van Hier en Paar M Verenigingsagenda Sport en spet agenda CDA De heer Éllt onderscheiden Uit de rijke geschiedenis van het Comité Autotocht Bejaarden Fatal Flowers bij Buk Buk M DEMOCRATEN UITKIJKPOST 7 MEI 1986 De heer Bult heeft ter gelegenheid van 1t een zeer fraaie oorkonde in ontvangst genottien jubileum. Woensdag 23 april, we^HKi bejaarden centrum de Santmark ii^Eistricum, de lieer Bult onderseheideBpUit handen van de voorzitter van ue Nederlandse club van chef koks, de heer A. Kwel- dam, ontving de( heer Bult de zilveren culinaire medaille, dat van een indru kwekkend diploma werd vergezeld. De middag kreeg een feestelijk tintje, na het openingswoord van de direkteur, de heer van Keeken, zong het bejaarden koor o.l.v. dc heer Klaver enkele liede ren. Personeel en bewonerscommissie lieten zich ook niet onbetuigd en zetten de heer Bult in de bloemetjes en hadden een kadootje. Chef-kok, Bult had in een schitterende tafel met borrelhapjes, een staaltje van zijn kunnen laten zien, waar, bij een drankje, heerlijk van gesmuld werd. POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Oudenaarde, een plaats in België op on geveer 210 km,van Heiloo gclegci) was ditmaal de lossingsplaats. Er waren 252 duiven mee, beduidend minder dan de vorige keer. De onstabiele atmosfeer was er nu ook weer oorzaak van dal de duiven ihóette hadden om snel naar huis te komen. Ongetwijfeld zullen er weer duiven zoekgeraakt zijn. Een le plaats voor "good old" Henk Lases, die zijn "53" om 9.50 uur constateerde, de laatste prijsduif was van Theo van dén Berg op 10.22 uur. De duiven vlogen ge middeld 78 km per uur. Dc uitslag: Henk Lases (14 mee): 28,36, 42. Comb. Adrichem/Kaandorp (20), 2,22,35,37,45. Comb. Molenaar (17) 3,15,24,31,38,39,40. Ans Kooy (21) 4,16,17,18,19,26,32,33,46. Jolum Pep ping (10) 5,9,13,25,30. Theo van den Berg (17) 6,10,29,51. John Ooms (13) 8,21,23,48,49. Sjaak Bakker (18) 11,27. Piet Bakker (12) 12,14,41,43. Dick Kep- pel (11) 20,44. Rien Meijer (16) 34. Co de Haan (15) 47. Jean-Paul Rozing (10) 50. Vercnigingsattraktie voor Henk La ses, Comb. Molenaar, Johan Pepping. Poule aangewezen Comb. Molenaar. WIE RIJDT DE ROLSTOELBUS De stichting Rolstoelbus Heiloo zoekt, met het oog, op de komende vakantie, vrijwilligers voor tijdelijk of permanent om de rolstoelbus te rijden. Rijbewijs B-E is voldoende. Informatie en aanmelding: 072-336570 of 335149. WIJK VERENIGING TERM IJ EN VIERDE KONINGINNEDAG Dit jaar weer eens begunstigd met zeer fraai weer, organiseerde de wijkvereni- ging voor de jeugd haar inmiddels tradi tionele Koninginnedag spel-festijn. Aangemoedigd door dit fraaie weer to gen velen met en zonder ouders naar het speelterrein in de wijk, alwaar zij kon den deelnemen aan diverse vermakelijke spelen. Tussendoor kon jong en oud de dorstige kelen doen smeren met dc nodi ge verfrissingen. Ook voor de hongerige magen stond hcPeen en ander klaar. Dat het kinderfeest nog enige tijd na het officiële deel uitliep en velen dc tijd ver gaten, gaf aan dat dc stemming opti maal was. Niet in het minst door de in zet van het bestuur, leden en allen die vrijwillig hun medewerking hebben ver leend, kon de organisatie terugzien op een weer geslaagde Koninginnedag. „T MIDDELHOE BREIDT STUDIEAANBOD UIT De katholieke School voor MBO 't Middelhof voor Middelbaar Dienstverlenings- en Gezondheidszor gonderwijs, afgekort MDGO. De school is gevestigd aan de Laat 217-219 te Alkmaar en heeft drie nevenvestigin gen. In deze vier panden vinden zes opleidingen hun onderdak: 1Sociale Arbeid (SA). 2. Aktivitcitenbegcleiding (AB). 3. Interim Algemene Schakelopleiding (Inlas). 4. Vooropleiding Hoger Beroepsonder wijs (VIIBO). 