Politieberichten Dierenbescherming NOODZAAK BUJFT Kerkdiensten Hieuws veer ouderen de Medisehe diensten Andere ndressen AMNESTY INTERNATIONAL ftei/óDlimmen Castmum theek Bibli- Geen Uitkijkpost ontvangen? MOTORRIJLES 40.- PIET GELDERBLOM HEILOO 18.00 15.30 15.30 23.00 22.00 •23.00 22.00 22.00 ■21.30 UITKIJKPOST 7 MEI 1986 VERNIELING Een auto, die geparkeerd stond op het Stationsplein, is door onbekenden vernield. De spiegel was van de auto getrapt en de antenne was omgebo gen. INBRAKEN Op 3 mei, na kwart over één 's nachts, is bij een middenwoning in Vrieswijk een inbraak gepleegd. De dader(s) is binnen gekomen via een openstaand raam. Na de benedenwoning geheel doorzocht te hebben is de inbreker vertrokken met een buit van 50,--. Ook is er op 4 mei een inbraak ge pleegd. Er is nog niet bekend wat er wordt vermist. ALCOHOL Op 3 mei is een inwoner uit Heiloo om 14.00 uur aangehouden op de Spoorlaan. De bestuurder bleek on der invloed van alcohol, waarna een bloedproef is afgenomen. OPROEP Evenals vorige week doet- de politie een oproep voor eventuele getuigen. Het gaat hier om een aanrijding die zich voordeed op de kruising Kerke- laan/Kennemerstraatweg. Enkele wagens die stonden te wachten voor het rode licht op de Kerkelaan re den na groen licht de Kennemer- straatweg, waarop zij plotseling móe sten remmen doordat een automo bilist op de Kennemerstraatweg door rood licht reed. Nu wil de politie we ten wat er zich precies heeft voorge daan. Het ongeval gebeurde op za terdag 26 april, rond 15.45 uur. TREINONGEVAL Op 1 mei om 18.10 uur heeft zich een dodelijk treinongeval voorgedaan bij de overgang van de Westerweg te Limmen. Ooggetuigen verklaarde, dat de heer Sijnen (45 jaar) zonder te stoppen een met lichten beveiligde overgang op reed. Op het zelfde moment kwam er een dubbeldekkers- trein aangereden. Door dit ongeval raakte het voorstuk van de trein ont spoord. FIETSEN Deze week zijn er twee fietsen ont vreemd. Noodkreet Wij mensen van de dierenbescherming zitten wat honden en katten betreft echt met de handen in het haar, want de hon den en katten schijnen steeds minder een baas te hebben. Het is werkelijk treurig hoeveel er zich bij ons aanmel den en aangemeld zijn. Vandaar deze noodkreet Ook oudere katten en hon den kunnen heel lief zijn; wat katten be treft is een leeftijd van 17-20 jaar ge makkelijk bereikbaar, als ze maar een baas krijgen! Laat onderstaande lijst volgende week a.u.b. wat kleiner zijn. Bel ons Goed tehuis gezocht voor: Schildpadpoes, 1 Vd jaar (graag poezen- gezelschap, mensengezelschap minder belangrijk). Lapjespoes, bijzonder lief, 5 jaar. Poes van 12 jaar, pikzwart en een poes blauw met creme, heel klein en pluizig, 3 jaar, zoeken samen een te huis. Poes en kater, broer en zus, pik zwart, 13 jaar, zoeken samen een te huis. Lapjespoes 9 jaar. Schildpadpoes, 10 jaar. Poes, boefenlap 19 jaar. Perzi sche poes, 9 jaar. Lapjespoes 9 jaar. Zwarte kater 10 jaar. Lapjespoes 11 jaar. Lapjespoes 14 jaar. Zwart/witte kater, enorm groot, 12 jaar. "Sailor", bast.reu, bruin 1 jaar. "Rana", jacht- hondje, teefje, zwart dek, verder bruin, 7 maanden. "Bo", bast. teefje, 10 maanden. "Boy", bouvier, gecastr. zwart, 7 jaar. "Kazan", bast. Ierse wolfshond, reu, 3 jaar. "Daika", Duit se herder, teef, 2 jaar. Pépé, bast. her der, reu, 1 Vi jaar. Chow-chow, reu, 6 jaar. kruising Dalmatiër/Pointer, reu, 4 jaar. bastaard hond, zwart/wit gevlekt, teef, 