Lintjes voor N.J. Heykoop en G. Keppel Jlnkfue" I Oud papier acties Bijzondere acties GESLOTEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Hier is VF Jeans. De best gemaakte .jeans ter wereld. STAATSLOTERIJ Dodenherdenking, zondag 4 mei te Heiloo Koninklijke onderscheiding voor raadslid Pieters (CDA) 'De Schrijverij' nieuwe naam voor kantoorboekhandel TT DRUKKERIJ UITKIJKPOST Leren Pennyschoenen Huis verkopen? Gerard van ith monsieur A. G. v. d. Nagel Weer verkrijgbaar loten van de Staatsloterij, 51e JAARGANG NO. 17 - 30 APRIL 1986 HEILOO Heerenweg 174 s i Burgemeester Glijnis temidden van de heren Heykoop (links) en Keppel en hun echtgenotes. met crêpe zool, in wit, geel, turquoise en marine DEZE WEEK: AQ geen 109,- maar zolang de voorraad strekt JAN VIS, lid 1e kamer voor D'66 Spreekt 6 mei in Heiloo 20.00 uur, Het Open Huis, Winkelhof 't Loo, Heiloo, toegang vrij. Zie ook elders in dit blad. DEMOCRATEN makelaardij - assurantiën - woni Kies voor 'n goede verkooppolitiek Kies voor het VanderBorden verkoopplan Bel 072-111141 en wij sturen u ons verkoopplan voor uw huis, thuis! fettÉÈ Donderdag 8 mei en vrijdag 9 mei is Drukkerij Uitkijkpost in verband met Hemelvaartsdag en een aangewezen snipperdag gesloten. Vanaf maandag 12 mei kunt u weer bij ons terecht: Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo, tel. 072-330175. Tweede Pinksterdag, maandag 19 mei, is Drukkerij Uitkijk post eveneens gesloten. Kopij (advertenties en redactionele tekst) voor de Uitkijkpost van 21 mei dient uiterlijk vrijdag 16 mei opgegeven te worden bij de administratie, dan wel uiterlijk maandag 19 mei om 12.00 uur ('s middags) in de brievenbus gedaan te worden. Advertentie-opdrachten, welke wij dinsdag 20 mei 's ochtends bij de post (PTT) aantreffen worden nog in behandeling geno men. Het postadres luidt: Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De Uitkijkpost zal in mei gewoon op de woensdagen (7, 14, 21 en 28 mei) verspreid worden. Hartelijk dank voor uw medewerking, Redactie en Directie Uitkijkpost. Voor spoedeisende gevallen: tel. 072-334531. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) MP' Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 1 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-14856). 00 Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef, Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! VF Jeans, a V" Cor Dinsdagmiddag werden op het gemeen tehuis twee lintjes uitgereikt aan de he ren Drs. N.J. Heykoop en G. Keppel. De heer Heykoop werd, na zijn studie sterrenkunde, leraar aan de Centraal Technische School te Zaandam. Daarna elf jaar brugklasleider en Rector aan het Zaanlands Lyceum te Zaandam. Ver volgens inspecteur van het VWO en HAVO en coördinerend inspecteur van het VWO en HAVO. Van 1 september 1975 tot 1 januari 1977 was hij vrij gesteld ter uitvoering van de nieuwe struktuur (McKinsey) en van 1977 tot heden hoofdinspecteur voor speciale diensten. Buiten zijn dagelijkse werk zaamheden is hij nog lid van het dage lijks bestuur van de Ver. Beroepsonder wijs voor de Zaanstreek, lid van het alg. bestuur van de Stichting Kunst en Be drijf te Amsterdam, lid van het dage lijks bestuur van het Ned. Instituut voor Nijverheid en Techniek te Amsterdam en voorzitter van de Studietoelage Com missie van de gemeente Heiloo. De heer G. Keppel kreeg de eremedaille in goud in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn zeer lange staat van dienst en zijn illegale drukwerk, dat hij in de oor log verzorgde; zijn goede sociale beleid als werkgever en zijn zeer bescheiden opstelling. Een bijzonder woord van waardering ging naar de Uitkijkpost. Burgemeester Glijnis zei hierover: „U hebt er voor ge waakt dat het geen 'goedkoop' krantje werd, maar er voor gezorgd dat het een DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TELEFOON 072-332447 BESTELLEN EN AFHALEN ZWEMABONNEMENTEN Er is nog gelegenheid om zwemabonne menten te bestellen voor 't Baafje". Indien het inschrijfformulier niet meer beschikbaar is, kan er bij het gemeente huis een nieuw formulier gehaald wor den. Bestelde abonnementen kunnen worden afgehaald op 6 en 7 mei en in de week van 12 t/m 16 mei dagelijks van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. REÜNIE 55-JARIG BESTAAN MEERVOGELS '31 Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van Meervogels '31 organiseert de vere niging op zaterdag 14 juni een reünie voor alle leden vanaf 16 jaar, oudleden en donateurs. De reünie wordt gehouden in Motel Akersloot. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de secretaris W. Veldt, Mozartlaan 63, Akersloot, tel. 02513-13388. Donderdag 1 mei De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrydag 2 mei. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie "Plan Zuid". Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234 bellen vóór 12.00 uur. Zaterdag 3 mei. St. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Ook dagelijks onder schooltijden kan oud papier gebracht worden. Ook lompen. Halen op verzoek: 331857. Handbalvereniging "Foresters", parkeerterrein Laan van Muijs 1. "Egelshoek". Tussen 8.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: 331724. Atletiekvereniging "Trias", kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. - Maandag 5 mei. Rehobothschool, Holleweg98. Tussen 11.00 en volgende ochtend 7.30 uur. Vrydag tot en met maandag. Hockeyvereniging "De Terrieërs" kantine op sportveldencomplex "het Vennewa- ter, elke zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Alle schooldagen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tijdens schooluren. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Géén papier bij de container plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Alle werkdagen. Muziekvereniging "Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Clemens Willibrordschool, container naast de Gros-markt, hoek Westerweg/Ewis- laan Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Ha len op verzoek: 330234 vóór vrijdag 12.00 uur. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 10.00 - 14.00 uur. 18.00 uur Vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden ge hangen. Wij verzoeken allen deze gedragsregel zoveel mogelijk te volgen. 19.40 uur Stille Tocht Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Berge- onstraat/hggk Holleweg de stille tocht naar het mo nument ''De Man Van Vught". Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur Aankomst van de stille tocht bij het monument. De harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van "The Last Post" door de heer P. H. Tromp zal om 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden genomen. Na deze stilte zal door enkele gidsen en/of verkenners namens het College van Burgemeester en Wethouders een krans bij het monument worden gelegd. Het is de bedoeling dat aanwezigen die ook bloemen bij het monument wensen te leggen, dit onmiddellijk na de kranslegging doen. 20.10 Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Organisatie Komitee Kook. Heeft u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contactadres Heiloo: J. Mensinga, Brasemcroftlaan 18, tel. 330261. Rommelmarkt muziekverenigingen. Op 10 en 11 oktober zullen de gezamenlijke muziekverenigingen in Heiloo een grote rommelmarkt houden op de binnenpleinen van 't Loo. Heeft u daarvoor nog bruikbare spullen Bel dan overdag 331004 of 's avonds 331517. Ophaaltijden: alle zaterdagen tussen 10.00-13.00 uur. Geef Max de Zak. Max Tailleurstichting voor uitzending van reumapatiënten. Depót voor gedragen kleding, huishoudtextiel, en dergelijke: mevr. W. Smit-van Zweeden, Haesacker- laan 22 te Heiloo, tel. 331763. Bliksemaktie in Heiloo t.b.v. Nederlandse Brandwonden Stichting. Met medewerking van het Heilooër vrijwillige brandweerkorps zal op dinsdag 6 mei tussen 19.00-21.00 uur een grote inzamelingsaktie gehouden worden ten bate van de Nederlandse Brandwonden Stichting. Bij deze een dringende oproep om u op te geven als collectant. U kunt zich aanmelden bij de Heilooër Brandweer, p/a Dhr. Rozing, Kerkelaan8, tel. 331397 en bij Adrie Broek, tel, 02518-51653. Helpt allen, zodat de brandwondenstichting haar werk kan voortzetten op een zo goed mogelijke wijze. Bijvoorbeeld de behandeling van de 4.000 mensen, die jaarlijks ten gevolge van brandwonden in het ziekenhuis moeten worden opgenomen. Door preventie, één van de taken van de stichting kan dat aantal veel lager worden. Steun dus op 6 mei de collecte. Burgemeester Glijnis speldt de medaille op, die hoort bij de Koninklijke onderscheiding voor de heer Pieters (links). Aan het einde van de raadsvergadering vorige week donderdag werd de heer Pieters, fractievoorzitter van het CDA, officieel benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-nassau. Burgemeester Glij nis, die de bijbehorende medaille op spelde, noemde de redenen voor de benoeming. De functie van de heer Pieters in de directie van het Ahold-con- cern, waar hij 33 jaar werkzaam is geweest, en zijn langdurige lidmaat schap van de Heilooër gemeenteraad. In 1962 had de heer Pieters, toen voor de AR-CHU-fractie, voor het eerst een raadszetel. Met een kleine onderbreking aan het begin van de jaren '70 heeft de heer Pieters zich tot op heden met de plaatselijke politieke besluitvorming be zig gehouden. Vanaf 1974 geeft hij leiding aan de CDA-fractie. Behalve de onderscheiding waren er ook bloemen voor de heer Pieters namens zijn fractie 'aardige' krant bleef." Voor speciale uitgaven van de verschillende vereni gingen heeft de heer Keppel zijn mede