5. HAVO/MBO 6. Assistenten in de Gezondheidszorg (AG). Een volkomen nieuwe naam toegevoegd aan het breed scala van opleidingen dat Alkmaar reeds kent: Assistenten in de gezondheidszorg afgekort MDGO-AG. Tot voor kort konden leerlingen die ko zen voor een driejarige beroepsoplei ding tot dokters-, tandarts- of apothe kersassistent (e) slechts terecht in Amsterdam, Zaandam of Haarlem. Va naf 1 augustus 1986 zal ook Alkmaar deze opleiding binnen haar grenzen hebben. Inlichtingen over en aanmelding voor alle opleidingen onder nummer 072-116505. Op verzoek zendt de school schriftelijke informatie toe. P. v. d. A., AFD. HEILOO, VIERT 1 MEI Ned. Christen Vrouwenbond Dmsdae 27 mei wordt er in dc Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat in Hei loo, onder leiding van de heer J.l Stiensma, met elkaar gewerkt aan bloemschikken. Natuurhistorische Vereniging Donderdag 22 mei, avondexcursie naar het Jac. P. Thijssepark in Amstelveen. In lichtingen: L. Bruinenberg, tel. 072-121110. Alleenstaande ouders Woensdag 14 mei: een open avond voor alleenstaande ouders. Op deze avond zal Hans de Nodel van de sociale dienst, spreken over het nieuwe sociale zeker heidsstelsel. Naast vragen over verhaalsrecht, studiemogelijkheden, etc. is er ook gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en met elkaar te praten. Vanat 19.45 uur bent U welkom op de Van der Meijstraat 6, te Alkmaar, tel. 072-118812. Ned. Vereniging van Huisvrouwen Woensdag 14 mei, aanvang 20.15.'uur, sluitingsavond in De Beun. De toneelclub brengt Acht Wou wén", een komedie in drie bedrijven door Robert Thomas. Kaarten'voor leden 5,-, introducé(e)s's 6,50, zijn verkrijgbaar bij bestuur, elubleidstcrs en aan de kassa. Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Di fisdag 13 mei: in de grote zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat 9 te Heiloo, met als onderwerp „Zwerftochten langs de Hollandse kust". Aan- va'fig 20.00 uur. Excursie Groei en Bloei Woensdag 14 mei gaat men naar de zeldzaam mooise kassen van de Koninklijke serres in Laken. Men heeft toestemming van de ceremoniemeester van het hof, om deze schitterende bloemenpracht in de kassen te komen bewonderen, s Mid dags gaat men naar de plantentuin te Meissen. Vertrektijd Heiloo, Witte Kerk, 6.30 uur. Epilepsie Vereniging Nederland Op woensdag 14 mei om 20.00 uur-organiseert men in de Alexander v.d. Leeuw- kliniek, Overtoom 363-365 te Amsterdam een voorlichtingsavond over Epilepsie met de film 'Epilepsie, wat is dat'. Inlichtingen: mevr. M. Koper-Kemper, tel. 02990-22364. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 15 mei, slotavond in de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat. Mevr. Woelinga vertelt over sprookjes en hun achtergronden. Optreden van eigen koor Aanvang 19.30 uur. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 7 mei, herhalingscursus hart-reanimatie in d Oud Inn. Aanvang 20.00 uur. W;A.O.-A.A.W. Belangenvereniging Heiloo Maandag 12 mei heeft men een dia-ochtend, aanvang 9.30 uur in het Irctpunt. De Vroegte Wint Woensdag 14 mei /al de jaarlijkse vergadering voor alle wedstrijdvissers woulen gehouden in dc achter/aal van café I a Strada aan de Kcnncmerstraalweg. De vet lader/aal is voor zowel de heren als dames. Aanvang ld.30 uur wedstnjdvergade- ring dames. Om 19.00 uur wedstrijdvergadenng heren. Biljartvereniging Tikkie Terug De halve finale van het Midzomertoernooi welke woensdagavond 7 mei plaatsvin den is uitgesteld naar de vrijdagavond 9 mei B.S.C. Heiloo jj», uit naar Bloemendaal, aanvang 14.00 uui. Jfoi Heiloo om het kampioenschap van Noortl- rfusoftbal thuis tegen Herons, 19.00 uur. Zater- Jjjlc jeugd (A poule), thuis tegen Rubor (Apcl- jjzigde aanvang!). Softbal dames, hoofdklasse