EEKENDKOQPJES 19?5 59.- sr 89.- 19?s 1?s 2?s van Hier en Daar RENAULT 21' Heiloo; Bleeker, Westerweg 226, Tel. 072-331133 Sport en spet agenda Verenigingsagenda nllll ixmrm Heilooër dorpsfeest komt eraan! Trio Hellenique op Klein Varnebroek few DE WINTER FINANCIEEL BURO VEVEO Schilder industrie-verven ACIP bv Hoogeweg 54 - Heiloo, telefoon 02205-2102, UI I KIJKPOST 14 MEI 1986 bTbDD o Ik Tuinmeubelserie "Blue Stripe" Parasol C 180 cm Bijzetstoel met hoge rugleuning 5-voudig verstelbare Capristoel met wegklapbare vaste voetensteun PHILIPS 16-delig (4-persoons) servies van stootvast hitte en vaatwasmachine- bestendig glas. 4 kop en schotels. 4 diepe-, 4 platte- en 4 ontbijtborden. Nu als set slechts Kinder/wandelwagen met •veiligheidsceintuur en stabiele, dubbele stuurbare wielen. Licht in gewicht en opvouwbaar, dus ruimte- besparend na gebruik Philips fonduestel/ f riteuse, (kompleet met anti- spatrand/fonduevorken- houder. Is behalve als fondue- stel tevens een ideale friteuse Excl. fonduevorken. Adviesprijs 129,- Altijd uw drankjes koel bij de hand in deze dubbelwan dige koelbox met praktisch sluitmechanisme. Inhoud 25 liter Plantenbakken van Curver, lengte 100 cm Adv.pr. 12,95 nü 5,95 lengte 80 cm. Adv.pr. 10,95 nü 4,95 lengte 60 cm Adv.pr. 7,95 nü 3,95 lengte 40 cm. Adv.pr. 5,50 nü Potgrond 10 liter Bloembakhaken per stel vanaf Wij treden op als onafhankelijk intermediair vöor vele hypotheekinstellingen en kiezen hier uit voor u de meest aantrekkelijke hypotheek. Wij verzorgen: - Een vergelijkend hypotheekadvies met Computerberekening. - Uitgebreide informatie over voorwaarden. - Aanvragen gemeentegar. Vermind. loon belasting. - Begeleiding gehele hypotheekprocedure. Bel voor een kosteloos en vrijblijvend hypotheekadvies: DE WINTER FINANCIEEL BURO HEILOO 072-336461 Fiscale adviezen, hypotheken, financieringen, praktijkfinancieringen, lijfrentes. (geen verkoop aan particulieren). MAKROBIOTISCHE TIPS BIJ VERHOOGDE RADIOAKTIEVE STRALING Hoe kun je jezelf zo goed mogelijk wapenen tegen radioaktieve straling. Een dergelijk bericht ben ik in de nieuwsmedia na de ramp met de kern centrale in Rusland nog nauwelijks tegengekomen. Vanuit de makrobio- tische voedingsleer is er echter een aantal bijzonder praktische tips te geven. Iedereen kan met deze raad gevingen er zelf voor zorgen dat radioaktieve besmetting zo goed mo gelijk uit het lichaam wordt verwij derd. Bovendien kun je jezelf een Zo danige konditie geven, dat je lichaam minder radioaktieve deeltjes zal op nemen en vasthouden. Hoe krijg je zoweinig mogelyk radioaktieve stoffen binnen: 1. Eet géén zuivelprodukten. Gras houdt radioaktieve neerslag vast. In de koe. geit of schaap vindt een con centratie plaats, die u via de melk of melkproducten binnenkrijgt. 2. Ook in vlees en vleeswaren heeft zich radioaktieviteit opgehoopt, u kunt dit dus beter ook niet eten. 3. Hoe hoger het vochtgehalte van groenten, hoe meer radioaktieve deelt jes zullen worden vastgehouden. Eet minder bladgewassen en meer wor telgewassen. Ook fruit bevat veel vocht en bindt veel radioaktieve deeltjes. Groenten en fruit van biologische teek bevatten minder vocht en meer mineralen en spore-elementen (o.a. jodium), zodat minder radioaktjeye deeltjes door de gewassen zullen wor den opgenomen. 