Egmondse Marieke Stam: "Door met schaatsen tot de Spelen van '88 HSV-dames winnen titel op indrukwekkende wijze m H.O.V. schittert met 'Victoria und ihr Husar' Verbouwing Alkmaarse wielerbaan bij toewijzing Olympische Spelen School Sponsor Trainen Wedstrijden Olympische Spelen «flati» Vrijdag 25 april UITKIJKPOST 23 APRIL 1986 Marieke Stam uit Egmond aan Zee, ze werd 21 april 22 jaar. Ze is één van de leden van de Nationale schaatsploeg. Marieke: "Ik schaatste al enkele jaren, voordat ik op 12-jarige leeftijd lid werd van de Alkmaarse IJsclub. De rechte einden gingen best wel goed, alleen de bochten lukten niet zo best. Daarom besloot ik lid te worden van een ijselub. Ik kwam al snel bij Rob de Groot te recht. Een man, die elke pupil die bereid is om te trainen, door dik en dun steunt. Er moest dus flink getraind worden, zo mers werd er al aan de conditie gewerkt door middel van loop én fiets trainin gen. Van mijn 7e tot mijn 12e jaar deed ik aan handbal, maar doordat er veel tijd besteed werd aan het schaatsen, besloot ik om met handbal te stoppen." In het seizoen dat ik dertien jaar was, deed ik mee aan de Nederlandse kampi oenschappen in Deventer. Wat nie mand, en vooral ik zelf, verwachtte, ik werd kampioen van Nederland in de klasse junior D." Bij de junior C-klasse maakte zij een kleine progressie. Ze was inmiddels opgenomen in de baanselectie van Alkmaar. Hierna werd zij opgeno men in de Gewestelijke selektie. Inmid dels was zij 15 jaar geworden. Marieke: "Naarmate ik ouder werd, moest er steeds meer getraind worden. Ik begon met 3 a 4 keer in de week, maar al gauw moest er elke dag getraind worden." Dit leverde natuurlijk ook de nodige vooruitgang op. Doordat Marieke tot de beste jeugd- rijdsters behoorde van Nederland, werd zij op haar zestiende jaar opgenomen in Jong Oranje. Daar begon het pas echt serieus te worden. In het tweede jaar van Jong Oranje werd Marieke derde bij de nationale kampioenschappen bij de junioren B. Het daaropvolgende jaar werd ze opgenomen in de kernploeg (de nationale selectie). Hierdoor moest zij deelnemen aan de seniorenkampioen schappen (als je in de kernploeg zit, krijg je hiervoor dispensatie). Daar be haalde Marieke de zesde plaats. Marieke zit nu al weer voor het derde jaar in de kernploeg, onder leiding van Tjaard Kloosterboer, samen met Ria Visser, Yvonne van Gennip, Thea Lim- bach en Grietje Mulder. Verleden jaar deed Marieke voor het eerst mee aan de Wereldkampioenschappen. Doordat Marieke in de selectie werd op genomen heeft zij geen tijd meer om een dagopleiding te volgen. Wel heeft zij twee jaar geleden met succes een massa gecursus gevolgd in de avonduren. Dit komt omdat er twee maal per dag ge traind moet worden en ze regelmatig naar het buitenland moet voor trai ningskampen en wedstrijden. Op de vraag of dit makkelijk is op te brengen, antwoordt Marieke: "Doordat je al zo lang met schaatsen bezig bent, rol je er eigenlijk vanzelf in. Je weet eigenlijk niet beter. Ook zie je op jonge leeftijd veel van de wereld. Doordat er de laatste twee jaar een goe de sponsor is gekomen, is alles nu veel beter geregeld voor de kernploegleden. Marieke: "De afgelopen twee zomers heb ik samen met Yvonne van Gennip gewerkt op een camping. Dat was gere geld door de sponsor. Schaatsen is een fantastische sport, maar je wordt er zé ker niet rijk van. Maar door dit initia tief van de sponsor konden een paar maanden werken en trainen gekombi- neerd worden. We trainden 's morgens vroeg, voordat we gingen werken, en 's avonds na het werken. Een