thuis tegen Il.H.C (Haarlem) een dubbel, aanvang 16.00 uur. Zondag II mei, honkbal 1, uit naar Beers (Bergeri), aanvang 14.30 uur. Donderdag 8 mei: dames .softbq Vrijdag 9 mei: schooIsoftba 11oef Holland, aanvang 10.00 uur. IJl dag 10 mei: honkbal intcrnalj doorn) aanvang 12.30 (N.B 's Middags om half drie was het zover: de jaarlijks terugkerende 1 mei-viering. Na 's ochtends alle oudere leden een ro de roos te hebben gebracht, kwam men 's middags bijeen in het Open Huis om te kijken naar „Brand in de Jongejan", een toneelstuk van Heijermans, en te luisteren naar de heer C. Egas, oud Tweede Kamerlid en staatssecretaris. Hij schetste met de voor hem gebruike lijke verve, de politieke en economische situatie van nu en vergeleek deze met de crisis van de dertiger jaren. Hij riep op tot strijdbaarheid en stemmen op 21 mei, zodanig dat er een andere regering komt en een ander beleid. Het toneelstuk van Heijermans werd ge bracht door Wim Buwalda, lid van het afdelingsbestuur, en Kees Kuijper, se dert 29 april 1986 raadslid voor de P. v.d. A. in de gemeente Akersloot. Dit tweetal wist met weinig middelen en goed akteren de aandacht van de aan wezigen 50 minuten lang vast te houden. Met koffie en „wat lekkers erbij" was het voor allen een geslaagde middag. De voorzitter besloot de bijeenkomst met het voordragen van een gedicht van R. van Zinderen-Bakker. Tot haar verras sing werd zij zelf in de bloemetjes gezet. Zij mag, nu zij lid is van de gemeente raad, niet langer meer de funktie van voorzitter uitoefenen. Voor haar ver richtte werkzaamheden en enthousi asme werd zij bedankt. Op dinsdag, 13 mei houdt de CDA- afdeling haar algemene ledenvergade ring in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze vergadering zal een inleiding worden ophouden door plaats genoot en Tweede kamerlid A.J. Her mes over „De toekomst van hij bijzon der onderwijs". Voorts wordt afscheid genomen van de afgetreden gemeente raadsleden de heren Breuker en Mast. Op vrijdag 16 mei zal een aantal C.D.A.-kamerleden een bezoek bren gen aan Heiloo van 12.00-14.00 uur, zulks i.v.m. de campagne voor de Twee de Kamerverkiezing op 21 mei. Bestu ren van diverse organisaties en vereni gingen zullen een ontmoeting met deze delegatie hebben. THE NEW COMBO IN AKERSLOOT Woensdag 7 mei de avond voor He melvaartsdag, is deze band te zien en te beluisteren in het café de Toekomst in Akersloot. Deze formatie bestaat reeds drie jaar uit enthousiaste musici, die elkaar tijdens een talentenjacht en op Ses- siens hebben leren kennen. Het re pertoire is zeer gevarieerd en richt zich op een breed publiek. De muziek is in de eerste plaats uitstekend geschikt om te dansen: Samba, Rum ba, enz. Ook op Jazz-festivals is de band een gra. g geziene en (beluister de) gast. Net als vorig jaar kunnen op deze woensdag ook Jamsessies gedaan wor den, dit eventueel in samenwerking met The New Combo. De toegang is gratis. Gillerie de Kapberg Expositie van Evert Arensman: textiel; Linda Koopman: textiel en foto's; en Gilli am M. Smith: keramiek, van 3 mei lot 1 juni. Open: zaterdagen zondag van 13.30 tot 17.00 uur. T C. Hogedijk Vrijdag 9 mei is er weer een racketavond voor beginners, (ver)gevorderden en 'clubsterren'. Aanvang 18.30 uur. Dc aanvoersters van de teams, die deelnemen aan de damescompetitie, worden vriendelijk verzocht onmiddellijk na afloop van dc wedstrijden, dc uitslag op het programma overzicht, dat in de kantine hangt, te noteren. Lange stoet van auto's We herinneren ons één van onze toch ten, toen een stoet van 62 luxe auto's, plus touringcars zich al 'n lint voort bewoog over de dijk van Schermerhorn naar De Rijp, voorafgegaan en begeleid door de rijkspolitie en onze