4. Was uw groenten goed, het beste in licht gezouten water (zeezout). Eet zo min mogelijk rauw. Hoe houdt u zo weinig mogelyk radioaktieve deeltjes vast. 5. Eet produkten die zorgen voor vol doende mineralen en spore-elementen in uw lichaam, zo weinig mogelijk vet en slijm en een alkalische blocd- kwalitcit (minder zuur). Geen suiker, chemisch voedsel, al- kohol, zuivel, honing, ijs, frisdran ken. concerven, diepvriesvoedsel, dierlijk voedsel, enz. Wel volwaardige produkten, zoveel mogelijk van biologische teelt, zoals volle granen, gedroogde peulvruchten, zaden, plantaardige eitwitprodukten, zeegroenten, zeezout, miso (soja- pasta). tamari (sojasaus), umeboshi (gezouten pruim), pickles (gezouten groenten) en stevige verse groenten. Hoe voert u radioaktieve stoffen af: 6. Eet iedere dag zeegroenten, in soep, samen met verse groenten en als bijgerecht, in zeegroenten komt een stof voor, alginezuur, die zich zeer sterk bindt met radioaktieve deeltjes. Dit zuur verlaat uw lichaam weer onverteerd via de urinewegen, zodat de gebonden radioaktieve deeltjes uw lichaam verlaten. 7. Zorg voor voldoende aktiviteit, zodat uw uitscheidingsorganen zo goed mogelijk kunnen funktioneren. Wilt u meer weten over makrobiotiek, dan bent u van harte welkom op de makrobiotische kooklessen, die Tine den Hoed geeft. De eerste les zal Hans den Hoed meer vertellen over de ach tergronden van makrobiotiek en hop te reageren in crisisituaties, zoals nu met de kernramp in Rusland. De kook lessen beginnen donderdag 15 mei om 20.00 uur op de Stationsweg 49 in Heiloo. Inlichtingen en opgave bij Tine den Hoed: tel. 072-330592. IH.BAKKER KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN In Haarlem, kreeg onze plaatsgenoot, de heer Th. Bakker de eremedaille in brons uitgereikt samen met 7 anderen werd in de eerste klas wachtkamer van het station in Haarlem, deze onderscheiding uitgereikt. De heer Bakker heeft een lange staat van dienst bij de spoorwegen waarvan de laatste 8 jaar op het station Heiloo waar hij o.a. de dames als lokettist opleid en de verantwoording voor het reilen en zeilen draagt. OPENBAAR ONDERWIJS HOUDT AVOND OVER 'KIND EN ZIEKEN- KENHUIS' De Vereniging voor Openbaar Onder wijs afdeling Heiloo houdt morgen avond. donderdag 15 mei. een avond met als thema .Kind en ziekenhuis'. De werkgroep Kind en Ziekenhuis zal een film vertonen over ziekenhuis opnames van kinderen. Tevens zal de kinderarts P. Schiltë uit Alkmaar aanwezig zijn. Het is mogelijk hem na afloop van de film- vragen te stellen, als ook aan vertegenwoordigers van de werkgroep Kind en Ziekenhuis. De avond wordt gehouden in de aula van de Nieuwe Hoeve, de aanvang is bepaald om 20.00 uur. Een ieder, die belangstellend is, is welkom. Voor inlichtingen kan men bellen met het secretariaat, tel. 332979. PROGRAMMA OPEN JONGEREN WERK 'T LOPERTJE Na enige tijd niets in de krant ver meld te hebben, nu weer een over zichtje van de activiteiten van 't Lo- pertje in de komende week. Morgen (donderdag 15 mei) en over- moren (vrijdag lö mei) is er aanloop café in het Bruno-gebouw. Je kan on der het genot van een drankje wat kletsen, tafeltennissen, kaarten, naar muziek luisteren, en dergelijke. Don derdag ben je vanaf 19.00 uur welkom. Vrijdag gaat de d eur om 14.00 uur open. Maandag 19 mei (tweede Pinkster dag) is er een ingelaste super-dis comiddag. Niemand minder dan de overbekende Peter van Holland zal als gastdisjockey van de partij zijn. Professioneel zullen de plaatjes aan elkaar gepraat worden. Een feest datje niet mag missen. Aanvang 14.00 uur, entree 1,--. Alle activiteiten worden gehouden in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. BLOEMSCHIK EVENEMENT IN 'T LOO Vrijdag en zaterdag zal op één van de binnenpleinen van winkelhof 't Loo een expositie worden gehouden van de re sultaten van het Evenement Bloem schikken voor amateurs te Heiloo, on der auspiciën van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde. Donderdagavond zullen maximaal vijf tig deelnemers, onderverdeeld in: begin ners, gevorderden en 'cracks', ieder een "verplicht bloemstuk" maken en een vrij arrangement. Voor het verplichte stuk ontvangt iede reen dezelfde bloemen dezelfde onder grond en bijmateriaal, hetgeen resul teert in een weelde aan bloemstukken met ieder een