9 jaar. Pekinees, reu, zandkleurig 5 jaar. Gevonden: Schildpadpoes, bruine vlek tussen ogen, witte driehoek op borst, witte teentjes voor en witte voetjes achter, Zeeweg, Heiloo. Kat, zwart, witte bef en voeten, loopt al de hele winter in de buurt van Pageveld, Limmen. Cypers/grijze kat, witte borst, vrij slank, witte vlooien band, Lijnbaan, Heiloo. Kwartel, Mo lenweg, Limmen. Vermist. Klein poesje, cypers/lap, pluizig, grijs met bruinè vlekken, 10 maanden, Westerweg, Heiloo. Siamees, blue point, helblauwe ogen, gecastr. 2 jr. Koningsdam, Limmen. Rode cyperse kater, gecastr. witte bef en sokken, Breedelaan Heiloo. Zwarte poes, wit vlekje op rug, is schuw, 5 jaar, Molen weg Limmen. Siamees, seal point, klein, Boekenstein Heiloo. Zandkleurig cypers poesje, halsband met koker, Vrieswijk, Heiloo. Parkiet, geel, Vries wijk, Heiloo. Dierenbescherming Heiloo en omstreken. Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-332879. Limmen:. 02205-2256, Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256 Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256 Akersloot: 02513-10079. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO GEBOORTEN Kevin, z.v.: van Buren, Bob en: Laan, Maria M. Amanda, d.v.: Meijer, Jan nes G. en: Berger, Jolanda G. Wesley H., z.v.: van Gelderen, Wilhelmus N. en: van den Berg, Alida H. Bas, z.v.: Boterman, Marinus en: de Bruin, Maria J. HUWELIJKSAANGIFTEN van Staveren, Erik en: van Vuuren, Ca rolina P.M. Dekker, Wilhelmus J.J. en: Groot Huize, Geertruida Stokman, Franciscus P. en: Stocking Korze, Hen- riette L. HUWELIJKEN Probst, Stefan L. en: Knijnenberg, Nel ly Bellekom, Thomas en: Hoep, Corne lia Verweij, René en: Bisselink, Hendri- na B.J. OVERLEDEN Abbo, Guurtje M. w.v.: Garritsen. Goos, Frederik e.v.: Harland. RAADSCOMMISSIES KOMEN KOMEN BIJEEN De vorige week dinsdag geïnstalleerde raadsleden van de gemeente Heiloo storten zich deze week al op allerlei zaken van gemeentelijk belang. Ter voorbereiding op de raadsvergadering verderop in de maand mei komen de verschillende commissies bijeen. Gister avond werd vergaderd door de commis sie openbare werken, waar onder andere gesproken werd over speelgelegenheid voor kinderen op het Land van Maat. Vanavond zijn er twee vergaderingen. Om half acht begint de bespreking van de commissie onderwijs. Daarvoor staat onder andere de formatie in het open baar basisonderwijs vóór het schooljaar '86-'87 op de agenda. Om half negen begint de commissie financiën en perso neelszaken haar vergadering. De leden ervan zullen zich ondermeer buigen over de verpachting van het restaurant in sporthal Het Vennewater en de aankoop van gronden ten behoeve van de bouw in het plan Zuid-Oost, waarmee men dit jaar wil beginnen. Volgende week dinsdag tenslotte komt de commissie ruimtelijke ordening, sport en recreatie bijeen. Deze vergade ring begint om 20.00 uur. Er zal gesproken worden over enkele bouw plannen en over het zogeheten Plan Buitengebied. Alle commissievergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. Deze be sprekingen zijn openbaar, dus een ieder die daarvoor belangstelling heeft kan bij het politieke overleg ter voorbereiding op de raadsvergadering aanwezig zijn. (60 minuten) Tel. 072-335583 Bovag-rijschool Op een ochtend in november 1960 las de Britse jurist Peter Benenson een krantebericht dat zijn gevoel voor rechtvaardigheid schokte. In Lissa bon waren twee studenten