onvolprezen ordonnansen, de heren Co van Daal, Jan v.d. Kommer en Cor Roemer. Met het drukker worden van het verkeer moest men stoppen met het gebruik van luxe auto's. De lange stoet belemmerde het verkeer, en ook hakten verkeerslich ten en overtochten met de pont, de stoet in stukken. Dat gaf veel problemen voor de leiding. De autobezitters waren bijzonder te leurgesteld over dit besluit al konden zij het wel begrijpen. Voortaan werden er luxe touringcars geregeld, in 1974 waren er zelfs 11 nodig, grote en kleinere. Tot voor enkele jaren kwam het geld voor deze trips, meestal verras- singstochten, gemakkelijk bijeen. Er waren grote bedragen nodig om een ge heel verzorgde tocht voor de 65plussers te organiseren. Vervoer per motor met zijspan In de loop der jaren maakten wij ook gekke dingen mee. Een drietal willen we er van noemen. Na een bezoek aan diergaarde Blijdorp in Rotterdam, misten we mevrouw Hui- bers (93 jaar). De aanwezige politie ad viseerde ons om toch maar verder te gaan, om het rijschcma niet in de war te brengen. Zij zouden wel op zoek gaan, en ze vonden haar ook. De dame was, buiten Blijdbrp, ansichtkaarten gaan kopen. Toen wij bij de grens van Rot terdam reden, kwam een claxonnerende motor met zijspan naast ons rijden. In de zijspan een lachende en wuivende mevrouw Huibers! Bij een andere tocht misten we in de Linnaeushof in Benncbroek, één van de mannelijke deelnemers. Ook hier nam de politie de zaak in handen en zou dus op zoek gaan. Zonder succes. In de nacht kwam de oplossing. Hij was thuis bij zijn familie. Hij had, via de toenma lige pont bij Vel sen, de afstand Benncbroek Heiloo helemaal gelopen (een hele afstand!). De le autotocht van na de oorlog vond plaats in 1946. De tocht ging naar oud Valkenveen en in 1947 ging men naar Amersfoort. Wie aan deze laatste trip terugdenkt, herinnert zich beslist de au to die tweemaal van band moest verwis selen, vlak voor de Amersfoortse berg. Toen wc er allemaal waren, wachtte ons en vooral de leiding, een grote te leurstelling. Het aangekondigde heerlij ke slaatje, bleek praktisch alleen te bestaan uit sla! Het gerenommeerde restaurant had kennelijk in 1947 nog niets degelijkers in huis. Voor de deel nemers werd het evengoed een fijne uitgangsdag! Woensdag 14 mei laatste trip Na een bestaan van 59 jaar wordt gestopt met het organiseren van de jaar lijkse autotocht voor bejaarden. De laatste tocht vindt plaats op woensdag 14 mei. Waarom men er een streep on der zet, heeft men al uitvoerig kunnen lezen in de pers. Wij willen een bloemlezing geven over de rijke geschiedenis van het Comité Autotocht Bejaarden, welke werd gesticht in 1927 door mevr. C.M. Bam mens en de heer J. Groot. Hoe het begon... In 1926 zagen de heer en mevrouw Bam- mens en de heer Groof, op de Kenne- merstraatweg een file auto's voorbij ko men. Ze.*hegrepe'n dat dit een autotocht was voor, zoals men dat toen noemde, ouden van dagen. Het inspireerde hen om ook in Heiloo zoiets te organiseren. Mevrouw Bammens zorgde o.a. voor de materiële verzorging. Ze 'schooide', zo als zij dat zei, het een en ander bij el kaar bij de boeren/slagers en kruide niers. De heer Groot (velen spraken van 'Grootje', omdat hij zo klein was) zorg de voor de benodigde luxe auto's, en een bus (een Bedford). Voor de vooroorlogse deelnemers was het een geweldige dag. Er waren er bij die nog nooit ver buiten Heiloo waren geweest, en zelfs de zee nog nooit had den gezien. Zo vertelde mevrouw Bam mens al eens voor een artikel in de Uitkijkpost. Wel een opvallend verschil met latere jaren toen een tiental van de deelne mers, op het oude Schiphol (bij loting), een rondvlucht mochten maken boven Amsterdam! Direkt na 1945 pakten mevrouw