nadeel was wel dat je niet lekker met de mensen bezig kon zijn, omdat je altijd moest trainen." Sommige mensen denken nog steeds dat er alleen getraind wordt in de winter maanden, maar dat is zeker niet zo. Het seizoen begint al in mei. Er wordt dan veel gelopen en gefietst, waarbij de le den van de kernploeg in de weekenden bij elkaar komen om gezamenlijk te trainen. Naarmate het nieuwe schaats seizoen nadert, wordt er harder en lan ger getraind. Ook wordt er veel gerol schaatst in de zomermaanden. In au gustus vertrekken de dames- en herenkernploegleden naar Oostenrijk voor een trainingskamp in de bergen op de fiets. Marieke: "In de zomer is de training het moeilijkst op te brengen, ie dereen ligt lekker aan het strand, en wij moeten dan natuurlijk trainen, terwijl er nog helemaal geen ijs is." In oktober begint het schaatsseizoen. Sinds twee jaar worden de schaatsers in Heerenveen bij pleeggezinnen onderge bracht. Dit wordt gedaan om de vele reisuren naar verschillende ijsbanen te rug te brengen. Er moet namelijk drie maal per dag getraind worden. Het is ook een groot voordeel, omdat je alleen maar aan het schaatsen hoeft te denken, want alles wordt verder geregeld voor de schaatsers. Marieke: ,,'s Morgens om 8.00 uur be gint de schaatstraining tot 10.00 uur. Om 12.00 uur wordt er opnieuw op het ijs getraind en in de namiddag wordt er aan de kracht- en conditietraining ge werkt. Doordat we elke dag gezamen lijk trainen is dit makkelijker op te brengen, je stimuleert elkaar en de trai ner is altijd aanwezig. In de weekenden gaan we naar huis." In november beginnen de v. wedstrijden. Hierbij wordt er geselec teerd voor de internationale wedstrij den. Marieke: "Als deze wedstrijden komen, train ik duidelijk minder. Dit omdat mijn lichaam rust nodig heeft, om bij deze wedstrijden goed te rijden. Rijd je niet goed, dan wordt het zeer moeilijk om je later nog te plaatsen voor de Europese en Wereldkampioen schappen. Dit jaar wist ik me voor beide wedstrijden te plaatsen. Ik eindigde in een sfeerloos toernooi op de 7e plaats. We moesten rijden bij 12°C, maar twee dagen voor de wedstrijd was het nog 26°C!" Marieke heeft ook de wereldkampioen schappen gereden die gehouden werden in Den Haag, waar zij ook al als zeven de eindigde. Dit mag zeker als zeer goed bestempeld worden. Marieke staat na melijk te vaak in de schaduw van Yvon ne van Gennip en Ria Visser, waardoor zij bij het grote publiek nog niet erg be kend is. Marieke: "Ik was heel tevreden met deze 7e plaats. Voorlopig zullen wij nog wel op achterstand gereden worden door de meisjes uit de D.D.R., maar langzamerhand wordt de kloof kleiner. Vooral mijn 500 m-tijd is een stuk voor uit gegaan, verleden jaar reed ik nog 43.1 en mijn beste tijd is nu 42.07. Dit is op zo'n korte afstand heel veel. Dat is vooral gekomen doordat mijn bochten techniek beter is geworden." Verder was Marieke Stam de beste Ne derlandse bij de Wereldkampioenschap pen sprint in Japan. Ook is Marieke in Alma Ata geweest, de zogenaamde wonderhaan. Maar bij de Nederlandse schaatsers is deze trip op een flop uitge lopen. De weersomstandigheden waren slecht, waardoor de verwachte snelle tij den uitbleven. Marieke wil zeker doorgaan tot de Olympische Spelen in 1988. "Ik zie daarna wel, zolang ik plezier in het schaatsen heb, blijf ik schaatsen." Dus let de komende jaren op Marieke Stam, U zult zeker nog van haar horen! Afgelopen donderdagavond heeft het le damesteam van HSV het kampioen schap behaald in de 2e kl. C. Dit gebeurde door een zeer