eigen karakter ondanks identiek materiaal. De amateur bloemschik-enthousiasten zullen zich zeker uitleven in het vrije arrangement, het belooft wéér een bloemenpracht met uitschieters te worden. Wilt u meedoen Inlichtingen bij de heer C. Kamer, Heerenweg 108 te Hei loo, tel. 33523. Deelname is gratis. Van daag snel aanmelden, want vol is vol Tijdens de expositie is er een informa tiestand waar inlichtingen worden gege ven over de aktiviteiten van de KMPT in Heiloo. Er is een doorlopende de monstratie bloemschikken. PINKSTERTRANSPORT NAAR POLEN UITGESTELD Door de ramp in de kerncentrale van Tsjernobyl, bij Kiev in Rusland, zijn grote delen van Polen getroffen door radioactieve straling. Het bestuur vindt het onverantwoord om de chauffeurs en de vrachtwagen van de firma Timmer uit Beverwijk bloot te stellen aan de ern stig hoge nucleaire uitstoot welke ge meten is in Polen. Zodra de toestand in Polen minder ge vaarlijk is zullen de hulptransporten beslist hervat worden. Indien u hulp goederen heeft jvilt u ze dan s.v.p. vast houden totdat de stichting weer een oproep doét voor hulpgoederen naar dit in de loop van de afgelopen jaren zwaar getroffen land. Inlichtingen: P.A. Nolet - Bakkum tel. 02518-53651, liefst na 17.00 uur. SOULBEATS BIJ DE BUK Eindelijk is het zover. Na 4 jaar Carls- berg, 1 spaanse en 3 duitse tournees, 4 elpees, 9 singles en ontelbare op tredens besloten Burt van der Mey en Willem Visser om samen met Aad de Clerqc de Soulbeats te lanceren, en een nieuwe sound was ontstaan. De Soulbeats zijn Aad de Clerqc - (ex-Jan Rot en Ratata), Willem Vis ser (ex-Carlsberg), Burt van der Mey (ex-Carlsberg en Bintangs). Zoals uit hun naam al blijkt speelt dit trio een kruising tussen Soul en Beatmuziek, deze rustige, niet te ruige muziek die ietwat negroïde aan doet zal de perfekte ambiance zijn voor een avondje sfeervol vertoeven in het café. Op 6 mei waren zij nog uitgebreid te horen bij de VARA. Zaterdag 17 mei vullen hun klanken vanaf 22.00 uur het Buk-café. HEILOOER AMATEUR FOTOCLUB H.A.F. Op dinsdagavond 6 mei werd de laatste clubavond van het seizoen gehouden, het is een traditie, dat dan de dia van het jaar wordt aangewezen. Daarvoor was als beoordelaar aanwezig de heer T. Hoogerhuis van de fotoclub uit Heerhu- gowaard. De ingeleverde 40 dia's bestreken een breed terrein van onderwerpen, hetgeen een onderlinge vergelijking niet eenvou dig maakte. Zowel de positieve als de negatiéye .b<^ptdelingfn werden dooi de héér Hoogerhuis met argumenten omkleed erj vaak met adviezen, hoe een beter resultaat zou kunnen worden vér- kregen. Aan het slot van de avond werd een dia van de heer H.J. Tadema als de best geslaagde aangewezen. De heer Tadema ontving voor zijn goe de dia en de heer Hoogerhuis voor zijn medewerking aan deze geslaagde avond een attentie uit handen van de voor zitter. De nieuwe Renault 21. Rij en voel je vrij. I 'roomt u van een auto die pure vrijheid biedt? •Kom dan eens snel bij ons langs. Want wij houden graag het portier' van de nieuwe Renault. 21 voor u open. Dan ontdekt u het comfort van eert auto die louter en alleen-ontworpen is voor echt rijplezier Waarin de bestuurder en zijn passagiers zich com fortabel kunnen nestelen. En waarin koffers van formaat moeiteloos kunnen worden opgeborgen. Al tijdens de proefrit ervaart u z'n kracht ige 1.7 liter- motor. Of anders dn 2 liter motor die graag de 200 km/h 5 jaar plaatwerkgarantie. haalt., maar die zuinig is als het om brandstofverbruik gaat Een economische middenklasser dus, maar met liet. gastvrije onthaal van een sedan. En eenmaal achter hel stuur zal het. soepele rijge drag van de Renault 21 u nietontgaan. Hij munt dan ook uit. in wegligging, remkraeht en veiligheid; op ieder moment op elk soort wegdek. Maai' voordat, u instapt, wij