gearres teerd en elk tot zeven jaar gevange nisstraf veroordeeld, omdat zij open lijk een dronk hadden uitgebracht op de vrijheid. Het artikel was voor Benenson aan leiding om met een aantal gelijkge zinden aktie te voeren. Op 28 mei 1961 verscheen zijn artikel ,,De vergeten gevangenen" in het Britse blad Observer" en tegelijkertijd in kran ten in een aantal andere landen. Het resulteerde in een internationale cam pagne om de aandacht van het pu bliek op de mensonterende behan deling van gewetensgevangenen te vestigen. Amnesty International was geboren. En is nu 25 jaar later een wereld wijd vertakte organisatie, die zich inzet voor de vrijlating van gewetens gevangenen, die waar ook ter we reld gevangen zitten om hun politieke of religieuze overtuiging, ras, taal, huidskleur of sexe, mits zij geen ge weld hebben gebruikt of gepropa geerd. Amnesty International bepleit eerlijke processen en verzet zich te gen martelingen en de doodstraf. Amnesty International baseert haar aktiviteiten ondermeer op de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens, aangenomen door de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties. Niet ieder land eerbie digt deze mensenrechten en overtreedt deze schromelijk. Amnesty Interna tional probeert na gedegen onder zoek aktie te voeren, door ondermeer te schrijven naar regeringen met ver zoeken om vrijlating of een eerlijk proces. Effekt Welk effect bijvoorbeeld die vele brie ven kunnen hebben blijkt uit een ci taat uit de verklaring van een vroegere gewetensgevangene uit de Domini caanse Republiek: ,,Ik zat naakt opgesloten in een onderaardse cel. Toen de eerste twee honderd brieven kwamen gaven de bewakers me mijn kleren terug. Bij de volgende twee honderd kwam de gevangenisdirek- teur met met praten. OPENBARE BIBLIOTHEEK "Kan dat eigenlijk wel"? Voordat we daarop ingaan, even dit: In verband met de arbeidstijdsverkorting zijn de bibliotheek en de uitleenpost de hele week gesloten. Vanaf 13 mei staan we weer voor u klaar. En nu het beantwoorden van bovenge noemde vraag. Bij de verkoop van boeken en platen wordt nog al eens de vraag gesteld: "Kan dit eigenlijk wel; een boek of een grammofoonplaat voor f 3,- en een jeugdboek zelfs voor 1,50. Uiteindelijk worden al die materialen gekocht van gemeenschapsgelden". Of het kan We zouden bijna zeggen het moet. Want wil je een openbare biblio theek actueel houden, dan moeten er regelmatig nieuwe uitgaven aangeschaft worden. Om de nieuwe publikaties en andere materialen in de bibliotheek te kunnen plaatsen, zonder sanering van het eigen bezit, zou de bibliotheek, in Heiloo althans, zeker tweemaal zo groot moeten zijn. Dat kan natuurlijk niet, en per slot van rekening is een openbare bibliotheek geen antiquariaat. Jaarlijks worden in ons land zo'n 13.000 publikaties uitgegeven: romans, poëzie, jeugdlectuur, populair wetenschappelijk werk plus de zuiver wetenschappelijke werken. Herdrukken zijn niet hierbij inbegrepen. In 1984: 13.200 nieuwe uitgaven. In de laatste decennia zijn de ontwikkelingen op wetenschappelijk ge bied in een dusdanige stroomversnelling geraakt, dat inzichten, welke gisteren algemeen geaccepteerd leken, vandaag achterhaald zijn, terwijl de nieuwe pers pectieven alweer aan de onderzoeksein- der zichtbaar worden. De weerslag van dit alles is te vinden in de nieuwste uitgaven. De taak van de openbare bibliotheek is zorgdragen voor veelvoudige informatie