grote overwin ning op de dames van Alkm. Boys 2, waardoor de ploeg onbereikbaar werd voor de concurrentie. Door deze over- ning zal HSV na zes jaar weer terugke ren naar de le klasse. Kampioenschap In het 12-jarig bestaan van de damestak van HSV was dit de eerste maal dat er een kampioenschap behaald kon worden De kaarten werden 5 april geschud toen de ploeg de uitwedstrijd speelde in Zaandam tegen CFC 2 de enige concur rent titelaspiraties. Na een spannende, sterk gespeelde wedstrijd kwam HSV als winnaar naar voren: 0-2. Hierdoor werd de voorsprong vier punten met nog drie duels te gaan. Doordat ook SVA 2 verslagen werd was de wedstrijd tegen het laaggeplaatste Alkm. Boya 2 beslissend om de kroon te zetten op een succesvol seizoen. Met veel supporters langs de lijn begon de wedstrijd o.l.v. scheidsrechter Bij waard. Nadat Prisca Duyn de score geopend had, was de ongelijke strijd eigenlijk al beslist, maar HSV deed waarvoor het publiek gekomen was. Ondanks vele reddingen van kaapster Alberta Lijnsveld werd de stand 22-0 en kon het feest beginnen bij het eerste kampioenschap van HSV-dames. Nieuwe aanpak Voor het begin van het seizoen '85/'86 had de damesafdeling van HSV gekozen voor een. nieuwe aanpak, met als doel een bredere basis te leggen voor de ontwikkeling van het dames- en meisjes voetbal in Heiloo. De grootste verande ring bij deze aanpak was de aanstelling van een nieuwe van buiten de vereniging Deze trainer werd dhr. Joop van de Busken, voormalig trainer van Ayildiz Spor. Zijn voorbereiding met lx per week een training van 1 Vi uur zorgde ervoor dat het damesteam goed uit de straatblokken kwam en zelfs ongeslagen de titel bemachtigde komend seizoen zal de ploeg weer in de le klasse spelen, waaruit het in het seizoen '79/'80 degradeerde. Dit gebeurde na de verlo ren beslissingswedstrijd tegen Always Forward (1-2). Tekenend voor de moeilijke jaren die de ploeg toen doormaakte is het gegeven dat in het seizoen '80/'81 er opnieuw een beslissingswedstrijd gespeeld moest wor den om de degradatie te regelen. Nu trok HSV met een 9-1 overwinning op Wiron 2 wel aan het langste eind. De seizoenen die volgden brachten een opleving van het dames- en meisjesvoet bal echter zonder terugkeer naar le klasse. Afgelopen donderdag is ook die wens vervult. Groeiproblemen. Het grote probleem bij de ontwikkeling van damesvoetbal bij veel verenigingen is het beperkte aantal speelsters waaruit de elftallen moeten worden samenge steld. Ook voor de twee H.S.V. .dames teams is slechts een smalle selectie beschikbaar, waardoor het bij blessures onvermijdelijk wordt om jeugdspeelsters uit het meisjesteam toe te voegen. Voor een gezonde ontwikkeling van zowel het meisjes- als het damesvoetbal is het noodzakelijk dat de selecties breed genoeg zijn, zodat geen aanvulling nodig is vanuit het jeugdteam. Het is dan ook jammer dat slechts een gering aantal meisjes en dames in Heiloo deze tak van sport beoefent. Voetbal is ook voor hen een fijne teamsport waarbij sportiviteit en de wil om zich voor elkaar in te zetten een hoofdrol moeten spelen. Een faire ma nier van spelen is bij HSV een vereiste en aan dames en meisjes die deze vorm van teamsport willen meedoen is een duidelijke behoefte. Geinteresseerde dames en meisjes zijn daarom altijd welkom om vrijblijvend inlichtingen te vragen of de training bij te wonen. Dhr. Beekhuis, bestuurslid namens de damestak, zal u graag antwoord geven op mogelijke vragen m.b.t. het dames- en meisjesvoetbal gebeuren. Belt u hem gerust eens. (Tel. 337349). GERED