libit» isHdliiragi; VHS-videorecorder 1.098, de european collagen complex Een zijdezachte, soepele en jeugdige huid binnen 10 dagen e¥vl*S' :SIpIé EGM0ND Laatste autotocht bejaarden Jerry Can the Sugarbeans bij Buk Buk _qrfi_merie fcgiscerü ZWETSLOOT '-*&&»r3k>>- -r s Dé sport- en filmrecorder Ook voor uw sportberichten Een mooie huid is een gave van de natuur. Vrouwen zijn zich dit uitermate bewust, doch wij moeten de huid ook een zeker onderhoud toekennen en niet zonder meer verwachten, dat een huid goed blijft zonder dat men hier aandacht aan besteedt. HYPOTHEEKKEUZE STERK AFHANKELIJK VAN PERSOONLIJKE SITUATIE UITKIJKPOST 21 MEI 1986 -V. v V Lr t •sI' M VERKOOPAKTIE VAN PRODUKTEN UIT NICARAGUA De stichting 'Wereldwinkel Heiloo' or ganiseert op zaterdag 24 mei in haar winkel aan de Stationsweg een verkoop- aktie van bananen, koffie en rietsuiker uit Nicaragua. Hiermee wil ze de aan dacht vestigen op Nicaragua, het land ondersteunen en iets doen tegen de eco nomische boycot door de V.S. Dit han delsembargo is nl. in strijd met de regels van de Wereldhandelsovereenkomst. Bovendien wil de wereldwinkel gebruikt gereedschap en nog in goede staat ver kerende fietsen inzamelen voor de bond van kleine boeren in Nicaragua, de UNAG. Hamers, nijptangen, vijlen, boren en ander gereedschap, mits niet electrisch aangedreven, zijn erg welkom. De export van koffie, bananen en suiker is een belangrijke inkomstenbron voor Nicaragua. Dit geld is nodig voor de op bouw van het land en voor het verdedi gen van wat er al bereikt is sinds in 1979 dictator Somoza verdreven werd: goed koop basisvoedsel, gezondheidszorg en onderwijs voor iedereen. Het analfabe tisme is teruggedrongen van 50 tot 10% van de bevolking. Niet alleen op 24 mei, maar ook daarna kunt U in de wereldwinkel terecht voor het kopen van koffie en rietsuiker uit Nicaragua en voor het brengen van ge reedschappen en fietsen. Achter de win kel is voldoende opslagruimte beschik baar. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Geraniums te kust en te keur: Heiloo was er vol van en mee. In alle drie de winkelcentra - Winkelhof 't Loo, t Hoekstuk (foto) en 't Stationscen trum - was het een drukte van belang. Vorige week vertrokken voor de laatste maal een vijftal bussen uit Heiloo om de laatste bustocht met de bejaarden te maken. Maar ondanks dat werd het, als zovele jaren, een onvergetelijke dag. De heer Roemer, voorzitter van het comité autotocht bejaarden, had weer een schitterende tocht uitgestippeld en de weergoden hadden die dag hun beste beentje voor gezet. Het eerste gedeelte van de tocht ging richting 'Witte Bergen', waar de koffie werd gebruikt. Alles liep op rolletjes en, omdat het de laatste keer was, werd er op gebak getrakteerd. Vervolgens langs vele mooie wegen, genietend van de bloesembomen, ging de tocht richting Hoenderloo, waar in 'de Ruggestee', de lunch werd gebruikt. Hier was tevens de gelegenheid de benen wat te strekken. Hierna werd de reis weer voortgezet, richting Alphen a/d Rijn en kwamen we terecht in Avifauna waar, na een gezel lig borreluurtje, een heerlijk diner werd geserveerd. Hier werden ook de mensen bedankt die zich zo vele jaren hadden ingezet om de andere mensen van Hei loo een heerlijke dag te bezorgen. Ook burgemeester, Glijnis die deze dag met zijn vrouw als gasten waren meege gaan, sprak zijn dank en waardering voor het vele werk uit. Mevr. Bammes, medeoprichtster van deze tochten, kon deze laatste tocht he laas niet meemaken. Voor alle comitéleden was er een fles wijn, voorzien van een speciaal etiket. Ook de heer Majolée werd nog eens ex tra bedankt. De heer Roemer, die zoveel voor de tochten had gedaan, de leden van de EHBO, deelden ook in de waar dering