op alle gebieden van menselijk denken, doen en handelen. Daarom worden door het Nederlands bibliotheek en lectuur centrum in Den Haag jaarlijks 10.000 recensies naar iedere bibliotheek ge stuurd. In Heiloo worden deze door de bibliothecaressen gelezen, waarna in gezamenlijk overleg de nieuwe uitgaven worden besteld. Rekening wordt gehou den met de actualiteit, het eigen bezit, en de opbouw van de plaatselijke bevol king. Bijvoorbeeld voor Heiloo: de gepensioneerden, de scholie ren, de ter plaatse wonende buitenlan ders, de employe's van de Willibrordus- stichting, kerkelijke groeperingen, groe pen van de volwassenen educatie e.v.a. En zo wordt iedere plaatselijke openbare bibliotheek een afspiegeling van de bevolking. Zoals in iedere openbare bibliotheek handhaaft ook Heiloo een bodemcollectie van populair, veel ge vraagd materiaal op velerlei gebied, doch tevens wordt getracht door mid del van doorstroming de collectie aan gepast actueel en levendig te houden. Nieuwe uitgaven, te vinden op de aan winstentafel: o.a. ,,De evolutie van het heelal", Hubert Reeves, Texas, de geschiedenis van de olie-ontwikkeling gen in Texas, James Michener. ,,De groeipijnen van Adriaan Mol", Sue Towsens. "Verkiezingsprogramma's 1986". Video-banden: "the honorary consul", naar een boek van Graham Greene en "Reisfilm over Nepal". Carla van de bibliotheek AGENDA OPEN HUIS Hemelvaartsdag gesloten. Vrijdag 9 mei Plattel.vr. Volksd. 09.00-10.30 Plattel.vr. Volksd. 13.30-15.30 Begel.ork.v.N.H. rep. 20.00-22.00 Zaterdag 10 mei Alkm. Big Band rep. 15.30-17.30 Zondag 11 mei Kinderkerkdien'st NHK 10.00-11.00 Kinderkerkdienst NHK 10.00-11.00 Maandag 12 mei TRIPLE CONCERT MET THE BENNY BRIGHT ORCHESTRA Zaterdag 10 mei vindt in de Beun een concert plaats waar drie muziekgroepen medewerking aan verlenen. Als eerste zal optreden het koor de Horn Singers, dat dit jaar haar 5-jarig bestaan heeft gevierd. Het koor telt 36 leden en staat onder leiding van Jaap Dekker. De leef tijd van de leden varieert van 20 tot 50 jaar. Het repertoire bestaat voorname lijk uit evergreens, nummers uit musi cals als Anatevka en songs van de Beatles. Als tweede treedt op Men of Music (MOM). Dit is een trombone kwartet, dat vier jaar geleden door Jaap Dekker (hoofdvakdocent trombone aan de MPA te Alkmaar), werd opgericht. Met drie afgestudeerde studenten van hem vormt hij een kwartet dat een program ma brengt van muziek door de eeuwen heen, waarin de trombone centraal staat. Tijdens de voorstelling, met in strumentale en vokale gedeelten, wor den veel aspekten van de trombone be licht. Het repertoire omvat werk van Ja mes Hook, Dave Brubeck en Gordon Jacob, dus zowel klassieke als swingen de muziek. Als derde en tevens laatste groep treedt op: The Benny Bright Orchestra. Dit is een groep jonge, enthousiaste musici uit Alkmaar, die big-band muziek spelen. Tijdens het boeiende optreden, spelen zij muziek uit de jaren 1930 tot 1960, van bekende musici als Glenn Miller, Duke Ellington, Count Basie en Louis Armstrong. Het repertoire is aangevuld met enkele recentere werken. De bezet ting is als een originele Big Band, te we ten: 5 saxofoons, 5 trompetten, 4 trom bones, gitaar, bas, piano en drums. De avond zal gezamenlijk (Horn Sin gers, MOM en Benny Bright) besloten worden met een speciaal voor deze avond gearrangeerd bekend muziek werk. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Het vindt plaats in de Beun in Heiloo. Kaarten a 7,50 zijn telefonisch te bestellen bij Thomas Versterre (Benny Bright), tel. 072-613674, en Nel Voogt (Horn Sin gers), tel. 072-613383. Pridini Volksdansen Plattel.vr. zang Yoga Sans Atout bridge C.D.A. vergadering Falkland toneel rep. E.H.K. klaverjassen Soroptimistenver.Alkm.e.o. Yoga 16.00- 13.30- 13.30- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 19.30- Dinsdag 13 mei Bel 's donderdags: 072-330175 DOVES gym 09.00 Nieuw Leven zangver.rep. 20.00 Oppositie schaak ver. verg. 19.00 H.B.C. bridgeclub Heiloo 20.00 C.D.A. vergadering 20.00 Woensdag 14 mei Doves gym 10.30 H.B.C. bridgeclub Heiloo 20.00 Falkland toneel rep.20.00 Rotaryclub Heiloo 19.00 UCYL yoga 20.00 Theater de Beun Zaterdag 10 mei "The Horn Singers". Gevarieerde mu ziekavond. Aanvang 20.15 uur. Woensdag 14 mei "Ned.ver. van Huisvrouwen. Toneel voorstelling "Acht vrouwen". Aanvang 20.15 uur. •12.00 •22.00 ■23.30 ■23.00 -22.00 -11.30 -23.00 -23.00 -21.00 •22.00 JAARVERGADERING K.B.O. De voorzitster, mevrouw Dekker- Idema, opende deze vergadering met gebed en heette de leden en gasten welkom. Vervolgens notulen en jaarverslag door de secretaris en het financieel verslag door de pen ningmeester. Na een opmerking over de hoge afdracht aan de bond, werd door de bondspenningmees- ter, de heer Kemper, uit de doeken gedaan hoe er met de centen wordt omgesprongen. Wil de Unie onze belangen goed blijven behartigen, dan zal er een hogere afdracht moe ten komen. Mevrouw Hoetjes vertelde over het werk van de aktiviteiten-commissie en de heer Wildenburg, penning meester van de beheerscommissie, liet daar de cijfers van de revue pas seren. Doordat wij nu een flinke huur moeten gaan betalen, zou hij graag zien dat wij meer donateurs voor het Trefpunt proberen te wer ven. Na de pauze hield de heer Kemper een pleidooi voor ledenwerving en wekte de leden op om op 21 mei toch vooral te gaan stemmen. Bij de verkiezing werden de aftre dende leden, mevrouw Dekker- Idema en de heer Jonker (er waren geen tegenkandidaten) bij acclama tie herkozen. Bij de rondvraag kwamen de vol gende punten naar voren: Vervoer ziekentriduüm op 1, 2 en 3 juli, autovervoer bedevaart Kapel, niet roken en verlichting biljartzaal. Be tere voorlichting bij kwesties zoals bejaardenverzekering ziektekosten. Hierna sluiting met een woord van dank aan allen en gebed door de voorzitster. Toen de volgende stapel brieven arriveerde nam de direkteur kontakt op met zijn chef. De brieven bleven maar komen, drieduizend in totaal. De president werd op de hoogte ge bracht. De brieven bleven komen en de president belde de gevangenis en gaf opdracht me vrij te laten. Ik werd la ter bij de president ontboden. Hij zei: ,,Hoe komt het dat een vakbondslei der als u zoveel vrienden in de hele wereld heeft?" Hij liet me een enorme doos met alle brieven zien en gaf me deze toen ik wegging". Aandacht Op verschillende wijzen worden deze brieven geschreven: b.v. door de plaatselijke groepen van Amnesty International (A.I.) initiatief. Naast dit ,,direkte werk" geeft A.I. regel matig via de media publiciteit aan haar akties en werk. Op vrijdag 9 mei zal de AVRO in een avondvullend programma aandacht besteden aan het werk van Amnesty International. Deze aandacht is be langrijk, want het werk van A.I. blijkt na 25 jaar nog steeds noodzake lijk. Omdat A.I. een onafhankelijke or ganisatie is, die geen overheidssub sidies accepteert, zijn de benodigde gelden afkomstig van de leden en do nateurs. Het overgrote deel van de ak tiviteiten die A.I. ontplooit, wordt verricht door vrijwilligers. Ook u kunt helpen door lid of donateur te worden van A.I., of als aktief lid bij de plaatselijke afdeling. U kunt zich aanmelden bij de stand op zaterdag 10 mei in het Winkelcentrum 't Loo, of via de telefoonnrs. 