werking altijd gegeven. De samenleving heeft dit bijzonder gewaardeerd. Voor de dames was er een mooie bos bloemen. WAT BIEDT CARROUSEL 1986 Carrousel is traditioneel een bont to taalgebeuren, rommelmarkt, boeken- en platenmarkt, één of meer raderen van avontuur, vrolijke keukens, sjoel bak van 30 meter, spijkerslaan, draai molen, luchtkussen etc. etc., poffertjes kraam, haringstalletjes, wafelbakkers, bier, limonade, koffie, thee en alles wat u maar wilt tegen honger of dorst. Verder treden op Koos Alberts, Conny Vandenbos, Thérèse Steinmetz met het zigeunerorkest van Andrei Serban, The Millionaires, Greetje Kaufeld en com bo, de Ruud Jansen Band en AVRO's Top Pop Disco Drive-In Show. Dit in een garnituur van kleinere lokale mu ziekkorpsen en o.a. het opstijgen van één of meerdere bemande luchtballons. Carrousel draait van 9.00 tot 17.00 uur op Hemelvaartsdag, donderdag 8 mei en wordt gehouden in de Veilinghallen te Beverwijk. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 5,- en voor kin deren tot 12 jaar 2,50. ■taiiij/lw bergen hoorn heiloo Ook maandagmiddag geopend. Behandeling volgens afspraak T«L 332779 FILMLIGA OP 4 MEI I.v.m. de 4e mei, zal de film "Charlot te" op zondag 4 mei een half uur later beginnen: om 20.45 uur in plaats van 20.15 uur. Voor al uw zuivelprodukten wn tP O Zuivelfabriek „(De Vereeniging Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. De kantoorboekhandel van Knijnen- berg aan de Heerenweg in het Stations centrum is per 1 mei overgenomen door de fam. Borst en heet voortaan ,,De Schrijverij". Al geruime tijd zijn de heer en mevrouw Borst bezig de zaak te moderniseren, de donkere kleuren worden vervangen door lichte en de inrichting wordt aan gepast aan het beeld van licht en ruimte. Het assortiment wordt flink aangevuld. De benodigdheden voor de computer worden duidelijker getoond, aan de schrijfmachines wordt meer aandacht besteed. Voor het copieëren is een flinke ruimte vrij gemaakt. Er zijn gekleurde vellen en er is omslagpapier zodat het mogelijk is een ringboekje te maken. In de kadosfeer wordt veel aandacht besteed aan het mooie inpakpapier, strikken en kaartjes. Er is luxe postpa pier, en als straks het nieuwe schoolsei- zoen begint, zal ook hieraan grote aan dacht worden besteed. Alles is ruim en overzichtelijk uit gestald, zodat het weinig moeite kost hetgeen u zoekt te vinden. Wie vast wil weten hoe het er allemaal uitziet gaat morgenavond 1 mei tussen 19.00 en 21.00 uur maar even kijken, want dan is de feestelijke opening. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren Roy, zoon van: J. Kalf en: J.A. Hooij- schuur. Margaretha Johanna, dochter van: W.J. Pepping en: J. van Balen. Overleden Dhr. J.F. van Sikkelerus, oud 52 jaar. dhr. J. van Sikkelerus, oud 91 jaar. WINKELHOF 'T LOO VIERT FEEST, MET OUDE AMBACHTEN, SNEL TEKENEN EN MUZIEK Op 1, 2 en 3 mei is er in de winkelhof weer van alles te beleven. Een verjaar dag gaat met „reuring" gepaard en daar heeft de winkelhof ruimschoots voor gezorgd. Het feest zal st^an in het teken van de oude ambachten, glasblazen en grave ren, kantklossen, tingieten, houtsnij den, klompen maken, sigaren maken, zadel maken, handspinnen en weven, riet en rotan weven, delftsblauw en sie- raardewerk en een echte smid. Nieuw in deze rij is de Hoornse calli- graaf (schoonschrijver) Joop Willems. Het „mooie" schrijven is de laatste ja ren een beetje uit de grafie geraakt. Het schoonschrift van dun op dik neer, is uit. Maar de laatste tijd heeft men weer een opleving kunnen bespeuren. De mooie sierlijke letters, vaak fraai ver sierd, zoals Joop Willems ze schrijft, gaan de mensen weer aanspreken. Het callegraveren behoort tot een van de oudste ambachten. De middeleeuwse monniken pasten deze kunst al toe om b.v. een bijbel over te schrijven. Over de andere ambachten kunt u ook in 't Lookrantje lezen. Tevens zal er op 2 mei een optreden zijn van mister Hardi, de onzichtbare snelte kenaar en een optreden van het duo Mr. Boembas en company, draaiorgelmu- ziek en humor uit de twintigerjaren. Het is dus alleszins de moeite waard op 12 of 3 mei een bezoek aan de Winkelhof te brengen. mum en voor zijn vrouw namens het gemeente bestuur. De heer Pieters bleek volledig overrom peld. Als nestor van de raad hield hij dan ook niet de gebruikelijke speech ten aanzien van de scheidende raadsleden. ,,Ik doe dat niet, er is al genoeg gezegd", aldus de heer Pieters. Wel nog merkte hij op dat de gemiddelde leeftijd van de nieuwe raad, 48 tot 49 jaar, naar zijn idee wat hoog is. OPENBARE BIBLIOTHEEK De openbare bibliotheek Heiloo Male voort en de uitleenpost Kennemerstraat- weg zijn gesloten van 5 tot en met 10 mei. Voor meer informatie over de ope ningstijden: tel. 072-337845. CN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1