mee. Bij de aankomst in Heiloo stonden de muziekkorpsen Nijenburg incl. de majorettes, Trompetterskorps Heiloo en Caecilia, de bussen op te wachten en langs de route in Heiloo stonden veel mensen in de tuin om fami lie en vrienden toe te zwaaien. En zo kwam er aan een lange traditie (v.a. 1928) een einde. Gelukkig is deze laatste tocht op video vastgelegd en zal een waardevol document van 'Oud Heiloo' worden. VOLWASSENENONDERWIJS VOOR IEDEREEN De afgelopen jaren is het aantal vol wassenen dat weer is gaan leren enorm gegroeid. Velen voelen de behoefte nü de kansen die ze vroeger niet ge had of niet benut hebben, te grijpen. Het is geen gemakkelijke opgave de studie weer op te vatten, het juiste studie-ritme te verwerven en het noodzakelijke doorzettingsvermogen op te brengen. Maar de 1159 kan didaten die deze maand op het Corne- lis Drebbel College examen in 1 of meer vakken doen, tonen dat het de moeite loont. Er bestaan een heleboel redenen om te gaan studeren, zoals: - het behalen van een diploma - het ophalen „van kennis die nodig zijn voor het beroep - het leggen van een goede basis voor verdere beroepsopleiding Omdat mensen om uiteenlopende redenen gaan studeren biedt het Cornelis Drebbel College ook talrijke studie-mogelijkheden. Op mavo, havo, atheneum en meao in totaal meer dan 20 vakken. Ook biedt het Cornelis Drebbel College de mogelijkheid aan buitenlanders om Nederlands te leren, ongeacht het land van herkomst, in de zogenaamde Internationale SchakelKlas (ISK). De lessen worden gegeven in Alkmaar, Heiloo en Heerhugowaard. De studie duur varieert afhankelijk van de voor opleiding en de tijd die men beschik baar heeft. In mei start de inschrij ving voor het cursusjaar 1986/1987. Telefonische inlichtingen kunt u krij gen onder nummer: Alkmaar, 072- 123109, aanmelding Nassauplein 10 Alkmaar, Heiloo, 072-337026, aanmelding 's morgens van 9.00-12.00 uur, De Biender, Heiloo. PRAKTISCH BEZIG ZIJN MET DE SCHOOLOMGEVING Onlangs ontvingen alle basisscholen en scholen voor speciaal onderwijs in Noord-Holland een uitnodiging voor een kijk-, doe- en praatdag met als the ma: ,,De schoolomgeving, wat kun je ermee?" Deze dag wordt georganiseerd door di verse instellingen die zich bezighouden met de opleiding en de in- en nascholing van leerkrachten voor het basis- en spe ciaal onderwijs. Omdat in de eigen schoolomgeving veel te ontdekken valt, is op'deze.dag de na druk gelegd op aktieve werkvormen. Door de grote diversiteit aan deelne mende onderwijsinstellingen en onder wijsondersteunende instituten is het mogelijk om door middel van tal van verschillende werkvormen zelf aktief bezig te zijn met de eigen schoolomge ving. Tevens bestaat de mogelijkheid om kennis te nemen van de verschillen de visies op de noodzakelijkheid/moge lijkheid om uit te gaan van de directe schoolomgeving bij het onderwijs aan 4- tot 12-jarigen. Deze kijk-, doe- en praatdag vindt plaats op woensdag 28 mei 1986 tussen 11.00 en 18.00 uur op de Rijks P.A.B.O. aan de Robonsbosweg 3 te Alkmaar. Wanneer U mogelijkheden als slow-motion, versnelde beeldweergave, infrarode afstands bediening niet per sé nodig heeft, dan is dit uw video. Voor het opnemen van TV-programma's en voor bespeelde cassette's. Daarvoor heeft hij alles, wat u wenst. En geen knop meer. Voor meer hoeft U dan ook niet te betalen. Zijn beeld- en geluidskwaliteit is gelijk aan de duurdere modellen. En standaard zijn er toch een aantal mogelijkheden: beelzoekfunctie: 5 x versneld voor en achteruit, stilstaand beeld in kleur, automatisch terugspoelen, verderlichte toetsen: editing, 12 voorkeuze-zenders, 9 dagen timer, informatie display, memory, elektronische bandlengte-teller. adviesprijs: uw voordeel: f 1.699,- f 601,- STUNT of in termijnen. op OP WINKELS: ALKMAAR: Waagplein 24, tel. 072-126046 HEILOO: Winkelc. 