Bam mens en de heer Groot, met een klein aantal medewerksters, de draad weer op. In 1949 kwam de leiding in handen van de heer Majolée. Samen met me vrouw Bammens vormden zij een uniek samenwerkend team, gesteund door een langzamerhand uitgebreid aantal medewerksters. Balletje gehakt! Tot enkele jaren na 1945 stond op het menu regelmatig een balletje gehakt. Niet dat de deelnemers aan de tocht dat erg vonden, maar het comité wilde, ge zien het toenemende bedrag dat werd ingezameld, wel eens wat anders. Maar dat lukte niet altijd. Er waren nl. bedrij ven die er niet op berekend bleken te zijn om voor zo'n 400 deelnemers een goed diner te verzorgen. Een hoogtepunt bleek te zijn een diner in de grote zaal van het oude Kurhaus. Alles keurig gedekt, met tafelversierin gen en een bediening van 28 stage lopen de leerlingen van de hotelschool. In on ze onzakelijkheid dachten wij dat de ta felversiering speciaal voor ons was aan gebracht. Het bleek echter dat de dag er voor er een jubileum was gevierd met als gaste Koningin Juliana! D66 IS TEGEN NIEUWE KERNSCENTRALES IN NEDERLAND Het rampzalige ongeval in Kiev heeft ons met de neus op de feiten gedrukt. Kernenergie is niet zo probleemloos als sommigen beweren. D66 is tegen de bouw van nieuw kerncentrales in Neder land. De belangrijkste reden is, dat het afvalprobleem nog niet is opgelost. Misschien is dat probleem minder schokkend dan eventueel bijkomende straling, maar op den duur zou het wel eens heel knellend kunnen worden. Democraten 66 vindt daarentegen wel dat de bestaande kerncentrales in ons land open moeten blijven. Alleen dan kunnen we werken aan theoretisch- én laboratorium- onderzoek naar een veili ge vormen van kernenergie. Behalve atoommacht zijn er natuurlijk nog andere energiebronnen, zoals zon, wind, geothermie, enzovoorts. D66 is er erg voor om het onderzoek naar die bronnen met kracht voort te zetten. Zulk onderzoek past goed in de re- searchprogramma's op het gebied van nieuwe technologieën. D66 is een groot voorstander van een krachtig industrie- en technologie-beleid, met name op Europese schaal. Want alleen in samen werking kan Europa de huidige achter stand op de VS en Japan verkleinen. Daarvoor is het nodig, dat handelsbe lemmeringen en grensformaliteiten bin nen ons werelddeel zo spoedig mogelijk verdwijnen. D66 is vóór een sterk Europa, omdat Europa anders niet meer meetelt in de wereld. Een kwestie van bittere noodzaak, dus. D66 heeft niet alleen op het gebied van kernenergie, nieuwe technologieën en Europese sa menwerking een duidelijke mening. Met uw stem op 21 mei kan D66 er ook wat aan doen! Meer informatie Bel 330118 Monique van den Haak, afde lingssecretaresse, of 335443, Ali Schuur man. TENNISCLUB HOGEDIJK Competitie-uitslagen. Woensdag 30 april. Distrikts(zaterdag)-competitie: Heren DEM 2-Hogedijk 1 2-4, Hoge- dijk 2-Juliana 4 4-2, Gemengd. Assum- burg 1-Hogedijk 1, Hogedijk 3-Santana 1 2-3. Gem. Jeugd 10 t/m 12 j. Hogedijk 1-HTC 1 0-6, Hogedijk 3-Castricum 2 0-6. Gem. Jeugd. 12 t/m 14 j. Hogedijk 1 -Atlas?1 0-6. Gem. Jeugd 14 t n 16 j. Elckerlyc 1-Hogedijk 1 6-0. Jongens 15 t/m 18 j. Hogedijk 1-Westerkogge 5-1. Landelijke (zondag)-competitie. Gemengd. Hogedijk 1-Petten 1, 7-1, Westerhout 6-Hogedijk 2 2-6. Heren. Uitgeest 1-Hogedijk 1 2-4, Hogedijk 4-KZTV 2 0-2. Junioen Hogedijk 1-Zaanstad Zuid 8-0, Hogedijk 3-St. Pancras 6-2. Zaterdag 3 mei. heren Hogedijk 1-DEM 2 5-1, Juliana 4-Hogedijk 2 1-5. Gemengd. Hogedijk 1-Assumburg 1 4-1, Hogedijk 2- Ou- dorp,2 0-5; Veteranen Heren. Heiloo 3-Hogedijk 1 2-2, Hogedijk 2-Lafigedijk 1 2-2. Gem. jeugd 10 t/m 12 j. HTC 1-Hogedijk 1 5-1, Hogedijk 2- De Rijp 15-1. Gem. Jeugd 12 t/m 14 j. Atlas 1-Hogedijk 15-1. Gem. Jeugd 14 t/m 16 j. Hogedijk 1-Elckerlyc 1 0-6. Jongens 12 t/m 15 j. Hogedijk 1- Mon- nickendam 1 0-6. Jongens 15 t/m 18 j. Hogedijk 1-Assumburg 1. 