werden de volgende twee onder delen afgewerkt. Het softbaltoernooi werd een zege voor de basketbalvereni ging, terwijl de tennisvereniging zich het beste toonde op het gebied van volleybal. De stand na drie onderdelen: 1TV Het Vennewater, 2. Flashing Heiloo, 3. Luchtpost, 4/5. Effect-BSC Heiloo, 6. De Boscrossers, 7. De Terriers 8. De Vrijheid, 9. 't Vennewater Badminton. Gisteravond werden de onderdelen bas ketbal en schieten afgewerkt. Vanavond staan hockey en tennis op het program ma. Morgenavond alweer de twee laatste onderdelen: fietscrossen en kla verjassen. Vrijdagavond is de prijsui treiking om 21.30 uur in de kantine van de badmintonhal, nadat daar 't Venne water Badminton haar officiële receptie vanwege het tienjarig bestaan heeft gehouden. De Vennewatersplein.Sportweek, welke werd mogelijk gemaakt dankzij Holwha Rackets, Klaasse Keukens, Dommelsch Bier, Klein Varnebroek, Buro van Duin, Nidrac, De Korenbloem en Se- com Lute, zal in de toekomst zeker na volging krijgen. STICHTING VOLWASSENENEDUKATIE Deze keer kunt u in ons maandelijkse stukje een verslag lezen van een dag naar Den Haag, door begeleidster en kursisten van Ouderwijs - Onderwijs. Dinsdag 4 maart ging de 3e-jaarsgroep van Ouderwijs - Onderwijs naar Den Haag, in verband met het projekt poli tiek'. Om 2 uur wachtte onze bege leidster ons op voor het Voorlichting scentrum aan de Lange Poten. Eerst gingen we naar het museum in de kelder van de Ridderzaal. Daar was een ten toonstelling met een quiz en een diaserie over de Tweede Kamer. Om kwart voor vier gingen we na een pauze weer naar de Ridderzaal, waar een film werd gedraaid over Prinsjes dag. Ook mochten we een kijkje nemen in de Ridderzaal. We bekeken de Troon en de vlaggen van alle provincies. De ge brandschilderde ramen waren ook erg mooi. Achtereenvolgens brachten we toen 'n bezoek aan de Eerste en de Tweede Ka mer. In de Eerste Kamer hield mevrouw Tiesinga van D66 een betoog over de monumentenzorg. In de Tweede Kamer was de huurverhoging per 1 juli onder werp van gesprek. De beveiliging was bij de Eerste Kamer veel strenger dan bij de Tweede Kamer, wat ons wel verbaasde. Op de terugweg konden we nog even na praten over deze indrukwekkende dag. We waren het er allemaal over eens, dat het leuk en leerzaam is om de kursus Ouderwijs - Onderwijs te volgen. Stand in 't Loo Zaterdag 26 april staan wij met een stand in winkelhof 't Loo. U kunt daar alle gewenst informatie krijgen over de kursus Ouderwijs - Onderwijs. Ook kunt u zich dan aanmelden voor de nieuwe kursus, die in september begint. Voor telefonische informatie kunt u te recht bij de begeleidsters Riet van den Burg, tel. 02205 - 1705, of Leny van Leeuwen, tel. 075 - 289687. Ook kunt u folders vinden in de openbare bibliotheken. Oranje Toertocht Zondag 27 april: autosportvereniging Victory houdt de traditionele Oranje Toertocht 65 km.. Inschrijven en starten tussen 11.00 - 12.00 uur vanuit de kantine van het Hippische Centrum Alkmaar aan de Herenweg te Oudorp. Inlichtingen: tel. 02267-3684. Landelyke fietsdag Zaterdag 10: fietstocht in en om Castricum over 30 km. Vertrek tussen 9.00- 13.00 uur vanaf VVV Castricum, Stationweg 6. inl. tel. 02518-52009. Fietstocht Geestmerambacht Zondag 4 mei: afd. Heiloo van het Nivon maakt een fietstocht