't Loo, tel. 072-337170 LANGEDIJK. Winkelc. Broe kerveiling, tel. 02260-7300 Techn.dienst 02260-5959. TV-, video-, audioreparaties, 's morgens bellen of brengen, 's avonds weer kijken (indien techn. mogelijk), Hornweg 12, Broek op Langedijk. HOGEDIJK-JEUGD VIERDE LUILAKFEEST Het is haast een traditie dat de jeugdle den van de T.C. Hogedijk de nacht van vrijdag op zaterdag voor Pinksteren kamperend op het naast het tennispark gelegen Zeevogels-veld doorbrengen. Was het luilak-kamperen vorig jaar reeds een groot succes, dit jaar werd dat succes mogelijk overtroffen: ongeveer 90 meisjes en jongens namen onder fraaie weersomstandigheden aan het luilakfeest deel. Er waren ongeveer 30 tenten opgezet om daarin de nacht door te brengen, maar van slapen kwam, vol gens verwachting, weinig terecht. Nadat de tenten op vrijdagmiddag op gezet waren, begon het luilak- kampeergebeuren om 19.00 uur met al lerlei spelletjes, zoals volleybal, voetbal, skippybal, touwtrekken. Dat het kampvuur door het vochtige hout geen overweldigende succes werd, betekende geen domper op de feest vreugde. Het nachtspel in bos en duin was grandioos. Achter bedriegelijk echt klinkende dierengeluiden bleken oudere (jeugd)leden schuil te gaan. De nepdie- ren werden feilloos ontmaskerd. Na een kort nachtje volgde om 6 uur het ontbijt, vervolgens toog het hele gezel schap naar het zwembad in Egmond aan Zee, om daar een uur te zwemmen. Terug op het kampeerterrein moesten de aan ernstig slaapgebrek lijdende jeugdige Hogedijkers hun tenten afbre ken. De luilakviering 1986 zat er weer op. De jeugdcommissie en de jeugd- jeugdcommissie, die het feest georgani seerd hadden, kunnen terugzien op een grandioze happening. Competitie-uitslagen zaterdag 30 mei. HERENDe Kogge 1-Hogedijk 1 2-4, Hogedijk 2-KLTV 2 4-2. GEMENGD.Swaegh 1-Hogedijk 1 2-3, Vennewater 1-Hogedijk 2 4-1. VETERANEN HERENHogedijk 1-A. Paulowna 1 3-1, 't Zand 1-Hogedijk 2 2-2. GEM. JEUGD 12 T/M 14 j.Hogedijk 1-Westerhout 1 2-4, Bergen 1-Hogedijk 2 3-3. GEM. JEUGD 14 T/M 16 J. Zeemacht 1-Hogedijk 1 5-1. JONGENS 12 T/M 15 J. Hoog-op 1-Hogedijk 1 6-0. JON GENS 15 T/M 18 J. De Balletuin 1-Hogedijk 1 3-3. Zondag 11 mei. GEMENGD. Petten 1-Hogedijk 1 3-5, Hogedijk 2-Westerhout 6 4-4. HERENHogedijk 1-Uitgeest 1 4-2, Ho gedijk 2-Kwadijk 6-0. JUNIOREN Zaanstad Zuid-Hogedijk 1-7, Hogedijk 2-Koedijk 7-1. Dinsdag 6 mei. DAMES DISTRICT Vennewater 4-Hogedijk 1 4-2. Hogedijk 2-Zeswielen 3 4-2. Mous keek naar Mous keek naar het allerjongste tëam, dat voor het eerst aan de competitie meedoet. Het team bestaat uit Jasmijn Apeldoorn, Lizzy de Graaff, Sophie Oud, Jorn v.d. Linde, Eric v.d. Poel en Sascha van Druten. Deze dames en he ren moesten het opnemen tegen Wester kogge. Dat Sophie haar enkelspel ver loor was niet zo vreemd, want haar te genstandster was drie koppen groter en had veel meer ervaring. Jasmijn verloor de eerste set, maar kwam in de tweede fraai terug. Het was jammer, maar zij moest in de derde set de overwinning aan haar hard slaande tegenstandster laten. De opponent van Jorn werd er moede loos van: op alles was hij probeerde had Jorn een antwoord; Jorn won dan ook afgetekend met 6-3, 6-2. Toen was Sa scha aan de beurt. Als een tijger stond hij te tennissen. Sascha heeft verloren, maar pas in de derde set. Bij de dames-dubbel is echt alles gepro beerd, maar de dames van Westerkogge waren gewoon sterker. De heren-dubbel was heerlijk om te zien: flitsend-snel en prachtig netwerk. Dat Westerkogge met de winst naar huis ging, was eigenlijk niet zo belangrijk meer. KMTP Het aantal leden van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, dat