GEREEDSCHAP: UW SCHROOT IS ANDERMANS BROOD Stichting Gered Gereedschap is een vrij willigersorganisatie met als doel: „Be vorderen dat mensen in de ontwikke lingslanden in hun eigen onderhoud kunnen voorzien". Om dit doel te verwezenlijken, zamelt „Gered Gereedschap" gereedschap in dat wordt schoongemaakt, gerepareerd en verzonden naar werkgemeenschap pen in derde wereldlanden. Er is daar een enorm gebrek aan eenvoudig ge reedschap. Concreet, gratis gereedschap geeft mensen de mogelijkheid om zelf in hun levensonderhoud te voorzien. Waarom juist gereedschap?- Zonder gereedschap begint men weinig, kan men geen land bebouwen, geen hui zen, scholen en opslagplaatsen bouwen, geen machines repareren en geen nieuw 'gereedschap produceren. Juist bij de al lerarmsten is grote behoefte aan een voudig gereedschap waarmee in kleine werkplaatsen produkten gemaakt kun nen worden waar hun direkte omgeving mee geholpen is. Veel van de hulpprogramma's zijn ge richt op grootschalige industrie en agra rische ontwikkeling waarbij meer aan de export van halffabrikaten en grondstoffen wordt gewerkt dan aan de produktie van 'C eigen land. Gebruiks artikelen, zoals gereedschappen, zijn eindprodukten die voor veel geld geïm porteerd moeten worden. Het gaat Stichting Gered Gereedschap om gereedschappen waardoor mensen zelfstandiger "kunnen worden, in tegen stelling tot kant en klare produkten die een behoefte scheppen en de afhanke lijkheid alleen maar groter maakt. Wat doet de stichting? Sinds de oprichting in 1982, naar het voorbeeld .van de Engelse organisatie UW SCHROOT IS ANDERMANS BROOD Tools for Self-Reliance (TFSR) heeft Stichting Gered Gereedschap door mid del van ophaal akties zo'n 10.000 stuks gereedschap opgehaald. Het is opge knapt en verstuurd naar o.a.: - Tanzania: opvang voor Zuidafrikaan- se vluchtelingen; - Zaire: Pater Mors; - Oeganda: Nkozi hospital; - Rwanda: Cerai technische school; - Mozambique: vrouwen in technische beroepen; - Tanzania: zuster Willibrord; - Nicaragua: met de bouwbrigade mee om een school te bouwen. St. Gered Gereedschap is zichzelf ook landelijk aan het verbreden-. Eind 1984 waren er 33 groepen aktief met het inza melen en herstellen van oude gereed schappen, eind 1985 waren dit er al 46. Vanaf heden is er nu ook in Heiloo en nabije omgeving een aantal vrijwilli- gers/sters aan de slag gegaan, om voor de St. Gered Gereedschap, en uiteinde lijk voor een aantal groepen mensen in de derde wereld, oude gereedschappen in te zamelen, op te knappen en te ver zenden naar een van te voren uitgezocht projekt. Heeft u nog iets liggen, laat het niet weg- roesten, maar breng het even langs of bel ons op, dan komen wij het langs ha len. Ook zoeken wij nog mensen die wil len helpen met het opknappen van de gereedschappen. Stichting Gered Gereedschap, p/a René Veldt, Boswinde 28, 1852 XH Heiloo, tel. 072-337156. Her wiNNENte NUMMERS AVOtfTOW EEN WEEKEND UIT BIJ H.S.V. Dat weekend begint dan al vrijdag- ayond, waar in 't kader van de superlote rij voor leden en niet-leden, voor bezit ters van loten of niet, een gezellige avond wordt aangeboden. Om half ne gen gaat de zaal van het clubhuis open, en korte tijd daarna worden de winnen de nummers bekend gemaakt. Neem uw lot mee want dan kunt u de prijs direkt in ontvangst nemen. Bezoekers van deze avond komen dub bel aan hun trekken, want na deze trek king neemt het jeugdbestuur van H.S.V. het roer over. Als voorproefje op de zaterdag en zondag te houden Fancy-fair start Rob Burgering al vast met zijn rad van avontuur, en de hon derden hieraan verbonden prijzen. Zaterdag 26 en zondag 27 april draait het circus op volle toeren. In tegenstel ling tot andere jaren zal de fancy fair niet in de Bruno worden gehouden, maar in het H.S.V.