naar het recre atiegebied De Geestmerambacht. Volop gelegenheid voor het bekijken van flora en fauna. Verzamelen bij de glascontainer achter winkelhof 't Loo, vertrek om 9.30 uur. Afstand 30-40 km. Kosten: niet-leden 1,50, leden gratis. Inlich tingen. Hcnny Hoving, tel. 337736. BSC Heiloo Vrijdag 25 april: Foresters - Heiloo (herensoftbal, 19.00 uur) Zaterdag 26 april: Heiloo - Alc. Victrix (honkbal, 14.30 uur). Zondag 27 april: Heil,oo IJ - Kinheim (honkbal, 14.00 uur), Twins - Heiloo (soft bal dames, 13.00 uur). Woensdag 30 april: Heiloo - Pomcrians (honkbal, 14.30 uur), Heiloo - DSC /4 (softbal dames, 18.00 uur), Urbanus - Heiloo (softbal heren, 19.00 uur). Ned. Christenvrouwenbond Dinsdag 29 april: N. Verkruisc uit Amsterdam spreekt over het onderwerp Musici zijn ook mensen'. Aanvang 20.00 uur in de zaal van de Gercf. Kerk. Wykvereniging Plan Oost Woensdag 30 april: van 11.00-13.00 uur allerleispelletjes voor kinderen. Zij kunnen ook pony rijden en bij mooi weer is er een vrijmarkt. De band St. Cacci- lia zorgt voor de muzikale omlijsting, terwijl voor ouderen de koffie klaar staat, Dit alles in en om 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Vrijdag 2 mei: klaverjasdrive in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree voor le den/2,--, niet-leden betalen 3,-. Party van dc Arbeid Donderdag 1 mei: viering van dc dag van dc arbeid in het Open Huis tussen 14.30-16.30 uur. Spreker zal zijn oud-plaatsgenoot C. Egas. In tegenstelling tot eerdere berichten zal niet een zangkoor optreden, maar zullen Kees Kuypcr uit Akersloot en Wim Buwalda uit Heiloo de ccnacter 'Dc brand in dc Jongejan' van Herman Heijcrmans brengen. Wie vervoersproblemen heeft, kan bellen met het nummer 331306. H.S.V.-TENNIS De vorige week onder winterse omstan digheden begonnen zaterdagcompetitie heeft afgelopen zaterdag aanzienlijk beter weer gekend. HSV 2 wist ook de tweede wedstrijd in winst om te zetten, terwijl het le team tegen Marquette gelijk speelde. Ook de officiële KNLTB- competitie is afgelopen zondag gestart. Het le herenteam wist Volendam op taktische wijze te verslaan. De beide mixed-teams hebben onder zeer vochtige omstandigheden eveneens uitstekend ge presteerd. Verrassend was echter de overwinning van het 2e herenteam, dat Wimmenum met dé grootst mogelijke cijfers versloeg. Hieronder de uitslagen: Zat.: Marquette VI - HSV I 3-3. Heren. Zondag: Heren HSV I-TV Dijkzigt V 4-2, mixed HSV I-KZTV III 4-4. Dames district. HSV I-Limmen II 4-2. Dames kring. TV Groetincke-HSV 3-1. KONINGINNEDAG HSV-COMPLEX Jaarlijks op koninginnedag staat Heiloo in het teken van vele festiviteiten waar vele sport-en wijkverenigingen bij be trokken zijn. Dat ook de scholen zich niet onbetuigd laten, kunnen wij ook nu weer waarnemen op het H.S.V.com plex. De te behalen wisselbekers staan klaar voor die basisscholen welke zich in het voetbal (en of handbal de beste tonen. Aangezien de samenstelling van de teams zich van jaar tot jaar wijzigt is het iedere keer weer een verrassing wie de top zal bereiken. Naast deze bekers voor de school zullen niet alleen alle deelnemers een herinne ringsvaantje ontvangen doch ook zullen aan de winnende teamleden, als per soonlijke prestatie, medailles worden overhandigd. Het geheel zal in een halve