van de laatste bijeenkomst van dit seizoen genoot, was wat minder groot dan men bij deze Vereniging ge wend is. De reden was' waarschijnlijk dat ruim honderd mensen de volgende dag al heel vroeg op pad moesten voor een bezoek aan de koninklijke serres in Laken. De heer Kamer liet ons, zoals gebruike lijk, genieten van zijn praatje over de natuur rondom ons. Als een ware goo chelaar toverde hij ons allerlei vogels voor, broedend in evenzovele soorten struiken, al of niet reeds in bloei. In kleurrijke bewoordingen liet hij zijn toehoorders genieten van de bloemen dagen in Limmen, daarbij de namen van vele soorten bolgewassen uit zijn mouw schuddend, waarbij tegelijkertijd de nodige uitleg over bol-opbouw- grootte e.d. werd gegeven. De aanwezi gen bevestigden met applaus zijn stel ling, dat de bollentijd voor deze streek de glorietijd is. De heer Eijer liet ons daarna een boei ende tocht maken van Den Helder naar Brouwershaven, waarbij niet alleen veel schoons in steden en dorpen langs de kust werd vertoond, maar bovendien weer eens geheel andere plekjes dan men'als doorsnee toerist kent. De verloting had dit keer een extra feestelijk karakter, want niet alleen wa ren er voor de liefhebbers de nodige stekken, maar tevens werden 40 van de aanwezigen verblijd met een bon voor een bloemstukje, dat tijdens de bloe- menmanifestatie in het Loo zou worden gemaakt. EGMOND-BINNEN OOK DIT JAAR "OP Z'N KOP" In Egmond-Binnen wordt dit jaar al voor de 12-de keer het evenement "Egmond op z'n kop" gehouden. Globaal ziet het programma er als volgt uit: Vrijdag 25 juli wordt er vanaf 11.00 uur een vrije/zwarte markt gehouden waar aan bijna iedereen kan meedoen. Komt u met de voorjaarsschoonmaak spullen tegen wat uzelf niets meer mee doet, verkoopt deze dan zelf op de markt of laat iemand anders voor u deze spulle tjes verkopen. Ook is het mogelijk dat u uw hobby-arti kelen op deze markt te koop aanbied. Ook verenigingen of organisaties die zich bij het publiek meer kenbaar willen maken zijn van harte welkom. De eerste serie marktkramen is al gereserveerd. Wacht daarom niet te lang en reserveer zelf ook een kraam. (tel. 02206-4688). Vrijdagavond worden er twee wielerron des verreden. De eerste ronde duurt 20 minuten en 3 rondes en de tweede wedstrijd duurt 60 minuten en 3 rondes. Deze wedstrijden, voor niet-licentiehou- ders, worden verreden in en om de dorpskern van Egmond-Binnen. Zaterdag 26 juli staan er ook verschillen de activiteiten op het pfogramma!. Be treffende deelnarpe aan het touwtrekken en aan de spuitvoetbalwedstrijden kan men nadere inlichtingen verkrijgen on der tel. 02206-1873. Zondag 27 juli worden er 's morgens weer twee prestatie/trimlopen gehouden over de afstanden 3 en 8.5 km. Deze lopen vinden plaats in en om de dorpskern van Egmond-Binnen. De zon dagmiddag wórdt afgesloten met een zeepkistenrace voor de jeugd. Iedereen in het bezit van een zelfgemaakte zeepkist kan hieraan meedoen. Het evenement "Egmond op z'n kop" staat weer bol van allerlei activiteiten. Heeft u suggesties of wilt u met uw vereniging demonstraties of optredens verzorgen, zet deze suggesties dan op papier en stuur het op naar "Comité Egmond op z'n kop", p/a Samenweid 32, 1935 AX Egmond-Binnen. Ongeacht welk huidtype, het is be slist noodzakelijk om vochtreguleren- de produkten te gebruiken. Uw huid cellen zijn gevuld met vocht. Door verschillende oorzaken kan dit vocht gehalte verminderen, waardoor ver vroegde rimpelvorming kan ontstaan. Het is niet alleen de kalender, die de schuld is van rimpelvorming. De wind, zon, wisselende weersom standigheden, centraal verwarmde vertrekken etc. drogen uw huid uit. Ook inwendige oorzaken kunnen vochtverlies bespoedigen. Het isdus zeer