334822/336809/ 337023, waar u ook terecht kunt voor verdere informatie. Op 31 mei zal de A.I. Alkmaar een ma nifestatie houden in en bij het cultureel centrum ,,De Vest". Vanaf 14.00 uur zijn er informatiestands op het plein en om 15.00 uur zal de theatergroep Gebroeders Flint" optreden. Er zul len stéunkaarten verkocht worden. Om 20.00 uur zal in de kleine zaal van de ,,De Vest,, de cabaretgroep Dub bel en Dwars" optreden. De entree zal 10,-- zijn. NIEUWS VAN DE BOSCROSSERS Op Koninginnedag hebben de Boscros- sqrs net als vorig jaar, weer een fiets- crÖssAèdstrijd 'gëorganTseerdIedereen kon meedoen. Het was niet nodig om lid van de vereniging te zijn. 's Morgens al reed er een geluidswagen met een aan tal Boscrossers vooraf gegaan door het tamboer- en majorettekorps Nijenburg door een gedeelte van Heiloo, om de jeugd op te roepen om 's middags mee te doen aan een fietscrosswedstrijd op de baan van de Boscrossers aan het Vennewater. Om half twee kon de wedstrijd begin nen, nadat de jongens en meisjes waren ingeschreven. Eerst werd er uitgelegd hoe fietscross in elkaar zat en hoe je kon starten. Iedereen moest 3 manches rij den in zijn eigen leeftijdsklasse. Uitein delijke winnaars zijn: bij de 5 jarigen: le Manolito Martha. Bij de 6 en 7 jari gen: le Nikki Spijker, 2e Nils de Smet, 3e Bas Leek. Bij de 8 en 9 jarigen le Je roen de Jong, 2e Rutger de Boer. Bij de 10 en 11 jairgen le Niels Hoffer 2e Frank de Jong. Bij de 12 en 13 jarigen le Arjan Dekker, 2e Ruben Smeenk, 3e Susanne Zandbergen. Bij de 14 jaar en ouder le Wim de Boer, 2e Ernst Nauw- mann. Het was een leuke middag voor iedereen die was komen kijken, mede door het prachtige weer. Ook al hadden er best nog meer jongens en meisjes mee kunnen doen. lültiü VOLKSMUZIEKSCHOOL Maandag 12 mei om 19.30 uur bent u van harte welkom bij een speelavond. Het programma wordt vezorgd door de leerlingen en het ensemble van Peter Onnes. Peter Onnes is als leraar hobo verbonden aan ons instituut. Iedereen weet hoe een piano en een gitaar klinken, maar of ieder ook weet hoe de hobo er uit ziet en hoe deze klinkt Naar ons idee dus een geweldig goede gelegenheid om kennis te maken met dit instrument. Ieder, die belangstelling heeft voor muziekonderwijs in 't alge meen of de hobo in 't bijzonder is van harte welkom. De toegang is gratis en u heeft na afloop gelegenheid om uitvoerig met de docent van gedachten te wisselen. Vandaag over een week, woensdag 14 mei dus, is er opnieuw een interessant programma. Nu kunt u luisteren naar leerlingen van Peter Broersen -(leraar gitaar), Dick Sijs (-leraar accordeon) en Riek van der Veen (-lerares dwarsfluit). Peter Broersen laat ook zijn roek-groep optreden en dat is een belevenis op zich. De aanvang is nu iets later: 19.45 iiur. De toegang is zoals altijd gratis. Buitenoptredens Er breekt voor de muziekschool een zeer drukke tijd aan. Zondag 11 mei kunt u diverse ensembles aan het werk zien en horen in de Valkeyhal in Limmen. In de voormiddag (tussen 12.00 eti 13.00 uur) spelen een soft-rock-groep, een