3-3. Zondag 4 mei. Gemengd. Heerhugowaard 9-Hogedijk 1 6-2, Hogedijk 2- KZTV 3 4-4. Heren. Hogedijk 1-Zeswielen 2 5-1, Elckerlyc 4-Hogedijk 2 1-5. Junioren Hogedijk 1-Kwadijk 2 8-0, Hogedijk 2-Bergen 3 0-8. Mous keek naar Mous keek deze week naar onze hoop in bange dagen: het jongensteam met Ste ven Aland, Stef Rens, Steven Schrijver en Erwin van Duin. Nadat zij op Konin ginnedag op een schitterende manier hadden laten zien, dat zij veel sterker waren dan de heren van Westerkogge, was nu het le team van Assumburg de tegenstander. Na de enkelpartijen was dé stand 2-2. De dubbels moesten dus de doorslag geven. Stef en Steven heb ben alles gedaan wat maar mogelijk \^as, maar verloren eervol. Erwin en Stevep Aland daarentegen walsten als eien gped geoliede machine over hun te genstanders heen en wonnen gedeci deerd. Eindstand: 3-3. EXPOSITIE OVER FORESTERS IN DE OUDE PASTORIJ C.A. Roemer De heer C.A. Roemer heeft vanaf 1974 op uitstekende wijze het werk voortge zet als algemeen leider. Hij was al vanaf 1947 op verschillende manieren, direkt of indirekt, bij het Comité Autotocht voor Bejaarden betrokken geweest. Eerst als motorordonnans, lid van het comité 1964, penningmeester van dit college, en vanaf 1974 nam hij dus de taak over van de heer N. Majolée. In één adem mogen we speciaal hier noemen mevrouw N. Hendricks- Lievens. Zij is vanaf 1951 lid geweest van het comité, en is, nadat mevrouw Bammens zich had teruggetrokken, de rechterhand geweest van de heer Majo lée. Later, tot op heden, van de heer Roemer. Mevrouw Bammens werd, o.a. voor haar vele werk voor ouderen, konink lijk onderscheiden en zij was erelid van het comité. De heer Majolée ontving in 1974, bij zijn afscheid van het comité, een gemeentelijke onderscheiding. Afgelopen zaterdag werd door Fores- ters-voorzitter P. Stoffers de exposi tie over vier decennia Foresters geopend in de Oudheidskamer van de Oude Pastorij. In diverse edities van de Uitkijkpost hebben wij al de nodige aandacht besteed aan de historie van één van de grootste sportvereni gingen uit Heiloo. Wie allerlei foto s, krantenknipsels en andere aandenkens nog eens op zijn of haar gemak wil bekijken, kan daarvoor nu terecht in de expositie-ruimte van Oud-Heiloo. Deze vereniging maakt in samen werking met De Foresters de exposi tie mogelijk. De tentoonstelling zal tijdens de gebruikelijke openingstij den (dinsdagavond van 19.00-21.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00- 17.00 uur) te bezichtigen zijn tot en met zaterdag 26 juli. Naar aanleiding van het Foresters- jubileum is er ook een zeer fraai boekje verschenen, geschreven door mevrouw Vennik. De leden van De Foresters en die van Oud-Heiloo heb ben daarvan inmiddels een exemplaar ontvangen. Mensen, die ook een boek je in hun bezit willen krijgen - of wel licht een extra exemplaar voor familie leden - kunnen hiervoor contact op nemen met de familie Harreveld (tel. 333014). Elk boekje kost vijf gulden. Ook in de Oudsheidskamer van de Oude Pastorij zijn boekjes verkrijgbaar. TV HEILOO Onder stralende weersomstandig heden begon de jeugd afgelopen za terdag aan haar vierde competitie speeldag. Drie teams wisten alle partijen te winnen. Mede hierdoor nemen de kampioenskansen van ze ker 4 teams per week toe. Al vroeg in de middag konden de he ren-senioren hun wedstrijden begin nen. Een paar teams konden onder een heerlijk zonnetje hun zegereeks voortzetten. Voor de meeste teams was deze dag zeer suksesvol. De zondagsteams konden hun derde speeldag onder een stralende zon beginnen. Er werd enthousiast en