-clubhuis op het sportpark aan de Bayershoffweg. Voor de rest zal er weinig verschil zijn. Het rad van avontuur, de kop van jut, de spiraal van Willem Ruis en ga zo maar door, ze zijn daar allemaal weer te vin den. Ook de verkoop van de aan de fancy-fair gebonden loterij is dit jaar weer prima verlopen, zodat zondaga vond ook weer de trekking kan plaats vinden. Dit wordt verricht door Jan en Margo Scholten, de grote motoren ach ter de voorgaande fancy-fairs. Nog even in het kort samengevat: Vrijdag vanaf 20.30 uur, zaterdag vanaf 19.00 uur, zondag van 14.00 - 18.00 uur en van 19.00 - 24.00 uur, bent u wel kom op het sportpark. Trekking loterij zondagavond 20.00 uur. H.S.V. Voetbal Liefst 5 punten in één week behalen is een weelde die in tijden niet gekend is. Dit huzarenstukje verrichtte het eerste elftal met kunst en vliegwerk. Het be langrijkste is dat zij zich daarmee in iets veilige wateren hebben geloodst. Met behulp van de trouwe schare supporters moet behoud in de 3e klasse een uitge maakte zaak zijn. THE CHANGE IN T AKERTJE Komende zondag zal vanaf 21.00 uur het Akertje gevuld zijn met klanken van The Change, een band met een wisse lend repertoire. De band, welke 'bestaat uit Hans Rozing, Ron Bakker, Peter Dal en Patrie Mans, zie een ieder gaarne tegemoet en trakteert de aanwezigen op de Bowie, Moody Blues, Doors, Jani Hendrix etc. Entree gratis. A.s. donderdag vindt vanaf 20.30 uur weer een gezellige klaverjasdrive plaats. Reden te over om kapel" weer met een bezoek te vereren. Als de Olympische zomerspelen van 1992 worden toegewezen aan Amster dam, zullen de baan-wieleractiviteiten worden gehouden op de sinds 1985 overdekte wielerbaan van Alkmaar. Wanneer dit inderdaad gebeurt, wat over 6 maanden bekend wordt, dan zal het wielercompiex groots verbouwd moe ten worden. De nu bestaande gebouwen rond de wielerbaan zullen plaats moeten maken voor de noodzakelijke accommo datie voor deelnemers, pers en natuur lijk toeschouwers. De kantine zal plaats moeten maken voor een nieuw Olym pisch restaurant. Ook zal er een apart rennerskwartier komen voor de deelnemers, die via een tunnel direkt in verbinding zal staan met de baan zelf. Hierdoor zullen renners en publiek elkaar nooit kruizen. De pers zal wel direkt in kontakt kunnen komen met de renners. Het perscentrum zal in de bowlingbaan komen. Ook zullen er nieuwe tribunes moeten komen, die voor c In een uitverkocht theater De Beun le verde de Heilooër Operette Vereniging, in samenwerking met de volksdanks- groep Pridini, een waar „Huzarenstuk je". „Victoria und ihr Husar" werd van muziek voorzien door Paul Abra ham en gaf de medewerkers volop gele genheid de fantasie de vrije loop te la ten. Het werd dan ook een ogen en orenstrelende voorstelling. Daar de lo- katies zich achtereenvolgend in Japan, Rusland en Hongarije afspeelden bood dit alle mogelijkheden voor mooie plaatsjes en die kans heeft de HOV met beide handen aangegrepen. Vooral de Japanse scènes waren een lust voor het oog met de schitterende kostuums. Verfrissend was het ook een paar nieu we gezichten te zien en bovenal goed stemmen materiaal. Anne Wirix zag er heel mooi uit in haar rol van Victoria en zij kweet zich uitstekend van haar zware rol, vooral in de duetten was zij heel sterk. Zij zag zich dan ook gesteund door „haar" twee mannen