zen wij u eerst opzn elegante vormgevingen optimale leefruimte voor liet hele gezin. I Jaarna is hef moment, aan gebroken om in alle vrijheid van een proefrit, te genieten. De Renault 21 is er. in vele versies vanaf f26.995,- (inclusief BTW). IJ least.'m Vanaf f675,- per maand (exclusief BTW), afhankelijk van kilomet.rage en cont ract duur. Afl.koston f 445,-. Prijswijzigingen voorbehouden. Renault adviseert elf oliën. Zoals u waarschijnlijk al weet, wordt er op vrydag 30 mei, zaterdag 31 mei en zondag 1 juni een groots dorpsfeest gehouden in Heiloo. De aanleiding hiervoor is het eerste lustrum van theater De Beun. Al tweemaal eerder werd er in de Uitkykpost aandacht aan de happe ning besteed. Een derde keer is noodza- kelyk: er is weer nieuws te melden. Dat nieuws heeft vooral betrekking op de voorverkoop van deelnemerskaarten. Voor alle duidelijkheid hierna toch nog het volledige programma. Vrijdag 30 mei starten trompetterkorps Heiloo en tamboer- en majorettenkorps Nijenburg om 19.00 uur met een optre den. Om 19.30 uur zal wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg het dorpsfeest officieel openen in het Open Huis. Aansluitend starten de huurders van zalen in het Open Huis hun informatieve markt verspreid over aller lei stands. De Heilooër volksmuziek school zal vanaf 20.00 uur diverse optredens verzorgen. Tot 22.30 uur, wanneer de eerste dag besloten wordt, kan men ook deelnameformulieren voor de fiets- en looptocht afhalen. Zaterdag 31 mei is er de hele dag feest. Tussen 11.00 en 17.00 uur wordt de informatieve markt in het Open Huis voortgezet, om 16.00 uur muzikaal omlijst door een optreden van het harmonie-orkest Caecilia. In theater De Beun is er 's middags om 14.30 uur een gevarieerd programma voor kinderen, met ondermeer muziek, ballet, roller skates, goochelen en volksdansen. Dit programma duurt tot ongeveer 15.30 uur. 's Avonds is er wederom een gevarieerd programma in het eigen Heilooër theater, de duur van het programma is van 20.00 tot 22.30 uur. Vanaf 9.00 uur 's ochtens kan men op zaterdag individueel of in groepsverband meedoen aan een toerfietstocht. Er zijn twee routes: Alkmaardermeer (35 of 50 km) en Schoorl (20 of 40 km). Men dient uiterlijk om 11.00 uur van start te gaan. Voor de thuiskomers of thuisblijvers verzorgt de Big Band van de volksmu ziekschool twee optredens voor De Beun om 14.00 en 15.30 uur. Kaarten Voor de voorstellingen in De Beun op zaterdag 31 mei als ook de toerfietstocht die dezelfde dag kan men op maandag 19 mei kaarten afhalen. Tussen 15.00- 17.00 uur en 19.00-21.00 uur kan men daarvoor terecht by De Beun. De kosten voor de Beun-programma's zyn: 's middags/ 1,00 per persoon en 's avonds f 2,50 per persoon. Een deelname-for mulier voor de fietstocht kost 2,50. Fiets-formulieren zyn ook nog verkrijg baar op vrydag 30 mei in het Open Huis. En mochten er nog kaarten beschikbaar zyn, dan kan men voor de voorstellingen in De Beun nog op zaterdag 31 mei een poging wagen deze by de kassa van het theater te bemachtigen. Op zondag 1 juni springen twee bijzon dere activiteiten in het oog. Allereerst de looptocht over 5 dan wel 10 km door het centrum van Heiloo, welke om 12.00 uur van start gaat. Deze prestatieloop wordt om 11.30 uur voorafgegaan door een optreden van muziekvereniging Eensge zindheid. Het parkoers wordt voor een deel afgezet, zodat enkele wegen voor enig tijd afgesloten zijn. Kaarten voor deze tocht kan men op de dag van de loop, tussen 11.00 en 12.00 uur verkrij gen in het Open Huis. Kosten: 3,50 per persoon. (Ook op vrijdag en zater dag in het Open Huis). Ten tweede neemt de filmliga een bijzonder deel van het programma voor haar rekening. Tussen 11.00 en 17.00 uur is er in De Beun een doorlopende filmvoorstelling, een echte cineac. De duur per voorstelling is ongeveer een uur. Kaarten a 1,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa. In het Open Huis wordt op zondag de informatieve markt voortge zet vanaf 13.00 uur. Om 16.00 uur is daar ook het optreden van de Cat's Hill Band, waarna om 17.00 uur het dorps feest belsoten zal worden. 