belangrijk te zorgen, dat dit tekort wordt aangevuld door vocht- regulerende preparaten en die pro dukten te kiezen, die ook het vocht verlies tegengaan. Wetenschappelijk REVLON's European Collagen Com plex, kortweg 'ECC', is wetenschap pelijk ontwikkeld, getest, en heeft bewezen de conditie van uw huid te verbeteren. Het bevat een unieke samenstelling ingrediënten. Rijkaan verzachtende en vochtregulerende middelen en puur oplosbaar colla geen zorgt ECC vooreen jeugdig uit ziende huid. Dit nieuwe schoonheids plan is zo effektief dat u reeds ver betering ziet na 10 dagen. Uw huid zal er frisser en vitaler uit zien. Uw huid zal er zachter, soepeler, ge zonder en jeugdiger uitzien. Gebruiksaanwijzing ECC wordt direkt door de huid op genomen met als resultaat dat de huid levendiger blijft. Gebruik het 's-morgens onder uw make-up of al leen als nachtcrème. Het verstevigt en verfrist de huid en houdt het vocht gehalte op peil. Zelfs wanneer u het gebruik van ECC 1 dag overslaat, kan er een averecht se werking in het verzorgingsproces optreden. Na de reiniging en tonic, de ECC zacht op het gezicht en de hals in- masseren. ECC bevat uitsluitend oplosbaarcol- lageen complex 5%, verzachtende oliën 10,3% en natuurlijke ingrediën ten 7%. Heiloo*Castricum ECC is klinisch getest door vooraan staande Europese huidspecialisten en op natuurlijke wijze geparfumeerd. ECC is verkrijgbaar in crème en emul sieformule. Het garandeert 24 uur volledige voe ding en bescherming; de meest effec tieve schoonheidsbehandeling voor uw huid. Jonge huid Een jonge huid ziet er soepel en veerkrachtig uit, doordat de colla geen vezels goed zijn gevormd. Naar mate de huid ouder wordt, raken de ze vezels verward door verslapping en rimpelvorming. ECC met puur collageen zorgt voor een frisse, stevige en jeugdige huid. Het natuurlijke huidvet (sebum) voor komt het uitdrogen van de huid. Naarmate de huid ouder wordt, wordt deze bescherming onvoldoende. Wanneer het natuurlijke huidvet niet in staat is het oppervlakte te berei ken, dan wordt de oppervlakte van de huid droog en schilferig. ECC verfijnt de huid met rijke, ver zachtende en voedende oliën. Uw huid ziet er zachter en veerkrach tiger uit. Testresultaten Al na de eerste behandeling kunt u een duidelijke verbetering van uw huid constateren. Bij een dagelijks gebruik, zorgt ECC voor een frisse, veerkrachtige en jeugdige huid bin nen 10 dagen. Stelt u zich eens voor... Een zijde zachte, soepele en jeugdige huid binnen 10 dagen Jerry Can the Sugarbeats: een Heilooër formatiedie het café-podium van de Buk letterlijk en figuurlijk volledig zal bezetten. Het zal maar zelden voorkomen dat de koper van een eigen huis voldoende geld op zak heeft om zijn nieuw verworven bezit contant te betalen. De koopsom wordt geheel of gedeeltelijk gefinan cierd via een hypotheek. Hoe hoog die lening kan zijn, wordt bepaald door twee factoren: het inkomen van de huis eigenaar en de waarde van de woning die als onderpand dient. Het inkomen staat niet toevallig als eerste vermeld: zowel voor de geldlener als voor de geldverstrekker is het van belang dat de woonlasten een niet te groot deel van de bestedingsmogelijkheden uitmaken. Een hypotheek dus, maar welke is in de veelheid van aanbiedingen de meest aantrekkelijke leningsvorm? Een con creet antwoord op deze vraag is niet zo eenvoudig, omdat de juiste keuze sterk afhankelijk is van individuele wensen en omstandigheden. Dit artikel geeft enke le hoofdlijnen die een rol spelen bij de keuze. Ten aanzien van de aflossing van het ge leende geld kunnen de hypotheken wor den ingedeeld in vier hoofdgroepen: - Bij een lineaire betaalt men ieder jaar een even grote aflossing; de te betalen rente wordt door die aflossing