John Cun- light (Jan Winkelaar) en Stefan Koltay (Walter Heinrich) die beiden over uit stekend stemmen-materiaal beschikten. Een speciaal compliment aan de broer van Victoria, Charles Lavos, die buiten dat hij uitstekend akteerde en zong zich bijzonder goed en makkelijk over het toneel bewoog. Zijn aanstaande bruid O-Lisa-San (Berna Deckes) was een goede tegenspeelster en samen vormden zij een heel mooi paar. Een aanwinst is Maria Molenaar, die rol van Riquette het kamermeisje speelde. Ze ziet er goed uit en heeft misschien een beetje klein, maar lief stemgeluid en is beslist geze gend met een komisch talent. Evenals trouwens Frits Hogerheyde. Samen wa ren zij een kostelijk stel wat het publiek vaak waardeerde met een applaus. Cos Smit, Rein Kruyer, Gerard Wokke, Tom Molenaar, Jan v.d. Molen, Aad v.d. Kolk, en Jan Mooy. wareji in de kleinere rollen het aanzien meer dan waard. Greet van Halm fegisseur, die dat alles met zo'n grote cast zo vlot deed verlopen en dirigent Wim Noteboom, die verantwoordelijk was voor de zan gers en het orkest, hadden hun handen vol, maar kunnen terug zien op een voorstelling die gekenmerkt mag wor den met een sterretje. Aanstaande zater dag is er nog een voorstelling in de Beun. Ook deze voorstelling is helemaal uitverkocht. een capaciteit moeten zorgen van 5000 plaatsen. Zuilen. De vier zuilen die in het midden van de baan staan en waar het dak op rust, zullen worden vervangen door een hang- constructie. Op de baan zelf zal het beton vervangen worden door hout, dit omdat hierdoor de baan veel sneller wordt. De wielerbaan, die nu 250 meter is, zal niet vergroot hoeven te worden. Officieel moet de baan een afmeting hebben van 333 meter, maar de interna tionale wielerbaan is terug gegaan naar 250 meter. Het Internationaal Olympi sche Comité sluit zich meestal hierbij aan. In totaal zal deze verbouwing 3,5 miljoen gulden moeten kosten. Alkmaar is aangewezen voor deze wedstrijden, daar een geheel nieuwe aanleg van een wielerbaan tussen de 12 en 15 miljoen zal moeten kosten. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 24 april Zaalvoetbal KNVB 18.45 - 23.00 Zaalvoetbal KNVB 18.45 - 23.00 Zaterdag 26 april Zaalvoetbal, diverse clubs 9.00 - 17.00 Basketbal, Flashing Hëilool7.00 - 21.00 Zaalvoetbal, diverse clubs21.00 - 23.00 Zondag 27 april Zaalvoetbal radio Focus 10.00 - 18.00 Maandag 28 april Volleybal Effect 17.00 - 23.00 Dinsdag 29 april Zaalvoetbal KNVB 18.45 - 23.00 Woensdag 30 april Zaalvoetbal Blana 10.00 - 17.00 T.V. HEILOO Onder zeer slechte weersomstandighe den is de eerste speeldag voor de zondagkompetitie verlopen. De zaterdag kompetitie trof het duidelijk beter. Het eerste zondagteam, dat uitkomt in de tweede klasse moest naar Kontakt in Haarlem. Bij de stand 4-2 is de wedstrijd gestaakt en zullen de resterende twee mixed-partijen op een later tijdstip afgewerkt moeten worden. De uitslagen van het afgelopen weekend zijn: Zaterdag: Heiloo I-Warmenhuizen I 5-1. Schermer I-Gemengd I 5-0, Castricum li-Veteranen I 4-0. Jeugd. Heiloo-Uitgeest I 3-3. K.L.T.V. I-Hei- loo I 1-5, H.H.