'Heiloo viert feest' belooft een giganti sche happening te worden. Het samen- gëstëlde programma geeft voldoende aanleiding voor deze belofte. Het orga niserend comité hoopt dan ook op veel publiek. Bovendien hoopt men dat de deelnemers en toeschouwers ook zullen deelnemen aan de grote loterij: uit de opbrengst daarvan moeten bijna alle kosten betaald worden. Tijdens het pinkserweekeinde organi seert restaurant Klein Varnebroek van de Omloop twee Griekse avonden. Zaterdagavond, 17 mei, een buffet-dan sant compleet met Griekse salades. Deze avond begint om 21.00 uur. Zondagavond, 18 mei een diner-dansant dit ook weer in de gezellige Griekse sfeer, aanvang 18.30 uur. Beide avonden worden muzikaal omlijst door het alom bekende "Trio Helle nique". Voor velen zal dit een avond als vanouds zijn: culinair en muzikaal genieten. Wilt u zeker zijn van een plaats dan is het raadzaam tijdig te reserveren: tel. 331627. Hengelsportvereniging De Vroegte Wint Woensdag 14 mei: jaarlijkse vergadering voor alle wedstrijdvissers, te houden in de achterzaal van café La Strada aan de Kennemerstraatweg. In tegenstel ling tot eerdere berichtgeving in de Uitkijkpost volgen hier de juiste aanvangs tijden: om 19.30 uur wordt de vergadering van de dames begonnen, waarop alle afspraken voor het nieuwe seizoen worden gemaakt. Om 21.00 uur worden de diverse punten met de heren doorgespróken. Ook de leden, die nog nooit aan een wedstrijd hebben deelgenomen zijn welkom om meer over het wedstrijdvisscn te vernemen. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 15 mei: slotavond, waarop mw. Woelinga vertelt over sprookjes en de bijbehorende achtergronden en het eigen koor een optreden verzorgt. De aanvangsttijd is 19.30 uur in de zaal van de Gerf. Kerk aan de Noorder geeststraat. Excursieprogramma KNNV Donderdag 22 mei: avondexcursie naar Thijssepark te Amstelveen. Zaterdag 24 mei: dagbezoek aan de Westwouderpolder bij Akersloot (veenwei- degebied met interessante plantengroei en veel vogelsoorten). Inlichtingen over deze en andere excursies: L. Bruinenberg, tel. 072-121110. Nederlandse Christenhond Dinsdag 27 mei: bloemschikken o.l.v. J. L. Stiensma uit Alkmaar, aanvang 20.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Woensdag 14 mei: sluitingsavond in de Beun, aanvang 20.15 uur. De toneelclub brengt ,Acht Vrouwen', een comedie in drie bedrijven door Robert Thomas. Kaarten voor leden 5,- introducé(e)'s ƒ6,50 zijn verkrijgbaar bij bestuur club- leidsters en aan de kassa. Wykvereniging Plan Oost Vrijdag 6 juni: klaverjasavond in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Aanvang 20.00 uur. Entree 2,-- voor leden, 3,-- voor niet-leden. Open avond voor weduwen en weduwnaars Woensdag 21 mei: maandelijkse open avond van de vereniging Handreiking, werkgroep voor weduwen en weduwnaars. Ontspannen samenzijn staat voorop, vanaf 20.00 uur in het restaurant van zwembad De Overdekte te Alkmaar. En tree f2,- voor leden, f 3,- voor niet-leden. Voor inlichtingen: tel. 072-119745 of 119266. Natuurwandeling in het Heilooër Bos Zondag 18 mei (eerste Pinksterdag): maandelijkse natuurwandeling in het Heilooër Bos, uitgaande van het IVN (Instituur voor Natuurbëschermingsedu- katie). Start om 11.00 uur vanaf de Kattenberg. Inlichtingen: tel. 072-613015. Gezinsviering Willibrorduskerk Zondag 18 mei (eerste Pinksterdag): gezinsviering in de Willibrorduskerk aan de Westerweg, aanvang 11.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6