kompetitie worden afgewerkt. De wedstrijden welke tweemaal en kwartier duren, beginnen om 9.15 uur. Als extra attractie is de keeper van H.S.V. bereid gevonden om van de voetbalteams strafschoppen te stoppen. De aanvang van dit evenement is gesteld op 12.00 uur. RABOBANK HEILOO GAAT VERBOUWEN De Rabobank Heiloo gaat het hoofd kantoor aan de Kennemerstraatweg 143 verbouwen. Door de verdergaande au tomatisering van onze cliëntenadmi nistratie zal de bankhal aangepast wor den. Na de verbouwing zullen alle balie- transakties rechtstreeks worden ver werkt door middel van balieterminals. Door aan de achterzijde van het pand nog een gedeelte aan te bouwen zal de spreekgelcgenheid worden verbeterd. De ingangspartij en nachtkluisinstalla tie worden verplaatst, waardoor een be tere bereikbaarheid aan de voorkant wordt verkregen. De gehele verbouwing is zo ingrijpend, dat de bank gedurende de bouwperiode (van begin mei tot eind november) in een noodgebouw gelegen op het achter- terrein gevestigd zal zijn. Vanaf decem ber hoopt men alle relaties weer opti maal te kunnen bedienen in een geheel vernieuwd kantoor. HEREN SPETTERS 3 KAMPIOEN Zaterdagavond speelde heren 3 een beslissende wedstrijd. Bij gelijk spel mocht men zich al kampioen noemen van de kring-klasse 4. Tegenstander was de Han 5 uit Wormerveer. Daarin speelt o.a. Kees Knijneberg -bekend lid van de Spetters en tevens als raadslid van Heiloo. In zijn Spetters-tijd was hij een zeer gevaarlijke mid voor met een verschrikkelijk hard schot. Heren 3 begon goed. De eerste periode werd met 0-3 in hun voordeel afgesloten. In de tweede periode kreeg Kees Knij- nenberg regelmatig de bal goed aange speeld met als resultaat 4-3. Maar kennelijk was alle kruit bij de Han verschoten, want de derde en vierde periode werd énkel door De Spetters gescoord. Bijzonder goed verdedigings werk werd in deze perioden verricht door Bart Sandkuyl, die tot taak had Kees Knijnenberg uit te schakelen. Eindstand 4-12, een prima overwinning. B.C. O.K.K. - LA STRADA Uitslagen van dinsdag 15 april Was de uitslag op donderdag 13 februa ri La Strada O.K.K. 13 - 17, ook nu wisten we weer te winnen en wel met 21 - 17. Totaal uitslag 38 - 30 voor O.K.K., zodat de beker bij ons in de kast staat. A. v.d. Velden - M. v. Zaal 0 - 2, D. Nanne - L. v. Schooten 0 - 2, Rene Nan- ne - N. Bijvoet 2 - 0, D. Nanne - R. v.d. Gulik 0-2, J. Bijvoet - J. Seignette 2 - 0, H. v. Willigen - A. Hoogland 2 - 0, B. Bakker - W. Hink 2 - 0, D. v.d. Gu lik - G. Snel 2 - 0, Joh. Hoetjes - G. Bol- tea 2 - 0, J. Bijvoet - H. Seignette 2 - 0, L. Hoetjes - J. Komen 0 - 2, H. v. Willi gen - R. Haazelager 0 - 2, Rob Hoog land - T. Oosterwijk 0 - 2, N. Kabel - P. Bolten 0-2, Leo Hoetjes - P. Leering 0 - 2, S. Houtzager - C. v. Dooren 0 - 2, P. Pilkes - Th. de Waard 0 - 2, R. Smit - B. Morsch 1 - 1 P. Koedijk - R. Haa zelager 2 - 0. S.V. ALL ROUND S Dinsdag 15 april was het dan zover, de statuten van deze nieuwe schietsportve reniging te Heiloo zijn door notaris J. J. van Wijk goedgekeurd. Dat betekent dat de vereniging nu officieel erkend is. Reden dus om feest te vieren. Daarom is diezelfde avond een wedstrijd verscho ten met als inzet wijn en kaas. De uitslagen: le klasse 1 P. Otto 92, 2 A. Dijkhuizen 91, 3 P. Jonker 89. 