-waard II-Heiloo I 4-2, Heiloo I-Schagen I 4-2, Koedijk I-Hei- loo I 1-5, Vennewater I-Heiloo I 0-6. Maar voordat dit, bij eventuele toewij zing van Amsterdam, zal gebeuren worden het komende seizoen vele natio nale en internationale wedstrijden ge houden op de wielerbaan te Alkmaar. Sander Douma, voorzitter van de baan commissie, lichtte het programma toe. Sander Douma: door de overkapping zijn alle geplande wedstrijden van het vorige jaar doorgegaan. In totaal hebben 3250 renners deelgenomen aan wedstrij den op de baan. Voor het komend seizoen werd een ambitieus programma gepresenteerd. Op 16 mei zullen de eerste internationa le wedstrijden worden gehouden voor amateurs en dames. Het zal een inter land zijn tussen Duitsland en Neder land. Öp 13 juni zullen er Nederlandse kampioenschappen gehouden worden voor amateurs (klassement) en dames (achtervolging en sprint). Vooral bij de dames zal dit interessant zijn, daar de eerste twee van de achtervolging worden uitgezonden naar de Tour-de France. Voor de stayers wordt op 1 juli de grote prijs van Heiloo gehouden. Verder zullen er nog verschillende Nederlandse kampioenschappen worden gehouden, maar de klapper moet 12 juli worden, er wordt namelijk een interna tionaal wielergala georganiseerd met deelnemers uit de Oostblok landen. Natuurlijk worden ook elke week weer de populaires gehouden op dinsdaga vond, waarvan de toegang gratis is. U ziet het, die wielerliefhebbers zullen dit seizoen zeker aan hun trekken komen met zo'n gevarieerd programma. HELLOISE BIJ DE BUK Helloïse, genoemd naar een koningin uit de griekse mythologie, zal komende zaterdag een heus hardrockspektakel verzorgen. De band is in mei 1985 ont staan als afsplitsing van „Highway Chi le", een band die overigens nog steeds bestaat. „Het betere vervolg op Highway Chi le", zoals ze door insiders genoemd worden heeft inmiddels ook een eerste zieleroersel aan het zwarte vinyl toever trouwd, Cosmogony, een plaat van in ternationale kwaliteit. De meest in het oog/oor springende kenmerken van Helloïse zijn het 2-stemmige gitaarwerk van het duo Ben en Arjan, als ook het post-gregoriaanse onorthodoxe meerstemmige zangwerk. Ook live zijn ze in staat om deze ken merken ten volle uit te buiten. Reserve ren dus deze avond voor dit puikje van de Nederlandse Hardrock WIJKVERENIGING 'TERMIJEN' KONINGINNEDAG De festiviteiten op Koninginnedag 1986 worden, evenals voorgaande jaren, ge houden op het binnenterrein liggende in de wijk achter de nummers 158 t/m 172, 173 t/m 184 en 185, t/m 190. Het feest duurt van 13.00 tot 15.00 uur. Voor de jeugd t/m 12 jaar wordt een zgn. Vrolijke Kermis gehouden. De kin deren kunnen meedoen aan onder ande re: spijkers slaan, blikken gooien, bord tekenen, spekhappen, ballonpompen of hindernisbaan. Voor ieder kind is er ook weer plaats op de Vrijmarkt en in de Ponywagen. Ver der is er nog een kraampje waar de naam van een pop en een hoeveelheid knikkers geraden moeten worden. Uiter aard ontbreken de diverse traktaties niet. Pretkaarten Pretkaarten voor de jeugd t/m 12 jaar voor deelname aan bovengenoemde ak- tiviteiten worden voor de leden en dona teurs met kinderen aan huis verkocht voor de prijs van 2,50 per kaart. Te vens bestaat er voor iedereen de gele genheid om pretkaarten te kopen op 25, 26, 27, 28 en 29 april op de adressen Termijen 36 en Termijen 188. Prijs per kaart 2,50. Op Koninginnedag is van af 13.00 uur het verkooppunt in de bar op het feestterrein. En vanaf 10.00 uur is het verkooppunt Termijen 184 open. Natuurlijk kan iedereen een gokje wa gen met het Rad van Avontuur. Dit jaar zal het draaiorgel voor de vro lijke noot zorgen en dit is vooral te dan ken aan de bijdragen van Rook- en Bar bershop Jan en Tine Braam, fa. M. Steenhoek en Zonen, autospuitinrich- ting Vasbinder, Loodgietersbedrijf van Til, drogisterij Jef Letschert, Advies- en Bemiddelingsburo van Duin, Boekhan del 't Hoekstuk en Nutsspaarbank West-Nederland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6