piano duo en een trombone-kwartet en 's middags tussen 14.00 en 16.00 uur speelt de Big-Band. Iedereen kan komen luisteren Iets verder weg: 30 mei opnieuw een aantal ensembles in de weer. Nu in het Open Huis en zaterdag 31 mei opnieuw bij het Loo is de Big-Band paraat. Kortom activiteit genoeg. Komt u ook even langs Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 8 mei: 9.30 uur ds. B. J. Kruit, gez/, dienst. Crèche in Open Huis. 11 mei: 9.30 en 19.00 u. ds. B. J. Kruit. Na de dienst koffie. Crèche in de Kruis kerk. Kindernevendienst in Open Huis. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur R. Pasterkant uit Amsterdam. 19.00 uur ds. B. J. Kruit. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur ds. J. W. v.d. Gronden. 17.00 uur ds. J. W. v.d. Gronden "Uur voor Iedereen" in de Verlosserskerk. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.V. ter Nood, Kapellaan 12, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur ds. J. Hartneij uit Amster dam. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Hemelvaartsdag: Egm.a.Zee Herv. Kerk 10 uur gezamenlijke dienst 3 ker ken, ds. N. K. Eikerbout. 11 mei: Egm.a.d.Hoef, 9.15 uur voor ganger ds. N. K. Eikerbout. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur de heer J. K. Schendelaar. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. F. Knoppers. Doopsgez. Gem. Koningsweg 10.00 uur ds. A. J. v.d. Sluis (Wijchen). Extra collecte voor WOS. Koffiedrin ken. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur br. W. de Jong. 15.00 uur ds. P. J. H. Krol. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 8 mei: 9.30 uur ds. J. Luiten. 11 mei: 9.30 uur ds. J. Luiten, 17.00 uur ds. T. Groenveld. Evangelische Bijbelkring Eens in de veertien dagen, tel. 02206- 2380. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Baptisten Gemeente Alkmaar 11 mei: Ev. G. Kiers. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Donderdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.H. Missen: zaterdag 19.00 uur; zon dag 9.00 en 11.00 uur. In de week: maandag-, woensdag- en zaterdagavond om 19.00 uur en de overige dagen 's morgens om 10 uur. Avondmis: le Vrijdag van de maand 19.00 uur. Lof: Zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: Zaterdag in beide kapel len vanaf 16.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H.H. Missen: Zaterdagavond 18.45 u. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 10 en 11 mei: Dr. Duijvestijn, Obrig- laan 53, tel. 072-333100. Weekenddienst Apotheek 9-16 mei: Kruisinga, Koorstraat 59, Alkmaar, tel. 072-112684. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J. F. M. Bugter, tel. 072-332873, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen 8 tot 14 mei: C. Motzo, tel. 02513-12895 Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 10-11 mei: F. J. Berghuis, Heerenweg 36, Heiloo, tel. 072-330756. Zwangerschapscursus/ Nabevailingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072- 333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072-333271; E. J. de Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P. A. Slinger, De Ho- ghe Weijdt 55, Heiloo,. tel. 072-333746. Diëtiste Simone Ouwendijk, diëtiste, telefonisch afspraken maken: dagelijks tussen 18-19 uur, tel. 072-330719. Van Doorn straat 24, Heiloo. Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische al- spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. KRUISVERENIGING "HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17.00-18.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19.00-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-96203, te bereiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 02208-96422, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur iri wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 Heiloo, tel. 072-337119. KT DIERENARTSEN Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel.nr. 072-331606 (Comman deurslaan 1). Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 072-334348. GEZINSVERZORGING, BEJAAR DENHULP EN ALPHA-HULP Stichting Noord-Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks. 8.30-9.30 uur. Voor aanvragen om hulp, bel het cen trale tel.'nr.: 072-127066. Dit is bereik baar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de Bereik baarheidsdienst: 072-156400. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Eerste maandag van de maand: themaa vond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. 332136 of 331097. STICHTING ROLSTOELBUS HEILOO E.O. Secr.: tel. 335149. Afspraken vervoer, tel. 336570. De ,,Rolbus" is dagelijks beschikbaar. VVV HEILOO Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinformatrice: mevr. A. de Moor, Nijverheidsweg 11, Heiloo, tel. 072- 333719. STICHTING ONDERDAK ALKMAAR Koelmalaan 196, tel. 072-400234 Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. VERENIGING VOOR VOLKSHUISVESTING HEILOO Inlichtingen/inschrijvingen: alleen de eerste en derde dinsdag van de maand van 19.30-21.30 uur (inschrijvingen om 19.30 uur) in de kamer van het Dienstencentrum in het Open Huis, Secr. N. Greeuw, Termijen 22, tel. 332158. WERKGROEP KIND EN ZIEKENHUIS Secretaris: J. C. Smakman"; tel. 072- 331661. STICHTING WERKLOZEN- BELANGEN HEILOO E.O. Spreekuur: elke maandag, woensdag en vrijdag (10.00-11.30 uur) in het onder komen aan de Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo (voormalige Agnesschool). tel. 072-337196. STICHTING OMBUDSTEAM HEILOO Voor schriftelijke vragen: Postbus 89, 1850 AB Heiloo, tel. bereikbaar van 10.00-22.00 u. op 072-332361 of 335710, spreekuur op vrijdag na telefonische af spraak van 19.30-20.00 uur in C.B.S. De Duif, Mariënstein 180, Heiloo. OPENBARE BIBLIOTHEKEN Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Kennemerstraatweg 382, 1851 BK te Heiloo, tel. 330057: Maandag 19.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Vrijdag 14.00-17.00 STICHTING ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK ALKMAAR EN OMSTREKEN Heiloo: Kennemerstraatweg 382, tel. 330984. Spreekuur maandag, woensdag en vrijdag, 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Afspraken buiten spreekuren: Bureau Algemeen Maatschappelijk Werk, Nas- saulaan 5 (e Alkmaar, tel. 072-110804. Gehele week. STICHTING TELEFONISCHE HULPDIENST NOORD-HOLLAND Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar onder tel. nr.: 072-613614. "STICHTING OUDERENWERK HEILOO" Instelling voor gecoördineerd bejaar- denwerk. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks van 9.00-10.30 uur. Voor: - bemiddeling huisvesting ouderen' - meer bewegen voor ouderen - warme maalt^dvoorziening Tafeltje Dekje. - auto-vervoer door vrijwilligers - individuele belangenbehartiging vormings- en ontspanningsaktiviteiten - graag gedaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 2