2e Klasse: 1 N. Dekker 83, 2 M. Leeg water 82, 3 H. Dekker 83, 3e Klasse: 1 T. Schutte 61, 2 Y. Forster 60, 3 J. Schoonhoven 54. Ook waren die dag stickers gereed zodat de herkenbaarheid zichtbaar voor uitge gaan is. Dat de animo groot is, blijkt uit de verkoop-resultaten. Het volgende punt, van onze verlanglijst, is een schietbaan, waar onze sport optimaal beoefend kan worden. TAFELTENNISVERENIGING ROZING Afgelopen zondag _stond voor de senio ren in het teken van de gebruikelijke sei zoenafsluiting: 't ABTTB-toernooi in de Meent in Alkmaar. Traditioneel ge zien komt de Rozing-brigade op dit toernooi altijd sterk voor de dag, wat blijkt uit het feit dat reeds verschillende malen de prijs voor de succesvolste ver eniging werd gewonnen. Ook dit jaar belandde deze prijs bij Rozing. Dertien deelnemers behaalden maar liefst veertien prijzen. In de enkelspel klasse G gingen alle vier de prijzen naar Rozing. In de D-klasse waren er een derde en vierde plaats voor resp. J. de Geus en J. v. Gijsen. In klasse C werden de prijzen één, drie en vier opgeëist door reps. J. Blom, S. Bijl en P. Koop man. En in de B-klasse tenslotte was 't F. Nieuweboer die de eerste prijs vero verde. Hierbij gevoegd nog enkele prij zen in het dubbelspel en het werd een ware zilvervloot aan trofeëen. AANDACHT VOOR HET FIETSSTUUR Iedere fiets heeft een stuur en dat is vanzelfsprekend want anders zou de fiets niet goed berijdbaar zijn. Het is de grote vinding van Von Drais geweest dat hij de loopfiets bestuurbaar maakte. Dat was in 1816. Voordien was er alleen maar een soort handvat dat als steun diende voor de berijder. Die functie heeft het stuur nog steeds, maar de stuurinrichting moet er toch in de eerste plaats voor zorgen dat de fiets in de gewenste richting kan worden gewend. Die stuurinrichting verdient echter wel wat aandacht omdat het comfortabel en veilig fietsen hiervan afhankelijk is. Het gaat dan in feite om het zogenoemde balhoofdstel dat de verbinding vormt met het stuur en met voorvork en voorwiel. Het balhoofd is een mechanisme dat de stuurbeweging- en overbrengt. Het bestaat uit een zevental onderdelen en werkt via een systeem van kogellagers. Daar is aan de buitenkant van de fiets niets van te zien en om er bij te kunnen komen moet eerst het stuur worden verwijderd. Om het balhoofd goed en soepel te kunnen laten functioneren moet het eigenlijk eens per jaar uit elkaar worden gehaald om de lagers opnieuw in te vetten en op slijtage te controleren. Je kunt dat door de fietsenmaker laten doen. Dat is voor een vakman een fluitje van een cent, maar je kunt eventueel ook als doe-het-zelver aan het werk gaan. Een goede handlei ding voor het uit elkaar halen en weer in elkaar zetten van het balhoofd is te vinden in het boek 'fietsverzorging' dat door overmaking van 19,50 op postgiro rekening nr. 234567 kan worden aange vraagd bij stichting: fiets in Amster dam. Een onmiskenbaar handboek voor iedereen die zelf graag wat aan zijn fiets wil sleutelen. Het kan ook voorkomen dat er speling in het balhoofd zit en dat moet worden verholpen om beter te kunnen sturen en het is ook het behoud van het balhoofd en z'n levensduur. Je kunt zelf gemakke lijk controleren of er speling in het balhoofd zit. Er mag namelijk geen ruimte in zitten. Om dat na te gaan moet