soms fanatiek om de punten gestre den. Helaas moesten het eerste en tweede team een flinke nederlaag incasseren. Gelukkig konden enkele andere teams dit verlies wat compen seren. Een paar teams zorgden voor een klinkende overwinning. De uitslagen: zaterdag 3 mei senioren: Heren I - LTV II 6-0, 't Zijpken I - Heren II 3-3, De Spatter IV - Gemengd I 5-0, Heb Durf II - Vet, I 1-3, Vet. II - De Spatter II 4 -0. Jeugd: Heiloo I - Bakkum II 1-5, Middenmeer I - Heiloo I 0-6, Heiloo II - Alkmaar IV 6-0, Heiloo III - Venne- water IV 2-4, Schagen I - Heiloo I 4-2, Heiloo I - A.Paulowna I 6-0, Dirkshorn I - Heiloo II 2-4, De Drie- ban I - Heiloo 15-1. Zondag 4 mei: Herenduin I - Heiloo I 8-0, Juliana V -Heiloo II 7-1. NU OOK IN HEILOO: DE KURSUS "SAMEN BEVALLEN" Zwanger worden, zwangerschap en be vallen horen tot de meest ingrijpende emotionele ervaringen in een mensenle ven. Elke zwangerschap en bevalling is uniek, vaak het hoogtepunt in het leven van de ouders. De kursus "Samen Bevallen" biedt ouders de mogelijkheid zich samen voor te bereiden op de bevalling. Door de zwangerschap samen intensief te beleven ontstaat er een vertrouwenrelatie tus sen vrouw en man, die bijdraagt tot het positief beleven van de zwangerschap, bevalling en geboorte van het kind. De kursus "samen bevallen!' >vqrdt gegeven aan 3 tot 6 (oudef-)paren. g'eclurendé lO avonden'(ongeveer 2 uur). Tijdens aèze avonden komen o.a. aan de orde: - de relatie ouder-kind beginnend tijdens de zwangerschap. - hoe het lichaam funktioneert voor, tijdens en na de bevalling. - positief omgaan met angst, spanning en pijn. - ontspanningsoefeningen en het leren luisteren naar de taal van het lichaam. - ademhalingsoefeningen en de beteke nis van de ademhaling. - geboortetechnieken. Voor verdere informatie: Elise Zonne- veld-Kemper, Bosvaren 6, 1852 XL Heiloo 072-337378. HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 29 april. A. 1. Mevr. Frugte- Hf. Löhr 57,90 2. Mevr. Ritchie-Hr. Gorse 53,35 1. Dames de Jager-de Wil de 54,60 2. Mevr. Hoff-Hr. Tamminga 52,90 B. 1Fam. v.d. Laan 60,00 2. Da mes Hardeveld-v. Ravenzwaay 52,10 Dames v.d. Mark-Ribberink 52,10 1. Hr. Evers-Leegwater 55,40 2. Fam. Krom 55,00. Donderdag 1 mei. A. 1. Dames de Bruyckère-Ritchie 60,40 2 Mevr. Goldsteen-Hr. Koster 54,15 1 Mevr', Stark-Hr. Tamminga 57,50 2, Hr. Kuiper-Smit 54,60. B. 1. Dames Couzijn-Plas 59,50 2. Hr. Dijkstra- Koot 57,50 1. Fam. Haan 60,50 2. Fam Fritzemeier 57,50 C. 1. Dames Kuiper Roos f53,00 2. Dames Jonker-Vogels 55,00 1. Dames Bijleveld-Damman 60,50 2. Dames v. Hoolwerff-Spruyt 51,50. D. 1. Hr. Couzijn-Plas 64,15 2. Dames v.d. Dool-Neyens 56,65 1. Fam. Alberts 58,35 2. Fam. v.d. Linden 56,65. Afzeggen: dinsdag Mevr. Admiraal tel 335718. Donderdag Hr. Löhr. 330052 WAGENAAR KAMPIOEN BIJ OPPOSITIE Met degelijk en fraai aanvalsspel heeft Wagenaar voor het eerst bij schaakvere niging Oppositie de clubtitel veroverd. Zijn laatst overgebleven concurrent ver sloeg hij ih de laatste ronde en verweeg Heeringa voor de zoveelste keer naar de tweede pldats van de eindranglijst. De derde stek is voor Zeeman, als hij ten minste remise houdt tegen Landzaat. Dat is wel de meest waarschijnlijke uit slag van hun laatste treffen van dit seizoen. Alleman whs al kampioen van de B poule; hij speelde remise teven Van der Werff en verwees hem daardoor naar de derde plaats1. Hafkamp legde beslag op de tweede plaats in deze poule. Sauer en Manni promoveren met de drie genoem de spelers naar het schaakwalhalla van Heiloo. Zij zéllen volgend seizoen moe ten knokken om daar te blijven. De praktijk van de laatste tijd wijst name lijk uit dat van de gepromoveerde spe lers er direkt daarop weer enkelen degraderen. Uitslagen