steeds minder. De lasten (rente en aflossing) zijn in de beginjaren het hoogst en dat is voor veel mensen een nadeel. - De meeste belangstelling bestaat voor de annuïteitenhypotheek. Belangrijk ste kenmerk van deze vorm is dat de hypotheeklasten gelijk zijn. In het be gin wordt weinig afgelost en vormt de rente het hoofdbestanddeel van het termijnbedrag, maar later komt steeds meer ruimte vrij voor het aflossen van de schuld. - Een minder bekende vorm is de hypo theek met trapsgewijze aflossing. In overleg tussen bank en cliënt wordt voor elke periode van de looptijd een jaarlijkse aflossingsbedrag vast gesteld. Wisseling in de hoogte van de aflossing maakt het extra goed moge lijk om in te spelen op de (inko menssituatie van de cliënt. - Vanwege de fiscale voordelen (gedu rende de hele looptijd kan een aan zienlijk rentebedrag voor de belasting worden afgetrokken) wordt in een aantal gevallen gekozen voor de hypo theek met levensverzekering. Bij zo'n hypotheek wordt gedurende de loop tijd niet afgelost. Wel wordt premie betaald voor een levensverzekering, die aan het eind van de looptijd uit keert ter aflossing van de gehele lening. Een belangrijke keuzefactor voor de huizenkoper is de hoogte van de hypo theekrente en in het directe verlengde daarvan de periode waarvoor dat rente percentage geldt. Een lange rentevaste periode geeft de cliënt voor een aantal jaren zekerheid over de hoogte van zijn woonlasten. Hij profiteert dan echter ook niet van eventuele renteverlagin gen. Daarnaast wordt voor die zeker heid een hoger rentepercentage in reke ning gebracht (het verschil tussen varia bele en vijf jaar vaste rente bijvoorbeeld bedraagt ongeveer 0,5%). Onze Rente Stabiel Hypotheek beperkt gedurende de hele looptijd van de lening (meestal 30 jaar) de risico's van rente wijzigingen. Bij deze hypotheekvorm worden rente-aanpassingen alleen door gevoerd als en voor zover meer dan 2% verschil ontstaat ten opzichte van de aanvangsrente. Bij sommigë geldverstrekkers is een lan ge rentevaste periode nadelig als de cliënt zijn hypotheek vervroegd wil af lossen. Er wordt dan een boeterente be rekend die onder meer afhankelijk is van de nog resterende rente looptijd. Die boete kan oplopen tot vele duizen den guldens. Gelukkig zijn er ook fi nanciële instellingen, waaronder onze bank, die in bepaalde situaties (bijvoor beeld verkoop van de woning) geen boe terente berekend als vervroegd wordt afgelost. Uit het voorgaande blijkt duidelijk dat het kiezen van de juiste hypotheek meer behelst dan het vergelijken van rente percentage en rentevaste periode. Een reeks van voorwaarden bepaalt de kwa liteit van de hypotheek. Een handig hulpmiddel voor een eerste afweging is de jaarlijkse verschijnende Hypothe- kengids van de Vereniging Eigen Huis, waarin de voorwaarden van tientallen hypotheekprodukten met elkaar wor den vergeleken. Behalve een goede schriftelijke oriëntatie is een persoonlijk maatadvies echter juist voor een hypo theek onontbeerlijk. De Rabobankadviseur Deze week in het café de Heilooër superformatie Jerrycan the Sugar beans die al eens eerder onder een andere naam op een van de groepen- presentaties optrad. Het uitgebrei de swingende repertoire bestaat uit de Rhytm Blues plus pure Rock Roll. In hun muzikale bagage bevinden zich koffers van de J. Geilsband, Herman Brood en de Bluesbrothers. De zang wordt waargenomen door de ene Paul, lijkend op Elvis tijdens ,,Are you lonesome tonight?" De andere Paul probeert met ongeremd enthou siasme de meest ingewikkelde solo's uit zijn sax te toveren. Hij zal een ma- gicus van het eerste uur blijken! De breedbesnorde, forsgebouwde stoere Theo weet het ritme op de drums op te zwepen tot ongekende hoogte. Rob fladdert