het stuur bij de handvatten op en neer wórden bewogen. voelt dan duidelijk of er ruimte in het balhoofd is J ontstaan. Om dit bij te stellen moet de balhoofdmoer (bovenaan) met een sleu tel iets worden losgedraaid, waarna de onderliggende ring (bovenbal-hoofdco- nus) wordt aangedraaid totdat de spe ling is verdwenen. Dat laatste lukt meestal wel met de hand, anders kan een tang worden gebruikt. Daarna de balhoofdmoer weer aandraaien. Als het goed is moet het stuur nu moeiteloos in beide richtingen kunnen worden ge draaid, zonder dat je noemenswaardige weerstand ondervindt. Verloopt dit draaien nog wat schokkerig dan is de ring waarschijnlijk te vast aangedraaid. Soms is het voldoende om de ring met kracht terug te draaien tegen de moer aan. Er bestaan vele soorten sturen. Vak mensen hebben het niet over een stuur, maar over een stuurbocht. De vele vormen van stuurbochten hebben te maken met het type fiets. Bij een bepaald soort fiets hoort ook een daarvoor passend stuur. Zo kom je op een toerfiets vrijwel altijd een recht stuur tegen, op een sportfiets een wat meer gebogen stuur en op supersportfietsen en racefietsen een krom neergebogen stuur dat in de wandeling racestuur wordt genoemd. Naast deze hoofdtypen bestaan ook nog afwijkende vormen zoals een geheel recht stuur zonder bocht, zoals dat op de mountain bike wordt gemonteerd; een hoog opgebogen stuur zoals je dat vindt bij crossfietsen bij sommige vouwfietsen en als het allernieuwste een zogenoemd ossekop- stuur voor professionele racefietsen. Niet alleen de vorm van het stuur kan verschillend zijn, er bestaan ook diverse stuurbreedten, waaronder aanpassing aan de fietser mogelijk is. Je moet het stuur namelijk prettig kunnen vasthou den zonder dat je krampachtig zit. Voor de breedte van het stuur bestaat een vuistregel en wel dat de breedte van het stuur gelijk moet zijn aan de borstkasaf- I meting van de fietser. Het kan ook op de rug worden gemeten. De hoogtestand van een fietsstuur is verschillend en kan worden bijgesteld. Er is geen vaste regel voor de juiste hoogtestand. Bij sportfietsen staat het stuur doorgaans wat lager dan bij toerfietsen en bij racefietsen staat het stuur nog lager. Dat hangt samen met de stroomlijn die de fietser aanneemt. Een te laag geplaatst stuur kan rugklach ten veroorzaken. Het in hoogte verzetten van het stuur gaat erg gemakkelijk. De expanderbout bovenaan in het midden van het stuur een paar slagen losdraaien De bout komt dat een stukje omhoog. Dan met een houten of kunststof hamer een tik op de bout geven. De expander bout komt dan los te zitten en kan vrij in de balhoofdbuis worden bewogen. Door een wat draaiende beweging kan het stuur dan hoger of lager worden gezet. Daarna de expanderbout weer vast draaien. Er wel voor zorgen dat de stuurpen tenminste vijf centimeter in de buis blijft steken. Er is nog een afstand die van belang is en wel die tussen zadel en stuur. In het algemeen geldt hiervoor de volgende regel. Als je de elleboog tegen de punt van het zadel plaatst, moet de gestrekte middelvinger van de gestrekte arm' net het midden van de stuurbocht raken. Zit daar een te groot verschil in dan kan aanpassing worden verkregen door een voorbouwstuur te gebruiken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4