van ronde 31: J. Wagenaar^G. Heeringa 1-0, H. Kracht-K. Jongkind afg. L. Landzaat- G. Zeeman afg. W. Bos-1. Landzaat 1-0, M. van Bentum-W. Bos afg. W Ligthart-J. de ilong 1-0, J. de Jong-H Maas 0-1, J. Bosman-L. van Hoek 0-1, H. Niehaus-J. Ebregt rem. H. Reyersen v. Buuren-D. de Jager 1-0, A. Koeman J. de Jong 0-1, P. v.d. Werff-J. Alle man rem., I. Qudeboon-G. Hafkamp 0-1, J. v.d. Bo|aerde-R. Sauer 0-1C Brink-J. de Vries 1-0, P. Ooyevaar-A. Creutzberg rem. J, Werksman-O. Koenders rem. iL Obdam-T. Ruiter 0-1, J. Vellema-F. Bëyers 0-1, H. Horninge- J. Vegter 1-0. BEDRIJFSVOETBAL IN LIMMEN Vrijdagavond 9 mei vindt op sportpark Dampegheest te Limmen een vriend schappelijke wedstrijd plaats tussen de elftallen van de bedrijven Driessen Alu minium Plaatwerk te Limmen en de vestiging te Wieringerwerf. Het initia tief voor deze ontmoeting is uitgegaan van de beide personeelsverenigingen. De aanvang is 19.00 uur en de toegang gratis. De voetbaltechnische organisatie is in handen van Gerard Tuyn. H.S.V.-TENNIS Afgelopen zondag heeft het 2e mixed team een uitstekende prestatie geleverd door Limmen VI met 2-6 te verslaan. Zowel Eric Buur als Brigitte Langedijk wisten hun single met een fraaie over winning af te sluiten. Ook René Borst en Ilse Kaandorp wjsten in hun dubbélpar- tijen de maxima|e punten te behalen. Het le zondag heren-team verloor iti Heiloo kansloos met 5-1 van De Rijp 1. terwijl het 2e hefenteam gelijk speelde (3-3) in De Rijp tegen een wel erg jeugdig team. Het zaterdag heren Ill-team wordt zonder problemen vliegend kampioen Tot nu toe werd slechts 1 punt verloren. Afgelopen zaterdag werd Assumburg VIII met 6-0 opgerold. Hiervoor waren Barry Barendsma, Jan Keppels, Cor de Boer en Frans de Laat verantwoordelijk. De uitslagen: Zondag HSV I (mixed)-Westerhout VI 3-5. Zaterdag KLTV IV-HSV I 3 3, Forbo I-HSV II 1-5. Damesdistrict H.S.V. I-Hoorn I (Juliana) 4-2, Limmen VI-HSV II 2-4. Dames-kring HSV LA kersloot IV 1-3. Na drie wedstrijden is de stand van zaken als volgt bij de dames kring-com petitie: Dames I (4e klasse staat 2e, slechts 2 punten achter op koploper Akersloot IV. Dames II (4e klasse) staat bovenaan met 9 punten. Dames III (5e klasse) staat 3 punten vóór op nummer 2 Schoorl IV. Dames IV (5e klasse) gaat aan de kop met 10 punten. Dafries V (5e klasse) staat op de 3e plaats met 4 punten Dames VI heeft mede door diverse blessures tot op heden slechts 2 punten behaald. Komende zaterdag zal bij de Buk de groep Fatal Flowers optreden. Deze uit Amsterdam afkomstige band zal die avond een aantal hapklare 3-minuten- songs opdienen bereid volgens het alou de recept bas, drums en tweemaal gitaar. De band wordt wel de Q 65 van de tachtiger jaren genoemd, maar dat wil niet zeggen dat zij daanaast niet door andere stromingen beïnvloed zijn. In het groepsgeluid zijn elementen te ontdek ken van The Beatles (de meerstemmige samenzang), Creedence Clearwater Re vival (oerrock zonder opsmuk) en the Byrds (psychedelischmet een folk- in! slag). Dat hun muziek bij het publiek aanslaaf blijkt wel uit het feit dat er hier 5 stencils vol lovende recensies! voor mij liggen! Hun eerste minielpee is vorige zomer verschenen en is geproduceerd door niemand minder dan' de Amerikaans^ producer Graig Leon,bekend van o m; the Ramones en Jeffrey Lee Pierce. Het album bevat 6 heerlijke eerlijk^ Rock'n Rollsongs met als absoluut hoogtepunt het prachtige Cryin' over Sin. Het hart van de Fatal Flowers klopt duidelijk op de juiste plaats, en als je wilt voelen waar dat is: zaterdagavond 10 mei, 10 uur, Buk-Buk. In het voorprogramma speek de Heilooër forj matie Graduate Love, o.l.v. Sjors Pepj ping. I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8