als een flitsen de vlieger over zijn vleugel, terwijl Erik het massaal opgekomen publiek met zijn gedreven basloopjes tot één deinende massa weet om te toveren. Tom, een soort kruising tussen Paul Young en de zanger an Aha (Aha!) heeft een geduchte reputatie opge bouwd als gitaarvirtuoos. Op de voor grond een opvallende verschijning: de achtergrondzangeressen Larsia en Simone alias ,,The Sugarbeans". De aanvang van dit gigantisch kijk- en luisterfestijn is om 10 uur. Komt vroeg want vol is vol! Jam-session Zondag wordt een oude traditie in ere hersteld: een grandioze muzi kale happening in de vorm van een jam-session. Heb je zin om mee te doen, pak je instrument en kom vanaf 14.00 uur meespelen in De Buk. De session wordt geopend en besloten door beginnende bands, die op zich een bezoek aan de Buk waard zijn ENGELSE DELICATESSEN BIJ DE DEEL' Wie regelmatig een bezoek brengt aan De Deef in de Winkelhof 't Loo, weet dat de heer Boerlage regelmatig een land onder de aandacht brengt. Er zijn dan allerlei specialiteitein van dat land in zijn zaak te vinden. Hadden we re centelijk nog Frankrijk en Italië, nu is Engeland aan de beurt, een land waar je het op het eerste gezicht niet zo bij zoekt, maar 'De Deel' heeft zo'n 150 specialiteiten van dit land in huis. Te be ginnen bij het ontbijt, want dat is in En geland heel belangrijk, buiten de 'ham and eggs' zijn zij ware meesters in het maken van marmelades. De Deel heeft er een groot assortiment in. Voor de lunch kent U waarschijnlijk wel de be roemde 'pie'. Een korstdeeg met daar tussen vlees en groenten, met verschil lende specerijen. Zelfs met paddestoe len. De Deel heeft ze kant en klaar en met een glas Engels bier erbij zet U wel iets heel lekkers op tafel. Ook de Engel se thee is wereldberoemd, in de leuke blikjes zitten evenzovele smaken. Daar bij behoren de heerlijke Tea-Party koekjes. Ook de Harvey's sherry in zijn vele smaken is alom bekend. Het meest geliefde gerecht is voor de Engelsman Roastbeef met Yorkshire pudding, want voor het maken van pudding is de En gelsen geen moeite te veel. Voor de echte goede smaakmakers is Cross and Blackwell, dat U van de fijnste kruiderijen verzekerd. 'De Deel' voert deze Engelse aktie tot eind jui, als U in de zaak komt, ligt er een alleraardigst blaadje voor U klaar, met waardevolle tips en leuke recepten. GESLAAGD Op het laatstgehouden examen te Haar lem afgenomen door de Associatie SMK slaagden voor het praktijkdiploma ma- chineschrijven de dames F. Bakker, N. Bouma, E. Bruin (Heiloo), M. Conijn (Schermer), J. Creutzberg-Eskes, S. Kochelkoren (Heiloo), I. Minnes, I. Sanchez (Alkmaar) en de heren C. van der Aat (Amsterdam), A. Geurts en M. Komen (Heiloo). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN, AFD. HEILOO Voor de slotavond van het seizoen op 15 mei was veel belangstelling. De nieuw gekozen presidente mevrouw J.C. Nieuwenhuis-Bieman sprak een welkomswoord en stelde de nieuwe samenstelling van het bestuur voor. Hierna konden we genieten van het koor, dat onder leiding van mevrouw A. Knop-Kleymeer, enkele liederen ten gehore bracht. Mevrouw Woelinga kreeg nu het woord, die over sprookjes en hun achtergrond zou vertellen. Een sprook je is het levende woord, met een diepe achtergrond. Het zijn dromen der mensheid. Alle sprookjesfiguren vertegenwoordigen een deel van het karakter van de mens. Zo zijn er aller lei symbolen, die steeds weer terug komen. Sprookjes en dromen houden ons een spiegel voor, om ons zelf beter te leren kennen. Mevr. Woelinga heeft ons op zeer boeiende wijze laten genieten van de sprookjes van Grimm. De presidente bedankte haar dan ook hartelijk en bood een boekèt aan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4